Vasárnapi Hírek, 2007. október-december (23. évfolyam, 40-52. szám)

2007-11-25 / 47. szám

2­007. NOVEMBER 25 Az olaszok szerint Kakáé az Aranylabda Idén az AC Milan brazil labdarúgója, Kaká kapja az Aranylabdát - értesült az olasz média. A Corriere della Sera szombati írása szerint a díjat odaítélő testület már értesítette a kiváló irányítót, hogy készüljön a december 2-i díjátadóra. A brazil kiválóságnak döntő szerepe volt abban, hogy csapata megnyerte a Bajnokok Ligája 2006/2007-es idé­nyét. Bercinek nem hosszabbít Miroslav Beránek, a bajnoki címvédő DVSC-TEVA labdarúgócsapatának cseh vezetőedzője távozik az együttestől. A klub honlapjának tájékoztatása szerint a cseh szakember nem hosszabbítja meg december 31-én lejáró szerződését, s erről már pénteken, az együttes Újpest elleni, őszi szezonzáró mérkőzése után tájékoztatta a játékosokat. „Nem folytatom a munkát Debrecenben, szeretném máshol megpróbálni” - mondta Beránek az internetes oldalnak. „Legjobban az bánt, hogy az utolsó meccsen nem tudtunk győzni. Szeretném megköszönni a szurkolóknak és minden­kinek, aki mellettem állt és biztatott. Köszönöm az egész csapatnak a közös, munkát. Sok sikert kívánok a DVSC-nek, remélem, a gárdának sikerül megvédeni a bajnoki címet.” Rizscipőben fut a maratonista Rizsből készült cipőben kívánja Pekingben megvédeni címét Nogucsi Mizuki, a női maratonfutás olimpiai bajnoka. A 29 éves japán klasszis új lábbelije a rizsnövény hüvelyeiből készült, és amellett, hogy könnyebb az átlagosnál, jobban szellőzik, így alacsonyabban tartja a hőmérsékletet a nyári kánikulában. „Igazi varázscipők!” - lelkendezett Mizuki, aki múlt vasárnap - kétéves kényszerszünetet követően - megnyerte a tokiói maratont. Sport Aerobik Eb: magyar aranyérem Sipeki Rózsa arany-, a magyar csoport pedig bronzérmes lett a 12-14 éves korosz­tály versenyében a szombathelyi aerobik Európa-bajnokságon. Kun Orsolya az ötödik helyen végzett. Csoportban az olaszok nyertek az oroszok előtt, a harmadikként záró magyar alakulatban Gyekiczki Gyöngyi, Holp Rebeka, Sipeki Rózsa, Fige Fruzsina, Kun Orsolya és Szerviczky Orsolya szerepelt. Ingyenjegyek a foci-vb-n A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) 120 ezer ingyenjegyet ad a hazai nézőknek a 2010-es dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságra - jelentette be Jerome Valcke, a FIFA főtitkára Durbanban. Valcke e­mellett jelezte, hogy a helyi szurkolók a csoportmérkőzések belépőihez - a nyitómérkőzésen kívül - nagyon kedvező áron, mindössze 20 dollárért (3500 forint) juthatnak majd hozzá - írta az MTI. A tervek szerint a csoportmeccsekre a legdrágább belépők 160 dollárba, míg a döntőre 900 dollárba kerülnek majd. Sampras megverte Federert Pete Sampras (jobbra) két vereség után legyőzte a világelső Roger Federert a közelmúlt és a jelen két legjobbjának bemutató körútján, Makaón. A 2002-es szezon után visszavonult amerikai csillag ezúttal is remekül játszott a sportág jelenlegi legjobbja ellen, ám ez ezúttal nemcsak a tisztes helytállásra, hanem a győzelemre is elég volt. Sampras mindkét bréklabdáját értékesítette a tegnapi találkozón, amelyen 7:6,6:4-re győzött. A két kiválóság kedden Szöulban, míg csütörtökön Kuala Lumpurban nézett farkasszemet egymással, és mindkétszer a svájci sztár diadalmaskodott. Sampras és Federer a szombati bemutatóval zárta le ázsiai körútját. „Ez az öregfiúé volt” - mondta a sikeresen megvívott meccs után a profi pályafutása alatt 14 Grand Slam-győzelmet arató Sampras. Százszázalékos a Szeged Százszázalékos teljesítménnyel jutott a legjobb 16 közé a Pick Szeged a férfi kézilabda csapata Bajnokok Ligájában, miután a csoport zárókörében 33-24 (12-9)nyert a vendég fehérorosz Meskov Breszt ellen. A Szeged az első magyar férficsapat, amely hibátlan mérleggel zárta a BL csoportszakaszát.­­A csoport végeredményre: a Szeged 12 pont/6 mérkőzés 2. Velenje (szlovén) 6/5 3. Szarajevó (bosnyák) 2/5 4. Breszt 0/6 A Szeged és a Velenje bejutott a leg­jobb 16 közé, ahol négy négyes csopo­rtban folytatódnak a küzdelmek. A Szarajevó a KEK nyolcaddöntőjébe került át, míg a Breszt búcsúzott az európai porondtól. A BL és a KEK sorsolását kedden rendezik. Jól gáncsoltunk öt érmet - közte két aranyat - sze­reztek a magyarok a Salzburgban zajló U23-as cselgáncs Európa-baj­­nokság nyitónapján. A dobogó legfelső fokára állhatott a már olimpiai kvótával rendelkező Baczkó Bernadett (57 kg), illetve Burján László (60). Második helyen végzett a világranglistás helyezése alapján ugyancsak pekingi résztvevőnek tekinthető Csernoviczki Éva (48), és bronzérmet nyert Ungvári Attila (66), valamint Joó Abigél (63). A korosztályos Eb második napján, vasárnap Krizsán Szabolcs (81), Farkas Bálint (90), Madarász Tamás (100) és Bor Barna (+100), továbbá Mészáros Anett (70) lép tatamira. Nem bírt egymással a Vasas és a Honvéd Döntetlen született 8-8 (1-1,1-3, 2-2, este a Komjádi uszodában. A csoporthoz­ 4-2) a férfi vízilabda Euroliga budapesti delem két hét múlva folytatódik, amikor főtáblás csatájában, amelyet a C csoport is a Vasas a horvát Jug Dubrovniknél nyitófordulójában vívott a két magyar vendégeskedik, a Honvéd pedig a Kőér együttes, a Vasas és a Honvéd szombat utcában fogadja a görög Ethnikoszt. ------------------2I -23. Honvéd-verő Tatabánya Szombati meglepetés a futballbajnok­­ságban: a sereghajtó Tatabánya 1-3-ról fordítva nyert a vendég Budapest Honvéd ellen a Soproni Liga 15. fordulójában. A hazaiaknak ez volt az első diadaluk a szezonban. Tatabánya-Honvéd 4-3 (1-2) ItTiTEffif­ ffik­e Béres (3. perc), Weisz (67., 78. p), Pastva (67. p), illetve Filó (14. - öngól), Abraham (36. p), Hercegfalvi (52. p) A hazaiak gyors vezetését követően egy szűk negyedóráig jól is játszott a Tatabánya, ezt követően azonban két könnyen elkerülhető gólt kapott, és így a Honvéd térhetett előnnyel pihenőre. A szünet után sem változott a játék képe mindaddig, amíg a Honvéd el nem kezdett könnyelműsködni. Ezt a Tatabánya hamar kihasználta, majd a hajrában - az 1200 hazai néző nagy örömére - a vezetést is megszerezte, miközben Benjamin, a Honvéd játékosa megütötte a csereként beállt Pérezt, amiért a játékvezető piros lapot adott neki. Győr-DVTK 5-1 (2-1) "SSSteUS Józsi (2. perc), Bajzát (35. p, 70. p - 11-esből), Bogdanovics (54. p), Kovács Z. (90. p), illetve Ebala (10. p) Gyorsan megszerezte a vezetést a hazai csapat, utána azonban rövid időn belül egyenlített a Diósgyőr. A gólváltást követően kissé ellaposodott a játék és csak az első félidő hajrájára élénkült meg. A szünet után kidomborodott a hazai együttes tudásbeli fölénye, szép támadásokat vezetve szerezte góljait és fölényes győzelemmel zárta az őszi idényt. Gólszerzők Paks-Siófok 1-1 (0-0) Tököli (58. perc), illetve Kanta Sz. (56. p) A fordulást követően nagy elánnal támadott a Paks, szinte minden hazai akció magában hordozta a gólveszélyt. Egy nagy kapushiba után mégis a Siófok szerzett vezetést, de a hazaiak alig két perc elteltével egyenlítettek. A hajrában olykor percekre beszorult a Balaton-parti gárda, a hazai játékosok azonban a legnagyobb ziccereket is elhibázták, így ahelyett hogy gólarányt­ javítottak volna, pontot ajándékoztak a Siófoknak. Fehérvár-ZTE 2-0 (1-0) Dvéri (31. perc), Farkas Gólszerzők B. (80. p) Küzdelmes, változatos mérkőzésen a Fehérvár többet támadott, és Dvéri ügyes góljával megérdemelten szerzett vezetést félóra után. A szünetet követően kiegyenlített játék folyt, de a hazaiak Farkas Balázs remek egyéni játéka után bebiztosították győzelmüket. REAC-Kaposvár 1-1 (0-1) IfMU'JMIioMH Torma (90. perc), illetve Leandro (45. p) Az első játékrészben a Kaposvár­­ irányított. A fordulást követően a rákospalotaiak már helyzetekig is eljutottak - Milinte Árpádnak helyenként bravúrokat kellett bemutatnia a kapuban­­, ám a vendégek hálóját csak a mérkőzés utolsó percében vették be Torma Gábor kapáslövésével, így pontosztozkodással ért véget a mérkőzés. Gáza-Vasas 2-1 (1-1)­ ­ Szilágyi (30. perc), Montvai (83. p), illetve Németh N. (39. p) 1. MTK 14 9 4 1 33-12 31 2. Honvéd 15 9 3 3 31-18 30 3. Debrecen 15 8 5 2 32-16 29 4. Újpest 15 8 5 2 32-17 29 5. Kaposvár 15 7 5 3 22-20 26 6. Győr 15 6 7 2 28-19 25 7. Zalaegerszeg 15 7 3 5 30-22 24 8. Nyíregyháza 15 6 4 5 12-14 22 9. Fehérvár 15 6 2 7 24-21 20 10. Siófok 15 3 6 6 16-19 15 11. REAC 15 4 2 9 13-25 14 12. Paks 15 3 5 7 23-31 14 13. Vasas 15 3 5 7 16-25 14 14. Diósgyőr 15 2 7 6 16-28 13 15. Sopron 14 2 5 7 9-23 11 16. Tatabánya 15 1 2 12 19-46 5 Huszti két gólt lőtt, mégis kikapott a Hannover Huszti Szabolcs, a Hannover magyar légiósa két gólt lőtt a Schalke ellen hazai pályán, de a mérkőzést ezzel együtt a vendégek nyerték meg a német labdarúgó­bajnokság 14. fordulójában. Az első találatot az első félidőben 11- esből szerezte Huszti, majd az 52. percben Hanno Balitsch átadását értékesítette, ám ez is kevés volt a sikerhez. A magyar támadót, aki végig a pályán volt, a mérkőzés legjobbjai közé sorolta a dpa német hírügynökség. red­mén­yek: B. München-Wolfsburg 2-1 (1-0) B. Leverkusen-Duisburg 4-1 (0-1) Bochum-Bielefeld 3-0 (2-0) Hannover-Schalke 2-3 (1-1) g: Huszti (17., 52., az első 11-esből), illetve Kuranyi (4., 50.), Altintop (61.) Cottbus-Bremen 0-2 (0-0) Frankfurt-Stuttgart 1-4 (1-1) Pénteken játszották: Karlsruhe-Hertha BSC 2-1 (0-1) gól: Hajnal (56.), Freis (66.), illetve Pantelic (35.) Mai mérkőzések: 1. FC Nürnberg-Borussia Dortmund Hamburger SV-Hansa Rostock A bajnokság állása: 1. Bayern München 14 30-8 31 2. Werder Bremen 14 32-17 30 3. Hamburger SV 13 20-10 27 4. Karlsruher SC 14 16-16­ 26 5. Bayer Leverkusen 14 24-11 24 6. FC Schalke 04 14 21-14 22 Huszti Szabolcs korábban a a válogatottban is kellett magáért 7. VfB Stuttgart 14 20-20 22 8. Hannover 96 14 19-20 21 9. Hertha BSC 14 18-19 19 10. VfL Bochum 14 23-22 18 11. Eintracht Frankfurt 14 14-19 18 12. VfL Wolfsburg 14 23-25 16 13. Borussia Dortmund 13 18-22 15 14. Arminia Bielefeld 14 16-31 15 15. Hansa Rostock 13 14-18 14 16. l.FC Nürnberg 13 16-24 9 17. MSV Duisburg 14 13-25 9 18. Energie Cottbus 14 10-26 8 Botlott a Manchester, evertoni hetes Nagy meglepetésre kikapott a Bolton Wanderers otthonában a címvédő Manchester United a labdarúgó Premier League 14. fordulójában, ugyanakkor az éllovas Arsenal növelte előnyét, mivel a hajrában szerzett két góllal legyőzte a Wigant. Az Everton hétszer is eredményes volt a Sunderland ellen, míg a Manchester City a 90. percben lőtt találattal tartotta otthon a három pontot.­ redmények: Arsenal-Wigan 2-0 (0-0) Birmingham-Portsmouth 0-2 (0-1) Bolton-Manchester U. 1-0 (1-0) Everton-Sunderland 7-1 (3-1) Manchester City-Reading 2-1 (1-1) Middlesbrough-Aston Villa 0-3 (0-1): Newcastle-Liverpool 0-3 (0-1)