Vörös Zászló, 1985. október (37. évfolyam, 231-257. szám)

1985-10-01 / 231. szám

LABDARÚGÁS Ez történt a 8. fordulóban A harmadik hete már hogy nem bonyolítanak le teljes fordulót labdarúgó-bajnokságunk A osztá­lyában. A Labdarúgó Szövetség a Kontinentális Kupákban indu­ló csapatok kéréseit figyelembe véve, engedélyezte egyes találko­zók elnapolását. A 8. fordulóban is hasonló volt a helyzet a Petro­­lul — Dinamo és a Gloria — Steaua mérkőzéseket halasztották el. Annak ellenére, hogy a Steaua eggyel kevesebb mérkőzést ját­szott, továbbra is három pont előnnyel áll a tabella élén. A mostani forduló érdekességei kö­zött kell megemlítenünk, hogy két csapat, a Politehnica és az FC Bihor is most szerezték meg ebben a bajnokságban első győzelmü­ket, így tehát már nincsen nye­retlen csapat a mezőnyben. Az újoncok bukaresti rangadóján a kolozsvár-napocai főiskolásoknak sikerült pontot elhozniuk a Vic­­toriától. A forduló meglepetése Brassóban született, ahol a hely­beli FCM súlyos vereséget szen­vedett a Chimia Rm. Vilceatól. Az ASA hétvégi ellenfele, a Corvinus Temesváron vesztett, de csak a 90. percben kapott góllal. Eredmények: FC Bihor — FC Olt 3—0 (1—0), Victoria — „U“ Ko­­ lozsvár Napoca 1—1 (1—1), SC Bacau — Rapid 4—2 (2—1), Poli Temesvár — Corvinul 3—2 (1—1), FCM Brassó — Chimia 1—3 (0—3). Szombati eredmények: Sportul studentesc — ASA 4—0, FC Arges — Universitatea Cra­iova 2—1. A következő fordulóra, október 5-én, szombaton kerül sor az alábbi műsor szerint: ASA — Corvinul, U — Poli, FC Olt — Victoria. Universitatea Craiova — FCM Brassó. Dinamo — Rapid, SC Bacau — FC Bihor. Chimia — Gloria. Petrolul — FG Arges. Steaua — Sportul studentesc. Az A divízió állása 1. Steaua 7 7 0 0 15— 3 14 2. Univ. Craiova 8 5 12 12— 7 11 3. Sp. studentesc 7 4 2 1 21— 6 10 4. Dinamo 7 5 0 2 10— 5 10 5. Gloria B. 7 4 12 10— 6 9 6. PC Arges 7 4 1 2 7— 7 9 7. Corvinul 8 4 0 4 25—10 8 8. Chimia 7 4 0 3 16—12 8 9. „U“ 8 3 2 3 9—10 8 10. Victoria 8 2 4 2 8—10 8 11. Petrolul 7 2 3 2 7—11 7 12. Rapid 8 3 14 13—19 7 13. SC Baeáu 8 3 0 5 11—13 6 14. FC Olt 8 2 2 4 5—11 6 15. FCM Brassó 8 2 1 5 4—15 5 16. FC Bihar 8 1 3 4 6—17 5 17. ASA 8 2 0 6 6—13 4 18. Poli T-vár 8 116 9—19 3 ti DIVÍZIÓ Labdarúgó-bajnokságunk B osz­tályának második csoportjában a vasárnapi fordulóban az éllovas Pjacora Moreni elszenvedte első vereségét. A tabella élén azonban nem változott a helyzet, mivel a második helyen tanyászó CS Tir­goviste szintén vesztesként hagy­ta el a játékteret. Eredmények: ICSIM Bukarest — Muscelul Cim­­pulung 3—2, Mecanica fina Steaua Bukarest — ICSM Brassó 3—2, Avintul — Chimica 2—2, Tractorul Brassó — Progresul Vulcan Bukarest 2—2, Carpati Mirija — Soimii IPA Szeben 2—1, Electroputere Craiova — Gaz metan Medgyes 2—1, CSM Dro­­beta Turnu Severin — Flacara Automatica Moreni 1—0, Spor­tul muncitoresc — Automatica Bukarest 2—0, IMASA Sepsi­­szentgyörgy — CS Tirgoviste 2—1. A következő forduló (október 6) műsora: Chimica — Gaz me­tan, Flacara Moreni — Avintul, Progresul Vulcan — Mecanica fina, IMASA — Sp. muncitoresc, Tractorul — ICIM, CS Tirgoviste ■— Drobeta Turnu Severin, Mus­celul — Carpati Micsa, Soimii IPA — Electroputere, Automa­tica — ICSIM. A II. csoport állása Avintul — Chimica 2—2 (2—0) Az Avintul mákszemnyit, a Chimica diónyit mutatott vasár­nap a szép, élvezetes, technikai­lag és taktikailag színvonalas futballból. A 7. percben az A­­vintus szabadrúgáshoz jutott. A szabadrúgást Hajnal végezte el, s a sorfalat átfúró lövésével szemben, Vanvulea ügyetlen volt. 1—0! A 17. percben egy igen csinos Silimon—Hajnal összjáték után Hajnal elfutott a balszélen, onnan pontosan a Csög lábára tette a labdát, és Csög megsze­rezte csapatának a második gólt. A 66. percben Marginean cente­rezett jobbról olyan ügyesen, hogy Mártonnak csak bólintania kel­lett és máris 2—1-re módosult az eredmény. Két percre rá Oprisov egyenlíthetett volna, csakhát nem gondolta, hogy ép­pen olyan jó helyzetbe kerül. Közben az Avintul le Hajnal révén egy perc alatt három szögletet is, a harmadikat egye­nesen kapufának. A 84. percben egy jobboldali szögletből száll a labda a Bíró Levente kapuja felé, nézik a házigazdák, hogy milyen szépen száll, nem csinál­nak vele (neki) semmit, s akkor aztán Fodor bólint egyet, s meg­születik az utolsó gól. Négy gólt láthatott tehát ez alkalommal a közönség? Na nem! Csak hár­mat. Mert a legeslegelsőt csupán a játékvezetők jelezhették — jelez­ték is — biztosan... 2—2 lett tehát a végeredmény. Nem kapott ki az­ Avintul. Ép­pen ezért nem értem­ én, hogy a jelenlévők közül egyesek miért fütyültek, mások miért haragud­tak hangosan az utolsó sípszó után. Nem értem... (b­) 1. Piacora 8 5 2 1 10— 4 12 2. CS Tirgoviste 8 4 2 2 1S— 3 10 3. Drobeta 8 4 2 2 11—11 10 4. Electroputere 8 4 13 17—10 9 5. Progresul V. 8 3 3 2 14— 8 9 6. Carpati M. 8 4 13 13—10 9 7. Mec. fina 8 3 3 2 15—15 9 8. Chimica 8 3 2 3 14—11 8 9. Tractorul 8 2 4 2 10— 7 8 10. sp. M. SLatina 8 3 2 3 10—11 8 11. IMASA 8 3 2 3 10—13 8 12. Avintul 8 3 2 3 8—12 8 13. ICIM Brassó 8 3 14 14—14 7 14. Gaz-metan 8 3 0 5 11—12 6 15. §oimii IPA 8 2 2 4 14—16 6 16. Muscelul 8 3 0 5 10—15 6 17. ICSIM 8 2 2 4 7—22 6 18. Automatica 8 2 15 11—18 5 C DIVÍZIÓ Labdarúgó-bajnokságunk har­madik osztályában vasárnap a hetedik forduló találkozóira ke­rült sor. A toplicaiak felett ara­tott győzelmével a Metalotehnica átvette a vezetést a csoportban és reméljük, hogy nem csak rö­vid időre. A forduló eredményei: Unirea Székely­keresztúr — Vii­­torul Gyergyószentmiklós 0—1, Minerul Barót — Inter Szeben 0—0, Otelul Régen — Balánbánya 3—0, Unirea Vízakna — Carpati Ágota 1—0, Metalotehnica — Muresul Toplica 2—1, CSU Mecanica Szeben — Electro­mures 2—0, Muresul Ludas — Medve-tó Szováta 2—0, Metasul Segesvár — Progresul Székely­udvarhely 1—1. Az október 6-i forduló műsora: Progresul Székelyudvarhely — Medve-tó, Metasul Segesvár —­­— Muresul Ludas, Minerul Ba­rót — Viitorul Gyergyószentmik­lós, Electromures — Otelul, Ba­lánbánya — Carpati Ágota, In­ter — CSU Mecanica, Metaloteh­nica — Unirea Székelykeresztúr, Muresul Toplica — Unirea Víz­akna. A IX. csoport állása Metalotehnica — Muresul Toplica 2—1 (2—0) A hetedik forduló keretében a Metalotehnica pályáján lejátszott találkozón a helybeli csapat jó játékkal, megérdemelten győzött. A mérkőzés a Metalotehnica tá­madásaival kezdődött, több jó gólhelyzetet is kidolgoztak a rá­ 1. Metalotehnica 7 5 1 1 20— 9 16 2. Inter Szeben 7 4 2 1 14— 4 14 3. CSU Mec. 7 4 0 3 13— 9 12 4. Progresul 7 3 2 2 10— 8 11 5—6. Vízakna 7­­3 2 2 6— 7 11 Viitorul Gy. 7 3 2 2 5— 6 11 7. Electromures 7 3 13 16—10 10 8. Carpati 7 3 1 3 9— 7 10 3. Métáiul S. 7 2 3 2 6— 7 9 10. Metve­tó 7 3 0 4 9—17 9 11—12. Muresul L. 7 2 2 3 7— 8 8 Otelul R. 7 2 2 3 7— 8 8 13. Balén­bánya 7 2 2 3 9—13 8 14. Unirea Sz. 7 2 1 4 8—11 7 15. Min. Barót 7 1 3 3 3—10 6 16. Muresul T. 7 1 2 4 7—14 5 tékosok, de csak két kapufát si­került elérniük. A vendégek jól, némelykor keményen védekeztek. Az első gól tizenegyesből szüle­tett. A jól kiugró Bodonit a bün­tető területen belül csak szabály­talanul tudták szerelni a védők és a megítélt tizenegyest Popp értékesítette. A helybeliek to­vább támadnak és egy szöglet­rúgás után Sipos fejjel a hálóba továbbította a labdát. 2—0. A második félidőben a helybeli csapat csökkentette az iramot, u­­gyanakkor a vendégek felhagyva a védekezéssel támadásba lendül­tek és sikerült gólt is elérniük, sőt mi több, a 75. percben na­gyon közel álltak az egyenlítés­hez is, egyik csatáruk már csak a Metalotehnica kapusával állt szemben, de lövése a kapufa mel­lé ment. GH. BOTEZAN Metalul Segesvár — Progresul Székelyudvarhely 1—1 (0—0) Eszményi labdarúgó időben ke­rült sor vasárnap délelőtt Se­gesváron a két régi C divíziós csapat találkozójára. A nézőcsúcs­­— több mint négyezren foglaltak helyet a pálya körül — nem csupán a jó időnek tulajdonít­ható, hanem inkább annak, hogy az elmúlt fordulóban a Metárul pontot hozott Balánbányáról s ez mozgósító hatással volt a közön­ségre. De nagyszámú szurkoló érkezett a székelyudvarhelyi csa­pattal is, hogy bíztassa kedven­ceit. A mérkőzés heves iramban kezdődött. Mindkét csapat nagyon igyekezett, de egy igazán veszé­lyes gólhelyzetet egyik sem tu­dott összehozni. A 30. percben aztán Sirbu, a Metarus közép­pályása, hatalmas ballábas bom­bát eresztett meg, de az hajszál­nyira elsüvített a székelyudvar­helyiek kapuja mellett. A 40. percben Iosif lő mellé. Az első félidő hátralévő idejében a Pro­gresul játékosai nyomasztó fö­lényt harcolnak ki, s a 45. perc­ben Dombi mellé lövi a labdát. A második félidő is bővelkedett izgalmakban. A 47. percben a segesvári Butnaru, a 48. percben pedig a székely­udvarhelyi Szá­­vuly hagy ki­­ egy-egy kecsegtető gólhelyzetet. Öt perc múlva nagy a riadalom a Metarul kapujánál. Az ellenfél középcsatára, Dombi, miután mindenkit kicselezett, megcélozta a hálót. De­ Burnete, a segesváriak veterán­ kapusa bravúrosan véd. A segesvári csa­pat ezután valósággal kapujához szorítja ellenfelét. A 65. perc­ben egy kapu előtti kavarodás­ból Sirbu­ végre közelről a lábak között a hálóba küldi a labdát. A székelyudvarhelyiek nem hagy­ják magukat. A 77. percben Coconea labdája csattan a ven­dégcsapat kapufáján. Amikor mindenki azt hitte, hogy már nem lehet baj, a 85. percben a Pro­gresul játékosai jobb szélen le­szaladnak, a kapuvonalról beívelt labdát Popa, az ámuló védők mellett, könyörtelenül bevágta a léc alá. 1—1. Valljuk be férfia­san,­ a játék képe alapján a döntetlen eredmény valós. Du­­mitru, brassói játékvezető a mér­kőzést jól vezette. Az ifjúságiak­nál a vendégek 4—0 arányban győztek. MÁTHÉ ANDRÁS Marc­us Ludas — Medve-tó 2—0 (0—0) A robusztus és kemény játé­kosokat felvonultató marosluda­­siak a 90 percet óriási lendület­tel támadták végig és ezalatt rengeteg gólhelyzetet hoztak ösz­­sze, míg a szovátaiak­ nagyon rit­kán próbálkoztak ellentámadás­sal, de azok egy kivétellel na­gyon vérszegények voltak. Ha Szőcs, a szovátaiak­ kapusa nem véd olyan parádésan és biztosan, a mérkőzés egész időtartama a­­latt, akkor a hazai csapat gól­záporral is győzhetett volna. A helyi csapat győzelme teljesen megérdemelt, ezt igazolja a ren­geteg támadás, a 15—1-es szöglet­arány, valamint a megszámlál­hatatlan összehozott gólhelyzetet is. Bár mindkét gólt különleges mozzanatok előzték meg. Az el­sőnél, az 52. percben, amelyet Stefan jobboldali beadásából szép akció révén Katona szerzett, ágyúgolyó erősségű fejessel a szélbíró lest intett be. Ő volt vonalba, ő tudja, hogy miért. Vé­leményünk szerint is sportszerű, ha elismerjük, hogy a középbíró­nak volt igaza. Míg a második­nál, amely a 86. percben jutott a vendégcsapat hálójába, Bálin­tot akadályozták a fejelésben és a fölötte átszálló labdát a kapu torkából Moldovan beadása után Budusan fejelte a hálóba. Kis túlzással állíthatjuk, hogy ez a sportszerű mérkőzés a szo­­vátai védelem és a marosludasi csapat közötti összecsapás volt. A két csapat a következő fel­állításban játszott: Muresul: Ta­pasztó. Stefan, Lesipian. Gál, Stoica (Suba), Ober, Moldovan. Rus (Majlát), Katona. Károly. Budusan. Medve-tó. Szőcs. Ké­­nesi. Fülöp. Pataki. Bálint. Haj­dú. Papp. Siklódi (Veress). Ma­daras (Szabó). Sim. Jakab. FEKETE ÁRPÁD A MEGYEI LABDARÚGÓ­­BAJNOKSÁGBAN A hetedik forduló eredményei: Constructorul Marosvásárhely — Vointa Sármás 0—1, Avintul Ma­­rosvásárhely — Flamura roșie Marosbogát 2—0, Marosvölgye Gernyeszeg — Vointa Erdőszent­­györgy 3—0, Sticla Tirnaveni — Vointa Auto Tirnaveni 2—0, Fa­­ianta Segesvár — Metáiul Régen 1—1, Energia Radnet — IRA Marosvásárhely 0—1, Vointa Nyá­­rádszereda — Viitorul Prodcom­­plex Marosvásárhely 3—1. Az I. csoport állása 1. Met. Régen 7 5 11 18— 3 11 2. Avintul 7 4 2 1 10— 5 10 3. Gernyeszeg 7 3 3 1 12— 4 9 4. Stiela T. 7 4 12 14—10 9 5. IRA M-hely 7 4 0 3 11—13 8 6—7. Marosbogát 7 3 13 11—11 7 Vointa Ny. 7 3 1 3 8— 8 7 8. Vointa E. 7 3 13 10—11 7 9. Faianta S. 7 3 13 11—13 7 10. Vointa Sármás 7 3 0 4 13—11 6 11. Viitorul 7 2 14 10—14 5 12. Vointa­ Auto 7 2 14 10—15 5 13. Constructorul 7 2 0 5 6—10 4 14. Radnót 7 115 2—13 3 TEKE Az A divíziós tekebajnokság harmadik fordulójában három mérkőzésre került sor Marosvá­sárhelyen. Eredmények: Constructorul — CFR Maros­­vásárhely 5 123—5 070. A két marosvásárhelyi férfi csapat ve­télkedőjében a rutinosabb Cons­tructorul győzött az újonc vasu­tas csapat ellen. A mérk­őzésen a legjobb eredményt Fazekas Béla (CFR) érte el 964 fával. Vointa — Isidromecanica Bras­só 2 455—2 321. A marosvásár­helyi női csapat biztosan győzött. Jó teljesítményt értek­ el Maria Todea 438, Elisabeta Bonta 434, Maria Dragoș 406, Szabó Anna 403 és Albert Erzsébet 402 fával. Electromures — Vointa Nagy­várad 2 464—2 420. A jelenlegi országos bajnok Electromures női csapata biztosan győzött, jól­lehet az első két pár vetélkedője után még a vendégek vezettek. Az Electromuresből kiemelkedő teljesítményt nyújtott Aurelia B­ierdean 454 fával. Kívüle még kitüntető Doinita Tugean (412), Rodica Baciu (410) és Demeter Melinda (401).’ ★ Az Electromures női és férfi csapatai a közelmúltban Jugo­szláviában szerepeltek. A női csapat, amely rövidesen részt vesz a Zágrábban sorra kerülő Baj­nokcsapatok Európa Kupájában, megnyerte mindkét mérkőzését. 2 523—2 285 arányban győzött Slovenska Pozega válogatottja és 2 493—2 242 arányban a Rade Koncsar Plámen ellen. A férfi csapat 5 400—4 952 arányban KÉZILABDA ASA Electromures — Suiorul Felsőbánya 26—21 (12—11). A, B divíziós férfi kézilabda baj-­ nokságban az Electromures érté­­­kes győzelmet aratott a jó képes-­­ségű felsőbányai legénység ellen. A vendéglátók mindvégig irányí­tották a játék­ot, nagy mezőfö­lényben voltak és ez lehetővé tette az edzők számára, hogy a bírói lapon szereplő összes játé­kosokat szóhoz juttassák. A vá­sárhelyiek góljait Babau (7), Ciobanu (7), Moldovan Ioan (4), Adespi (3), Vajda Attila (2), Far­­cas Vasile, Muresan és Avram szerezték. A következő forduló mérkőzé­seire csütörtökön kerül sor. Az ASA Electromures csapata 16.30 órai kezdettel saját pályáján a múlt bajnokságban még A diví­ziós kolozsvár-napocai Universi­­tateát fogadja. Vasárnap pedig Szatmárra utaznak a fiúk az Unió elleni mérkőzésre. SZABÓ ANDRÁS Az if­júsági és iskolás divízió­­ban mindkét marosvásárhelyi ké­zilabda csapata győzött. Az ISK leány csapat a nagybányai ISK együttesét fogadta és 16—15 ,... rányban győzött. Az ISK fiú csa­pata CraioVán mérkőzött és 25—24-re nyert az ottani ISK el­len. A csapatból kitűntek Liviu Beresescu, aki 10 gólt dobott és Kovács István 6 góllal. A csapat kapusa Papp Viktor két 7 méte­res büntetőt kivédett A felvételeket TRIF JÓZSEF készítene. VÖRÖS ZÁSZLÓ —­S OI­T­AB nyert a Rade Koncsar ellen és 5 637—5 449 arányban maradt a­­lul a zágrábi Medvescsekkel szemben. ÖKÖLVÍVÁS Az elmúlt héten Nagyváradon bonyolították le az országos fel­nőtt ökölvívó bajnokság egyik zónaszakaszát, amelyen két ma­rosvásárhelyi öklöző is szorítóba lépett. Közülük Nicolae Cioc a 63,5 k­g. súlycsoportban kiváló e­­redményt ért el, három győzel­met aratott és ezzel súlycsoport­jában az első helyen végzett, ami jogot ad az országos döntőbe való részvételre. Nicolae Cioc, akit Koncz Lajos és Mircea Ro­man edzenek, a Metalotehnica sportolója és bízunk abban, hogy a döntőben is jól megállja helyét. RÖPLABDA Az ifjúsági és iskolás divízió­ban a második forduló találkozójá­ra került sor. Mindkét marosvá­­sárh­elyi csapat itthon, az Elec­tromures termében játszott mind­kettőnek az ellenfele a zilahi ISK volt. A lányok biztosan nyertekt 3—0 (6, 12, 8) arányban, a fiúk 3—1-re győztek, a har­madik játszmát 15—10-re elvesz­tették.