Napló, 2018. április (Veszprém, 74. évfolyam, 76-99. szám)

2018-04-09 / 81. szám

DÖNTETLEN LETT A DERBI A NAPLÓ TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL Egy gyors gólváltás után nem bírt egymással a Real Madrid és az Atlético Madrid vasárnap a spanyol futballderbin. Harminc találat Brazíliának SIÓFOK Könnyedén fek­tette két vállra újabb edző­partnerét a magyar férfi kézilabda-válogatott va­sárnap a Balaton-parti vá­rosban rendezett felkészü­lési tornán. Magyarország-Brazília 30:22(17:11) Siófok. V.: Herczeg, Südi. Magyarország: Székely - Lé­kai 7, Ancsin 1, Sipos 3, Ilyés, Bodó 1, Bóka 3. Csere: Mikler, Borbély (kapusok), Hornyák 2, Balogh 4, Bánhidi 5, Bartók, Bohács, Juhász, Li­getvári 1, Schuch, Országh 3. Szövetségi kapitány: Ljubo­­mir Vranjes. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 0/0, ill. 1/1. A magyar válogatott pén­teken Ausztria ellen kezdte a siófoki felkészülési tornát, vasárnap pedig Brazília leg­jobbjai vártak a fiúkra. A nyitányon könnyed, 33:22-es sikert arató Vranjes­­csapat ezúttal is esélyesként lépett pályára. (A viadal má­sodik napján, szombaton az osztrákok 29:27-re legyőzték Brazíliát.) Két hazai góllal kezdődött a találkozó, azaz azonnal ma­gunkhoz ragadtuk a kezdemé­nyezést. Jól működött a véde­kezésünk, amelybe Ilyés Fe­renc ezen a tornán tért visz­­sza, tíz perc játék után 7:3 állt az eredményjelzőn. Időkérés után felzárkóztak (8:6) a dél­amerikaiak, ám a magyar hul­lámvölgy véget ért, és a szü­netig magabiztos előnyt dol­gozott ki a házigazda. A fordulást követően sem festett másképp a meccs képe, válogatottunk könnyed, ma­gabiztos sikert aratott. A mie­ink legközelebb világbajnoki selejtezőn szerepelnek, június 9-én idegenben, négy nappal később pedig Veszprémben Szlovénia ellen. hg Öt perc alatt döntöttek Sok helyzetet kihagyott, de nem kapott gólt a Pápa PÁPA Megőrizte az első félidőben lőtt kétgólos elő­nyét a második játékrész­re a Pápai Perutz FC, mely Jurik Patrik és Németh László találataival otthon tartotta a bajnoki pontokat a THSE-Szabadkikötő gár­dájával szemben a labda­rúgó NB III-ban. Perutz FC-THSE 2:0 (2:0) Perutz Stadion, 400 néző, v.: dr. Jakab. Pápa Perutz FC: Sánta (Szigeti, 89.) - Dem­ján, Császár, Kozma, Böröcz­­ky - Bohner (Udvardi, 77.), Somogyi, Baldauf, Jurik (Szabó Zs., 75.), Németh L. - Skriba. Edző: Marton Miklós. THSE-Szabadkikötő: Csontos - Gauzer, Gál (Far­kas, 60.), Kmetykó, Baksa - Vincze (Kondor, 73.), Pákó, Sztankó, Tóth, Bánhidi (Ta­kács, 58.) - Wágner. Edző: Strebek Marcell. Marton Miklós kerete ez­úttal sem volt teljes, többen is sérüléssel vagy betegséggel bajlódtak, ám a házigazdák edzője hangsúlyozta, mindig az a legjobb csapat, amelyik kifut a zöld gyepre, így a cél a három pont. Ráadásul ősszel a THSE legyőzése mistán~­ egy hét­meccses veretlenségi szériába kezdtek Somogyiék, akik ab­ban bíztak, hogy ez tavasszal is megismétlődik. Mindjárt a második perc­ben veszélybe került Csontos kapuja: Németh szabadrúgá­sába Demján ért bele, a ven­dégkapusnak így nyújtózkod­nia kellett. Az erőteljes kez­dés után visszaesett a színvo­nal, a hazaiak átlövésekkel próbálkoztak, ám ezek nem okoztak gondot a fővárosi há­lóőrnek. Bő 25 percet kellett várni a következő említésre méltó eseményre, igaz, az mindjárt egy gól volt. Böröczky szoká­sos nagy bedobása után Csá­szár csúsztatta középre a lab­dát, amit Jurik Patrik az ötö­sön átvett, és miután befor­dult,a kapu bal oldalába lőtt, 29. perc: 1:0. Három perccel később Bö­röczky középre adásánál Gál tarolta le Skriba Mátét, amiért a játékvezető a tizenegyes­pontra mutatott. Szabó Zsolt távollétében Németh László vállalta magára a büntetőt. Már az első félidőben kialakult a találkozó végeredménye amit a jobbra vetődő kapus mellett a kapu bal oldalába lőtt, 35. perc: 2:0. Fordulás után tíz perccel újabb hazai lehetőséget je­gyezhettünk fel, amivel be­biztosíthatta volna a három pontot a Pápa, ám Németh centerezését mellébelsőzte Baldauf. Újabb tíz perccel később Császár pörgette Németh elé a labdát, akinek lövését védte Csontos, a labda azonban visszakerült a pápai középpá­lyás elé, aki kihagyta a ki­­hagyhatatlant, egy méterről fölébombázta a játékszert. A hajrában a vendéglátók erejéből a csereként beálló Szabó Zsolt előadásában még egy kapufára is futotta. Főleg első félidei játéká­nak köszönhetően nyert a Pá­pa a komoly lehetőséget fel­mutatni nem tudó fővárosiak ellen. Marton Miklós: - Az első félidőben azt csináltuk, amit megbeszéltünk, rúgtunk is két gólt, és ezenfelül is volt még helyzetünk. A szünetben azt mondtam a fiúknak, hogy a 2:0 nem jó eredmény, mert ha az ellenfél talál egy gólt, be­lelkesül, és könnyen pontokat veszíthetünk. Ezért azt kér­tem, döntsük el minél előbb a meccset. Sajnos nem így lett, kihagytunk mindent, viszont nem kaptunk gólt, ami pozití­vum. Úgy érzem, ma mi vol­tunk a jobb csapat. Hat A pápaiak (kék-sárgában) otthon tartották a fontos három pontot Fotó: Balogh Ákos EREDMÉNY Perutz FC-THSE-Szabadk. 2:0 Hajdúsági góldömping HAZAI KÖRKÉP Az éllovas Ferencváros és a második Videoton is magabiztosan nyert hétvégén a labdarú­gó NB I 25. fordulójában. Eredmények: Ferencvá­­ros-Mezőkövesd 3:0 (1:0), gólszerző: Böde, Varga, Geor­­gijevic. Budapest Honvéd-Bal­mazújváros 2:0 (0:0), g.: Danilo, Lanzafame. Vasas FC-Puskás Akadé­mia FC 1:2 (0:1), g.: Me­voungou (öngól), ill. Spand­­ler, Radó. Paksi FC-Debrecen 2:5 (0:2), g.: Hahn 2, ill. Könyves 2, Tabakovic 2, Takács. Diósgyőri VTK-Haladás 1:2 (0:1), g.: Ugrai, ill. Mé­száros, Kovács. Videoton-Újpest 3:0 (1:0), g.: S. Scepovic, Huszti, Nego. hg A Haladás (zöldben Németh Milán) idegenben nyert Fotó: MTI Sp­fi,­­ 2018. ÁPRILIS 9., HÉTFŐ Hiába vezetett már két góllal a szünetben a Manchester City a United elleni városi rangadón az angol labdarúgó Premier League hétvégi fordulójában, JOSÉ Mourinho együttese fordítani tudott, így elodázta a bajnokavatást. M RÖVIDEN Győri győzelem, FTC-vereség DABAS, PODGORICA A címvédő Győri Audi ETO KC 26:20-ra győzött a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a negyeddöntő szombati, első mérkőzé­sén. A Ferencváros alulma­radt hazai környezetben az orosz Rosztov-Don ellen, a vendégek szinte végig fölényben játszottak. Ered­mények, női Bajnokok Li­gája, negyeddöntő, első mérkőzések: Buducnost Podgorica (monteneg­­rói)-Győri Audi ETO KC 20:26 (9:12). A Győr gól­szerzői: Görbicz, Amorim 8-8, González 3, Althaus, Broch, Bódi 2-2, Knedli­­kova 1. FTC-Rail Cargo Hungaria-Rosztov-Don (orosz) 29:31 (15:16). A Ferencváros gólszerzői: Schatzl, Szucsánszki, Van der Heijden 4-4, Lukács, Snelder, Pena, Kovacsics 3-3, Faluvégi, Jovanovic 2-2, Hornyák 1. MTI Látogasson el weboldalunkra! . 1 a Veszprém megyei V­C *­L. hírportál TOTÓEREDMÉNY 1. Augsburg-Bayern M. 1:4 2 2. M.-gladbach-Hertha BSC 2:1 1 3. Freiburg-Wolfsburg 0:2 2 4. Köln-Mainz 1:1 X 5. Hamburg-Schalke 3:2 1 6. Dortmund-VfB Stuttgart 3:0 1 7. Frankfurt-Hoffenheim 1:1 X 8. Man. City-Man. United 2:3 2 9. Roma-Fiorentina 0:2 2 lO.Sampdoria-Genoa 0:0 X 11. Torino-lnternazionale 1:0 1 12. Udinese—Lazio 1:2 2 13. Milan-Sassuolo I. után Plusz egy mérkőzés: 14. R. Madrid-A. Madrid 1:1 X Csökkentette hátrányát az FC Ajka BUDAPEST, AJKA Kihasz­nálta legnagyobb riválisa botlását, és ismét három pontot gyűjtött az FC Ajka a labdarúgó NB III-ban. PSE-FC Ajka 0:2 (0:0) Budapest, 200 néző. V.: Juhász. Pénzügyőr SE: Czu­­czi - Fekete, Csicsvári, Lu­­czek, Nagy (Orbán, 70.) - Sztrunga, Szabó, Karvalics - Besztercei (Ablonczy, 72.), Havasi, Horváth (Szigeti, 60.). Edző: Simon Antal. FC Ajka: Balogh - Köles, Pákái, Graszl, Csemer - Csizmadia, Kovács - Horváth, Illés (Pav­­litzky, 58.), Vallejos (Major, 58.) - Oláh (Nagy E. 76.). Edző: Kis Károly. A 22. for­dulóban az éllovas Kapos­vár meglepetésre nem tudott nyerni (2:2) a Videoton II ott­honában, azaz a legfőbb üldö­ző ajkaiak előtt zárkózási le­hetőség adódott. Az ötödik percben Csemer végezhetett el 18 méterről szabadrúgást, Czuczi a bal felsőből tornász­ta ki a labdát. Nem sokkal ké­sőbb Vallejos szabadrúgása a jobb felső sarokban landolt, a játékvezető azonban teljesen váratlanul és érthetetlen mó­don szabálytalanságot látott. Csemer szöglete adott mun­kát a hazai kapusnak, majd a 20. percen az ajkai védő tá­voli lövését kellett hárítania Czuczinak. Illés átadásával a 23. percben Oláh került zic­cerbe, Czuczinak azonban si­került szögletre mentenie. A 40. percben Csizmadia pró­bálkozott távolról, a Pénz­ügyőr kapusa a jobb alsóból tornászta ki a labdát. Az 52. percben egy jobb oldali nagy bedobást követő­en a bal kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól. Ezután kettős cserével próbálta fris­síteni csapatát Kis Károly, mint később kiderült, sikere­sen. Az 58. percben Csemer szöglete után Pákál fejelt fölé az ötösről. A 66. percben az ajkai­ak 12. szögletüket követően megszerezték a vezetést. Cse­mer lőtte be a labdát, Pákái pedig előrevetődve fejelt a léc alá, 0:1. Nem sokkal később Hor­váth próbálkozott, Czuczi azonban a helyén volt. A 75. percben az előretörő Kovács lőtt 16 méterről, de célt té­vesztett. A következő ajkai tá­madásnál a csereként beállt Nagy Erik bal oldali beadása a felső lécről vágódott le. Horváth három csel után 14 méterről próbálkozott, Czu­czinak kellett vetődnie. A 89. percben Nagy Erik eldöntötte a három pont sor­sát, 30 méterről lövésre szán­ta el magát, bombája a bal felsőben landolt, 0:2. A hosszabbításban Hor­váth tüzelt az alapvonal köze­léből, Czuczi lábbal hárítani tudott. Az ajkaiak mozgásán látszott a hétközi bajnoki mérkőzés fáradtsága, a csak a védekezésre berendezkedett Pénzügyőrt sokáig nem sike­rült megtörni. Azonban, ha nem is szép játékkal, de ma­gabiztosan szerezte meg a pontokat a vendégcsapat. Kis Károly: - Az első perctől kezdve támadólag lép­tünk fel, sokszor juttattuk a labdát a 16-oson belülre. Saj­nos nem tudtuk kihasználni lehetőségeinket. A szünet után is mi játszottunk fölény­ben, és szerencsére ez már gólokban is megmutatkozott. Szervezett csapat ellen nyer­tünk. hg Az Ajka (a képen Köles János) folytatta győzelmi sorozatát Fotó: Penovác Károly