Vas Népe, 1980. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-14 / 241. szám

6 A labdarúgó Hl A­ Rl-ben történt Haladás: újabb döntetlen Haladás—Komló 1:1 (1:0). — Rohonci út, 5000 néző, vezette: Tátrai. Haladás: Hegedűs P.­­- Biczó, Vörös, Király, Németh G. — Fitos, Nagy J., Horváth I. — Garics (Hegyi a 83. percben), Séfer­­(Tar a szünetben), Pre­­szeller. Edző:­­Palicskó Tibor. Komló, Bien —­ilványi, Ko­vács, Mács, Barta — Gyurina, Mód (Bányász a 11. percben), Hohmann, Róth — Jtadics (Ka­tona a 71. percben), Stemler. Edző: Kontha Károly. 6. perc: Stemler lövését Hege­dűs könnyen védte. 8. perc: Gólt ígérő akciót ve­zetett a Haladás, de Fitos nem tudta feltenni az i-re a­­pontot.. 14. perc: Egy előreívelt labdát Stemler Róth felé fejelt, a kö­zéppályás elhúzta Vörös mel­lett, de gólhelyzetből leadott lö­vése után Hegedűs bravúrosan lábbal mentett. 16. perc: Mód távoli lövését is hárította a szombathelyi ka­pus. 10. perc: Horváth I. a kaputól, 25 méterre váratlanul lövésre szánta el magát. Bien azonban nagy bravúrral­­szögletre tolta a bal alsó sarokba startó labdát. 24. perc:: Fitos az oldalvonal mellett megszerezte a labdát, majd Nagy J.-hez továbbította. A középpályás­­a kapu elé emelt, Garics az ötösön megtévesztő mozdulatot tett, ez megzavarta Bient, így a labda akadálytala­nul a­­bal sarokba jutott. (1:0). 34. perc: Egy összecsapás után Fitos a földön maradt, de rövid ápolás­­után visszatért. 45. perc: Horváth I. lövése alig csúszott mellé.­­ 48. perc: Szép hazai támadás végén Fitos belsővel a hálóba helyezett, de Tátrai a partjelző beintését figyelembe véve Jes címén­­— helyesen — nem adta meg a gólt. 58. perc: A menteni akaró Ko­vács lábáról majdnem saját ka­pujába csúszott a labda. 77. perc: IPreszeller jobbról szögletet ivett­­be, a 16-oson be­lül Mács lerántotta a fejelni ké­szülő Vöröst. A közelben álló Tátrai azonnal a 11-es pontra mutatott.­­A büntetőpontra le­állított­­labda mögé Horváth 1. állt, s több méterrel csúnyán a bal kapufa mellé rúgta. 85. perc: Katona a jobb olda­lon cselezgetett, majd középre adott s a­­ három tisztán álló komlói játékos közül egy, még­hozzá Róth a kapu bal oldalába vágta a labdát. (1:1). A csúszós talajon óvatosnak tűnt az első percekben a két csapat, bár a Komló játékán látszott a listavezető helyzetéből adódó magabiztosság. A Haladás fokozatosan átvette a játék irá­nyítását, helyzet mégis a vendé­gek előtt adódott, de Hegedűs bravúrja két ízben is segített. A hazaiak játéka a vezető gól után némileg magabiztosabbá vált és többet is birtokolták a labdát ellenfelüknél. Szünet után a cserével a hazai csapat átcso­portosított, Tar került a közép­pályára, Fitos lett a középcsatár. A Haladás fölénye egyre nyo­masztóbb volt, de nem sikerült növelni az előnyt. Sőt, ahogy ilyenkor lenni szokott, a legna­gyobb helyzet, a 11-es is ki­maradt. A Haladás megpróbálta a minimális előnyt tartani, de a vendégek jól használták ki a büntető kihagyása után kialakult lélektani állapotot. A Komló ere­jét igazolja a sírból visszahozott pont, a Haladás kiegyensúlyo­zatlanságát pedig az, hogy na­gyon biztosnak látszó győzelmet engedett ki a kezéből. — Jók: Hegedűs P., Nagy J., Preszel­­ler, illetve Barta, Kovács, Róth. Tátrai NB I-es színvonalon bí­ráskodott. Bodor Ferenc Szekszárdi Dózsa—Sabaria SE 1:0 (1:0). — Szekszárd, 1500 né­ző, vezette: Fekete. Szekszárd: Pólyák — Tóth, Varga, Orosz, Somodi — Korok­­nai (Weitner a 63. percben), Márkus (Lauer a 71. percben), Páli — Pölöskei, Bonnyai, Pász­tor. Edző: Magasházi József. Sabaria: Varga F. — Sümeghy, Tóth, Gáncs, Bencsics — Nova­­lovits­­(Jáger L. a 76. percben), Horváth L., Derdák — Jáger L., Hauzer, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. 21. perc: Pásztor bal oldali szögletét (Bonnyai fejjel meg­csúsztatta. A védők közé berob­banó­­Somodi a jobb felső sa­rokba fejelte­­a labdát. (1:0). 38.­­perc: Hauzer hosszú sarok­ba csavart labdáját Pólyák Hor­váth Z. fejéről ütötte v­zögletre. 56. perc: Jáger L. 16 méteres éles lövését a gólvonalon Pólyák óriási bravúrral csípte el. 81. perc: Lauer jobb oldali be­adását Bonnyai centiméterekkel fejelte a kapu mellé. 87. perc: Gáncsot az ötösön nagy helyzetben Somodi leterí­tette. A­­játékvezető a­­jogos 11-es helyett —­­beszédért — szabadrú­gást ítélt a szombathelyiek ellen. Esős időben, mély talajú pá­lyán került sor a mérkőzésre. Nagy küzdelmet, helyenként durva­­játékot láthatott a helyi közönség. A durva játék kiala­kulásában nagy szerepe volt a rendkívül erélytelenül bíráskodó játékvezetőnek. A Sabaria azzal veszítette el a mérkőzést, hogy a második félidőbeni egyértelmű fölényét nem tudta gólra, vagy gólokra váltani. A látottak alap­ján a döntetlen lett volna reális. — Jók: Pólyák, Orosz, Varga, Páli, illetve Sümeghy, Bencsics, Jáger L. Virágh Géza További eredmények: Sopron— Moh­ács-Véménd 0:1, Pécsi VSK —Bakony Vegyész 3:1, Keszthely —H.­­Rákóczi SE 3:2, Sellye—Bá­bolna 0:2, Pét—Bauxitbányász 3:3, Dombóvár—MÁV DAC 1:2, Fűzfő—Várpalota 0:0, Nk. Olaj­bányász-Ajka 2:1. A megyei bajnokság eredmé­nyei: Simaság—Uraiújfalu 1:3, Szentgotthárd—Pamut 4:1, Sár­vári Kinizsi—Horvátzsidány 4:0, Celldömölk—Körmend 1:1, Bük— Spartacus-Styl 3:2,­­ (Eg­yházasrá­­dóc—Lőrincz SE 0:1, Kőrismenti TSz—Kemenesalja 2:1, Kőszeg- Sárvári Vasas 4:3, Répcelak— Rábatótfalu 6:0. Nagy J. (középen) a csapat Komló elleni rangadón. A­zött viszi el a labdát, egyik legjobb embere volt a képen Mód és Hohmann kö­ A bajnokság állása: 1. Komló 11 7 3 1 14- 6 17 2. N.-kanizsa 11 7 2 2 24-15 16 3. PVSK 11 6 3 2 21-13 15 4. MÁV DAC 11 6 3 2 19-14 15 5. Keszthely 11 5 4 2 24-19 14 6. Tapolca 11 6 1 4 22-19 13­ 7. Sabaria 11 5 3 3 15-12 13 8. Ajka 11 5 2 4 18-13 12 9. Haladás 11 2 8 1 14-10 12 10. Szekszárd ill 5 2 4 11- 9 12 11. Bábolna 11 4 4 3 10-11 12 12. Mohács­ V. 11 4 4 3 9-11 12 13. Sopron 11 4 2 5 16-12 10 14. Fűzfő 11 3 3 5 16-17 9 15. Rákóczi SE 11 3 2 6 9-13 8 16. Bakony V. 11 3 2 6 14-19 8 17. Sellye 11 3 1 7 13-23 7 18. Pét 11 2 1 8 14-22 5 19. Várpalota 11 2 5 11 8-18 5 20. Dombóvár 11 1 3 7 14-29 5 VDS NÉPE Bárdos! országos bajnok Hideg, köd, eső, sár — és a bükki Kisfennsík legen­dásan nehéz terepe várta szombat este az éjszakai OB résztvevőit. .(A tájfutásnak ebben a legtöbb biztonságot és technikai tudást igénylő ágában csak férfiak számára rendeznek versenyt). A fel­adat magyar bajnoksághoz méltónak bizonyult, ezt az is bizonyította, hogy a felnőt­tek közül összesen heten bir­kóztak meg vele! A három ifjúsági korú szombathelyi versenyző a junior kategóriában indult, közülük Szerdahelyi Zoltán a két,előző éjszakai OB-n egyaránt helyezett volt, és az 1. osztályú minősítésű Kocz­­ka Tibor. A legkevésbé dí­szes eredménylistával Bár­­dosi Zoltán rendelkezett. A célban két és fél órán át hiába vártak, a versenyt feladókon kívül, nem futott be senki. Végül mégis jött az első kettő: Bárdosi és Koczka. Utánuk ismét hosz­­szú szünet következett, min­denki Bárdosinak gratulált. Egy kis izgalom: jött a tavalyi bajnok , ideje csak a második helyre jó. Bejött a ranglistát vezető Hirtz Jenő, de ideje több mint kétszerese Bárdosiénak. Az­tán félelmetes részidő kerül fel a táblára: Szerdahelyi Zoltáné. De az utolsó két pontra fél­­órát hibáz, így „csak” nyolcadik. Végeredmény, az 1980. évi éjszakai bajnok F 19 A kate­góriában: Bárdosi Zoltán (képünkön), 3. Koczka Ti­bor, 8. Szerdahelyi Zoltán. Bárdosi­­Zoltán (képünkön) a Sabaria 25. bajnokságát nyerte 1975 - óta. (Ebből a versenyzők korának meg­felelően 16 tanintézeti baj­nokság.) A nappali bajnok­ság előtt az idei­­bajnoki pontversenyben a PVSK mö­gött a 2. a Sabaria 39 pont­tal. 4 1. HETI EREDMÉNYEI 1. Lehel SC—Gyöngyös 2-0 1 2. H.-böszörm.—Nagybát. 2-1 1 3. Szó. MÁV MTE—Eger 2-0 1 4. D.-újv. Ép.—MÁV Előre 5-1 1 5. Építők SC— SZEOL AK 3-2 1 6. Péti MTE—Bauxitb. 3-3 x 7. Dpmbóvár—MÁV DAC 1-2 2 8. Haladás—Komló 1-1 x 9. Foggia—Pisa 3-3 x 10. Lecce—Genoa 1-0 1 11. Palermo—Bari 1-1 x 12. Rimini—Taranto 1-1 X 13. Sampdoria—Pescara 3-1 1 t -f*l * Spal—Monza 3-1 1 Labdarúgás A Volán SC—Bp. Honvéd és a Dunaújváros—Bp. Honvéd mérkőzést későbbi időpontban játsszák le. az NB. I. Állása 1. FTC 10 6 3 1 25- 8 15 2. Nyíregy. 10 6 2 2 11- 5 14 3. Vasas 10 5 3 2 19-12 13 4. Békéscsaba 10 5 2 3 15-12 12 5. Videoton 10 5 2 3 13-13 12 Tatabánya 10 3 5 2­ 13- 7 11 7. Volán SC 9 4 3 2 14-10 11 8. Bp. Honvéd 8 4 2 2 15- 8 10 9. I. Dózsa 10 3 4 3 17-18 10 10. Rába ETO 10 3 3 4 12-12 9 11. PMSC 10 3 3 4 12-18 9 12. Csepel 10 3 2 5 13-11 8 13. ZTE 10 3 2 5 17-23 8 14. DVTK 10 3 2 5 12-17 8 15. Kaposvár 10 3 2 5 12-19 8 16. Debrecen­i 10 3 1 6 10-16 7 17. MTK-VM 10 1 4 5 10-18 6 18. Dunaújváros 9 2 1 6 15-27 5 A bajnokság állása 1. Bp. Honv. 18 18 2 1786-1313­­36 2. Ganz­ M. 18 17 1 1655-1319 35 3. Bp. V. Izzó 18 15 3 1598-1386 33 4. MAFC 18 14 4 1571-1412 32 5. ZTE 18 13 5 1501-1386 31 6. Sopron 18 10 8 1349-1409 28 7. Csepel 18 9 9 1525-1464 27 8. Pécs 18 8 10 146ÍM355 26 9. Videoton 18 8 10 1443-1447 26 10. Baja 18 7 11 1319-1373 25 11. Szeged 18 6 12 1220-1387 24 12. Körmend 18 6 12 1382-1445 24 13. Kecskemét 18 6 12 1256-1417 24 14. Oroszlány 18 5 13 1387-1496 23 15. Volán SC 18 2 16 1252-1522 20 16. Sz.-fehérv. 18 6 18 1275-1651 18 Kevés néző, közepes játék Körmendi Dózsa MTE— Szegedi EOL AK 68:58 (30:20). — Körmend, 600 né­ző, vezette: Gergely, Varga J. — NB I-es férfi bajnoki kosárlabda-mérkőzés. Körmend: Szendrei (14), Fodor (14), Trümmer­­(2), Szlávik (32), Bebes (4), cse­re: Mező (2), Vavra (8), Pa­­tonay (2). Edző: Jámbor László. , Szeged: Mészáros (11),­­Kecskés (12), Dobi (22), Molnár (3), Vincze (2), cse­re: Lestár (4), Novák (—), Kovács (2), Jakab­­(2), Aradszky (—). Edző: Guoth Iván. Az első ,két percben­­mindössze öt­­kosár esett, las­sított felvételnek tűnt ekkor a mérkőzés. A 6. percben is:6 volt a Körmend javá­ra, s a 11 hazai pontból ki­lencet Szlávik szerzett. A körmendiek biztosabban szerezték meg a lepattanó labdákat, s pontosabban dobtak. A 16. percben (26:16) Szlávik remek indítása után Mező látványos duplát do­bott. Mint kiderült, ez indí­tás nem volt véletlen, hi- Vívás Országos II. osztályú női tőrversenyt rendeztek Szom­bathelyen, a Zrínyi utcai sportcsarnokban. Nyolc egye­sület 46 versenyzője (25 II. osztályú, 21 III. osztályú) küzdött a II. osztályra mi­nősítő versenyen.­­ Ered­mények: 1. Siklósi Judit (BHSE) 6 ,gy„ 2. Hencz Ka­talin (Tatai AC) 5 gy. 3. Tö­rök Mónika (BHSE) 4 gy., 4. Fülöp Ilona (Várpalotai Bányász) 4 gy., 5. Borblai Katalin (Haladás) 3 gy., 6. Berzsenyi Ilona (BHSE) 2 gy., 7. Nick Edina (KSI) 2 gy., 8. Túri Aranka (BHSE) 2 gy. Kilenc mérkőzés a héten Egyre fokozódik a világ­­bajnoki selejtezők üteme. A héten például 9 mérkőzésre kerül sor a hat csoportban, ebből hetet szerdán játsza­nak le. Magyar szempont­ból a bukaresti Románia— Anglia találkozó a legérde­kesebb, hiszen a magyar együttes is ebben a csoport­ban szerepel, s Norvégiával együtt alkotja a négyes me­zőnyt. A vb selejtezők heti prog­ramja: Október 15., szerda: 2. csoport: Írország—Belgi­um, 3. csoport: Szovjetunió —Izland és Wales—Török­ország, 4. csoport: Románia —Anglia, 5. csoport: Dánia —Görögország, 6. csoport: Észak-Írország—Svéd­ország és Skócia—Portugá­lia. Október 18., szombat: 2. csoport: Franciaország—Iz­land. Október 19., vasárnap: 1. csoport: Bulgária—Albánia. Csík Ferencre emlékeive Keszthelyen felavatták dr. Csík Ferenc úszó, az 1936. évi olimpia bajnokának em­léktábláját és a róla elneve­zett sétányt. Az ünnepi al­kalmon megjelent a bajnok özvegye, leánya is. A meg­jelenteket Tóthné Simon Mária, a városi tanács el­nökhelyettese köszöntötte, majd Végh György tanszék­­vezető egyetemi tanár, a vá­ros országgyűlési képviselő­je mondott avató beszédet. Ezt követően Wladár Sán­dor úszó, a moszkvai olim­pia bajnoka leplezte le az emlékművet. szén a legeredményesebb hazai játékosra ekkor már jobban ügyeltek, így­­más eszközök­höz kellett folya­modnia. Maradt némi izga­lom a húsz perc letelte után is, Vavra azonban kihagyta a két időntúli személyit.­­ Szünet után Szlávik dobta az első duplát, méghozzá úgy, hogy Szendrei ellopta a labdát Dobitól, s így ke­rült Szlávikhoz. Felváltva estek a kosarak, a tízpontos előny szinte mindig meg­volt. A 27. percben 42:28-as hazai vezetésnél a vendégek­­két gyors indítása két dup­lát eredményezett. A 33.­ percben Patonay palánkról lepattanó labdáját Szlávik húzta a gyűrűbe. Három perc múlva tűnt igazán biz­tosnak a győzelem. A hazai­ak előnye 16 pontra nőtt, majd a végére ismét tíz lett. Az az igazság, hogy Kör­menden jó néhány, a mos­taninál izgalmasabb mérkő­zést láttunk. A hazaiak a soproni mérkőzéssel a lá­bukban bágyadtan, a vendé­gek a Baja ellen aratott győ­zelmükkel a tarsolyukban nyugodtan játszottak. A két csapat látszólag azonos já­tékerőt képviselt, de a ha­zaiak védekezése valamivel biztosabb volt, s pontosab­ban is dobtak. Végül a Kör­mend jóformán izgalom nél­kül, végig vezetve nyerte meg a mérkőzést. — Jók: Szlávik, Fodor, illetve Kecs­kés, Dobi. —­­ Szlávik (sötét mezben) volt ezúttal is a körmendiek leg­eredményesebb embere. Ezúttal Vincze (15) és Dobi (8) mellett dob kosárra. (Czika László felvétele) autósport Kemény csaták, laza talaj Vasárnap rendezték meg a Vasi II,az autós meghívásos túraversenyt a megye útjain és ... rétjein. Az esős idő, a mély sár, a csúszós út komoly gondot okozott 82 kocsi le­génységének — ennyien indultak ugyanis az ország minden pontjáról, Jugoszláviából és Ausztriából. Volt olyan kategó­ria, ahol 37 kocsi indult! Hiába, a bajnoki pontversenyben nincs több javítási lehetőség, aki valamit el akart érni, itt bizonyíthatott utoljára. Minden géposztályban éles csaták zajlottak, a vasiak — ha különböző „színekben” is — jól szerepeltek. A Traban­tok között Nagy István harmadik, az 1300 cm.­ fölöttiek kö­zött Regős első, Budai második lett. Itt Balikó és Unger kocsija az első ellenőrző állomáson hibázott, utána hiába küzdöttek jól, a kapott büntetés öt perc előnyt biztosított a riválisoknak. Csapatban a FŐTAXI II. győzött a FŐTAXI I. előtt — döntően szombathelyi legénységgel. Eredmények: 1. géposztály: 1. Sipos—Őri (Dunaújváros), 2. Szádeczky—Balogh (Budapest), 3. Nagy—Bognár (Savaria). 2. géposztály: 1. Ivánszki—Fekete (Eger), 2. Hubert—Lantos (egyesületen kívül), 3. Dósa—Babos (Zalaegerszeg). 3. gép­osztály: 1. Musti—Tertyánszky (Bp. AFIT), 2. Kovács—Gál (Tatabánya), 3. Götz—Szekeres (Generál SE). 4. géposztály: 1. Regős—Borsos (FŐTAXI), 2. Budai—Takács (FŐTAXI), 3. Bodonyi—Szécsi (Budapest). 6. géposztály: 1. Garber— Pulai (Savaria), 2. Zabó—Józsa (Veszprém), 3. Lajler—Vidi­­sek (Célje). Abszolút győztes: Sipos—Őri (Dunaújváros). Slalomgyőztes: Arhanja—Pouh (Célje). Csapatban: 1. FŐ­TAXI II. 12 pont. 2. FŐTAXI I 9­ pont, 3. DOVIT 9 pont. 1980. október 14. Kedd