Napló, 1973. március (Veszprém, 29. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-20 / 66. szám

GÓLRATÖRŐBB JÁTÉK, ÉRTÉKES GYŐZELEM AZ NB I B-BEN V. Bányász—MÁV DAC 1:0 (0:0) Várpalota, 3 ezer néző. V: Bana (Bpest). Bányász: Pa­lotai — Berta, Csapó A., Csapó Gy. —­ Kisber (Orbán a 83. percben), Bertalan — Horváth E. (Szekér a 63. percben), Kerkai, Lakics, Mártai, Horváth L. Edző: Terbe Benjámin. Győr: Tóth L. — Kiss, Kovács, Nagy — Németh, Molnár — Pálos, Gyomoroi, Buti, Tóth L., Szekeres. Edző: Kovács Imre. Szögletarány: 8:4 (4:2). A Várpalota kezdett. Mindkét csapat tartózkodó­an játszott, az első negyed­órában nem akadt említésre méltó esemény. A védelmek magabiztosan romboltak. Az első veszélyes támadás a 18. percben gördült. Horváth L. remek elfutás után jól adott be, de Bertalan rosszul ta­lálta el a labdát. Öt perc múlva Horváth E. hibázott jó helyzetben. A győriek csak­ a mezőnyben játszottak jól, a kapuig alig jutottak el, támadásaik nem voltak veszélyesek. Nem volt jó a játék, mindkét fél óvatosan védekezett. A nézők alig lát­tak kapura lövést. Csupán a két gyors palotai szélső hozta néha izgalomba a kö­zönséget, de a tömörülő vé­dőkkel szemben ők sem boldogultak. Fordulás után sem válto­zott a játék képe. Az „egyik pontért jövő” győriek, csak a labdatartással törődtek, de ezt igen jól csinálták. A mérkőzés első nagy helyze­tét Mártai hagyta ki, aki Lakics jó fejese után této­vázott a lövéssel és Tóth fel­szedte a labdát. Két perccel később Bertalan átadását hibázta el a fiatal csatár. A másik oldalon Németh 25 m-es lövését szögletre tolta Palotai. Egyre nagyobb fö­lénybe került a Bányász. A 22. percben Lakics átját­szotta az egész védelmet, beadását Bertalan ordító helyzetben a kapu mellé fejelte. A nagy fölény a 34. percben érett góllá. Mártas élesen belőtt szögleténél Tóth L. későn mozdult ki és a jó ütemben, érkező Ber­talan védhetetlenül lejött a hálóba, 1:0. A gól szárnya­kat adott a helyi gárdának. A kétségbeesetten mentő Kiss majdnem a saját ka­pujába gurított. A 44. perc­ben ritkán látott szép akció végén Szekér visszagurított labdáját Horváth L. nagy erővel lőtte kapura, Tóth kapus óriási bravúrral há­rította. Bírálat: Közepes színvona­lú találkozó. Nagy taktikai csatában nyert a fordulás után gólratörőbben játszó, sokkal többet támadó Várpa­lota. A győzelem megérde­melt. A MÁV DAC bár terv­szerűbben játszott a me­zőnyben, a kapura nem volt veszélyes. Palotait nem tették pró­bára a győri csatárok. A „tartalékos” védelem kitett magáért. Csapó A. volt a legjobb, de Csapó Gy. is alig maradt el mögötte. Ber­ta nehezen lendült játékba, küzdeni tudása dicsérhető. Kisber teljesítményén lát­szott, hogy még nincs tel­jesen rendben. Ezúttal is Bertalan volt a legveszélye­sebb a kapura, értékes gólt lőtt. A csatárok nem boldo­gultak a kemény, szorosan záró védőkkel. Az első fél­időben a két szélső, szünet után Lakics és Mártai volt mozgékonyabb. A MÁV DAC-ban Kiss, Molnár és Buti játszott jól. G: Berta­lan­ (S. J.) Sakk OKISZ Kupa Több mint százötven sak­kozó indult megyénkben a 25 éves jubileumi OKISZ Kupa versenyen. Először a házi-, majd a körzeti verse­nyeket rendezték meg. Va­sárnap Veszprémben bonyo­lították le a megyei döntőt egyéni és csapatverseny ke­retében. Az egyéni verseny vég­eredménye: 1. Fráncsy B­­almádi 5, 2. Szalai Keszthely 3,5, 3. Gaier Várpalota 3, 4. Nagy Veszprém 1,5, 5. Se­­gesdi Veszprém 1, 6. Vil­land Veszprém 1 ponttal. Fránczy László nagyon jó teljesítménnyel, százszázalé­kos eredménnyel szerezte meg az első, helyet. Csapatban: 1. Veszprémi Vegyes KTSZ (Villand, Ten­­gerdi, Nagy, Zöldi, Kéri, Dé­nes, Szarka) 20,5, 2. Bakony Szolgáltató KTSZ Veszprém (Nagy, Szabó, Blaskó, Gallai, Gősi, Kovács) 19, 3. Vas-Fém KTSZ Keszthely (Sza­lai, Kálmán Csönge, Fülöp, Babos, Forster, Airizer) 19 ponttal. Egyforma pontszám esetén az egymás elleni ered­,­mény döntött.­ 4. Várpalotai Vegyes KTSZ 18, 5. Észak­balatoni Vegyes KTSZ B­­­almádi 10,5, 6. Veszprémi Asztalos KTSZ 3 ponttal. A megyei bajnok Veszpré­mi Vegyes KTSZ területi versenyen indul. Pillanatfelvétel az egyik asztalról (Fotó: Borbás) Olasz bajnokság Eredmények: Atalanta—Bolog­na 1:0, Fiorentina—Cagliari 3:0. Inter—Milan 0:2. Lanerossi—Ve­rona 2:2. Juventus—Napoli 0:0, Palermo—Lazio 0;2, Roma—Tori­no i:0. Temana—Sampdoria 0:2. 1. Milan 22 14 6 2 47:20 34 2. Juventus 22 11 9 2 27:13 31 3. Lazio 22 11 9 2 24:11 31 4. Inter 22 11 5 6 25:16 27 5. Fiorentina 22 11 4 7 27:21 26 6. Torino 22 9 5 8 23:15 23 7. Cagliari 22 7 8 7 19:19 22 8. Bologna 22 8 6 8 18:19 22 9. Napoli 22 6 8 6 12:14 20 10. Roma 22 6 7 9 19:20 19 11. Verona 22 3 12 7 18:23 18 12. Sampd. 22 4 10 8 11:16 18 13. Atalanta 22 3 12 7 12:23 18 14. Lanerossi 22 4 8 10 10:26 16 15. Palermo 22 3 8 11 8:26 14 16. Temana 22 3 7 12 12:30 13 Hétvégi eredmények Megyei labdarúgó bajnokság: Úrkút—Ajkai VT 3:1, ifi. 1:2. Keszthely—Ezüst Nyíl 4:1. Volán —Devecser 1:0, ifi. 6:0. Berhida— Várpalota II. 0:2, ifi. 2:5. Tapol­ca—Zirc Dudar 2:2. Üveggyár— Vasutas 4:0, ifi. 5:0. 4K-Kosárlabda NB I: Táncsics— Fűzfő 53:57. BVTC—Pécsi Mun­kás 92:79 Pét—Körmend 62:75. 4Kt Teke NB I. Férfiak. Csepel— Pápai Vasas 5:3. NB. n. SzSE Dózsa—Ezüst Nyíl 6:2. 4k-Asztalitennisz NB II. nők. BVTC —SzSE Dózsa 13:3. Férfiak. Do­­­­rog—V. Volán 14:11. NB II. BVTC—Vác 9:7.4b-Kosárlabda főiskolás mérkő­zés. BVTC—Bp. Műszaki Egye­tem 60 .­72. 4b Norvégia és Hollandia mögött a második helyen végzett a ma­gyar jégkorong válogatott a vi­lágbajnokság C csoportjában. Utolsó mérkőzésén a magyar együttes 11:5 (3:1, 6:1, 2:3) arányban győzött Dánia ellen. A magasabb osztályú B csoportba az első két helyezett, Norvégia és Hollandia került. Az NB I­ B állása 18. BKV Előre 20 3 8 9 13:32 14 A következő forduló: MÁV DAC—Pénzügyőr, Miskolc— Oroszlány. Várpalota—Kecske­mét. Szolnok—Debrecen, Előre— Szekszárd. Haladás—Volán. Spar­tacus—MÁVAG. Dunaújváros— Dorog, Eger—B.-csaba. A többi eredmény: Kecskemét­­—Eger 1:2. B.-csaba—Dunaújvá­ros 1:0, Dorog—Spartacus 2:1. MÁVAG—Haladás 3:3, Volán- Előre 2:3. Szekszárd—Szolnok 1:0, Debrecen—Miskolc 0:0. Orosz­lán­y—Pénzügyőr 3:1 1. Haladás 20 10 7 3 42:21. 27 2. Szolnok 20 11 2 7 36:21 24 3. Kecskemét 20 9 6 5 35:22 24 4. MÁV DAC 20 9 6 5 22:16 24 5. Dorog 20 9 5 6 34:27 23 6. Pénzügyőr 20 8 6 7 24:23 22 7. G.­MÁVAG 20 6 8 6 31:20 20 8. Dunaújv. 20 8 4 8 23:22 20 9. B.­csaba 20 8 4 8 20:23 20 10. Oroszlány 20­­ 7 7 23:24 19 11. Spartacus 20 7 5 8 31:37 19 12. Eger 20 5 8 7 19:25 18 13. Debrecen 20 6 6 8 17:23 18 14. Szekszárd 20 5 8 7 22:31 18 15. Miskolc 20 5 8 7 16:26 18 16. Várpalota 20 7 3 10 17:22 17 17. Bp. Volán 20 6 3 11 26:36 15 Az Alumínium az NB III. listavezetője Alumínium—Kőszeg 2:1 (1:1) Ajka, ezer néző. V: Kiss- Tóth (Kaposvár). Alumínium: Goda, Duralla, Dálnoki, Né­meth — Gyüre, Kiss — Molnár, Nemes, Nagy (Bre­­zánszki) Lukács, Túri. Edző: Lipták Rezső. Kőszeg: Csi­szár — Halmai, Pongrácz Závor — Tornai, Kelemen — Gőcze, Noválovics, Tóth, Őri, Kozmár. Edző: Jenkei Ede. Először a vendégek léptek fel támadólag. Két perc alatt két szögletet értek el. Ezután az Alumínium átvet­te a játék irányítását. A 10. perc meghozta a vezetést az ajkaiak számára. Túri a megszerzett labdát Nemes­hez továbbította, aki egyből Nagy elé játszott. A közép­csatár látványos gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1:0. Tel­jesen beszorultak a vendé­gek. Szinte állandóan 7—8 emberrel védekeztek. A 15. és a 20. percben Nemes nagy lövéseit védte bravúrosan Csiszár. Dálnoki érvénytelen gólja után feljött a Kőszeg. Elfáradtak a hazai középpá­lyások. A 11. percben Goda még tisztázni tudott, de két perccel később ért négy vé­tapolca 200 néző. V: Takács (Szombathely) Bauxit: Pétervá­­ri (Blaskovics) — Tulok, Katona, Turcsi — Für, Varga, Kutas­ — László, Morvai, Kolesánszky, Mészáros J. (Mészáros­ F.) Edző: Zámbó Emil. Thury SE: Lovkó (Kocza) — Söjtör, Tóth, Harcz, Polgár — Lisztovszky, Sulyok, Józsi — Kustos, pásztor, péntek. Edző: Tóth György. A lelkes vendégek meglepték a Csábit nélkülöző Bauxit vé­delmét. A 10. percben Tulok és pétervári közös hibáját kihasz­nálva péntek higgadtan fejelt a kapuba, 0:1. A változatos játék­ban mindkét kapu többször for­gott veszélyben. Kilenc perccel később Kutasi a kifutó kapus felett ügyesen a hálóba emelt, 1:1. Változatos játékban a félidő vége előtt két perccel 25 méte­res szabadrúgásból szerzett újabb vezetést a vendégcsapat. Söjtör lövése először a sorfal­ról visszapattant, majd másod­szor óriási erővel talált a bal sarokba, 1:2.­­ A második já­tékrészt határtalan lelkesedéssel kezdte a Bauxitbányász, soro­zatban vezették a korszerű tá­madásokat. Az 57. percben szög­letrúgás után varga fejjel Mor­vai elé tálalt, aki estében a há­lóba továbbított, 2:2. öt perccel később kapu előtti tömörülés­nél Józsi a saját kapujába pasz­­szolt, 3:2. 24 méteres, cseles szabadrúgással szerezte meg csapata negyedik gólját Katona, 4:2. Két perc múlva Morvai lőtt a hosszú sarokba 5:2. Váratlan ellentámadás végén Sulyok szé­pített, 5:3. A 80. percben Turcsi jó labdájával Kolesánszky beál­lította a végeredményt, 0:3. A hajrában kétségbeesetten véde­kezett a vendégcsapat. A Thury amíg erővel bírta egyenrangú ellenfele volt a Bauxitnak, a hajrában az erőnléti különbség­eő között is a hálóba talált, 1:1.­­ Fordulás után rövid ideig még a Kőszeg támar­dott, a 63. percben Kozmor és Túri sárgalapos figyel­meztetést kapott. Nem sok­kal később Őri öt méterről a mérkőzés legnagyobb hely­zetét hagyta ki.­­ Kiegyensú­lyozott játék után az utolsó 10 percben erősen feljavult az Alumínium. A 84 percben a nagy lendülettel kapura Zalaegerszeg 100 néző. V: Szakács (Szombathely). Aj­ka: Lukács — Pöczmann, Varró, Szalai — Gelencsér, Fischli —­ Szemán, Éber, Ha­­ász, Tér, Weisz. Edző: Né­meth István. Katona: Ku­rucz — Benke (Kuti), Zsi­dó, Rapella — Hucker, Né­meth (Ivonkó), — Gazdag, Vincze, Maros, Szekrényes, Szűcs. Edző: Németh Károly Mélytalajú, salakos pályán játszották a mérkőzést. Az első negyedórában mindkét csapat tartózkodóan küzdött. A félidő közepétől a Bányász vette át a kezdeményezést. Kapujához szorította a ven-döntött. G.: Morvai 2, Katona, Kutasi, Kolesánszky, Józsi ön­gól, illetve .péntek, Söjtör, Su­lyok. J: Varga, Turcsi, Blasko­­vics, Kutasi, illetve Tóth, pén­tek, Sulyok. (J. L.) Zalaszentbalázs. 300­ néző. V.: Bodány (Szombathely). Zala­szentbalázs: Papp — Csizmadia, Beke, Gyurkó — Várvölgyi, Horváth — Fülöp, Kékesi (Sza­bó), Hegedűs, Gál, Pintér. Edző: Zöldvári István. P. Vasas: Nyá­ri — Patai Gy., Harcos, Sebesi (Bodai) — Ölbei, Miklós — Fe­kete, Szabó T., Papp, Tóth S., Csuti. Edző: Nagyíj Miklós. Keskeny, rövid pályán, esőtől felázott talajon került sor a mér­kőzésre Már az első percekben nagy sárdagasztás folyt. Húsz percnyi mezőnyjáték után fel­jött a zalai együttes, s egymás­után vezette támadásait a piros­kékek kapuja ellen. Nyári több­ször is jó érzékkel mentett. A 25. percben egy jobb oldali Va­sas ellentámadás végén Fekete hibázott kecsegtető helyzetben, öt perccel később egy kapu elé lőtt labda megcsúszott a sáros talajon, s Nyári csak merész elő­­revetődéssel tudott tisztázni. Az utolsó negyedórában a Vasas tá­madott, de Papp kihagyta nagy helyzetét. Fordulás után erősen vissza­esett a Vasas. A támadók nem tudták tartani a labdát és a kö­zéppályások is sokat hibáztak. A zalai csapat fokozatosan átvet­te az irányítást. Támadás táma­dást követett, a pápai védelem azonban Nyárival az élen rend­re hárítani tudta azokat. A 75. percben Várvölgyi lövése a ka­pufa tövénél álló Patairól pat­tant az alapvonalon túlra. A törő Brezánszkit a tizenha­­toson belül buktatták. A vi­tathatatlan 11-est Molnár lőtte a jobb alsó sarokba, 2:1. Közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen a me­zőnyfölényben játszó Alumí­nium csak nehezen nyert a jó benyomást keltő Kőszeg ellen. G: Nagy, Molnár Ill­ésből­, illetve Őri. Jó: Goda, Dálnoki, Gyüre, illetve Pong­rácz, Závár, Őri, Kozmor. (B. K.) véglátókat, dz erejéből csak kapufákra tellett. A 43. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a piros-feketék. A kapu elé ívelt labdát Fischli fejelte a hálóba, 1:0.­­ Fordulás után a Katona is teljes erőbedo­bással játszott. Nagy nyo­más hárult a Bányász védel­mére. Lukács többször is az utolsó pillanatban mentett. A 25. percben született meg az ajkaiak második gólja. Középről előre ívelt labdá­vól Szemán kitört és a ki­mozduló kapus mellett ért el újabb gól, 2:0. A Katona nem adta fel, s az utolsó percig kitartóan támadott. Az A. Bányász taktikai fe­gyelmezettségének köszönhe­ti győzelmét. Jó játékvezetés. G: Fischli, Szemán. Jó Varró, Éber, Gelencsér, Fischli, Szemán, ill. Kurucz, Zsidó, Szekrényes, Vince, Rapora. (J. J.) játékvezető szögletet jelzett, a nézők bekiabálása és a partjelző beintése alapján azonban nagy huzavona után a 11-es pontra mutattott! A büntetőt Kovács ér­tékesítette. 1:0. Közvetlenül a gól után Csuti szögletét Papp óriási helyzetben elhibázta. Egyenlítési alkalom volt! A 85. percben megpecsételődött a Vas­sas sorsa. Szögletrúgás után Hor­váth közelről fejelt a hálóba, 2:0. Az utolsó percben szépíthetett volna a pápai együttes. Papp jó beadását azonban Fekete és Tóth az üres kapuval szemben is el­hibázta. Az első félidőben jól, a másodikban gyengén játszott a Vasas.­­3.: Kovács II-esből, Hor­váth. Jó:­Beke Kékesi, Gál. 111 Nyári, Szabó, Sebesi. (G. G.) A. Bányász—Katona SE 2:0 (1:0) Bauxitbányász—Thury 6:3 (1:2) 7. TSZSK—P. Vasas 2:0 (0:0) A rádió és a televíziók mai műsora KOSSUTH RÁDIÓ 8.20: Kedvelt régi me­lódiák 9.20: Harsan a kürtszó! A Gyermek rádió műsora 9.35:­­Verbunkosok 10.05: Iskolarádió 10.30: Szimfonikus zene 12.20: Ki nyer ma a já­ték és muzsika tíz percben 12.35: Melódiakoktél 13.39: A muzsikáló ká­védaráló. Mese­játék. 14.48: Éneklő Ifjúság Budapesten 15.10: Rádióiskola 16.00: A világgazdaság hírei 16.05: Kerületről­­kerületre: Mátyásföld 16.25: A közönség kérdez, a muzsi­kus válaszol .17.05: Fiatalok Stúdiója 17.25: Ljuba Welitsch Lehár-operett­­dalokat énekel 17.35: Óriások a mik­roszkóp alatt. Ge­rencsér Ferenc és Marton János ösz­­szeállítása a kifi­zetődő és a vesz­teséges gyártmá­nyokról­­ 18.00: Könnyűzenei Híradó 18.30: A Szabó család 19.25: Híres zenekarok albuma: Ray An­thony zenekara játszik 20.15: A modern kül­kereskedelem 20.25: Vörös Sári, Gergely Anna és Mozsár Imre nótákat énekel 21.03: Tavaszi krónika. Irodalmi dokumentum­­műsor a Tanács­­köztársaságról 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Kapcsoljuk a 22- es stúdiót. Fran­cia muzsika a XX. század első feléből 23.30: Nóták O­lős: Szviridov: Kurszki dalok PETŐFI RÁDIÓ 8.05: Charles Münch Bizet-műveket ve­zényel 9.03: Behár György— Varga Imre: Márciusi zászló — kantáta 9.10: A becsület diada­la. Részletek Alessandro Scarlatti operájá­ból 10.00: A zene hullám­hosszán 11.53: Könyvek, tájak, emberek 12.00: Pántlikák a vő­félyboton. 12.25: Kórusok, hang­szerszólók 13.03: Jelölőgyűlésen. 13.20: Vladimir Horo­witz zongorázik 14.00: Kettőtől—hatig... A Petőfi rádió zenés délutánja 18.101: Érvek és ellen­érvek a világ vé­géről. I. rész. 18.35: Operamúzeum. Wagner: Tannhäuser. Háromfelvonásos opera közben: 19.50: Új könyvek 19.53: Jó estét, gyerekek! 20.25: Az operaközve­títés folytatása 21.58: Népdalcsokor 22.30: A színháztörté­nész mondja. Bertold Brecht művészete 22.45: Tomsits Rudolf trombita - felvételeiből 23.15: Sárdy János felvételeiből 23.00 : Három Vivaldi­­concerto URH RÁDIÓ 18,10: The Missing Jewel Angol társalgás középhaladóknak. POZSONYI TV 15,40: Hírek 15,45: Öveges professzor kísérletei 16,05: Esti találkozás 16,55: Csehszlovákia— Finnország jégko­rongmérkőzés 19,20: Tv-híradó 19,50: Sherlock Holmes vágya. Cseh bűn­ügyi film 21,35: Tv-híradó 21,55: Napjaink szem­szögéből ZÁGRÁBI TV 16,40: Magyar nyelvű tv-napló 17,45: Távcső 18,30: Tudományos stúdió 19,15: Műkedvelők a színen 19,45: Rajzfilm 20,30: Fényszóró 21,15: A Forsyte-Saga­ 22,25: Komolyzenei hangverseny GRÁZI TV 18,00: Walter és Connie. 18,30: Az én világom 19,00: Osztrák képek 19,30: Tv-híradó 20,06: Sporthírek 21,10: Tv-ablak. 2. 21,35: Tv-híradó 18,30: Magnósok, figyelem 19,15: Láttuk, hallottuk a színházban és a moziban (Ism.) 19.35: Hangfelvételek — felsőfokon 21.15: Herbert von Karajan Sztravinszkij- és Ravel-műveket vezényel a Berlini Filharmon­ius zenekar élén 21.58: Megtervezhető-e az egészség? 22.13: A dzsessz kedvelőinek: Klaus Weiss és együttese játszik 22.30: Operák Schiller nyomán A MAGYAR TELEVÍZIÓ MŰSORA 9.00: Iskola-tv: Olvasás. (Alt. isk. 3—4. oszt.) Dicsőséges 133 nap 9,55: Történelem. (Alt. isk. 7. oszt.) Kísértet járja be Európát 10,30: „Többet ésszel, mint erővel**. Feladatok az úttörők szaktárgyi vetélkedőjéhez. III. forduló: megyei és budapesti versenyek 11,55: Számtan-mértan. (AI. isk. 7. oszt.) Fordított arányosság 14,00: Olvasás (ism.)­* 14,55: Történelem (ism.) 16,40: Számtan-mértan (ism.) 17,13: Hírek 17,20: Kincskeresők. Lengyel rövidfilm 17,30: Természetbarát. A Telesporte turisztikai magazinja. Dobogókő 17,45: Rólad van szó! Fiatalok önismereti műsora 18,20: Fél óra a családról .. . 18,50: Játék a betűkkel 19,10: Reklámműsor 19,15: Esti mese 19,30: Tv-híradó 20,00: Szülővárosunk Budapest (színes!) Doku­mentumfilm. I. Budapest évezredei 20,20: Gergely Sándor: Vitézek és hősök. Tv-játék (ism.) 22,10: A festészet kalandjai (színes!) A látás isko­lája. Képzőművészeti filmsorozat, 1. rész: Művészet és valóság 22:40, Tv-híradó, 2. kiadás Répcelak— Schönherz 1:0 (0:0) Répcelak, 500 néző, v: Soós (Nagykanizsa). Répcelak: Vass —Nagy­­, Csorba, Kámán — Hatos, Bódi —­ Gáspár, Sárai (Horbor), Németh,, Nagy L., Ko­vács. Edző: Takács István. Schönherz: Szabó — Hárshegyi, Kaszás, Nagy L. — Nagy Gy., Mátyás — Bocskai, Császár, Szo­­kolai, Bálla, cselle (Kész). Edző: Baltesz Imre. Schönherz támadásokkal kez­dődött a találkozó. A 10. perc­ben Szokolai lövése a kapufa éléről hagyta el a játékteret. A Répcelakot meglepte a ven­dégek bátor támadójátéka, vé­dekezésre kényszerültek. Szór­ványos ellentámadásaikat maga­biztosan verte vissza a Schön­­herz védelme. Szokolai buktatá­sát a játékvezető nem vette észre, császár, majd Bocskai lö­vése veszélyeztette a répcelabi­­ak kapuját. A félidő utolsó per­ceiben­­ Bocskai keresztlabdáját a védők az utolsó pillanatban rúgták ki a befutó Bálla elől.­­ Szünet után is a veszprémi­ek maradtak támadásban. A hazaiak keményen védekeztek. Bálla kapáslövését, majd Szoko­lai fejesét hárította Vass. A másik oldalon Kámán éles be­adását Szabó jó érzékkel védte. Az egyetlen gól a 63. percben esett. Hosszú, előrevágott lab­dára egyszerre mozdult Kaszás és szabó, majd egymásra vár­tak, a szemfüles Németh közü­lük az üres kapuba pöckölte a labdát, rá­. A Schönherz ezután óriási erővel küzdött az egyen­lítésért. Balla, Bocskai, majd Császár előtt adódott helyzet, de a kínálkozó lehetőségeket a veszprémi csatárok rendre elhi­bázták, végig a lelkes Schön­­herz irányította a játékot, s a Répcelak szerencséjének kö­szönheti a győzelmet. G: Né­meth. Jó: Gáspár, Kovács, ill. Mátyás, Szokolai, Balla, Csá­szár. (N. Gy.) Az NB III. állása A következő forduló: MÁV NTE —Alumínium, Zalaszentgrót—Pét. Schönherz—Sz. AFIT. A. Bá­nyász—Répcelak. SzSE Dózsa- Katona SE. P. Vasas—Nk. Sáska. Bauxitbányász—Zalaszentbalázs. Kőszeg—Thury SE. A további eredmények: Nk. Sáska—SzSE Dózsa 2:1 (!), Sz. AFIT—Zalaszentgrót 0:1. Pét— MÁV NTE 0:1­ 1. Alumínium 16 13 1 2 33:14 27 2. SZSE D. 16 12 2 2 36: 7 26 3. Bauxitb. 16 11 2 3 35:12 24 4. Kőszeg 10 8 3 5 33:28 19 5. Ajkai B. 16 8 2 6 35:16 18 6. Péti MTE 16 6 5 5 16:15 17 7. Sz. A­FIT 16 7 3 6 20:20 17 8. Zalasztgrót 16 7 2 7 21:19 16 9. Z.­szbalázs 16 7 2 7 24:24 16 10. Répcelak 16 6 4 6 14:16 16 11. Katona SE 16 4 7 5 22:26 15 12. Thury SE 16 5 3 8 24:33 13 13. Pápai V. 16 5 3 8 11:19 13 14. MÁV NTE 16 4 3 9 17:26 11 15. Sehönherz 16 2 2 12 16:31 6 NAPLÓ — 1973. március 20. kedd —7