Vas Népe, 1969. november (14. évfolyam, 254-278. szám)

1969-11-10 / 260. szám

Az HB III-ból jelentjük Kőszegi Textiles—Zalaegerszegi Dózsa 0:0 Kőszeg, 1100 néző, vezette dr. Fehér. — Kőszeg: Krancz — Halmai, Pongrácz, Tarnai, Farkas, Gócze, Tóth I, Ga­­lántai, Antalovits II, Tóth II (Ragasits, 65. perc), Wimmer. Edző: Jenkei Ede. — Z. Dózsa: Braskovits — Doszpoth, Varga I, Braun, Gáspár, Vígh, Pávlicz, Varga II. (Fazekas), Minárcsik, Dervalits I, (Németh), Szakonyi. Edző: Gáspár László. A mérkőzést hazai rohamok vezették be és szinte állandóan a Z. Dózsa térfelén pattogott a labda. Sok hely­zetet alakítottak ki a kőszegi csatárok, de azokat rendre el is ügyetlenkedték. A 15. percben Tóth I beadását Tóth II 8 méterről rálőtte, de a vendégek kapusa szögletre mentett. Nem sokkal később Wimmer nagy bombáját védte bra­vúrosan a Dózsa kapusa. A 25. percben Antalovits II tá­voli lövése a felső lécről pattant vissza, a befutó Tóth 11 a kapusba fejelte a labdát. A vendégek csak váratlan el­lentámadásokkal kísérleteztek, melyek szinte minden eset­­ben gól­veszélyesek voltak. A 32. percben Pongrácz elcsú­szott, Minárcsik egyedül tört kapura, de lövését Krancz hárította. A 35. percben egy hazaadás után Wimmer Sábát a s­etödő kapus visszarántotta, a csatár el is esett, de a játékvezető sípja néma maradt. Válaszul Pávlicz középen egyedül tört ki,­jó helyzetből fölé emelt. A 37. percben az elfutó Tóth T-et hátulról Vígh szándékosan felrúgta, a já­tékvezető a Dózsa-játékost kiállította. — Szünet után is a Textiles támadott többet, a vendégek csak a védekezéssel törődtek. A kőszegiek végigtámadták a félidőt, de gólt nem sikerült elérniök. — Bírálat: Jó iramú, színvonalas mér­kőzésen, annak ellenére, hogy Kőszeg többet kezdeménye­zett, megérdemeltnek mondható döntetlen alakult ki. Ki­tűntek: Halmai, Farkas, Gőcze, Antalovits II és Galántai, illetve Braskovits, Varga I, Doszpoth, Gáspár és Pávlicz. _______________ — ie — SZSE- Körmendi Építők 1:0 (0:0) Szombathely, 200 néző, ve­zette Gáspár. — SZSE: Hor­váth — Tóth, Palotai, Beke, Fülöp, Kövér, Schweiczer, Kovács J., Boznár, Döbrössy. (Hegyi. 60. perc) Varga Z. e­ edző: Molnár Sándor. — Körmend: Seregi — Stayer, Szőcs, Budai, Simon, Pato­­nay, Kocsis, Marton, Kris­tóf, Szakály, Tóth. Edző: Papp István. Az első félidő­ben a játék inkább a két 16-os között folyt, az SZSE támadott többet, de komoly gólhelyzetet nem­ tudott ki­alakítani. A mezőnyben a körmendiek is szépen ado­gattak, de a hazai kapura ők sem voltak veszélyesek. Szünet után az SZSE erő­sített és ennek eredménye­képpen született a mérkő­zés egyetlen gólja a 65. percben. Kovács I. egyéni alakítás után védhetetlenü­l lőtt a körmendiek hálójába. A gól után is akadtak hely­zetei a hazai csapatnak, de az eredmény már nem vál­tozott. Bírálat: A találkozó mindvégig sportszerű kere­tek között zajlott le. Szünet utáni jobb játékával a pi­ros-fehérek rászolgáltak a nagyon értékes győzelemre Jók voltak: Boznár, Kovács és Varga Z. illetve Szőcs. Budai, Kristóf. — Gáspár nem követett el hibát egyik fél terhére sem­­­u­dn 6­ 1 KOSARIABDO __­ Szombathelyi SE—Keszthe»« 110:48 (48:14) Szombathely, Művelődési és Sportház, 100 néző. Ve­zették: Havel és Hámori. SZSE: Süle, Padányi (21) — Lendvay (14) — Szalay (11), dr. Lujber (18)­ Csere: Patai (28), Kocsis (2), Por­­páczy (2), Péterf­alvy (4), Szenteleki, Szabó, Újvári. A mérkőzés elejétől ki­tűnően hajráztak a szombat­­helyi piros-fehérek. Szelle­mes-­ gyors játékkal szinte kiütötték ellenfelüket. Szü­net után már az a cél ve­zette a hazai csapatot, hogy elérjék a száz pontot. Ez, — ha csak az utolsó másod­percekben is, — sikerült. Régen játszott ilyen jól az SZSE. Pontos összjáték­kal rohamoztak az ellenfél kosara alá és a kifogástalan erőnlét mellett ezúttal a lelkesedés sem hiányzott. A keszthelyi csapat gyenge tel­jesítményt nyújtott, — igaz, — ebben az SZSE is ludas volt. A győztes csapatban ki­emelkedett Padányi, Patai és Lujber dr. ponterőssége, Szalay kitűnő helyzetfelis­merése, Süle, Kocsis és Lendvay védőmunkája. A piros-fehérek legköze­lebb november 16-án ját­szanak bajnoki mérkőzést, ismét hazai pályán. Az el­lenfél a Zalaegerszegi TE csapata lesz az idei baj­nokság utolsó előtti fordu­lójában. Tapolcai IVC—C¥SE 2:1 (félbeszakadt) Tapolca, 100 néző vezette Ducsai — A második fél­idő 68. percében, 2:1-es ha­zai vezetésnél a játékvezető sportszerűtlenségért kiállított­ta Somogyit a vasutascsapat­ból A celldömölki játékos vonakodva hagyta el a pá­lyát, közben megsértette a játékvezetőt. Ducsai a mér­kőzést beszüntette. M.ERESZJEV SE — SÁR­VÁRI KINIZSI 2:2. Z. KATON­A J. SE— SZ DÓZSA 0:0. NAGYK. UTE—NAGYK SÁSKA 2:3. ZALASZENTGRÓT—MAR­CALI 5:1. KESZTHELY — NAGYK­­ÓZSA 3:2. Önfeláldozó játékkal pontot szeroztak a zöld-fehérek a Fáy utcában - Szarka kapuja bevehetetlen volt Bp. Vasas—Haladás 0:0 Budapest, Fáy utca, 1000 néző, játékvezető: Zsolt, partjelzők: Hegyes és Pusztai. VASAS: Mészáros — Bakos, Mészöly, Vidáts, Ihász, Antal, Müller, Somogyvári, Molnár, Puskás, Farkas. Edző: Iliivszk­y Rudolf. HALADÁS: Szarka — Szűke, Pék, Szántai, Horváth, Farkas. Hajni ési, d­át­kai, Szabó, Csák I, Iszak II. Edző: Albert József. Cserék: Iszak II helyett Kulcsár (­sűültettben), Somogy­­vári helyett Török (65. percben). Szögletanú­y: 10:4 (6:2) a Vasas javása. Mérkőzés előtt nem kis izgalmat okozott, hogy a hivatalos játékidő. — 13.30, — kezdetekor Zsolt játékvezető még nem volt a pá­lyán. Húsz perc múlva végre befutott és közölte, hogy a Nemzeti Színház délelőtti adásáról (ahol főügyelő) igyeke­zett a Fáy utcába, de gépkocsija meghibásodott, így mint­egy 20 perces késéssel léphettek csak pályára a csapatok, zuhogó esőben. A hazaiaknál Illovszky edző bizakodó volt, a szombathelyiek csendben készülődtek. Albert edző külön felhívta Szántai figyelmét Puskás, Farkas figyel­mét Farkas őrzésére. „Farkas urai a farkast”, — jegyezte meg humorosan Iszak Sanyi. Általános volt a vélemény, hogy lelkes játékkal egy pon­tot esetleg el lehet csípni *a piros-kékektől. gófeaerzést kísérte*** meghiúsul­tak a jól záró szombathelyi védőimen. A sokat mozgó­­.Atal kertet ezután jó helyzetbe, de lövését Szarka hárította. Túlol­dalon* R­átkai emelt * Vasas kapujára itt viszont Mészáros volt a­ helyén. A félidő befejezé­se előtt Szabó Sándor félpályán»­ indult *­, négy hazai védőt is átcseleztett, majd ballal hatalmas lövést «eresztett meg, de a labda a léc fölött­­suhant el. SZÜNETBEN Illovszky edző korholta­­ a játé­kosokat. Itfőleg a­­tatársortól kért lelkesebb, h hokimozgásosabb játé­kot. A sz­ombathelyie­knél Albert mesteredző cserét határozott el. Iszak 16. h hélyére Kulcsárt állí­totta. Elégeddett volt csapata já­tékával és továbbra is nyugodt­ságra intette­ fialt. FORD­­­V­AS UTAK változatlanul a­­ Vattiks Jatatrov. mestőnyfölényben, a Haladás vi­szont nem adta­ fel szervezett védekezését. Az 50. percben Puskás nagyszeret keresztlabdá­val igyekezett góllkalyzetbe hozni csatár­társait, de Farkas és Molnár egyaránt kikérerek a lab­dáról, így a védők im­enteni tud­tak. Nem sokkal később a Ha­ladás megszerezhette­­ volna a ve­­lencént: Szabó Sándor kicselezte Ihászt, majd Mészölyt, de lövés előtt a keresztező vil­áts men­teni tudott. Aztán Lszest I tehette volna fel az „IM-r*, a pontot át­­zsetelte magát a hazai védelmen, de hosszan szöktette magát és ismét Vidávs volt, aa, aki visz­­**avágta félpályára a labdát. Szartra kapuja előtt Molinár ke­rült jó helyzetbe, a félsői lab­dája a léc fölött hagyta a játékteret. Ezután a Vassims erő­sített és igyekezett kierőszakolni a vezető gólt. Nagy munkai há­rult a szombathelyi védelemre. Ekkor következe** Szarka n­ag­y sorozata, Farkas Puskás, K­tájd Müller lövését hárította nagy bravúrral. A 83. percben s­zaba­d­­rúgáshoz jutottak a piros-kékeik. 15 méterről Puskás eresztett messz hatalmas lövést, de labdája a szoros sorfalról vissza­pattant Beszorult a Haladás! Farkas 7 méterről csavart Labdát küldött, a szombathelyi kapura, de Szarka a sarokból szinte feltornázta a labdát. Egy perccel a mérkőzés befejezése előtt a nézőtéren már gólt kiáltottak: Puskás az ötös­ről kapura lőtt. Szarka kiütötte a labdát, Farkas elé, a csatár­­stobilt ismételt de — Szarka is! Kitűnő reflexszel a válogatott csatár labdáját is kiütötte. Sporteredmények Asztalitenisz. NB 11 női: Savaria Cipőgyár—Bp. Egyet­értés 12:4. Röplabda. NB 1 férfi: Áp­rilis 4. Vasas—Sz. Spartacus 3:1. — NB 11 női: Május 1. Ruhagyár—Sz. Spartacus 0:3. — NB I1 férfi: HBNA— Haladás 3:1, Kaposvár—Ha­ladás 2:3.­­ ökölvívás. NB 11 nyugat: Sz. Dózsa—Nagykanizsai Vasutas 13:9. Teke. V. osztályozó cso­port az NB II-be jutásért: 1. Pápai Honvéd Ezüstnyíl, 2. Soproni Kinizsi, 3. Gel­­lénházi Olaj, 4. Bp. Kőbá­nyai Sörgyár. —, NB II-be jutott Pápa. Súlyemelés NB 1: Csepel —Haladás 2146.30 kg: 2002.90 kg. — Haladás— Oros-zlány 2002.90 kg, 1944.20 kg. Cselgáncs Újvidéken vasárnap be­fejeződött az idén első íz­ben kiírt Duna Kupa nemm­­­zetközi cselgáncs verseny. A kétnapos küzt­elemsorozaton 30 magyar, csehszlovák, bol­gár és jugoszláv tudós mér­te össze, egymással tudását. A mérkőzés sorozaton nagyszerűen szerepeltek a magyarok. A csapatverseny döntőjében Magyarország 3:2-re legyőzte Újvidék együttesét és így megsze­rezte az első helyet. Az egyéni döntők győzte­sei: Könnyűsúly: Pulai (ma­gyar) félközépsúly: Rezni­­csetk (csehszlovák), közép­­­súly: Obadov (Újvidék). Félnehézsúly: Bajcsetics (Újvidék), nehézsúly: Kris­tóf (magyar). A verseny után megala­kult Duna Kupa bizottság vezérkara úgy döntött, hogy a 2. nemzetközi cselgáncs­­versenyt 1970-ben Buda­pesten bonyolítják le. AZ ELSŐ FÉLIDŐ változatos, közepes iramú játék­kal indult. A mélytalajú, csú­szós pályán sokat estek a játé­kosok és nem kevesebb volt a hibás átadások száma sem. A 11. percben Farkas kitűnő labdával indította Somogyvárit, de lövése a jobb kapufa mellett kicsúszott. Két percen belül Antal lövését védte könnyedén Szarka, majd bravúrosan hárította Müller fe­jesét. A Haladás biztonságos vé­dekezés mellett három csatárral — Szabó S. Iszak I. Iszak I. — igyekezett ellen­támadásokkal te­hermentesíteni a védelmet mun­kájában. Szabó Sándor cselezte át a Vasas védelmének bal ol­dalát, de lövése elkerülte Mészá­ros kapuját. Hasonlóképpen nem sikerült Iszak I. 12 méterről­ le­adott lövése sem­. A 25. percben szabadrúgáshoz jutott a Haladás. Pék 22 méterről leadott nagy lövése a hét tagi­ Vasas-sorfal­ról pattant vissza. A Vasas fö­lényben játszott, de csatárainak ­ játék bírálata A hideg, esős időben nem tett jót egyik csapatnak sem a mérkőzés előtti 20 perces vá­rakozás. A játékosok eléggé le­merevedtek, ez meglátszott a játékon, — főleg az első félórá­ban. Nehéz próbára tette a já­tékosokat a zuhogó eső, a mély talaj is. A Vasas a mérkőzés nagy részében fölényben játszott, a játék még sem volt egyoldalú, mert a szombathelyiek váratlan ellentámadásokkal nemegyszer zavart okoztak a Vasas kapujá­nál, sőt gólhelyzeteik is akadtak. Odaadóan, lelkesen játszottak a zöld-fehérek, nem ismertek el­vesztett labdát. A játékosok szi­gorúan betartották a kapott tak­tikai utasításokat és különös gonddal ügyeltek a piros-kékek válogatottjaira, Mészölyre, Pus­kásra és Farkasra. Tény, hogy az utolsó 10 percben a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, ekkor viszont Szarka Zoltán bi­zonyította kivételes képességeit. A látottak aránján igazságos döntetlen született a Fáy utcá­ban és a Haladás értékes pont­tal térhetett vissza Szombat­helyre. A Vasasban Mészöly volt a legjobb többször is naszy rutin­ja, Krt­­­ ŐZ Alin cea iffe­te társait. Iliász váltakozó sikerrel szerepelt Szabóval Bremben. Megfelelt a két középpályás: An­tal és Müller. A hazai csatár­sorban Puskás ritkán vehetett lélegzetet az őt szorosan ..fogó’* Szántai mellett. Farkas vi­szont csak a hajrában lendült já­tékba. A Haladásban Szarka válogatott formában védett, hálója bevehe­tetlen volt. A hátvédek egy-­y­a­ránt kitűnően játszottak, de ki kell emelni Szántait, aki Pus­kás semlegesítésével szinte ki­húzta a Vasas-csatársor méreg­fogát. Halm­osi tartja jó formá­ját Farkasra s ne­ lehet különö­sebb panasz. A csatársorban Szabó Sándor és Rátkai végig nagy területen, jó formában ját­szottak, de Iszak I is javuló formát árult el. Az Iszak a he­lyére­ beállt Kulcsár mozgékony volt, láttunk tőle néhány szép szerelést és pontos labda­leadást. Zsolt működésére egyik csa­patnak sem lehet panasza. ★ F­őmérkőzésen: Vasas—Haladás 6:2 (3:0). A tartal­ékegyüttesek mérkőzésén biztosan győztek a hazaiak. Gól­lövők: Nell (3), Ra­dics (2), Görgicse illetve Bogáti és­­Pintér. 1 .. .. — L Pont­vesztés a 91 percben... Savaria Cipőgyár—Fűz® QK 1:1 (0:6) Fűzfő, 400 néző, vezette: Fatli. NB II-es bajnoki labdarúgó­mérkőzés. Cipőgyár: Szandi. — Viragil, Navratil, Geresnek, Kecskés, Varga Gáspár, Molnár, Gaál, Márkus, Nagy. Edző: Végvári István. Fűzfő: Horváth — Búza, László I., Fehér, őri, Schaller, Tóth, Marton, Szalai. Megyei, László II. Edző: Boros József. Csere: Márkus helyett Ko­vács B. (26. perc.), Gáspár he­lyett Biró (szünetben), Szalai helyett Lajtai (72. perc.). Szakadó esőben kezdődött a játék. A­z első percekben me­zőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az 5. percben Márkus ívelt labdáját ütötte szögletre Horvátit, majd az előretörő Geresnek gyenge lövését hárította a hazaiak ka­pusa. A cipőgyári kapunál Marton került kecsegtető hely­zetbe, de mellé lőtt. A 10. percben László II. húzott kapura Nav­ratil azonban jó érzékkel lépett közbe. A 28. percben Márkus húzódást szenvedett, elhagyta a játékteret. Ebben a játék­részben a vendégek birtokol­ták többet a labdát. Gaál nagy szabadrúgása zúgott el a léc felett, majd Kecskés hatalmas bombája a felső lécről a gól­vonal elé pattant, de a védők felszabadítottak. A 42. percben Varga ejtett lövését nehezen nyomta kapu fölé Horváth. SZÜNET UTÁN nagy hajrába kezdett a hazai együttes. Szalai lőtt jó hely­zetben mellé, majd László II. bukdácsolva leadott lövését védte Szandi. A 60. percben Szalai közeli labdáját a Cipő­gyár kapusa bravúrosan nyom­ta szögletre. Ezután feljött a Cipőgyár, fölényét két szöglet is jelezte. A 85. percben Gaál— Biró adogatás után az összekötő lövése a védőkben akadt el. A 77. percben Gaált nehezen szerelték szögletre. A beívelt labdát Horváth Gaál fejére ök­lözte, a középcsatár a léc alá fejelt. (1:0). Támadásban ma­radt a Cipőgyár. Gaál átadását Molnár lőtte Ica­pura, de László I. belevetődött a labdába. Az utolsó percekben a vendégcsa­pat az eredmény tartására töre­kedett és volt sok csapkodás. A játékvezető két esetben is 1—1 perc hosszabbítást jelzett — időhúzás miatt. — 1.A 91. perc­ben két érzés miatt szabadrúgás­hoz jutott a hazai csapat. A mintegy 20 méterre leállított labdára Schaller futott rá és nyesett lövése a meglepett Szandi mellett a léc alá vágó­dott. (1:1). Újrakezdéssre már nem is volt idő. A JÁTÉK BÍRÁLATA A nagy tét és a végig sza­kadó eső miatt nem alakult ki jó játék. A hazai csapat na­gyon tisztelte a bajnokságra pályázó cipőgyáriakat. Gaálra Schaller vigyázott, Nagyot Búza kísérte árnyékként. Az első fél­időben a Cipőgyár volt némi fölényben. Szünet után az első negyedórában Fűzfő veszélyez­tetett, de később átvette a ven­dégcsapat a játék irányítását. Hosszú indításokkal próbál­t*­­ helyzetbe hozni a leshatáron­ tartózkodó Gaált és Birót. A vezetés megszerzése után a Ci­pőgyár — a játék lelassítása helyett — helytelenül kapkodni kezdett és időhúzással próbál­ták az eredményt tartani. A mérkőzés nagy részében me­zőnyfölényben játszó Savaria Cipőgyár a mérsékelt teljesít­ményt nyújtó, de lelkesen küz­dő hazaiak ellen győzelmet ér­demelt volna. A Cipőgyárban Virágh, Nav­ratil és Kecskés játszott jól. A hazaiaknál Búza, Fehér, őri Schaller játéka érdemel di­cséretet. Fáth játékvezető kitűnően bíráskodott. Bodor Ferenc VAS NÉPE Pontot vesztett az Újpest és a Ferencváros NB I: Komló—Ferencváros 1:1 (1:0), Bp. Honvéd—Pécsi Dózsa 2:1 (1:0), MTK—Eger 5:1 (2:0), Újpesti Dózsa—Rába ETO 1:1 (1:1), Tatabánya—Csepel 1:1 (1:0) Salgótarján—Dunaújváros 1 :­0 (1:0), Vasas—Haladás 0:0, Diós­­győr—Egyetértés 1:1 (1:0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. U. Dózm 36 IS­C 2 73*4­­2 2. Bp. Honvéd 86 1« 7 S *9:24 39 3. Ferencváros 26 15 8 3 52:24 38 4. Vasa* 26 IS 3 8 63:87 83 5. Rába ETO 26 11 8 7 48:88 8« 6. Csepel 2« tí 7 8 84:29 29 7. Pécsi D. 26 12 4 M 34:31 23 3. MTK 86 9 6 11 41:45 »4 9. Salgótarján 26 9 4 13 25:34 22 14. Tatabánya 2« 8 6 12 27 .*39 22 11. Diósgyőr 26 7 7 12 26:48 21 12. Sz. Haladás 26 6 9 11 28:40 21 13. Komló 26 4 11 11 16:8* 19 14. Dunaújr. 26 7 4 16 22:45 18 15. Egyetértés 26 5 6 15 25:46 16 16. Egri Dózsa 26 4 6 16 20:99 14 Egy pont előnyt szerzett a MÉV QSC NB a nyugat: MÁV DAC—fc,Z­solt 3:5 (3:0), Fűzfő—Cipőgyár ia (0:0), Bauxitbányám—Olajbányász 4:0 (2­), Dorogi Bányász—Al­másfüzitő 1:1 (1:0), Kaposvári Táncsics—Pécsi VSK 2:0 (0:0), Szekszárdi Dózsa—Kaposvári Ki­­nizsa 2:1 (02)) Máza-Szászvár- Pécsi Ércbányász 4:2 (1:1), Pápa —Veszprém 5:2 (2:1). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. MÁV DAC 29 IS 8 5 44:2« M 1. Sararia » vs s 7 9l;tc 97 3. Dorog SU ) I 49:27 95 4. F. Érc*. a 19 i 9 44:94 92 5. Pápa a 1* 11 1 tsm 9J *. S*. Dózsa » 1» 9 9 42:2» a 7. K. Kinizsi a 9 » 1« 24:95 *7 8. Fűzfő a 7 19 2 25:91 97 9. Táncait« a I II N 91:94 94 .«■ BauxHb. a a 4 12 94:4* 94 11 AM.-szász,'. a 1* 4 12 44:41 a II. PVSK a , 7 12 94:44 25 Tt. Veszpram » I I 11 9»:4S SJ 14. Aflmftsfüz. a 9 4 12 41:44 34 15. Sittel! a 8 7 13 29:52 2* IC. N.-kanil.w a 5 8 15 25:50 14 A TOTÓ 45. heti tditaálata 1. ETO—Újpesti Dózsa x 2. Tatabánya*—Csepel x 3. DVTK—Egyetértés x 4. Nagybát.—Videoton 2 5. Pécsi B.—Kecskemét 1 6. ZTE—Bp. Spartacus 1 7. Ilcsaba—6.­MÁVAG 1 8. KEF SE—Volán 2 9. Sátoraljaújhely—Izzó 1 10. Ikarus—Esztergom x 11. Papp J. SE—Kavacb. 2 12. BEAC—BVSC 2 13. Fűzfő—Savaria­­ 4- 1 14. Pápa—Veszprém 1 1969. november 10. Hétfő