Zalai Hírlap, 1969. július (25. évfolyam, 149-175. szám)

1969-07-15 / 161. szám

1969. július 15. SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT 7 A Nyári Kupában. Gyengén szerepeltek a zalai csapatok Máza-Szászvár—ZTE 3:0 (2:0) Máza, 200 néző, jv.: Király. MÁZA-SZÁSZVÁR: Süveges Jónás, Róth, Bakóci, Ba­logh, Németh, Fedrich, Szód (Szalai, 65. p.), Czebey, Ker­­kay, Szabó (Molnár 70. p.). ZTE: Déri — Magyar, Papp, Vörös, Madár II., Simon, Bo­lya (Borza 65. p.), Farkas, Szabó, Lang NI., Bognár (Pin­tér 60. p.). Orkánszerű szélben kezdő­dött a játék. Az első harminc percet eseménytelen mezőny­játék jellemezte. Valamivel a széllel hátban játszó hazaiak támadtak többet. A 30. perc­ben Farkas nagy helyzetből lőtt mellé. A 32. percben Cze­bey húzott el a jobboldalon, Déri ki­vetődött eléje, s a csa­tár átesett rajta. A játékveze­tő 11-est ítélt, amelyet Kerkay értékesített. 1:0. A 37. percben Szabó remek labdával indítot­ta Farkast, aki azonban közel­ről a kapus kezébe lőtt. Három perc múlva ismét Farkas hi­bázott gólhelyzetben. A 41. percben Szőcs beadása után Déri és Papp egymást zavarta, s a kipattanó labdát Szabó biztosan lőtte a hálóba. 2:0. Fordulás után a szél által támogatott ZTE nagy erővel rohamozott. Az 52., majd az 55. percben Szabó nagy lövé­seit védte bravúrral Süveges. Az 56. percben egy ellentáma­dás végén Szőcs átadását Ker­kay az elalvó védők mellett a hálóba helyezte. 3:0. Ez a gól teljesen visszavetette a ZTE-t s ettől kezdve végig a hazaiak támadtak, s nem a zöld-fehér védőkön múlott, hogy nem lőttek további gó­lokat. A lelkesebben, gólratörőb­­ben játszó hazai együttes ilyen arányban is megérdemelten győzött. . Jók: Róth, Fedrich, Caeber, Kerkay, illetve Papp, Simon, Szabó. Pécsi Bányász-I­II. Olajbányász 6:1 (2:0) Nagykanizsa, Olajbányász pálya, 700 néző. Jv.: Fenyvesi. PÉCSI BÁNYÁSZ: Bogyai — Bárány (Kelemen), Tarlósi, Györkő 11., Mérei, Márton, Selymes, Koch, Palkovics II. (Követ I.), Maklári, Benczik. II. OLAJBÁNYÁSZ: Tóth (Takács) — Szmolek, Szertics, Kütsön, Simon, Németh I., Meszes, Bokán, Varga J. (Söj­­tör), Németh 11., Baranyai. Mozgalmasak voltak az első percek: Németh I. távoli bom­báját Bogyai bravúrral hárí­totta szögletre, Márton lövése a kapufáról pattant ki, majd Meszes a kifutó Bogyai kezé­be lőtte a labdát. Változatos játék közben a 21. percben Baranyai jó helyzetben Bo­­gyait találta el. A 30. perc gólt hozott, az üresen hagyott Maklári 8 méterről leadott lövése a bal kapufát érintve került a hálóba. 1:0. Hét perc múlva Mérei 25 méteres lö­vése Tóthról Koch elé pattant, aki nyugodtan lőtt a hazai ka­puba. 2:0. Az 55. percben Palkovics II. az alapvonalig futott s beadás­szerű lövése a jobb kapufá­ról perdült a léc alá. 3:0. Alig telt el két perc, Makiári át­adását ismét Palkovics II. jut­tatta a hálóba. 4:0. Zavarban volt a hazai védelem, s a 60. percben Maklári 18 méterről növelte az előnyt. 5:0. A 82. percben Bokán mintegy 23 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. 5:1. Kezdés után Selymes beadásét Köves I. 25 méterről értékesítette. 6:1. A befejezés előtt Németh II. ellől Bogyai kétszer is bá­tor kivetődéssel tisztázott, majd Baranyai derékrándulás miatt elhagyta a játékteret. A kanizsai gárdából talán Szertics, Külszín, és Bokán tel­jesítménye érdemel említést Z. Dózsa—Pápai Textiles 2:2 (0:1) Zalaegerszeg, 400 néző. Já­tékvezető: Biczó. Z. DÓZSA: Pátrovics — Szákonyi 11., Fernczfy, Takács, Ledó, Gáspár (Dervalics 11.), Faragó (Beledi), Németh, Var­ga, Fazekas, Pávlicz. PÁPAI TEXTILES: Szép — Zsenák, Nyári, Szabadkai, Do­monkos, Pintér, Pacusa, Szűcs, Krasnyánszky, Keresztes, Gombás. Erős széllel szemben kez­dett a Dózsa s amíg erővel bír­ták, sok szép támadást vezet­tek. Aztán fokozatosan beszo­rult a lila-fehér csapat. A 25. percben Keresztes előreívelt labdája átszállt a védők fe­lett s a jó ütemben érkező Szűcs a kifutó Pátrovics felett a hálóba emelt. 0:1. A szünet előtti percekben újra a Dózsa rohamozott, egy alkalommal Pávliczot az utolsó pillanatban szerelték, később egy kava­rodás végén a labda a kapuba is jutott, de a játékvezető a kapus támadása címén nem adott gólt. A 75. perc hozta meg az egyenlítést: Fazekas szögletrú­gása nyomán a labda úgy ke­rült a hálóba, hogy közben senki sem érintette. 1:1. Be­szorult a pápai csapat, de egy­­egy ellentámadás során gyors belső hármasa mindig veszélyt jelentett. Pátrovics három al­kalommal is bravúrral men­tett, de a 83. percben Keresz­tes közelről leadott lövésével szemben már­ tehetetlen volt. 1:2. Már a levegőben lógott a Dózsa veresége, amikor a 87. percben Ledó a kaputól mintegy 30 méternyire lövés­re szánta el magát és a labda Szép mellett a hálóba csú­szott. 2:2. A pápai együttes — főleg belső­ hármasa — jobban, tet­szetősebben és gólratörőbben játszott s csupán Pátrovics jó védésének volt köszönhető, hogy több gólt nem kapott a Dózsa. Igaz, viszont, hogy Páv­licz révén az egerszegi csapat is kihagyott két nagy helyze­tet. Jók: Pátrovics, Takács, Fa­zekas, Ledó, illetve Zsenák, Szűcs, Keresztes, labdára és az ötös sarkáról a jobb sarokba helyezett. 3:0. Hét perc múlva Mazaga szök­­tetése után Józsi Gy. pompás egyéni játékkal szerzett gólt. 4:0. A IL félidőt Szerdahelyi fel­ső kapufája vezette be. Az 53. percben Mazaga jó cselek után küldött lövése egy védőről Szerdahelyi elé perdült, aki 8 méterről nem hibázott. 5:0. A vasutasoknak különösen a csatársora van elemében, amely négy gólt erős széllel szemben ért el. A Dózsa vál­tozatlanul gyengélkedik, külö­nösen védelme sebezhető erő­sen.Jók: Vlaszák, Szentgyörgy­­völgyi, Németh L., Józsi Gy., Mazaga, illetve Csatári, Dru­zsin. A­UTÓSOK! Wilus 1-An T4M üzedékessé a KÖTELEZŐ GÉPJÁRMŰ­SZAVATOSSÁGI BIZTOSÍTÁS MI. IL félévi­gta. A hó végéig pótlék­mentesen fizethető. Befizetőlap, felvilágosítás az Állami Biztosító fiókjainál. MÁV NTE—N. Dózsa 5:0 (4:0) Nagykanizsa, MÁV NTE pá­lya, 300 néző. Jv.: Végh. MÁV NTE: Vlaszák (Szántó) — Fazekas, Szentgyörgyvölgyi (Molnár), Szabadi, Németh ,­­Kovács F., Szerdahelyi, Józsi Gy, Horváth, Mazaga, Varga. N. DÓZSA: Peszleg — Ko­vács (Szlamen), Katrein, Szu­­hányi (Komáromi), Csatári, Pernecz, Balogh, Vécsei, Prá­­vicz, Druzsin, Balázs. Néhány veszélyes Dózsa szöglet után Horváth—Józsi Gy. akció végén Mazaga „lé­pett” ki középen és 8 méterről a jobb sarokba bombázott. 1:0. A 14. percben Balogh 22 mé­teres szabadrúgását Vlaszák bravúrral tisztázta. A 17. perc­ben Józsi Gy. átemelte a lab­dát Katrein felett, lövése Peszlegről Mazaga elé pattant, aki közelről az üres kapuba gurított. 2:0. A másik oldalon Vlaszák két bátor védése ka­pott tapsot. A 28. percben Né­meth I.. átf'*''át Horváth át­lépte, Józsi Gy. rácsapott T­AtrÁi HÍRLAP Ez a helyzet a Nyári Kupában dijnyugad csoport 1. Miai-SzíMV.* 2 2-* 1:12 2. Pécsi B.« 2 2 - • IK­ 3 4 S­ ZTE 3 8-1 5: 11 4 4. Pécsi Ércb.» 2 - - 2 3: 7 -5. Olajb. 3 - - 3 4:13 -• A Máza-Szászvár, a Pécsi bá­nyász és Pécsi Ércbányász egy­­szer-egyszer szabadnapos volt. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT 1. Keszthely 2 2 - - 3:­ 4 2. Z. Dózsa 2 1 1 - 3:2 3 3. Pápa 2 - 1 1 2:4 1 4. Bauxitbánya 2 , - 2 0:2 -Egyéb eredmény: Keszthely— Bauxitbányász SE 1:0 (0:0). NYUGATI CSOPORT 1. rendőrnőik 2 2 - - 8:0 4 2. MÁV NTE 2 1 1 - 7:2 3 3. Szombati,. D. 2 - 1 1 2:4 1 4. N. Dózsa 2 - - 2 0:2 -Egyéb eredmény: Cellk­őmölki VSE—Szombathelyi Dózsa 2:0 (ISO). A totó 28. heti eredménye 1. SZMTE—Kecskemét 2 0:2 2. Jászberény—Budafok 2 1:2 3. N. Olajb.—Pécsi B. 2 1:6 4. Máza-Szászvár—ZTE 1 3:0 5. Kossuth KFSE—KVTK 1 8:0 6. Pénzügyőr—Izzó 1 2:1 7. Esztergom—Almási. 2 2:4 8. Gyula—Szeg. Dózsa X 2:2 0. Szarvas—­Mezőkovics B. 2 2:4 10. Borsod—Papp J. SE X 1:1 11. Z. Dózsa—Pápa x 2:2 1I. SZVSE— Szem­. MÁV 2 1:2 12. Cegléd—Miskolc 1 no + 1 14. Keszthely—Bauxit 1: 1 1­ 4 A zalai atléták négy első helyet szereztek a területi felnőtt bajnokság második napján Balogh Katalin (ZTE) 200 méteren új megyei csúcsot futott A déldunántúli területi fel­nőtt atlétikai pályabaj­nokság második napján, vasárnap délelőtt napos, már csak kis­sé hűvös, de változatlanul sze­les időben került sor a prog­ram szerinti 14 versenyszám­ra a kanizsai Olajbányász SE sporttelepén. A szombati három első hely után vasárnap négy bajnokságot szereztek a zalai atléták, a zala­egerszegi Balogh Katalin, Vasvári Mária, valamint a kanizsai Hosszú Mária és Horváth Tamás révén. A viadal legjobb egyéni eredmé­nyét egyénileg szintén zalai atlé­ta érte el: az összesen három bajnokságot nyert válogatott Balogh Katalin (ZTE) igen jó új megyei csúccsal, 25­0 mp­­cel szakította át a célszalagot 200 in­as síkfutásban. Részletes ered­mények : FÉRFIAK * ■,pn _ Möntő 2 A három bajnok*ágót nyert Balogh Katalin , „ „ m (ZTE) a 200 méteres síkfut*» céljában. Ertd­előfutam, 10 indu­­ménye, 21,1 mp, új megyei csúcs, ló): 1. Regős Jó­ ‘ (Lehel László felvétele) zsef (PVSK) 21,8, 2. Malis (PVSK) 21,8, 3. Hegedűs (ZTE) 22,1 mp. 800 m (7): 1. Foga­­rasi Sándor (Komlói Bányász) 1:58,1, 2. Nagy (PVSK) 1:58,9, 3. Dudás (Komló) 2:00,9 perc. 10 km-es gyaloglás (5): 1. Horváth Tamás (II. Olajbá­nyász) 50:52,6, 2. Bodó (Kapos­vári Dózsa) 54:07, 3. Vörös (PEAC) 56:38,8, 4. Németh­ (ZTE) 60:21,8 perc. 400 m gát­futás (2 időfutam, 8): 1. Bek­e­ben István (PVSK) 55,9, 2. Kovács (K. Dózsa), 3. Végvári (Barcsi SC) 58,7, 4. Brauft (ZTE) 60,4 mp. 3000 m Aka­­dályfutás (5): 1. Ács Lajos (K. Dózsa) 9:33,2, 2. Németh (P. Dózsa) 9:46, 3. Telekes (ZTE) 10:00,2,... 5. Nagy L. (II. Olaj­bányász) 10:41,8 perc. Magas (5): 1. Dévai László (PVSK) 180, 2. Tarr (Pécsi Tanárkép­ző) 175, 3. Lukács (ZTE) 170 cm. Hármas (12): 1. Lakatos László (P. Dózsa) 13,98, 2. Fe­jős (Szekszárdi Dózsa) 13,32, 3. Vári (ZTE) 13,25, 4. Miku­lás (N. Olajbányász) 13,18,... 8. Ónodi (N. Olajbányász) 13,12­­. Diszkosz (8): 1. Földi Mihály (K. Dózsa) 48,34, 2. Tóth (Sz. Dózsa) 44,22, 3. Már­ton (PVSK) 43,76,... 5. Bá­lint (N. Olajbányász) 38,40, 6. Máté (N. Olajbányász) 37,22 m. Kalapács (6): 1. Tóth Fe­renc (Sz. Dózsa) 55,20, 2. Man­­del (PEAC) 50,78, 3. Máté (N. Olajbányász) 49,82 m. NŐK: 200 m döntő (2 előfutam, 7 induló): 1. Balogh Katalin (ZTE) 25,0 (új megyei csúcs), 2. Patacsy (P. Dózsa) 26,2, 3. Szilágyi (PVSK) 26,4,... 6. Péntek (II. Olajbányász) 27,9 mp. 800 m (8): 1. Szabó Zsu­zsanna (Komló) 2:18,8, 2. Szuprics (Sz. Dózsa) 2:21,8, 3. Horváth J. (ZTE) 2:30,2,... Tanai (ZTE) 2:35,3 p. Távol (8): 1. Hosszú Mária (N. Olaj­bányász) 520, 2. Korpavári (N. Olajbányász) 497, 3. Rado­­csai (PVSK) 498 cm. Súly (12) : 1. Vasvári Mária (ZTE) 12,86, 2. Fonód (P. Dózsa) 12,10, 3. Illés (P. Dózsa) 11,68,.­. 5. Balogh K. (ZTE) 10,90 m. Ge­rely (8): 1. Takács Ágnes (P. Tanárképző) 42,40, 2. Vasvári (ZTE) 35,70, 3. Kövecs (PVSK) 32,24,... 6. Csorba (ZTE) 28,96 m. A világ sportja sorokban Magyar Idő­k mint hétfőre virradóra újabb lfl döntőt bonyo­lítottak le a kaliforniai Santa Marában folyó nagyszabású nem­zetközi úszóversenyen. Gyarmati Andrea személyében ezúttal is érdekeltek voltunk, de a nagy­szerű képességű fiatal úszó a lfl- m-es női számban csak az 5. helyet tudta megszerezni — igaz, hogy egészen jó — 1:02 perces idővel. Ezúttal is jó néhány ki­váló eredmény született. ■ A szlovék nermzetközi sportlö­vő versenyen a hazaiaknak ju­­goszláv, magyar és román lövé­­szok — összesen 47-en — voltak az Mién felel A magyarok közül Nyitrai Gábor szerepelt a leg­jobban, am a Standard Planto­y Junior számban 569 körrel meg­szerezte a győzelmek • Labdarúgó világbajnoki selej­­tező mérkőzésen a Chile—Uru­guay találkozó 0:0 ás gólnélküli döntetlennel végződött. Norvég, dán, svéd, finn, ma­gyar és NDK-s versenyzők rész­vételével bonyolították le a 2. nemzetközi keleti-tengeri kupa tájékozódási futóversenyt. A 139 részvevő közül a férfiaknál a dán bajnok, Loif Norgard bizo­nyult a legjobbnak, míg a nők­nél a magyar Monszpart Sarolta szerezte meg az elsőséget. A váltó csapatversenyt az NDK-s Dynamo Elbe Dresden nyerte. A Lublinban a nemzekközi sakk­­versenyen már az 5. fordulót 1- 1-St átszőtték. Férfiak: Gipszlisz (szovjet)—Bárczai (ma­gyar) döntetlen, Osváth Fu­x (NDK) 0:1, Kovács—Dobacinszki (lengyel) függő. Az 5. forduló után Gipszlisz és a lengyel Léwy vezet 4 ponttal. Fux­nak 3,5, Daváthnak, Schmidt­­nek (NDK) és Bárczainak 3-3 pontja van. Nők: ___ _ Jurcsinszkaja (szovjet)—Kovács IM), Radzikowska -Finta IS), Nagy —Baumstark döntetlen A mezőnyben Jurcsinszkaja áll az élen 4,5 ponttal. Az NDK-vel Suhl-ban szom­baton és vasárnap nagyszabású nemzetköz ifjúsági kötöttfogású birkózó versenyt rendeztek, ame­lyen jól szerepeltek a magya­rok. Három győzelmet és két má­sodik helyet szereztek. Eredmények: 52 kg: 1. Donessc (magyar). 57 kg: 1. Radachinski (NDK) 2 Katz (magyar). Mkg: 1. Sillyei (magyar). 100 kg:­­ Bogatenkov (szovjet), 2. Szénán (magyar). Nehézsúly: 1. Lajos (magyar) . Megkezdte a felkészülést a válogatott A szeptember 14-i prágai Csehszlovákia-Magyarország VB selejtező visszavágójának előkészületét kezdte meg hét­főn a magyar labdarúgó vá­logatott keret A Soós Károly szövetségi ka­pitány által kijelölt játékosok 10 órakor az MLSZ-ben gyüle­keztek, majd rövid számbavé­tel után elindultak Tatára, ahol július 25-ig vesznek részt kö­zös edzéseken. Mindössze három játékos nem tartott a kerettel: Bicskei és Rákosi, akik engedéllyel klubjukban edzenek, valamint a diósgyőri kapus, Tamás. A DVTK játékosét edzője, Tátrai Sándor képviselte és mentet­te ki: Tamás tőlünk 20-ig kapott engedélyt, hogy külföldre utaz­­hasson családjával. A hétfői napon Tatán az alábbi játékosok kezdték meg a munkát: Szentmihályi, Káposzta, Du­­nai III., Fazekas, Zámbó, Be­ne, Dunai 11., Bánkúti, Göröcs, Páncsics, Szűcs, Juhász, Ihász, Pusztai, Ruzsinszky, Kozma, Kocsis, Kelemen, Somogyi és Halmosi. Kiváló minőség­, szép csomagolás lengyel cukorka Kaphatók az élelmiszerboltokban —­­BC áruházakb­an Horváth Sándor (N. Bútoripar) nyerte a minősítő tekeversenyt Vasárnap délelőtt Nagykani­zsán, a Kinizsi SE tekecsar­nokában 100 dobásos, nagygo­lyós, II—III. osztályú férfi mi­nősítő versenyt rendezett me­gyénk teke szakszövetsége, amelyen csupán 4 szakosztály (I. Építők, N. Bútoripar, N. Olajbányász, Hahóti Rákóczi TSZ SK) 12 versenyzője vett részt. Eredmények: 1. Horváth Sándor (II. Bú­toripar) 421, 2. Kozma Imre (Z. Építők) 420, 3. Németh Csaba (Z. Építők) 420, 4. Ba­ranyai András (Z. Építők) 416, 5. Schüller János (Z. Építők) 410, 6. Németh István (II. Bú­toripar) 404 fával. Óvja 65E5a5ä55aia egészségét ! Szívjon B® bolgár Plovdiv füstszűrés EMilitHil cigarettát Plovdiv, egy csomag 20 db, 440 Ft