Zalai Hírlap, 1959. október (4. évfolyam, 230-256. szám)

1959-10-14 / 241. szám

ti. Vízalatti városok rejtélye Az olasz Gargallo, a vízalatti sport nagy barátja hosz­­szú kutatások után 9—15 méternyi mélységben a tenger színe alatt egy város romjaira bukkant. Gargallo feltételezi, hogy egy ősi tengerparti etruszk várost fedezett fel, amely valaha Rómától kissé, északra, a tenger partján terült el. A tudósok igen szegényes adatokkal rendelkeznek az etruszk törzsekről, amelyek való,ha,Olaszország területén él­tek. Az etruszk írást mindezideig nem­ sikerült megfejteni. — Gargallo reméli, hogy a vízalatti kutatások segítségére lesz­nek a tudománynak az ősi törzs rejtélyének megfejtésében. Van egy térkép, amely Olaszország partjainál több mint húsz vízalatti város helyét tünteti fel. Ma még azonban rej­tély, hogyan kerültek a városok a víz alá,, hiszen a mai part­vonaltól elég távol feküsznek, a Földközi-tenger szintje pedig a jégkorszak óta napjainkig lényegében változatlan maradt. 1959. október 14., szerda: Beatrix napja. A Nap kél 6 óra 00 perckor, nyugszik 16 óra 26 perckor. A Hold kél 16 óra 07 perckor, nyugszik 3 óra 26 perckor.­­ A holdrakétáról tart elő­adást holnap, csütörtökön este 8 órakor a nagykanizsai TIT klubban (Városi Művelődési Ház) Nagy István György mér­nök.­­ A Lignimpex Külkereske­delmi Vállalat karácsonyra az elmúlt hetekben folytatott tár­gyalások alapján a belkereske­delem kérésének megfelelően 600 000 fenyőfát hoz be a ba­ráti országokból. Ezenkívül a SZÖ­VOSZ árucsere formájában további 100 000 fenyőt hoz be a Szovjetunióból és a hazai erdő­­gazdaságok is jelentős mennyi­séget adnak.­­ A 3004/1. kormányrendelet a termelőszövetkezetek közös állatállományának kialakítása érdekében intézkedett, hogy a vágásra hizlalt szerződéses üszők közül válasszák ki a leg­jobbakat és adják át további tenyésztésre. Az Élelmezésügyi Minisztérium állatforgalmi fő­­igazgatóságán közölték, hogy az idén tavasszal indult akció eredményeképpen országosan eddig több mint 6200 tenyész­tésre alkalmas üszőt adtak át a közös gazdaságoknak. Különö­sen sok jó tenyészállatot kap­tak a szövetkezetek Fejér, Pest, Somogy, Tolna és Baranya me­gyéből.­­ Az adatok tanúsága szerint a gombaüszög hazánkban még mindig igen számottevő káro­kat okoz. Csupán a búzater­mésből 3 százalékot, vagyis kö­rülbelül félmillió mázsát visz el évente. Az Országos Növény­­védelmi Szolgálat felhívja a gazdaságok és egyéni termelők figyelmét, hogy az országosan súlyos veszteségek elkerülése végett csak csávázott vetőma­got használjanak vetésre. A ve­tőmag felületére tapadó üszög­spórák elpuszítására legalkal­masabbak a Higason vagy Ger­­misan nevű nedves csávázó­szerek, amelyekből egy mázsa búza vagy árpa vetőmaghoz 20 deka szükséges.____________ Várható időjárás szerda estig: fel­hőátvonulások, néhány helyen kevés esővel. Gyengülő északi, északkeleti szél. A hőmérséklet kissé csökken. Várható legalacsonyabb éjszakai hő­mérséklet mínusz 1—plusz 3, legmaga­sabb nappali hőmérséklet szerdán 11 — 14 fok között. Távolabbi kilátások: csendes, ködösebb idő, eső nélkül. ­PRÓHIRDETÉS Apróhirdetések díja 10 szóig hétköz­n&p 10 forint, vasárnap 20 forint. Min­den további szó hétköznap 1 Ft, vi­­aárnap 2 Ft. Hirdetéseket Zalaeger­szegen felvesz a Zalai Hírlap kiadó­hivatala. (Megyeháza, földszint 1. is.) Jöás— léte!­ cser® 500-AS kombinált gyalugép öntöttvas­ból sürgősen eladó. Cím: Zalaeger­szegi Hirdetőben. 2841 PIANINÓT vagy zongorát bérelnek. Zalaegerszeg Mártírok u. 50. Nagy. 2844 Munkavállalás rakodómunkásokat, változó MUNKAHELLYEL FELVESZ a Szá­­ikesfehérvári 63. sz. Autóközlekedési Vállalat. Jelentkezéskor útiköltséget nem térítünk. Jelentkezés Székesfe­hérvár Kocsi László u. (Tefu) 4945 BORBÉLYÜZLETBE állandó kisegítőt felveszek Nagykanizsán. Cím: Ady 3., töltőtolljavítóban. 1472 ZALAI HÍRLAP A­ Magyar Szocialista Munkáspárt Zala megyei bizottsága és a megye tanács lapja felelős szerkesztő: Kerkay László szerkesztőség Zalaegerszeg, Szécheny tér B. Telefon 130, 178, 250 és 630, Kiadja a Zalai Hírlap Lapkiadó Vállalat, Felelős kiadó: Nagy Ferenc Kiadóhivatal Zalaegerszeg, Széchany tér 5, telefon 102, Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethet* • helyi postahivataloknál és kézbesl­őknél. Előfizetési díj 1 hónapra II * Zala megyei Nyomdavállalat zalaeger­segi illeme, Zalaegerszeg, Tornai utca 1. Telefon: 90. (24.1. megj.) Felelős vaietei Horváth Láiló. ZALAI HÍRLAP ÉDfI --------— ZALAI ~ ^ A HÍRL­AP M­OJQ ADY FILMSZÍNHÁZ Zalaegerszeg Október 15—18-ig: MEGTÖRT A JÉG Korhatár nélkül! Előadások kezdete: 6 és 149 óra BÉKE FILMSZÍNHÁZ Nagykanizsa Október 15—18-ig: 13-AS KEDVENC Korhatár nélkül! — A KISZ Központi Bizott­sága és az Országos Erdészeti Főigazgatóság összegezte az if­júsági szervezetek fásítási ered­ményeit. A KISZ-szervezetek és az úttörőcsapatok 1958 őszén és ez év tavaszán országosan 9,7 millió facsemetét és 1,2 mil­lió suhángot ültettek 4900 hek­tárnyi területen, ebből 3325 hektárt társadalmi munkával fásítottak és ezzel 2,6 millió fo­rintot takarítottak meg. Az Or­szágos Erdészeti Főigazgatóság dicsérő oklevéllel tüntette ki azokat az ifjúsági szervezete­ket, amelyek legalább egy hek­tárnyi területet fásítottak, az öt hektárnál nagyobb területe­ket f­ásítók pénzjutalmat is kapnak._____________ Furcsa technikai újdonságok A nemrég Los Angelesben megnyílott technikai újdonsá­­­gok vásárán a látogató több száz, nagyobb részükben igen furcsa találmányban gyönyör­ködhet. Az­­éneklő teáskannar­a há­ziasszonyokat akarja megör­vendeztetni. A forró kávé gőze forgásba hoz egy, a fedél alá beépített hanglemezt, amire egy miniatűr gramofon szer­kezet a fedél két kis lukján keresztül slágerzenével szóra­koztatja a boldog tulajdonost. Rendkívül jól mulattak a lá­togatók az «álomkopogtatón«, ami nem más, mint egy villa­mos meghajtású masszírozó ké­szülék, amellyel lefekvés előtt a homlokot és halántékot ala­posan át kell kopogtatni. Ez a prospektus szerint megnyugta­tó hatású, mély alvást és kel­lemes álmokat eredményez. Végül a félénk férfiak szá­mára, akik nem merik a nőket megszólítani, rendelkezésre áll a «zsibhang» elnevezésű ké­szülék. A feltaláló szerint a legtöbb esetben annyira futja még a bátorságból, hogy meg­nyomják a készülék kioldó gombját. Erre a kiszemelt hölgy hasbeszélésszerű hangot hall megszólalni: »Drága kis­asszony, nem haragszik meg, hogy ismeretlenül megszólí­tom?» A gépet egy tucat ha­sonló megszólítási formulára lehet beállítani. RUHÁZATI CIKKEKET, DIVATCIKKEKET ÉS CIPŐKET újból erősen csökkentett áron vásárolhat A ZALA MEGYEI NÉPBOLT ZALAEGERSZEGI LEÉRTÉKELT ÁRUK BOLTJÁBAN. Saját érdekében keresse fel a leértékelt áruk boltját Rákóczi út 1. szám alatt. 2843 A mentőötlet Me.­Connor, az öreg skót milliomos halála után egész rokonsága összegyűlt a köz­jegyzőnél és lélegzetvisszafojt­va várta a végrendelet felol­vasását. Elérkezett végre a várva, vá­rt pillanat. A különc milliomos utolsó akarata így hangzott: »Egész vagyonomat, amely 621 000 fontot tesz ki, Sam fi­amra hagyományozom, azzal a feltéllel, hogy ő 100 000 fontot tesz mellém a koporsómba.« Sam úgy érezte magát, mint­ha főbe kólintották volna. Egy vérbeli skótnak borzasztó fáj­dalmat okoz, ha egy öreg kü­lönc szeszélye miatt százezer fontot kell elvesztenie. Ekkor félrehívta őt Tom nagybácsija, és így szólt hozzá: — Sam, hogy ha segítek ne­ked eleget tenni a végrendelet­nek, anélkül, hogy ez egyetlen fontodba is kerülne, hajlandó vagy nekem 50 000 fontot kifi­zetni? — Természetesen, Tom bácsi! — Hát akkor figyelj ide, te­­mettesd el az öreget egy száz­ezer fontos, bemutatóra szóló csekkel! Szórakozott professzor — Főúr, kérem, legyen szí­ves segítsen megkeresni a ka­lapomat — kérlelte a szórako­zottságáról híres Abendschein professzor a főpincért. — De, professzor úr, kérem, hiszen a kalap az ön fején van! — Igazán? — csodálkozott a professzor. — Akkor majd ma­gam fogom megkeresni. Humor HIRDETMÉNY: A Zala megyei Tanács VB. kórháza felvesz érettségizett lá­nyokat a munka melletti ápolónőképzés 2 éves tanfolya­mára. Az állás fizetése az első 6 hónapban 800 Ft, azon túl 850 Ft. A növendékek munkaruhát és olcsó intézeti élelmezést kapnak. A felvételi kérvényt október 15-ig kell beadni a kórház igaz­gatójának Zalaegerszegen. Mel­­­lékelni kell az érettségi bizo­nyítványt és önéletrajzot. 1470 A Nagylengyeli Kőolajtermelő Vállalat (Gellénháza) vizsgával rendelkező felvesz elektrikusokat 1959. október 14. Újabb győzelmet arattak a Bányász-ökölvívók II. Bányász — Budapesti Előre 14:6 Nagykanizsa, Városi Műve­lődési Ház, 500 néző, mérkőzés­vezető: Papp (Pécs). Meghívá­sos csapatverseny. Vasárnap délután 3 órai kez­dettel találkozott egymással a Nagykanizsai Bányász és a Bu­dapesti Előre ökölvívó csapata. A két együttesben serdülő, if­júsági és felnőtt versenyzők egyaránt szerepeltek. A talál­kozó meglepően nagyarányú hazai győzelmet hozott. Igazán színvonalas mérkőzést keveset láthatott a szép számban össze­gyűlt közönség. Bedi és Kohn I., az együttes két erőssége, ez­úttal is csak néhány másodper­cet töltött úgyszólván a szorí­­tóban, s így nem fejthette ki tudását. Senkónak kemény el­lenfele akadt, akit nagy harc­ban győzött le, ugyanígy Gyön­gyösi is nagy csatát vívott. A fiatalok szépen helytálltak, még azok is, akik vereséget szenvedtek. Az ifik közül első­sorban Köveskáli fejlődése szembetűnő, aki technikailag is egyre többet nyújt. Gregert ért­hetetlen módon lepontozták, nagy fölényben volt ellenfelé­vel szemben. A mérkőzéseken döntő módon érvényesült a ka­nizsaiak lényegesen jobb erőn­léte. A részletes eredmények a követke­zők : Kunics (N) pontozásos győzelmet aratott Tanaival szemben. A kanizsai fiún nem látszott meg, hogy jófor­mán még teljesen újonc. Kemény so­rozásokkal rohanta meg ellenfelét, aki a harmadik menetben elkészült ere­jével. (2:0) Baranyai (N) szoros küz­delemben, jobb első és harmadik me­netévell győzött pontozással Berencsi ellen. Mindkét fiatal igen bátran, ke­ményen öklözött (4:0) Juhász (B) csak a harmadik menetben tudott néhány fejre irányzott ütéssel csekély pont­fölényt kivívni Pecsics ellen. A két serdülőkorú versenyző végig jól bírta a 3x1 perces mérkőzést. (4:2) Köves­káli (IN) ügyes, technikás küzdőmo­dora jól érvényesült a hosszú karú Bús ellen. Nemcsak közönségsikere volt, de fölényes pontgyőzelme sem lehetett pillanatig sem vitás. (6:2) Kohn I. (II) keménykötésű ellenfelet kapott az alacsony termetű Márton személyében, de a kanizsai fiú néhány próbálkozás után halántékon találta versenyzőtársát. Márton megrendült, s bár állva maradt, a mér­kőzés­vezető kiszámolta. Győzött kiütéssel Kohn I. (8:2) Gyöngyösi (N) igen kemény harcot vívott a mozgékony Tomcsányi elen. Az első menet a pesti fiúé volt, a másodikban azonban a ko­reai ök­löző helyesebb taktikához folyamodott és több tiszta ütést vitt be. A harma­dik menetben Tomcsányit megintették, s ez végleg eldöntötte a találkozó sor­sát. (10:2) Fejes (B) az első percek­ben nagyon „elkapta” Hollandert, aki azonban igen jól állta az ütéseket, s a második menetben már kiegyensú­­■yozottabbá tudta tenni a küzdelmet. A harmadik menet már Hollanderé volt, Fejes elkészült erejével. Ez azon­ban kevésnek bizonyult a győzelem­hez. Pontozással a budapesti fi­ú győ­zött. (10:4) Bódi (N) hamar végzett Zádorral. Pár másodpercnyi tapoga­tózás után több nagy ütést vitt be tisztán a kanizsai versenyző, s Szol­noki edző bedobta a törülközőt. Zá­­dor feladta. (12:4) Már győzött a Bá­nyász! Sajti (E) Grégerrel mérkőzött. Nagy ütésváltásokkal kezdődőt az első menet, Gréger vett be többet tisztán. A második menetben előbb fejelésért intést kapott a kanizsai öklöző, utána azonban — nagy verekedés végén, majd egy gyomor­ütés következtében — kétszer is nyolcat számolnak Saj­tira. A harmadik menetben újabb, gyo­morra bevitt találat miatt ismét nyol­cat számol a vezetőbíró, de az Ébre­di ákversenyzője végig állja a harcot. Gréger tisztán győzött, nagy fütty­koncert fogadta az ellenkező ítélet ki­hirdetését. (12:6) Lenkó (N) a délután legkeményebb küzdelmében csak a harmadik menetben tudott végleg K. Szabó föl­é kerekedni, aki ekkor már nem bírta erővel. (14:6). (— a —) Labdarúgó-mérkőzés a városi bajnokságokban szereplő csapatokból összeállított válogatottak között: Nagykanizsa—Kaposvár 1:1 (1:0) Nagykanizsa, Bányász sporttelep, 200 néző, játékvezető: Opernicza. Nagykanizsa: Németh I. — Horváth I., Tizedes, Csordás — Kránicz, Scheffer — Kátai (Balogh), Beck, Neu­­spieler, Horváth II., Németh II. (Ká­­tai). Kaposvár: Horváth — Sütő, Bédity Ungvári — Hering, Hegyi — Szalay, Ungi, Mészáros (Zatzomer), Máj­zik, Madler (Kutas). A­­két ,,szomszéd várnak” a városi bajnokságban szerepelő csapataiból összeállított válogatott együttesei egyenlő ellenfeleknek bizonyultak. Az első félidőben a kanizsaiak, a máso­dikban a kaposváriak voltak jobbak Technikailag a hazaiak bizonyultak képzettebbeknek. Góllövő: Beck, ill. Ungi. Jók, Németh I., Tizedes, Krá­nicz, Beck, m. Ungi, Majzik, Madler. Előmérkőzés: Honvéd Gábor Áron SE—II. Építők 3:1 (0:1). Játékvezető: Erdélyi. A városi bajnokság listave­zetője H. félidőbelii játékával megérde­melte a győzelmet. Góllövők: Homá­lya (2), Pál, ilk Kovács I. Csapatunk nem játszott alárendelt szerepet Baranya—Zala 2:0 (0:0) Pécs Tüzér utcai pálya 400 néző. Játékvezető: Magyar Zol­tán. Megyei válogatottunk va­sárnap a megyei válogatottak tornájának második mérkőzé­sét játszotta Baranya megye válogatottja ellen. A két csapat összeállítása a következő volt: Baranya: Laki — Futó, Ta­mási, Hudecz — Halasi, Kővá­ri — Györkő, Hauschl, Vajda, Tóth Szederkényi. Zala: Mészáros — Nagy I­., Szikora, Mihalecz — Bodnár, Bányai — Gál, Fehér, Csermák, Kovács, Hegyi. Vajda indította el a labdát, de mindjárt a zalaiak vették át a játék irányítását. Nagy lelke­sedéssel és tetszetősen is ját­szottak, sajnos eredménytele­nül. A 16. percben Gál elhagy­ta őrzőjét, sokat ígérően adott be, de a beadásról a támadó­sor tagjai lekéstek. A csatárok sokat tartották a labdát és nem igyekeztek a gyors támadás­építéssel. A baranyaiak táma­dásait a sok pontatlan leadás jellemezte és nehezítette meg. Mezőnyjáték után a félidő utolsó időszakában a hazaiak is fellőttek és a 37. percben Mihalecz rossz hazaadását Hauschl elcsípte, de hosszan szöktette magát és a labda túl­jutott az alapvonalon. A za­laiak közül Csermák próbálko­zott néhányszor góllövéssel, de a jól záró baranyai védelem­mel nem tudott megbirkózni. Szünet után Baranya csapa­tában cserét határoztak el, mely eredményes és hasznos is volt. A 4. percben Mihaleczről lepattant labdát, a kitűnően játszó Halasi szerezte meg, aki hatalmas bombát eresztett meg, amellyel szemben Mészáros te­hetetlen volt. 1:0. A gól meg­zavarta a zalaiak védelmét és különösen a két fedezet sok pontatlan leadásán látszott a gól hatása. A zalaiaknál is cse­réltek és Bodnár helyett Bod­­zsár jött be. A friss erő jót tett a csapatnak. A játék változatos volt és a zalaiakon látszott, hogy nem adták fel a mérkő­zést. A 65. percben a baranyai középcsatár, Vajda lövését csak a kapufa mentette. Két perc múlva Hegyi előtt adódott egyenlítési lehetőség. A szélső ügyesen elszaladt Futó mellett és a keresztező Tamási a ha­toson belül buktatta és így a kifutó Laki fel tudta szedni a labdát. A szabálytalanságot a játékvezető nem torolta meg, melyet a mérkőzés végén azzal indokolt, hogy Hegyi nem esett el (?!) és nála maradt a labda. A zalai csatárok nagy igyeke­zettel próbálkoztak egyenlíteni, de támadásszövésük lassú volt és így a baranyaiak jól tömö­rülő védelmét nem tudták­ át­törni. Kovács néhány távoli lövéssel próbálkozott. A ha­zaiak főleg az eredmény tartá­sára törekedtek, de a védőjá­ték mellett a támadásépítésre is volt erejük. A 78. percben Halasi veszélyes szabadrúgása okozott izgalmat a zalai ka­punál, majd a 80. percben el­dőlt a mérkőzés sorsa. Igen formás, helycserés támadást vezetett a baranyai jobbszárny és Györkő az alapvonalról a szabadon álló Vajdához gurí­tott, akinek kitűnő lövése a ka­pufáról védhetetlenül vágódott Mészáros hálójába. 2:0. A gól után még a zalai válogatott ve­zetett néhány támadást, két szögletet is kiharcoltak, me­lyekből Kovács fejesei a kapu fölé kerültek. A zalai együttes kis szeren­csével legalább az egyik pon­tot elhozhatta volna. Váloga­tott csapatunk nem játszott alárendelt szerepet, sőt a mér­kőzés nagy részében mezőfö­lényt harcoltak ki. Sajnos tá­madásépítésük körülményes és lassú volt. A végig jó iramú változatos mérkőzés sportszerű keretek között zajlott le. Jók, Halasi, Laki és Hudecz a baranyaiaknál, illetve Mészá­ros, Szikora, Bányai, Kovács és Gál. A játékvezető a 11-es meg nem adásánál hibázott. A megyei válogatott csapatok tornája táblázatának állása FELNŐTT IV. csoport: 1. Baranya 2 2----6:3 4 2. Somogy 1------1 3:4 — 3. Zala 1------ 1 0:2 — IFJÚSÁGI IV. csoport: 1. Bp. Kelet 2 2----8:1 4 2. Baranya 2 1 — 1 4:1 2 3. Somogy 2 1 — 1 2:6 2 4. Zala 2-----2 0:6 — A fölényeskedő és rossz szellemű ifjúsági válogatottunk megérdemelt veresége Baranya — Zala 4:0 (1:0) Pécs, Tüzér utcai pálya, 300 néző. Játékvezető: Mecseki. A két megye felnőtt válogatottjának mérkőzése előtt az ifjúsági válogatot­tak találkoztak ,a megyék közötti lab­darúgótorna keretében. A játékvezetői sípszóra a következő 22 játékos kezdi a játékot: Baranya: Erdősi — Keid1, Jung, Fenyvesi — Katlcs, Szalai — Ámon, Koch, Szőlősi, Angyal, Bánfai. Zala: Fábián — Henczi, Sólyom, Csergő — Németh, Bod­a — Harcz, Sóvágó, Matyók, Takács, Horváth. Mindjárt kezdés után a hazaiak jobboldali támadása jelent veszélyt a zalai kapura. A 3. percben a játék­vezető egy vitatható 0-est ítél a za­laiak ellen, melyet Angyal nem tud értékesíteni. A 6. percben vezetik első támadásukat a zalaiak, de Harcz be­adásáról a csatárok lekésnek. A fe­dezetek magas lbdákkal kísérletez­nek, de a baranyai védők elől ezeket nem tudják csatáraink megszerezni. A 13. percben Sólyom feleslegesen tá­madja Szőlősi, akit az üresen hagyott Angyalihoz tud továbbítani, az össze­kötő még kettőt lép a labdával és közelről a tehetetlen Fábián mellett a hálóba helyez. 1:0. A baranyaiak a szétesően és lelkesedés nélkül játsz­ó Zalai csatársor miatt, akik képtele­nek a labdát tartani, nagy fölénybe kerülnek. A védelemnek nagyon nehéz dolga van, hisz szinte a kapujához szegezik a csapatot. Szünet után Szalai helyett Kolonics jut szóhoz a baranyai, Takács helyett Molnár a zalai együttesnél. A csere különösen a hazaiaknál szerencsés, mert Kolonics jó támadásépítése hasz­nára van csapatának. A zalaiak játé­kát a csapkodás jellemzi, a játékosok egymással veszekednek, feleselnek, és a meg nem értés meg is bosszulja magát. Az 52. percben Németh fele­­selés és a játékvezető megsértése miatt a kiállítás sorsára jut Az ersi­­kerfölény csak fokozza a hazaiak nagy fölényét, melyet gólokra is tud­nak váltani. A 61. percben a lesre­­játszó zalai védelem mellett Amon senkitől sem zavartatva szerzi meg a második gól. 2:0. A 69. percben Sző­lős­ kitör és Fábiánt is kicselezve növeli a gólok számát. 3:0. A 70. percben Molnár szalad el a baranyai védők mel­lett, de nagy igyekezetében túl­jut a labdával az alapvonalon. Ez volt az utolsó zalai támadás. Ezután állandóan a zala­i kapu előtt és a mezőnyben pattog a labda és a 78. percben Koch a kapufát találja el, majd a 79. percben sarokrúgás után Szőlősi fejese állítja be a végered­ményt. 4:0. Ifjúsági csapatunk fegyelmezetlen magatartása nagy mértékben befolyá­solta a mérkőzést és kihatással volt a súlyos vereség kialakulására. Játékuk csapkodó, rendszertelen, kiábrándító volt. Ezzel szemben a baranyaiak lel­kes küzdenitudása az eredményesség­gel párosult és jól használták ki em­­berfölényüket. Győzelmük ilyen arány­ban is megérdemelt, hisz ha az Irány­­zékkal nincsen baj, a győzelem ará­nya még nagyobb is lehetett volna. Jók: Kolonics, Ámon és Angyal, il­­letve Fábián,­ Csergő és Sólyom.