Világosság, 1951. október-december (7. évfolyam, 229-304. szám)

1951-10-15 / 241. szám

* HBagossif HÉTFŐ, 1954 OKTÓBER 15. Sportszerű küzdelemben, nagyszerű hajrára­ győzött a magyar válogatott Vitko­vicében A B-válogatottak mérkőzése a magyar győzelemmel végződött A Csehszlovákia—Magyarország nemzetközi labdarúgó találkozóra teg­nap délután immár huszonhatodszor került sor. A szépen­ feldíszített sta­dionban néhány perccel három óra előtt futott ki a két válogatott csapat. A játékosokat úttörő fiúk és leányok virágcsokrokkal üdvözölték. Majd a szovjet, magyar és csehszlovák him­nusz eljátszása után üdvözlő beszé­dek hangzottak el. Ezután László, majd virágcsere következett és a len­gyel játékvezető, Franczyk sípjelére a jó állapotban lévő füvestalajú pályán megkezdődött a mérkőzés. A csapatok a következőképpen álltak fel: Henni — Kovács t­., Börzsei, Lan­tos —* Kovács L, Bozsik — Sándor, Kocsis, Palotás, Puskás, Czibor, Moravek — Kransnohorsky, Vicán, Safranek — Récék, Malatinsky — Dohai, Boazek, Tomas, Vejvoda, Pe­­sek. Nappal szemben kezdte a magyar csapat a játékot, a labdát a csehszlo­vákok indították el és az első per­cekben mindkét csapat játékosai ide­gesen, kapkodva játszottak, amit a sok partdobás is bizonyít. A negyedik percben szögletet értek el a csehszlo­vákok, de ezt nem tudták kihasználni és lassan feljött a magyar csapat. Az ötödik percben már Czibor vitte fel a labdát, a tizenhatosról leadott lövése a kapu mellé került. A választámadás­nál Pesek éles, lapos lövést küldött kapura, de ezt Helmi bravúros vető­déssel védte. A játék most már gyorsiramúvá, izgalmassá vált, de tartós fölényt egyik csapat sem tudott kihar­colni. A tizennegyedik percben Palotás nagy lövése centiméterekkel kerülte csak el Moravek kapuját. Most állandósult a magyar csapat jobb játéka és a hu­szadik percben a­ magyar csapat meg­szerezte a vezetést. Puskás meredek labdájával Kocsis kiugrott, kicselezte a keresztező Kras­­nohorskyt és mintegy nyolc méterről a kapu jobb alsó sarkába vágta a labdát. 1:0. Ezután sorozatos cseh­szlovák támadások következtek és a csehszlovák csapat már a huszon­­harmadik percben egyenlített. Voj­voda ügyes cselekkel tisztára játszot­ta magát és mintegy tizennégy­­ mé­terről félmagas lövést küldött Henni kapujára. A labda a vetődő Henni kezét érintve, a jobb kapufa mellett vágódott a hálóba. 1:1. A harmincadik perctől a magyar csapat mintegy tíz percen keresztül irányította a játé­kot, de a támadásokban nem volt elég átütőerő. Az utolsó öt percben nagy küzdelem alakult ki, de gólt egyik csapat sem tudott elérni. A második félidőben Czibor helyett Hi­­degkúti játszott balszélsőt. A ne­gyedik percben Pesek hátrafelé hú­zott labdáját Henni szépen védte, majd egy perc múlva Vojvoda kül­dött a tizenhatosról hatalmas lövést Henni kapujára, ami a belső kapu­fáról pattant vissza. Szorongattak a csehszlovákok, a magyarok csak raj­taütésszerű támadásokat vezettek. A tizenhatodik percben Vojvoda lesgólt lőtt, amit először megadott a len­gyel játékvezető, majd a partjelző megkérdezése után visszavont. A hu­szadik percben Puskás a kifutó Afo­­ravek felett átmelte a labdát, de a kapufáról kipattant. A játék változatlanul óriási iramú volt, a magyar csapat egyre job­ban magára talált. A negyvenkettedik percben megszerez­tük a győzelmet jelentő gólt. Kocsis egy meredek labdával, ugyanúgy mint előző góljánál kapura tört és a ki­futó Moravek mellett mintegy nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtte a■ labdát, 2:1. Az utolsó percben még Puskás lőtt hatalmas kapufát. A Csehszlovákia B—Magyarország B válogatott mérkőzésre az üllői úti sporttelepen került sor. A mérkőzés előtt kis ünnepség zajlott le, majd Vicek csehszlovák játékvezető síp­jelére a következő összeállításban kezdtek a csapatok: Bakó—Lőrincz, Kispéter, Buzánszky —Kiss TL, Vadász—Csordás, Aspi­­rány, Szusza, Szolnok, Kovács IV. Jónak—Steiner, Markó, Kapcsán— Benedikovics, Pluskal—Pazdera, Mo­­ravcsik, Polgár, Fecko, Zelinka. Az első támadást a piros mezben játszó csehszlovák csapat vezette, de rögtön utána a tiszta fehérben játszó magyar csapat a kezébe vette az irá­nyítást. Pluskal rö­vid hazaadását Csordás elcsípte, de a kapu mellé vág­ta a labdát. Élénk­­iramú kiegyensú­lyozott játék folyt, majd a tizenhetedik percben Kovács I­V. rúgott szögle­tet. lónak lassan jött ki el labdára és így csak röviden tudta kiütni pon­tosan Szusza elé, aki egyből félma­­gasan kapura lőtt. lónak még bele tudott ugyan nyúl­ni a lövésbe, de a labda a kapu jobb­oldalába vágódott. 1:0. Két perc múl­va Kovács IV. szá­guldott el a balszélen, a középre hú­zódott Aspirány elé gurította a lab­dát, Aspirány lövését a vetődő Jónak csak kiütni tudta és a jókor érkező Csordás közvetlen közelről bepofozta a labdát. 2:0. A harmincadik percben nagy­szerű, villámgyors támadást ve­zetett a magyar csapat. Kis M. Szuszához adta a labdát, ő As­­piránynak passzolt és az összekö­tő­ pontos labdával szöktette Csor­dást. Csordás egész az alapvona­lig jutott és onnét laposan Aspi­rány elé gurította a labdát, aki mintegy négy méterről egyből la­posan a kapu bal alsó sarkába lőtt. 3:0. Ennél a támadásnál a csehszlovákok hozzá sem értek a labdához. Még mintegy tíz perc volt hátra az első félidőből, amikor Szusza mintegy hu­szonöt méterről hatalmas lövést eresz­tett meg. A labda a jobb kapufáról kipattant, amit Kovács IV. mintegy tizenegy méterről laposan a kapu bal­oldalába lőtt. 4:0. A második félidő­ben erősen feljöttek a csehszlovákok és Bakónak többször alkalma volt bizo­nyítani jó formáját. A kiugró Morav­­csik elé jó ütemben fut ki és róla szögletre pattan a labda. Majd Pol­gár közeli, fejesét fogja jó reflexszel. Rögtön utána Moravcsik lövését szép vetődéssel üli szögletre. Az­ utolsó ne­gyedórában sok veszélyes helyzet adó­dott, de gólt.. Már egyik csapat sem ért el. Szusza 25 méteres bombáját Jónak, a csehszlovák B-vá­­logatott kapusa vetődve sem érte el, a labda a kapufáról kipattant. Ebből lőtte Kovács IV. a magyarok negyedik gólját. A SZOT-szpartakiád atlétikai versenyein a Vörös Lobogó férfi­ és a Vasas női versenyzői szerezték a legtöbb pontot Vasárnap délelőtt nagyszerű időjárás kedvezett a szakszervezeti szpartakiád befejező versenyének. A versenyekre a Vasas népligeti pályáján, a Kinizsi sporttelepén, a Nemzeti Sportcsarnok­ban és a bécsi országúton került sor. A szpartakiád atlétikai versenyén kü­lönösen a Vasas-versenyzők szerepeltek jól. Általában a várakozásnak meg­felelő eredmények születtek; a nők ver­senyében a legtöbb számban a Vasas­versenyzők a férfiak csoportjában a Vö­rös Lobogó és a Vörös Meteor sportolói győztek. Eredmények: 100 m. férfi sík­futás: 1. Bánhalmi IV. Lobogó 11 mp, női 100 m. síkfutás: 1. Gyarmati (Vasas) 12.9, 5 km. női gyorsított menet: 1. Valcz (Vörös Meteor) 20:42.6, 8 km-es gyorsított menet: 1. Esztergomi (Előre), 25:48.6 p. Női gránátdobás: 1. Loidin (Vasas) 46.96 m. Férfi gránátdobás: 1. Német (Szikra) 63.05. 10x100 m-es férfi váltó: 1. Vasas 1:54.8 p., női 4x100-as 1. Vasas 51.2 mp., női távolugrás: 1. Gyarmati (Vasas) 541, férfi távolugrás: 1. Bánhalmi (Vörös Lobogó) 6:30. Az atlétikai bajnokság összetett pontverse­nyének eredménye: férfiak: 1. Vörös Lobogó 52 pont, nők: 1. Vasas 65 pont. Vasárnap délelőtt folytatódtak a SZOT-szpartakiád röplabda küzdel­mei a Népligetben. A női csoport vég­­ső sorrendje: 1. Vasas Ganz Villa­mossági, 2. Petőfi Városi Tanács SE. A férfi mérkőzések döntőjében a Cse­peli Vasas és a Miskolci Lokomotív csapata került össze. A Gs. Vasas vé­­gig nagy fölényben játszott és 3:0 arányban győzött. Sorrend: 1. Csepeli Vasas, 2. Miskolci Lokomotív. A bécsi országúton vasárnap dél­előtt a kerékpáros döntők zajlottak le A férfiak 20 km-es versenyében a győztes Aranyi (Vasas). A nők 20 km-es futamában Gyenes Hana (Vasas) vívta ki az elsőséget. A csapatverseny eredménye: 1. Csepeli Vasas, 2. Bp. Építők. Nők 10 km-es versenyében 1. Gyenes Ilona (Cs. Vasas). A csapat­­versenyben 1. Csepeli Vasas, 2. Bp. Vörös Meteor. Vasárnap délután gyönyörű napsü­téses időben került sor az üllői úti pályán a szakszervezeti szpartakiád résztvevőinek a felvonulására. Sorra jöttek a sportegyesületek versenyzői, köztük az élversenyzők is. A csopor­tok a pálya közepén sorakoztak fel, s Czeczey György elvtárs, a SZOT test­­nevelési- és sportosztályának vezetője tartott ünnepi beszédet. Ezután Gyar­mati Olga tett fogadalmat a verseny­zők nevében. Megfogadták, hogy no­vember 7-ig valamennyien megszerzik az MHK-jelvényt. Apró-és kishirdetések TAXIÓRÁKAT magas áron készpénzért vásárol V. sz. Tatu Vál­lalat, Bpest, IX., Pápai István­ u. 5. Poloskairtás. — Pat­kányirtás. — Egérirtás. Jótállással Vidéken is. Horváth, Király­ u 75. Tel.: 223—821._________ Veszünk tizedesmérle­­geket, gyorsmérlege­ket, pénztárgépeket, vassúlyokat, és utcai kukoricafőző üstöket. Sürgős ajánlatokat kér­jük. „KÖZÉRT Élelmi­szerértékesítő Válla­lat“ Budapest, IX., Köz­­raktár­ u. 30. II. era. Gondnokság. Telefon: 185—091._______________ S. U­. B. 100 köbcentis motorkerékpár eladó. Cinkota, Kossuth La­­jos­ u. 41. Eladó rádióját legjobban megveszi, lakásán is Rózsa Rádió, Pannonia­ utca 30. I. 3 Telefon: 204—522. Sodronyágybetét. ösz­szecsukós ágy, gyer­mekágy olcsón Pro­­hászkánál. Zichy Jenő­­utca 46. Csillárt készítőnél vá­sároljon! Vogel csillár­üzem, Vili., Horváth Mihály­ (volt Mária Te­rézia), tér 1. ________ Porszívót kölcsön vehet KERAVILL-tól Boltjaink a város min­den részében. Kölcsön­­díj egy napra Ft. 12.— fél napra Ft. 1 7. Rekamie, kisipari mun­ka, olcsón, kárpitozott vaságyak Zichy Jenő utca 33. kárpitosnál. Kombinált szobák, re­kamiék, fotelek eladók. Székely Bútorüzlet, Bajcsy Zsilinszky­ út 43. Meglepően olcsó áron kétfekhelyes rekamie fizetéskönnyítéssel el­adó. Wesselényi­ utca harminchat. Tel.: 227— 192._____________________ Egy jókarban lévő kes­­kenykerekű százas Csepel motorkerékpár eladó. Leányvár, Kál­­vária-u. 23. sz. Schisz­­ler Rudolfnál. Gyönyörű d­­­ó h a­j­ó, kombináltak, szekré­nyek, rekamiék olcsón. Klein, Nagymező­ u. 21. PONYVÁT, pokrócot, paplant, gép­­szőnyeget (hibásat isi) ruhát stb. VESZ (vidékről isi) Falus, Ecseri­ út 4. sz. Telefon: 130—812. Három telitalálat a totón A vasárnapi totó­ forduló több meg­lepetést hozott. Ezért csak hárman értek­­ el tizenkettes találatot. Ezek szelvényenként 20.158 forintot kapnak. Százhat tizenegyes és 1305 darab tíztalálatos szelvény volt még. Az előbbiek 570, az utóbbiak 65 forintot nyertek. ÍGY KELLETT TIPELNI 2 Csehszlovákia—Magyarország (vég­eredmény) 1:2 1 Csehszlovákia—Magyarország (első félidő) 1:1 1 Magyarország/B — Csehszlovákia/B 4:0 2 Pápa—Tatabányai Bányász 0:1 1 Nagykanizsai Bányász—Pécsi Lo­komotív 1:0 1 Pécsújhelyi Bányász—Szombathely, V. L. 5:2 1 Miskolci Lók.—Debreceni Lók. 2:0 1 Szegedi Lók.—Gyulai Építők 2:0 x Ceglédi Lók.—Szolnoki Lók. 0:0 x Szolnoki Szikra—Kecskeméti Ki­nizsi 2:2 2 Kiskunfélegyházi Vasas—Bp. Előre 2:5 1 Váci V. L.—Bp. Gyárépítők 3:0 A hóhér kedvenc belgrádi kirakata előtt KíS£K esBARDOK HÍREK 1951 október 15. Szárazföldünk nagy része feletti és így hazánkban is leszálló lég­áramlás van uralmon. Emiatt ha­zánkban vasárnap kellemes, szép őszi időjárásban volt részünk. Az égen csak kevés felhő volt és az erős napsütés következtében a haj­nali fagy után a hőmérséklet általá­ban 13—15, Mosonmagyaróvárott 16 fokig emelkedett. Ma hajnalban erős volt az éjszakai lehűlés, csaknem általános a fagy, sőt a talaj közelé­ben elérte a mínusz 5 fokot. Vár­ható időjárás: Lényeges változás nem jön. Továbbra is nappali felmelege­dés, hajnali fagy. Budapesten ma délelőtt a hőmérséklet 10 fok. Ma reggel nyolc óráig a Nagy­­­vásártelepre burgonya 2.080.000 kiló vöröshagyma 299 ezer kg, fejes­káposzta 175 ezer kg, kelkáposzta 5 ezer kg, vöröskáposzta 3 ezer kg, gyökér 17 ezer kg, sárgarépa 22 ezer kg, kukorica 29 ezer cső, kara­­rábé 21 ezer kg, karfiol 12 ezer kg, főzetök 3 ezer kg, zeller 5 ezer kg, zöldborsó 2 ezer kg, zöldpaprika 36 ezer kg és kisebb mennyiségben paradicsom, padlizsán, retek érke­zett. A gyümölcsök közül 180 ezer kg szőlő, 88 ezer kg alma, 3 ezer kg körte, 1 ezer kg gesztenye és kisebb mennyiségben citrom érkezett. Olcsóbb lett a feketeretek (1 fo­rint), a gyökér 1.50—1.85 forint és kararábé 0.70 forint. A paradi­csom ára 1.75 forint. * * * * * 6 7 8 A MŰSZAKI ÉS TERMÉSZETTU­DOMÁNYI EGYESÜLETEK SZÖVET­SÉGE keretében alakult méréstech­nikai és automatizálási szakosztály október 16-án, délután 6 órakor Sza­­lay­ utca 4. szám a­latt ankétot tart műszerellátásunk időszerű kérdéseiről. Az ankétot Hevesi Gyula akadémikus nyitja meg. HANGVERSENYMESTERI PÁLYÁ­ZATOT HIRDET AZ OPERAHÁZ. Próbajáték október 16-án, délelőtt­­ 12 órakor. Jelentkezés ugyanaznap kilenc órakor életrajzzal a személy­zeti osztályon. Kötelező darab Bach egyik szólószonátája. Ezenkívül egy szabadon választott versenyművet (kadenciával) játszik a pályázó. A lapról olvasást is kipróbálják. KUTASI KAROLA, BUDAPESTI LAKOS FEKETEVÁGÁSI BŰNÜGYÉT tárgyalta a tolna megyei bíróság. A vádlott Döbröközön vásárolt egy bor­jút, Müller István segítségével feke­tén levágta, hogy azt Budapestre szál­lítva elfeketézhesse. Kutasi Karolát másfél évi börtönre, ezer forint pénz­­büntetésre, Müller Istvánt, mint bűn­társat, hathónapi börtönre, kétezer fo­rint pénzbüntetésre ítélték. Ugyancsak elítélték még feketevágásért Szinger Mátyás paksi hentessegédet egyévi börtönre, Fehér Dávid ostffyasszonyfai kulákot, mert nagymennyiségű lisztet és árpát feketézett, valamint Pásti József rumi, Bicsák Pálné és Balogh Imre veleméri kulákokat, mert a tej­­beszolgáltatást szabotálták. * 1 KÉT ÚJ ORVOSI RENDELŐT LÉ­TESÍTETT a VIII. kerületi tanács a Baross­ utca 15. és a Práter­ utca 42. szám alatt. Mindkét orvosi rendelőt modern felszereléssel látták el. ÚJ RAKTÁRAKAT ÉPÍT az 1951-es beruházások során a­z élelmezési mi­nisztérium szemestermények számára, az ország különböző részein. A rak­tárak kétezer vagon termény befoga­dására lesznek alkalmasak. ZSÁK-, ÉS ZSÍNEGHULLADÉK FELHASZNÁLÁSÁVAL nyolcvanegy­ezer forint megtakarítást értek el a KÖZÉRT Vállalat dolgozói. A tönkre­ment zsákokat pedig, melyeket eddig kilóra adtak, most feldarabolják és a gyümölcsök szállításánál kosárfedél­nek használják. VILÁGOSSÁG az MDF Budapesti Pártbizottságának lapja Főszerkesztő: Biró László Felelős szerkesztő: Gál György Lapkiadó tulajdonos: Világosság Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Lányi Pál Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII Blaha Lujza­ tér 3. Tel.: 313—104, 343—105, 343—107, 343—108. Terjeszti a Posta Központi Hírlapirodája* Budapest, V. József nádor­ tér 1—3. Telefon: 180—850. Árusítási osztály telefon: 382—325. Expedíció telefon: 330—552. SZIKRA Lapnyomda Felelős nyomdavezető: Kulcsár Mihály SZÍNHÁZAK és mozik műsora Operaház: A Kínai Ifjúsági Művész­­együttes előadása: A fehérhajú lány (7). — Nemzeti: Bánk bán (7). — Katona József Színház: Viadukt (7). — Madách: Égő híd. (Hegyi Aranka-bérlet, 7). — Ifjúsági: Az úrhatnám p­olgár (7). Úttörő: Az ezred fia (4). — Fővárosi Víg Színház: Peleskei nótárius (fél 8). — Vidám Színpad: Ki vagytok értékelve (Megyeri­ bérlet, 7). — Fővárosi Operett: Havasi kürt (7). — Zeneakadémia: Fő­városi Zenekar (8). — Állami Bábszín­ház: Sztárparádé (fél 8). — Artista Va­rieté: Csipkelődjünk (6, fél 8, 9). VIDÁM SZÜRET: (Szovjet film) SZIKRA Lenin-krt. 120.) fél 5, h­áromn. 7, 9., URÁ­NIA (Rákóczi-út 21.) 4, negyed 7, fél 9., MÁ­­jus 1. (Mártírok útja 55.) 4, negyed 7, fél 9., Munkás (Kápolna-u. 1 3/b). negyed 6, fél 8, v. 3., NICSA-NAGAR: (Hindu film) Duna (Fürst Sándor-u. 7.) fél 5, háromn. 7, 9., Brigád (P.­lőrinc) fél 6, háromn. 8, v. fél 4.. BOLDOG NYÁR: (Színes, zenés szovjet film­vígjáték) Corvin (Kisfaludy-köz) 4. ne­gyed 7, fél 9.. Felszabadulás (Flórián-tér 3.) 4. negyed 7, fél 9.. DONYECI BÁNYÁSZOK: (Magyarul beszélő színes szovjet film) Dózsa (Róbert Ká­­roly-krt. 61.) fél 5, háromn. 7, 9., Savoy (Üllői­ út 4.) 4, negyed 7, fél 9., Pátria (Népszínház­ u. 13.) háromn. 4, 6, negyed 9., Szabadság (Újpest) negyed 7, fél 9, v. 4., Tavasz (R.-palota) háromn. 6, 8, v. fél 4., POPOV A NAGY FELTALÁLÓ: (Magyarul beszélő szovjet film) Alkotmány (Korzó) (Újpest) 4, negyed 7, fél 9., Royal (Kis­pest) 6, negyed 9, v. 4., LESZ MÉG TAVASZ: (Francia film) Puskin (Fórum) (Kossuth Lajos­ u. 18.) 4, negyed 7, fél 9., Táncsics (Csepel) fél 6, háromn. 8, v. negyed 4., Tátra (P.­erzs.) 6, ne­gyed 9, v. háromn. 4., SZIKRÁK: (Kínai játékfilm) Szabadság (Bartók Béla­ út 64.) 4, negyed 7, fél 9., Csillag (Csillaghegy) háromn. 6, 8, v. fél 4., FARKASVEREM: (Csehszlovák film) VÖRÖS CSILLAG (Lenin-krt. 45.) fél 5, háromn. 7, 9., KÍNAI CIRKUSZ: (Színes szovjet film) Fáklya (Lenin-krt. 88.) fél 5-től 11-ig, v. fél 11-től este 11-ig., Fény (Újpest) 5-től fél 10-ig, V. fél 4-től fél 10-ig., ÖTÉVES TERV IPARI HÍRADÓ: (Magyar film) Kisérőfilm a Szikra, Corvin, Fel­­szabadulás, Munkás Marx és Tátra (P.-­ erzsébet) mozikban. GAVRILOV TÁNCEGYÜTTES: (Magyar film) Kisérőfilm a Tátra (P.-erzs.) moziban. Kína lánya: (Az első magyarul beszélő kínai film) Toldi (Bajcsy-Zs.-út 38.) fél 4, há­romn. 6, 8., Gyarmat a föld alatt: (Új magyar film) Kossuth (Váci-út 14.) fél 5, háromn. 7. , 9., Bástya (Lenin-krt. 8.) TI, 1, 3, 5, 7, 9., Ugocsa (Ugocsa-u. 10.) fél 4, háromn. 6., Szabadság (Cs.-liget) fél 6, háromn. 8, v. fél 4 (csüt. szünnap.) Utolsó állomás: (Lengyel film) Stúdió Akácfa-u. 4.) 4, negyed 7, fél 9., A kék kardok: (Német film) Ady (Somogyi Béla-út 3.) fél 3, háromn. 6, 8., Bodográf (József-krt. 63.) háromn. 4 6, negyed 9.. Egy igaz ember: (Magyarul beszélő szovjet film) József Attila (Kálvária-tér 7.) 4. negyed 7, fél 9., Marx (Landler Jenő-út 39.) fél 4, háromn. 6, 8., A helyes úton: (Német film) Tinódi (Nagy­mező-u. 8.) fél 4, háromn. 6, 8., A trubadúr: (Olasz film) Elit prof. (Szt. István-krt. 16.) negyed 5. fél 7, háromn. 9., Tátra­­üllői­ út 63.) 4. negyed 7, fél 9., Az ellenség keze: (Német film) Bethlen (Bethlen Gábor-tér 3.) 4. negyed 7 fél 9., Négy szív: (Szovjet film) Zuglói (Angol­ u. 26.) negyed 5, fél 7, háromn. 9., Béke (R.-palota) fél 6, háromn. 8, v. negyed 4., Windsor! víg nők: (Német film) Glória prof. Thököly­ út 56.) 4. negyed 7, fél 9., Ste­fánia (Kispest) negyed 7, fél 9., v. ne­gyed 5., Nahimov tengernagy­ (Sztálin díjas szovjet történelmi film) Rákosi Mátyás Kultúr­­ház (József Attila-tér 4.) háromn. 6y, 8., Fórum (P.­lőrinc) fél 6, háromn. 8, V. fél 4., Ez történt Szakenben: (Derűs szovjet film) Adm­irál (Mártírok útja 2.) 4. negyed 7. fél 9., Bajazzók: (Olasz film) Phönix prof. (Rá­kóczi­ út 68.) 11, 1. 3, 5, 7. 9., Előre (Delej-u. 41.) fél 6, háromn. 8., 8. negyed 4., HÍRADÓ: (Lenin-krt. 13.) 1. Magyar hír­adó, 2. Szovjetunió ma, 3. GAZDAG ARA­TÁS, 4 Évszakok változása. 5. Vasutat Jazz. Reggel 9-től este 11-ig folyt.