Napló, 1971. október (Veszprém, 27. évfolyam, 230-257. szám)

1971-10-26 / 250. szám

Az M­ II. állása 16. Almásfüz 11 3 0 S 9:21 6 A következő forduló: Z. Dózsa —Bauxit, Szivár—Olajb., Ajka— Szekszárd, Táncsics—Győri D., BVTC—Pápa, PVSK—A. Timföld, Ércb.—Fűzfő, Komép—Savaria. A többi eredmény: Olajbányász —Isomép 1:0. Almásfüzitő—Érc­bányász . 0:1. Szekszárd—Tán­csics 1:1. Keleti csoport: Kistext—Bp. Építők 0:1. Láng—Debr. EAC 0:1. Előre—MGM Debr. 5:1. Postás­ Gyula 2:2. Szolnok—Szarvas 4:1. SzVSE—Budafok 2:2. Sz. Dózsa —Lehel 2:1. Cegléd—Kőhalas 1:0. Északi csoport: Ikarus—Nyír­egyháza 1:0. Rakamaz—Leninvá­­ros 1:1. Kazincb­—Kossuth 3:1. Nagybátony—S. Kohász 1:1. Mis­kolc—Kisterenye 3:0. Gyöngyös— V. Izzó 4:3. Saljaújhely—BVSC 1:2. Vác—Esztergom 0:0. 1. Szekszárd 11 7 4 0 15: 4 18 2. Pápai T. 11 5 4 2 15: 8 14 3. Savaria 11 6 2 3 19:13 14 4. Fűzfő 11 5 3 3 15:11 13 5. N.-kanizsa 11 5 2 4 14:13 12 6. Z. Dózsa 11 4 4 3 13:18 12 1. Pécsi VSK 11 5 1 3 16:13 11 8. Ércbányász 11 4 3 4 12: 9 11 9. Táncsics 11 4 3 4 16:14 11 10. Ajkai B. 11 3 5 3 10:14 11 11. Győri D. 11 4 2 5 17:16 10 13. Szív. MÁV 11 2 4 5 9:14 8 12. BVTC 11 3 4 4 10: 9 10 14. Komép 11 3 2 6 8:13 8 15. Bauxitb. 11 2 3 6 7:15 7 ­Erőtlenek voltak a fűzfői támadók­­. Dózsa—NIKE FÁK 1:1 (1:0) Fűzfő, 800 néző. V: Sabácz (Pécs). Dózsa: Déri — Egri, Mi­­halecz, Braun — Németh N­., Orosz — Lang, Pető, Minárcsik, Rácz, Szakony.­­ Edző: Varga Miklós. Fűzfő: Marcsik — Kiss, L­ászló, Bajor — Takács I., Fe­hér — Molnár, Demeter (Saller) Zaharovits (Megyeri), Almás, Tóth. Edző: Galgóczi Ottó. Szög­letarány: 2:2 (2:0). A fűzfőiek vezették az első tá­madásokat. Zaharovits lőtt fölé, majd Demeter lövését védte Dé­ri. Ellentámadásnál Lang húzott el a védők mellett, Marcsik me­rész vetődéssel tisztázott. A FÁK többet támadott, azonban a Dó­zsa kapu nem forgott veszély­ben. A 13. percben Megyeri a kapusba rúgta a labdát. A 26. percben Tóth óriási bombája a felső lécről Molnár elé pattant, ő azonban elügyesenkedte jó helyzetét. Az eredménytelen ha­zai támadásokat a 45. percben Dózsa gól követte. László és Mi­nárcsik párharca után a labda Rácz elé pattant, aki fejjel to­vábbította a kapuba, 1:0. Szünet után a Dózsáé volt az első gólszerzési alkalom, de Lang tiszta helyzetben Marcsikot találta el. A továbbiakban a FÁK támadott, a Dózsa egy-egy elő­retolt csatár kivételével tömören védekezett. Tóth éles belövése nyomán a kapu torkában su­hant el a labda, nem volt ott csatár. Erőteljesen rohamozott a Fűzfő, de a befejezések nem si­kerültek. Tóth bombáját védte Déri, majd Zaharovics lövését ütötte ki. A 69. percben Saller kicselezte a védőket, az alapvo­nalról visszagurított Almásnak, aki biztosan lőtte a hálóba a labdát, 1:1. A gól után a FÁK mindent megtett a győzelemért, de azon kívül, hogy Tóth ke­csegtető helyzetben a kapusba lőtte a labdát, nem adódott gól­szerzési lehetősége. Bírálat. Jó iramú mérkőzésen a FÁK támadott többet, de a Dózsa közvetlen védelme kitű­nően rombolt. A zalaiak ritka el­lentámadásai sokkal veszélyeseb­bek voltak. A hazai csatárok rossz napot fogtak ki. Az ered­mény igazságos. G: Rácz, ill. Al­más. Jó: Déri, Egri, Mihalecz, ill. László, Bajor, Tóth. (H. I.) Rossz napot fogott ki a Bányász Savaria—Ajkai B. 4:0 (1:0) Szombathely, 1200 néző. V: Gyimesi (M.-óvár). Savaria: Varga F. — Virágh, Varga L., Gercsnek — Sümeghy, Gerencsér — Jankó, Molnár (Gál), Kecs­kés, Baumgartner, Nagy. Edző: Tölgyesi József. Ajkai B.: Budai (Lélek) — Varga, Varró, Máté — Fischl, Schwartz — Haász, Cseh, Király (Pados), Németh, Weisz. Edző: Gyenese József. Változatos, jó iramban kezdő­dött a mérkőzés. A mezőnyben egyenrangú ellenfelek küzdöt­tek hosszú ideig nem bírt egy­mással a két csapat. A Savaria a 40 percben óriási kapushibá­ból szerezte meg a vezetést. Jankó 40. méterről lőtt kapura, a labda Budai lába mellett pat­tant be. 1:0. A 3. félidőben az Ajka ,,ki­­támadott”, elkeseredetten küz­dött az egyenlítésért. A 65. perc­ben Haász lövése a kapufáról vágódott vissza. Nem sikerült az egyenlítés Később a Savaria feljött, átvette a kezdeményezést és­ egyre nagyobb fölényt har­colt ki. Az ajkai csatárok nem tudták tartani a labdát. A 69. percben kavarodásból Gál talált a kapuba, 2:0. Nem sokkal ké­sőbb Sümegi 16 m-ről volt ered­ményes. 3:0. A 85. percben túl­­szigorú 11-est ítélt a bíró, ame­lyet Nagy értékesített­, 4:0 Bírálat. Az első félidő egyen­rangú ellenfelek küzdelmét hoz­ta nagy potyagóllal jutott előny­höz a Savaria. Fordulás után fo­­fokozatosan feljavultak a ha­zaiak és biztosan győztek a gyenge napot kifogó Bányász el­len. Az ajkai csatárok semmi veszélyt nem jelentettek a ka­pura. G: Jankó, Gál, Sümeghy, Nagy 11-esből. Jó: Varga, Vi­rágh. Jankó, ill. az Ajkából sen­ki sema dicsérhető (B. L.) így kellett volna... A 43. HETI TOTO 1. Bp. Sport.—Dunaújv. 1:1 x 2. Fösped—Szeged 0:2 2 3. Dorog—Oroszlány 1:1 x 4. Pénzügy.—Várpalota 2:1 1 5. Kecskemét—Mávag 6:1 1 6. Ikarus—Nyíregyh. 1:0 1 7. Rakamaz—Lenínváros 1:1 x 8. Gyöngyös—V. Izzó 4:3 1 9. Vác—Esztergom 0:0 x 10. Fiorentina—Roma 2:0 1 11. Lanerossi—Milan 0:2 2 12. Mantova—Bologna 1:1 x 13. Varese—Torino 2:2 x a plusz 1-es 14. Almásfüzitő—Ercb. 0:1 2 Nyerem­én­yek 13 plusz 1-es 16 db. 58 466 Ft. 13-as 12 db. 7115 Ft. A 44. heti totó október 31-re: 1. Diósgyőr—Honvéd, 2. Rába ETO Csepel, 3. Haladás—Salgótarján, 4. Eger—Tatabánya, 5. Komló— Videoton, 6. Oroszlány—ZTE.. 7. Ózd—Kecskemét, 8. MáVag—Deb­recen 9. Volán—MÁV DAC, 10. Szolnok—Bp. Sparta, 11. Atalanta —Fiorentina, 12. Torino—Cagliari, 10. Varese—Napoli. Pótmérkőzések: 14. Arkad B.— Szekszárd, 15. Komép—Savaria 16.BVTC—Pápai T. ’­9 12-es 1 569 db. 266 Ft. 11-es 11 857 db. 35 Ft. 10-es 56 752 db. 14 Ft. A tapolcaian elenére léptek az utolsó neigrol Bauxitbányász—Sz. MÁV Előre 2:0 (1:0)­ ­ Tapolca, 800 néző. V.: Hontvári (Tatabánya). Ba­­uxitb.: Blaskovits — Turcsi, Dalnoki, Csábi — Tulok, Für (Kutasi) — Horváth T. (Ko­­lesánszky), Kraxner, Hege­dűs, Budai, László. Edző: Zámbó Emil. MÁV Előre: Szabó — Karsai, Horváth, Ribi — Mester, Lechner — Jelinek (Lencsés), Monoki, Petz (Bernáth), Beke, Ki­rályvári. Edző: Neubauer István. Szögletarány: 6:3. A fehérváriak nagy lendü­lettel kezdtek. Előbb Mono­ki, majd Jelinek közeli lö­vését védte Blaskovits a ka­pufa segítségével. A 13. perc­ben Für váratlan, 20 m-ről jól eltalált labdáját Szabó üggyel-bajjal nyomta szög­letre. A 26. percben Kraxner hibájából Jelinek lőhetett kapura, a sarokba tartó lab­dát Blaskovits bravúrral szögletre hárította. A 23. percben Turcsi az egész pá­lyát végigcselezte, nagy ere­jű lövését Szabó jó érzékkel kiütötte. A 38. percben Hor­váth beadását a védők elvé­tették, László óriási helyzet­ben közelről fölé durrantott. A 40. percben László beadá­sára Hegedűs és a kapus egyszerre ugrott fel, a labda Hegedűs fejéről jutott a há­lóba, 1:0. A II. félidő elején Turcsi egyedül tört kapura, a 16- oson belül a védők szerelték. Ezután a MÁV játékosai so­rozatos szabálytalanságokkal borzolták a kedélyeket a pá­lyán és a nézőtéren egy­aránt. A 12. percben az őszi idény legszebb gólját érte el a Bauxit. Hegedűs a félpá­lyáról indította Lászlót, aki kicselezte Ribit, majd a tisz­tára futó Hegedűs elé ját­szott, aki a lehetetlen Szabó mellett közelről megszerezte a második gólt, 2:0. A két gól birtokában a Bauxit kis­sé kiengedett. Feljött a MÁV. A mezőnyben jól ado­gattak, de a kapura nem je­lentettek veszélyt. Két szög­letük Blaskovits zsákmánya lett. A 28. percben Kutasi került jó helyzetbe. A 34. percben a Bauxit növelhette volna előnyét, Kolesánszky jó beadásáról azonban He­gedűs és Budai is lemaradt. Bírálat. Közepes iramú mérkőzésen a nagy igyeke­zettel küzdő, de még min­dig sok hibával játszó Ba­uxit megérdemelten győzött a mezőnyben jól adogató, de a kapura veszélytelen fehérvá­riak ellen. G.: Hegedűs 2. Jo: Dalnoki, Turcsi, Blasko­vits, László, Hegedűs, ill. Karsai, Beke, Monoki. (K. T. Alacsony színvonal, csalódott nézők P. Textiles—PVSK 0:0 Pápa, 1400 néző. V: Félix (M­óvár). Pápa: Szilágyi — Nyá­ri, Áldozó, Horváth B. — Zse­­nák, Varga — Horváth A. (Vá­mos), Keresztes, Krasnyánszky, Horváth K. (Vörös), Szűcs. Edző: Simon Miklós. Pécsi VSK: Áb­­rahám — Gáspár, Szabó, Grün­­wald — Hamar (Kanyar), Ba­lázs I­ — Viola, Nagy (Balázs II.) Somogyvári, Varga, Mihály. Ed­ző: Horváth László. Kitűnő időben nappal szemben a Textiles kezdett és támadólag lépett fel, de csatársorában nem volt átütő erő. Szűcs mellé lö­vése volt az első esemény. Tíz perc után feljött a Pécs és eny­he fölényt harcolt ki. Nagyon gyenge volt a játék, a közönség sokat bosszankodott. A 19. perc­ben Szűcs elfutása után Horváth K. alig fejelt mellé. Mezőnyjáték folyt, a kapuk nem kerültek ve­szélybe. A 34. percben jó táma­dás végén Nyári mentett nehéz helyzetben. A félidő befejezése előtt a PVSK nagy helyzetet ha­gyott ki. Somogyvári nyolc mé­terről gyengén gurított, Szilágyi védett. Szünet után ismét a Textiles támadott. Előbb Szűcs, majd utána Krasnyánszky kétszer is élesen a kapu mellé lőtte a lab­dát. A Textiles csatársora nem tudott a kapu előtt kibontakoz­ni, a támadók gyenge formát mutattak. A 25. percben a kitö­rő Somogyvárit buktatták, a tá­voli szabadrúgás kapu fölé szállt. Nem sokkal utána Keresz­tes jól ugrott ki, lövését Abra­ham kiütötte, Krasnyánszky azonban kivárt és oda lett a nagy helyzet. Később Horváth K. beadását a pécsi kapus parádé­san húzta le. A 43. percben Ke­resztes ragyogóan ment el, nagy helyzetbe került, közeli lövését Ábrahám lábbal hárította. Bírálat. Alacsony színvonalú, gyenge mérkőzés. A pápai csa­társor gyatrán, erőtlenül, kiáb­rándítóan­ játszott. A lelkes pé­csiek jó védekezéssel megérde­melten vitték el az egyik pontot. Jó: Áldozó, Vörös, ill. Szabó, Grünwald, Balázs I. (M. O.) Megyei bajobkság Keleti csoport: Berhida— V. Videoton 2:2 ifi: 2:0. V. Vasutas—B.-almádi 2:1. ifi: 4:5 BVTC II.—Zirc Dudar 3:1. ifi: 8:0. B.-aliga—V. Vo­lán 2:1­ ifi: 1:7. Schönherz— Fűzfő II. 3:1 ifi: 2:4. Herend —B.­füred 0:7. ifi: 2:1. Vár­palota II—Inota 1:1. ifi :11:0. Nyugati csoport: Üveg­gyár—Pápai T. II 2:2. Me­­resztev—Ajkai B. II. 2:0. Kerta—Mezőlak 4:1 ifi: 0:2. Ezüst Nyíl—Tapolca 1:0. ifi: 5:1. Devecser—Bauxitb. II 2:1. ifi: 2:1. Sümeg—Ajkai VT 1:2 ifi: 2:9. Úrkút—­ Spartacus, a pápaiak vissza­lépése miatt elmaradt. Nemzetközi mérkőzések: SC Halle—Rába ETO 1:3, Rozomberok—MTK 1 -2. Kiábrándítóan gyatra csatársor Gy. Dózsa—BVTC 1:0 (1:0) Győr, 500 néző. V: Nagy B. (Bpest). Dózsa: Halasi — Kovács, Halász Tamás — Tasnádi, Udvardi — Mekckl (Szabó), Gábos (Pálos), Csi­dei, Vigh Baumann. Edző: Horváth Zoltán. BVTC: Zsi­­rai — Zwicker, Kiss, Novák — Balogh, Egyházi — Lipp, Bieber, Mészöly, Kováts (Tuczai), Iszak. Edző:­ Kuti Herbert. Meddő győri támadások­kal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben Balogh tisztá­zott Vigh elől. A Dózsa ro­hamozó csatársora nem oko­zott különösebb gondot a ki­tűnő veszprémi védelemnek. A 15. percben Balogh­ jó' lab­dát adott Lippnek, a szélső alig lőtt mellé, a 31. perc­ben nagy tömörülés támadt Zsirai hálója előtt, a kapus három esetben is nagy bra­vúrral hárított. A 38. perc­ben Vigh 20 m-es, jól elta­lált lövésével jutott vezetés­hez a Dózsa. 1:0. Dózsa-támadással indult a 11. félidő, Csidei a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. A 60. percben Balogh jól eltalált lövését Halasi tolta a léc fölé. A Dózsa továbbra is többet támadott, de csa­társora meddő volt a BVTC szilárd védelmével szemben. A 43. percben az előrehúzó­dott Kiss veszélyes fejesét hárította szerencsével Hala­si. Ez volt a veszprémiek leg­veszélyesebb akciója. Bírálat. A BVTC védelme és fedezetsora nagyszerűen játszott. Többet kezdemé­nyeztek a veszprémiek, de csatársoruk még a megyei szintet sem ütötte meg. Egy jól eltalált távoli lövés dön­tött ,, ugyancsak gyenge csatársorral rendelkező Dó­zsa javára. Szerencsés győ­zelem. G: Vigh, Jó: Tamás, Tasnádi, Vigh, ill. Zwicker, Kiss, Novák, Balogh, Egyhá­zi. (K. J.) Október 26 Kedd A NAP KÉL 6,37 — NYUG­SZIK 16,38 Órakor A­ HOLD KEL 13,00 — NYUG­SZIK 21,43 Órakor Dömötör ősidőktől kezdve a „jeles’’ na­pok egyike a mai DÖMÖTÖR nap: ekkor terelték be a­ nyá­jat a téli szállásra. Eredeti alakja a Demetriosz volt, a Föld mitológiai istenasszonyá­nak neve. Innen származtatja Mátray János a jelentését: „megmentő, földanya”. Elter­jedése abból az időből szár­mazik, amikor a keresztény­ségnek a misztérium-vallások­kal kellett megküzdenie. Eb­ben a korban az emberek az olimposzi istenekben már nem hittek, de Demeternek, a föld­istenasszonynak még nagy volt a tisztelete. Női névként kive­szett, csak férfi formája ma­radt fenn. Legjobban az orosz nyelvterületen terjedt el Di­­mitrij formában. Nálunk in­kább a székelyek használják. Húsz évvel ezelőtt, 1951. ok­tóber 26-i minisztertanácsi határozatával irodalmi és­­mű­vészeti díjakat alapított a kormány. A Minisztertanács a kiemel­kedő szocialista-realista iro­dalmi és művészeti alkotó munkát, valamint a kiváló elő­adói művészi tevékenységet kívánta — és kívánja azóta is — ezekkel a díjakkal jutal­mazni. Az elsősorban fiatal, tehetséges írók és művészek elismerését szolgáló díjak: a költőknél, íróknál a József At­tila-, a zeneszerzőknél az Er­kel Ferenc-, a képző- és ipar­művészeknél a Munkácsy Mi­hály-, a zenei előadóművészek­nél­ a liszt Ferenc-, a szín­művészeknél a Jászai Mari-, végül a filmművészeknél a Balázs Béla-díj odaítélése hagyományosan hazánk felsza­badulásának évfordulóján, áp­rilis 4-én történik. (E díjak­hoz járult később a kiváló új­ságírói munka jutalmazására a Rózsa Ferenc-díj.) A korm­ányhatározat hang­súlyozta, hogy az irodalmi és művészeti díjakat csak abban az esetben lehet kiadni, ha azokra minden tekintetben ér­demes jelölt van. A díjak oda­ítéléséről — az illetékes szak­­szövetségek javaslata alapján, a SZOT, valamint a KISZ meghallgatásával — a művelő­désügyi miniszter dönt; a ki­tüntetett pénzjutalmat, okleve­let és plakettet kap, s jogosult az elnyert díjra utaló cím vi­selésére. , HÉVÍZEN TANÁCSÜLÉSEN tárgyalták meg és hagyták jóvá tegnap délután a nagyközség tanácsa szerve­zeti és működési szabályza­tát SZOCIALISTA SZERZŐDÉST kötött tegnap Veszprémben a Szigeti József Faárugyár , Ifjú Gárda szocialista bri­­­­gádja és a III. számú álta­lános iskola. A szerződésben a brigád arra vállalt köte­lezettséget hogy segíti az iskolai környezet szebbé té­telét, az iskola pedig rend­szeresen tájékoztatja a bri­gádot az iskola tanulmányi helyzetéről. FAFELDOLGOZÓ ÜZEMET létesítettek ez év őszén a monostorapáti Előre Ter­­melőszövetkezetben. Az óbudai mezőgazdasági és kertészeti tsz-szel közös vállalkozásban működte­tett üzemben különböző fa­ipari termékeket készíte­­nek. Jelenleg a tsz 620 hro­­das saját erdejében kiter­melt cserfát dolgozzák fel építőanyagnak. MAGASABB PÓTDÍJAT vezetett be a MÁV október 15-től. Ha az utas a menet­jegyét a vonaton­­váltja meg, úgy a korábbi tíz fo­rint helyett már húsz forint pótdíjat kell fizetnie. TÉLRE KÉSZÜLNEK a kempingek. A megyei Ide­genforgalmi Hivatal kar­bantartó szakemberei sorra járják a Balaton-parti kempingeket, hogy a lehe­tőség szerint megóvják a faházakat és különböző lé­tesítményeket a téli időjá­rástól. VEREKEDÉSÉRT MEGBÍRSÁGOLTA ezerötszáz forintra a rend­őrség Tauffner Imre szere­­cseni segédmunkást. Tauff­ner ittasan tért be a szere­­cseni italboltba és minden indok és szóváltás nélkül megütötte az egyik vendéget. KIVILÁGÍTATLAN KÉZIKOCSIT húzott későn este Veszprém és Szentkirályszabadja kö­zött Horváth István szent­­királyszabadjai lakos és nekiütközött a motorkerék­páros 18 éves Kovács Géza. A motor vezetője megsérült RABLÁS BŰNTETTE miatt indított eljárást a rendőrség a nyírádi Faller János és két társa ellen, akik Nyírádon a község szélén megtámadtak egy férfit, majd elvették 900 fo­rintját és karóráját. A rádió és televíziók mai műsora KOSSUTH RÁDIÓ 8.18: Magyar fúvószene 8.29: Harsan a kürtszó! (Ism.) 9.04: Verdi: Ernani Négyfelvonásos opera Közben: 10.07: Fiatalok stúdiója 10.25: Az operaközvetítés folytatása 11.50: Grabócz­­ M­ilós: Szépkenyerű­­szentmártoni népdalok 12.30: Melódiákoktól 13.38: A közélet fóru­main II. 13.58: Vietnami dalok 14.08: Tariménes utazása II. rész (Ism.) 14.49: Éneklő ifjúság 15.10: Muszorgszkij: Borisz Godunov. Szökőkút-jelenet 15.25: Rádióiskola 16.05: Muzsikáról a fiataloknak 16.30: A KGST országok gazdasága I. rész 16.40: Kemény Klió és Domahidi László népdalokat énekel 17.05: Arab arcképcsar­nok: Bumedien 17.20 : Lemezmúzeum 17.45: Hol járt, mit csi­nált? 18.00: Könnyűzenei híradó 18.30: A Szabó-család 19.25: Kálmán Imre— Gábor Andor: A csárdáskirálynő A II. felvonás fináléja 19.35: A Magyar Állami Hangverseny­­zenekar hangver­seny© a Budapesti Zenei Heteken Közben: Kb. 20.40: Természeti népek költészete Kb. 21.00: A hangver­senyközvetítés folytatása Kb. 21.30: Katonadalok, csárdások 32.20: Az Éjszakai Rá­­diószínház bemu­tatója. Kedvezően elintézett kérelem 23.22: Bécsi klasszikus zene 0.10: Filmzene PETŐFI RÁDIÓ &05: Csembaló­művek, vokális művek 8.45: Külpolit­kai figyelő (Ism.) 9.00: Nóták 9.45: A biológia kérdé­sei az ókorban 10.00: A zene hullámhosszán 12.00: Zenekari muzsika 14.00: Randevú kettőtől hatig ... 14.50: Találkozás a stúdióban. Házi­gazda: Kon­cz Zsuzsa és Zsoldos Péter 18.10­: Műveltség­eszmény 18.40: Hangverseny a stúdióban 19.25: Népd­alcsokor 20.25: Új könyvek (Ism.) 20.28: A Stúdió 11 játszik 20.50: Rádiószínház: Lunatikus Debre­cenben. Rádiójáték 22.00: Portrék az operaszínpadon 23.15: Esztrádparádé 18.10: 18.54: 19.10: 20.03: 20.13: 21 54: 21.34: URH Hanglemezparádé Orosz nyelvvizsga előkészítő. I. fejezet­i lecke Anna Magdalena Bach kottásfüzett III. rész Honos­ítás Jegyzet Obermn. Részle­tek Szebor operá­jából Az 1971. évi Mon­treaux» Nem­zetközi Dzsessz­­feszti­vál m­ű­sorá­ból vii. rész A Saarbücheni Rádiózenekar felvételeiből A MAGYAR TELEVÍZIÓ MŰSORA 9.00: Iskola-tv. Környezetismeret. (Alt. isk. 2. oszt.) 9.55: Történelem (Alt. isk. 7. oszt.) 11.55: Filmesztétika (Középisk. II. oszt.) 14.00: Környezetismeret (Ism.) 14.55: Történelem (Ism.) 17.13: Hírek A CSEHSZLOVÁK TELEVÍZIÓ ESTJE: 17.20: Bevezető 17.25: Vadászat Csehszlovákiában (25’) 17.50: Táncminiatűrök 17.55: A víz és a munka 18.15: A szív (Bábfilm) 18.25: Mindez tegnap történt. Könnyűzene 18.55: A mindennapok újdonságai. Filmösszeállítás 19.15: Esti mese 19.30: TV-hiradó 20.00: Következik a második menet. Magyarul beszélő csehszlovák TV-film 21.10: Zene kastélyokban és várakban 21.30: Prágai dekameron 21.50: TV-hiradó­­ 2. kiadás 12.00: Sakk-mail. Beszámoló a Petroszján—Fisher sakkvilágbajnok jelöltek párosmérkőzéséről POZSONYI TV 9.30: 9.45: 10.40: 16.10: 16.15: 17.25: 18.40: 19.00: 19.25: 19.30: 19.55: 20.20: 20.55: 21.00: 21.40: 22.15: A 25. ETAP mintájára A gyilkos köztünk van TV-játék TV-híradó Hírek Francia nyelv­tanfolyam Ifjúsági esztétikai vetélkedő Esti mese TV-híradó A tv-híradó Jegyzete Esti dallamok ! Látogatóban híd­é­pítőknél Vetélytársat keresek Vetélkedő sorozat A TV-híradó aktualitásai A. C. Dupin közbelép. Az ellopott levél Arcképcsarnok TV-híradó ZÁGRÁBI TV 15.15. Kézilabda: Jugoszlávia— Szovjetunió 16.45: Magyar nyelvű kulturális pano­ráma 17.40: Kis világ * 18.30: Reggeltől takaródéig 19.00: A melográf útján: a Trebinyei erdő 19.20: TV-posta 20.35: Nagy ország — amerikai játékfilm 22.30: Kerekasztal GRAZI TV 16.30: Kicsinyek műsora 17.5* TV-ablak 18.25: Jóéjszakát gyerekek 19.25: Az ORF ma este 19.30: TV-híradó 20.00: Sporthírek 20.15: Dokumentum­­játék 22.05: A bécsi filharmo­nikusok koncertje 23.05: TV-hiíradó Időjárás megyénkben: Szeles Idő Időjárási tájékoztató és előrejelzés megyénk terüle­tére: Hétfőn napközben folytató­dott a száraz, melegebb le­­vegő további beáramlása hazánk területére, a felme­legedés 22—23 fokot ért­ el. Hazánk nyugati határaihoz hűvösebb levegő közeledik, amely ma már Veszprém megye területén is érezteti hatását. A felhőzet nyugat felől növekszik, eső azonban nem valószínű. A délnyu­gati, nyugati, északnyugati szél élénk, időnként erős lesz. A legmagasabb hő­mérséklet kedden délután 16—18 (országosan 10—16) fok, szerdán hajnalban 2,5 (országosan *,­­ pusz 7) fok körül lesz. BÓNA MÁRTA SZÍNHÁZ Október 27, szerda, Szom­bathely, Művelődési és Sportház, este 7 óra Csurka István: DÖGLÖTT AKNÁK