Zalai Hírlap, 1973. szeptember (29. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-25 / 224. szám

^ Z­A­L­A­I H­Í­R­F­A­r 1973. szeptember 9.­­ * La Marago­tabel NB I. 1 TARTALÉKCSOPORT NB I. B Eredmények: Pénzügyőr SE— Debrecen 1:0 (0:0), Várpalota—Bu­dafok 1:0 (1:6), Dunaújváros— Szolnoki MTE 3:1 (2:1), Kossuth KFSE—Diósgyőr 1:0 (0:6), Eger- Oroszlány 5:1 (2:0), Kecskemét— Komlói Bányász 0:0. Békéscsaba —Ganz-MÁVAG 2:0 UH 1. 1. Csepel 6 5 — 1 21-11 10 2. SBTC 6 4 11 16-11 9 3. Bp. Honvéd 6 4 — 2 14- 8 S 4. Tatabánya 6 3 2 : 17-13 * 5. Vasas 6 3 2 1 16-13 8 S. Videoton 6 3 2 1 11- 8 8 7. Haladás 6 3 1 2 15- 9 7 *. t1. Dózsa 6 3 12 15-11 7 9. MTK 6 3 12 12-12 7 10. FTC 6 2 1 3 11- 7 5 11. ZTE 6 2 13 14-14 5 12. Pécs 6 2 13 10-14 5 13. Dorog 6 3 33 11-18 3 14. VM Egyetért. 6 114 11-19 3 15. SZEOL 6 1—5 3-15 2 15. Rába ETO 6 — 1 5 5-20 1 .­ DVTK 7 5 — 2­­- 7 10 2. Budafok 7 4 2 1 13- 7 10 3. Komló 7 4 1 2 12- 7 9 4. Kecskemét 7 3 3 1­8- 5 9 5. Olajbányász 7 3 2 2 13-10­­ 8 6. Várpalota 7 2 4 1­8- 7 8 7. DVSC 7 2 4 1­4- 3 8 8. Békéscsaba 7 4—3 11-11 8 9. Dunaújváros 7 3 13 17-14 7 10. Bp. Sport­ 7 2 3 2 7- 7 7 11. Pénzügyőr 7 3 1 3 11-12 7 12. Szekszárd 7 1 4 2 4- 5 6 13. Szolnok 7 1 4 2 8-10 6 14. MÁV DAC 7 2 2 3 8-11 6 15. KEF SE 7 2 1 4 8-13 5 16. G.­MÁVAG 7 1 3 3 6-11 5 17. Eger 7 1 2 4 9-11 4 18. Oroszlány 7 1 1 5 3-13 3 NB I. NYUGATI CSOPORT További eredmények: LATEX Kőszegi SE—Ölbői TSZ SK 2:0 (1 :0), Répcelak­ Bányász—Ajkai Bányász 6­.1 (0:0), Ajkai Alumí­nium—Pápai Vasas 1:0 (1:0). MÁV Tapolcai SAC—Bauxitbányász SE 1:2 (1:1). 1. Bauxitbánya 6 5 — 1 26- 5 16 2. Péti MTE 6 4 2 - 15- 3 10 3. Ajkai Alum. 6 3 3 — 17- 6 9 4. Ajkai Bány. 6 3 2 1 10- 6 8 5. LATEX 6 3 2 1 4- 2 8 1 6. Zalaszentgrót 6 3 1 2 6- 3 7­­ 7. Thury SE 6 2 3 1 11- 9 7 8. Z­szentbalázs 6 3 1 2 10- 8 7­­ 9. Répcelak 6 1 3 2 8- 7 5 1 1­1. Pápai V. 6 1 3 2 6- 5 5 11. Sz­ AFIT 6 114 4-7 4 12. 7. DO­RSa 6 1 2 3 5- 9 4 9. MÁV NTE 6 1 2 3 5-14 4 14. ZVMTE 6 114 5-15 3 t3. MÁV TIAC 6 114 4-15 3 1«, ölbő­fi 1 — 5 ° MEGYEI BAJNOKSÁG L OSZTÁLY 1. Katona SE 6 4 2*— 8- 3 *0 2. Lovászi­­ 6 4 11 17- 6 9 3. Letenv« 6 4 1 1 W-t2 9 4. N. Sáska-P. 6 4 1 1 13- 8 9 5. Lenti TE 6 3 12 13-12 7 6. Z. Építők 6 2 3 1 9- 8 7 7. Olajm. SE 6 2 2 2 19- 8 6 8. Becsehely 6 3 — 3 12- 8 6 9. Zalalövő 6 2 2 2 10-12 6 10. N. Olajb. Sí 6 3—3 12-16 6 11. Tótszerdahely 6 2 1 3 6-14 5 12. St. Volán­ D. 6 12 3 12-13 4 II. Bottyán SE 6 1 2 3 4- 6 4 H. ZTE ST 6 11 4 12-11 3 15. Z. Vasút 6 11 4 14-28 3 16. Bak 6 1­ 5 5-13 2 A TOTÓ 38. HETI EREDMÉNYE 1. Kecskemét—Komló x 0:0 IS plusz 1 találatos szelvény nem akadt. 13 találat 6 darab. 111417 forint. 12 találat 214 darab. 2013 forint. 11 találat 2942 darab. 151 fo­rint. 10 találat 22 493 darab. 30 fo­rint. 2. Olajbányász—Szekszárd x 1:1 3. Várpalota—Budafok 1 1:0 4. Békéscsaba—Ganz-M. 1 2:0 5. KRISE—DVTK 1 1:0 11. Pénzügyőr—DVSC 1 1:0 7. Eger—Oroszlány 1 5:1 8. Dunaújv.—Szem­. MTI 1 3:1 8. Szem­. MÁV—Bp. Építők 2 1:2 10. Szegedi D.—Volán x 1:1 11. DEAC—m­. ker. 3 1:3 12. K. Táncsics—Győri B. x 0:0 II. Máza-Sz. —KOMÉP 1 1:0­­4­1 SZSE Dózsa—Sabaria x 1:1 * Belgrádban ü­l a labdarúgó-válogatott Hétfőn délben érkezett meg a magyar labdarúgó-váloga­tott a szeptember 26-i Jugo­szlávia elleni barátságos mér­kőzésre. Török Péter sérülése miatt nem tarthatott a csapat­tal. Vasas-játékos „ugrott” a helyére. Fábián Tibor, Illovszky Rudolf szövetségi kapitány végleges csapatot csak az esti edzés után ad, a magyar tudósítóknak azonban 99 százalékban biztos összeál­lítást mondott. Ez pedig a kö­vetkező: Mészáros vagy Géczi — Fábián, Páncsics, Horváth, Bálint — Juhász, Kocsis, Vi­­dáts — Szőke, Bene,­­ Zámbó. Hozzátette: az edzésen látot­tak alapján fenntartja a vál­toztatás jogát. Vujadin Boskov szövetségi kapitány elmondotta, hogy Jankovics helyére a Hajdúk Sutiak nevű játékosát hívta be, egyébként változatlan ma­radt a keret , ' * X sport— y^U| sport— n«i«iTS Két 11-es után Szekszárdi Dózsa—II. Olajbányász SE 1:1 (0:0) Nagykanizsa, Olajbányász pálya, 4500 néző. Jv.: Kristóf (Mádig, Bálint). SZEKSZÁRD: Pólyák (Schneider, 52. percben) —** Fodor, Korner, Vágó, Pusztai, Horváth, Kalász, Micsko, Freppán, Hadi, Korom. Edző: Palovecz Béla. OLAJBÁNYÁSZ SE: Vlaszák — Patyi, Doszpoth, Müller, Simon, Harcz, Pávlicz, Bokán (Bekő, 58. percben)., Söjtör, Komanovics, Sulyok. Edző: Németh Lajos. Kezdés után a vendégek szög­letet harcoltak ki. Freppán be­ívelését azonban Vlaszák bizto­san ölelte magához. A másik ol­dalon Sulyok, majd Bokán futott lesre. Az első lövést Söjtör 22 méterről küldte kapura, Pólyák azonban könnyedén védett. A 7. percben Doszpoth elcsúszott, Pusztai beadását Freppán 10 méter­ről lőtte rá, Vlaszák azonban re­mek védéssel szögletre tolta a léc alá tartó labdát. A beívelés után Horváth — szorongatott helyzet­ből — 8 méterről alig lőtt a bal sarok mellé. Feljöttek az olajo­sok. Romanovics 19 méteres, jobb felső sarok felé küldött szabad­rúgását Pólyák pompásan hárí­totta. A szekszárdi védők több­ször is szabálytalanul állították meg az hazai csatárokat. A 13. percben Kománovics éles szögből küldött lövését ütötte szögletre Pólyák, majd a középen kiugró Bokán 9 méterről lőtt a hálóba, a játékvezető azonban a partjelző beintésére — les címén — nem ítélt gólt. Beszorultak a vendégek. Pávlicz, lapos és Kománovics fél­magas bombája akadt, el Kor­­nerben, illetve Vágóban, majd Pávlicz 18 méteres lövése zúgott el a léc fölött. A 29. percben egy ellentámadás után Freppán ívelt be jobbról szabadrúgást, Korom azonban 9 méterről a bal sarok mellé fejelte a labdát. A félidő végén újra az olajosok rohamoz­tak. Harcz beadását védte jól Pólyák, majd az előretörő Patyit az ötösön szögletre szerelték. A 40. percben Sulyok jó beadását Söj­tör éles szögből, 6 méterről a bal kapufa tövének lőtte­ szünet UTÁN, a 49. percben Freppán nagy lendülettel tört elő­re, éles leadását azonban Micskó 2 lépésről az oldalhálóba lőtte. Az ellenakciónál Söjtör beadásá­ra Pávlicz csapott rá, a kivetődő Pólyák azonban hárított (a jele­netnél a szekszárdi kapus kézfej­sérülést szenvedett és nem tudott tovább védeni). Mezőnyjáték után a 60. percben Vágó hazaadására Sulyok rácsapott, elsodorta a lab­dát a kifutó Schneider mellett, Kornernek azonban sikerült szög­letre tisztázni. Ezután a vendé­gek vették át az irányítást. Ka­lász elől kétszer is nehezen men­tettek a védők. A 73. percben gólt értek el a vendégek: a balössze­kötő helyén kitörő Micskót a ki­vetődő Vlaszák az ötösön szabályta­lanul akasztotta. A megítélt 11-est Freppán a jobbra mozduló Vlaszák mellett a bal sarokba gurította, 1:0. Kezdés után Hadi beívelése után a labda a felső lécről per­dült a kapu mögé, majd a 77. percben a védők között kiugró Horváth gólját les címén nem ad­ta meg a játékvezető. Az utolsó tíz percben a hazaiak elkesere­detten támadtak, s a 82. percben egyenlítettek: a Fodor által szo­rongatott Sulyok a kaputól 10 méterre elvágódott. A bíró a 11-es pontra mutatott, s, a büntetőt Pávlicz értékesítette. 1:1, a be­fejezés előtt Komanovics 20 mé­teres ejtett szabadrúgását húzta le Schneider, majd a csatár jó­helyzetbe került, de lövés helyett ellenfélhez továbbított. Az eszményi időben sorra került találkozó irama és színvonala ezúttal csak a közepest érte el. Az I. félidőben a kanizsaiak, a játékidő második felében a szek­szárdiak birtokolták többet a lab­dát. A látottak alapján a döntet­len igazságosnak mondható. Vlaszák kevés dolgát magabiz­tosan végezte. A védők közül Doszpoth jól rombolt, de Patyi és Müller is megfelelt. Simon szürkén játszott. Harcz nagy kedvvel, hasznosan küzdött. A csatársornak ismét Sulyok volt a lendítője, aki sok zavart oko­zott. Romanovics jól kezdett, de fokozatosan visszaesett. Pávlicz ezúttal is elmaradt NB II-es for­májától, bár nem volt teljesen rendben. Bokán lassú, körülmé­nyes volt. Söjtör sokat kapkodott. A cserejátékos Bekő keveset volt játékban. . A szekszárdi csapatból Pólyák, Korner, Horváth, Micskó és Ko­rom teljesítménye emelkedett az átlagos fölé. Tihanyi István Megyei labda­rúgó-bajnokság I. osztály Továbbra is veretlen a Katona SE Zalalövői TK—7. Vasút 2:2 (1:1) Zalalövő, 100 néző. Jv.: Witt­mann. Kemény, helyenként durva mér­kőzés. Góllövők: Pál, Szvétecz, illetve Elek, Simon M. Jók: Molnár F., Tolvaj, Szvé­­tecz, illetve Elek, Simon M., Vin­­disch. Ifjúsági: Zalalövő—Z. Vasút 2. * Lenti TE—Z. Építők 2­:2 (1:1) Lenti. ,150 néző. Jv.: Gozdán. Igazságos pontosztozkodás. Góllövők: Varga, Nákics, illetve Bolya, Farkas. Jók: Gaál, Varga, Nagy, illetve Pap, Bolya, Farkas. Ifjúsági: Lenti TE—Z. Építők 0:0. * Letenyei MEDOSZ—V. Volán­­ Dózsa 3:1 (1:0)­­ Letenye, 150 néző. Jv.: Rubi.­­ A letenyeiek helyzeteik alapján akár nagyobb arányban is nyer­hettek volna. Góllövők: Sós, Tímár, Kovács, illetve Farkas. Jók: Tímár, Sós, Mándli, iletve­ Buszos. Ifjúság*: Letenye—N. Volán Dó­zsa 4:0.* Lovászi/ Olajbányász—Tótszerda­helyi partizán 6:0 (4:0) Lovászi, 150 néző. Jv.: Farkas. Az olajosok könnyen nyertek. Góllövők: Keszei I., Kozma (2— 2), Tóth, Szabó. Jók: Kozma, Pusztai, Vlasics, Kis. Ifjúsági­, Tótszerdahely—Lovászi 3:1.* Becsehelyi TSZ SK—II. Olajbá­nyász Sportiskola 3:0 (2:0) Becsehely, 200 néző. Jv.: Kiss E. A becsehelyiek sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. Góllövők: Cziráki, Husz­t, Var­ga-Ifjúsági. Becsehely—N* Olajbá­nyász 2:1. Olajmunkás SE— Katona SE 0:0 Bázakerettye, 100 néző. Jv.: Raj­­kay. A vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Ifjúsági: Olajmunkás—ZTE S:K . N: Sáska-Petőfi—Bottyán SE 2:1­0:1) Kiskanizsa, 300 néző: Jv.­ Tóth n. A jól védekező, s vezetést is szerző vendégek ellen sok hely­zetet hagyott ki a kiskanizsai együttes. A 75. percben Szabó I. Bottyán SE­ kiállítva. Góllövők: Meszes, Söjtör, illet­ve Szabó II. Jók: Vörös, Tálosi, Meszes, Söjtör, illetve Megyimórecz (a mezőny legjobbja), Laczi. Ifjúsági: N. Sáska-Petőfi—Bot­­­tyán SE 8:2.* Baki MEDOSZ—ZTE Sportiskola 1:0 (1:0) Zalaegerszeg, ZTE-pálya. Jv.: Csarmasz. Egyenlő erőküzdelmek. Góllövő Kerkai. Pécsi reflexiók A ZTE labdarúgó-csapata az utóbbi két NB I-es baj­noki mérkőzésre abban a reményben készült, hogy egy vagy esetleg két pontot is megszerezhet, Székesfe­hérvárott vagy Pécsett. A Videoton elleni mérkőzés 1:0-ás, a PMSC elleni talál­kozó pedig 3:1-es vereség-t hozott, pedig a Székesfe­hérváron mutatott játék alapján sokan bíztak ahba, hogy a Szegeden 4:0 arány­ban vereséget szenvedett pécsi csapattól a jó teljesít­ményt nyújtó ZTE képes pontszerzésre. Közvetlenül a mérkőzés megkezdése után azonban kiderült, hogi a szépszámú zalaegerszegi szurkolótábor reményei nem válnak való­ra. Rendkívül idegesen, rosszul játszott a csapat, különösen a védelem bi­­­­zonytalan játéka volt feltű­nő. Amerre álltak, arra rúgták a labdát, legtöbb­ször céltalanul, vaktában vagdosták előre és csatár legyen a talpán az, aki ilyen labdából támadást tud kezdeményezni. A mi csa­táraink pedig bizony nem álltak szilárdan a talpukon, a pécsi védők könnyedén szerelték őket, ha másként nem ment, akkor durván és szabálytalanul. Ezt viszont rendkívül feltűnően csinál­ták. Igaz, hogy Vízhányó játékvezető minden esetben lefújta a szabálytalanságo­kat, szóval figyelmeztette is a pécsi védőket amrva bele­­menéseikre, azonban a ki­állításhoz nem folyamodott. Ettől természetesen a pé­csiek vérszemet kaptak, a mi csatáraink pedig még jobban elbátortalanodtak és a játék helyett inkább a sé­relmeiket panaszolták a já­tékvezetőnek. A 3:1-es ve­reségben nem játszott sze­repet a játékvezető, sőt a mezőnyben inkább a ver­­ni,A­­nn­tnak, a ZTE-nek kedvezett. Az viszont igaz, hogy Zomborit, a pécsiek 10-es számú játékosát már az első félidő közepén ki kellett volna állítania, hi­szen egymás után három­szor utánrúgott zalaeger­szegi játékosoknak és mint a pécsi szurkolók mondták, Kontárt az MTK-ból a Pécs elleni mérkőzésen az első ilyen utánrúgásért is kiállí­tották. Mindez viszont csak vi­gasz és enyhe magyarázat az ismételt vereségre, de a rossz játékot ezzel indokol­ni nem lehet. A csapat ve­zetőinek és játékosainak keresni kell annak okát, hogy az elmúlt évi egyenleg­­es teljesítmény — amely végeredményben nagy sikert eredményezett a ZTE NB I-es csapata számára — ebben az esztendőben miért vált ingadozóvá. Mintha egyik hétről a másikra a játékosok elfelejtettek vol­na futballozni, elemi hibák sokaságát követték el ezen a mérkőzésen, s hiányzott a tervszerűség is a játékból. Úgy tűnik, hogy az ellen­felek megtalálták a zala­egerszegi­­ csapat elleni tak­tikájukat. Igaz, hogy ez a taktika abból áll, hogy a ZTE lendületét ha szüksé­ges, sorozatos szabálytalan­ságokkal is megtörik. Az el­lenfeleknek ez a játékfelfo­gása nyilván nem sportsze­rű, s talán előbb-utóbb a játékvezetők is felismerik, s annak megfelelően ítél­keznek, de amíg erre nem kerül sor, addig a csapat­nak kell még lendületeseb­ben ,még harcosabban küz­deni, játszani. A pécsi mér­kőzésnek is az a fő tanul­sága, hogy a pályán nem szabad csüggedni, elkedvet­lenedni, hanem az eddigi hut­ományuknak megfele­lően lelkesen, ha kell fogat összeszorítva harcolni az NB I-es bajnoki pontokért. — Idő Labdarúgó NB I. tartalékcsoport Pécsi MSC— Zalaegerszegi TE 3:0 (0:0)­ Pécs, 500 néző. Jv.: Benkő. ZTE: Déri (Szalai II.) — Vígh, ■ Papp NI., Bicsák (Szalai L), Kor­­ponai, Czibik (Szabó II.), Soós, Molnár II., Krajcs, Tóth J., Kele­men. Kiegyenlített I. félidő után fe­lülkerekedtek a hazaiak. Góllövők: Kardos (2), Telek. Jók: Tóth I­., Kovács, Kardos, illetve Vígh, Papp II. a" Tizenegy után­­ indulok az első körre. Tehát begombol­tam a kiskabátot, ahogy szol­gálatban szokás, és megütöt­tem a sipkám sittjét, hogy fél­re ne álljon, és megrántottam a nadrágszíjat, és megnéztem az irányt, amerre indulok. És akkor megszólalt a szi­réna. Jött a rendőrség, méghozzá nagy apparáttal, és működtek a nagybajszos adó-vevők, és mint a szöcskék, ugráltak le a kocsikról a rendőrök, és mintha mindegyik mindig itt lakott­ volna, úgy tudták az irányt, és veszik körül a gyá­rat. És a gyár mögött reflek­toraikkal olyan csíkokra szab­dalták a sötétséget, mintha a rét nem is maga a rét lenne, hanem egy óriás zebra háta. Ezt aztán igazán nem gondol­tam volna, hogy ma este én még meglátom az óriás zebra hátát. Valami gyilkost kerestek. Valaki itt látta a környéken. Nem találtak semmit. Van ilyen. A gyilkosok nem vélog­­gatósak, ha arról van szó, hogy rossz nyomra vezessék a rend­őrséget, így aztán, egy estére, ezen a környéken nagyon megválto­zott az élet. Az ittas egyén ugyanis rögtön józan lesz, ha megjelenik a rendőrség. Vi­­gyázzba állnak az ipszek Jó látvány. Nehogy lemaradjunk erről, a szemközti hosszú ház­soron valamennyi fényforrás kigyúlt, mintha a hatóság díszkivilágítást rendelt volna el. A nagy fényben a portás­fülkéből is világosan látszott, hogy Erdélyi úr, a festő, az ablakban állva nagy tisztelet­tel tekintett szét a környéken. Most jött rá, milyen mutatós ez a panoráma, és itt volna már az ideje, hogy vászonra dobja ezt a tájat. Persze, rendőrség nélkül. Vajda úr, a KÖZÉRT-el hunyorgott, minthogy ő nem festő, és az üzleti higanygőz­­lámpa fényében ázott szemeit bántotta ez a világítás. Tölcs­­váry Adrienne a daxist *16- Az NB III-ban 0:2-ről szerzett pontot az éllovastól a Zalaszentbalázs Thury SE—Z. Dózsa 3:1 (2:1) Nagykanizsa, Thury pálya, 300 néző. jv.: Homoki. THURY SE: Lovkó (Kocza) — Vörös, Berán, Sulyok, Lisztóczky, Németh F., Pásztor (Horváth), Tóth, Janó, Józsi, Kustos. Edző: Tóth György. Z. DÓZSA: Skoda — Hordós, Németh II., Erős, Reisinger, Ko­vács, Pető (Sipos), Bősze, Mi­­nárcsik, Németh I., Szakonyi. Ed­ző : Gáspár Géza. 2. perc: Kustos szöktetésével Tóth kiugrott, akinek lövése Sko­dáról Tóth elé pattant, a csatár ezután középre emelt, s Jánó üres kapura tartó fejesét Erős kézzel állította meg. A vitathatatlan,­ll-est Tóth lőtte rá, a labdát a ve­tődő Skoda kiütötte­­ Tóth elé, aki ekkor már nem hibázott. 1:0. 14. p.: Józsi 25 méteres lövése a felső lécen csattant. 17. p.: Józsi szögletét Berán Tóth elé fejelte, aki 6 méterről a bal felső sarokba lőtt. 2 :0. 23. p.: Tóth lövése a fel­ső lécről pattant vissza. 25. p.: Egy heves összecsapás után Lov­kó és Pető megsérült, s nem tud­ták folytatni a játékot. 28. p.: A kitörő Minárcsik lábát a vetődő Kocza elhúzta a 16-oson belül. A 11-est Németh I. a jobb sarokba helyezte. 2:1. 38. p.: Szakonyi szögletét Minárcsik a bal saro­k mellé fejelte. 53. p.: Józsi szögle­tét Berán 7 méterről pompás fe­jessel továbbította a jobb sarokba. 3:1. 66. p.: Németh I. beadását Szakonyi a léc fölé lőtte. 72. p.: Kocza merész kivetődéssel tisztá­zott Minárcsik elől. A játékot végig irányító Thury SE megérdemelten győzött. Kitű­nő játékvezetés. Jók: Németh F. (a mezőny leg­jobbja), Berán, Tóth, Janó, illetve Skoda, Németh n.. Németh I. Peti MTE— Zalaszentbalázsi TSZ SK 2:2 (2:0) Zalaszentbalázs, 9. nézi, Jv.F. Bernáth. ZALASZENTBALÁZS: Papp — Gyenes, Kovács, Gyurkó, Fülöp, Vlasics, Pintér, Vékási, Gáli, He­gedűs, Szabó H. Edző: Zöld­vári István. 4. perc: Vékási átadását a tiszta helyzetbe került Pintér 5 méterről a kapusba lőtte. 8. p.: Simas les­gyanús helyzetből, a tétovázó vé­dők között 7 méterről a hálóba gurította a labdát. 1:0. 10. p.: Pin­tér beadását Szabó II. alig fejelte a léc fölé. 15. p.: Gyenes rövid hazaadását Simai elcsípte, és a ki­futó Papp kicselezése után a háló­ba helyezett. 2:0. 17. p.: Gáli az ötösről Darócziba lőtt. 20. p.: He­gedűs 2 méteres fejesét hatalmas bravúrral védte a pétiek kapusa. 30. p.: Gyenes 25 méterről a felső lécet találta el. 75. p.: Gáli beadá­sát Vékási 6 méterről a háló köz­­­zepébe fejelte 2:1. 77. p.: Szabó­­ H. beadását Gáli a háló tetejére­­ fejelte. 88. p.: Fülöp átkígyózott a­­ védők között, bukdácsolva Szabó­­ n. elé adott, aki 16 méterről a­­ kapu közepébe bombázott. 2:2.­­ 1 Kezdeti bizonytalankodás után a­­ hazai együttes többet támadott, és a nagy iramú, színvonalas mér­kőzésen győzelmet érdemelt volna a listavezető ellen. Jók: Daróczi, Szandi I., Szandi II., Janácsky, Simai, illetve Vla­sics, Fülöp, Kovács, Szabó II. Ifjúsági: Péti Zalaszentbalázs 3:0 (1:0). 1. perc: Kiss elől Szűcs bátor kivetődéssel hárított. 9. p.: Varga 22 méteres, pattogós lövését Szűcs nehezen védte. 28. p.: Szélig 14 méteres lövését Szűcs szépen fog­ta. 39. p.: Varga nagy helyzetből, 12 méterről magasan kapu fölé lőtt. 41. p.: Beledi T. több védő, majd Szalai kicselezése után hosszút szöktetett. 53. p.: Szélig 8 méterről a jobb sarok mellé lőtt. 58. p.: Árki lövése az oldalhálóba vágódott. 65. p.: Takács ívelt sza­badrúgását Árki előrevetődve fe­jelte a bal kapufa mellé. 66. p.: Varga lecsúszott lövését Kiss 4 méterről gyatrán kapu mellé lőt­te. 74. p.: Takács 23 méteres bom­báját Szűcs remekül hárította szögletre. 79. p.: Szentgyörgyvöl­gyi 22 méteres lapos lövése suhant el a jobb kapufa mellett. 86. p.: Védelmi hiba után Szélig 5 méter­ről sem talált a hálóba. A tartalékos — Kádárt, Fábiánt és Laskait nélkülöző — szentgró­­tiak ellen nagy mezőnyfölényben játszott a kanizsai csapat, a csa­tárok azonban nem tudták áttörni a védőfalat. Jó játékvezetés. Jók: Szentgyörgy­völgyi, Karádi, Takács, Andrássy, illetve Szűcs (a mezőny, legjobbja), Savanyó, Si­mon, Zab. Ifj­úsági: MÁV NTE—Zalaszent­­grót 1:0 (0:0). MÁV NTE— Zalaszentgróti Spartacus 0:0 Nagykanizsa, MÁV NTE pálya, 150 néző. Jv. • Kósik. MÁV NTE: Szalai — Király, Szentgyörgy­völgyi, Karádi, Ta­kács, Andrássy, Szélig, Varga, Papp, Árki, Kiss (Németh). Ed­ző: Schweitzer Sándor. ZALASZENTGRÓT: Szűcs — Tö­rök, Savanyó, Szakonyi, Simon, Zab, Bognár Gy., Beledi T. (Kin­cses), Fischer, Lántzky (Beledi B.), Bognár J. Edző: Tatár Lajos. Szombathelyi AFITS­Z. Volán MEDOSZ TE 1:0 (0:0) Andráshida, 150 néző. Jv.: Major. ZVMTE: Lukács — Lendvai, Horváth L., Irmai, Horváth A., Sipos, Bálizs (Kruczler), Koltai, Montág, Gráczer, Hamar. Edző: Nagy György. 9. perc: Hamar szögletét Mon­tág a kapu elé tejelte, de Bálizs magasan fölé­ lőtt. 14. p.: Szép összjáték végén Gráczer közelről mellé helyezett. 19. p.: Hamar ,36 méteres szabadrúgását remekül hárította Kis. 26. p.: Horváth A. 35 méteres szabadrúgását a jobb kapufára nyomta a vendégek ka­pusa. 30. p.: Tóth átadását Ma­­­gyar kecsegtető helyzetből gyat­rán fölé lőtte. 43. p.: Montág az ötösről ordító helyzetben nem ta­lálta el a kaput. 60. p.: Gráczer 3 méterről, a már vert kapus kezé­be fejese a labdát. 64. p.: Magyar középen kiugrott, s a védők dísz­­kíséretében a kapu közepébe lőtt. 1:0. 60. p.: Horváth A. 20 méteres szabadrúgása a bal kapufán csat­tant. 82. p.: Sipos fejese már túl­jutott a crapuson, de a védők a gólvonalon tisztázták. Helyenként — különösen az első félidőben — nyomasztó fölényben játszottak a hazaiak, de helyzetek sorát hagyták kihasználatlanul. A ZVMTE nagy győzelmi lehetősé­get szalasztott el. Jók: Kiss, Molnár. Magyar, il­letve Lendvai, Koltai. Ifjúsági: ZVMTE—Sz­­AFIT 1:1 (0:0). A világ sportja sorokban Varsó: A varsói „Skra” stadion tartánpályáján lengyel-román női válogatott atlétikai viadalt ren­deztek. A találkozón a lengyel együttes 77:58 pontarányú győzel­met aratott. Costa Brava: A nemzetközi sakkverseny 4. fordulójában Len­gyel és a spanyol Medina játsz­mája döntetlenül végződött. A ma­gyar sportoló jelenleg 1,5 ponttal holtversenyben a 8., helyen áll. * La Paz: A labdarúgó világbaj­­noki selejtezők dél-amerikai II. csoportjában Argentína kemény küzdelemben 1 :6 (1:0) arányban győzött Bolívia ellen. Az egyetlen gólt Fernari szerezte a 18. perc­ben. A csoportban Argentína ve­zet Paraguay és Bolívia előtt. * Columbia: Az ausztrál Newcom­­be nyerte a nemzetközi teniszver­senyt, s az ezzel járó 20 000 dol­lárt, miután a döntőben 6:4, 6:3 arányban győzött az amerikai Stockton ellen.