Viharsarok, 1955. január-április (11. évfolyam, 1-101. szám)

1955-04-26 / 97. szám

4 H­ÍREK Traktorosok figyelmébe! Egyik magyartési levele­zőnk írja: az országúton köz­lekedő vontatók kezelői nem veszik figyelembe, hogy a lovak félnek a csattogó gép­től. — A múlt héten történt — írja levelezőnk —, hogy Szentesről jövet találkoztam egy vontatóval. A dübörgés­től a lovam megbokrosodott és minden erőm kellett, hogy le ne boruljak a kocsiról. Nem csoda, ha szerencsétlen­ségek történnek, mert egyes traktorosok a kocsik közelé­ben még erősítik is a pufo­­gást Kérnénk a gépjárműve­zetőket, hogy a kocsik kö­zelében csendesítsék a mo­tor pufogását, térjenek ki szabályszerűen és ne veszé­lyeztessék az embereket. A MA ESTE Vásárhely­re hirdetett „Bolondos va­sárnap" című vígjáték elő­adását nem a Béke-szálló nagytermében, hanem a Pe­tőfi Kultúrházban tartják fél 8 órai kezdettel­ VÁSÁRHELYEN szomba­ton fejezték be az iskolások röntgen-ernyőkép tüdőszűrő vizsgálatát. Az új eljárás szerint naponta több mint ezer személyt tudnak az or­vosok megvizsgálni. Az is­kolások átszűrése után, hét­főn megkezdődött a felnőt­tek vizsgálata. PÉNTEKEN Szegeden tej­higiéniai tudományos érte­kezletet tartanak. Az érte­kezletnek az a célja, hogy az üzletekben árusított tej tisztántartását, tárolását, fertőzésmentes módját meg­beszéljék. CZULICSKA PÁL csong­rádi (T. 1101.) lakos a bok­rosi kultúrház folyosójáról lopott el egy kerékpárt, amit otthon szétszedett. A kerék­pár alkatrészeit részben fel­használta, részben eldugdos­­ta. A rendőrség letartóztatta• SZÉKKUTASON vendég­szerepel szerdán este fél 8 órakor „Liliomfi“ című ze­nés vígjátékkal a Kölcsey Társulat. A színházi elő­adásra jegyelővétel a Föld­művesszövetkezetben. FÁBIÁN SEBESTYÉNI OLVASÓINK FIGYELMÉBE! Ma este 7 órai kezdettel lapunk munkatársa megbe­szélést tart a tanácsnál az olvasókkal. Lapunk olvasói ezen a megbeszélésen minél nagyobb számban vegyenek részt. A MAKÓI Viharsarok TSZ kertészetében mintegy 600, különböző színű, ma­­g­astörzsű rózsát hajttattak, amelyek olyan jól sikerül­tek, hogy ilyen árut egyet­lenegy egyéni kertész sem tud piacra vinni. VASÁRNAP nyitották meg Szegeden az Egészség­­ügyi felvilágosító kiállítást, amely a gümőkór és a nemi­betegségek elleni küzdelem módjait mutatja be. A ki­állítást Barabás József alez­redes és dr. Szabó Imre or­vos-főhadnagy nyitotta meg. A kiállítás nyitva minden­nap 9—13 és 15—18 óra kö­zött Szeged, Sztálin sétány 7. szám alatt. BALOGH LAJOS, Vásár­hely, Török u. 7. szám alatti lakos a járdán kerékpáro­zott. Ezért a kihágási bíró­ság 100 forint pénzbüntetés­re ítélte. x GYÁSZHIR. Tóth Antal Hódmezővásárhely, Csiga u. 4. sz. alatti lakos meghalt. Temetése kedden délelőtt 9 órakor lesz a katolikus te­mető kápolnájából Hódmező­­s­vásárhelyen. Csongrádi anyakönyvi hírek Születtek: Oláh József— Almási Máriának József, Szabó Ferenc—Halál Judit­nak Judit, Farsang József— Prohászka Ágnesnek Irma, Meggyesi István—Bakó Mag­dolnának István, Gyovai Já­nos—Mezei Erzsébetnek Ma­­tild, Dragon Antal—Maródi Etelkának Tibor, Horváth János—Ötvös Veronikának Veronika, Eke József—Botlik Annának Mária, Nyisztor Vilmos—Forgó Honának Fe­renc, Mátyás József—Gliba Annának Ottó, Bagi János— Pál Juliannának Julianna, Győri István—Radics Piros­kának István, Kurucz Sán­dor—Szabó Erzsébetnek Sán­dor, Sági András—Gyovai Juliannának András és Kata­lin, Papp Ferenc—Süli Erzsé­betnek Erzsébet, Pálinkó Mi­hály—Szanszkó Rozáliának Mihály, Tropa Sándor— Borbás Ilonának Judi­t, Pin­tér György—Antal Máriának Szilveszter, Apró Vilmos— Túri Jankának József, Lan­tos János—Czibolya Ilonának János, Dóka János—Kovács Ilonának Irén, Bagi János— Vincze Erzsébetnek Katalin, Jéri Sándor—Borsos Rozáliá­nak Sándor, Pintér Sándor— Kecskés Ilonának József ne­vű gyermeke. Házasságot kötöttek: Mi­sik Sándor—Szabó Mária, Góg Lajos—Német Rozália, Gulyás János—Veres Julian­na, Túri István—Tisza Rozá­lia, Pap István—Csányi Etel­ka, Paksi János— Hajtó Má­ria, Györgyei Tóth Ferenc— Erdélyi Franciska, Németh János—Tóth P. Erzsébet, Papsa György—Nagy Etelka. Elhaltak: Hajdú Veronika 44, Cseh József 74, Kormá­nyos Péter Pál 162, Kató Jó­zsef 78 éves korában. N­APIREND 1955. ÁPRILIS 26. KEDD IDŐJÁRÁSJELENTÉS Várható időjárás kedd estig: Felhőátvonulások, több helyen fu­tó eső, esetleg futó havazás. Az északnyugati-északi szél fokozato­san mérséklődik. Az éjszakai le­hűlés erősödik, talajmenti fagyok lesznek. A nappali felmelegedés kissé fokozódik. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 12—15 fok között. FILMSZÍNHÁZAINK műsora Hódmezővásárhely: Béke-mozi: Budapesti tavasz. Magyar film. Fél 6, háromnegyed 8. Műsoron április 27-ig. ötéves Terv-mozi: Szitakötő. Szovjet filmvígjáték. Háromne­gyed 6 és 8. Műsoron április 27-ig. Makó: Vörös Csillag-mozi: Tar­talék játékos. Színes szovjet­ film­vígjáték. 6 és negyed 9. Műsoron április 27-ig. Szabadság-mozi: Nappalok és éjszakák. Szovjet film. Fél 6. há­romnegyed 8. Műsoron április "Szentes: József Attila-mozi: Köpenicki kapitány. Magyarul be­szélő nyugatnémet film. Fél 6, fél 8. Műsoron április 27-ig. Szabadság-mozi: Hamlet. Angol film. 6 és 8. . Csongrádi Szabadság-mozi: Kis­­krajcár. Színes magyar filmvígjá*. áprí­lok. Fél 6, fél 8. Műsoron­­lis 27-ig. Elkésők csak a híradó utáni szü­netben mehetnek be a városi mo­zikban a nézőtérre. szEPEDi színház műsora Este 7. Székely­ fonó. — Paraszt­­becsület. — Csokonai bérlet. A VÁSÁRHELYI KÖLCSEY TÁR­SULAT MŰSORA Derekegyházán: Liliomfi. Zenés vígjáték. Kezdés este fél 8 órakor. Tanácstagok fogadóórái és beszámolói Szerdán a tanácstagok az alábbi helyeken és időpon­tokban tartanak fogadóórá­kat és beszámolókat: Hódmezővásárhelyen 5-től 8 óráig Fekete Gyula (Bocs­kai u. 23.), Tóth István (Tol­­buchin u. 49.), Hős Nagy Pál (Galamb u. 16.), Földes­ La­jos (Pál u. 25.), Nagy Elemér Kistöltés u. 37.), Gáli József­­né (Harisnyagyár). Tanácstagi beszámolót tart Olasz György este 7 órakor (Szerencse utcai pártház). Szentesen 3 órától Deme­ter Pálné (Farkas A. 13.). Csongrádon 6 órától Pus­kás József (Tanya 171.) és Zubek Klára (Szőlők közötti iskola). Makón 3-tól 5-ig Marosi Mihályné (II. ker. MDP hely­ség), 4-től 6-ig Németh Sán­dor (Almási utcai iskola), 6- tól 8-ig Simon Ferenc (Almá­si utcai iskola). A szentesi járásban Szeg­váron 3-tól dr. Sulyok Béla (Külső iskola). 4 órától Nagy­mágócson Rostás József (Kossuth TSZ), 6-tól Káld Erzsébet (Árpádhalmi óvo­da), Török László (Árpádte­lepi iskola), Mindszenten Pá­linkó Antalné és Sas Bári (VII. ker. iskola). A megyei tanácstagok kö­zül 9-től 12-ig Sipos István Szatymazon, Katona Sándor Makón tart fogadóórát a ta­nácsházán. Két és félévi börtönre ítélték a csaló Kovács Mihályt Lapunk április 10-i szá­mában hírt adtunk arról, hogy Kovács Mihály, a mező­­hegyesi cukorgyár körzeti fe­lelőse súlyos visszaéléseket követett el, amellyel megká­rosított számos vásárhelyi cukorrépa termelőt. A vásár­helyi bíróság a napokban tár­gyalta bűnügyét. A tárgya­lás során kiderült, hogy ös­­­szejátszott Brányik Ernővel, a cukorgyár meghatalmazott­jával. Brányik Ernőt több mint 30 liter rummal kenye­­rezte le, akit emiatt időköz­ben el is bocsátottak munka­helyéről. A tárgyaláson több dolgozó paraszt felháboro­dottan mondotta el, hogy milyen fondorlattal csapta be és hitegette Kovács Mihály őket. Kiderült az is, hogy a parasztoktól elvont rumot 20—30 literes tételekben ke­reskedőknek adta el Kovács Mihály, ami nyilván jó üzlet volt számára. A bíróság Ko­vács Mihályt két és félévi börtönre, feleségét, aki üzle­teiben közrejátszott, hét hó­napi börtönre ítélte, APRÓHIRDETÉSEK | VÁSÁRHELY 1 Szürke kancaló öthetes fiával és koros jó paripa ló eladó. Hmvá­­sárhely, Dimitrov u. 17. 132/a Telepes rádió eladó. Hmvhely, Dózsa Gy. u. 49. 239 Kisfias tehén eladó. Hmvhely, Klauzál u. 131. 192 Szappanfőzést vállalok, zsírszó­dával készítem. Kamocsai, Bálint u. 1. Hmvásárhely. 25 Hálószoba bútor eladó. Hmvá­sárhely, Mátyás u. 26. 206 Mártélyfeketehalmon 3 kth. föld felébő kiadó. Hmvhelyen, Rigó u. 10. szám. 216 Kishaszonbérbe kiadó Kruzslicz­­ 4 Flóriánnak Tompahát dűlőben 3­­ használaton kívüli kataszteri 400 négyszögöl földje, melyben 3.300 négyszögöl lucerna. Érd.: Táncsics Mihály u. 29. 222 A Hódmezővásárhelyi Faipari KSZ keres megvételre használt író­gépet. Használatra írógépet bérbe vennénk. Holló u. 28. 255 Gyors- és gépírónő elhelyezked­ne vidékre is. Cím a kiadóban. 243 Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy utcára hamut, szemetet és szennyvizet kiönteni büntetés ter­he mellett tilos. Helypénzszedő Szolgáltató Vállalat, Hmvhely, Sztálin u. 40. 230 Nyizsnyai u. u. 12. számú ház felerésze Vásárhelyen eladó. Ért. Bercsényi u. 20. 244 Eladó cserépkályha új sütővel, nikkelezett ajtókkal. Hmvhely, Görbe u. 4. 245 Eladó hálószobabútor, sodrony és matraccal. Hmvhely, Klauzál u. 31. 249 200 kilós sertés eladó. Hmvhely, Damjanich u. 1. 261 Mézpergető és két család méh eladó. Hmvhely, Nádor u. 62. Pál u. 55. számú ház Vásárhe­lyen eladó. Ára 15.000 Ft. 266 Kétágyas bútorozott lakásba egy nőt társnak keresek. Hmvhely, Kinizsi u. 31. 8 éves fejőstehén eladó. Hmnvá­sárhely, Felszabadulás u. 15. 268 Tanyára segítőtársnak ajánlko­zik idősebb nő. Cím a vásárhelyi kiadóban. 269 Beadásra alkalmas tehén eladó. Hmvhely, I. Beöthy u. 17. 270 Termelői bor kapható 25 literes tételekben. Hmvhely, Gellért u. 24. Kis országos kiépített lépek, szájnyílós szecskavágó eladó. Hmvhely, Mátyás u. 55. 272 Ádám u. 43. számú ház Vásár­helyen sürgősen eladó, beköltöz­hető, gazdálkodónak alkalmas. 273 A nagyállomás környékén és Újvároson áru raktározásra al­kalmas raktárt, kocsiszínt, nagyobb ______" istállót vagy nagyobb száraz helyiségeket ház­­tulajdonostól bérbe vesz a Csong­­rád megyei Vas- és Műszaki Nagy­kereskedelmi Váll.­amvásárhely, Zsdánov tér. 274 Barna hálószoba bútor eladó. Hmvhely, Béke (Szt. László) u. 67. szám. 275 Fejőstehén, 200 kilós mázsa, ce­ment itatóvályú eladó. Hmvhely, Jókai u. 7. 276 Eladó 390 c­ lucernás tói föld. Hmvhely, Malom u. 44. 278 Ház eladó. Tölgyfa u. 29. 279 Munkásfelvétel A 2. sz. Mezőgazdasági Épí­­­­tőipari Vállalat Vásárhelyhez tartozó építkezéseire felvesz állandó jellegű munkára kő­műves szakmunkásokat, továb­bá férfi és női segédmunkásokat. A munkahelyek az alábbi he­lyeken vannak: Barattyási Állami Gazdaság és a Kláramajori Állami Gazdaság Derekegyhááza. Kívánságra szerződést is kötünk 3. 6 hónap és 1 év időtartamra. Egyéves szerződés esetén 200 Ft szerződési jutalmat fizetünk. A munkahelyeken napi három­szori étkezést 7.20 Ft-ért biztosítunk. Családfenntartók részére 6, illetve 10 Ft változó munkahelyi pótlékot fizetünk. Minden má­sodik héten szabad szombatot tartunk. A munkahelyeken tiszta szállásról, munkaruháról és egyéb szociális felszerelésről gon­doskodunk. Bérezés az országos építőipari iránynorma I. területi bércsoportja szerint történik. Munkafelvételre jelentkezni lehet Hódmezővásárhelyen, Bajcsy- Zsilinszky u. 25. sz. az Építésvezetőségen. Kedd, 1955. április 2«. Szentesi Kinizsi-Makói Vasas 2:1 (1:0) Szentes. Góllövők Tóth 2, illetve Böjti, Szentesi Kinizsi: Horváth — Máriás, Nádai, Kádár — Zöldi, Buzi — Mikecz, Szabó, Tóth, Tö­­rök, Pető. Közel 1500 főnyi közönség gyűlt össze a Kinizsi-pályán, hogy ta­núja lehessen annak az erős, szép, iramos és élvezetes mérkő­zésnek, melyet a két csapat ví­vott egymással. A Makói Vasas játékán látszott, hogy összeszo­­kottabb, technikailag csiszoltabb a szentesieknél, de lelkesedésből, fá­radtságot nem ismerő küzdőképes­ségből a Kinizsi nyerte a jobb osztályzatot. Az első gól már a 4. percben bent táncolt a makói hálóba: Török szabadrúgása a makói védőkről visszapattant és a szemfüles *tóth gólt lőtt (1:0). A támadásokból mindkét csapat ki­vette a részét, de a szentesi vé­delem nagyszerűen működött és nem engedte szóhoz jutni a ma­kói csatárokat. Fordulás után is lelkesen küz­dött a Kinizsi és a 25. percben Tóth — egyéni játék után — is­mét eredményes (2:0). A lendü­let nem hagyott alább­i mérkő­zés befejezése előtti percekben csak védelmi hibából szépít a M. Vasas Böjti révén (2:1). A Kini­zsiből jók: Horváth, Tóth, Buzi, Nádai; a Vasasból nem nyújtott kiemelkedőt senki sem. H. Dózsa-H. Petőfi 2:1 (1:1) Hmvhely, Vezette Stark. Góllövők: Tari, Révész, illetve: Nagyné­medi. H. Dózsa: Varga — Gilicz Gy., Venkei, Nagy G. —­ Porkoláb, Gi­licz L. — Tari, Szirovicza, Ré­vész, Rozik, Szélpál. H. Petőfi: Csiki — Holubán, Orgovány, Szabó M. — Bordás, Rontó — Bárány, Nagy M., Nagy­némedi, Szűcs, Katona. Hosszú időn át óvatos játék fo­lyik. Idegesség és a pontatlan játék jellemezte a kezdetet. Ké­sőbb a H. Petőfi valamivel egész­ségesebb, egyszerűbb, célratörőbb játékot mutat, csatárai nem körül­­ményeskedtek. Az egyik védelmi hibát azonnal ki is használta Nagynémedi és szép gólt lőtt a 30. percben (0:1). Változatos küz­delem alakult ki ezután­­ a 43. percben Szirovicza ad Tarinak, aki egyenlít (1:1). Szélpál kapura lö­vése még az esemény. Fordulás után a Dózsa veszi át a játék irányítását. Sok jó moz­­gásos támadást vezet, zavarja el­lenfele védelmét állandó cselezé­seivel és lövéseivel. A Petőfi nem tud kibontakozni, viszont Csiki nagyszerűen véd, ha néha ejti is a labdákat. Érik az újabb gól. Szélpál át­adását Tari kapura lövi, a labda visszapattan, de Révész a 12. percben eredményes 21. Állandó­sul a Dózsa-támadás, de több gól már nem esik, mert a Petőfi védelme jól működött. Jók: Gilicz Gy., Szirovicza, Ré­vész, Rozik, Tari, illetve Csiki, Bárány, Katona, Szűcs. Starknak sok fordított ítélete volt. Szentesi Törekvés—­H. Szparta­­ku­sz 2:1 (2:0) Hmvhely, vezette: Rácz J. Góllövők: Kupeczik, Ud­varhelyi, illetve Ldnárt. Sz. Törekvés: Oltyán — Oláh, Busai, Faragó — Maliga, Kiss — Udvarhelyi, Váradi, Buzi, Honti, Kupeczik. H. Szpartákusz: Patócs — Ko­vács B., Albert, Kovács I. — Szőke, Laskai — Pusztai, Mar­ton, Szilágyi, Lénárt, Gera. A szentesi csapat szélről támo­gatva veszi fel a küzdelmet­ és fölényt harcol ki, de a hazai együttes is vezet támadásokat, különösen a jobbszárnyon, ahol Pusztai jól mozgott. Aránylag gyenge az iram, nem küzd egyik csapat sem. Valamivel jobb a Tö­rekvés, mert Udvarhelyi játéka magával ragadja néha-néha a csa­tárokat. Az első gólt Kupeczik lőtte Udvarhelyi szép átadásából (1:0.) Később ismét Udvarhelyi szerzi meg a második gólt is (2:0). Fordulás után hatalmas iramot diktál a Szpartakusz, de a Törek­vés védelme minden helyzetben tisztázni tud. A Szpartakusz egyet­len gólját Lénárt lőtte az 5. perc­ben. Jók: Buzi (a mezőny legjobb­ja), Busái, Udvarhelyi, Kupeczik, illetve Gera, Kovács I., Patócs. Mindszenti Traktor—Csongrádi Petőfi 4:2 (0:1). Mindszent. Vezet­te Újhelyi Gól­lövők: Hevesi 3, Bába, illetve Baksa, Szántai I. Az első félidőben kiegyensúlyozott já­ték volt, változatos támadásokkal, melyből­­ mindkét csapat kivette a részét. Az első gólt a Cs. Pe­tőfi érte el a 35. percben (0:1). Fordulás után még izamosabbá vált a játék, a Cs. Petőfi 11-est vét, amit Bába értékesít (1:1), majd ismét a Cs. Petőfi szerzi meg a vezetést egy pompás fejes révén (1:2). Még tíz perc van hátra, a mindszenti közönség lelkesen buz­dítja csapatát és az egymás után vezetett gyors támadásokból a 36. percben Hevesi egyenlít (2:2). Hevesi ezután még két gólt lő (4:2). A Traktor játékosai kivédő nélkül dicséretet érdemelnek, fő­ként Hevesi nagyszerű csatártel­­jesítményéért. Csongrád nem volt ezen a mérkőzésen gólképes. Nagylaki VL.—Kiszombori Kini­zsi 2:1 (2:0) Nagylak, Vezette Va­dász. Góllövők: Orosz 2, illetve Erdei, Vörös L., Dornbach — Tóthvas, Hangai, Hires — Koczkás, Széll — Magyar, Bánkuti, Varga, Juhász, Orosz, Szamos, jó mérkőzést vívott a két csapat, melyet a rutinosabb nagylakiak szereztek meg. Az el­ső félidőben a hazai csapa volt a jobb, szünet után azonban már a kiszomboriak is vezettek több jó támadást, de Nagylak védelme el­hárította azok legtöbbjét. Az első gólt az első félidő 20. per­cében lőtte Orosz (1:0), majd a 40. percben korszerű, gyors táma­dást vezet Nagylak és Orosz pom­pás gólt lőtt (2:0). A második félidőben Erdei szé­pített az eredményen. Jók: Varga, Juhász, Orosz, Hires, Koczkás, il­letve a Kiszombori védelmi rész. Szentesi Petőfi-Honvéd—H. Va­sas 3:0. Szentes. Góllövők: Wink­ler 2, Lipiczky. A H. Vasas sú­lyos veresége a forduló egyik eseménye. A játék általában ki­egyenlített volt, azonban az első félidőben a 14—22. percben a Pe­tőfi olyan viharos támadásokat vezet a Vasas ellen, hogy annak védelme nem tudja megakadá­lyozni a nagyszerű Winkler és Lipiczky góljait. A győztes csapat a játék további részén már nem tudta azt nyújtani, ami a legjobb perceit jellemezte. A Vasas gyen­gén és rosszul játszott. H. Építők—Cs. Építők 1:0 (1:0) Csongrád. Góllövő: Bacsa. H. Építők: Sallai — Szabó, Petres, Rácz — Molnár P., Vass — Ru­dolf, Salamon NI., Fejes, Kecs­­­óc Raj*S9 Az első­­ félidőben a H. Építők volt a kezdeményezőbb, de a csongrádi védelem egész jól ját­szott, mindössze Bacsa révén ér el egy gólt a H. Építők. Szünet után a hazai együttes is erőtel­jesebben, jobban játszott. A H. Építőknél jók: Sallai, Rácz F, Vass, Salamon II., Kecskés. A Cs. Építők védelmi része nyújtott jó játékot. EURÓPA-KUPA MÉRKŐZÉS Magyarország-Ausztria 2:2 (2:2) Bécs, Práter-stadion, 65.000 néző. Góllövők: Fenyvesi, Probst, Hideg­kúti, Probst. A lelkesen játszó osztrák válogatott kiharcolta a döntetlent. További eredmények Magyarország B.—Ausztria B. 3:1. Magyar utánpótlás—Felső-Ausztria 4:1, Dél-Magyarország Stájer válogatott 3:2; Nyugat-Ma­­gyarország—Alsó-Ausztria 8:0. Ma­­gyar Bányász válogatott—Burgen­land válogatott 6:2; Ausztria ifi válogatott—Magyarország ifi vá­logatott 0:0. Makói járási eredmények Kiszombor II—M. Vasas II. 0:4, Vörös M.—Ferencszállás 0:2, Szpartakusz—Magyarcsanád 10:0, Pitvaros—Maroslele 1:2, Kövegy— Csanádpalota 1:2; Maroslele II.— Szpártakusz utánpótlás 2:2; Föl­deák II.—MTSK 0:0, Kövegy II.— Királyhegyes I. 0:6. Egyéb eredmények Nagymágocsi Traktor—Szentesi Vörös M. 4:1 (2:0) Nagymágocs. Góllövők: Szín, Nagy J. 2, Sebők, illetve Zöldi. Jó és iramos mér­kőzés. Mindszenti Traktor II.—Szentesi Vörös M. 2:1. Góllövők: Csehó, Pálinkó a mindszentiek közül. Jók: Antal, Pálinkó, Süli, Kiss J. Cs. Petőfi ifi-M. Traktor ifi 4:0......... . H. Petőfi—H. Vasas 0:0. H. Dózsa II.—Székkutas 3:1. Góllövők: pari. :Csöves 2, ill. Tóth L. H. Dózsa ifi—H. Petőfi ifi 2:0. KÉZILABDA A Mindszenti Traktor SK komoly formában fogott hozzá a női kézi­labda-sport életrehívásához. A ké­zilabda-csapat már Tóth Ferencné testnevelő tanár szakszerű irányí­tásával eredményesen fejlődik. Az elmúlt héten a szabályokkal is­merkedtek meg a lányok, majd a labdakezelést is megkezdették. Minden valószínűség szerint rövi­desen bemutatkoznak a Traktor­­leány-kézilabdázós mérkőzésen is, a környék valamelyik jóképességű leánycsapatával mérve össze ere­jüket. A nagy kedvvel készülődő lányok munkáját élénk érdeklő­déssel figyeli Mindszent sporttár­sadalma. (Vida) A makói járási labdarugó-baj­nokság állása Székkutasi Traktor—Szegedi Ki­nizsi 2:3, női röplabda mérkőzés, Székkutas. A hazai csapatból jók: a Szenti-testvérek. Székkutasi Traktor—H. Vörös Lobogó 3:3 (1:0). Megyei II. oszt. bajnoki, labdarugó mérkőzés. Székkutas a II. félidőben 10 em­berrel játszott és az utolsó per­cekben egyenlítettek a vásárhe­lyiek. A csúszós talajon nem ala­kult ki szép játék. A Sz. Traktor góljait Dani, Szálkai és Buknlez­­ ötték. Jók: Gregus, Dani, Szál­kái a hazaiaknál. Totóeredmények '! x, f, x, 2, I, I, X. I, l, 2, f, x. Hivatalos totóeredmények A Sportfogadási osztály közli: Az első nyerőosztályban 12 talá­­latos szelvény 84 darab akadt, nye­­reményösszeg egyenként 7685 fo­rint. A második nyerőosztályban 2291 darab 11 találatos szelvény akadt, nyereményösszeg egyenként 282 fo­rint 50 fillér. A harmadik nyerőosztályban 21 ezer 163-an értek el 10 találatot, nyereményösszeg egyenként 40 forint. A 10 és 1­ találatos szelvények kifizetésére április 28-tól, a 12 ta­lálatos szelvények kifizetésére má­jus 3-tól kerül sor. I. SZÁMÚ ÉPÜLETELEMGYÁR felvesz FÉRFI SEGÉDMUNKÁ­SOKAT. Betanításról a Válla­lat gondoskodik. Korszerű szál­lás, üzemi ebéd biztosítva. Je­lentkezés: Budapest, XI., Bu­dafoki út 78. S­PORT Lelkes játékkal győzött a Szentesi Kinizsi a Makói Vasas ellen Megérdemelten győzött a H. Dózsa Dózsa I. Apátfalva6 12: 2­10 2. M. Szpartakusz6 30: 8 10 3. Csanádpalota6 11: 28 4. Kövegy e13:126 5. Maroslele6 12:126 6. M. Vörös M.6 10:144 7. Ferencszállás6 7:183 8. Magyarcsanád6 5:193 9. M. Vasas II.6 22: 82 10. Kiszombor II.5 6:192 11. Pitvaros 5 6:202 A RÁDIÓ MŰSORA ÁPRILIS 27, SZERDA Kossuth­ rádió 4.30 Hírek, 4.40 Reggeli zene, B Falurádió, 6 Hírek, 7 Szabad Nép vezércikke, hírek, 7.15 Hangleme­zek, 8.30 Operarészletek, 9.15 Gyermekrádió, 9 óra 40 Dal­­tanulás, 10 óra Hírek, lapszemle, 10.10 Ispiláng, Dr. Rossa Ernő előadása, 10.30 Óvodások műsora, 11 Rádiókórusok, 11.30 Virágzik a csemete. Tamási Áron elbeszélése, 12 Hírek, 12.10 Tánczene, 13 Szülőknek a nevelésről. Nemes János előadása, 13.20 Népzene, 14 H­írek, 14.25 Úttörő híradó, 14.50 Feuré-művek, 15.20 Vihar­falun. Ligeti Vilma rádiójátéka, 16 Hangverseny, 16.40 Válasz hallga­tóinknak, 17 Hírek, 17.10 Riport­szemmel a világ körül... 17.25 Ének, 18 A virágzó mezőgazdaság útján. Előadás, 18.30 Szív küldi, 19 Mesterházi Lajos jegyzetei, 19 óra 15 Ajándékműsor, 20 Esti Híradó, 20.20 Zenés képek az Ál­lami Népi Együttes nyugateuró­­pai útjáról, 21.10 Szülőföldem Budapest. Részletek Szüdi György költeményéből. 21.20 Tánczene, 22 Hírek, 22.15 Tíz perc külpolitika, 22.25 Zenekari hangverseny, 23.45 Hanglemezek, 24 Hírek, 0.10 Sze­rettyei népdalok, Petőfi-rádió 6.30 Kisiskolások műsora, 6.40 Torna, 6.50 Csárdások, 7 Azonos [ a Kossuth­ rádió műsorával, 14 j Művészlemezek, 14.40 Könnyű ze­ne, 15.20 Szórakoztató zene, 16.20 Az inkák földje. Passuth László előadása, 16.40 Népi zene, 17.20 Orosz nyelvtanfolyam, 17.40 Ka­marazene, 18.30 A Szovjetunió má­sodik világháborúban aratott győ­zelmének forrásai: A szocialista iparosítás politikája. Juhász Ist­ván előadása, 18.50 Operettrész­letek, 19.30 Moszkvai Rádió össze­állítása. 20 Bolgár kórusok, 20.20 Sporthíradó, 20.40 Operarészletek, 21.20 Hogyan védekezzünk a tra­choma ellen? Dr. Sándor Edit előadása, 21.30 Népi zene, 22.33 Ének: VIHARSAROK ■ Magyar Dolgozók Pártja csongrádmegyei napilapja Felelős kiadó: az MDP Csongrád­megyei Bizottsága Szerkeszti: a szerkesztőbizottság Szerkesztőség és kiadóhivatal: Hódmezővásárhely, Sztálin u. 22. Telefon: 305 és 315 A felelős szerkesztő telefon­száma: 271 Terjesztik: s megyei Postahiva­tal Hírlaposztálya és a hírlapkéz­­besítő . postahivatalok Előfizetés: postahivataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési díj 11 forint. Szegedi Nyomda Vállalat Felelős vezető: Vincze György