Vas Népe, 1973. szeptember (18. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-25 / 224. szám

Tabellák — eredmények Labdarúgás, NB I: Fe­rencváros—SZEOL 1:2, Rá­ba ETO—Vasas 1:0, Bp. Honvéd—Egyetértés 3:0, Ta­­tatabánya—Dorog 3:2, Újpest —MTK 4:1, Pécs—ZTE 3:1, SBTC—Csepel 1:1, Videoton —Haladás 2:1. nb I. Állása : 1. tj. Dózsa 6 5 — 1 20:1® 10 2. Honvéd 6 4 — 2 17:7 8 3. FTC 6 4 — 2 11: 6 8 4. SBTC 8 2 4 — 6: 3 8 5. ETO 6 3 2 1 8:7 8 6. Tatabánya 6 2 3 1 10: 9 7 7. Pécs 6 3 1 2 9:11 7 8. Szeged 6 3 — 3 12:10 6 9. Videoton 6 2 2 2 6:9 6 10. Vasas 6 1 3 2 7:7 5 11. MTK 6 2 1 3 7:10 5 12. Csepel 6 12 3 10:13 4 13. Dorog 6 1 2 3 8:11 4 14. ZTE 6 1 2 3 4 M0 4 15. Haladás 6 — 3 3 5:8 3 16. Egyetértés 6 — 3 3 5:11 3 14. SZSE-Dózsa—Sabaria x 1H NB II. nyugat: SZSE-Dó­zsa—Sabaria Cipőgyár 1:1, Soproni Textiles—Körmendi MTE 3:1, Győri Elektromos — Dunaújvár­osi Építők 2:1, Fűzfő—Pécsi VSK 2:0, Szé­kesfehérvári MÁV—Bakony Vegyész 2:1, Máza-Szászvár —KOMÉP 1:0, BKV Előre— Kaposvári Rákóczi 1:0, Tán­­csics SE—Győri Dózsa 0:0. NB n. nyugat. NB nl. nyugat: Kőszegi LATEX—Ölbő 2:0, Zeg. Vo­lán—AFIT 0:1, Répcelak— Ajkai Bányász 0:1, Nk. MÁV -------Zalaszentgrót 0:0, Nk. Thury—Zeg. Dózsa 3:1, Aj­kai Alumínium—Pápa 1:0, Tapolcai MÁV—Bauxitbá­nyász 1:2, Zalaszentbalázs— Pét 2:2. NB II. nyugat: A totó 38. heti eredménye 1. Fűzfő 6 4 2 — 18: 6 10 2. K. Rákóczi 6 3 2 114:8 8 3. S. Textil 6 2 4 — 7:3 8 4. Gy. Dózsa 6 3 2 1 11: 8 8 5. Sabaria 6 2 3 — 8: 5 8 6. BKVE. 6 2 4 — 7: 5 8 7. Bakony V. 6 2 3 1 19: 4 7 8. Sz. MÁV 6 3 1 2 7:10 7 9. KOMÉP 6 2 2 2 10: 6 6 10. M.­Szászv. 6 2 2 2 6:10 6 11. PVSK 6 1 3 2 7: 7 5 12. Táncsics 6 — 5 15:65 13. Dunaújv.É. 6 — 3 3 4:8 3 14. Gy. Elektr. 6 1 1 4 7:15 3 15. Körmend 6— 2 4 4:11 2 16. SZSE-D. 6 — 2 4 5:18 2 1. Bauxitb. 6 5 — 1 24: 5 10 2. Pét 6 4 2 — 1®: 3 10 3. Ajkai A. 6 3 3 — 17: 6 9 4. Ajkai B. 6 3 2 1 10: 6 8 5. Kőszeg 6 3 2 1­4: 2 8 6. Z.-szentg. 6 3 1 2 6:3 7 7. Nk. Thury 6 2 3 1 11: 9 7 8. Z.-szentb. 6 3 1 2 10: 8 7 9. Répcelak 6 1 3 2 8: 7 5 10. Pápa 6 1 3 2 6:5 5 11. Z. Dózsa 6 1 2 3 5: 9 4 NK MÁV 6 1 4 2 3:7 4 AFIT 6 1 2 4 3: 7 4 14. Z. Volán 6 1 1 4 5:15 3 15. Tapolca 6 1 1 4 4:16 3 16. Ölbő 6 1 — 5 2:26 2 1. Kecskemét—Komló x 0:0 2. Olajb.—Szekszárd x 1:1 3. Várpalota—Budafok 1 1:0 4. Békéscsaba—Ganz-M 1 2:0 5. KEFSE—DVTK 1 00 6. Pénzügyőr—DVSC 1 1:o 7. Eger—Oroszlány 1 5:1 8. Dunaújv.—Szem­. MTE 1 3:1 9. Szem­. MÁV—Bp. Bp. 2 1:2 10. Szegedi D.—Volán 1 1:1 11. DE­AC—III. ker. 2 1:3 12. K. Táncsics—Győri D. 1 0:6 13. Máza-Sz.—KOMÉP 1 1:0 4* 1 vas népe Igazságos eredmény Szombthelyi SE-Dózsa—Sabaria Cipőgyár 1:1 (1:1).­­5 Safranka úti pálya, 800 néző, vezette: Rúzsa — NB 11-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés. SZSE-Dózsa: Sáli — Csercsics, Héra, Németh I. (Sza­bó), Palotai I­. — Boznár, Nagy — Tendli, Kovács (Tóth Cs.), Francsics, Balaton. Edző: Lengyel Antal. Sabaria: Szandi — Sümeghy, Tóth, Varga L., Hor­váth L., — Jankó, Janzsó, Gaál — Herendi (Weisz), Kecs­kés, Gangli. — Edző: Király Elemér. Közepes iramban kezdődött a mérkőzés, az első ve­szélyes támadást a 13. percben vezették a vendéglátók, ami veztést is hozott. Jobb oldali beadás után a tétovázó védők között Francsics a kapu bal oldalába fejelt (1:0). Nem sokkal utána Héra 20 méteres bombája alig kerülte el a jobb felső sarkot. Fokozatosan feljött a Sabaria. A 25. percben Herendi lövését a léc alól nyomta szögletre Sáli, majd Gaál 20 méteres szabadrúgását védte. A félidő befe­jezése előtt öt perccel Jankó beívelésére jó ütemben ug­rott fel Gaál, aki a bal alsó sarokba fejelt (1:1).­­ Szü­net után gólszerzési lehetőséget szalasztott el az SZSE-Dó­­zsa. Boznár beadását Francsics közelről Szandi kezébe lőt­te. A másik oldalon Janzsó közeli lövését öklözte ki Sáli, majd Gaál fejesét hárította bravúrosan. A 70. percben a­­ Sabaria védők egymást zavarták, Francsics rácsapott a lab­­­dár, de lövése a bal kapufa éléről a mezőnybe vágódott. A hátralevő idő csapkodó játékkal telt el. A mérkőzésen a Sabaria birtokolta többet a labdát, de csatársora nem boldogult a jól tömörülő védőkkel szem­ben. Az SZSE-Dózsa ritka ellentámadásai sok veszélyt je­lentettek Szandi kapujára. A változatos, közepes iramú ta­lálkozón igazságos eredmény született. Jók: Sáli, Csercsics, Nagy, Francsics illetve Sümeghy, Varga L., Janizsó, Kiss Á. A sérülések után Soproni Textiles—Körmendi MTE 3:1 (1:1). — Sopron, 1500 néző, vezette: Bakon. —NB II-es bajnoki labdarúgó­­mérkőzés. Textiles: Mészáros — Mentes, Hadarics, Decsi, Hor­váth, Csapó, Erdősi, Tímár, Németh II., Németh I. (Steko­­vics), Pánczél. Edző: Kertész Imre. MTE: Békés — Orbán I., Tari (Szőcs), Somogyi, Sza­­kály, Nagy (Horváth), Orbán II., Galántai, Szekrényes, Gom­­bás, Tóth. Edző: Márkus Tibor. A szélről támogatott soproniak támadásaival indult a találkozó. Az MTE fokozatosan vette át a játék irányítását, ami a 25. percben vezetést hozott. Szép összjáték után Sza­kály talált a hálóba (0:1). Tíz perccel később Szekrényest ellökték, Szakály a hálóba fejelt, de a bíró nem ítélt gólt. A 40. percben hazai támadásnál egymásra vártak az MTK védői és a beugró Tímár kiegyenlített. (1:1).­­ Szünet után a sérülés miatt felforgatott MTK védelme sokat kapkodott és 11 perc alatt két gólt kapott. A harmadik hazai gól 11- esből született. A gólok után mindkét oldalon maradtak ki helyzetek. A mérkőzés eredményének alakulását nagyban befo­lyásolta Tam és Nagy sérülése. Ezután a körmendi gárda nem tudott ellenállni a hazai rohamoknak. Góllövők: Tí­már, Németh N­., Pánczél (11-esből), illetve Szakály. Jók: Horváth, Csapó illetve Szakály, Nagy, Galántai, A­gállos m­m.............................. LATEX—Ölbői Tsz SE 2:0 (1:0). — Kőszeg, 500 néző, vezette: Nyeste. — NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkő­zés. LATEX: Csiszár — Abert, Pongrácz, Tornai I., Nova­­lovits, Gőcze, Kratokwill, Őry, Ávár, Tóth, Kozm­or (Sztró­­kay). Edző: Lenkei Ede. Ölbő: Szele II. — Kovács I., Gecse, Pukler, Simon II., Lakner, Kovács 11., Rozmán I., Simon I., Táncsics, Roz­m­án II., (Simon III.). Edző: Pados Károly. A 22. percben Tóth szabadrúgásból, majd az 55. perc­ben a csatár futtából lőtt góljával­ nyert a LATEX. Kitűnő játékvezetés mellett a mérkőzés a hazai csatá­rok és a vendégek védőinek nagy harcát hozta. A LATEX csatárai több 100 százalékos helyzetet kihagytak. Jók: Pongrácz, Tornai I., Noválovits, Ávár, illetve Gecse, Lak­ner, Rozmán I. — szitás AFIT—Zalaegerszegi Volán 1:0 (0:0). — Andráshida, 200 néző, vezette: Major. — NB III-as bajnoki labdarúgó­mérkőzés. AFIT: Kiss — Németh, Wagner, Tóth I., Molnár, Fixl, Potamann, Horváth I., Szárnyas, Magyar, Tóth Z. (Kiss L.). Edző: Szakály József. VOLÁN: Lukács — Lendvai, Horváth I., Szirmai, Hor­váth II., Sipos (Orbán), Bális, Koltai, Montág, Gráczer, Hoz­ner. Edző: Nagy György. Az első félidőben Montág és Gráczer illetve Tóth 7 és Molnár hagyott ki gólhelyzetet. — Szünet után válta­kozva mindkét kapu előtt volt izgalom. A 75. percben Hor­váth I.—Magyar kiváltás után Magyar lőtte a mérkőzés egyetlen, s egyben győztes gólját is. Közepes színvonalú küzdelmes mérkőzésen az AFIT megérdemelten győzött az azonos képességű csapat ellen. Jók: Kiss, Fixl, Potzmann, illetve Horváth I., Montág, Grá­czer. " — bakó Ajkai Bányász—Répcelaki Bányász 1:0 (0:0). — NB III- as bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Ajka: Lélek — Havasaljai, Fischl, Szalai, Varró, Ge­rencsér, Horváth (Tér), Cseh, Weisz, Szemán, Sulyok. Edző: Németh István. Répcelak: Németh N­. — Nagy I., Csorba, Kámán, Né­meth J., Bódi, Prystupa, Nagy S., Horváth, Gáspár, Ko­vács. Edző: Szabó Sándor. Óvatos, lanyha iramú első félidőt, élénk, izgalmas já­ték követte. Ezúttal mérsékelt teljesítményt nyújtott a ha­zai csatársor, a nagy munkát végző védelem pedig a 83. percben szöglet után öngólt vétett. Jó játékvezetés mellett sportszerű mérkőzésen balsze­rencsés vereséget szenvedett a hazai csapat. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Lélek, Fischl, Szalai, Varró illetve Németh N­., Kámán, Bódi, Nagy S. —­szarka 6 Röplabda Styl—DEAC 3:0 (15:11, 15:13, 15:13). Debrecen, NB I es férfimérkőzés. Styl: Komáromy, Baumbartner I., Baumgartner II., Borhy, Király, Géczi, csere: Horváth Cs., Ujvári. Edző: Janzsó István. A szombathelyi együttes a vártnál biztosabban nyert Debrecenben, így felcsillant a remény a bentmaradásra. Spartacus—Gödöllői EAC 3:0 (15:8, 16:14, 15:2). — Szombathely, városligeti sporttelep. — NB II-es férfimér­kőzés. Spartacus: Zsombölyi, Nagy, Tamás, Benke, Leposa, Szentdrődi, csere: Hafner, Brasnyó. Edző: Tóth László. A tartalékos szövetkezeti együttes végig jól játszott, csupán a második játszma volt szoros. Kaposvári Dózsa—SZSE-Dózsa 3:1 (15:6, 13:15, 15:0, 15:2). Kaposvár, NB II-es férfimérkőzés: SZSE-Dózsa Tanai, dr. Kiss, Schützenhoffer, dr. Ve­rsei, Horváth I., Vecsei M., csere: Baracska. Edző: dr. Kiss István. A második játszmában jól játszott a szombathelyi csa­pat, azután visszaesett. Spartacus—Bakony Vegyész 3:1 (17:15, 14:16, 15:5, 15:10) —• NB II-es női mérkőzés. "■ Spartacus: Udvardi, Takács, Lisztes, Dallos, Brasnyó, Tóth, csere: Kőszegi, Horváth M., Horváth K., Veszpré­mi. Edző: Keresztúri József. A szombathelyi lányok mélyes tudásuk alatt játszot­tak, a lelkesedés és az akarat hiánya tette nehézzé a mér­kőzést. A szövetkezeti csapatból senkit sem lehet kiemel­ni. Kaposvári Vasas Izzó—Haladás 3:0 (15:7, 15:11, 15:4). •— Kaposvár, NB II-es női mérkőzés. Haladás: Hegyi, Hencsei, Hegedűs, Hende, Bogári, Biró, csere: Segyevi. Edző: Horváth Lúcia. A hazaiak nagyon tartottak a Haladástól, de mint a mérkőzésen kiderült, teljesen alaptalanul. A zöld-fehérek könnyen megadták magukat, szinte felkínálták a biztos győzelmet a kaposváriaknak. A szombathelyi csapatban mindenki elmaradt igazi tudásától. A gól utáni pillanat. Nagy III. (szemben) búsan néz a hálóból kipattant labdára. Kovács L. a földön, Né­meth­ J. a gólszerző üdvözlésére indul. Sajnos ez csak egyszer történt a mérkőzésen, s ez kevés volt. Horváth Pál felvétele HIT HALLUNK___________­­ MIT LÁTUNK? RADIO KOSSUTH RADIO 8.20 Népdalok. — 9.00 Harsan a kürtszó. — 9.35 Áriák — 10.05 Iskolarádió. — 10.30 Zenekari muzsika. — 9.34 Megjelenés előtt... — 12.35 Melódiakoiktél. — 13.45 Törvénykönyv. — 14.00 Me­sejáték 14.49 Éneklő Ifjúság. — 15.10 Beethoven: VI. sziml. — 15.52 Kórusmű. — 16.05 Miért szép? — 16.15 Operettrészletek. — 16.44 Riport. — 17.05 Dalok. — 17.18 Az­ allergiakutatásról. — 17.37 Budapesti Művészeti Hetek — 18.30 A Szabó család. — 19.25 A pódiumon: Bartha Kitt. — 20.04 A szocialista költészet nagyjai. I. G. Kovacic. 21.03 Népzenei magazin 21.43 Könnyű orgonamuzsika. — 22.20 Hullám­­törés a Rajna-parton. I. — 22.30 Kosztakovics: XI. szimf. 1905 év. — 23.30—0.25 Nóták. PETŐFI RÁDIÓ 8.05 Két versenymű. — 9.03 Tánczene. — 9.53 Könyvek, tá­jak, emberek. — 12.00 Csárdások — 1215 Operarészletek. — 13.03 Monteverdi-mise. — 13.30 Szem­től szembe anyanyelvünkéi. — Kettőtől-hatig... Zenés délután. — 18.10 A két Tabán. — 18.47 Magyar zeneművek. — 21.10 Év­fordulóról utódoknak. — 21.25 Általános foglalkoztató. Hang­játék. — 22.25 Könnyűzene. — 23.is Operettfelvételek. — 23.30 Brahms: C-dúr trió. GYŐRI RADIO 18.00 Nyugat-dunántúli króni­ka. — 18.20 Tánczene. — 18.35 Sport-turmix. — 16.45 Szórakoz­tató muzsika. — 18.55 Leveles­láda — válaszolunk hallgatóink­nak. TELEVÍZIÓ BUDAPEST ITV: 8.05 Élővilág 8. o. (ism: 18.35) — A növényvilág rend­szerezése. — 9.00 Énekeljünk együtt! (ism:14.30) — 9.05 Kör­nyezetismeret 2. o. (isim: 14.35) — 11.05 Történelem 6. o. — 11.55 Matematika 7. o. (ism: 17.20) — 17.48 Hírek. — 18.00 Beszélgetés a nemzetközi békemozgalom néhány vezetőjével. — 18.40 Já­ték a betűkkel. — 19.10 Esti me­se. — 19.30 Tv-híradó. — 20.00 Esztergom ezer éves. — 21.05 Tv-slágerlista (színes). — 21.30 Nyitott könyv. — 22.30 Tv-hír­adó. 2. POZSONYI MŰSOR 14.35 Iskola­ tv. — 16.15 Egész­ségügyi tanácsok. — 16.30 Hírek — 16.35 Telesport. — 17.05 Fia­talok horizontja. — 19.66 Esti mese. — 18.10 a XX. század embere Dokumentumfilm. — 18.35 Dalok. — 19.00 Tv-híradó. — 19.30 Leonyid Brezsnyev Amerikában. — 20.30 Nagy kül­detés. NDK-tv-filmsorozat. 21.50 Tv-híradó. — 22.20 Kaleij­doszkóp.­­ JUGOSZLÁV MOSOK 17.15 Magyar nyelvű Tv-napló. — 17.45 Kis világ. — 16.40 Har­minc nap a tudományban. —• 19.15 Népi muzsika. — 20.30 Nyi­tott képernyő. — 21-15 Az­­ Vi­brato­sz utolsó repülése. Szovjet filmsorozat. OSZTRÁK MŰSOR 18.00 Angol nyelvtanfolyami — 18.25 Jó éjszakát gyerekek. — 18.30 Az állatok paradicsomai — 19.00 Osztrák képek, és dol­­­iroll ak-tualitások. — 19.30 Tv híradó és kultúra. — 20.06 Sport — 20.15 Mi vagyok én? — 21.03 Fórum-beszélgetés. — 22.20 Tv­­híradó. 2. 18.39 Mi az, hogy tanulnd. —­ 19.00 Tenger biológiája. — 19.30 Tv-híradó és kultúra. — 20.06 Sport. — 20.15 A gyilkosok.­ Film. — 21.50 Osztrák képek és dél-tiroli aktualitások. — 22.10 Tudomány — aktualitás. — 22-35 Tv-híradó és kultúra. A SZOMBATHELYT MOZIK MŰSORA Savaria: Fekete tollú fehér madár (szovjet—ukrán de. 10, du. fél 4, 1 6, este 8) Húsz óra (magyar 7 órakor, Ka­m­aramozi) Béke: Mint egy dal (bolgár, 5, 7) Kézilabda Sabaria Cipőgyár— DGSC 19:7 (6:5) — Buda­pest 200 néző. — NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Sabaria: Czeglédi — Bo­­da, Maródi, Sörös, Vörös­­né, Frühwirth, Galambos, csere: Papp, Szelestey, Iszak, Somogyiné. Edző: Gombár József. Az első félidőben két­szer volt döntetlen (3:3, 5:5) az eredmény, de szü­net után hengerelt a baj­nokjelölt. Az egész csapat kitűnő teljesítményt nyúj­tott. . Góldobók: Maródi (6), Sörös (4), Vörösné, Früh­wirth, Papp—Galambos— Iszak (2—2). Román vendégek a Haladásnál A Lupényi Bányász súlyemelői után ismét ro­mán sportolókat lát ven­dégül a Haladás sport­egyesület. Tegnap a kora esti órákban érkezett meg a Savaria Szálló elé az SC MEDICINA, Tirgu Mures (Marosvásárhely) autóbusza, „fedélzetén” vívókkal és röplabdások­­kal. A sportküldöttséget Ka-­­ kukts András vívómester, a marosvásárhelyi egye­tem tanára vezeti. A 13 vívón és 9 röplabdástul kívül elkísérte a sportoló­kat Dikai Gyula, a sport­­egyesület titkára és Bába Dimitru, a röplabda-csa­pat edzője. Keleti szomszédainkat Laki László, a Haladás ügyvezető elnöke, Gorm­a István, a megyei vívó­szö­vetség elnöke és a két szakosztály vezetősége fo­gadta. Mint a küldöttség veze­tőjétől megtudtuk a víz­­­vők között itt van Prisz­­kán Lucia tőröző, az idei főiskolás országos bajnok is. Párbajtőr és kard csa­patuk az NB I-ben szere­pel, a férfi tőrözők pedig NB II-esek. Ugyancsak NB II-es a Szombathelyre érkezett női röplabda-csa­patuk is.­­ A két egyesület női röp­labda-csapatainak össze­csapására ma délután fél 5-kor kerül sor a Rohonei úton. Holnap délután 4 órakor pedig a vívók ta­lálkoznak a Savaria gim­názium tornatermében. v.______________| 1973. szeptember 25. Kedd