Zalai Hírlap, 1969. szeptember (25. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-02 / 202. szám

6 Megtört a jég... ZTE—N­agybátonyi Bányász 3:0 (0:0) Nagybátony, 1000 néző. Játékvezető: Stenczel. ZTE: Bolemányi — Prokisch, Papp, Filó, Vörös, Igazi, Kocsis (Kajtár a szünetben), Fehér, Szabó (Tóth 62. perc), Madár, Rita. Edző: Szőcs János. NAGYBÁTONY: Szekeres, — Romhányi, Gáspár, Szalai, Kupcsulik, Rakonczás, Nagy, Kovács, Kegye II. (Kakukk, 69. perc), Veres, Kegye I. Edző: Dávid Róbert. ZTE támadásokkal kezdő­­dött a mérkőzés s bevezető­ként Madár lövése szállt kapu felé. Tíz perc eltelte után bontakoztak ki a bányászok első támadásai, de veszélyt ezek egyáltalán nem jelentet­tek, csupán néhány szögletet tudtak kiharcolni. Aztán ismét a ZTE akciók következtek, Madár többször vállalkozott lövésre, de ezek célt tévesz­tettek. Később Kocsis jó kapu elé ívelése nem talált befeje­zőre, majd Veres futott el, de lövése mellé szállt. Fehérnek, Szabónak és Madárnak is akadt még bíztató helyzete, d­e a befejezésbe egyelőre mindig hiba csúszott. Egy-egy ellentá­madásnál viszont jól állt a lá­bán a ZTE védelmi sora. Az utolsó öt perc fergeteges ZTE támadásokat hozott. Először Prokisch futott fel, középre adott, de eredménytelen ma­radt az akció, aztán Madár lőtt mellé, később Fehért vág-AZ NB I B EREDMÉNYEI: Békéscsabai Előre—BKV Előre 1:0 (6:o) Knopp utca, TO00 néző. Góllö­vő: Bertók,­ Ózdi Kohász—Székesfehérvári MÁV 2:1 (0:0) Órd, 2000 néző. Góllövők: Csu­­kány, Sashegyi, illetve Papa­­dimitriu. Szegedi EOL—várpalota­ Bá­nyász 4:4 (4:3) Szeged, 7000 néző. Góllövője: Vass (2; egyet 11-esből),­ Pikó, Vörös, illetve Dorogi (2), Or­bán I. (2). Kecskeméti Dózsa—Ganz-MÁ­VAG 2:0 (1:0) Kecskemét, 3000 néző. Góllö­vők: Kiss, Lutír­ Miskolci VSC—Szolnoki MTE 1:0 (1:0) Miskolc, 1,700 néző. Góllövő: Kram­paszky Ill­esből­. Bp. Spartacus—Oroszlányi Bá­nyász 2:2 (2:1) Kőér utca, 300 néző. Góllövője: Simon, Gábor, illetve Nagy, Csinos. Szünet után Kocsis helyett­­ Kajtár állt be. Már az első­­ percekben két szöglet is jelez­te a ZTE fölényét. Az 51. perc­ben a ZTE 16-osáról rúghattak szabadrúgást a nagybátonyiak. Ezt Bolemányi szépen védte, a labda kirúgása után Madár a középen ugratta ki Fehért, aki a kapu felé húzott, a kiro­hanó kapus felett akart a há­lóba emelni, de a labda Sze­keres kezébe akadva Kajtár elé perdült, aki egyből kapu fölé bombázott. Nagy helyzet volt! Nem sokáig kellett azon­ban a helyzet kihagyása miatt bánkódni, mert még ebben a percben szabadrúgás­­hoz jutott a ZTE, Madár, Kaj­tár elé gurított, s ő mintegy 16 méterről a léc alá vágta a labdát. 1:0. _ Továbbra is a ZTE maradt fölényben. A 70. percben Kupcsulik egy összecsapás kö­vetkeztében megsérült és nem is folytatta a játékot. A 74. percben Bita a jobb szélen fu­tott el, átjátszott a bal szélen tartózkodó Kajtárhoz, ő visz­­szaküldte a labdát középre, s a közben odaérkező Bita a két csel után a kapu közepébe vágta a labdát. 2:0. Nyugodtan és szépen ját­szott ezután már a ZTE, a bá­nyászcsapat alig jutott szóhoz, közben kapusuk, Szekeres né­hány szép védéssel mentette meg csapatát újabb góloktól. A 86. percben a labda Kajtár elé került, aki mintegy 18 méter­ről nagy lövéssel állította be­­a végeredményt 3:0. A ZTE végig irányította a mérkőzést, az első félidőben még tett néhány kísérletet a helyi csapat a győzelem meg­szerzésére, de az első gól után szinte teljesen összeomlott. A­­ZTE szemre is szépen, jól és­­ főleg eredményesen játszott, s­­ ilyen arányban is megérde­­­­melten győzött. Bolemányi kevés feladatát , hiba nélkül látta el, a védelmi sor is kifogástalanul játszott, külön is ki kell emelni azon­ban Vörös magabiztos, jó já­tékát. Filó szokott jó formá­ját mutatta, igazi játékán eleinte még kiütközött a hos­­­szú kényszerpihenő, szünet után azonban már kifogástala­nul játszott. Kocsis a közép­pályán dolgozott rengeteget, jó átlagteljesítményt nyújtott. A támadósorban Kajtárt kell első helyen kiemelni, kemé­nyen, harcosan játszott, két gólja nagyszerű teljesítmény volt. Bita is kiválóan játszott, Szabó főleg az első félidőben — amikor még támadgatott az elenfél — ügyes labdatartásá­val vált hasznossá. Madár nagy mezőnymunkát végzett, lövései azonban nem sikerül­tek. Fehér főleg a második fél­időben, a neki megfelelő hát­ravont szerepkörben jó telje­sítményt nyújtott. Tóth rövid ideig jtászott­­ kielégítően. A nagybátonyi együttesből Gáspár dicsérhető. Stenczel játékvezető a szá­mára könnyű mérkőzésen tár­gyilagosan bíráskodott. ZALAI HÍRLAP 1969. szeptember 9. SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT ták fel, de a szabadrúgás el­maradt. A 44. percben Papp szabadrúgását nehezen védte Szekeres, majd befejezéskép­pen Madár ismét kapu fölé lőtt. 70 percen át emberhátránnyal játszott a kanizsai csapat ••• Kaposvári Kinizsi—N. Olajbányász 3:1 (1:1) Kaposvár, 2000 néző. J. v.: Hor- S­váth F. K. KINIZSI: Kovács — Balogh Báli, Németh, Bözsöny (Novák), Horváth, Savanyó, Márton, Göncz, Segesdi, Laczkovics. Edző: Zay József. N. OLAJBÁNYÁSZ: Tóth I. — Szmolek, Bolla, Kütsön, Németh I., Hegedűs (Boda), Meszes, Komá­­novics (Harcz), Bokán, Németh II., Baranyai. Edző: Bárkányi Tibor. Bokán közeli, kapu föl­szállt lö­vése után az 5. percben a hazaiak már gólt értek el: Laczkovics lö­vését a kifutó Tóth I. Göncz elé ütötte, aki a késlekedő kapus mel­lett az üres kapuba lőtte a labdát. 1:0. A 15. percben Laczkovics 14 méterről kapufát lőtt. Három perc múlva Baranyai lövését védte jól Kovács. Változatos volt a játék. A 20. percben Szmolek az alap­vonal és a 16-os találkozása táján — valamivel a büntetőn belül­­ szerelni akarta Laczkovicsot, a labda helyett azonban véletlenül a balszélső lábát rúgta meg. A já­tékvezető meglepetésre kiállítot­ta a kanizsai játékost, sőt 11-est is ítélt. Göncz büntetőjét azonban Tóth I. kiütötte, majd a védők felszabadítottak. A félidő hátrale­vő részében a 10 főre olvadt Olaj­bányász teljesen egyenrangú volt, sőt a 43. percben sikerült egyen­lítenie is: Németh N­.—Baranyai akció végén a balszélső beadását Meszes közelről a hálóba lőtte. 1:1. Fordulás után a játékot Göncz lesgólja vezette be, majd Laczko­vics közeli lövését védte Tóth I. Az 57. percben Laczkovics 30 mé­teres szabadrúgása a kapufán csattant. A fölénybe került élel­mezésiek a 62. percben vezetést szereztek: Laczkovics 15 méteres lövése a késve vetődő Tóth I. ke­zéről a hálóba pattant. 2:1. Bara­nyai sikertelen lövése után a 70. percben ismét Laczkovics lőtt — ezúttal közelről — gólt, 3:1. Két perc múlva Bolla távoli szabadrú­gása a felső kapufáról Baranyai elé pattant, akinek fejesét Kovács némi szerencsével tette ártalmat­lanná. A hajrá is a hazaiaké volt: Laczkovics lövését mentette a ka­pufa segítségével Tóth I., majd Savanyú lövését hárította szöglet­re a kanizsai kapus. Élénk iramú, rendkívül kemény mérkőzésen a két potya­ízű gól, valamint Szmolek elhamarkodott kiállítása miatt vesztett az egyéb­­ként lelkesen küzdő Olajbányász. A kaposváriak szünet után jól használták ki emberfölényüket. Tóth I. több szép védés mellett két gólban ludas. A hátvédek ez­úttal szürkén játszottak. A közép­pályások közül Hegedűs végig jól játszott, de Bokán és Németh I. ellen sem lehet panaszt tenni. A csapat legjobbja a helyét sokat változtató, fáradhatatlan Baranyai volt. Németh II. nagy akarással, jól mozgott. Meszes gólján kívül ezúttal keveset mutatott. Roma­­novics és a hosszú idő után ismét szerepeltetett Boda és Harcz igye­kezett — több-kevesebb sikerrel. A győztes csapatban Báli, Né­meth, Göncz és Laczkovics nyúj­tott átlagon felüli teljesítménytt. Harasztos Ferenc Ez történt az NB I-ben Újpesti Dózsa—Vasas 6:1 (1:1) Népstadion, 15 000 néző. Góllö­vők: Bene (3), Nagy L., Dunai N­., Fazekas, illetve Puskás. Változatos első félidő után, a II. játékrész első néhány perce alatt eldőlt a mérkőzés.♦ Salgótarján—Ferencváros 2:1 (0:1) Salgótarján, 11000 néző. Góllö­vők: Básti, Jeck, illetve Németh. A második félidőben többet tá­madó salgótarjániak a 89. percben szerezték meg a győztes gólt. * Komló—Sz. Haladás 1:1 (0:0) Szombathely, 8000 néző. Góllö­vők: Makray, illetve Szabó. A nagy lelkesedéssel játszó ven­dégek rászolgáltak az egyik pontra.* Diósgyőr—Rába ETO 1:1 (1:0) Diósgyőr, 312 000 néző. Góllövők: Vass, illetve Korsós. A győriek nagyszerű hajrájuk­kal harcolták ki a döntetlent. * Pécs—MTK 4:1 (3:0) Pécs, 81003 néző. Góllövők: Kö­ves, Bérczési, Rádi, Máté, illetve Takács. Az első félidőben remek teljesít­ménnyel kirukkolt hazaiak győ­zelme ilyen arányban is megérde­melt.* Bp. Honvéd—Csepel 2:2 (2:1) Kispest, 10 000 néző. Góllövők: Karakas, Marosi (11-esből), illetve Csordás, Faludi. A Honvéd csatárai gólhelyzetek sorát hagyták ki.* Tatabánya—Eger 4:0 (3:0) Eger, 8000 néző. Góllövők: La­­dinszky (2), Monostori CZ). A tatabányaiak két gyors gólja teljesen megzavarta a hazai csa­­­patot. A megyei bajnokságban. Folytatta őszi sikersorozatát az Andráshida Bak—7. Vörös Lobogó 3:1 (3:1) Bak, 300 néző Jv.: Miller. Jó iramú mérkőzésen helyzeteik alapján nagyobb arányban is győzhettek volna a hazaiak. Fe­h­ért a mérkőzés végén sportsze­rűtlenség mia­tt kiállították. Góllövők: Farkas (2), Rákosa, il­letve Rohonczy. Jók, Lövey, Farkas, Berkovics, Rákosa, illetve Pesszleg, Rohonczy. Ifjúsági: Bak—Z. Vörös Lobogó 1:0. Zalalövő—N. Thuri SE 1:1 (1:1) Zalalövő, 250 néző. Jv.: Nagy . Szünet utáni játékáért győzel­met érdemelt volna a hazai csa­pat. Góllövők: Berki, illetve Moldo­van. Jók: Kovács I., Kovács IV., Csá­szár, Hodászi, illetve a Thuri SE védelme. Ifjúsági: Zalalövő—MÁV NTE 4:2.* Lovászi Bányász—I. Vasút 5:1 (1:0). Lovászi. 200 néző. Jv.: Széky. A lovászi együttes csak szünet után tudta fölényét gólokra válta­ni. Kiállítva: Góczán (7. Vasút). Góllövők: Kozma II. (2), Nagy I. (2), Molnár II., illetve Simon II Jók: Molnár I., Völgyi, Kozma I., illetve Somogyi, Pethő, Si­mon II. Ifjúsági: Z. Dózsa—Lovászi 2:0. * Andráshidai MEDOSZ—Letenyei XII­­­./KZ 3:0 (3:0). Andráshida, 200 néző. Jv.: Ba­ranyai. A hazai csapat minden tekintet­ben felülmúlta a letenyeieket, és biztosan szerezte meg a győzel­met. Góllövők: Hamar, Csergő, Kol­tai,Jók. Az egész andráshidai csa­pat, illetve Tánczos.­­ Ifj­úsági: Andráshida—Letenye 2:0.♦ N. Olajbányász n.—Lenti VM 3:1 (2:0) Nagykanizsa, Olajbányász pálya, 100 néző. Jv.: Ball. Az NB II-es tartalékok közepes teljesítménnyel is biztosan győz­tek. Góllövők: Soós, Horváth B., Za­­kócs, illetve Ferincz. Jók, Kovács, Horváth B., Soós, Zakócs, illetve Fehér, Radocsányi, Varga. Ifjúsági: I. Olajbányász—Lenti VM 10:0 (6:0). Bázakerettye—ZTE II. 5:1 (2:1).­­ Bázakerettye. 200 néző. Jv.: Te-­­ rendi. Góllövők: Bátor (2), Tóth II. (2), Horváth, illetve Lang II. Jók: Szőke, Tóth I., Bátor, illet­ve Czotter, Bolya, Bita II. Ifjúsági: ZTE—Bázakerettye 8:0. * Vasárnap folytatódtak a küzdel­mek a megyei bajnokság ,,B” osz­tályában is Az őszi első forduló eredményei: Söjtör—Becsehely 1:1 (0:0), Felsőrajk—Zalaszentgrót IV. k. 2:3 (1:1), Hahót—Bottyán SE 1:1 (0:0), Zalaszentiván—Tófej 4:6 (2:4), Zalaszentbalázs—Türje 3:0 (1:0), Ganz-MÁVAG—Kustánszeg 3:0 (1:0), Kemendollár—Páka 3:0 (0:0 fő Vállalati, közületi, lakossági stb. ÜZ­LETI apróhirdetések díja hétköznap sza­vanként 2,— Ft, vasárnap 4.— Ft. Válla­lati, közületi, lakossági stb. soros ÜZL­ETI közlemények hétköznap 12.— Ft, vasárnap 24.— Ft hasábsoronként. Keretes hirdeté­sek díja hétköznap 3,5 Ft, vasárnap 4,50 Ft hasábmilliméterenként. Meghatározott oldalra szóló keretes hirdetés díja az alaptarifa+50 százalék helyfelár. segéd-Állandó nagybani­ , * ■ -zsai munkahelyre HH|lt§i(lS0K3I teljesítménybérezés­sel felveszünk: vil- « « •• 1 lanyszerelőket, kő- a KI­Sr műveseket és segéd- iCI ▼ Ifi Iliim, munkásokat. Nagy­­kanizsai Építőipari zalaegerszegi Szövetkezet, Nagy- munkahellyel, kanizsa. Kinizsi u. 17.____________________ Szakközépiskola és Ingatlankezelő Gimnázium, Zala- Vállalat, egerszeg, Ságvári u. Zalaegerszeg, 23. adminisztrátort jó Várkör 11. 96 5­ i gépírással és takarí­tónőt azonnal fel-­­ vesz. 2610 . ’ " " Szövetkezetek, Tsa A Bábolnai Állami Úr­­t Figyelem 1 Gazdaság 2 éves ba­j vas-esztergagépe romfigondozói isko. és marógépek elekt­rót indít október 1- remos javítását, vá­tol. Jelentkezhetnek iamint háztartá 17 évet be nem töl- gépek javítását vá­tott fák, akik a 8. lalom. cím: Zala általános iskolát el- egerszeg, KISZ-lakó végezték. Az iskola terep, IV. ép. 2.rajt ideje alatt teljes el- czigány Lajos vi látást és ösztöndíjat lányszerelő mester, kapnak, majd utána —-—ír------—,—tt.— korszerű telepeinken A Bábolnai Ágal helyezzük el őket. Gazdaság felvesz­­i. Jelentkezésüket írás-­tal, e­ektronfiémák­ ban kértük, a sze- Jelentkezés irásbí­n h­élyzeti osztály cí- a gazdaság szemel mere. 852 ^eti-P­sztalyán.____8 . Azonnali belépő Képkeretezést szak- sei gépkocsivezet szerűen vállal Tor- két alkalmaz a Zal­ayos István üveges egerszegi ÁFOR gé képkeretező. Nagy­­kocsi kirendeltsét lAnizsa, Lenin u. 21. Baki u. 2. Telefo 2601 12—677. 21 Idősebbeknél ház­tartási munkában k segítene kis szobáért , megegyezéssel lenn- 9 formálható nyugdí- V­­as nő. ..Otthon e­z 96 506 jeligére Zala­egerszeg, Kossuth u. hirdetőbe. 96 506 WERMI . Olcsón eladó KI- , vály Pál út 8. csalá­ . di ház, ebből egy szoba, konyha, kam. - ra beköltözhető. Ér-­­­deklődni Nagykani- ■ zsa. Dózsa Gy. u. 27. ________________59 330 1000 négyszögöl szántóterület eladó, esetleg három rész­ben is. KISZ-lakóte­leptől 500 méterre. Zalaegerszeg, Kö­nyök u. 8. ____________ 78 899 Henyehegyen 400 négyszögöl rizling szőlő, leválasztott pincerésszel és telj­es felszereléssel eladó. Vasútállomáshoz. S autóbusz megállóhoz közel van. Érdeklőd­ni Alsónemesapáti ’ Tsz-irodában. 25 564 c Kétszobás családi­­ ház azonnal beköl­­­tözhetően előadó. 4 Nagykanizsa, Bago­-­­ al-sor 63. 2602 ~ Szentpéterúr közö s­ségben egy emele­tes családi ház,­­ ugyanott tíz éves II szépnövésü Agave eladó. Szigligeti. *■ Szentpéterúr. 2586 n______________________ 200 négyszögöl ház- L1 hely és 700 négy­­s­­szögöl szőlő Bozso- 5- kon terméssel, ol­­csón eladó. 3- cson eladó. Érdek­­e­­lődni: Csácsbozsok Tompa u. 18 11 96 50! Háromszobás ősszel komfortos családi inf­­ .melléképülettel 900 négyszögöl telek­ét elítde­ Nagykani­­zsa, Magyar u. 12. " isii 408-as Moszkvics! eladó. Érdeklődni Irodagéptechnikai Vállalat. Zalaeger­szeg. Sütő u. 2. ________ 78 898 Bejáratos Simson Schwalbe eladó. Za­laegerszeg. Jókai ut­ca 36., Zaláék. 2591 csm Eladó Viniszto— ' Mcs típusú kazán, egy cseh vaskályha és kétrészes öntött­­­­vas mosogató. Zala­­­­egerszeg. Liszt F. u­t _____________259. 1 Drótozott tető-üves • eladó. Cím a kiadó­ban­_________259. Igényesnek háló. 1 szobabútor eladó Zalaegerszeg. Lenír 4 út 10/A II/l.________ Fekete kereszthú­­­ros bécsimechanika - zongora eladó. Nagy­v.­kanizsa. Kun Béli­­ u. 16. Telefon 13—140/235 mellék. • __________257 Elcserélném zala­­­ egerszegi másfélszó , összkomforto­­s Járásomat közpon­t hasonlóra vagy ker­­­tes tanácsb­a. Tele ■­fon: Zalaegerszeg _ 11—607.__________78 91 s­ Garázs eladó, esc Híj­as' szétszerelhet­ ”m: Nagykanizs 1. Hirlapbolt. 26 k. —1 k. Olvassa a Zalai Hírlapo Elcserélném más- ' félszobás lakásomat egy szoba összkom­fortosra Nagykani­­zsa, Bajza u. 8. Tóth István.____________2598 . Centrál melletti első emeleti két szo­ba összkomfortos la­kásomat elcserélném három szobásra meg­egyezéssel. Nagyka­nizsa, Telefon: 11— 190.___________ 2599 Középiskolások ta­nítását német nyelv­től vállalom. Cím a nagykanizsai Hírlap­boltban:________26 000 Zongora és Alsó­­bélatelepen nyaraló eladó. Szőke, Nagy­kanizsa, Eötvös tér 30.________________2603 Külön bejáratú bú­torozott szoba házas-­­ pár részére azonnal 1 kiadó. Nagykanizsa, Béke u. 43. sz. alatt.­­ ___________________2565­­ Diáklány részére­­ szoba kiadó. Bacsá­­­­nyi u. 26. Zrínyi­­ Gimnázium 5 perc. 2590 • Modern mély gyer-­­­mekkocsi eladó. Za­laegerszeg. Gönczi F.­­ u. 13. 2592 s-------------------------------------­Bokorrózsa újdon­a­ságot leszállított , áron most rendel­jen, kérjen árajánla-5 tot. Borbély György Komárom. Jedlik Ányos 26/9. : Két diáklányt vagy fiút albérletbe foga- z­dunk fürdőszoba - használattal. Pécs, Frankel Leó u. 29. r1. 3. Romhányi 1­ 093 993 o.__________________ a’ Kétágyas, külön 06 bejáratú, bútorozott szobát keresek négy hónapra. ..Azonnal 96 501”­len­gére. Za­l­­laegerszeg, Kossuth , u. hirdetőbe, 96 501 * Az NB IlI-ban: Csak a Z. Dózsa és a Zalaszentgrót győzött Z. Dózsa— Mereszjev SE 2:1 (1:1) Tapolca, 800 néző. Jv.: Feny­vesi.­­ Z. DÓZSA: Blaskovics — Takács, Varga I., Braun, Gás­pár, Végh, Pávlicz, Varga II., Minárcsik. (Fazekas), Derva­­lics I., Sípos. Edző: Gáspár László. MERESZJEV SE: Farkas, Samondi, Kiss, (Réczi), Dom­bi, Benkő, Szonoti, Kiéli, (Tóth), Kutasi, Márkus, Kaki, Szárnyas. Edző: Karát János. A hazaiak kezdtek jobban, s a 12. percben meg is szerez­ték a vezetést: Kiéli beadását Kaki lőtte a hálóba, 0:1. A 21. percben ismét Kaki került gólhelyzetbe, de Blaskovicsba lőtt. A 25. percben Varga I­. 25 méterről nagy lövéssel egyenlített. 1:1. A 60. percben Kaki nagy bombáját ragyogóan védte Blaskovics, öt perccel később Márkus lövését tette ártal­matlanná a Dózsa kapusa. A 75. percben eldőlt a mérkő­zés sorsa: Gáspár 18 méterről a hálóba bombázott, 2:1. A hajrában több helyzete is akadt a lila-fehér csapatnak, de ezeket nem sikerült ki­használni. A 90. percben Sa­­mondit kiállították. Katona SE— Celldömölki VSE 0:0 Zalaegerszeg, 500 néző. Já­tékvezető: Katona. Katona SE: Kardos —■ Göndöcs, Drazsnyák, Ráday, Györkös, Hornyák, Buda, Princzes, Dohovits, (Gondi), Horváth, Vendl (Schwartz­­kopf). Edző: Tar István. Celldömölk: Tormási — Ko­máromi, Katona, Kovacsics, Kovács, Poor I., Prisztupa (Cseri), Somogyi, Horváth, Poor II. (Németh), Elek. Ed­ző: Lábos György. Félórányi kiegyenlített ját­­­ték után a Katona SE került­­ fölénybe de a csatárai sok bíztató helyzetet elügyetlen­­­­kedtek. Egy alkalommal Do­­i­hovits tiszta helyzetben lyu­kat rúgott, aztán pedig egy ívelt fejes a felső kapufára­­ esett. 3 Szünet után a vendégek kezdtek jobban, ennek ellené­­­­re a Katona SE-nek­­ akadt először helyzete: valóságos tűzijáték alakult ki a cell­­a­dömölkiek kapuja előtt, de Tormási háromszor is önfel­­­­áldozóan védett. Körmendi Építők— I­ N. Sáska-Petőfi 2:0 (1:0) . Körmend, 1000 néző. Jv. : Grubits.­i- Körmend: Seregi — Lakner Patonai, Budai, Simon, Szőcs Kocsis (Konyhás), Kristóf Szakály, Kóródi, Tóth. Edző : Papp István. N. Sáska-Petőfi, Péter - Horváth I., Bokán, Vlasics Vörös, Tálosi, Gyimesi, Fium Kort, Lélek (Szertics), Ler­­encz, Horváth II. Edző: He­l­­gedüs József. :0. Negyedóra eltelte után fel­jöttek a hazaiak és két kiha­gyott helyzet után a 37. perc­­é­ben gólt értek el: Kóródi a tétovázó Sáska védők közöt ,­ a hálóba fejelte a labdát. 1:­­­:6 A félidő végén és szünet utá­n:­ is folytatódtak a körmenc f.­ támadások. Szakály és Tót kapu fölé szállt lövése utá az 53. percben Vlasics a 16- oson belül szabálytalanul szerelte Kóródit 11-es! Seregi büntetőjét Péter kivédte, a játékvezető azonban újrarú­­gást rendelt el. Az újabb k­­ést is hárította Péter, a játék- 1 azonban nem „nyugo­dott”, harmadszor is büntető­rúgást rendelt el, és Seregi ek­kor már nem hibázott. 2:0, Sárvári Kinizsi— N. Dózsa 2:1 (0:0) Sárvár, 800 néző, Jv.: Fájd Sárvár: Finta — Papp (Hor­váth), Vörös, Kovács, Szőllősi, Barkovics, Németh IV., Né­meth III., Hábeller, Rozmárt, Németh I. Edző: Tölgyesi Jó­zsef. N. Dózsa: Peszleg — Hege­dűs, Horváth, Balázs, Szla­­men, Katrein, Balogh, Vécsey, Pernecz, Druzsin, Baranyai (Csepan). Edző: Németh Ist­ván. Az I. félidő változatos, csap­­kodó játékkal telt el. Mind­két együttes kidolgozott ugyan 3—3 gólhelyzetet, eze­ket azonban a csatárok ki­hagyták. Szünet után, a hazaiak rá­kapcsoltak. Az 53. percben védelmi hiba után Németh IV., 10 méterről a jobb sarok­ba emelt. 1:0. A 68. percben ismét hibázott a Dózsa vé­delme, s Németh IV. az ötös sarkáról nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 2:0. Öt perc múlva Csépán 3 jó csel után az alapvonal közeléből közép­re adott, s Pernecz 6 méter­ről a kapu közepébe talált. 2:1. Ezután keménnyé vált a küzdelem. A 84. percben egy összecsapás után nagy tumul­tus keltkezett a játéktéren, s a sportszerűtlenkedő Kovács Németh IV., illetve Vécsey a­­ kiállítás sorsára jutott. Zalaszentgróti Spartacus —Kőszegi Textiles 3:2 (3:1) Zalaszentgrót, 700 néző. Jv.:­­ Vajda S. Zalaszentgrót: Rezneki — ■ Szakonyi, Kádár, Erdősi, Lu­kács, (Lánczky,) Kovács, Tö­rök (Csendes), Mazzag, Si­mon, Somogyi, Molnár. Edző:­­ Bélák János. " Kőszeg: Krancz — Kövér,­­ Pongrácz, Tornai, Farkas, Gő­­cze, Tóth N­., Ragasics, (Tóth I.), Poór, Galántai, (Antalo­­vics II.), Wimmer. Edző: Jen­kei Ede. A 2. percben a vendégek szereztek vezetést, Tóth talált Rezneki hálójába. 0:1. A gyor­­san bekapott gól nem törte le a hazaiakat. A 23. percben 1. Török lövése a kapufáról még 3, kipattant, de a befutó Mazzag­i, a hálóba bombázott. 1:1. Há­­­­­rom perccel később Simon ballábas nagy lövésével már­­ a vezetést is megszerezték a s. grótiak. 2:1. A 35. percben­­- Somogyi kapáslövését még !- védte a kapus, de a 42. perc­­­­­ben már a hálóba talált a gróti csatár, 3:1.­­- Szünet után mintha kicseré­­­­­lődtek volna a csapatok, s az­­­­addig sportszerű játék Vajda a játékvezető erélytelensége­­i miatt teljesen eldurvult. 0. A 70. percben a 16-ossal m­ egyr­agasságban szabadrúgás­­di­hoz jutottak a vendégek, a­­mely után Antalovics II. se­m­ jelt a kapuba. 3:2.