Zalai Hírlap, 1973. szeptember (29. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-11 / 212. szám

é . sport. sport­ LaVaniito-Jarceflak NB I. NB I . B További eredmények: Szolnoki MTE—Oroszlány 2:0 (1:0), Bp. Spartacus—Diósgyőri VTK 2:1 (0:0), Eger—Debrecen IIi 0:0), Kecskemét—Szekszárd 2:1 (2:0), Békéscsaba—Komló 3:0 (1:0), Du­naújváros—MÁV DAC 4:2 (2:1), Pénzügyőr SE—Ganz-MÁVAG 4SI (3:1­­ nb ). NYUGATI CSOPORT Alommium—Ajkai Bányász 1:1 (0*1), Péti MTE—Ölbői TSZ SK 8:0 (8 )». LATEX Kőszegi SE—Bauxit­bányász SE 0­­­0:11. MEGYEI BAJNOKSÁG I. OSZTÁLY 1. Honvéd 4 3— 1s 17- 3 6 2. FTC 4 3 — 1 S- 4 6 3. SBTC 4 2 2­­­5- 2 6 4. CT: Dózsa 4 3—1 12-10 6 5. MTK 4 2 116-45 6. ETO 4 2 116-65 Pécs 4 2 116-65 6. Vasas 4 12 16-54 11. Tatabánya 4 12 16-64 16. ZTE 4 12 13-64 11. Dorog 4 11 2 6-83 12. Haladás 4­­ 2 2 3- 5 2 18. Csepel 4 1—3 8-11 2 14. Szeged 4 1—36-92 15. Egyetértés 4­­ 2 2 4- 7 2­­. Videoton 4 — 2 2 3- 8 2 . DVT­K 5 4 — 1 12- 5 8 2. Budafok 5 3 2 — 9- 5 8 3. N. Olajban*. 5 3 1 1 11- 7 7 4. Komló 5 3 — 2 11- 7 6 5. Kecskemét 5 2 2 1 6- 4 6 6. Békéscsaba 5 3 — 2 8- 7 6 7. Várpalota 5 1 4 — 7-6 6 8. DVSC 5 1 4-3-2 6 9. Szolnok 5 13 17-7 5 10. Bp. Sport. 5 13 15-5 5 11. Pénzügyőr 5 2 1 2 9-10 5 12. Szekszárd 5 1 2 2 3- 4 4 13. Ganz­ M. 5 1 2 2 5- 8 4 MÁV DAC 5 1 2 2 5- 8 4 15. Dunaújváros 5 113 10-12 3 16. Oroszlány 5 113 1-43 17. Eger 5 — 2 3 3- 8 2 10. KKF SE 5 1—4 6-12 2 1. Péti MTE 4 3 1 — 11- 2 7 2. Bauxitbány. 4 3 — 1 16- 3 6 3. Ajkai Alma. 4 2 2 - 14- 4 6 4. Ajkai Bány. 4 2 2 — 8- 4 6 5. Thnrv SE 413—7-65 6. LATEX 4 2 112-25 7. Répcelak: 4 12 16-44 8. Pápai V. 41215-34 9. Zalaszentfrrőd 4 2 - 2 4- 2 4 10. Zalaszentbal. 4 2 - 2 6- 6 4 11. ZVMTE 4 112 4-8 3 12. MÁV TTA­C 4 112 2-12 3 II. Z. Dózsa 4 - 2 2 2- 5 2 14. MÁV NTE 4 - 2 2 2- 6 2 15. Ölbő 4 1 — 3 2-22 2 16. Sz. AFT­ 4-133-71 További eredmények­: Ajkai N. Sicska­ P. 4 3 1­ 9-5 7 2. Katona SE 4 3 1 — 6-3 7 3. Lenti TE 4 3—17-46 4. N. Oiajb. 91 4 3—1 11-10 6 5. Lovászi 4 2 119-55 6. Letenye 4 2 1 1 12- 9 5 7. OL&jm. SE 4 2 — 2 15- 7 4 8. Becsehely 4 2 - 2 8- 6 4 9. Z. Építők 4 12 16-6 4 10. Tótszerdaholy 4 2 - 2 6- 8 4 11. ZTE Sí 4 1 1 2 12- 9 3 12. N. Volán-D. 4 11 2 10- 9 3 13. Bottvan SE 4 112 3-43 14. Zalalövő 4 112 5-93 15. Bak 4----------4 2-10 — 16. Z. Vasút * ‘■s — 4 6-22 — A TOTO 36. HETI EREDMÉNYE 1. I. Dózsa—Vasas 2 2:4 14. Táncsics—Rákóczi 2 1:2 A 36. fogadási héten 13 találat 0 darab, a nyeremény 34 448 forint. Ebből 13 plusz 1 találat 4 darab, nyereményük egyéniként 279 293 forint. 12 találatot 1­1 fogadó ért el, nyereményük egyenként 2963 forint. 11 találatot 2071 fogadó ért el, nyereményük egyenként 245 forint. 10 találata 14 499 fogadónak vo­lt, nyereményük 52 forint. 4- 1 2. FTC—Honvéd 1 2:1 3. Tatabánya—Videoton x 2:2 4. Pécs—MTK 1 3:1 5. Békéscsaba—Komló 1 2:0 6. Bp. Spartacus—DVTK 1 2:1 7. Eger—DVSC x 1:1 8. Dunaújváros—MÁV DAC 1 4:2 9. SZINTE—Oroszlány 1 2:0 10. Várpalota—II. Olajbánya x 1:1 11. Láng—FÖSPED 2 2:3 12. Szabó L. SE—III. ker. 1 1:0 13. SZVSE—Bp. Építők x 0:0 Az első győzelem ZTE—SZEOL 2:1 (1:0) Zalaegerszeg, 12.000 m­énő: Jnt Somlai (Marton, Szilvánál). ZTE: Déri — Molnár, Papp L, Vörös, Filó — Gáspár (Józsi, az 51. percben), Tóth Gy., Kocsis I. — Szimacsek (Soós, a szünetben), Szabó, Rita. Edző: Szőcs János. SZEOL: Gujdár — Várhelyi, Varga, Bánfalvi, Virág — Mészár, Vörös, Magyar (Pataki, a 38. perc­ben) — Szeghalmi, Vass, Antal. Edző: Bundzsák Dezső. A hangosbemondó közlése alap­ján udvarias taps köszöntötte Vasst, a szegediek magas csatá­rát, aki 26. születésnapját ünne­pelte, valamint Vörös Istvánt, aki először játszott a ZTE-ben az NB I-ben. A S­ZEOL kezdte a játékot, s mindjárt egy kis riadalmat oko­zott Filó hazaadása, amelyet Déri vetődve tudott csak elcsípni. Az­tán a másik oldalon Tóth Gy. sa­rokkal tette maga elé a labdát, jó beadásából Szabó fejelt, de Guj­­dá­r remekül védett. A SZEOL in­kább a védekezésre összpontosí­tott: elöl csak Vass és Antal tar­tózkodott, a hátsó alakzatok pe­dig a játék lassításával, gyakori időhúzással, s ami ennél vissza­tetsző­bb volt, sorozatos szabály­talankodással igyekeztek megtörni a ZTE rohamait. Molfsár távoli la­pos lövését csak másodszorra tud­ta Gujdar megkaparintani. A 20. percben Szimacsek a bal oldalról adott be, a védők a labdát kife­jelt­ék, és Szabó kapáslövése az egyik védőről jutott szögletre. A­­ szegediek a szögletet is röviden, fejelték ki, de Szimacsek a kapu torkából fölé vágta a labdát. Óriási helyzet volt! Továbbra is a ZTE támadott, Szabó nagysze­rűen perdített Kocsis I. elé, de előre elpattant a labda. Magyar megsérült egy összecsapásnál, s folytatta ugyan, a játékot, de ha­marosan átadta a helyét Pataki­nak. A 30. percben szögletrúgás után Vörös szépen fejelt, de a labda megakadt egy szegedi vé­dőben. A SZEOL sorozatos időhú­zásai miatt három alkalommal rendelt el hosszabbítást a játék­vezető, s mivel ez sem használt, egy alkalommal közvetett szabad­rúgást ítélt a SZEOL ellen a 16-oson belülről. Szabó legúu­tását azonban Gáspár nem tudta érté­kesíteni. A 38. percben Szimacse­­ket buktatták a bal oldali tizen­hatos vonalnál, Bita mesterien ívelte középre a szabadrúgást, és Szabó a kimozduló kapus és a Vé­dők között szép fejessel küldte a labdát a jobb felső sarokba. 1:0. A gól megzavarta egy kissé a SZEOL-t. Vörös ,,gyerty­ázott” a szegedi kapu elé, a naptól zavart Gujdár nem láthatta a lab­dát, nem is mozdult ki rá, de Szabó fejese éppen az ölébe hullt. Később egy kapu előtti kavaro­dásnál Szimacsek a kapu előteré­ben nem találta el a labdát. A MÁSODIK félidő szegedi támadásokkal kezdődött. Szabó leadását Varga a félpályánál el­csípte, előretört, és hatalmas lö­vését Déri bravúros vetődéssel ütötte ki- Vass is megszerezte egyszer Szabó labdáját, s őt csak buktatás útján lehetett szerelni. Az 57. percben Kocsis I. remek labdával futtatta Soóst, ő azonban teljesen tiszta helyzetből a kapu fölé lőtt. A 60. percben váratlanul egyenlített a SZEOL: szép táma­dás végén Pataki mintegy 10 mé­terről a bal sarokba vágta a lab­­dát. 1:1. Rákapcsolt a ZTE, s már a következő támadásnál s­zögletet harcolt ki. A beívelést röviden fe­jelték ki a védő­k, Soós mintegy öt méterről lőtt, de a labda em­berbe akadt. Nagy volt a ZTE nyomása ekkor, s a 63. percben meg is szerezte a vezetést: Soós egy jó csel után hosszú kereszt­­labdát küldött balról a jobb olda­lon felfutó Tóth Gy. elé, aki a ki­futó Gujdár mellett a kapu köze­pébe helyezett. 2:1. Ezután már egyre gördülékenyebbek lettek a ZTE támadásai, legtöbbször a ven­dégek térfelén folyt a játék. A 65. percben Szabó a bal oldalon fu­tott el, visszagurított. Bita azon­ban nem jól találta el a labdát, s odalett a helyzet. Bita később a hálóba lőtt, de les miatt nem adott gólt a játékvezető. Szép Jó­zsi—Kocsis adogatás után Szabó került helyzetbe, de kivárt, s ez­úttal sem lett a helyzetből gól. A 79. percben Bita két védőn és a kivetődő kapuson is átcselezte ma­gát, de Gujdar fektében hátra­nyúlt, és megszerezte a labdát. Ez i­s százszázalékos helyzet volt! A­­90. percben a szegedi Vörös és t Déri összeütközött, és rövid ápo­lásra szorultak mindketten. Az Utolsó percekben elkeseredetten küzdött a SZEOL a kiegyenlítésé­ért. Egy alkalommal kapu előtti avarodás során Tóth Gy. a kapu lőteréből rúgta ki a labdát, ami­kor Déri már verve volt. A másik oldalon Kocsis kígyózott át­ a vé­dőkön, de nem adta le a labdát a jobb helyzetben levő társainak,­­lövése viszont nem sikerült. Annyi gólhelyzetet hagyott ki a ZTE ezen a mérkőzésen, amellyel szinte helyrehozhatta volna nega­tív gólkülönbségét. Nem volt szép a játék, igaz, ebben közrejátszott az is, hogy a SZEOL teljesen szét­tördelte a játék folyamatosságát szabálytalankodások és időhúzások sorozatával. A ZTE mindent ösz­­szevetve, teljesen megérdemelte a győzelmet, mert egyrészt sok helyzetet dolgozott ki, másrészt az egyenlítő gól után Volt lelki ereje a játékosoknak újból a ma­guk javára fordítani a mérkőzés eredményét. Déri néhány alkalommal reme­kül, egyszer pedig önfeláldozóan tisztázott. Néhány esettől elte­kintve, biztosan állt a lábán a közvetlen védelem. Ami igen kel­lemes meglepetés: a hosszú sérü­lésből felépült Vörös szinte hiba nélkül, tiszta eszközökkel, nagy­vonalúan játszott, jól szerelt, in­dított, sőt még­­felfutásokkal, lö­vésekkel is kísérletezett. A közép­pálya motorja és szervezője Tóth Gy. volt, gólja és az utolsó per­cekben védekező játéka a csapat egyik legjobb játékosává avatta. Szükség is volt erre, mert Gáspár rendkívül indiszponál­tan játszott, s Kocsis is sokszor öncélú volt. A támadósorban Szabó jó teljesít­ményét csak a második félidő né­hány hibája mérsékli némileg, Bita lelkesen küzdött, de az ak­ciók befejezésénél mindig hibá­zott. Szimacseknek jóformán sem­mi sem sikerült. Józsi jól ját­szott, Soós pedig nagy hibáját ha­marosan kijavította a második gól előkészítésével. A SZEOL védelme rendkívül in­gatag volt. Bánfalvi játéka dicsér­hető ebben a csapatrészben. A kö­zéppályán Vörös, a támadósorban Pataki játszott a legjobban. Gondi Béla A ZTE támadói közül a SZEDE ellen Szabó n­yújtotta a legjobb teljesítményt, bár ő is jónéhány helyzetet kihagyott. A képünkön megörökített akció során például túljutott a keresztező és késve becsúszó Virágon, de aztán belevezette a labdát a kimozdult Gujdár­ba. 1 8 I tartalékcsapat ZTE—SZEOL 4:1 (2:0) Zalaegerszeg, TD­0 néző. Jv­C* Horváth. ZTE: Bolemányi (Szalai H.) — Vígh, Papp N­., Kocsis N­., Bicsák (Berta), Krajcs, Molnár H., Kor­­ponai, Tóth J., Rácz (Szabó N­.), Kelemen. Edző: Kovács Sándor. A ZTE-tartalékok — főleg a má­sodik félidőben — sokkal lendü­letesebben, ötletesebben játszot­tak, s kis szerencsével nagyobb arányban is nyerhettek volna. Góllövők: Tóth J., Rácz, Kele­men, Korponai, illetve Kozma­n. Jók: Krajes, Korponai, Kele­men, Rácz, illetve Heidrich, Ladá­nyi, Portörő. 0:2-ről harcolt ki döntetlent a Videoton Tatabányán .A labdarúgó NB I további eredményei A szombati egy mérkőzés után vasárnap hét találkozót bonyolí­tottak le a labdarúgó NB I. 4. fordulójának keretében. A Nép­stadionban 80 000 néző előtt két rangadóra került sor, s mindket­tőn az esélytelenebbnek vélt csa­pat szerezte meg a két pontot. A ZTE legközelebbi ellenfele a Vi­deoton továbbra is nyeretlen, de az a tény, hogy 0:2-ről egyenlí­teni tudott Tatabányán, azt sej­teti, hogy­­jelentősen javult a fe­hérvári együttes formája. Eredmények: VASAS—II. DÓZSA 4:2 (2:1) Népstadion, 80 000 néző. Góllö­vők­: Müller (2), Vidáts, Váradi B., ill. Mészáros (öngól), Fazekas. A minden csapatrészben jobb piros-kék együttes színvonalas mérkőzésén megérdemelten nyert. * FERENCVÁROS—BP. HONVÉD 2:1 (1:0) Népstadion, 80 000 néző. Góllö­­­­vők: Szőke, Juhász, ill. Pál. A zöld-fehérek végig irányítot­ták a játékot és biztosan győz. TATABÁNYA—VIDEOTON 2:2 (2:0) Tatabánya, 5000 néző. Góllövők: Nagy, Tóth, ill. Tieber, Bogáti. A Videoton a következő össze­állításban szerepelt: Kovács L. — Horváth, Nagy Hl. Fejes, Szabó K. — Hartyáni, Burka, Karsai — Wollek, Nagy N­. (Tieber), Bogáti. A fehérvári együttes a hajrában nyújtott kitűnő teljesítmény­ével rászolgált az egyik pontra. SALGÓTARJÁN—HALADÁS VSE 1:0 (1:0) Salgótarján, 8000 néző. Góllövő: Kovács. A döntetlen eredmény igazságo­sabb lett volna. RÁBA ETO—DOROG 2:1 (1:0) Győr, 6000 néző. Góllövők: Pó­czik, Varsányi, ill. P­eszeki. A Rába a vártnál jóval nehe­zebben győzött. PÉCSI MSC-MTK 3:1 (2il) Pécs, 10 000 néző. Góllövők: Ben­csik (2), Kovács, ill. Kocsis (ön­gól). Kiállítva: Koritár (MTK), az 58. percben. Biztos hazai sikerp. ...tájak.. * * * Z­A­TI­AI HÍRLAP Értékes pont idegenből M. Olajbányász SE—Várpalotai Bányász 1:1 (1:0) Várpalota, 3000 néző. Jv.: Rúzsa. N. OLAJBÁNYÁSZ SE: Vlaszák — Patyi, Doszpoth, Müller, Simon, Harcz, Pávlicz, Bokán (Hub­mann, a 70. percben), Söjtör, Romano­­vics, Sulyok. Edző: Németh Lajos. VÁRPALOTA: Palotai — Süket, Csapó N­., Jónás, Kun, Kerkai, Horváth E., Bertalan, Lakics, Sze­kér (Alfoe, az 59. percben), Mártai (Horváth L., a 62. percben). Edző: Telibe Benjamin. Hazai rohamokkal indult a mér­kőzés, a kanizsai védelem azon­ban szilárdan állt a lábán. A 10. percben Söjtör elől Kun haza­adással mentett,­­ a kifutó Palo­tai mellett, szögletre (majdnem öngól volt). A következő táma­dásnál Horváth E. elfutott, éles szögből küldött lövését Vlaszák kiütötte Mártai elé, aki 10 méter­ről a felső lécet találta el, végül Simon szögletre szabadított fel. Az­­ellenakciónál Pávlicz, Söjtör, Bo­kán volt a labda útja, az utóbbi 16 méteres lövése azonban a bal kapufáról az alapvonal mögé pat­tant. Válaszként a 24. percben Bertalan 20 méterről hatalmas ka­pufát lőtt, a visszapattant labdát Horváth E. lőtte rá. Simon azon­ban a kapu torkában mentett. Ér­dekes, változatos volt a játék. A 27. percben Müller 26 méteres sza­badrúgása a jobb kapufán csat­tant! Két perc múlva vezetést it szerzett a kanizsai együttes: Su­lyok jó labdát adott Söjtörnek, aki 15 méterről szép gólt lőtt a bal sarokba. 1:0. Továbbra is lendü­letben maradtak a vendégek. A 32. percben Söjtör szépen futott el, begurítását azonban Pávlicz bal­lal, 8 méterről kapu fölé pörgette. A félidő végén Horváth B. lövés­szerű beadása és Bokán léc fölé küldött, távoli szabadrúgása jelen­tett eseményt. FORDULÁS UTÁN kezdetben a várpalotaiak szoronganak. Berta­lan közeli lövésébe Komanovics belelépett, s így Vlaszák szögletre tisztázhatta az erejét vesztett lab­dát. A­z 55. percben Horváth E. be­adását Lukács a 11-es pont tájáról kapu fölé fejelte. Mártas helyzet­­kihagyása után, a 75. percben egyenlített a hazai csapat: meleg helyzetben az elcsúszó Doszpoth szögletre akart menteni, a labda­­ azonban a kapuját elhagyó Vla­szák mellett Horváth B. lábáról az üres kapuba gurult. 1:1. A balsze­rencsés gól nem zavarta meg az olajosokat. Komanovics szabad­rúgása és Sulyok veszélyes lövése okozott izgalmat. Az utolsó ese­mény Lakics 18 méteres lövése volt, Vlaszák azonban a helyén volt. Az élénk iramú, küzdelmes mérkőzésen a kanizsai együttes jól szervezte meg védelmét, kellő súlyt helyezett a támadójátékra is, s így az otthonában minden­kire veszélyes szénbányászok el­len dicséretesen állt hely, sőt egy kis szerencsével akár győzhetett is volna. Vlaszák magabiztosan védett. A hátsó alakzatok legjobbja Müller volt, aki nagy párharcot vívott gyors ellenfelével. Doszpoth végig megbízható játékot nyújtott. Patyi kezdeti bizonytalankodás után fel­javult. Simon végig egyenletesen, jól o­ldot­ta meg feladatát. Harcz teljesítménye hullámzott. Pávlicz nagyon akart, lendületes volt, de erősen „faragták-­­ Bokán nehéz­kesen mozgott, mert kisebb sérü­lése zavarta. Söjtör jól mutatta magát, hasznosan játszott, s gólja is dicséri. Romanovics körülte­kintően küzdött. Sulyok tartja jó formáját, most is sok zavart oko­zott. Hulfmann nem tudott igazán játékba lendülni. A hazai együttesből Süket, Jó­nás, Kun és Horváth E. teljesít­ménye emelkedett az átlagos fölé. Mert az hétszentség, hogy nem a dolgozó javára téved. De az éjjeliőr nem tévedhet, vagy ha így van, azt már nehezebb helyreütni. Ezért aztán jobb, ha nem a mucuson jár az esze, meg a szeme, hanem a kör­nyéken. Szóval, ha figyeli a mozgást a gyár körül. Az a lány, akiről szó van, már az első este odapörkölt, ahogy meglátott a porta előtt. — Magát aztán jól itthagy­ták ... Mi a fene, gondolom, még nem is láttalak, már így rám­nyitod a szád. Csak ránézek, végig a figuráján. Az ilyen új személlyel ne diskuráljon az ember, mert lehet, hogy teg­nap még az URH-val volt ügye. Aztán mégis: — Aki féltékeny — mon­dom —, az maradjon. — Oda ne rohanjak! — Csak így-Az arcát tisztán láttam, ahogy elővillan. — Ha máskor nem volnék itt, a kerítés mellett vagyok található. — Ne szaladjam körül a gyárat? — Még az ujjaival is ! játszott hozzá a levegőben. — Csak úgy mondom... — És ha megpróbálom? Si­­­rittyent oda nekem. Menj már, kisanyám, mert­­ még valaki meglát, hogy itt­­ csináljuk az arénát. Más se­m kell nekem. Ha az éjjeliőrt­­ nem veszik komolyan, leteheti­­ a lantot. Meg kell hagyni, fi­­­­gurája aztán van. Még a ka­bátja is mini. De van is mit mutogatnia, nem mondom. Lehet olyan jó harmincas. Csak­ beszél, gondolom, mert annyit az is tud: mikor lehet egy ilyen poszton bulizni? A villanyfőzőre készítem a vizet, mert az éjjeliőrnek az a legjobb, ha teázik. Ez ébreszt is, melegít is, orvosilag is ta­nácsolható. Már ki is ment a fejemből ez a mucus, amikor valaki be­szól a portásfülke ablakán: — Na híres, fő az a tea? — Ez nem önkiszolgáló — mondom —, aki teát akar, az jöjjön be. sport EH2551 Az NB IH-ban Csak a Zalaszentbalázs győzött Zalaszentbalázsi TSZ SK —Szombathelyi AFIT 2:1 (1:0) Zalaszentbalá­zs, 900 néző. Dr.: Tóth B. ZALASZENTBALÁZS: Szittar (Papp) — Vlasics, Kovács, Gyur­­kó, Fülöp, Hegedűs, Gyenes (Gáli), Vékási, Pintér, Szabó n., Endrődi. Edző: Zöldvári István. 1. perc: Vékási t1z méteres lövé­se a felső lécről Szabó F. elé pattant, aki 7 méterről a hálóba helyezte a labdát. 1:0. 10. p.: Vé­kási nagy helyzetbe került, de a lövés pillanatában elpattant előle a labda. 47. p.: Fülöp hibájából Molnár egyenlített. 1:1. 71. p.: Tóth Z. 8 méteres bombáját Papp bravúrral védte. 80. p. egy össze­csapásnál Szabó H. a fején meg­sérült (kisebb agyrázkódással a nagykanizsai kórházba szállítot­ták) , s ettől kezdve a cseréket már korábban végrehajtó balázsiak 10 emberrel játszottak. 85. p. Vékási belőtt szabadrúgását Fülöp 6 mé­terről pompás fejessel továbbítot­ta a léc alá. 2:1. A jó iramú mérkőzést sok sza­bálytalanság tarkította — a játék­vezető erélytelensége miatt. A több helyzetet kialakító hazaiak rászolgáltak a győzelemre. Jók: Kovács, Hegedűs, Pintér, Szabó H., illetve Wágner, Tóth Z. Ifjúsági­ Sz. AFC­-Zalaszentba­­lázs 2:1 (2:0). 8. perc: Fekete a kifutó Lovkó mellett alig lőtt kapu mellé. 21. p.: A kitörő Sulyokot a 16-oson belül Porpóczi elnyomta. A kanizsai csatár elesett, a játékvezető pedig 11-est ítélt, amelyet Tóth laposan a kapu bal oldalába helyezett. 1:0. 29. p.: Miklós közelről Lovkóba vágta a labdát. 31. p.: Formás ha­zai akció végén Sulyok 14 méteres lövése kerülte el a kaput. 51. p.: Sulyok közeli lövése a vetődő ka­pusról a bal kapufára perdült. 55. p.: A hazai 16-oson belül kétszer is közvetett szabadrúgást végez­hettek a pápaiak: az elsőt Lovkó ragyogóan védte, a második pe­dig a sorfalról pattant vissza. 72. P.: A kanizsai Tóth 17 méteres lövése a felső lécről perdült a ka­pu mögé. 76. p.: A lest vitató vé­dők között Holczinger kiugrott, és a kifutó Lovkó fölött a hálóba emelte a labdát. 1:1. 84. p.: Su­lyok óriási helyzetben a kifutó kapusba vágta a labdát. A többet támadó és sok helyze­tet kihagyó Thury SE körülmé­nyes támadójátéka miatt vesztett pontot. Jók: Lovkó, Berán, Jasztóczky, Hegedűs, illetve Szabó, Takács,­ölber, Tóth S. Thury SE—Pápai Vasas 1:1 (1:0) Nagykanizsa, Thury odzsna, 150 néző. Jv.: Kóstc. THURY SE: Borkő — Vörös, Berán, Horváth, Lisztóczky, He­gedűs, Kustos, Tóth, Sulyok, Jó­zsi, Péntek (Pásztor). Edző: Tóth György. HOLNAP: MNK-FORDULÓ A labdarúgó MNK zalai küzde­lemsorozata holnap újabb fordu­lóval folytatódik. Az előző héten lejátszott mérkőzések eredményei a következők voltak: Kustánszeg —Z. Volán MEDOSZ TE 3:2, Pa­­csa-MAI NTE 1:4, Felsőrajk—Za­­laszentbalázs 1:0, Eszteregnye— Thury SE 3:9, Botfa—Z. Dózsa 0:5, Katona SE—Zalaszentgróti Spartacus 0:4. A továbbjutott együttesek közül most szerdán a kustánszegi csa­pat szabadnapos lesz, a többiek a következő párosításban lépnek pályára: (elöl a vendéglátók): Felsőrajk—N. Olajbányász SE, Za­­laszentgróti Spartacus—Z. Dózsa, Thury SE—MÁV NTE. Va­la­meny­nyi találkozó délután fél 4-kor kezdődik. 1973. szeptember 31 MÁV NTE—Répcelaki Bányász 1:1 (1:0) Nagykanizsa, MÁV NTE pálya* 200 néző. Jv. : Homoki. MÁV NTE: Szalai — Király— Szentgyörgy­völgyi, Karádi, Ta­kács, Andrássy, Árki (Szélig), Varga, Papp, Martonfalvi (Bilie­ge), Kiss. Edző: Schweitzer Sán­dor. 17. p.: Varga 17 méteres lövése a léc fölött suhant el. 18. p.: Nagy léc alá tartó lövését Szalai szög­le­tre hárította. 30. p.: A bal olda­lon kitörő Papp éles beadása a menteni akaró Németh 1.-ről a gólvonalon túlra perdült, öngól. 1:0. 52. p.: Varga 17 méteres sza­badrúgását Németh n. a bal felső sarokból tornászta ki. 53. p.: Ta­kács a felső lécet találta el! 54. p.: Kovács — Király kísérete mel­lett — kitört, és 14 méterről a ki­futó Szalai fölött a hálóba emelt. (l:l). 58. p.: Prisztupa hagyott ki jó helyzetet. 70. p.: Szélig nagy lövését pompásan védte a vendé­gek kapusa. 74. p.: Jó helyzetben Martonfalvit szerelték. 75. p.: Ta­kács újra a felső lécet találta el. 76. p.: Papp 5 méteres lövése a bal kapufáról Takács elé pattant,­ 6 azonban 4 méterről kapu fölé lőtt. 77. p.: Varga közeli fejesét ragyogóan védte Németh­­. 83. p.: Prisztupa tisztára játszotta ma­gát, de közelről Szalaiba lőtt. Ezen a találkozón is kiütközött a kanizsai vasutas csatárok vé­szes gólszegénysége, s így a lel­kes vendégek nem várt pontot ra­boltak. Jók: Szalai,­ illetve Németh 33,, Csorba, Prisztupa. Ifjúsági: MAV NTE—Répcelak 2:6 (1:0). MÁV Tapolcai SAC— Zalaszentgróti Spartacus 1:0 (1:0) Tapolca, 400 néző. Jv.: Fábián.­ 7. SPARTACUS: Szűcs — Tö­rök, Kádár, Szakonyi, Savanyó, Beledi B., Bognár Gy., Fábián, Simon, Lántzky (Beledi T.), Bog­nár J. (Fischer). Edző: Tatár La­jos. Negyedórás vendégfölény után, a 20. percben egy jobb oldali fél­magas beadást Beledi B. — érthe­tetlenül — kézzel ütött le. Tizen­egyes! A büntetőt Tulok értéke­sítette. 1:0. A gólt követően csap­kodó, unalmas mezőnyjáték folyt. A színvonal a második félidőben sem javult, ekkor a Spartacus enyhe mezőnyfölényben játszott,­­de helyzet egyik kapu előtt sem adódott. A két igen gyenge teljesítményt nyújtó együttes mérkőzését egy elkerülhető büntető döntötte el. Jók: Németh, Murai, ill. Kádár. Ifjúsági: MAV TIAC— Zala­szentgróti Spartacus 0:0.