Napló, 2008. november (64. évfolyam, 256-279. szám)

2008-11-02 / 44. szám, Vasárnapi Napló

10 Erőgyűjtés után siker? Kéthetes szünet után vasár­nap újra bajnokit játszik a Balatonfüredi KC férfi kézlabdaegyüttese: a Győrhő ETO KC-t fogadják. A válogatott Európa-bajnoki selej­tezői miatt az elmúlt hétvégén szünet volt a Budapest Bank férfi kézilabdaligában, de a pontvadá­szat most folytatódik. A jelenleg a táblázat hatodik helyén álló Bala­tonfüredi KC a tizenharmadik Győrhő ETO KC-val meccsel va­sárnap 18 órai kezdettel. - Az elmúlt két hetet az erőgyűj­tésre, a regenerálódásra és a reha­bilitációra használtuk fel - kezd­te Bene Tamás ügyvivő. - Öröm­mel számolhatok be róla, hogy sé­rültjeink felépültek, a betegeink meggyógyultak. Az ügyvezetés természetesen a csapattól a két pont megszerzé­sét várja, és ezt Bene Tamás sem titkolta. - Azt is mondhatnám, itt­hon kötelező a siker. Bár azt is tudjuk, hogy nem lesz egyszerű a két pont begyűjtése, hiszen a győ­riek kezdenek magukra találni, ikszeltek például a Csurgóval és a Mezőkövesddel is. - A szurkolók mindig nagy öröm­mel fogadják a korábban nálunk megfordult játékosokat Ez szerin­tem most is így lesz - vélekedett Bene Tamás. A fürediek új beléptetőrendszert szeretnének tesztelni, ezért arra kérik a drukkereket, hogy a meg­szokottnál hamarabb érkezzenek meg a meccsre, hogy a bejutásuk zökkenőmentes legyen. (br) Győzött a Beton KC Veszprém Beton KC-Hidrostop- Kozármisleny 36:17 (15:9). Női NB I/B kézlabda-mérkőzés, Veszprém, 250 néző. V.: Bakos Albert, Mihály András. Az elején még kicsit nyögve­nyelősen kezdett a Veszprém, az első félidő közepétől elkezdte érvényesíteni technikai fölényét, majd a második félidőt biztosan vezetve, de az ellenfél technikai hibáit kihasználva győzött. Legjobb góllövők: Smidéliusz Júlia 8, Weigel Zita 8, Horváth Viktória 7. NAPLÓ Képes vasárnapi hetilap Főszerkesztő: Barták Péter Felelős szerkesztő: Horváth Éva Szerkeszti: Barta Éva 8200 Veszprém, Almádi út 3. Telefon: 88/579-420 Fax: 88/579-432 E-mail: szerkes­ztoseg@naplo.pl­.hu Kiadja a Pannon Lapok Társasága Kiadói Kft. Felelős kiadók: Gyerák András, Kázmér Judit Lapunk a VR-lapcsalád tagja (Országos és világhírek VR: Újvári Miklós főszerkesztő) Nyomtatás: Pannon Lapok Társasága Nyomdai Központ Bt. 8200 Veszprém, Házgyári út 12. TeL: 88/541-631 Felelős vezető: Jens Danhardt Terjesztés: BAKONYHÍR, BUVIHÍR, PELSOHÍR Részvénytársaságok és a PLT saját terjesztői hálózata HU ISSN: 1786-7711 A szerző aláírása helyén háromszöggel (A) megjelenő cikkek fizetett hirdetések SPORT 2008. NOVEMBER 9. VASÁRNAP Megvan a harmadik BL-siker kézilabda A Veszprém KC-nak nem okozott gondot az ukrán bajnok legyőzése Tízgólos sikert aratott a Veszprém KC idei negye­dik Bajnokok Ligája-talál­­kozóján. A csapat hazai pályán verte meg az uk­rán bajnok ZTR Za­poroznje együttesét. Horváth Gábor MKB-ZTR 33:22 (16:12). Veszprém, 4500 néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok). MKB Veszprém KC: PERIC - Iváncsik T. 4, VUJIN 8 (1), Gál, Sesum 1, ILYÉS 8, Iváncsik G. 3. Csere: Andorka (kapus), Lus­­nyikov, Lapcevic, PEREZ 5, Coz­­ma 2, Korazija, Markovic 2. Edző: Mocsai Lajos. ZTR Zaporoznye: Majeki - Ganchev 1, GURKOVS­­KY Y. 5, Zvyezdov, Natalyuk, Konstantinov 2, Pedan 3. Csere: Komok (kapus), Onufriyenko 1 (1), BURKA 5, Lyubchenko, Pet­­riychko 2, Ostroushko 1, Gur­­kovsky P. 2. Edző: Vyacheslav Didusenko. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1. A Bajnokok Ligája csoportköré­nek negyedik fordulójában az ukrán ZTR-t fogadta a Veszprém KC. A hazaiaknál sérülés miatt Nikola Eklemovic, Gulyás Péter és Ivan Pesic nem tudta vállalni a játékot. Utóbbi helyére Mocsai Lajos az ifjúsági csapat kapusát, Andorka Gábort nevezte. Elsősorban a remek átlövések­­nek köszönhetően gyorsan elhú­zott ellenfelétől a magyar bajno­ki címvédő, s a 8. percben már négy góllal (6:2) vezetett. A Za­poroznye védelme hatástalan volt a gyors és pontos hazai akci­ókkal szemben, míg a veszprémi fal magabiztosan tette a dolgát. Az ukrán együttes a félidő­ haj­rában valamelyest magára talált és az utolsó támadásnál labdája volt a mínusz kettőhöz, azonban nem sikerült befejezniük az ak­ciót és Iváncsik Tamás elfutását követően négygólos hazai előny­nyel vonultak öltözőbe a csapa­tok. A második játékrész elején kettőre csökkentette a különbsé­get (18:16) a ZTR, de ez mintha a vendégeket zavarta volna meg. Az ukrán játékosok bő tíz percig egyáltalán nem tudtak a Veszp­rém hálójába találni, ha a kiváló­an záró védelmen néha át is ju­tott egy-egy kósza akció, akkor a remek formában lévő Peric ha­tástalanította a próbálkozást. A mérkőzés hajrájára már csak egy kérdés maradt: mennyivel veri meg az MKB ellenfelét? Az 51. percre 10 gólra (27:17) nőtt a különbség, és a végén is ekkora hazai előnyt mutatott az ered­ményjelző. Összességében gond nélkül hozta a papírformát a Veszprém KC, a csapat védelme könnyedén semlegesítette az uk­ránok legjobbjait, támadásban pedig az Ilyés-Vujin-Perez átlö­vő hármas mattolta rendre az el­lenfél falát. A KEK-címvédő két körrel az el­ső szakasz vége előtt három győ­zelemmel és egy vereséggel áll a Bajnokok Ligája F-csoportjában. A veszprémi együttes szombaton az idei harmadik győzelmét aratta a Bajnokok Ligájában Alex gólja eldöntötte labdarúgás Lombard Pápa-Dunaújváros 1:0 (1:0) A Lombard Pápa Alex 38. perc­ben szerzett találatával 1:0-ra verte meg a vendég Dunaújvá­rost a futball NB II. nyugati cso­portjának 14. fordulójában. A brazil támadó Szabó Zsolt lefe­jelt labdáját átvette, majd, mie­lőtt az leesett volna, a kapuba vágta. Lombard Pápa-Dunaújvá­ros 1:0 (1:0). Pápa, 500 néző, vezette: Kiss N. (Kovács Z., Kálman). PÁPA: Szűcs L. - Fehér Zs., Dlusz­­tus, Farkas A., Rajnay - Smith, Schrancz, Gyömbér - Szabó Zs., Alex (Germán, 76.), Rebryk (Venczel, 66.). Vezetőedző: Kovács László DUNAÚJVÁROS: Bartus - Facs­­kó B., Pénzes, Nagy A. (McMor­­ris, 54.), Rátkai - Damien, Sza­­uter (Heffler, 46.), Fröhlich (Drozdik, 83.), Micskó - Nagy I., Simpson. Vezetőedző: Nagy Tibor. Gólszerző: Alex (38.). Sár­ga lap: Szabó Zs. (51.), Smith (79.) ill. Facskó (12.), Rátkai (35.) KOVÁCS LÁSZLÓ: - A múlt héten Pécsett jól játszottunk, de kikap­tunk, ma szenvedtünk, mégis győztünk. NAGY TIBOR: - A második já­tékrészben mindent megtettünk az egyenlítésért, egy-két helyze­tig el is jutottunk, többre viszont nem tellett az erőnkből. Kovács László: - A múlt héten Pécsett jól játszottunk, de kikaptunk, ma szenvedtünk, mégis győztünk Helyzetekig jutottak Hazai fölényt, nagy helyzeteket és gól nélküli döntetlent hozott a Budaörs-Ajka mérkőzés a hétvé­gi játéknap másik mérkőzésén. Budaörsi SC-FC Ajka 0:0. Budaörs, 130 néző. Vezette: Far­kas Ádám (Kelemen Attila, Var­ga Gábor). BUDAÖRS: V. Babócsy - Mihályi, Varga D., Csengő (Bencze 76.), Lalusz (Pálinkás, 81.),­­ Lászka, Nagy R., Papp, Farkas Á. - Tüs­ke, Farkas J. (Schafranek, 73.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás. AJKA: Gröber - Subicz, Hornyák, Pákái, Radics - Manganelli (Huj­­ber, 65.), Mihalecz, Gunther, Pothári,­­ Imre (Szöllőskei, 57.), Csörnyei (Gyűrűsi, 87.). Vezető­edző: Artner Tamás. Sárga lap: Farkas Á. (93.), ill. Pá­kai (78.) Gólmentes, de nagy helyzetek­ben bővelkedő találkozót látha­tott a publikum, a Budaörs ját­szott fölényben, nagyobb helyze­teik mégis a vendégeknek vol­tak. A találkozó kezdetén a ma­roknyi vendég szurkoló tudatosí­totta csapatukban, hogy miért jöttek: a három pontért. Az első félidőt ennek megfelelően kezd­te az Ajka, uralta az első harminc percet. Ekkor azonban beleerő­sített a hazai csapat és sorra dol­gozta ki a helyzeteket - elsősor­ban a jobb szélről belőtt labdák­ból. A 30. percben Lászka ugrott ki a jobb oldalon, alapvonalról belőtt labdája Farkas Jánost ta­lálta combon, és pörgött 2 méter­rel kapu mellé a dermedt véde­lem előtt. A 40. percben Papp Gá­bor lőhetett tisztán, középről, ám lövését Gröber bravúrral kitolta a jobb alsó saroknál. A 43. percben az Ajka kontrá­zott: Csörnyei ívelését Manganel­li 8 méterről fejelte a kapu jobb oldala felé, ám Babócsy bravúr­ral mentett. A második félidőben ott folytatta a Budaörs, ahol abbahagyta: az 50. percben Farkas János leké­szített, Tüske lőtt 18 méterről, mintegy fél méterrel a bal alsó sarok mellé. Az 52. percben kialakult egy ki­sebb tűzijáték a vendégkapu előtt: előbb Farkas János lövését, majd Lalusz lövését blokkolták, végül Farkas Ádám ollózott fölé öt méterről. Ezután sérüléssel és cserékkel el­telt 15 perces eseményszünet kö­vetkezett, majd megint egy életve­szélyes ajkai kontra. Csörnyei szolgálta a leshatárról induló Szöllőskeit, aki 12 méterről a ki­futó Babócsy és a jobb alsó sarok mellett is eltekerte a labdát. Újabb nagy helyzet már nem ala­kult ki a meccs végéig. LUCSÁNSZKY TAMÁS: - Az el­lenfél 16-osáig jól futballoztunk, nagy mezőnyfölényben, a góllö­véssel hadilábon álltunk. ARTNER TAMÁS: - Úgy érzem, hogy egy nagyon jó és kulturál­tan játszó csapat ellen kicsi sze­rencsével szereztünk egy pontot, de ezért a szerencséért játékosa­im sokat tettek. K.F.