Napló, 1982. március (Veszprém, 38. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-31 / 76. szám

gyei labdarúgó-bajnokság Schönherz SE - Pápai Vasas 1:0 B.-füred-B.-tomaj 2:1 (1:1) apolca, 400 néző. V: Lévai szprém­. B.-füred: Burka K­emen, Szuna, Soós, Babics, Th, Szegő, Ulrich, Makó, Lu­­s, Kuti (Rendes). Edző: Za­­ovics Sándor. B.-tomaj: Tbó—Perlaki, Csábi, Szibi, Tö­­, Viilágos, Csola, Simon, Irton, Szombathelyi. Edző: abó Emil. A listavezetővel szemben­­lepően gyengén, elfogódot­ t játszottak a tomajiak. A fü­­liek szabadrúgásból már 1. percben vezetést szereztek, vendégeik szerencsés győzel­mi arattak, játékukkal nem szó­ltá­k első helyüiket. A kö­­zségnek mindkét csapat csa­lást okozott. G: Makó 2, ill. non. Jó: Kelemen, Szam­a, Ikó, K­lil,­­Perlaki, Csabi, Szibi. K. L. Schönherz SE-P. Vasas 1:0 (0:0) Veszprém, 200 néző. V: ritz (Várpalota). Schönherz : Szabó T.—Szita, Hernyóik, Bibó L., Kér­per, Takács, Unhalmi­, Rózsa, Reiner, •eh, Hülber (Trejer), Sándor, ző: Hamar József. P. Vasas,­zemniczki—Szabó, Boldi­s, •Igár K., Tarczi, Gyimóti, Irváth, Polgár J. (Gaál), Iss, Oláh, Németh (Major), sző: Szabó Sándor. Küzdelmes mérkőzésen a lebet támadó, sok helyzetet hagyó veszprémiek megérde­­mlten győztek a lelkes, he­­eniként jól adogató pápaiak­­al szemben. G: Bánhalmi. Jó, Zita, Bánhalmi, Sándor, ill. Verniczki, Szabó, Boldis. J. T. V. Volán-N.­szalók 4:1 (2:1) . Nemesszalók, 100 néző. B­­enedek (Tapolca). Volán: Olláth—Vass, Harmath, Nagy, Adi, Poós, Gergely A., Sipos, Túri, Hajdú, Schalbert. N.-szó­lók: Szalóki S.-Orbán, Szalóki J. , Ágoston I., Hofgartner, Svecz, Nagy G., Döbrönte, Fekete (Belloni), Varga V., Na­szádos. Edző: Fazekas László. Az első félidőt kiegyenlített küzdelem jellemezte. Fordulás után feljöttek a veszprémiek és kapu előtti határozottabb játé­kukkal megérdemelten nyerték a találkozót. G: Póós, Schal­bert, Túri, Hajdú, ill. Varga V. Jó: Vass, Harmath, Poós, Ger­gely, ill. Szalóki J., Döbrönte­ , M. L. Inota, 100 néző. V: Czipp (Veszprém). Inota: Tollner-Mo­­nok G., Draskóczi, Bálint (Kéri), Pető, Kucska, Kun, Besenyei, Monok T., Bognár (Bíró), Csö­möre. Edző: Csapó Andor. Padragkút: Lélek-Horváth, Ké­­mán, Kaphegyi, Havasi, Ko­vács, Dankó, Túri (Megyesi), Bakos, Krózser, Litvinyuk. Edző: Pápai Pál. A túlzottan magabiztosan kezdő Inota nem várt nehéz küzdelemben tartotta otthon a két pontot. Mindkét félidőben nagy fölényben volt a helyi csapat, de a lelkes vendégek kapusukkal az élen remekül vé­dekeztek. G: Csömöre 2, ill. Krózser. Jó, Kucska, a mezőny legjobbja, Kun, Csömöre, ill. Lélek, Zemán, Kaphegyi. J. S. Csabrendek-Mereszjev SE 1:1 (1:0) Csabrendek, 300 néző. V: Bejczi (Pápa). Csabrendek: Trombitás-Hóti (Bakos), Baráth K. , Bene, Turcsi, Kustos, Bö­röcz, András, Vitai, Németh, Kövér. Edző: Török Imre. Me­­reszjev SE: Babzsák-Bodnár, Keller, Kovács, Lisztes, Osváth, Dubecz, György, Kovecz, Kocsis, Auer. Edző: Kutasi Imre. Az első félidei jobb játéko­snota-Padragkút 2:1 (1:0) val megérdemelten vezetett a Csabrendek. Szünet után a­ ta­polcaiak támadtak többet, s két perccel a befejezés előtt jól eltalált lövéssel egyenlítet­tek. A játék képe alapján a döntetlen igazságos. G: Baráth K., ill. Kocsis. Jó: Bene, Turcsi, Baráth K., ill. Bodnár, Lisztes, György, Auer. F. S. Berhida-Felsőörs 1:1 (1:0) Felsőörs, 100 néző. V: Som (Pápa). Berhida: Nyámándi— Keresztes, Hujber, Spisják, Punk, Csorba, Szilvás, Ádám, Lukács, Kiss, Patai. Edző: Dem­­jén Károly. Felsőörs: Halmai- Stumfhauser, Soós Z., Tisler, Szabó, Bóka, Balogh, Méri, Varga, Albert, Szabados. Edző: Halmai György. Az erős szélben nem alakul­hatott ki jó játék. Gyenge szín­vonalú mérkőzésen a Felsőörs helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez, de csatársora mindent elhibázott. G: Szilvai, ill. Tisler 11-esből. Jó: Nyá­mándi, Hujber, Spisják, ill. Soós Z, Méri Gy., Bóka. Sz. A. Nemesgulács-Újkút 2:1 (1:1) Nemesgulács, 200 néző. V:­ Lévai (Veszprém). N.-gulács: Fekete,Szabó, Schweichbacher, Pápai, Németh, Káli, Bakos, Rosta, Farkas, Szarka, Szeme­­rédi (Kovács). Edző: Horváth Ferenc. Úrkút: Gerecs—Keller (Farkas), Tenk, Weisz, Alb­recht, Pék, Liszai, Homlok, No­­vák, Ferencsik, Kelemen. Edző: Lang Gottfried. A jól kezdő gulácsiak már az 5. percben vezetést szereztek. Utána az Úrkút támadott, két nagy helyzetet hagyott ki, majd egyenlített a 40. percben. Szünet után újra a helyiek kezdeményeztek és hamar ve­zetést szereztek. Két ellentétes félidőt hozó mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. G: Szarka, Schweichbacher, ill. Kelemen. Jó: Németh, Szabó, Káli, Szar­ka, ill. Pék, Homlok, Tenk. S. R. Devecser-Várp. TSZ SK 6:1 (2:0) Devecser, 300 néző. V: Sab­­ján (Tapolca). Devecser: Kál­mán—Perger, Kernes, Freibits, Horváth, Tóth, Kiss, Simon, Ba­lázsi, Breda, Györkös. Edző: Kovács József. Várp. TSZ SK: Csizsek-Zámbó, Kiss, Albu, Völgyi, Sevinger, Gróf (Ham­vas), Topor, Dusek, Katona, Nagy. Edző: Csizsek Vilmos. Kellemes napsütéses időben a hazaiak támadólag léptek fel. Fordulás után valósággal hengereltek. Korszerű támadá­saikat rendre góllal fejezték be. Ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek széteső ellenfelük­kel szemben. G: Simon 2, Bre­da 2, Kiss, Kernes, ill. Sevinger. Jó: Simon, a mezőny legjobb­ja,­ Freibits, Tóth, Kernes, ill. Dusek, M. I. A bajnokság állása 1. Füred 21 17 3 1 64:13 37 2. Schönh. 21 14 3 4 63:22 31 3. Pápai V. 21 12 7 2 35:16 31 4. Volán 21 10 8 3 42:21 28 5. Inota 21 9 5 7 28:27 23 6. Mereszj. 21 9 4 8 30:31 22 7. Berhida 21 9 3 9 32:42 21 8. Gulács 21 75 9 30:29 19 9. Tomaj 21 7 5 9 34:35 19 10. Úrkút 21 6 7 8 27:31 19 11. Csabr. 21 7 5 9 26:30 19 12. Vá­ TSZ 21 9 111 35:51 19 13. Devecs. 21 7 3 11 43:43 17 14. Padrag 21 5 313 19:39 13 15. Felsőö. 21 3 4 14 16:64 10 16. Szalók 21 3 2 16 17:45 8 A következő forduló: Berhi­da-Schönherz SE, Pápai Vasas -N.-szalók, V. Volán-Padrag­­kút, B.-füred-Devecser, Várp. TSZ SK-Nemesgulács, Úrkút- Csabrendek, Meresztev SE— Felsőörs, Badacsonytomaj—Ino­ta. Az ifjúsági eredmények: Ino­­ta-Padragkút 2:1 (1:0), N.­szalók—Veszpr. Volán 2:5 (2:3), Schönherz SE-Pápai Vasas 0:2 (0:0), Felsőörs—Berhida 0:2 (0:2), Csabrendek-Meresztev SE 1:11 (1:1), N.­gulács-Úrkút 0:0, Devecser-Várp. TSZ SE 4:0 (0:0), Badacsonytomaj-Ba­­latonfüred 2:1 (1:0). Az előző fordulóból: Várp. TSZ SK-Inota 0:9 (0:5). NÉZZE SZÍNESBEN A VILÁGBAJNOKSÁROSt MONDIAL*2 ESPANA vicearo­ Mai számunkban a Naplex Mondial ’82 nagy sportpályá­­zat második fordulójának pá­lyázati szelvényét közöljük. A pályázóknak három, a labda­rúgó-világbajnokságok történe­tével, eseményeivel kapcsola­tos kérdésre kell válaszolniuk, és megtippeln­i, hogy mi lesz a Csepeli—Videoton ,NB I-­es­­lab­darúgó-mérkőzés számszerű eredménye. Pályázni csak a lapból kivá­gott szelvénnyel le­het. A szelvé­nyeket levelezőlapra felragaszt­va, vagy bélyeggel ellátott bo­rítékban, úgy kell postára ad­ni, hogy az április 9-ért (pén­teken) délig beérkezzen­ a szer­kesztőségbe. Egy pályázó egy borítékban több szelvényt is küldhet. Aki a kérdésekre jó választ küld, az két sorsoláson vesz részt. Minden héten kisorsolunk három, egy hónapra szóló Napló-előfizetést, és minden te­­litalálatos szelvény részt vesz a pályázat befejezése utáni, jú­nius 2-án megtartandó zárósor­soláson. Videoton színes televí­ziót, Európa Star magnetofonos táskarádiót, Disco Lady asztali rádiót hangfalakkal, és más ér­tékes díjakat nyerhet. Akinek több telitalálatos szelvénye lesz a nyolc forduló után, az több­szörös eséllyel pályázhat a fő­díjra is. A II. forduló szelvényének beküldési határideje április 9., péntek, 12 óra. A pályázók ne­ A Napló sportpályázata II. forduló — 3 kérdés és 1 tipp Pályázati szelvény - II. forduló KÉRDÉSEK VÁLASZOK 1. Hány labdarúgó-világbajnok­ságon lett első a rendező ország válogatottja? ................................................... 2. A világbajnoki cím sorsa hány vb-döntőben dőlt el a hosszabbításban? ................................................... 3. Melyik ország csapata nyerte el legtöbbször a világbajnoki címet, és hányszor? ..................................................... ERRE TIPPELJEN Mi lesz a számszerű eredmény a Csepel-Videoton NB I-es mérkőzésen? PÁLYÁZÓ NEVE: ..........­.................................................................... PONTOS CÍM: ................................................................................ vüket és pontos címüket írják rá a szelvény meghatározott ré­szére. A pályázatokat a Napló­­szerk­esztőség, Veszprém, Sza­badság tér 15. szám, 8200 cím­re kérjük beküldeni. Az első forduló szelvényének beküldési határideje még nem járt le, de máris több ezer szel­vény érkezett. Lapunk március 24., és 28-i száma (ekkor közöl­tük az 1-es szelvényt), egyes postahivatalokban még kapha­tó. Közelebb a kézilabda MNK-döntőhöz VÁÉV SE-D. Dózsa 37:23 (18:9) Debrecen, 800 mező. V: Bau­mann,, Becsi (Tatabánya). Épí­tők : 1Bartalos — Horiá*N*****­, Gyurka 6, Kocsis 1, Jardi 2, Debre 2, Vég­h 3. Csere: Jakab (kapus), Uilcz 7, Salamon 2, Demény 5, Keller 2. Edző: Kiss Szilárd. D. Dózsa:­­Bik­ó — Hor­váth 1, Péter 2, Nagy 1, Gaic­­zó 1, Kordá­s 2, Menyhárt­­5, Csere: Bene (kapus), Kaslkó 2, Bodó 4, Lakatos 5, Szabó, Ed­ző: Kovács Gábor. A tartalékos debreceniek — Süvölt és dr. és Molnár hiány­zott a s kezdő csapatból — egy pillanatra sem tudták megne­hezíteni a kupagyőzelemre esé­lyes veszprémiek újabb sikerét a férfi kézilabda MNIK-sb­ain. A VÁÉV SE gyorsaságban, slövő­erőben­ kondíciós , kétségben messze felülmúlta ■ a­­hazaiakat. Határozottan, jól védekeztek, homosabba­n lőtték. Csa­k tíz percig (5:3) volt szoros­ a küz­delem, hiszen a 27. percben 17:10-m­él már­­tízgólos volt a­­különbség a két együttes kö­zött. Szünet utá­n­, annak elle­nére, hogy Biertalos, Horváth és Kocsis többször is pihent, nö­­velte előnyét az Építők. Percen­ként átlagban egy-egy gól esett. Amíg a veszprémiek csak 19 lövésüket nem értékesítették, addig a hazaiak 39 a­lkalommal céloztak eredménytelenül. Ez­zel a győzelem­mel az Építőik közelebb­­került a döntőhöz. Jó: Gyurika, Ulcz, Bartailas, ill. Bodó.­­Hétméteresek: 5/4, i­ll. 2/0. Kiállítások 6, i­l. 8 perc. Biztos hazai győzelem Mereszjev SE—Debreceni VSE 7.5,5.5 (1 függő), Tapollcia. Nagy küzdelemben alakult­­jól a végeredmény a sakk OB II-es férfi mérkőzésen. A Mereszjev SE végül is biztosan nyerte a találkozót. Az eredményeik: Sinkovics— Emődi 1:0, Mészáros-Kovács L. 0:1, Sugár—Kovács Z. 0:1. Mor­­vay dr.-IBiánsfa­lvy 1 :0. Musics— Forgács J. 1 :0. Jiartha—Deá­k 0:1. Czeripp—Tóth J. 0:1. Rosta L.—Siklósi döntetlen. Magyar- Kálmán 1:0. Fehér—Kántor d­r. 1 :0. Adok—H­alász 1 :0. Németh Z.-H­orsavölgyi függő. Zseni— Nagy J­. 1 :0. Apiatóczsky—Do­martkos 0:1. Jó: Siilkovics, Mor­­vay dr., Musics, Magyar, Fehér, Adrik, Zseni, Debreceni VSE—Meresztev SE 1.5,0.5. Tapolca. Meglepetés az eddig veretlen tapolcai női csapat veresége a gyengébb játékerőt képviselő debrece­niektől. Csem Etelka rossz na­pot fogott­­ki. Az eredmények: Baranyai-Csom E. 1 :0. Miléné -Mád­ döntetlen. Férfi OB III-es eredmények: Tataibánya—Veszprémi Volán 6:5,7,5. Veszprémi Volán—Győri KTMF 6:8. Nagy meglepetés! Hírek — A labdarúgó MNK-ban a legjobb négy közé jutott együttesek­­ma vívják az elő­döntőt. A műsor: Videoton— MTK-VM, Székesfehérvár, 17.30. Ú. Dózsa—Békéscsaba, Újpest, 18. A két győztes április 4-én Szekszárdon mér­kőziik a dön­tőben a kupáért. — Kedvező sorsolást kapott a férfi­­kézilabda­­BEK elődön­tőjében a Bp. Honvéd, s az első mérkőzését idegenben játssza. A párosítás: Helsingör (dám­)-Bp. Honvéd, Saiint-Gallen (svájci)— Grosswalstadt (NSZK). A m­ői­­BEK döntőben a Bp. Va­sas ellenfele a jugoszláv Rad­­nicski Belgrád. — A középfokú edzői és sportszervezői 1982/84. évi­ ta­n­­folyaimbra a jelentkezési határ­idő március 31-ével lejár. A jelentkezési lapokat — amelyek a járási, városi sportfellügyelő­­ségeken szerezhetők­­be — még a tmtasi napon postáb­a kell ad­ni a Veszprém megyei Tanács V. B. Testnevelési és Sporthiva­tala címére, Veszprém (8200), Wartha Vince u. 3. Postafiók: 99. — Hárromh­atnapos Intenzív úszóta­nfolyamot indít Ajkán a VGY Szóig. SE úszószakosztá­lya azoknak a 3—4. osztályos ált. iskolás fiúknak és lányok­nak, akik vízbiztonságga­l ren­delkeznek. A tanfolyam ma az ajikiai fedettuszodában lehet jelentkezni naponta reggel 8 órától­­ délután 18 óráig. A tanfolyam díja (belépő, tan­díj) 350 forint. A gyerekt­ainfo­­lyammal párhuzamosan fel­nőtt­­ faintalgiamb­a is várják a jelent­kezőket. Veszprémben játszik a Rába ETO A szerdai műsor Sakk. Úttörő-olimpia megyei döntője, Tapolca, helyőrségi klub, 9 óra. La­bd­arúgásS. Felszabad­ulási Bakony Kupa: Z. Dudar—Várpa­lota, Zsirc, 15, jv. várpalotai csoport. BVTC n­fi.—Ba­latonfü­­red, Veszprém, stadion, 15, Kiss (Varga,­­Nagy N­.) P. Textilies— Vizskút, Pápa, 15, jv. pápai cso­port. Meresztev SE—Ajkai Bá­nyász, Tapolca, jv. tapolcai cso­port. A. Alumínium—Pápai Va­sas, Ajka, jv. ajjkai csoport. Előkészületi mérkőzések: BVTC •­Rába ETO, Veszprém, stadion,, 15, Czipp (Cseszámilk, Lévai). T. Bauxit—Katona SE, Tapolca, 15. Sporthírek a rádióban. Kos­­suth-adó, 18.55,­­22.15, Pe­tőfi­­adó, 23.15. Úszás. A fűzfői fedett uszoda avatása., Fűzfő, 14.30. Csütörtökön Kézilabda, Férfi MNK orszá­gos nagydöntő. VÁÉV SE—Du­naújváros, Veszprém, stadion csarnoké, 17.30. Telesport. Heti Hazai és nemzetközi kirónilkta, 18.35. Sporthírek a rádióban, Kos­suth-adó 18.55, 22.15. Petőfi­­adó, 23.15. Labdarúgás. Felszabadulási Bakony Kupa. BVTC—Veszprémi Volán, Veszprém, stadion, 15, Cseszáriik (Czipp, Lévai). Pénteken Röplabda. NB I férfiak: TFSE-BVTC, Budapest, 16. Sakk, Cooptounist K nemzetközi férfi egyéni verseny, Tapolca, művelődési központ, megnyitó 13, első forduló, 14. Sporthírek a rádióban, Kos­­suth-adó 18.55, 22.15, Petőfi­­adó, 23.15. MADIfS _ 100*A­mrírhiiK 71 ITPrHfl — 7