Vörös Zászló, 1977. november (29. évfolyam, 258-283. szám)

1977-11-01 / 258. szám

Ez történt a X. fordulóban Az A divíziós bajnokság X. fordulójára a legjellemzőbb az otthon játszó csapatok százszá­zalékos sikere. A vendégek nem tudtak egyetlen pontot sem el­hozni. Az eredmények kivétel nélkül szorosak voltak, öt mér­kőzésen egy, négyen pedig két gól volt a győztes csapat elő­nye. A legdrámaiabban a győ­zelmet talán a lasi Politehnica aratta, amely kétszer is számá­ra vesztésre álló mérkőzést for­dított a hajrában a maga javá­ra. A lasi-iak eddig két győzel­met arattak, mindkettőt fővárosi együttes ellen, először a Dina­mót, most pedig a Steauát fek­tették kétvállra. Igaz, ezen a mérkőzésen a Steaua tartaléko­san állt fel, s a 29. perctől 10 emberrel játszott, mivel Zahiut a játékvezető kiállította. Nehe­zen sikerült megszereznie a győ­zelmet az Olimpiának és a Spor­tul studentesének is. Tírgovisten a győzelmet jelentő egyetlen gól a találkozó első percében esett. Eredmények: ASA — Poli Te­mesvár 3—1, FC Arges — FCM Resica 2—0 (1—0), I­TA — Jiul 3—2 (2—1), Olimpia — FC Con­stanta 2—1 (0—0), Dinamo — Petrolul 2—1 (1—0), CS Tirgo­­viste — FC Bihor 1— 0 (1—0), Poli Iasi — Steaua 3—2 (1—2), Sportul studentesc — Corvinul 3—1 (0—0), SC Bacau — Uni­­versitatea 3—1 (szombaton ját­szották). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A következő forduló, november - szombat mérkőzései: Jiul — ASA U­niversitatea — FC Corvinul. Pe­­— CS Tircoviste. Olimpia — 1 .portul stud.. FCM Resica — Poli Iasi. FC Constanta — ITTA. FC Bi­hor — Dinamo. SC Bacau — FC Ar­­ges. Steaua — Poli Temesvár. 1. ASA 10 6 2 7 24—12 14 2. Sportul stud. 10 7 0 3 15—10 14 3. FC Arges 10 5 3 2 19—13 13 4. Dinamo 10 3 2 3 17—12 12 5. Poli T-vár 10 3 2 3 14—14 12 «. Steaua 10 4 3 3 18—11 11 7. tTnívers. 10 4 3 3 11— 9 11 *. Olimpia 10 5 1 4 14—14 11 S. UTA 10 3 4 3 13—14 10 •0. Jiul 10 4 1 5 14—15 9 11. Bac&u 18 2 S 3 11—IC 9 12. Ttrgoviste 10 4 1 5 7—14 9 13. Constanta 10 4 0 C 16—IC 8 14. Petrolul 10 3 2 S 13—13 8 15. Corvinul 10 3 2 3 11—1« 8 1«. Bihar 1« 4 3 « 12—18 8 17. Poli lasi 10 2 3 S 9—12 7 18. Kesica 10 2 2 « 8—17 « RANGADÓHO2 MÉLTÓ JÁTÉK ASA—Politehnica Temesvár 3-1 (2-1) Augusztus 23 sportpálya* Hozzávetőleg 11000 néző. Já­tékvezető: Nicolae Rainea (Bírtad). A csapatok az aláb­bi felállításban játszottak. ASA: Sólyom — Onujan, Uncheas, Ispir, Gál — Pis­­laru, Varadi (51. p. Both NI.), Bölönli — Fazakas, Fanici, Hajnal. POLITEHNICA: Bá­­thori I. — Visan, Paltinisan, Mehedinju, Barna — Volaru, Dembrovszki, Lala — An­gi­el, Serbanoiu (75. p. Ros­ea), Nucu (65. p. Cotee). Gól­­lövők: Hajnal (27- P­), Fa­nici (38. p.) és Meh­edinju (86. p. öngól), illetve Nucu (30 p.). Az ifjúsági csapatok mér­kőzésen: ASA — Politehnica 0—1. Az A divíziós labdarúgó-baj­nokság X. fordulójának a rang­adóját nagy érdeklődés előzte meg. A találkozó kiérdemelte a rangadó jelzőt, hiszen a bajnoki tabella első és harmadik helyét ugyanazon pontszámmal elfogla­ló együttesek mérkőztek. A két csapat egyenlő játékerőt képvi­selt és egyformán elosztották a játék irányításának időszakait is. Az első félidőben az ASA, a má­sodikban a vendég együttes volt az irányító. A marosvásárhelyiek az első 45 percben nyújtott jó játékukkal billentették a maguk javára a mérkőzést. Ebben a já­tékrészben Andheas és Hajnal kiemelkedtek a mezőnyből, az első valóságos védője volt csa­pata kapusának, a második pe­dig saját vállán viselte a táma­dásépítést, mert ebben az idő­szakban sem Pislaru, sem Faza­kas és még Fanici sem nyújtot­ták azt, amit tőlük méltán el­vártak. Mivel csak egy játékos­ra alapozhatott, érthető tehát, hogy az ASA nehezebben húzott el ellenfelétől. A mérkőzés ki­menetelét eldöntő főbb mozza­natok: a 27. percben miután Hajnal és Fanici sorozatban hagyták ki a jó helyzeteket, Fa­zakas elfut a baloldalon, a be­adására rajtoló Pislaru elcsú­szik és így a labda Hajnalhoz jut, aki jobb lábbal a felső ka­pufa alá küldi azt. 1—0. A 30. percben a vendégek megszerzik az egyenlítő gólt. Andheas és Varadi együtt ugranak fel egy labdára, összeütköznek a levegő­ben és Nucá jól kihasználva az így keletkezett szabad teret, za­vartalanul a hálóba küldi a lab­dát. 1—1. A 38. percben az ASA újból átveszi a vezetést. Szép a­­dogatások után a labda Fuméi­hoz kerül, aki egyből hálóba to­vábbít. 2—1. A második félidőben a vendé­gek veszik át a játék irányítá­sát, de akcióik nem jelentenek különösebb veszélyt Sólyom ka­pujára. Az ASA ebben a játék­részben „a szokott fegyverét“, az ellentámadást használja és így néhányszor veszélyezteti Báthori kapuját. Ilyen akcióból esett a harmadik gól. A 86. percben, amikor az ellenfél já­tékosainak zöme az ASA térfe­lén tartózkodott, Omujan meg­szerzi a labdát, jobb oldalon el­fut és nagyerejű lövésébe men­tési szándékkal lép bele Mehe­­dintu, akinek a lábáról azonban saját kapujába vágódik a labda. 3—1. Egy perccel később a mér­kőzés egyik legszebb akcióját láthatta a közönség. Egy csak­nem 10 méteres labdavezetés u­­tán, Fazakas szépen ível be és Fanici alig néhány hajszállal fejeli a labdát a kapu mellé. Ez­zel a megérdemelt győzelmével az ASA továbbra is megtartja vezető helyét a bajnokságban. GH. G. C divízió A X. CSOPORTBAN: Radna­­bánya — Oțelul Régen 6—1 (5—0). A régeni csapat nagyon lámpalázasan játszott, ez rész­ben érthető is­­ volt, hiszen el­lenfele az elmúlt bajnokságban végig a csoportelsőségért har­colt. A régeniek bátortalan já­téka az eredményben is tükrö­ződött, hiszen a 27. percben a vendéglátók már 4—0-ra vezet­tek, Leac (2)­ Rontea és Nícula góljaival. A 37. percben Rontea II-esből tovább növelte a rad­­nabányaiak előnyét. A második félidőben a régensek magukra találtak, a játék kiegyensúlyozó­dott. Ebben a játékrészben mindössze 2 gól esett, a 80. perc­ben Bor a régensek részéről volt eredményes, míg a végered­ményt Burdos állította be. (L. MAIOR) További eredmények: Felső­bánya — Erzsébetbánya 3—2, Lapos — Dermata 2—0, Visó _ Foresta Beszterce 0—0, Kapnik­­bánya — Hebe Szentgyörgyfür­­dő 4—0, CIL Szamosújvár — CUPROM Nagybánya 3—0, Con­struct — Unirea Dés 3—1. A csoportban a Kapnikbánya vezet 16 ponttal, jobb gólarányával megelőzve az ugyancsak 16 pon­tos régens Oteluit. XII. CSOPORT: Metaiul Se­gesvár — Muresul Ludas 2—0 (1—0). A megyei rangadó látvá­nyos játékkal örvendeztette meg a nézőközönséget. A vendéglá­tók többet kezdeményeztek, a­­hidasiaknak is voltak veszélyes ellentámadásai. Góllövők: Cle­mens (2. perc) és Gindila (70. perc. (I. TURCU) A csoport további eredményei: Utilajul Fogaras — Inter Sze­­ben 3—0, Métáiul Enyed — Mé­táiul Kiskapus 2—0, UP­A Sze­­ben — Sodrony­ipar 0—1, Texti­­la Cisnadie — Constructorul Gyulafehérvár 3—0, Unirea Gyu­lafehérvár —­ Carpati Mirsa 0—3, Sticla Torda — IMIX A­­gota 2—0, Soda Marosújvár — Automecanica Medgyes 1—1. A csoportban a Sodronyipar vezet 20 ponttal, 5 pont előnye van már a 2. helyet elfoglaló tordai Sticla elött. A segesvári Metasul 11 ponttal a 6., a Muresul 8 ponttal a 14.-ik. A megyei labdarúgó- ba­jnokságban A XII. forduló eredményei: Metalul Régen — Viitorul Ma­gyaró 2—2, Vointa Sármás — Viitorul Marosvásárhely 0—2, Küküllő Rend — Unirea Nyá­­rádtő 0­—0, Medve­tó Szováta — Sánátatea 3—2, Sticla — Vointa Nyárádszereda 2—1, Faianja Se­gesvár — Electromures 3—1, Metalotehnica — Recolta 1—1, Lemnarul — Energia Radnót 2—1. A bajnokság állása: 1. Sti­cla 18 p, 2. Viitorul Marosvásár­hely 17 p, 3. Electromures 17 p, 4. Metalotehnica 16 p, 5. Nyá­­rádtó 15 p, 6. Medve­tó, 7. Nyá­rádszereda, 8. Kend, 9. Lemna­rul, 10. Magyaró, egyaránt 12 pont, 11. Recolta 11 p, 12. Fa­ion­­a 9 p, 13. Métáius Régen 9 p, 14. Radnót 7 p, 15. Sánátatea 7 p, 16. Sármás 6 pont. B divízió pályáján szenvedett vereséget 4—3-ra a dévai Muresultól. A Chimica Máramarosszigeten 3—0-ra kapott ki a helybeli CIL- től. A III. csoport további ered­ményei: UM Temesvár — Victo­ria Kalán 1—0, Minerul Újmol­­dova — Dacia Szászváros 3—0, FC Nagybánya — CFR Temes­vár 3—1, Aurul Brad — Meta­­lurgistul Kudzsir 1—0, Gloria Beszterce — Armatura Zilah 0—0, Victoria Nagykároly — CFR Kolozsvár-Napoca 0—1, „U“ Kolozsvár-Napoca — Mine­ral Lupény 4—0. A csoport ál­lása: 1. UMT 15 p, 2. CFR Ko­lozsvár-Napoca 15 p, 3. Nagy­bánya, 4. „U“, 5. Victoria Kalán, 6. Újmoldova, egyaránt 14 p, 7. Muresul Déva 13 p, 8. Gloria Beszterce 12 p, 9. Dacia 10 p, 10. CIL 9 p, 11. Nagykároly 9 p, 12. Brad 8 p, 13. Chimica, 14. CFR Temesvár, 15. Zilah, egy­aránt 7 pont, 16. Kudzsir 6 p,­­47. Minerul Lupény 4 p, 18. A­­ventul Régen 2 pont. A B divíziós labdarúgó-baj­nokság 10. fordulójában me­gyénk csapatai újból keserves perceket szereztek szurkolóik­nak. Itt elsősorban a régens A­vintust említjük, amely saját Bajnokságok RÖPLABDA. A női B divi­ziós bajnokságban: Metalotehni­ca — Universitatea Kolozsvár- Napoca 0—3 (—6, —8, —5). A Metalotehnica sikersorozata megszakadt a volt A diviziós főiskolások érettebb játékukkal biztosan győztek. (SZABÓ AND­RÁS) KOSÁRLABDA. B diviziós női mérkőzésen: Comerțul — Uni­versitatea Craiova 82—65 (40— 36). A marosvásárhelyi csapat, amelynek legjobb játékosai Bo­­ta, Cotorogea és Fazakas vol­tak, mindvégig jobb volt ellen­felénél és megérdemelten győ­zött. Constructorul Arad — Egyetemi SK 33—62 (20—34). A vásárhelyi egyetemisták női csa­pata szép győze­met aratott A­­radon. B diviziós férfi mérkö­­ z versenyek résen: Automecanica Bukarest — Comertul 60—52 (37—27). A marosvásárhelyi férfi együttes a vártnál gyengébben játszott. (C. A.) TEKE. Az A diviziós bajnok­ság keretében. Férfiak: Electro­­mures — Vointa Marosvásárhely 5464—5294. A helyi rangadón Siklódi László 1011 ponttal új pályacsúcsot állított fel. Jó e­­redményt értek el még Bereczki Ferenc 913, Florea Tudoran 910 ponttal az Electromurestől és Bene András 933 ponttal a Vo­­intatól. Dermagant Marosvásár­hely — Vointa Kolozsvár-Napo­ca 4966—5262. A vásárhelyi csa­pat legeredményesebb játékosa Liviu Moldovan volt 905 ponttal. Nők: Hidromecanica — Vointa Marosvásárhely 2552—2575. A marosvásárhelyi csapat értékes győzelmet aratott. Az együttes­ből a legjobb teljesítményt az ifjúsági Szász Ildikó nyújtotta 448 ponttal. Record Kolozsvár- Napoca — Dermagant 2537— 2354. A marosvásárhelyi együt­tes legeredményesebb játékosa Jánosi Katalin volt 426 ponttal. IOAN PAUL Az országos egyéni és páros bajnokság megyei döntőjét ren­dezték meg az elmúlt héten. 1977. esztendő megyei bajnokai: ifjúságiak: Kádár Gizella (Vo­inta) és a Szász Ildikó — Ká­dár Gizella pár, illetve Kabucz István (Electromure?) és a Va­sile Silaghi — Dorel Salagean (CFR) pár. Nők: Maria Todea (Vointa) és a Minodora Chetan — Maria Todea pár. Férfiak: Ördögh István (Electr'mures) és Bereczki Ferenc — Fodor Jó­zsef (Electromures) pár. S. ÓI DAT VORO« 7 V o A Daciada jegyében A NYOMDÁSZOK TEREPFUTÓ-V­ERSEN­YE A Poligrafia Sportegyesület hagyományos terepfutó-versenye ebben az esztendőben a Dacia­da jegyében zajlott le. Vasárnap reggel az Augusztus 23 sport­parkban megrendezett versenyen a rendező egyesület sportolóin kívül a Metalotehnica és a Lem­narul atlétái is rajthoz álltak. A versenyt Alexandra Cirpaciu (Metalotehnica) nyerte, Kiss Csa­ba és Budai György, a Poligra­fia versenyzői előtt. A cec-serlegéért kiírt RÖPLABDA-TORNA A Daciada jegyében bonyolí­tották le a CEC-serlegéért meg­rendezett röplabda-tornát is, a­­melyen nyolc férfi és négy női csa­pat vett részt Marosvásárhely­ről, Régenből és Tirnáveniből. Eredmények. Nők: 1. Bank, 2. Gaz metán, 3. Azomure?. Fér­fiak: 1. Chimica Tirnáveni, 2. Egyetemi sportklub, 3. Construc­torul, 4. Azomure?. BIRKÓZÁS Az Electromures Iskolaköz­pont több mint 300 tanulója vett részt a Daciada keretében meg­rendezett birkózó­versenyen, a­­melynek döntőjére vasárnap ke­rült sor. A győztesek súlycso­portonként: 48 kg: Kelemen Sán­dor (2/A évfolyam), 52 kg Ioan Bucur (2/F évfolyam), 56 kg Va­sile Chibulcutean (2/D évfolyam), 60 kg Balogh Mihály (1/D évfo­lyam), 65 kg Vasile Huza (4C évfolyam), 70 kg Dósa György (1'C évfolyam),­ 75 kg Alexan­dra Catalin (4/A évfolyam), 81 kg Dorin Pescaru (4'A évfo­lyam), 87 kg Fazakas István (2'A évfolyam). A döntőn részt vett néhány élsportoló, köztük Simon László, Barkóczi Constan­tin és mások. A verseny nagy­szerű alkalom volt e szép sport­ág népszerűsítésére és ugyan­akkor válogató jellegű volt az Electromures közelmúltban lét­rehozott birkózó szakosztálya ré­szére A marosvásárhelyi 1848-as lakó­negyed Jiul nevű gyermek lab­darúgó-csapata az elmúlt hetek­ben két mérkőzést játszott a mezőfelei pionírok és iskolások labdarúgó-csapatával. Mindkét találkozó döntetlen eredménnyel ért véget, de a mérkőzéseknek a célja nem a győzelem volt, hanem a két csapat tagjainak a barátsága, a sportszeretete. Felvételünkön a két pionír-csapat látható Végleg a serleg birtokában Az elmúlt héten Busteniben a Süketek Egyesületének szerve­zésében rendezték meg az egye­sület sportolóinak 10. mezei fu­tóversenyét, amelynek döntő szakaszán 16 csapat vett részt. A marosvásárhelyi sportolók ki­tűnően szerepeltek és immár ö­­tödször nyerték el a vándorser­leget, amely ezúttal végleg a tu­lajdonukba került. A vándorser­leget első kiírásakor 1968-ban a brassóiak nyerték, majd a te­mesváriak és a suceavaiak bir­tokába került. 1971 és 1972-ben a marosvásárhelyi Süketek E­­gyesületének sportolói diadal­maskodtak, majd 1973 és 1974- ben a suceavai egyesület spor­tolói lettek az elsők. 1975-ben, 1976-ban és az idén is a maros­vásárhelyi sportolók végeztek az első helyen. Képünkön a győz­tes csapat tagjai (balról jobbra): Popa Vasile, Si­ma Maria, Mure­­san Erzsébet, Sza­bó Albert és kö­zépen Buzán Vic­tor edző.