Vasárnapi Hírek, 2000. július-december (16. évfolyam, 27-52. szám)

2000-11-19 / 47. szám

2000. november 19. Fehér tizenegy meccsen tizenegy gólt szerzett Tovább tart a DVSC vesszőfutása A címvédő Dunaferr a Zalaegerszeg pályáján is diadalmaskodni tudott A labdarúgó NB I. 3. fordulójában ismét kikapott a Debre­cen, így Komjáti András csapata még egyetlen pontot sem gyűjtött a 12 csapatos bajnokságban. A címvédő Du­naferr és az MTK szerdai, egymás elleni összecsapása előtt ezen a hétvégén érdemi főpróbát tarthatott, hiszen előbbi a Zalaegerszeggel, utóbbi a Kispesttel találkozott. A dunaújvárosiak nyertek, az MTK döntetlent játszott. Az alapszakaszt követő rövid szünetben hatásosan erősítő Ferencváros vendégként a vidék egyik legjobb csapaté­val, a tatabányai Lombarddal vív meg ma 13 órától. Pén­ ­ teken: Ujpest-Sopron 2-1. Videoton-DVSC 3-1 (1-0) Székesfehérvár, 1500 néző, v.: Szabó J. Gólszerzők: Földes (12.), Zom­­bori (70.), Balassa (86.), illetve Bajzát (77.) Videoton: Milinte - Kiskapusi, Balassa, Vilutics - Usvat, Sipeki (Gáspár, 88.), Zombori, Tóth B., Németh - Földes (Csehi, 89.), Korsós (Csemijenko, 69.) DVSC: Fekete - Bernáth, Va­­dicska, Turján, Szatmári - Sik­lósi, Flick, Böőr, Hanák (Szabó II 46.) - Kerekes (Schmidt, 69.), Bajzát 12. perc: Zombori remek ütemben indította a jobb olda­lon Földest, aki Szatmári kísé­retében, a kimozduló Fekete mellett 10 m-ről a kapu közepé­be lőtt (1-0). 70. perc: Usvat indításával Földes futott el a jobb oldalon, beadását Zombori 8 m-ről ballal biztosan lőtte a kapu jobb olda­lába (2-0). 77. perc: Szabó II bal oldali beadását Bajzát 4 m-ről befejel­te (2-1). 86. perc: Zombori jobb oldali szöglete átszállt a védőkön és Balassa 8 m-ről fejelt a felső sa­rokba (3-1). Nehéz, mély talajú pályán küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A Videoton lényege­sen aktívabb volt ellenfelénél, többet támadott, és teljesen megérdemelten győzött. Győr-Vasas 1-0 (0-0) Győr, 2000 néző, v.: Megyebíró Győr: Posza - Bognár, Stark, Győri - Mracskó, Baumgartner (Nagy L. 83.), Kiser, Rósa (Far­kas 46.), Vasas - Kenesei, Vayer (Károlyi 59.) Vasas: Hajdú - Mónos, Juhár, Zováth - Zabos, Simek (Pál 64.), Szili, Aranyos, Tóth N. - So­­wunmi, Tiber 27. perc: Tiber közeli ballábas lövését Posza védte. 35. perc: Tiber 12 m-es lövését Győri a gólvonalról vágta ki. 53. perc: Kenesei szabadrú­gásból Vasas elé tálalt, aki 23 m­­ről a kapu bal oldalába bombá­zott (1-0). 58. perc: Szép győri akció vé­gén Kenesei 14 m-es lövését Hajdú a léc fölé ütötte. Nagyiramú, küzdelmes és oly­kor színvonalas mérkőzésen az ETO megérdemelten győzött. ZTE-Dunaferr 0-1 (0-0) Zalaegerszeg, 7000 néző, v.: Áb­rahám Gólszerző: Bagoly (51.) ZTE: Bárdi - Csóka, Balog, Filó - Babati, Bonchis, Nagy L., Gaál, Cupik (Sabo, 64.) - Waltner, Gli­­ha Dunaferr: Rabóczki - Molnár, Salamon, Éger - Zavadszky (Jaki, 75.), Pomper, Bagoly, Rósa (Nicsenko, 88.), Kiss - Orosz (Lengyel, 61.), Tököli 51. perc: vendégszögletet kö­vetően a labda az egyik hazai já­tékos fején megcsúszott és a tisztán álló Bagoly öt lépésről a bal sarokba lőtt (0-1). A ZTE végig egyenrangú el­lenfele volt a bajnoknak, helyze­tei is ugyanúgy voltak a hazai­aknak, mint a vendégeknek, így döntetlent érdemeltek volna. MTK-Kispest 1-1 (1-1) Hungária körút, 1500 néző, v.: Kassai Gólszerzők: Illés (10.), illetve Faragó (36.) MTK : Vlaszák - Komlósi (Szil­veszter 63.), Kuttor, Szmiljanics, Szamosi - Madar, Erős, Jezdimi­­rovics (Golovics 88.), Füzi Á. (Kincses 63.) - Ferenczi, Illés Kispest: Tóth J. - Plókai, Téger, Lőrinc, Müller - Dubecz (Füzi K. 83.), Lipták, Szabó T., Piros­ka (Torghelle 89.) - Faragó, Kiss (Búzás 56.) 10. perc: Ferenczi a jobb ol­dalról, alig valamivel a felező­vonalon túlról indult, egészen a 16-os sarkáig vezette a labdát, majd beívelését Illés 10 m-ről kapásból, parádés mozdulattal lőtte a jobb sarokba (1-0). 30. perc: Kuttor ugratta ki Fe­­renczit, aki kicselezte a kapujá­ból kifutó Tóth Józsefet is, ám kissé kisodródott és 7 m-ről az üres kapu mellé lőtt. 36. perc: Szabó T. végzett el szabadrúgást a felezővonal kö­zeléből, és a kék-fehér védők csak nézték, hogy Faragó 8 m­­ről a bal sarokba fejeli a lab­dát (1-1). 57. perc: jobb oldali MTK- szöglet után Szmiljanics fejelt kapura, Tóth J. már verve volt, de a gólvonalon álló Lipták testéről szögletre perdült a labda. 64. perc: Ferenczi átadásával Madar húzott el a bal oldalon, lapos középre gurítását ülés 5 m-ről, nagy helyzetben az oldal­hálóba lőtte. 82. perc: Búzás egyéni játék végén egészen a 16-osig vezette a labdát, s csak centiméterekkel lőtt a jobb felső sarok mellé. Az MTK a mérkőzés első fél­órájában nyomasztó fölényben játszott, de 1-1 után már képte­lenek voltak áttörni a vendégek védőfalát. Mostanság egy magyar labdarú­gó, Fehér Miklós nevét skandál­ja a portugál közönség. Nem vé­letlenül, hiszen a Győr egykori labdarúgója ontja a gólokat Eu­rópa egyik legerősebb bajnoksá­gában. Ez a 21 éves fiatalember három évvel ezelőtt került Luzi­­tániába. Annak idején idehaza sokan tamáskodtak, amikor el­terjedt a hír, hogy egy 18 éves, szinte ismeretlen fiatalembert kíván szerződtetni az egyik leg­népszerűbb portugál csapat, a Porto. Szerződtették. Aztán hosszú ideig alig lehetett hallani róla, hol játszott, hol nem. En­nek ellenére sokak kritikája mellett Bicskei Bertalan több­ször is lehetőséget adott neki a Válogatottbar­. Az élet a szövet­ségi kapitányt igazolta, a hal­vány kezdeti produktumok után már a válogatottban is bizonyí­tott Fehér Miklós. A héten a ma­cedónok ellen volt tizenketted­szer válogatott, s a ködbe ve­szett találkozón ismét gólt szer­zett. Telefonbeszélgetésünkben el­mondta: pályáján a döntő fordu­latot az jelentette, hogy a Porto kölcsönadta a belvárostól mint­egy 50 kilométerre található Bra­ga csapatának. Amióta állandó játéklehetőséget kap, a bajnok­ság egyik legpengésebb csatára lett. Ezt mi sem bizonyítja job­ban, mint hogy jelenleg a második a góllövőranglistán. A legutóbbi fordulóban is betalált, csapata 2-0-ra győzött. Arra a kérdésünkre, hogy annak idején könnyen tudott-e alkalmazkodni az idegen környezethez, elmond­ta: eleinte bizony nem találta a helyét a világ egyik legszebb vá­rosában, Portóban, de mivel már egy kicsit értett portugálul - ma már jól beszélt is -, sikerült megtalálnia a közös hangot a csapattársakkal, mert a kezdet kezdetén a „tolmács” bizony a labda volt. Arra a kérdésünkre, hogy a „kölcsöngyerekség” med­dig van érvényben, a követke­zőt válaszolta: „Állandóan fi­gyeltet a Porto, ahová 2002-ig köt a szerződésem­, de jelenlegi dSaphiam, a*BrdgírPrSzt szeretné, ha végleg le tudnának igazolni. Ez nem rajtam múlik, ez a két együttes vezetőinek az ügye. ” Természetesen azt is firtattuk, hogy minek köszönhető ez a ki­ugró teljesítmény. „Sokkal fel­szabadultabban játszom, mert nem a kispadról bejőve és nem is a tartalék együttesben kell bizo­nyítanom. Társaim jó labdákkal látnak el, és a tizenegy mérkőzés közül hárman is sikerült két gólt lőnöm. Óriási a versenyfutás, messze még a bajnokság vége, de bízom benne, hogy végig raj­tam lesz a góllövő cipőm...” - mondta Fehér Miklós. (fluck) Fehér Miklós a nemzeti tizenegyben is gólerős Villeneuve éttermet nyit Jacques Villeneuve az 1997-es Forma-1-es világbajnok ta­vasszal éjszakai lokálként is működő éttermet szeretne nyit­ni Montrealban. Ebből is kitű­nik, hogy aki a száguldást sze­reti, nem feltétlenül gyorsétter­met akar vezetni. A világbajnok elmondta: bár Monte-Carlóban lakik, szívesen tartózkodik ott­hon Kanadában, és ha üzlete beindul, akkor végre oka is lesz arra, hogy minél több időt tölt­sön a tengerentúlon. A tervezett 6000 négyzetméteres szórako­zóhelynek egy négyemeletes épület ad otthont, és Villeneuve szerint külsejében semmi sem utal majd a Forma-1-es kapcso­latra, és egyelőre még nevet sem kapott az üzlet. Kézilabdás Dunaferr-siker A második csoportmérkőzését is megnyerte a Dunaferr SE fér­fi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. A tegnap délutáni összecsapáson a dunaújvárosiak 27-25-re győzték le a vendég francia Montpellier-t. A folyta­tás viszont várhatóan sokkal nehezebb lesz, mert a Dunaferr legközelebb - jövő vasárnap - a címvédő spanyol FC Barcelonát fogadja. Sport ---------------------------------------------------------------------------­Magyarország a 48. Éppen a mieink macedónok el­leni mérkőzése előtt tette közzé a Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség (FIFA) legfrissebb világ­­ranglistáját, amelyen Bicskei Bertalan csapata a november közepi helyzet szerint a 48. Ez azt jelenti, hogy a nemzeti együttes öt helyet javított előző pozícióján. Vb-selejtezőbeli ri­válisaink közül az olaszok he­lyet cseréltek a spanyolokkal, s most az 5. helyet foglalják el. A román válogatott a 13., a grúz a 64., a litván pedig a 79. Az éllo­vas változatlanul Brazília, s őrzi dobogós helyét Franciaország és Argentína is. Mivel mi az idén már nem játszunk, s a Macedó­nia elleni félbeszakadt mérkőzés 1-0-áját vélhetően hivatalos vég­eredménnyé nyilvánítják, a de­cemberi FIFA-ranglistán még előbbre léphetünk. Ragaszkodnak Cuperhez A BL-döntős spanyol FC Valen­cia szeretné megtartani vezető­edzőjét, az argentin Hector Cu­­pert, akinek szerződése jövő év januárjáig érvényes. A szakve­zető azonban még nem döntötte el, hogy marad-e az együttesnél. A tréner nem tagadta, hogy a Lazio, az AC Milan és a Real Madrid is szívesen látná a kis­padján. Nem is beszélve arról, hogy Argentínából a szövetségi kapitányi posztot kínálták fel neki. A klub elnöke, Pedro Cor­tes kijelentette: kemény csatát kell vívnunk Hectorért, de biz­tos vagyok benne, hogy nálunk marad, hiszen vezetünk a baj­nokságban, és esélyünk van a jó kupaszereplésre is. Szabályos háború a jégen Nyílt titok, hogy az észak-amerikai profi hokiliga, az NHL bajnoksága nem csupán a legnívósabb, de a legkeményebb is a világon. A férfias küzdelem keretei között ritkán maradnak a játékosok, a felvétel azonban csalóka: itt éppenséggel szabályosan viszi a jégre Danny Markovot, a Toronto Maple Leafs vé­dőjét (balra), Todd Warriner, a Tampa Bay Lightning csatára. Az Air Canada Centre-ben, vagyis a toron­tóiak otthonában vívott mérkőzésen mondhatni általános meglepetésre egyetlen kiállítás sem volt II. oldal Miriuta majdnem sírt a kezdőkörben Labdarúgó-válogatottunk szerdán 2 ezer néző előtt edző­meccsen vett részt Macedónia ellen Szkopjéban, ahol aztán a játékvezető a sűrű köd miatt 45 perc után véget vetett a küzdelemnek. Ekkor a mieink, Fehér Miklós fejes góljával 1-0-ra vezettek, vagyis a krónikákba ez a (rész)eredmény kerül, így válogatottunk sikerrel zárta az esztendőt, amelynek mérlege 9 mérkőzésen 4 győzelem, 4 döntetlen, 1 vereség.­­ Figyelemre méltó, hogy a csapat mindhárom idegenbeli mérkőzé­sét megnyerte, igaz, a hazai fellé­péseken csupán Izraelt sikerült legyőzni, s 4 döntetlen mellett, az Ausztráliától elszenvedett vere­séggel kezdtük az évet. Idővel azonban biztató teljesítményt nyújtott az együttes, pedig Bics­kei Bertalan szövetségi kapitány nem kevesebb, mint 40 játékost foglalkoztatott ebben az évben. A macedónok ellen például a Cottbusban szereplő, romániai születésű Vasile Miriuta és a Va­sas csatára, Kabát Péter mutat­kozott be újoncként a válogatott­ban. Mindez az Ulmban profis­­kodó Radoki Jánosnak, továbbá a Dunaferr középpályásának, Rósa Henriknek is megadatott volna, ha nem jön a köd. Ám a tejfehér fátyol miatt aztán az esti különgép sem tudott a csapatért elindulni Budapestről, így a ma­gyar labdarúgók még másnap is a szkopjei repülőtéren múlatták az időt. Mobiltelefonon sikerült utolérni néhány főszereplőt. Először Bicskei kapitányt fag­gattuk. - Mennyit látott a meccsből? - Talán ha húsz percet, ám éj­jel nem jött álom a szememre, így videón megpróbáltam visz­­szanézni a találkozót, de ott sem láttam belőle többet. - Az ausztráloktól elszenve­dett februári vereség után gon­dolta volna, hogy ezt követően már nem kap ki a csapat? - Ezt nem lehetett bekalkulál­ni, abban viszont biztos voltam, hogy feljövünk. - Összességében elégedett az idei produkcióval? - Nem teljesen, ám panaszra sincs okom, hiszen sok jó mér­kőzést játszottunk. Tény, fejlőd­nünk kell a jövőben, ha meré­szebb terveket akarunk szövö­getni. Elöl Horváth Feri mellett Fehér Miki eredményesen fut­ballozott, továbbá Lisztessel is elégedett vagyok, jó sorozatot tudhat maga mögött. A bal ol­dali középpályás szerepkörben Hamar Pistáról is csupa jót mondhatok, igaz, Szkopjéban nem sokat láttam a játékából, hiszen a másik oldalon csak ár­nyakat fedezhettünk fel. Há­rom-négy éve nem gondoltam volna, hogy mára Hamar lesz a magyar válogatott egyik legtöb­bet futó játékosa. - Pihenésre mennyi időt szán a téli szünetben? - Magamnak semennyit, hi­szen decemberben szeretnénk elutazni a ligaválogatottal túrá­ra, ahol még több játékost ki­lóbálhatok, jó körülmények­özött, „éles” meccseken. Mint mondtam, bőven ránk fér a fej­lődés. Kabát Pétert, a Vasas csatárát kurta-furcsa bemutatkozásáról, érzéseiről kérdeztük: - Még soha nem játszottam olyan meccsen, amelyet köd mi­att idő előtt le kellett fújni, ám így is életre szóló élményt jelen­tett a fellépés, mivel gyerekkori álmom volt a válogatottság. Nem érdekelt, hogy kevés a né­ző, rossz az idő, egyszerűen jól akartam játszani, s ha a kapi­tány, valamint mások szerint is sikerült ez, akkor kétszeresen boldog vagyok. Vasile Miriuta, a Ferencváros egykori, a német Energie Cott­bus jelenlegi középpályása utá­­nozhatatlanul tört, de kedves magyarsággal így kezdte mon­dandóját: - A kezdőkörben állva majd­nem sírtam és szülővárosomra, Nagybányára, mindenekelőtt pedig édesanyámra gondoltam. Kár, hogy később rúgás miatt húzódást éreztem a lábamban és a biztonság kedvéért cserét kér­tem, mert nem akartam izom­szakadást szenvedni. Az orvosok szerint 2-3 hét pi­henő vár Miriutára, azaz nem csupán az Unterhaching elleni mai idegenbeli bajnokit lesz kénytelen kihagyni. Bízik azonban benne, hogy búcsúja csupán átmeneti a magyar vá­logatottól is. (dodi) Az ötös lottó nyerőszámai: 5,17, 32,35, 81 Jokerszám­: 981633