Vas Népe, 2021. október (66. évfolyam, 228-252. szám)

2021-10-05 / 231. szám

14 VAS NÉPE RÖVIDEN Erősnek tűnik az albán keret KÖRKÉP Kihirdette októ­beri 26 fős keretét az albán labdarúgó-válogatott szö­vetségi kapitánya, Edoardo Reja - a Magyarország-Al­­bánia világbajnoki selejte­zőt szombaton (20.45) ren­dezik a Puskás Arénában. Az albán keret jó focistákat vonultat fel, tízen játszanak az olasz Serie A-ban és ket­ten a spanyol La Ligában, de akad Görögországban, Törökországban, Svájcban, Horvátországban, Oroszor­szágban, Angliában és Né­metországban légióskodó játékos is. Behívót kapott az NB I.-ben játszó Myr­­to Uzuni (Ferencváros) és Ylber Ramadani (MTK Budapest) is. Szeptember elején a magyar válogatott 1-0-ra kikapott Albánia vendégeként. TG Kétszer játszott a Falco KC U20 SZOMBATHELY Két mérkő­zést is játszott a napokban a Falco KC Szombathely korosztályos kosárcsapata - egy győzelem, egy vere­ség a mérleg. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Sopron KC 73-76 (19-25, 17-14, 22-23, 15-14). Szombathely, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezet­te: Tóth K., Schneider B. Falco, Németh B. 7/6, Hor­váth A. 6, Sövegjártó 24/15, Horváth N. 8, Takács Zs. 13/3. Csere: Büki 10/6, Ács 4/3, Hansen 1, Varga D­­, Nárai­­. Edző: Svajda Gábor, Karagity Milán. A házigazda gyengén véde­kezett, így a meccs nagy részé­ben a Sopron vezetett. A Falco többször felzárkózott, egyszer fordított is, de a sok hiba végül vereséghez vezetett. Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Szolnoki Olajbányász 79-46 (24-10, 14-13, 15-12, 26-11). Szom­bathely, vezette: Antoni M., dr. Popgyákunik B. Falco: Németh B. 10/6, Horváth Á. 11/3, Sövegjártó 20/9, Varga D. 8/6, Takács Zs. 9/3. Csere: Horváth N. 9/3, Nárai 5/3, Ács 3, Büki­­, Ko­vács L. 4, Lengi­­, Hansen­­. Edző: Svajda Gábor, Karagity Milán. A Falco már az első félidő­ben eldöntötte a meccset, a fordulás után pedig tovább nö­velte előnyét. TG SPORT Nem volt könnyű Nagy csatában nyert a HVSE futsalcsapata SZOMBATHELY Az NB I.-es futsalbajnokság 6. forduló­jában a Haladás VSE nagy küzdelemben gyűrte le 5-3-ra az újonc, sereghajtó Kistarcsát. A címvédő Haladás zsinórban négy győzelemmel a háta mö­gött várta a meccset, míg az újonc Kistarcsa sereghajtóként érkezett Szombathelyre, mind az öt bajnokiját elbukta. Haladás VSE-Kistarcsa Futsal 5-3 (1-2). Szombat­hely, 450 néző, NB I.-es fut­­salmérkőzés, vezette: Apkó, Sipos (Urgyán). HVSE: Homlok - Hajmá­si, Sípos, Rezala, Vas. Csere: Alasztics (kapus), Kovács M., Szalmás, Nagy K., Dróth, Dá­vid, Vatamaniuc-Bartha, Ge­rencsér, Henrique. Edző: Cal­­vo Rodriguez Juan Ramon. Kistarcsa: Bohony - Bes­­nyő, Dolhai G., Kövesdi, Mé­hes. Csere: Horváth B., Ribai, Kavalecz, Gellérfi, Dolhai S., mezővalvi, Bita, Verhoczki, Barabás. Játékos-edző: Bita László. Gól: Hajmási (16.), Vas (25.), Bita (36., öngól), Hen­rique (37.), Dróth (39.), ill. Gellérfi (16.), Kövesdi (19.), Kövesdi (32.). Kiállítva: Barabás (24.). A felforgatott összeállítás­ban pályára lépő Haladás rög­tön magához ragadta az irá­nyítást. De teltek a percek, és nem tudta­ feltörni ellenfele védekezését. Igaz, görcsösen, lassan, sok hibával futballo­zott a Haladás, nem igazán tu­dott felpörögni, igazán nagy helyzetet sem kialakítani. Sőt, a vendég kezdett felbátorodni, néha-néha odaért a szombat­­helyi kapu elé. Végül megtört a jég: a 16. percben Vas távo­li lökete kijött a kapufáról, ér­kezett Hajmási, aki közelről bombázott a kapuba. De még kis sem ünnepelték magukat a hazaiak, amikor egy oldal­­berúgás után, talán némi sze­rencsével, de kiegyenlített a vendég (16. perc: 1-1). A foly­tatásban Rezala rúgott kapu­fát, majd Nagy Kevin hagyta el a játékteret a térdét fájlal­va. Nem a Haladás elképzelé­se szerint alakult a mérkőzés. Sőt, a félidő hajrája egyenesen a Kistarcsáé volt. Olyannyi­ra, hogy egy kontra után meg­szerezte a vezetést (19. perc: 1-2) - kellett a szünet a Hala­dásnak. Az első félidőben még 2-1-re az újonc Kistarcsa vezetett EREDMÉNY HVSE-Kistarcsa Fordulás után újult erővel ve­tette bele magát a küzdelembe a Haladás. És a meccsen először pályára lépett Dróth Zoltán is. A vendégek hittek a győzelemben, keményen játszottak - Barabást el is vesztették kiállítás miatt. Kihasználta az emberelőnyt a Haladás: Vas látványos góllal egyenlített (25. perc: 2-2). Pör­gött tovább, nyomott a Haladás, sorjáztak a hazai helyzetek. De a kihagyott helyzetekért járt a büntetés: egy kontrát váltott gólra, ismét átvette a vezetést a Kistarcsa (32. perc: 2-3). Fella­zult a Haladás, rohamozott az egyenlítésért, így hagyott teret ellenfelének a kontrákra. Őrült rohanás kezdődött. Bő négy perc volt hátra, amikor vészka­pus játékra váltott a Haladás­­ és pályára lépett Dávid is. Egy kapu elé belőtt labdába Bita ért bele szerencsétlenül, öngóllal egalizált a HVSE. Henrique ta­lálata után pedig már a szom­bathelyiek vezettek (37. perc: 4-3). Dróth zárta le a meccset, aki közelről talált be Kovács okos passza után. A találkozó végére elfáradt a Kistarcsa. Vá­ratlanul nagy csatát nyert meg a HVSE. TG Hajmási Milán is betalált Fotó: Unger Tamás 5-3 SZKKA II.: a papírforma szerint TÖKÖL Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 4. for­dulójában a papírformának megfelelően fölényesen verte a Szent István SE az SZKKA II.-t Szent István SE-Szombat­­helyi Kézilabda Klub és Akadémia U19 31-22 (14-12). Tököl, 50 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezet­te: Kovács-Sebők, Réti. SZEKA: Lőrincz, Farkas (kapusok), Wutschi, Győri 5, Szabó, Pödör B. 4, Lakatos, Horváth 3, Pham Lien 1, Tóth, Gabnai 4, Zsákovics 5, Temes­vári. Edző: Pödör Zoltán. Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-2. 13. p.: 7-3. 21. p.: 9-8. 29. p.: 13-12. 44. p.: 23-15. 50. p.: 27-17. 57. p.: 30- 21. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/4, ill. 2/4. Jól kezdett az SZKKA II., a 6. perctől azonban magához ragadta az irányítást a házigaz­da­­ és egyre nagyobb előnyre tett szert. A Szombathely erőt vett magán, és a 22. percben 4 gólos hátrányát ledolgozva egyenlített (9-9). Az első fél­idő végül 14-12-re zárult. A folytatásban ismét elhú­zott a SZISE, de ezúttal nem volt visszaút a vasiaknak, a 47. percben már 10 gólnyi kü­lönbség volt a csapatok között. A találkozó végül magabiztos hazai győzelemmel zárult. Pödör Zoltán: - A sa­ját démonainkkal küzdünk, és próbáljuk őket legyőzni, több-kevesebb sikerrel tudunk előrelépni. Jól jön a kéthetes szünet, amit megpróbálunk maximálisan kihasználni, hogy aztán újult erővel folytat­hassuk a bajnokságot. SD < 2021. OKTÓBER 5., KEDD Menetel a Haladás SZOMBATHELY Továbbra is vezeti az NB II.-es baj­nokságot a Szombathelyi Haladás labdarúgócsapata. Hétvégén Doktorics Áron a Budaörs ellen egy remek, begyakorolt szögletvariáció után szerezte első másod­­osztályú gólját. Tizenegy meccs, hét győze­lem, négy döntetlen, nulla ve­reség, 13 lőtt és mindössze há­rom kapott gól - ez a remeklő, listavezető Haladás mérlege. A vasiak a mezőnyben egyedüli­ként veretlenek a bajnokság­ban. Németh Szabolcs csapata vasárnap a Budaörsöt győzte le 2-1-re. A meccset megelő­zően az állatok világnapja alkalmából a Szombathelyi Haladás futballistái egy-egy menhelyi kiskutyával vonul­tak a játéktérre. Tehát már a felvezetés is szívet melengető A vasi csapat négy forduló óta vezeti a bajnokságot, feljutó helyen áll volt. A bajnokin pedig egy re­mek, begyakorolt szögletvari­áció után Doktorics Áron lőtt gyönyörű bombagólt, ezzel szerzett vezetést a Hali. És bár a vendégek egy jogtalan tizenegyessel egyenlítettek, a hazaiak - ugyancsak büntető­ből - Tóth Milán révén meg­szerezték a győztes találatot. A csendben, rendben dolgo­zó szombathelyiek már négy forduló óta vezetik a tabellát, a sokkal nagyobb költségve­téssel bíró Vasas harmadik, a Diósgyőr pedig csak hetedik. - Jól kezdtük a mérkőzést, egy szögletvariáció után meg­szereztük a vezetést - mondta az első NB II.-es gólját jegyző Doktorics Áron. - Az edzé­seken nagyon nagy hangsúlyt fektetünk ezekre a variációkra - ez most be is jött. Aztán volt még három-négy helyzetünk is, amelyekből lezárhattuk vol­na a mérkőzést. Nem sikerült, a Budaörs egy véleményes tizenegyesből kiegyenlített, így látta a játékvezető... Szü­netben rendeztük a sorokat, a második félidőre úgy jöttünk ki, hogy meg kell nyerni a mér­kőzést, és biztosak voltunk ab­ban, hogy meg is tudjuk nyer­ni! Aztán mi is kaptunk egy tizenegyest, amit Tóth Milán értékesített - onnantól kezdve pedig már nem volt kérdéses, ki nyeri a mérkőzést. Nagyot küzdöttünk, de szerintem jól is jászottunk, úgyhogy megérde­melten nyertünk. Első helyen állunk, hiszek abban, hogy a bajnokság végén, májusban is elsők leszünk és feljutunk az NB I.-be!­­ Nagyon jól sikerült az első félidő, az első 45 perc­ben teljes mértékben uraltuk a játékot, nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, ám ezeket nem sikerült berúgnunk - mondta Németh Szabolcs, a Haladás vezetőedzője. - Viszont egy begyakorolt szituációból meg­szereztük a vezetést. Aztán - mondhatom így is - a sem­miből egyenlített a Budaörs. A félidőben próbáltuk megnyug­tatni a csapatot, hogy ugyanazt a bátor játékot folytassák, mint amit az első félidőben produ­káltak. Ezt helyenként sikerült is megvalósítanunk, és megér­demelten nyertünk. Büszke va­gyok a srácokra, és köszönöm a szurkolóknak, hogy végig biztatták a csapatot. A Haladás két futballistát is ad az U21-es válogatottba. A védő Mocsi Attila és a támadó Tóth-Gábor Kristóf tagja a len­gyelek elleni pénteki, szegedi, majd a németországi elleni Európa-bajnoki selejtezőre ké­szülő együttesnek. PA Van okuk az örömre a szombathelyi futballistáknak Fotó: UT Fordított és győzött az AVUS Csak a második negyed után kapta el a fonalat a szombathelyi együttes KÖRKÉP Az OB I/B-s vízi­labda-bajnokság 2. fordu­lójában az AVUS a szünet után fordítva legyőzte az egri Eszterházy SC-t. AVUS-Eszterházy SC 9-4 (1-1, 1-2, 4-1, 3-0). Szom­bathely, 50 néző, OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, vezette: Csanádi, Pintér. AVUS: Kovács B. - Haj­mási 3, Csaba 5, Németh L. 1, Szőke Sz., Sági, Kurucz. Cse­re: Baranyai, Pónya, Juhász S., Szabó B., Landherr. Edző: Zoufal Norbert. Eszterházy SC: Bőgős - Sári 1, Rozsnyay 2, Szőke Á., Darmos, Kampos, Sík. Csere: Antal, Mata, Podlovics, Ádám 1, Bódi, Kazsimér. Edző: Jászberényi Gábor. Az első negyedben mindkét csapat jól védekezett - viszont támadásban roppant harmatos teljesítményt nyújtottak a já­tékosok. Három és fél percnyi gólcsendet követően a ven­dégek Rozsnyay révén meg­szerezték a vezetést. A vasiak hiába védekezték ki az egri akciókat, a kapu előtt nem boldogultak. Aztán a negyed vége előtt két másodperccel Csaba egyenlített. A folyta­tásban is akadozott a hazaiak gépezete, így a nagyszünetre 3-2-es vendégvezetéssel vo­nultak a csapatok. A harma­dik negyedben aztán elkapta a fonalat az AVUS, Hajmási és Csaba elkezdte termelni a gólokat, az utolsó negyed előtt már a hazaiak vezettek 6-4-re. A szombathelyiek az utolsó negyedben sem lasítottak, így végül rossz kezdés után ös­­­szességében­­ a nyáron igazolt Csaba Márton vezérletével - magabiztosan nyerték meg a mérkőzést. PA Csaba Márton öt gólt dobott Fotó: Cseh Gábor