Zalai Hírlap, 1970. április (26. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-07 / 80. szám

6 SPORT Váratlan szép győzelem: ZTE — Várpalota 3:0 (0:0) Várpalota, 2000 néző. Játékvezető: Kőrös. ZTE: Bolemányi — Prokisch, Papp, Vörös, Fehér, Filó, Farkas, Pávlicz, Szabó (Józsi, 70. perc), Madár, Rita. Edző: Szőcs János. VÁRPALOTA: Palotai — Jónás, Szabó, Orbán II, Csa­pó I, Dorogi, Orbán I, Kisbej, Fizi, Lakics (Berta 75. perc), Horváth. Edző: Dósai István. Kicz mintegy 6 méterről kapu fö­lé bombázott. A 17. percben egy szép várpalotai támadás után Kis­­bej került jó helyzetbe, de lövése kapu fölé szállt. A félidő hátra­lévő részében enyhe fölényben maradtak a hazaiak, de a ZTE jól, szervezetten védekezett s néha­­ csak az egyenetlen talaj miatt ke­letkezett némi kis bizonytalanság a védők soraiban, de igazi gól­helyzete egyik csapatnak sem volt. Szünet után várpalotai roha­mokkal folytatódott a játék, s a 48. percben Bolemányi bravúrjá­ra volt szükség, hogy Dorogi elől tisztázni tudjon. A kihagyott né­hány helyzet megzavarta a bányá­szokat, s ettől kezdve fokozato­san átvette a játék irányítását a ZTE. Sokkal többet birtokolta a labdát, s fölénybe került. A 66. percben Pávlicz jó lövését szépe­n hárította szögletre Palotai, a 68. percben azonban már ő is tehe­tetlen volt, az egyik ZTE támadót felvágták, a megítélt szabadrú­gást — mintegy 25 méternyire a kaputól — Vörös végezte el, s hatalmas lövése a sorfalon irányt­­változtatva került a kapuba. 1:0. Nyugodtan játszott ezután a ZTE, továbbra is irányított, s a 34. percben parádés góllal biztosítot­ta be győzelmét: Madár—Fehér— Pávlicz ak­ció során az utóbbi fej­jel továbbította a labdát Farkas­hoz, aki kapásból, mintegy 16 méterről védhetetlen gólt lőtt. 2:0. Teljesen m­eg­zavaro­dott a Várpa­lota. Közvetlenül a befejezés előtt Orbán is hazaadott, Pávlicz rácsapott a labdára és a kifutó Palotai felett nyugodtan emelt a hálóba. 3:0. Nem várt arányú győzelmet aratott a ZTE. A rossz talaj miatt először sokat bizonytalankodtak a játékosok, aztán alkalmazkodni tudtak s a jókor jött első gól után magabiztosan nyerték a nem Salakos, göröngyös pályán ját­­szották a mérkőzést. Az első ne­gyedórában heves támadásokkal próbálkozott a bányászcsapat és hamarosan helyzete is akadt: La­­kicsot indították jó labdával, ő már csak a kifutó Bolemányival magas színvonalú, de jó iramú találkozót. Bolemányi néhány esetben ön­feláldozó kifutással tisztázott, fel­adatát kifogástalanul látta el. A hátvédh­ám­asból Vörös emelke­dett ki, gólja külön ie dicsért- Papp — a talaj miatt is — sokat bizonytalankodott, Prokisek el­fogadhatót nyújtott. Filó a mez­zőny legjobbja volt, Lakics őr­zését olyan magas fokon látta el, hogy a várpalotaiak máskor leg­veszélyesebb csatárát le is cse­rélték. Fehér játékán eleinte lát­szott a hosszú kényszerpihenő, az­tán fokozatosan belelendült, jó indításaival, fejjátékával igen hasznos tagja lett csapatának. Madár harcosan, okosan­, igen jól játszott. A támadósor legjobbja Pávlicz volt, lendületes játéka, szemfüles gólja dicsérendő. Ugyancsak kiválót nyújtott Far­kas is, bátran játszott, gólja pa­rádés volt. Szabó a mezőnyben sokat, dolgozott. Rita az első gó­lig mérsékelt teljesítményt nyúj­tott, azután őt sem lehetett tar­tani Józsi hasznosan játszott. A várpalotai együttes a máso­dik gól után teljesen összeom­lott. Egyénileg Jónás, Szabó és Dorogi nyújtott átlagon felüli tel­jesítményt. Az NB 1 B eredményei „A” CSOPORT Pécsi Bányász—MÁV DAC 0:0. Pécsújhegy, 2000 néző. Oroszlányi Bányász—Székesfe­hérvári MÁV 3:1 (isi). Székesfehérvár, 2600 néző. Góllövők: Papp (2), Sallói, il­letve Aradi (öngól). Ganz-MÁVAG—Egyetértés Irt­ál­om Népliget, 900 néző. Gólord: Végh. „B” CSOPORT Békéscsabai Előre—BVSC Zrt (1:0) Békéscsaba 4500 néző. GÓllö­­vők: Németh, Imri, Ambrus, MocAl Debreceni­ VSC—Ózdi Srt (0:0) Debrecen, 3500 néző Góllövők: Vasvári, Rozgonyi, Szabó L FOSPED Szállítók—Bp. Sparta­cus 2:1 (1:0) Czabán Samu tér, 1500 néző. Góllövők: Szabó, Hányó (11-es­­ből), illetve Olasz. Egri Dózsa—Szolnoki MTE itt a«« Eger« 2600 néző. Góllövő: Szűcs. álll szemben, de lövése a kapust érintve a kapu mellé jutott. Köz­vetlenül ezután Szabó adott jó labdát Bitónak, az ő beadása el­csúszott a védők között és Pár­ TATABÁNYA—RÁBA ETO 1:0 (0:0) Győr, 3500 néző. Góllövő: Szabó. Az ellenfélhez, talajhoz al­kalmazkodó okos taktikával játszó Tatabánya rászolgált a győzelemre. SPORT Ez történt az NB I-ben „A” CSOPORT V. DÓZSA—VASAS 3:1 (2:1) Népstadion, 50000 néző. Gól­lövők: Dunai IL (2), Nagy L., illetve Vidáts. Végig nagyiramú mérkőzé­sen az ötletesebben játszó li­lafehérek megérdemelten győztek.* KOMLÓ—VIDEOTON 3:0 (2:0) Komló, 5000 néző. Góllövők: Solymosi, Kovács (öngól), Ju­hász. A hazai csapat bátor táma­dó játékkal vívta ki győzel­mét. A Videoton csatárainak is akadtak helyzeteik, de Er­­dősi nagyszerűen védett. * MTK—DIÓSGYŐR 3:1 (3:0) Hungária krt., 5000 néző. Góllövők: Sárközi, Kottán, Sáfrány (öngól), illetve­­ Feke­te. A kék-fehérek tetszetős já­tékkal biztosan győzték le a mérsékelt teljesítményt nyúj­tó vendégcsapatot . „B” CSOPORT FERENCVÁROS—BP. HON­VÉD 1:0 (1:0) Népstadion, 50000 néző. Gól­lövő: Füsi. Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben a Ferencváros, szünet után a Honvéd táma­dott többet• CSEPEL—SALGÓTARJÁN 1:0 (0:0) Salgótarján, 5000 néző. Gól­lövő: Rottenbiller. A hazai csapat végig nyo­masztó fölényben játszott, de csatárai képtelenek voltak bevenni a kitűnően védő Fa­­tér kapuját.* SPORT SZ. HALADÁS—PÉCS 3:1 (2:0) Szombathely, 6000 néző. Góllövők: Kulcsár, Iszak I., Rátkai (11-esből), illetve Má­té. Nagyiramú mérkőzésen a hazai együttes lelkesedésben és csapatjátékban is felül­múlta ellenfelét . DUNAÚJVÁROS—SZEOL 1:0 (1:0) Dunaújváros, 2000 néző. Góllövő: Mátha. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a dunaújvárosiak sok helyzetet hagytak ki. ZALAI HÍRLAP SPORT Lelkes, szervezett játékkal: Z. Dózsa—Almásfüzitői Timföld 1:0 M) Almásfüzitő, 400 néző. Jv: Geiger. Z. DÓZSA: Déri — Németh N­., Czotter, Braun, Sípos, Mi­­halecz, Pető, Varga, (Faragó), Németh L, Rácz, Szakonyi. Edző: Gáspár László. ALMÁSFÜZITŐ: Dóczi — Vagy M., Simon, Takács, Ra­dics, Paulik, (Pánczél), Stingl, Lázár, Nagy Gy., Fekete, Tóth B. Edző: Rozs János. Igen rossz talajú pályán, a hazaiak azonnal támadásba lendültek, de körülményes akcióikat a Dózsa jól záró védelme biztosan hárította, s ugyanakkor a lila-fehérek gyors ellentámadásai állandó veszélyt jelentettek Dóczi ka­pujára. A 3. és 10. percben Ráca lövéseit hárította a ha­zai kapuvédő. A 20. percben a Dózsa védők lest vitatva leálltak, közöttük, Tóth tel­­jesen egyedül ugrott ki, de Déri bravúros kivetődéssel mentette a biztos gólnak látszó helyzetet. Hét perccel később Varga szöglete után Mihalecz alig fejelt mellé, majd Sipos előretörés után leadott 16 méteres bombáját tolta szögletre Dóczi. A félidő hajrájában Vargának adó­dott gólhelyzete, de 5 méter­ről mellé gurított. A má­sik oldalon Tóthtól a döntő pillanatban elpattant a lab­da, és a védők felszabadítot­tak. Szünet után Dózsa táma­dásokkal folytatódott a já­ték, s a lila-fehérek rohamai az 50. percben gólt eredmé­nyeztek. Az előretörő Braun nem más beadását Varga kö­­­­zelről a hálóba helyezte, 1:0. Három perccel később Mih­a­lecz mintaszerű labdájával Pető ugrott ki, de nagy hely­zetben, mintegy 8 méterről mellé lőtt. Az 53. percben Németh I előtt nyílt gólszer­­zési alkalom, de a csatár kés­lekedett a lövéssel, s a vé­dők tisztázni tudtak. Az utol­só félór­ában fokozatosan a hazaiak vették át a játék irá­nyítását, a lila-fehérek véde­kezésre kényszerültek. A 60. percben Fekete lövését paza­rul hárította Déri, majd nyolc perc múlva kétszer is óriási bravúrral tisztázott a Dózsa fiatal kapusa: a partjelző lest jelzett, de a játékvezető nem fújt, így Fekete egyedül ugor­hatott ki, lövését Déri ki­ütötte, a befutó Nagy Gy. újból rászúrta a labdát, de a Dózsa kapusa ismét hárított, végülis Mihalecz szabadí­totta fel a kaput. A 75. perc­ben Lázár beadását Tóth B. öt méterről fölé fejelte. Az utolsó percekben a Dózsának is akadt helyzete: Faragó remekül cselezte ki a hazai védőket, de azután rosszul találta el a labdát a mély talajú pályán, vé­gig nagy küzdelmet vívott a két csapat. A hazaiak többet támadtak ugyan, de pepe­cselő csatáraik nem bírtak a Dózsa védőkkel. A lila-fehé­rek átgondoltabb játékukkal megérdemelten szerezték meg idei első győzelmüket. A kapuban Déri kitűnően védett, nagy része van a győ­zelemben. A jól játszó véde­lemben Czotter megbízhatóan látta el feladatát. Brauntól a jó szerelések mellett előre­töréseket és pontos beadáso­kat is láttunk. A legjobb csa­patrész a fedezetpár volt! Mind Sipos, mind Mihalecz nagy területen, fáradhatatla­nul dolgozott. A csatárok hasznos tagjai voltak a csa­patnak. Sok szép támadást vezettek, de a helyzetek ki­használásában most sem re­mekeltek. Valamennyien ki­vették részüket a védelem támogatásából is. A hazai csapatban Dóczi, Radics és Nagy Gy. játékát lehet dicsérni. A játékvezető nagyvonalú­an jól vezette a mérkőzést. 1­0. április 1. SPORT SPORT SPORT Sikeres hétvége az NB IH-ban MÁV NTE—SZOMBAT­­HELYI XII. AUTÓJAVÍTÓ 2:0 0:0) Nagykanizsa, MÁV NTE pálya, 500 néző. Jv.: Maróti. MÁV NTE: Vlaszák — Németh J., Szentgyörgyvölgyi, Kovács L. (Molnár), Németh L., Szabadi, Szerdahelyi, Horváth J., Kovács J., Búzási, Varga (Józsi III.). Ed­ző: Mózsi Imre. SZ. AUTÓJAVÍTÓ: Németh K. •— Csörle, Fixli, Kelemen, Magyar, Szabó (Szekér), Hujber, Meggyes (Németh L.), Tóth, Horváth, Ka* * csics. Edző: Szakály József. A hazai együttes a 7. percben 11-ashez jutott: Kovács J.-t a 16-oson belül Fixli fellökte Né­meth L. jobb felső sarok felé kül­dött büntetőjét a vasi kapus bra­vúrral kiöklözte, majd a védők szögletre tisztáztak. A beívelt labda először a kapus hárítása, majd Szerdahelyi fejese után visszapattant a kapufáról! A 39. percben — nagy potyagóllal — vezetéshez jutott a MÁV NTE: Németh L. távoli szabadrúgása az előrevetődő Horváth J., a gól­vonalon „ragadt” kapus és Szabó között a bal sarokba pattant. Itt. A féli­dő befejezése előtt Kacsics hibázott nagy helyzetben. A 2. félidőben mindkét oldalon rengeteg hiba csúszott a játékba. A 83. percben dőlt el a talákozó: Józsi ül.A Kovács J. akció végén Szerdahelyi több védő és a kifutó kapus kicselezése után pompás gólt lőtt a bal sarokba. 2:1. Kemény mérkőzésen az újonc, mozgékony vendégek ellen a várt­nál nehezebben született meg a MÁV NTE győzelme. Jók: Németh J., Szentgyörgyvöl­­gyi, Németh X.., Kovács J.,­lletve Csörle, Magyar, Horváth. N. OLAJBÁNYÁSZ—MÁV TIAC 2:1 (0:1) Tapolca, 400 néző. Jv.: Wilanann. N. OLAJBÁNYÁSZ: Tóth I. — Takács n., Simon, Beke, Bokán, Hegedűs, Harcz (Németh), Roma­­novics (Varga H.), Major, Söjtör, Meszes I. Edző: Németh Lajos. MÁV TIAC: Kocsor — Ba­jnok, Nyírő, Esztergomi (Marton), Si­mon, Szigeti, Szabó II., Németh, Murai, Szocze, Szabó J. Edző: Vajda József. Kezdeti tapogatózó,­ majd csap­kodó játék után a III. percben Belle lyukat rúgott és a szemfü­les Szabó II.­­1 méterről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 0:1. A gól felrázta a vendégeket. A 6­4. percben Harcz­­il méterről el­hamarkodottan fölé lőtt, majd egy perc múlva Söjtör jó lövését védte szépen Kocsor. Szünet után, az 52. percben Varga II. átadásával Major tört előre éss a kifutó kapus felett a háló közepébe ívelte a labdát. 1:L A 68. percben Szocze közeli lövé­sét Tóth I. óriási bravúrral védte szögletre. Meszes L. helyzetkiha­gyása után a 31. percben formás jobboldali támadás végén Bokán 1® méterről nagy gól­t ragasztott’ a jobb alsó sarokba. 2:1. Három perccel a rendes játékidő lejár­ta után (a bíró indokolatlanul hosszabbított!) Bek© és a tapol­cai Németh 16-os vonalon történt összecsapását követően Wikmarm nagy meglepetésre K­l-est ítélt, majd a reklamáló Olajbányász játékosok közül­ Tóth I.-et kiál­lította. A kapus helyét Bokán foglalta el, majd Szabó I. a jobb kapufa mellé lőtte a büntetőt! Jók: Simon, Bokán, Hegedűs, Varga N­., illetve Kocsor, Nyíró, Németh, Szabó I. N. SASKA PETŐFI—KÖR­MENDI MTE 1:0 (1:0) Kiskanizsa, 1000 néző. Jv.: Fájd. N. SASKA-PETŐFI­­ Péter — Horváth L. Dénes, Szertics, Vö­rös, Tálosi, Gyimesi (Nemeshe­gyi) , Flumbort, Rodek, Pásztor, Horváth H. Edző: Hegedűs József. KÖRMEND: Seregi — Orbán, Patonai, Budai, Simon, Hollósi, Hegedűs, Szalai (Kocsis), Marton, Hulmann, Őri (Lakner). Edző: Papp István. Kezdés után a Sáska nyomban átvette a játék irányítását. A 12. percben Flumbort kitört a védők között, lövését Seregi kiütötte, s a berobbanó Gyimesi közelről a hálóba gurította a labdát. 1:0. Ha­zai támadások közben a 25. perc­ben Hulmann 16 méteres lövését Péter a kapu fölé nyomta A be­ívelt szöglet után őm­ hagyott ki nagy helyzetet. A 30. percben köz­vetett szabadrúgás után Rodek nagy lövését Seregi bravúrral há­rította. A 42. percben a sportsze­­rűtlenkedő Pásztort a játékveze­ő kiállította. Az ezt követő szabad­rúgást Hulmann a felső lécnek lőtte. Fordulás után a 10 főre olvadt kiskanizsaiak védekezésre rendez­­kedtek be, a vendégek így jelen­tős mezőnyfölényt harcolt­ak ki, a körmendi csatárok azonban nem tudták áttörni a Sáska „re­teszt”. Jók: Dénes, Szertics, Vörös, Tá­losi, Flumbort illetve Seregi, Pa­­tonai, Hufmann. KATONA SE—SÁRVÁRI KINIZSI 4:1 (1:0) Zalaegerszeg, 200 néző. Játék­vezető: Fehér dr. KATONA SE: Kardos — Gön­­döcs, Drazsnyák, Horváth, Györ­kös, Hornyák, Koródy Prínczes, Gyalogh, Kapitány (Harangozó), Varga. Edző: Gáspár Géza. SÁRVÁRI KINIZSI: Haraszti — Balassa, Szőllősi, Burka, Pap, Horváth, Nagy, Jordaniers, Habei­­ler, Bíró, Németh. Edző: Szalai János. Formás egerszegi­ támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 20­ perc­ben egy partdobás után Princzes ügyesen elcsípte a labdát védője elől, kapura húzott és a kimoz­duló Haraszti mellett ,a hálóba gurított. 1:0. Továbbra­­is a Ka­tona SE maradt támadásban, a vendégek csak ritkán jutottak el a honvédek kapujáig. Szünet után hamar újabb gól született: Hornyák lövését a ka­pufa visszavágta és a jókor ér­kező Princzes közelről a bal sa­rokba lőtt. 2:0. A következő ne­gyedórában magukra találtak­ a vendégek és a 60. percben egy beívelt szabadrúgás után a fede­zetlenül hagyott Habeller a léc alá bombázott. 2:1. A 80. percben hosszú labdával a jobboldalon indították Vargát, alá lefutotta védőjét és távolról lőtt gólt. 3:1. A 85. percben kapuki­rúgás után az egyik sárvári védő vissza akart játszani kapusának, a szemfüles Harangozó azonban elcsípte a Labdát és a kapus mel­lett is elhúzva állította be a vég­eredményt. 4:1. A Katona SE végig irányított , ha a sárváriak kapusa nem nyújt kiemelkedő teljesítményt, nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Göndöcs, Hornyák, Varga, illetve Haraszti, Pap, Háberer. GELLÉNHÁZI OLAJBÁ­NYÁSZ— ZAL­ASZEN­TGRÓTI SPARTACUS 1:0 (0:0) Gellénháza, 200 néző, jv.: Szanyi. GELLÉNH­ÁZ­A: Klaskovics —­ Dubrecz, Nagy, Doszpoth, Feith, Egyed (Péter), Horváth, Fülöp, Papp, Takács, Lovrek. Edző: Ke­lemen István. ZALASZENTGRÓT: Szűcs — Szakony,­ Kádár, Főző, Torok, Lukács, Bognár (Szvoboda), Maz­­zag, Dervalics, Simon, Laskai. Edző: Belák János. Víztócsákkal tartatott pályán a hazaiak az első perctől kezdve enyhe mezőnyfölényben játszot­tak, de igazi helyzetet nem tud­tak kialakítani. A rossz talajon folyamatos támadásszövésről nem­igen lehetett szó, s így inkább csak küzdelem folyt a játéktéren. A második félidő elején nyo­masztóvá vált az Olajbányász fö­­­­lénye, teljesen beszorultak a ven­dégek. A 49. percben Lovrek óriási helyzetben a kapusba lőtt. A so­rozatos gedlénházi támadások a 68. percben góllá értek: Lovrek remekül húzott a jobboldalon, s pontos beadását Fülöp fejjel jut­tatta a hálóba. 1:0. A gól után rövid ideig még a hazaiak kez­deményeztek, majd fokozatosan fölénybe került a Spartacus. Csa­tárainak a hajrában helyzete is volt, de ezek értékesítése nem si­került. Az irreális talajon lezajlott igen sportsze­r mérkőzésen különösen a második félidőben veszé­lyeseb­ben támadott, a hazai együttes, s megérdemelten szerezte meg első NB I-as győzelmét. Jók, Nagy (a mezőny legjobb­ja), Doszpot, Fülöp, Papp, il­letve Szűcs, Kádár, Mazzag, Si­mon. Mi kerítöM Zalaegeregen a megyei ifi’mai haidarúgó Vssogatottak tornajának feriheli coniuie A Zala megy... Labdarúgó Szak­­szövetség kapta a megbízást, hogy a megyei ifjúsági labdarúgó válo­gatottak tornájának területi döntő­jét megrendezze. Négy megye: Zala, Győr-Sopron, Vas és Veszp­rém fiatal­ labdarúgói találkoznak a megyeszékhelyen egyrészt, hogy eldöntsék a bajnoki cím sorsát, másrészt, hogy ki lehessen alakí­tani azt a területi válogatottat amely az országos döntőn az em­lített négy megyét képviseli. Az eredeti tervektől eltérően — a rendkívül rossz pályaviszonyok miatt — valamennyi mérkőzést i­­dén valószínűség szerint a ZTE Gályáján rendezik meg. Kei­mként, ma, csütörtökön és­o­ombaton játszák a mérkőzése­ket a következő párosítás szerint: KEDD: Gyf,­r S­opron—Vas 14.30, Veszprém—Zala 10 óra. CSÜTÖR­TÖK : Veszprém—G­­y­őr-Sopron 14,30, Vas—Zala 16 óra. SZOMBAT: Veszprém—Vas 14,30, Győr-Sopron —Zala 16 óra. A válogatást — a pártatlanság érdekében — 5 tagú technikai bi­zottság végzi, amelynek elnöke az MLSZ kiküldötte, tagjai, az érde­kelt megyék csapatvezetői. A torna rendezői kellő alapos­sággal készültek a mérkőzés-soro­zat lebonyolítására. A szabadna­pokon és szabadidőben megfelelő szórakozási lehetőséget biztosíta­nak a résztvevőknek: városnézés, mozi, színház, sportvo­natkozás­ ,­ki mit tud”, uszodalátogatás sze­repel a programban. Vállalati, közületi, lakossági stb. ÜZ­LETI apróhirdetések díja hétköznap sza­vanként 2,— Ft, vasárnap 4,— Ft. Válla­lati, közületi, lakossági stb. soros ÜZLETI közlemények hétköznap 12,­— Ft, vasárnap 24,— Ft hasábsoronként. Keretes hirdeté­sek díja hétköznap 3,— Ft, vasárnap 4,50 Ft hasábmilliméterenként. Meghatározott oldalra szóló keretes hirdetés díja az alaptarifa-156 százalék helyfelár. A Dunántúli Talaj­javító és Talajvédel­mi Vállalat zala­szentmihályi mun­kahelyére vontatóve­zetőket és C—100-as vezetőket vesz fel. Legalább kétéves gyakorlat szükséges. Jelentkezni Zala­­szentmihályon a vál­lalat megyei irodá­ján lehet. 61251 A zalaegerszegi Közúti Igazgatóság azonnali belépéssel felvesz egy váltó gépkocsivezetőt és egy vontatóvezetőt. Jelentkezés a sze­mélyzeti előadónál, Népköztársaság u. 1. Rádió és televízió javítást vállalok. Za­laegerszeg, Vörös­hadsereg 19. Telefon 11—796. Varga 61 283 Közeli 412-es Moszk­vics kiutalásomat el­cserélném Wartburg­ra vagy átadnám. Közeli Wartburg ki­utalást átvennék Nagykanizsa, Nép­hadsereg 11 Ombo­­di. 1970 nyarán esedé­kes Wartburg kiuta­lásomat elcserélném szövetkezeti vagy KISZ lakásra, meg­egyezéssel. Cím a kiadóban: 880 Kirakat tisztítót azonnali belépéssel felveszünk. Élelmi­szer Kisker. Vállalat Zalaegerszeg, Vár­ker­t 875 Cezeta 175-ös ro­bogó jó állapotban eladó .Érdeklődni* Gróf Imrénél, Nagy­kanizsa, Eötvös tér 8 870 Pannónia motor­­kerékpár 4500 forin­tért sürgősen eladó. Komárváros, Erzsé­bet tér 10. 61 263 Skoda 16C0-es MB­CO rendszámú eladó. Zalaegerszeg, Ber­zsenyi u. 10. Tele­fon: 12.165. 871 Jókarban lévő Da­­nuvia motorkerék­pár eladó. Érdeklőd­­ni minden délután. Autószerviz, Zala­egerszeg, Baki út, Pál Ferenc. 61 282 Banánsárga 353-as 1000-es új típusú Wartburg gépkocsi igényesnek sürgősen eladó. Fonyód, Ka­rácsony u. 49. Tel : 60. 90 142 175-ös Czetka Ja­wa motorkerékpár (új típusú) eladó. Zalaegerszeg, Béke­liget 7. Érdeklődni 17 órától. 872 Warszava személy­­gépkocsi eladó. Nagykanizsa Dózsa Gy. u. 47. Szabó. 856 Eladásra felaján­lunk egy darab NY­­SA mikróbuszt. Ta­nácsi Építőipari Vál­­lal­at, Zalaegerszeg. Látóhegyen 1400 négyszögöl oltvány­szőlő, gyümölcsös, felszereléssel, meg­osztva is, eladó. Nagykanizsa, Bol­gárhadsereg 12/a. FL fák. 73 302 Nagykanizsa hatá­rában, a Kaposvári út mellett 3800 négy­szögöl szőlő, szántó rét épülettel, felsze­reléssel — megosztva is — eladó. Néphad­sereg 33. Fak­l. 869 Hévíz —keszthelyi főforgalmi út köze­lében 200 négyszögöl szántó ingatlan el­adó. ..Közművesített 61 253” jeligére Zala­egerszeg, Kossuth a hirdetőbe. 61 253 Hévízen házhely eladó. ..Építési en­gedéllyel 61 271” jel­igére Zalaegerszeg, Kossuth utcai hir­detőbe. 61 271 Termő gyümölcsös szőlő, pincével, fel­szereléssel eladó. Ér­deklődni : Zalaeger­szeg, Állatforgal­i telefonközpont. (Volt megyeháza.) 881 Háromszobás, ker­tes családi ház be­költözhetően eladó Zalaegerszeg, Bartók Béla u. 9. 61 276 Kétszobás ház te­lekkel, melléképüle­tekkel készpénzért, sürgősen eladó. Tó­fej, Hunyadi J. u. 8. Bazitai kilátóval szemben 640 négy­szögöl fiatal csemege szőlő, gyümölcsössel, építőanyaggal eladó.­ Busz 15 perc. Cím a kiadóban: 853 600 négyszögöl sző­lő pincével és fel -­ szereléssel eladó Autóbusz megálló­tól 5 perc Érdeklőd­ni: Szailer-család Galambok. 859 Balatonmáriafürdő­­alsón 110 négyszögöl lerek szőlővel eladó. Állomás, üzletek, víz, két percre. Érdek­lődni : Budapest, XVI.. Mátyásföld József Attila u. 19. Herczeg Tel: 338— 033. 73 306 4ESE59P Reh­amié és két fo­tel eladó. Zalaeger­szeg, Gasparich u. 1* US. 865 öntözési lehetőség­gel bérbevennék Za­laegerszeg belterület­­tét. konyhakertet Ajánlatokat Zala­egerszeg, 13.430. 883 Szakcsoportok, kis­ állatteny­észtők, fi­gyelem! Xehidai tsz elad 1600 darab De- Kalb tojótyúkot, hely hiányában. Ér­­t­eklődni lehet az ag­ronómián ápr. 10-ig. 828 Két ágy sodron­y­­nyal, matracokkal eladó. Nemes László Zalaegerszeg, No­vember 7 tér 27. BM épület 1/3. (Színház, mögött.) 863 Dél-amerikai pézs­makacsa, teljesen néma, jeges, hím. 5 kg., öreg kacsára, 14 naposra, tojásra ren­delést felveszek. Vá­laszbélyeg: Tarsoly Lajos. Mátyásföld, Olga f. . H€5 Békés hálószoba­­bútor eladó. Zala­egerszeg, Makaren­­kó u. 6. II/2. Molnár Éva cukrászda mö­­­gött. 61 280 Modern mély gyer­mekkocsi eladó. Za­­laegerszeg, Kossuth U. 46. 61 281 30­0 széna, bon­tásból épületfa és Zalaegerszeg. sintér, dombi dűlőben 560, négyszögöl szántó el­adó. Zalaegerszeg Kaszaházi u. 15. 874 Épületfa eladó. Lu­kács János, Alsóne­­mesapáti. 61 297 Kombinált szoba­bútor eladó. Zala­egerszeg, Vizslapark 1—5. B. Adsz. * 2. 61 286 K—25-ös Zetort ekével vennék. „Sür­gős 61 288”* jeligére Zalaegerszeg, Kos­­suth utcai hirdetőbe, Bérbeadó 400 négy­szögöl szántóföld KISZ-házak közelé­ben. Érdeklődni: özv. Szökrönyösné, Zalaegerszeg, Rákó­czi u. 12. 61 285 NDK sportkocsi el­adó. Zalaegerszeg, Gasparich u. 7 II­­. 876 Színes nagy ár­jegyzékünket kérje, díjmentesen meg­küldjük. Rózsák! Félezer fajta újdon­ság. Ezüstfenyők, ori­gomik, gladiolussfok,­­l­szcserjék. Szárítás post-ín. Szálkás ker­tészet, Budapest­, VL. Népköztársaság 8. Olvassa a Zalai Hírlapot