Vas Népe, 1982. április (27. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-14 / 86. szám

Nincs megállás, ma Pécs az ellenfél Hegedűs bravúrjáról - Mi vár a PMSC ellen? - Hangos előmeccs Szombaton este a villany­fényes Üllői úti pályán több ezer ember szomorúan indult hazafelé. A zöld gyepen és az öltözőben viszont nagyon boldog labdarúgókat lehetett találni. Sok Budapesten élő vasi származású szurkoló rá­zott kezet a fiúkkal, kijutott a gratulálásból bőven a ve­zetőknek is. A legtöbben vi­szont Hegedűs Péter (képün­kön) kezét szorongatták, a szombathelyi portásnak, ugyanis oroszlánrésze volt a győzelemben. Hegedűs Péter a Kaposvá­ri Vörös Lobogóban kezdett védeni, édesapja is kapus volt, védett Kőszegen. Az NB I-ben 1975. augusztus 20-án mutatkozott be, a Rákóczi 2:0-ra verte a Vasast. Két hónap múlva viszont Győr­ben súlyosan megsérült, a Szokolaival történt összecsa­pás után nem védhetett az utánpótlás válogatottban. 1977 nyarán egy évre kölcsönkap­ta a Haladás, de maradt Szombathelyen, hiszen a Rá­kóczi kiesett az első osztály­ból. A visszatérés utána is többször szóba került, végül maradt a Haladásnál. — Amikor Palicskó Tibi bácsi lett az edző, akkortól lett tartós a formám, addig sokat hullámzott. — 21 éves vagyok, talán most érzem igazán a játékot. Persze mondhatom azt is, hogy sze­rencsém volt, hiszen kevés kapusnak van két olyan ta­nítómestere, mint nekem volt Rapp Imre és Szarka Zoltán. Rapp „fatertól” a vagánysá­­got, Zolitól a fanatizmust igyekeztem eltanulni. — Számítottál 10-es osztály­zatra? — Jómagam 9-est adtam vol­na, úgy érzem, jól ment. Jancsika helyzeténél ösztönö­sen találtam el a labdát, Ebedli fejese pedig a vonal előtt pattant, ott csíptem el. Őszintén megmondom nagyon örülök a 10-esnek, de a két pontnak sokkal jobban. Hegedűs még azt is elmondta, hogy egymaga kevés volt a bravúrhoz, a­­két ponthoz kellett a társak hallatlan lelkese­dése, taktikád fegyelme. És ez így is igaz, még akkor is, ha Fortuna ezúttal, a Haladás mellé szegődött. S még valami. A második félidő közepe táján Rúzsa part­jelzőt többször megdobták, ezért a mérkőzést lefújhatták volna. Szombathelyen ennél lényegesen enyhébb esetnél ma­radt félbe NB I-es mérkőzés. Bírója válogatja. De az lenne a helyes, ha a játékvezetők hasonló esetekben nem mérlegel­nének. Maczkó nyilvánvalóan­­azt tette, amikor Rúzsa ma­gához hivatta... — Ami a Fortunát illeti, ezúttal valóban mellénk szegő­dött — mondotta Török Péter, a Haladás vezető­edzője. — Éppen ideje, hiszen Diósgyőrben az utolsó percben kaptunk ki, Békéscsabán enyhén szólva nem csak az ellenfél vert meg minket, s Győrben sok helyzetünk kimaradt. Ennyi balsze­rencse után most már nekünk is lehet szerencsénk. —­­Pécs ellen van bőven törleszteni valónk, s nemcsak az 1:4-ént. A novemberi Milan KK-mérkőzés után kértük, hogy szombat helyett vasárnap játszhassunk, hiszen napokig utazott a csapat. Nem mondható sportszerűnek, de nem fo­gadták el a vasárnapi rendezést. Amikor pedig észrevették, hogy fáradt a csapat és padlón van, úgy nekünk estek, mintha az életük múlott volna ezen a kilencven percen. Van tehát ma miért hajtaniuk a fiúknak, éppen ezért mindenképpen győzni szeretnénk. A szombati két pontnak akkor lesz igazi értéke, ha a PMSC ellen is kettőt szerzünk. Az összeállítás attól függ, hogy Garics vállalja-e a játékot, a hétfői edzésen ugyanis megsérült. Ha nem jön rendbe, akkor Bogáti helyet­tesíti. A várható csapat: Hegedűs — Horváth, Király, Vörös, Preszeller — Szarka, Fitos, Tar — Garics (Bogáti), Szabó, Hegyi. Ma rangos esemény lesz az előmérkőzés is. A Haladás— Fiába ETO ifjúsági összecsapás tétje a döntőbe jutás. Az Or­szágos Ifjúsági Kupa egyik elődöntőjén a Debrecen nyert a Szeged ellen. Ha ma a Haladás ifi nyer, akkor döntőt játszik vasárnap a Népstadionban a Magyarország—Peru találkozó előtt. És abban az esetben a Haladás ifijei már ezüstérmesek az OSK-ban. Persze ehhez ma nyerni kell. Az NB 1-es mérkőzés kezdete 17 óra, az ifik 15 órakor játszanak. Még egyszer a Fradi meccsről. A Haladás csütörtökön délután 18 órakor levetíti az FTC eleni mérkőzést. A kép­magnóra rögzített találkozót a BM Szervek Művelődési Há­zában lehet megtekinteni. Amennyiben nagy az érdeklődés, kétszer levetítik a mérkőzést. A helyszínen lesz Hegedűs Péter kapus, a találkozó egyik hőse is. Naponta más időpontját olvashatjuk a Haladás—Deb­recen találkozónak. Sarlós László technikai vezető elmondta, hogy a klub hivatalos értesítést még nem kapott az MLSZ döntéséről. Az előzetes szóbeli tájékoztatás szerint a mérkő­zést szombaton 17 órakor rendezik meg Szombathelyen. Ez persze még nem végleges időpont... — Fodor Az NB I. mai további műsora: Volán—Tatabánya, 17.00, Nagy M., Szeged—Ózd, 19.00, Divinyi, Újpest—Debrecen, 17.00, Németh, Nyíregyháza—Diósgyőr, 17.00, Huták­, Vasas—Fe­rencváros, 19.00, Palotai, Rába ETO—Csepel, 19.00, U­rbán, ZTE—Bp. Honvéd, Zalaegerszeg, 19.00, Kurti, Videoton—Bé­késcsaba, 19.00, Tompa. NB II. Mohács Véménd—Sabaria SE 3:1 (2:1). — Safrantca úti pálya, 1200 néző. — Vezette: Szabó B. Mohács: Antal — Lőrincz, Rott, Hancz (Grünwald a 15. perc­ben), Berki — Hrotkó, (Marko­­vics a 85. percben), Dárdai, Me­gyeri — Huber, Linga, Réfi. Ed­ző: Mathesz Imre. Sabaria: Pálinkás — Vámos, Tóth, Gáncs (Szőnye a 63. perc­ben), Bencsics — Görög (Meskó a 63. percben), Horváth L­., Var­ga L. — Jáger L, Gombás, Hor­váth Z. Edző: Szabó Imre. 5. perc: A Sabaria csatárai tűzijátékot rendeztek a vendég­csapat kapuja előtt. A támadás végén Gombás átadása után Horváth Z. 10 méterről kapás­ból kapura lőtt, de a labda a felső kapufáról vágódott vissza. 8­8. perc: Gyors bal oldali tá­madás után Hrotkó kapta a labdát, ügyesen kilépett a ha­zai védők között és 14 méter­ből a tétovázó Pálinkás mellett a jobb alsó sarokba lőtt (1:0). 16. perc: Huber lefutotta Ben­­csicset, majd 12 méterről gyen­gén, laposan kapura lőtt, így Pálinkás könnyen hárítani tu­dott.­­ 36. perc: Hrotkó jobb oldali szögletrúgása után a beívelt labdát a jó­­ ütemben érkező Grünwald 8 méterről fejelte a kapu bal oldalába (2:0). 40. perc: Horváth L. — Gom­bás volt a labda útja. A kö­­zépcsatár ügyes átadásával Hor­váth Z. ugrott ki a balösszekötő helyén és 8 méterről a vetődő kapus mellett a bal sarokba lőtt (2:1). 47. perc: Huber futott el is­mét, de éles szögből leadott la­pos lövése a kapu előtt suhant el. 79. perc: Lingl reklamálásért kapott sárga lapot. 86. p­erc: Megyeri bal szélről laposan belőtt labdájáról Hüber egy gondolattal maradt le. 87. perc: Hüber beadását Ré­fi visszafejelte Lingl elé, aki 20 méterről laposan a bal alsó sa­rokba lőtt (3:1). A Sabaria veresége csak azok számára lehetett meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. Az első percekben még úgy né­zett ki, hogy a kidolgozott hely­zetek alapján nem lesz különö­sebb gondja a hazai csapatnak. Az első gyors mohácsi ellent­á­­madás azonban már góllal fe­jeződött be, ekkor már érezni lehetett, hogy taktikailag a ven­dégcsapat jobban felkészült a találkozóra. Különösen a gyors Hüber okozott sok zavart a ha­zai védők között. Hiába ját­szott mezőnyfölényben a Saba­­ria, a vendégek gyors elentá­­madásait a középpályások nem tudták megszűrni. A mohácsi csapat teljesen megérdemelten győzött. — Jók: Berki, Hrotka, Hüber, Lingl illetve Vámos, Hor­váth Z. Kiss Árpád a bajnokság Állása 1. N.-kanizsa 22 12 9 1 35-20 33 2. Szekszárd 22 15 2 5 31-19 32 3. Tapolca 22 12 6 4 40-17 30 4. Sopron 22 10 8 4 35-26 28 5. Keszthely 22 9 9 4 31-29 27 6. Kaposvár 22 10 6 6 33-18 26 7. D.­újváros 22 10 5 7 36-20 25 8. Sabaria 22 8 7 7 24-23 23 9. Komló 22 9 3 10 28-26 21 10. Mohács­ V. 22 7 6 9 29-23 20 11. MÁV DAC 22 7 6 9 32-39 20 12. Bakony V. 22 5 7 10 21-35 17 13. Pécsi VSK 22 7 2 13 27-35 16 14. Várpalota 22 5 3 14 19-30 13 15. Ajka 22 3 7 12 21-37 13 16. Dombóvár 22 3 2 17 14-59 8 vas népes Területi bajnokság Répcelak—Spartacus-Styl 5:2 (2:0). — Répcelak, 600 néző, ve­zette: dr. Angyalics. Répcelak: Tóth J. — Fehér, Biczó, Németh I— Tóth M. — Gáspár, Varga — Kovács (Csor­.­ba), Horváth E., Németh T. Csordás. Edző: Szántai István. Spartacus-Styl: Szendi (Kiss), — Kovács L., Molnár L., Mészá­ros, Pulai — Szalai I., Németh, Szalai I. — Horváth G. (Molnár J.) Vörös, Viszked. Edző: Hor­váth József. 10. perc: Horváth E. jobb ol­dalon éles szögből leadott lövé­se a felső lécről kipattant és Németh T. az ötösről fejelt a hálóba (1:0). 11. perc: Csordás rajtolt egy hosszú labdára, a későn eszmé­lő Szendi valósággal letaglózta a csatárt. A 2-est Biczó érté­kesítette (2:0). 38. perc: Kovács a félvonal­ról indulva tört kapura, lerázta Pulait és 13 méterről élesen a jobb alsó sarokba bombázott (3:0). 55. perc: Gáspárt, az ötösön, gólhelyzetben Kiss buktatta, a 2I-est ismét Biczó értékesítette (4:0). 56. perc: Ellentámadásnál jobbról beívelt labdát a tisztán álló Németh lőtte a hálóba (4:1). 58. perc: Az elalvó hazai vé­­­dők között Mészáros talált a hálóba (4:2). 85. perc: Horváth E. csokorba kötötte a vendégek védelmét,­ majd Gáspár elé tálalt, aki be­állította a végeredményt (5:2). A magára talált Répcelak sok­­­mozgásos, gyors játéka teljesen szétzilálta az egyébként is gyen­gén játszó Spartacus védelmét. A hazaiak a négygólos vezetés utáni lazítással megmentették a vendégeket a katasztrofális ve­reségtől, amely a látottak alap­ján nem jelentett volna megle­petést. — Jók: Biczó, Németh I., Kovács, Horváth E., illetve Molnár L, Mészáros. — Szarka Körmendi Dózsa MTE— Csorna 3:2 (3:1). — Körmend, 800 né­ző, vezette: Sümegi. Körmend: Szabó — Kovács, Kiss, Polgárdi, Horváth Gy. — Plóza, Földes, Horváth A. — Horváth G., Sári (Szopkó), Gál. Edző Marton Ferenc. Csorna: Krass — Milus, Her­­nicz, Gulyás, Pásztor — Győr­­vári, Tóth, Németh — Kocsis, Nagy, Király. Edző: Máthé Já­nos. Közepes színvonalú, mérkőzé­sen a második félidőre leeresz­tett a Dózsa MTE. — Góllövő: Horváth G. (2), Plóza, illetve Király, Németh. — Jók: Kovács, Polgárdi, Horváth G. illetve Gulyás, Győrvári, Király. — gállos Hévíz—Kőszegi LATEX 1:1 (0:0). — Hévíz, 1000 néző, vezet­te: Hamar L. Hévíz: Keerülő — Molnár, Be­­ledi, Kovács, Hajdics — Amb­rus (Vörös), Szűcs, Tóth Gy. (Naszádos) — Torsa, Tóbiás, Fekete. Edző: Vértes Árpád. Kőszeg: Dervár — Sümeghy, Szalai G., Rákos, Hári — Szűcs, Varga I., Draskovics — Beke, Devecseri, Varga L. Edző: Var­ga Levente.­­ A főt játszó LATEX megérde­melten hozta el az egyik pon­tot. — Góllövő: Draskovics, il­letve Szalai G. (öngól). — Jók: Szűcs, Tóbiás, Fekete, illetve Dervár (a mezőny legjobbja), Hári, Draskovics, A­szila. További eredmények: 1. Tex­til-Fűzfő 0:2, Gy. Dózsa—Péti MTE 0:0, Kapuvár— MOTIM 4:1, A. Bányász—Bottyán SE 2:0, Z. Katona—Z. Dózsa 0:1, Zirc— Győrszentiván 3:1. A megyei bajnokság eredmé­nyei : Kőrismenti SE—Építők 1:4, Szentgotthárd—Bük 1:0, Ke­menesalja—S. Kinizsi 0:1, Sima­ság—Csákánydoroszló 4:1, Lő­­rincz SE—Egyházasrádóc 2:1, S. Vasas—Uraiújfalu 3:1, János­­háza—Celdömölk 2:2, Pamutipar —Rábatótfalu 1:1. Vasiak nélkül... Látványos go­kart­verseny Szombathelyen Talán a rossz idő is köz­rejátszott: a tavalyinál jó­val kevesebben — bár így is 5—6 ezren — izgulták vé­gig hétfőn délelőtt Szombat­helyen a húsvéti gokart­versenyt. A nagyobb részt vasiakból álló közönségnek (sajnos) nem kellett me­gyebelinek szurkolni, hisz a benevezők a környező me­gyéket képviselték. A lelke­sedés, a biztatás így sem maradt el, mert látnivaló volt bőven. Szinte minden korosztály (az úttörőktől a felnőttekig) képviselte ma­gát a versenyen, mely tech­nikailag, s látványban egy­aránt nagyszerű élményt nyújtott az autósport e speciális ágát szerető kö­zönségnek. A borongós idő szinte a rajt pillanatában véget ért, kisütött a nap, ezzel is jobb kedvre derítve érdeklődőt, versenyzőt egyaránt. A ver­senykiírásnak megfelelő­en korosztályok s motor köbcenti alapján külön-kü­­lön géposztályok indultak, összesen három futam (egy­­egy futamon belül az úttö­rők 6 kört, az ifik 8 kört, a felnőttek 10 kört tettek) összteljesítménye alapján alakult ki a végeredmény. Kategóriánként első helye­zést értek el: 50 köbcenti­méter úttörő korosztály: Magyar Róbert Győri VO­LÁN —, 125 köbcentiméter ifjúsági korosztály: Cserép Tibor Veszprémi VOLÁN —, 125 köbcentiméter széria géposztály: Papp Dezső Ba­ranya megyei Vízmű Válla­lat —, 125 köbcentiméter C2: Ifj. Nagy László Győri VOLÁN —, 125 köbcentimé­ter Cl: Nagy József Győri VOLÁN­­, 125 köbcentimé­ter nemzeti licences­ külön­­díjat kapott: Illényi Sebes­tyén Tatabányai VOLÁN. Csapatversenyben első lett a Győri VOLÁN. A Győri VOLÁN évek óta változatlanul élmezőnyös a szombathelyi go­kart ver­senyen. Az idén harmadszor nyerte el a szombathelyi városi tanács által alapított Vándordíját, s ezzel örökös tulajdonosa lett. —­skoda A női röplabda NB I-ben a legutóbbi fordulóban két­szer kikapott a Debrecentől a Haladás. A zöld-fehérek­re ma újabb erőpróba vár, a második csoport egyik él­lovasa, a Miskolci VSC lesz az ellenfelük. A Saf­­ranka úti sportcsarnokban 15 órakor kezdődő NB I-es női mérkőzést a Bíró, Fo­­nyódi kettős dirigálja. tar Folytatják a röplabdázók­a­t Haladás-M­iskolc A jelenlegi állás: 9. Építők 28 19 9 66:39 47 10. Miskolc 28 15 13 52:51 45 11. Debrecen 28 10 14 51:59 42 12. DUTEP 28 10 18 37:64 38 13. BVSC 28 9 19 41:61 37 14. Haladás 28 9 19 39:61 37 15. Kaposvár 28 7 21 34:71 35 16. TFSE 28 1 27 22:78 29 Egy vereség, egy győzelem Zakopánéban folytatódtak az ifjúsági női röplabda Európa-bajnokság mérkőzé­sei, a magyar fiatalok újabb két mérkőzést játszottak, ezek közül az egyiket el­vesztették, a másikat meg­nyerték. A lengyel kótválo­gatott 3:1-es győzelmet könyvelhetett el a magyar válogatott ellen, amelynek az NDK ellen sikerült a ja­vítás, mégpedig drámai küz­delemben, 3:2-es maratoni csatában. A totó 15. heti eredménye 1. Szekszárd—Keszthely 1-1 x 2. Dombóvár—Alumínium 0-1 2 3. Komló—Dunaújváros 0-2 2 4. Várpalota—Kaposvár 1-2 2 5. Bakony Vegyész—Olajbányász 0-0 x 6. Sabaria— Mohács-Véménd 1-3 2 7. Kossuth KFSE— Budafok törölve 8. Építők—Dorog 0-2 2 9. MÁV Előre—BVSC 4-5 2 10. Salgótarján—Gyula 1-1 1 11. Gyöngyösi—Miskolc 1-0 1 12. Asztalos J. SE—Szarvas 1-2 2 13. Lehel SC—Papp J. SE 3-0 1 14. Debreceni VSE—Bem SE 8-4 2 +1 Kazincbarcika—Debreceni Kinizsi 1-2 2 1982. április 14. Szerdai