Vas Népe, 2010. május (55. évfolyam, 101-124. szám)

2010-05-25 / 119. szám

100 VAS NÉPE RÖVIDEN Egálról folytatják ma a kosárdöntőt Paks (mti)­­ A címvédő Atom­erőmű hazai pályán 81:79-re győzött a Zalaegerszeg ellen a férfi kosárlabda NB I. döntőjé­nek második, szombati mérkő­zésén. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban ezzel egyenlített a paksi alakulat, a következő felvonásra ma, Zala­egerszegen kerül sor. A szom­bati találkozó győztes kosarát egy másodperccel a vége előtt Jerome LaGrange szerezte. Szávay továbbment, Czink kikapott Párizs (mti) - Szávay Ágnes két játszmában, 6:2, 6:2-re nyert a hazai közönség előtt szereplő Stéphanie Foretz el­len vasárnap a francia nyílt te­niszbajnokság első fordulójá­ban, a Roland Garroson. A 64 között a 19. helyen kiemelt orosz Nagyja Petrovával talál­kozik majd. Czink Melinda két játszmában (6:2, 6:3) kikapott hétfőn a német Julia Görges­­től, így nem jutott be a legjobb 64 közé. A totó 20. heti eredményei A Szerencsejáték Zrt. tájé­koztatása szerint a 20. fogadá­si heti totó nyereményei a jö­vedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy ta­­lálatos szelvény 6 db, nyere­ményük egyenként 752 125 forint. 13 találatos szelvény 3 darab, nyereményük egyen­ként 261 610 forint. A 12- esekre 9920, a 11-esekre 1215, a 10-esekre 420 forin­tot fizetnek. 1. B. München-Internazionale 0:2 2 2. Atvidaberg-Mjällby _ 1:2 2 3. Djurgarden-Gefle 1:1 X 4. Hacken-Kalmar 1:1 X 5. Helsingborg-Halmstad 2:1 1 6. Trelleborg-GAIS 2:0 1 7. Albinoleffe-Padova 1:2 2 8. Cittadella-Crotone 3:0 1 9. Gallipoli-Piacenza 1:4 2 10. Grosseto-Reggina 2:2 X 11. Mantova-Torino 0:0 X 12. Sassuolo-Empoli 3:2 1 13. Triestina-Ancona 2:1 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Vicenza-Lecce 0:0 X Egyenlített a Szolnok KOSÁR A Körmend sikere a harmadik negyeden múlott Vastag Nándor sport@vasnepe.hu Szolnok- AMJUS-Fort­­ress Körmend kosárlabda­csapata fordulatos mérkő­zést játszott a Szolnokkal, volt esélye a győzelemre, ám a harmadik negyed­ben elkövetett hibái miatt nem tudott nyerni. Szer­dán a Rába partján dől el a bronzcsata. A körmendieknél Scott bo­kasérülése nem jött rendbe, így a légiós az előző mérkő­zéshez hasonlóan civilben foglalt helyet a kispadon. Az első negyed elején fel­váltva estek a kosarak (4. perc: 6:8), majd Thomas ve­zérletével egyre nagyobb előnyre tettek szert a vasi pi­ros-feketék (7. perc: 9:17). Pór Péter időkérése után A bronzcsata utolsó meccse szerdán, a Rába partján lesz azonban összekapta magát az Olaj, és a kisszünetig egy pontra zárkózott fel (10. perc: 21:22). A második felvonást Thomas és Fodor Gergely triplája vezette be (12. perc: 21:28), de ezután a hazaiak percei következtek, a negyed feléhez érve kiegyenlítettek (15. perc: 30:30). A játék na­gyon hullámzott, ezután Tóth Gergő és Hegedűs pontjaival a vasiak ismét kezdtek, elhúz­ni, de a végén Alekszics fara­gott a hátrányon (20. perc: 37:41). Az első félidőben na­gyon sok volt az elhibázott dobás, de a Körmend ötlete­sebben és picivel pontosab­ban játszott, ráadásul Thomas kiemelkedően teljesített: csa­pata ponttermésének majd­nem a felét vállalta magára, 18 egységig jutott. Ekkor ke­vesen gondolták, hogy a sta­tisztikai lapja a folytatásban alig változik... A vendégek előtt­te ott folytatták, ahol a szünet előtt abbahagyták. Úgy tűnt, gyor­san eldöntik a meccset (23. perc: 40:49). A szolnokiaknál azonban Alekszics megembe­relte magát, sorra szórta a trip­lákat, és vezérletével a házi­gazda 21:2-es sorozattal for­dított (29. perc: 61:51). Mivel Thomast teljesen kivették a játékból, így a Rába-partiak az utolsó etapban Hegedűs kosaraival próbálták tartani a lépést a hazaiakkal, akik azonban Alekszics és Barro révén visszavertek minden felzárkózási kísérletet (34. perc: 75:63). Ráadásul egy felugrás után Németh a lábá­hoz kapott, földre esett, majd Boldizsár ölben vitte az öltö­zőbe. A körmendieknek még volt lehetőségük a felzárkó­zásra (39. perc: 81:74), de el­kapkodták a dobásaikat, így hat pontnál közeléül Efferd tud­tak férkőzni (82:76). A Rába-partiak az első, a második és a negyedik ne­gyedet is megnyerték, ám a harmadikban nagyot betliz­tek, így nem tudták lezárni a bronzcsatát. A két nyertes meccsig tartó párharc állása 1:1, az utolsó, mindent eldön­tő találkozó szerdán (18.00) Körmenden lesz. Pór Péter: - Örülök, hogy győzelemmel búcsúztunk el közönségünktől. Megpróbá­lunk élni a harmadik meccs adta lehetőséggel. Sabáli Balázs: - Csinál­tunk magunknak újabb edzé­seket és egy utolsó mérkőzést. Alekszics ragyogó teljesítmé­nye döntötte el a találkozót. Hegedűs Gergely (labdával) nagyon hasznosan játszott, 16 pontot, közte négy triplát dobott Szolnoki Olaj-MJUS-Fortress Körmend 82:76 (21:22,16:19,27:16,18:19).­­ Szolnok, 1500 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-bajnoki mérkőzés a 3. helyért, 2. találkozó, vezette: Ádám, Farkas, Pozsonyi. Szolnok: Fodor M. 7, ALEKSZICS 26/18, VESZTER­­GOM 10/6, Báder 6, BARRO 15. Csere: Váradi 9/6, Gre­­benár 4, Harazin 4, Sonyák 1, Cseh­­. Edző: Pór Péter. Körmend: Thomas 18/6, Fodor G. 5/3, Ferencz 3/3, TÓTH G. 11/6, Alekszejev 8. Csere: Boldizsár 3/3, Booker 3/3, Németh 3/3, HEGEDŰS 16/12, Kutasi 6/6. Edző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása. 4. perc: 6:8. 7. perc: 9:17.12. perc: 21:28.15. perc: 30:30.19. perc: 34:41. 23. perc: 40:49.27. perc: 52:51. 29. perc: 61:51.34. perc: 75:63. 39. perc: 81:74. SPORT Gólfesztivált rendezett a Viktória Az Újpest ellen a szezon legnagyobb arányú győzelmét aratták a szombathelyiek Budapest (vas) - A baj­noki címvédő Viktória FC Szombathely női labda­rúgócsapata az idény leg­nagyobb különbségű győzelmét aratva átgázolt a sereghajtó Újpesten. Újpesti TE-Viktória FC Szombathely 0:14 (0:6).­­ Budapest, 100 néző, NB I-es női labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kempf. Újpest: Hunyadi - Beke, Zeller, Kakuk (Szabó I., 37.), Trencsányi - Bura (Pólyák, 46.), Nagy Sz. (Csik, 31.), Szennai, Szabó K. - Vikidál, Somló. Edző: Bura János. Viktória: Szvorda - Bor­ bély, Tálosi (Lukács L., 69), Marsai - Papp D., ME­GYERI, RÁCZ (Pulai, 58.), Tóth A. (Nagy D., 63.) - SZARVAS, Szuh, TÓTH G. Edző: Markó Edina. Gólszerző: Szarvas (4 -13., 16., 43., 77.), Tóth G. (3­ 57., 67., 70.), Papp D. (89.), Pulai (81.), Szuh (85.), Me­gyeri (11.), Tóth A. (26.), Rácz (29.), Marsai (50.). Sárga lap: Somló a 34., Szabó I. a 49. percben. Előzetesen is sejteni lehe­tett, hogy a sereghajtó Újpest otthonában biztosan nyernek a szombathelyiek, de ilyen nagy különbségű sikerre sen­ki sem számított. A Viktória már az első pillanattól magá­hoz ragadta a kezdeménye­zést, letámadta riválisát, amely a félpályáról sem tudott kijönni. Az ellenfél edzője ko­rán próbált változtatni, de nem javult a helyzet, az első félidőben hatot, a másodikban nyolc gólt kapott az Újpest. A találatok átlövésből, fejes­ből, beadásból, kigurigázás­­ból születtek, és a helyzeteket nagyon jó arányban sikerült értékesíteni. Óriási, mondhat­ni osztálykülönbség volt a csapatok között, de persze eh­hez kellett, hogy a vasiak vé­gig motiváltan és agilisan játsszanak. A győzelmük mértéke ilyen arányban is tel­jesen megérdemelt, az agresz­­szívan kezdő, de a küzdelmet a szünet után lassan feladó ha­zaiak ellen. Markó Edina: - Örülök a jó helyzetkihasználásnak és a 90 percig tartó motivált játék­nak. Remélem, a hátralévő mérkőzéseken is ugyanezt az arcát mutatja a csapat. További eredmények: FTC-MTK 1:3, Taksony- Pécsi MFC 3:0. Szarvas Alexandra négy gólt rúgott az újpestieknek A bajnokság állása 1.MTK 24 193 273- 21 60 2. Viktória FC 25 191 597- 21 58 3. Taksony 25 132 1047- 46 41 4. Győri Dózsa 24 13 1049- 40 36 5. FTC 25 113 061- 54 36 6. Femina 23 77 951- 60 28 7. Pécsi MFC 24 35 1616- 66 14 8. Újpest 24 20 2221-107 6 Juhász Lillának nem sikerült Valencia, Moszkva (he) - Egy lány súlyemelőt indíthat Ma­gyarország az augusztusi, szingapúri első ifjúsági olim­pián. A kvótát a valenciai ifjú­sági Eb-n csapateredményé­vel harcolta ki az a héttagú gárda, amelnyek tagja volt a Haladás-Vasjármű emelője, Geröly Lilla is. Dobos Imre, a Magyar Súlyemelő Szövetség elnöke a kvalifikációt kivívó csapatot egyiptomi edzőtábo­rozással jutalmazza. Öt magyar atléta szerzett kvótát a szingapúri ifi olim­piára a moszkvai európai kva­lifikációs versenyen. A Hala­dás VSE válogatottja, Juhász Lilla 100 méteres gátfutásban szombaton 14,13 mp-cel fu­tamgyőztesként jutott a vasár­napi fináléba. Ott a hatodik gátig „sínen volt”, de a kilen­cediknél rontott, s 15,27-es eredménnyel nyolcadik lett. Az első öt helyezett utazhat Szingapúrba. 2010. MÁJUS 25. KEDD Németh István vizsgálatok előtt Ma kiderül, kell-e műteni az irányítót Körmend (vas)­­ Németh István, a MJUS-Fortress Körmend kosárcsapatá­nak játékosa már kicsivel jobban van, de a szerdai, utolsó bronzmeccsen nem játszik, és vizsgála­tok várnak rá. Németh István áprilisban, a rájátszás kezdetére tért vissza Körmendre, de előtte majd nyolc hónapot hagyott ki porckorongsérve és derék­­bántalmai miatt. Nem teljesen egészségesen vállalta a játé­kot a play offban, és úgy tűnt Szolnokon, hogy a régi sérü­lése visszatért. A körmendi irányító kicsivel már jobban van, de még nem tudni, elke­­rü­lheti-e a műtétet. - A meccs hevében történt a sérülés, kicsit túlvállaltam magam - mondta Németh Ist­ván. - Egy felugrás után ki­nyúltam a labdáért, majd a de­rekamban és a bal lábamban nyilallást éreztem. Utána alig tudtam menni, kiegyenesedni se nagyon bírtam, ezért retten­tően el voltam keseredve. In­jekciókkal utaztam haza, de most már nem vagyok olyan rosszul. Egy MR- (mágneses rezonancia) vizsgálaton is túl vagyok, amivel a csigolyákat, a szalagokat és a sérvet néz­ték meg. Kiderült, hogy nem olyan rossz a helyzet, bár a jó­tól azért messze van. Ha a kö­vetkező napokban hihetetlen nagy változás történne, akkor sem vállalnám szerdán a já­tékot. Mindennapi életre ugyanis jó a derekam, de nem biztos, hogy a versenysportra is használható. Kedden Buda­pestre utazom vizsgálatra ah­hoz a doktorhoz, aki Fazekas Robi gerincsérvét kezelte. Utána dől el, hogy kell-e mű­teni, vagy a következő két hó­napban anélkül is orvosolni tudjuk a problémát. §•o DOLU h-co t/} 'öI­£ Németh István holnap már biztosan nem lép pályára Kicsit csípett a paprika Nehezen hozta a papírformát a CVSE Szeged (Sz) - Kiegyenlí­tett találkozón nehezen, csak a finisben tudta be­biztosítani a két pontot az extraligás celli együttes. Szegedi AC-Celldömölki VSE-Mávépcell Wewalka 4:6.­­ Szeged, extraligás asz­talitenisz-mérkőzés. Páros: Dudás, Erdélyi- Lindner, Fazekas 0:3 (-4, -5, -4). Klassziskülönbség volt a két duó között (0:1). Egyéni, 1. kör: Dudás-Fazekas 3:2 (10, -8,6,-12,9). A kiegyenlí­tett csatában Dudásnak jött ki jobban a lépés (1:1). Erdé­lyi-Pagonyi 1:3 (8, -3, -11, -5). A celli versenyző végig irányított (1:2). Kriston- Lindner 3:2 (6, -5, -6, 8, 4). Lindnert az elveszített ne­gyedik szett teljesen leblok­kolta (2:2). 2. kör: Du­dás-Pagonyi 3:1 (8,10, -6,9). Az egyenlő erők küzdelme fejben dőlt el (3:2). Kriston- Fazekas 0:3 (-12, -4, -8). Kris­­ tont megviselte a szoros csa­tában elveszített első szett (3:3). Erdélyi-Lindner 0:3 (-4, -5, -3). Celli részről igazi hátradőlős meccs volt (3:4). 3. kör: Kriston-Pagonyi 3:0. Pagonyi a második szettben sérülés miatt feladta (4:4). Dudás-Lindner 0:3 (-2, -6, -6). Lindner az addig remekül menetelő Dudást lemosta (4:5), Erdélyi-Fazekas 0:3 (-4, -7, -8). Erdélyinek nem volt esélye (4:6). Csak a finisben tudta be­biztosítani győzelmét az esé­lyes vendégcsapat.­­ Győ­zött: Dudás 2, Kriston 2, illet­ve Lindner 2, Fazekas 2, Pa­gonyi és a Lindner-Fazekas páros. uns KEPE Főszerkesztő: Halmágyi Miklós Felelős szerkesztő: Burkon László Lapszerkesztők: Kósa Tamás, Nagy Győző Hírszerkesztőség-vezető: Peltzer Géza. Magazinszerkesztőség-vezető: Nagy Ildikó Rovatvezetők: Benkő Sándor, Horváth Erika Szerkesztőség: Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Levélcím: 9700 Szombathely, Pf. 100. Központ: (94) 522-560. Telefax: (94) 522-596. Titkárság: (94) 522-563. E-mail: vasnepe@vasnepe.hu­­ Internet: www.vasnepe.hu Online főszerkesztő: Török Tibor (torok.tibor@pk­.hu) Központi oldalak szerkesztői: Fröhlich András, Gidai Judit. Telefon: (88)579-439 Központi szerkesztőség: 8200 Veszprém, Almádi u. 3. Kiadja: Vas Népe Bt. 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. A kiadásért felel a bt. ügyvezető igazgatója. A kiadó a Pannon Lapok Társasága tagja A PLT ügyvezető igazgatói: Gyerák András, Kázmér Judit, Nagy Zoltán Péter Központi főszerkesztő: Győrffy István Online osztályvezető: Tantasics József Hirdetési főosztályvezető: Molnár Peggy Megbízott terjesztési főosztályvezető: Baján Zoltán Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ Bt., 8200 Veszprém, Házgyári út 12. Tel.: (88)541-631 Felelős vezető: Jens Danhardt ISSN 0133-0454. Index: 26076 Ügyfélszolgálati irodák: Szombathely,Főtér 3-5. Fax: (94)528-290.Tel.: (94) 528-288,528-289. E-mail: hirdetes.szhely@pk­.hu. Celldömölk, Kossuth u. 15. (95) 422-817. Körmend, Szabadság tér 5. (94) 410- 630. Kőszeg, Fő tér 4. (94) 362-760. Sárvár, Árpád u. 79. (95) 324-770 Szentgotthárd, Hunyadi u. 3. (94) 380-849. 9800 Vasvár, Járdányi professzor u. 6. Tel./Fax: 94/370-666. Telefonos hirdetésfelvétel: (40) 949-459. (Hétfő-csütörtök 8-tól 20 óráig, péntek 8-tól 18 óráig). Megrendelhető: a PLT-nél, a Társaság kézbesítőinél és ügyfélszolgálati irodáiban. Előfizetési díj: egy hónapra 1795 Ft, negyed évre 5385 Ft, fél évre 5%-os kedvezménnyel 10230 Ft, egy évre 10%-os kedvezménnyel 19 385 Ft. Előfizetéssel kapcsola­tos ügyintézés: 9700 Szombathely, Széll Kálmán u. 40. Tel.: reggel 4 órától: (94) 528-302. A lapterjesztés ingyenesen hívható zöldszáma: (80) 200-256. E-mail: terjesztes.vas@pk­.hu. Az előfizetés esetleges le­mondását csak írásban (személyesen, levélben, faxon, e-mailben) minden hónap 25-éig tudjuk elfogadni. Példányszámunk valódiságát a MATESZ hitelesíti. Lapunkat rendszeresen szemlézi Magyarország legnagyobb médiafigyelője az » OBSERVER« BUDAPESI MI*'DIAI ICYI I­I KI I 100*4 Budapest. Auróra u. 11. Tel.: 303-4738, Fax: 303-4744 E-mail: marketlngoxjbserver.hu http://www.observer.hu