Vörös Zászló, 1987. december (39. évfolyam, 284-310. szám)

1987-12-01 / 284. szám

Ez történt a 13. fordulóban Szürke volt a­ 13. forduló lab­darúgó-bajnokságunk A osztá­lyában. Nem­ voltak meglepetések és így a tabellán sem történt nagyobb változás. Talán várat­lan eredménynek lehet tekinteni a SC Bacau pontszerzését Gala­­con. A Dinamo győzelmére „ide­genben“ számítani lehetett és nem meglepetés az FC Arges pontszerzése sem Brassóban. Gól is kevés esett, mindössze 23 és ennek is kétharmada három mérkőzésen. Eredmények: FC Olt — AS­A 3—2 (1—1), Sportul studentesc — Flacara 2—0, FCM Brassó — FC Arges 1—1, Poli Temesvár — „U“ Kolozsvár-Na­­poca 1—0, Petrolul — Victoria 1—0, Otelul — SC Bacau 1—1, Corvinul — Universitatea Cra­iova 4—0. Szombaton két mér­kőzést játszottak: Rapid — Di­namo 0—1, Steaua — CSM Su­­ceava 5—0, FC Olt — ASA 3—2.­ Csapatunk kezdett jobban és a 16. percben Craiu lövését nehezen mentette a kapus, egy perccel később Fa­­nici jó helyzetből lőtt fölé. A 26. percben az ■ ASA megszerezte a vezetést. Egy ellentámadásnál Ciorceni vezette fel a labdát és beadását Craiu védhetetlenül juttatta a hálóba 0—1. Hét perc­cel később Turcu egyenlített, majd az 52. percben tizenegyes­ből Eftimie révén a vendéglá­tók átvették a vezetést. A 83. percben Botezan szerzett gólt és úgy látszott döntetlenül végző­dik a találkozó, amikor az u­­tolsó percben Eftimie a tizenha­tos vonaláról erős lövéssel be­vette az ASA kapuját és meg­szerezte csapatának a már nem számított győzelmet. A következő fordulóra, mivel a szakszövetség­­ újból átprogra­mozta a műsort, szerdán, de­cember 2-án kerül sor. Ebben a fordulóban az ASA a Petrolust fogadja. Ugyancsak most kerül sor a bajnokság rangadójára, a Dinamo és a Steaua között. Te­hát érdekes fordulóra lehet szá­mítani, az a divízió Állása B DIVÍZIÓ A B divízióban a 15. forduló találkozóin a vendégek úgy a II., mint a III. csoportban egy­­egy győzelmet értek el, a har­madik csoportban még egy dön­tetlenre is futotta erejükből. A többi találkozón a vendéglátók győztek, nem egy alkalommal gólzáporral. Eredmények: II. csoport: CS Tirgovi§te — Electromare? 4—0, Electroputere Craiova — AS Drobeta Turnu Severin 8—11, Sportul muncito­­resc Slatina­— Progre­sul Vulcan Bukarest 2—0, Chimia Rm. Vil­­cea — Metalul Bukarest 2—0, Tractorul — Sportul 30 Dec. 3—0, Autóházul — Inter 0—1, Jiul — Sportul muncitoresc Ca­racal 4—1­,­ Gaz metán Medgyes — ICIM Brassó 3—0, Mecanica fina Bukarest — Pandurii Tg. Jiu 1—0. A következő fordulóban, va­sárnap, az “ Electromutés a Me­canica finát fogadja. • A II. csoport állása III. csoport: Chimica — Glo­ria Beszterce 2—2, FC Bihor — Gloria Resica 4­—0, Victoria Nagykároly — UT Arad­­1—0, CIL Sziget — Progresul Temes­vár 1—2, Metalul Boksabánya — Stiela Arieiul Torda 3—1, Strun­­gul Arad — Olimpia Szatmár 2—1, CSM Resica — Dacia Szász­város 2—0, FC Máramaros — Armatura Zilah 2—0, AS Paro­­ieni — Mineral Felsőbánya 4—1. A következő fordulóban a Chimica Tordán lép pályára a Stiela ellen. A III. csoport állása CHIMICA TIRNAVENI — GLORIA BESZTERCE 2—2 (0—1) A mérkőzés előtt lehet, hogy beleegyeztünk volna egy döntet­lenbe, két okból is. Az első, a nagyarányú 7—0-ás vereség, amit csapatunk Szatmáron kapott, szerdán. A másik meg, hogy nem egy akármilyen B divíziós csapattal álltunk szemben, ha­nem az évekig első helyeken tanyázó besztercei Glóriával. A játék képe alapján viszont elé­gedetlenek vagyunk, mert, ha az első félidőben gyengébben is játszottunk, de a második félidő teljesen a miénk volt és két­­három gólkülönbséggel is nyer­hettünk volna. A 32. percig gól­helyzetet­ egy csapat sem hozott össze, de a játék mégis érdekes, jó technikai és taktikai megol­dásokat láttunk mindkét csapat részéről. A 32. percben Nadea (a Rapid volt játékosa) leszalad balszélen, jól ad be és­­Soare a hálóba lő: 0—1. A gól után, a mieink „már nincs mit veszíte­ni“ ■ jelszóval teljes gőzzel tá­madnak, a 34. percben Oprissor­­nak, a 43. percben Dobrinnak és a 44. percben Marginean-nak van jó gólhelyzete. A szünet után a Chimica tovább támad és már a 48. percben egy jó Pop sza­badrúgást Marginean a felső léc­nek fejel. Az 55. percben Nistor mindenkit kicselezve jobbszélen leszalad, pontosan bead és Mar­ginean befejeli az egyenlítő gólt: 1—1. Az 58., 60., 65., 70. perc­ben megint jó gólhelyzeteket hagyunk ki. De a legnagyobbat az 58. percben, Marginean ügyet­­lenkedi el. Egy lapos labda a talpa alatt csúszik ki, csak a kapussal áll szemben és ugyan­csak­­ a 70. percben az üres kapuba nem tudja befejelni a labdát.. Ezután a 80. percig még van három gólszerzési lehetősé­günk, hogy aztán a 80. percben az egyetlen veszélyesebb ellen­­támadást Soare értékesítse: 1—2. A védőjátékosok nem hittek a szemüknek, megbabonázva áll­ták körül a besztercei középcsa­tárt, aki először lyukat rúgott, majd másodszorra lábfejjel a felső léc alá ejtette a labdát, mintegy 6—7 méterről. A 83. percben már-már felkiáltottunk. A vendégek egyik játékosa rosz­­szul találta el a labdát, a kapus verve volt, de a felső kapufát súrolva, öngólból csak szöglet lett. A 85. percben Cenan közel­ről, nagy erővel a hálóba Tejel egy Fodortól kapott továbbítást: 2—2. A mérkőzés továbbra is izgalmas, de ez már minket nem „melegít“, mert újra hangsúlyo­zom, a második félidei játék a­­lapján győzelmet érdemeltünk volna. Cristian Teodorescu bu­­zau­i játékvezető sípszavára a Chimica a következő felállítás­ban játszott: Vunvulea, Nistor, Fodor, Vitán, Pop, Vigh, Dicui, a 69. perctől Kalló, Cenan, Opri­­dor, Marginean, Márton, és a 32. perctől Dobrin. (bonyovsz.Ai) C DIVÍZIÓ Az elmúlt héten két fordulót bonyolítottak le labdarúgó-baj­nokságunk harmadik osztályá­ban. Csütörtökön a 13., vasárnap pedig a 14. forduló mérkőzéseit játszották. A XI. csoportban a találkozók az alábbi eredmények­kel végződtek: Csütörtökön: Unirea Székely­­keresztúr — Progresul Székely­udvarhely 1—0, Métáiul Régen — Minerul Radnabánya 4—1, Métáiul Segesvár — Metaloteh­­nica 2—0, Minerul Balánbánya — Laminorul Bethlen 4—0, Vii­­torul Gyergyószentmiklós — Medve-tó Szováta 3—1, Muresul Ludas — Avintul Régen 2—2, Chimforest Naszód — Hebe 1—1, Otelul Régen — Mecanica Besz­terce 2—1. Vasárnap: Progresul — Otelul 4—2, Mecanica Beszterce — Me­talul Régen 7—1, Metalotehnica — Laminorul 5—1, Minerul Rad­nabánya — Minerul Balánbánya 4—0, Metalul Segesvár — Viito­­rul 2—0, Medve-tó — Muresul Ludas 4—1, Avintul — Chimfo­rest 5—1, Hebe — Unirea 2—0. A XI. csoport állása 1. Steaua 19 12 1 0 53- 9 23 2. Dinamo 13 12 0 1 33- 9 24 3. Otelul 13 7 2 4 16-13 16 4. Victoria 14 7 1 6 21-17 15 5. Posteh­nica 13 5 4 4 17-14 14 6. FC Arges 13 5 4 4 15-15 14 7. Flacara 13 5 4 4 14-16 14 8. Corvinul 12 6 1 5 24-18 13 9. Univ. Craiova 13 5 3 5 19-20 13 10. FC Olt 13 6 1 6 18-25 13 11. FCM Brassó 13 3 5 5 18-16 11 12. „U“ R.­N. 13 3 5 5 13-16 11 13. ASA 13 4 1 8 20-30 9 9. Sportul stud. 13 3 3 7 12-22 9 15. Petrolul 13 3 3 7 12-24 9 16. SC Bacáu 13 2 5 6 10-24 9 17. Rapid 13 2 4 7 10-21 8 18. CSM Suceava 13 2 3 8 11-28 7 1. Jiul . , . 2. Inter Szeben 3. ESocr­oputyere 4. Pan­durii 5. Gaz metan 8. Chimia Rm. V. 7. Sp. „30 Dec." 8. Tractorul 9. ICIM 10. sp. Munc. sí. 11. Eiectramure? 12. AS Drobeta 13. CS Tirgov. 14. Mec. Finá 15. Met. Buk. 16. Sp. Munc. C. 17. Autobuzul 16. Prog. Vulc. 15 10 1 4 27-14 21 15 10 1 4 20-12 21 15 9 1 5 38-13 19 15 8 3 4 23-13 19 15 8 11 6 23-26 15 15 7 2­ 6 27-17 16 15 7 2 6 16-16 16 15 7 2 6 17-18 16 15 5 5 5 14-14 15 16 6 3 6 17-18 15 15 6 3 6 19-22 15 15 6 3 6 26-30 13 16 6 2 7 26-18 14 18 6 1 8 13-25 13 15 4 3 8 16-2­1 11 15 4 3 8 12-28 11 15 3 3 9 9-23 9 15 14 10 9-21 6­ ­. FC Bihar 14 10 3 1 35- 8 23 2. Gloria B. 15 8 4 3 36-14 20 3. UT Arad 15 8 3 4 26-12 19 4. CSM Resica 15 9 1 5 16-15 18 5. FC Máramaros 15 7 4 4 18-14 18 6. Strungul 15 6 4 5 16-18 16 7. Olimpia 15 5 5 5 28-16 15 8. AS Parosán­ 15 6 3 6 24-19 15 9. Metalul 15 5 5 5 19-18 15 10. Armatura 15 5 5 5 15-18 15 11. Progresul 15 5 4 6 20-25 14 12. Victoria 15 7 0 8 15-21 14 13. Chimica 15 5 3 7 20-34 13 14. Dacia 15 5 2 8 19-21 12 16. Gloria R. 15 4 3 8 16-29 11 16. Stiela 14 5 0 8 18-29 10 17. CIL 15 3 4 8 12-23 10 18. Mineral 15 3 3 9 10-31 9 1. Progresul 14 11 0 3 39-11 33 2. Mecanica 14 10 2 2 38-11 32 3. Avintul 14 9 2 3 33-12 29 4. Medve-tó 14 8 1 5 20-11 25 5. Mineml Radna 14 6 2 6 19-31 20 6. Métáiul S. 14 5 4 5 18-13 19 7. Meta-liotehnica 14 6 1 7 13-19 19 8. Balánbánya 14 6 0 8 22-26 18 9. Métáiul R. 14 6 0 8 17-23 18 10. Otelul R. 14 5 2 7 16-22 17 11. Viitorul 14 5 2 7 19-29 17 12. Unirea 14 5 2 7 12-23 17 13. Hebe 14 5 2 7 16-27 17 14. Müregal L. 14 5 1 8 20-30 16 15. Cilu­m­for­est 14 4 3 7 20-21 15 16. Laminorul 14 3 2 9 14-31 11 RÉGENI AVINTUL — NASZÓDI CHIMFOREST 5—1 (3—0) A végeredmény csak részben tükrözi, hogy milyen jó játék­kal rukkolt ki az Avintul az őszi forduló utolsó itthoni mérkőzé­sén. Talán még az is kevés, ha azt mondom, hogy végig ő ural­ta és irányította a játékot. Az Avintul kezdett, Sälagean máris centerezett, de akkor még senki sem talált a hálóba. Szöglet kö­vetkezett, minek nyomán Mera a labda mellé talált. A harmadik gólhelyzetben Nagy András fe­jelt mellé. Naszód e közben két­ségbeesetten védekezett, a 14. percben pédául úgy, hogy Fe­kete, a vendégkapus magához ölelte Nagy Andrásnak mind a két lábát. A jogos 11-est éppen Nagy értékesítette. Szöglet szög­letet szült az Avintul javára, de a második gól nem ebből, ha­nem egy csendesebbnek induló, forróvá erősödő Sandulescu — Nagy akcióból kerekedett ki a 18. percben. Szerzője Nagy. Az­tán jött Márkus Dezső „csukája“ a 36. percben és már írhattuk is, hogy ez annyi mint 3—0. A 4. gólt Sándulescu szerezte fej­jel. Az 51. percben jártunk, sza­badrúgáshoz jutott az Avintul, Sälagean végezte el ezt, ebből sikeredett a gól Sándulescu ál­tal. Namármost lesz, ami lesz módjára léptek ki a vendégek. Volt is helyzetük mindjárt az 52. percben. Az 57. percben az­tán be is rúgták a szépítő gólt. Akkor Jiga ügy­etlenkedett a ka­pu előtt. Buzán elvette tőle a labdát és gólt lőtt. És még volt helyzete Naszódnak. De volt ám az Avintusnak is, amelyek kö­zül a legszebb a 85. és 89. perc­ben. Különben az 5. gólt ugyan­csak Nagy lőtte a 71. percben. Ezen a mérkőzésen az Avintust Székes, Sologub, Cioata, Mircea, Jiga, Mera, Sorb­a, Lazár, Már­kus, Sandulescu, Nagy és Sala­gean képviselte. (réthy) METALUL SEGESVÁR — VIKTORI­L GYERGYÓSZENT­MIKLÓS 2—0 (0—0) Már-már azt hittük, hogy e­­zen a mérkőzésen nem fogunk egyetlen gólt sem látni. A két csapat játékosai ugyanis egy fél­időn át nyugodtan játszadoztak a két 16-os közötti területen, a­­nélkül, hogy a kapukat bár egyszer is komolyan veszélyez­tették volna. Mintha a kellemes november végi napsütés egy kis­sé el­bágyasztotta volna­­ a fiú­kat. A második félidő kezdetén a Metoiul játékosai már jobban összpontosítottak s a 47. perc­ben egy kapu előtti kavarodás­ból Poitoiu megszerezte csapa­tának a vezető gólt. A hazaiak egyre jobban játszanak, de a góllövés sehogy sem megy. Du­­mitrescu II. egymaga­s biztos helyzetet hagyott ki, Vladeanu és Cleja pedig kettőt-kettőt. A helyzetek alapján az eredmény túlzás nélkül, akár kétszámje­gyű is lehetett volna. A második gól is csak az egyik gyergyói védőjátékos hibájából születik, aki az 59. percben a 16-oson be­lül kézzel ér a labdához. A meg­ítélt 11-est nem meri senki rúg­ni. Spornic kapus végre rászán­ja magát és nagyerejű rúgással könyörtelenül beveszi kollégája hálóját: 2—0. A még hátralévő időben a hazaiak továbbra is rohamoznak, de a játékosok a legkecsegtetőbb helyzeteket is kihagyják. Az ifik találkozóját ugyancsak a Métálul nyerte 3—1 arányban. (máthé) MEDVE-TÓ — LUDASI MURESUL 4—1 (2—1) A mélytalajú pályán a ven­dégcsapat játékosai magasan e­­lőre vágott labdákkal igyekeztek megtörni a helyi csapat roha­mait s így teremteni veszélyt a hazaiak kapuja előtt, kihasznál­va néhány játékosuk testi adott­ságát. A Medve-tó csapata a mérkőzés nagy részében a szokott­nál valamivel gyengébb teljesít­ményt nyújtott, de a 90 perc u­­tolsó negyedének jó játéka mégis elegendő volt a nagyarányú győ­zelem megszerzéséhez. A he­lyi csapat már a 7. percben ve­zetést szerez. Jobb oldalról, 30 méterre a kaputól Kelemen sza­badrúgást végez el, Muntean­­hoz továbbít, aki középre ad s a Bálint által megzavart védők egyike kavarodás után közelről a hálóba továbbít. A vendég­csapat harcol az egyenlítésért, a 23. percben Katona alig fejel mellé az 5-ös sarkáról, majd a 26. percben Székely 7 méterről fejel mellé. A 30. percben egy jobboldali beadást Katona ka­pásból, senkitől sem zavarva a hálóba bombáz: 1—1. Hét perc­cel később Szászbíró hosszan szökteti magas labdával Bálin­tot, aki miután átveszi a labdát, egy csel után 16 méterről a hosszú sarokba lő: 2—1. A 42. percben Kelemen 17 méterről le­adott lövését védi Tapasztó. A 78. percben Bálint — Kelemen akció után Madaras egy kapu e­­lőtti kavarodásból közelről a hálóba lő: 3—1. A 83. percben lövi a hazai csapat a mérkőzés legszebb gólját. Madaras sarok­kal két védő közt szemfülesen futtatja Györgyöt, aki elhúz a jobb szélen és pontosan középre adja a labdát. Muntean fejjel megcsúsztatja az 5-ös sarkán álló Bálinthoz s ő csukafejessel be­állítja a 4—1-es végeredményt. A két csapat az alábbi összeállí­tásban játszott: Medve-tó: Bordás, Henter, Ábrán, Szászbíró, Faza­­kas (Györgyi), Kelemen, György, Mihály, Kovács (Madaras­), Mun­tean, Bálint, Ludasi Muzesus: Tapasztó, Degan, Kasoni, Piper, Mailat, Ober, Székely, Hagan, Katona, Károly, Ilea. Játszottak még: Szántó és Moldovan. (fekete) METALOTEHNICA — LAMINO­RUL BETHLEN 5—1 (2—1). Egy héttel ezelőtt tettük szóvá, hogy a Metalotehnica ebben az idényben a hazai mérkőzéseken minimális gólkülönbségű győzel­mekre képes csak. Most e csa­pat alaposan rácáfolt erre és gólzáporral ütötte ki a bethleni együttest. Szép­ mérkőzés­ volt és a csapat jó játékkal rukkolt ki. Az első gól a 13. percben esett, szerzője Varga volt. Ezután a támadások sorozata következett, de eredmény nem volt, sőt a 37. percben a vendégek egyenlítet­tek. A gól frissítő zuhanyként hatott és a 42. percben Bora ré­vén a Metalotehnica újból át­vette a vezetést. A második fél­idő is a kihagyott helyzetek töm­kelegével kezdődött, de az 57. percben Ciula nem hibázott és 3—1. Hat perccel később Sípos szabadrúgásból ért el gólt, há­rom perccel később, Sipos bea­dásából Máthé talált a hálóba. (gh.­­ botezan) VÖRÖS ZÁSZLÓ — 8. OLDAL KOSÁRLABDA Metalotehnica — Automatica Bukarest 95—77 (48—39). A B divíziós férfi kosárlabda-bajnok­ság II. csoportjának éllovasa a Metalotehnica értékes győzelmet aratott a csoportelsőségre pályá­zó fővárosi Automatica­ ellen. A vendéglátók végig vezetve győz­tek. A csapat az alábbi kerettel játszott: Szép, Aldea, Chirila, Takács, Kopándi, Debreceni, Pascu, Szabó II. A következő fordulóban a Me­­talotehnica Aradon játszik az Olimpiával. Politehnica Temesvár — Co­­mertul Marosvásárhely 2—0. Az A divíziós női kosárlabda-baj­nokság második szakaszának III. fordulójában a Com­er­tul szom­baton és vasárnap Temesváron játszott. A vendéglátók az első mérkőzést 79—67-re, míg a má­sodikat 90—66-ra nyerték. A kö­vetkező fordulóban a Comertul a szalontai Metalurt látja ven­dégül. TEKE Az országos egyéni és páros, teke-bajnokság elődöntőire ke­rült sor. A nők, úgy a felnőttek, mint az ifjúságiak, Szatmáron, a férfiak és a fiúk Marosvásár­helyen mérték össze erejüket. A marosvásárhelyi tekézők számot­tevő sikereket értek el, így a nőknél az egyesben Albert Er­zsébet (Vointa) végzett az első helyen 454 fával, a második he­lyet csapattársa, Bonta­i Erzsébet foglalta el. Az élcsoportban vé­geztek és így részt vesznek a döntőben Maria Todea, Szász Il­dikó (Vointa), valamint Rodica Baciu és Doina Tegean (Electro­­mure?). A párosban az első he­lyet az Alberto Bonta kettős foglalta el, míg a második a Szász—Todea pár lett. Az élme­zőnyben végzett még a Rodica Baciu—Doina Tugean páros is. A döntőkre Bukarestben kerül sor, december 7—11 között. A fér­fiaknál Ilie Hosu (Electromures) győzött, csapattársai közül Gheor­­ghe Silvestru a harmadik, Fa­­zakas Béla a hatodik lett. A párosban az Ilie Hosu—Fazakas Béla kettős győzött. A Kilyén András—Magyari János (Con­­structorul) kettős a negyedik lett és indulhat a döntőben, amelyet december 7—13 között, Román­ban bonyolítanak le. Az ifjúsági lányoknál a döntő­be jutottak az egyéniben Marii Oltean és Aurora Borca (Elec­­tromure?), valamint a Marcela Olteanu—Béres Anna és Gyéresi Anna—Kozma Gabriella (mind­kettő Vointa), Komesz Annamá­ria—Maria Butnariu és Martina Emese—Laczkó Tilda (Electro­­mure?) párok. A fiúknál Szövér­­fi István, Majos Ferenc, Bor István és Fekete Barna, vala­mint a Szövérfi—Bőr, a Luciu— Butiuk­a (Electromures) és a Maros—Fekete és a Simonfi II. —Petritor (CFR Marosvásárhely) párok jutottak a döntőbe. (ion paul) RÖPLABDA Metalotehnica — Topliceana Toplica 3—1. A B divíziós női röplabda-bajnokságban vasárnap a második szakasz harmadik fordulójára került sor, amelynek keretében a vásárhelyi Metalo­­tehnica a toplicai gárdát látta vendégül. A toplicai csapat az I. csoportban az élen áll és így a Metalotehnica győzelme érté­kes. Az első játszmát a vendé­gek nyerték 15—10-re. Ezután a vendéglátók átvették az irányí­tást és a következő játszmákat fölényesen nyerték 15—5, 15—7 és 15— 6 arányban. A szép győ­zelemhez a csapat remden tagja hozzájárult. Doinita Botezan ta­nárnő, a csapat edzője, az aláb­­bi keretet szerepeltette: Sorinela Samarghijan, Eperjesi Liliana, Geréb Éva (Monica Oltean), Pau­la Coasa (Carmen Pop), Mihaela Cue, Grúz Ibolya. Vasárnap a Metalotehnica Pia­tra Neamt-on játszik a helybeli ACMRIC ellen. (c. albu)