Zalai Hírlap, 1970. március (26. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-10 / 58. szám

é ■ SPORT — SPORT — SPORT SPORT — SPORT — SPORT — SPORT ■ Mérsékelt teljesítménnyel: ZTE — MÁV DAC 1:0 (1:0) Zalaegerszeg, 3500 néző. Játék­vezető: Somlai. ZTE: Bolemányi — Prolasch Papp, Vörös, Lang (Pávecz, a szünetben), Filó, Baranyai, Tóth Madár, Szabó (Igazi, 65. perc), Bitó. Edző: Szőcs János. MÁV DAC: Tóth L. — Nyers Kovács, Nagy, Németh, Tóth S. Glaser, Mészáros, Révai (Wéber) Szalai, Gyomoroi. Edző: Kovács Imre. Jól előkészített pályán, a ZTE kezdte a játékot, s bevezetőként mindkét oldalon lesen akadt el egy-egy támadás. A 6. percben Bita futott el, jó beadását Tóth fejjel Baranyai elé csúsztatta aki egy ügyes csel után közel­ről gyengén mellé lőtt. Aztán Papp bombázott egy­ szabadrú­gást messze kapu fölé, majd Tóth kígyózott át a védőkön, de lövése egy lábról szögletre gu­rult. Ekkor még több szép ZTE- támadás futott végig a pályán azonban ezek vagy lesen akad­tak el, vagy a kapu előtti körül­­ményes megoldásokba fulladtak. Bitát két alkalommal is kézzel tudták csak visszatartani. Az emiatt megítélt szabadrúgások után nagy kavarodás támadt a győriek kapuja előtt, de a védők végülis tisztáztak. A 31. percben Baranyai élesen adott be a kapu elé, de az egyik védő a kapu torkából kivágta a labdát. Négy perccel később Bita kitűnően futott el a balszélen, hatalmas lövését bravúros védéssel hárí­totta Tóth. A 38. percben dőlt el halhálóba. Negyedórányi ZTE fölény után lassan kiegyenlítő­dött a játék. Az 58. percben egy kapu előtti kavarodás során a labda Wéber elé pattant, aki nagy helyzetbe került, de a jó ütemben kifutó Bolemányi tisz­tázott. Közvetlen ezután Glaser Vöröst és Rappot is kicselezte de közeli lövését Bolemányi lábbal mentette. A kipattanó labdát Mészáros ismét rálőtte, ám ezúttal Fitéban akadt el a labda. A 61. percben Tóth mes­terien ugratta ki Pávliczot,­­ azonban mintegy 7 méterről ka­pu mellé lőtt. Fizurén Rita be­adása a kapufáról jutott az alap­vonalon túlra. A 72. percben maradt ki a mérkőzés legna­gyobb helyzete: Madár játszotta magát tisztára, már csak a ka­pussal állt szemben, de közelről a kapu mellé gurított. Ettől kezdve visszaesett a ZTE. A támadók alig tudták tar­tani a labdát, s a védelemben is zavarok mutatkoztak. Egy al­kalommal például egymás után három szögletet ért el a ven­dégcsapat. Kapkodott a védelem s alig tudtak használható lab­dákat adni a támadóknak. A MÁV DAC sokat rohamozott az utolsó negyedórában, a közép­pályán ügyesen is szőtték táma­dásaikat, de a befejezésnél ők is sodrat hibáztak! Nehéz küzdelemben szerezte meg első idei győzelmét, a ZTE Az első félidőben a zöld-fehérek irányították a játékot, de a ka­pu előtt nem boldogultak a MÁV DAC jól szervezett védelmével A cserék sem használtak, leg­alábbis erre utalnak a ZTE ka­puja előtti bizonytalanságok. Bolemányi két esetben biztos gólnak látszó helyzetet tisztá­zott. A közvetlen védelem né­hányszor zavarba­ jött, Papp azonban jó teljesítményt nyúj­tott. Filó ismét nagyon jól fe­jelt, szerelt, harcosságával csa­pata egyik legjobbja volt. Kár hogy leadásai nem mindig sike­­k­ütese. Lang megbízhatóan ját­szott, későbbi helyettesei: Páv­licz és Igazi nem tudtak igazán beilleszkedni a csapatmunkába. Baranyai harcos, lendületes volt néha azonban -fölöslegesen cse­lezett. Tóth több alkalommal is szép egyéni alakítással hívta fel magára a figyelmet, Szabóval közös próbálkozásai azonban nem sikerültek. Madár a máso­dik félidőre visszaesett, Bita nagy területen játszott, több jó­­beadást is láttunk tőle. A MÁV DAC lelkes csapatából Nagy, Németh, Mészáros és Gla­ser játéka volt átlagon felüli. Somlai játékvezető jelentős hibát nem követett $1. I^Sh­ i ! i ■ i S JKTáJOid A találkozó legnagyobb helyzete: Madár (9) közeli lövése már túljutott Tóth kapuson , de elkerülte a kaput... (Kiss Ferenc felvétele) Az NB IB eredményei A-csoport Pécsi Bányász — Egyetértés 8:1 (0:0) Soroksár, 2000 néző. Góllö­vők: Maklári, Palkovics, ütet­­v® Siklósi Várpalota­ Bányász — Szé­kesfehérvári MÁV 3:2 (1:0) Várpalota, 2000 néző. Góllö­­vők: Bertha, Kisbeg, Lakics, illetve Szabó, Bőke. B-csoport Egri Dózsa — Békéscsabai Előre 1:0 (2:0) Eger, 5000 néző. Gólövők: Ambrus, Kovács F., Koródy, Czeczeli . Kecskeméti Dózsa —* Bp. Spartacus 1:1 (1:0) Kecskemét, 3000 néző. Góllö­­vők: Józsi, illetve Olasz. Szolnoki MTE — Ózdi Ko­hász 3:2 (1:1) Szolnok, 2500 néző. Góllö­vők: Himer, Mile, Heidrick­­„ illetve Várallja”, Fükö. a mérkőzés sorsa: az alapvonal­tól mintegy 8 méternyire lökték Tóthot, a szabadrúgást Lang ívelte a sorfal felett a kapu elé és a­ késlekedő védők között a­ hátulról felfutó Filó élesen bom­bázott a felső léc alá. 1:0. Szünet után Bangót Pávlicz váltotta föl. Előbb Baranyai gyors, erélyes elfutásai jelentet­tek eseményt, majd Bita beadá­sát Pávlicz kapásból lőtte az ol­ ZALAI HÍRLAP A Letenyei MEDOSZ és a­ Volán MEDOSZ TE bravúrja a labdarúgó MNK-ban Az elmúlt hét végén már a harmadik fordulóra került­­ sor a Magyar Népköztársa­­­­sági Kupa megyei „nagydön­­­­tőjében”. Ennek során két nagy meglepetés is akadt: a­­ Letenyei MEDOSZ megismé­telte elmúlt heti, N. Sáska-­­ Petőfi elleni bravúrját, s ezút-­­­tal az ugyancsak NB XXI-as I. Olajbányászt ütötte el a továbbjutástól. Kiesett a har-­­­madik kanizsai NB III-as együttes is: a MÁV NTE ere­jéből ugyanis csak döntetlen­re futotta Andráshidán, s­­ így a Volán MEDOSZ TE ke­­­­rült tovább.­­ Részletes eredmények:­­­­. Olajbányász—Letenyei MEDOSZ 1:1 (0:0). Letenye, 400 néző, Jv. Go­dina. A jól védekező, s végig óri­­­ási lelkesedéssel játszó hazai csapat megérdemelten sze­­­rezte meg a döntetlent, s ez­zel a továbbjutást a tartalé­kos, gyenge csatárjátékot mu­lt­­atott Olajbányász ellen. Góllövők: Koanánovics, il­letve Mándli. Jók: Takács II., Bokány, il­letve Mikolics (a mezőny leg­jobbja), Mirkó, Mándli, Bi­­csák.­­­7. Volán MEDOSZ TER MÁV NTE ld (1:1). Andráshida, 100 néző, jv.: Gáspár. Küzdelmes mérkőzésen, helyzeteik alapján a hazaiak a győzelmet is megszerez­hették volna. Góllövők: Koltai, illetve Ma­­zaga. Jók: Koltai, Montágh, Hor­váth I., Tóth, illetve Szántó, Szentgyörgyvölgyi. * Katona SE — I. Vasút Zrt) (0:0) Zalaegerszeg, Vasút pálya, 100 néző. Jv.: Fehér. Az­­JB III-as Katona SE a kis pályán nem tudott kibon­takozni és így — különösen a második félidőben — a vas­utasok támadtak többet. Góllövő: Györkös. Jók: Kardos, Gondi, Kapi­tány, illetve Dombai I., Gó­­czán, Simon. * Zalaszentgrót Spartacus— Dióskál 5:2 (3:1) Dióskálon, mintegy 200 né­ző előtt igen rossz talajú pá­lyán találkozott a két csapat. Az NB III-as vendégek nagy erőnlét fölényben voltak. A Spartacus góljait Simon (2), Bognár­ (2), és Laskai sze­rezte. Gellénházi Olajbányász — 7. Építők 1:0 (1:0). Zalaegerszeg, Építők pálya. Jv.: Opamicza. Irreális tala­jon, kemény, sőt helyenként durva mérkőzést vívott a két csapat. Góllövő: Balassa. Előkészületi labdarúgó mérkőzéseken: Z. Dózsa — N. Olajbányász vegyes 1:1 (1:0) Nagykanizsa, MÁV NTE edzőpálya, 100 néző. Jv.: He­gedűs és szünet után Odor. Z. DÓZSA: Pátrovics — Egri (Németh NI.), Czotter, Braun, Sipos, Mihalecz, Mi­­nárcsik, Varga, Németh I., Bács (Sáfrány), Szakony (Pe­­thő). II. OLAJBÁNYÁSZ vegyes: Tóth I. — Szertics, Tóth II., Mazzag, Meszes II., Endrődi, Tóth III., Pék, Kiss, Takács III (Gyenes), Dani. A víztócsákkal tarkított, sa­lakos pályán erőnléti szem­pontból mindkét együttes jól vizsgázott, a játék színvonala azonban sok kívánnivalót hagyott a s maga után. Az I. fél­időben a nagy helyzetet kiha­­gyó helyiek közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Németh I. (16. p.), illetve Pék (71. p.). Jók: Czotter, Sípos, Miha­lecz, illetve Tóth I., Mazzag, Meszes N­., Pék. N. Sáska-Petőfi — Bázakerettyei Bányász 6:3 (3:1) Kiskanizsa, 100 néző. Jv.: Hegedűs, é­s Péter (Gozdán) — Hor­váth I- Dénes, Szertics, Vö­rös, Tálosi, Gyimesi, Flum­­bort, Pásztor, Rodek, Horváth II. összeállításban játszó NB­­III-as N. Sáska-Petőfi a vi­szonylag jó talajú pályán a játékidő egyes részeiben bíz­tató teljesítményt nyújtott. Góllövők: Rodek (4), Flum­bort, Horváth I., illetve Tóth (2), Szokósi. Jók: Péter, Horváth I., Tá­losi, Rodek, illetve Horváth, Tóth. Vállalati, közületi, lakossági st­b. ÜZ­LETI apróhirdetések díja hétköznap sza­vanként 2,— Ft, vasárnap 4,— Ft. Válla­lati, közületi, lakossági stb. soros ÜZLETI közlemények hétköznap 12,— Ft, vasárnap 20,— Ft hasábsoronként. Keretes hirdeté­sek díja: hétköznap 3,— Ft, vasárnap 4,50 Ft hasábmilliméterenként. Meg­határozott oldalra szóló keretes hirdetés díja az alaptarifa-156 százalék helyfelár-Munkavállalás Hentes szakmában 35 éves gyakorlattal­­helyezkednek álla­­noti gazdaságban, tsz­­ben, vagy üzemi konyhán. „Vidékre is 61118” jeligére a zalaegerszegi Kos­suth utcai hirdető­ben. 61113 Í­ZEMLAKATOST és KAZÁNKEZELŐT felvesz a Zalaegerszegi Tejüzem. isi. Gyakorlattal ren­­dlkező traktorveze­tőt felveszünk. Je­lentkezés a kávás­­todestoi gáz. Jármű Kétéves Zastawa üzemély gépkocsi el­adó. zalaszentgyörgy telefon: 7. 61111 Skoda személy­gépkocsi eladó. Za­laegerszeg, Sallai Imre u. 21. ,566 Szőlő, gyümölcsös Rövid Jankah­egyen eladó. Kisebb par­cellákban is. Zala­egerszeg, Landorhe­­gyi u. 14. Adsz 1. ai 193 Eladó Söjtörön családi ház 400 négy­szögöl kerttel, mel­léképülettel. Érdek­lődni: özv. Horváth­­r­énál, Kossuth u. írt#*. mm Vonyarcvashegy/*« kétszintes, új családi ház magánosok, vagy szövetkezetek részé­re, nyaralónak meg­fejelő, négy, esetleg több szoba is kiala­kítható, eladó. Víz, központi fűtés van Tsz-ek előnyben. Cím: Hudák Pál, Vo­nyarcvashegy, Fő u.­ 10/C. 88 413 Házhely eladó Za­laegerszegen. ..Köz­művesített 61 034­i jeligére Kossuth ut­­­cai hirdetőbe. 61 0941 Eladó Csácsi-he-­­gyen 690 négyszögölt szőlő, gyümölcsössel. Felvilágosítás: Zala­egerszeg, Lőrincz ba­­rát 6. 61 105 Szoba-konyha ki-­­ adó: Zalaegerszeg, Ebergényi u. 30 szám­­ alatt. 61 119 Két fotel eladó . Zalaegerszeg, Kosz­tolányi u. 8. 1/15. Ér­­deklődni kedden egész nap. 61 112 Szövetkezeti vagy OTP lakást vennék Zalaegerszegen. ..Megegyezés 61 108” jeligére Kossuth ut­­i­cai hirdetőbe. 61 108 Lakatos­ műhelyemet aparátor hegesztővel betegség miatt bérbe adnám. Ugyanott ve­tőmagtisztító (gépi meghajtásra is alkal­mas) eladó. Zala­egerszeg, Vöröshad­­£cr^g th & HU? Színes, nagy ár­jegyzékünket kérje, díjmentesen meg­küldjük! Rózsák! Félezer fajta újdon­ság: ezüstfenyők, or­gonák, gladioluszok, díszcserjék. Szállítás rostán. Szálkás ker­tészet, Budapest, VI. Népköztársaság 8. Négyszemélyes re­kamié, fotelok, szé­kek, asztal eladó.­ Zalaegerszeg, No­vember 7. tér 4. E. lépcsőház, Braun. Két vagon trágya eladó. Varga Károly Pa Kád, Fő u. 42. 61 107 Magyar konyhabú­tor, hálószobabútor és Terra típusú rádió eladó. Zalaegerszeg, Gyimesi u. 3. (Kert­város). 567 Jó állapotban lévő Mecalor 602-es olaj­­kályha eladó. Zala­egerszeg, Lenin út 14. ra/2. 570 Társasházak, csa­ládi házak tervezését rövid határidőre vál­lalom. Borsos Sán­dor, Zalaegerszeg, Zalaegerszeg bel­területén közműve­sített házhelyet ven­nék. ..Tavasz 61 099” jeligére. Kossuth ut­ca, hirdetőbe el 099 Elcserélném két­szobás lakásomat há­romszobás összkom­fortosra, a város bel­területén. Válaszokat , Első emeletig” jel­igére a nagykanizsai hirdetőbe. 73 212 Szövetkezeti laká­somat elcserélném Zalaegerszegen, a Hegyalja útnál épülő OTP lakásra. Érdek­lődni 5 óra után te­lefonon: 12—924. 61 1­ S3 Gyermektelen há­zaspár üres albérleti szoba-konyhát, eset­leg nagyobb méretű szobát keres Zala­egerszegen. ..Sürgős 61 100” jeligére Kos­suth utcai hirdetőbe Jó állapotban lévő páncélszekrényt vennék. „Biztonság 61034” jeligére Za­laegerszeg, Kossuth u­tcai hirdetőbe. Új „Szikra” h­áló­­szobabútor eladó. Zalaszentbalázs, Kos­suth u. 105. 065 Széna eladó. Má­­tai Dezső. Zalaszent­­iván, Hunyadi u. 23 . k m Ma: Labdarúgó szabály magyarázó előadás Nagykanizsán Nagykanizsán a VTL és a helyi labdarúgó JT ma 17.30 órai kezdettel labdarúgó sza­­bálymagyarázó előadást ren­dez az 1. sz. körzeti pártszer­vezet Béke u. 4. sz. alatti helyiségében. a labdarúgó vezetők, játékosok és szurko­lók részére. Előadó Flumbert József, a városi JT elnöke lesz, aki az előadás után felvetésre kerülő kérdésekre nyomban vála­­szol. \ Fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett testvérünk, sógornőnk és nagynénénk EBEDLI TERÉZ i .hó 8-án rövid szenvedés után elhunyt. Temetése 1. hó 10-én délután fél 4 óra­kor lesz a zalaegerszegi köztemetőben. Gyászoló család Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik drá­ga halottunk, KOVÁCS JÓZSEF temetésen megjelentek, vagy részvétükkel fájdal­munkat enyhíteni igye­keztek, ezúton fejezzük ki hálás köszönetünket. Gyászoló család Ez történt az NB I-ben A-csoport Vasas — Rába ETO 3:0 (1:0) Győr, 7000 néző. Góllövők: Far­kas 2 (egyet k­i-esből), Puskás A hazaiak végig többet tá­madtak ,de csatárjátékuk körül­ményes volt A piros-kékek kor­szerűbben játszottak, s valameny­­nyi helyzetüket kihasználták.­­ Tatabánya — MTK 0:0 Tatabánya, 5000 néző. Izgalmas mérkőzésen a® MTK várakozáson felül szerepelt, s megérdemelten szerezte meg az egyik pontot. *­z Diósgyőr — Komló 1:0 (0:0) Diósgyőr, 5000 néző Góllövő: Makray (öngól). Végig a hazai csapat támadott, de Erdősi nagyszerűen védett. Az öngól a 86. percben esett B-csoport Bp. Honvéd — Sz. Haladás 1T­ 0 (1:0) Kispest, 6000 néző Góllövők: Szurgent, Pusztai, Pál. A piros-fehérek csak­ nehezen — Németh kiállítása után — biz­tosították be a győzelmüket. • Pécs — Salgótarján 2:0 (0:4) Pécs, 5000 néző. Góllövők: Kon­­rád­ I., Máté. A pécsiek jóval többet támad­­tak, de csak az utolsó negyed­órában sikerült gólokat , lőniök. 6p-ás állásnál Rapp kapus k­-est hibázott. 1 A TOTÓ 10. HETI EREDMÉNYE A 10. fogadási héten 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 12 találata 52 fogadónak volt, nyereményük egyenként 18 633 forint , találatot 742 fo­gadó ért el, nyereményük egyen­ként 522 forint. A 1.6 találatos szelvények száma 6657 datyik, ezekre egyenként 80 forintot fi­zetnek. A nyereményösszegek a nyere­m­­én­y ill­eték levonása után érten­dők. A közölt adatok a rékoxt u-• jellegűek. A 3. hétre átvitt juta­lomösszeg 51.­ 414 forint Fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett férjem, édesapám és nagyapánk GECSE JÁNOS 70 éves korában elhunyt. Temetése f. hó 11-én, szerdán fél 1s órakor lesz a zalaegerszegi köztemető­ben. Gyászoló család Labdarúgó tabellák NB I. B A-csoport NB I A-csoport 1. ETO—Vasas ? 0:3 2. Tatabánya—MTK X 0:0 3. DVTK—Komló 1 u® 4. Pécs—STBC­­, 2:o 5. Kecskemét—Bp. Sport X 1:l 6. SZMTE—Ózd­i 3:2 7. Egyetértés—Pécsi B. 2 1:2 8. Várpalota—Szfv MÁV, 1 3:2 9. Roma—Cagliari , x 1:l 10. Palermo—Verona i­­,o­ll. Milan—Inter. 7 1:i 12. Brescia—Sampd­orii X 0:0 13. Bari—Torino 7 &­1 + 1 14. Lanerossi—Lazio törölve 15. ZTE-MÁV DAC 1 1:2 1. Vasas 2 2 — — 4;» 4 2. trjp. Dózsa 2 8 —< — 4 3. Videoton 2 1—1 5:5 2 4. Diósgyőr 2 1 — 1 la 2 5. Komló 2—11 23 1 «. Rába ETO 2 — 1 12:5 I 7. Tatabánya 2 — 1 1 mi 1 8. MTK 3 — 1 1 «3 1 B-úsoport 1. Ferencváros 2 3 — — 40 4 2- Pécs 2 2 — — *Si 4 3. Csepel 1 1- 1 M 1 4. Bp. Honvéd 2 1 — 1 4:2 2 5. Dunaújváros 2 1 — 1 23 2 6. Haladás 2 1 — 1 13 2 1. Szegedi EOL­ 2 — — 2 33 — 8. Salgótarján 3 — — 8 1:4 — 1. Pécsi B. 2 2 — — 41: 4 2. Oroszlán­’ 2 1 1 — S:1 5 3. BKV Előre 2 — 2 — 1a 2 4. ZTE 2 1—1 1:2 •­ 5. Várpalota 2 1—1 S:1 2 6. G.­MÁVAG 1 — 1 — 0:11 1 4.. Egyetértés 2— 1 1 2:3 1 S. MAV-DAC 2 — 1 1 13 , 3. Szív. MAv 1---------1 2:3 — B-csoport 1. Egri Dózsa 2 2 — -1 1:­ 4 2. Bp. Sport 21­— :i:2 3 3. Ózd 2 1 — 1 4:3 2 4. S­.dmn. MTK 2 1 — 1 4:4 •* 5. Békéscsaba 2 1 — 1 2:5 2 ti. Szállítók 1 — 1 — 1:1 1 7. BVSC 1 — 1 1 20 1 S. K. Dózsa •1 — 1 1 i :3 1 9. nvsr 1------ 1 i!*¡ _ ­ Az Építőipari Szállítási Vállalat Győri Szállítási Üzemegy?­ felviteli k­vitel gépkocsivezetők részére­­­elveszünk gyakorlattal és gyakorlat nélküli, jogosítvánnyal rendelkezőket változó munkahelyre és győri telephelyre. Jelentkezni lehet a vállalat zalaegerszegi kirendeltségen, Zrínyi Miklós u. 8. szám alatt. 1970. március 10. Fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett feleségem, édesanyám, leányom, test­vérünk HEGEDŰS TIBORNÉ f. hó 8-án tragikus hirte­lenséggel elhunyt. Teme­tése f. hó 11-én, szerdán délután fél 4 órakor lesz a nagykanizsai köztemető­ben. Gyászoló­m tarta