Zalai Hírlap, 1973. október (29. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-16 / 242. szám

♦ sport ^^IS^sport—"EIHIB sport— Labdarúgó-tabellák NB I. B Eredmények­: Dunaújváros—Bu­dafok 0:0, Eger—Komló 2:1 (1:0), Oroszlány—Diósgyőr 2:0 (1á 0), Szolnoki MTE—Ganz-MÁVAG 1:0 (1:0), MÁV DAC—Debrecen 5:0 (2:0), Kossuth KFSE—Várpalota 1:0 (0:0), Békéscsaba—Szekszárd 1:0 (0:0), Kecskemét—Pénzügyőr SE 2:1 (1:0). NB I. További eredményeik: Szombat­helyi AFIT—Bauxitbányász SE 0:3 (0:2). LATEX Kőszegi SE—Répce­­laki Bányász 2:2 (2:2). MEGYEI BAJNOKSÁG 1. OVIK M 7 ■- fcl«- HU *. Kecskemét 16 5 4 1 13-­­ 14 a. N- Olajb. SE 10 5 2 3 18-14 12 4. Szolnok 10 4 4 2 15-12 12 5. Budafok 10 4 3 3 14-10 11 *• Békéscsab­a 10 5 1 4 12-12­­ 7. KKFSE 10 S 1 4 13-14 11 *. MÁV DAC 10 4 2 4 17-14 10 9. Komló 10 4 2 4 13-10 10 10. Bp. Spartac. 10 3 4 3 11-12 10 11. Dunaújváros 10 3 3 4 19-fí 9 U. pénzügyőr 10 4 1 5 16-18 9 13. DVSC 10 2 5 3 5-10 9 14. Eger 10 3 2 5 14-16 8 15. Várpalota 10 2 4 4 8-10 8 16. Szekszárd­­ 16 1 6 3 5- 7 * 17. Ganz­ M. 10 2 4 4 9-14 8 II. Oroszlány 10 2 2 6 5-16 6 NYUGATI CSOPORT 1. Pét 9 7 2 — 21- 5 16 2. Bauxitbány. 9 7 — 2 29- 7 14 3. Ajkai Alum. 9 5 4 — 24- 9 14 4. Thury SE 9 4 3 2 17-10 11 5. Kőszeg, 9 4 3 2 8- 6 11 6. Répcelak 9 3 4 2 13- 9 10 7. Ajkai B. 9 4 2 3 12- 9 1­­­d. Pápai V. 9 3 3 3 11- 8 9 9. MÁV NTE 9 2 5 2 7- 9 9 10. Zalaszentgrót 9 3 2 4 7- 7 8 11. Z­szentbalázs 9 3 15 12-14 7 11. Z. Dózsa 9 2 3 4 10-14 7 11. Sz. AFFT 9 2 2 5 6-16 6 14. MÁV TIAC 9 2 1 6 8-21 5 15. ZVMTE 9 2 1 6 8-22 5 16. ölbő 9 1 — 8 5-32 2 X. osztály 1. Katona SE 9 6 3 — K- 5 « 2. N. Sáska-P. 9 6 12 15-11 13 3. Lovászi 9 5 2 2 21-10 12 4. Letenye 9 5 2 2 24-17 12 5. Z. Építők 9 4 3 2 16-11 11 S. N. Olajb. VK 9 4 1 4 19-22 9 7. Ola írnunk. SE 9 3 2 4 20-12 8 9. N. Volán­ D. 9 2 4 3 21-17 8 9. Becsehely 9 4 2 5 19-17 8 10. Bottyán S* 9 3 24 7- 9 8 11. Lenti TE 9 3 2 4 16-20 8 10. Zalalövő S 3 2 4 15-21 8 8. Z.­vasút 9 5 1 5 22-36 7 14. Bak 9 3 2 6 11-20 6 15. Tótszerdahely 9 2 2 5 9-21 6 10. ZTE SI »13 5 13-14 8 Az NB II-ban Idegenbeli sikerek — hazai kudarcok Z. Dózsa—ölbői TSZ SK 2:1 (0:1) ölbő, 300 néző. Jv.: Homodzi.­Z. DÓZSA: Skoda — Hordós, Németh N­., Rohonczy, Erőss, Rei­­singer, Pető, Minárcsik, Szakonyi, Németh I., Szíva (Nyúl). Edző: Gáspár Géza. 3. perc: Kozmán V. egyedül tört kapura, de a 16-os vonalánál az elbotló Németh I­.-be vágta a lab­dát. 3. p.: Németh I. nagy lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot. 31. p.: Kovács B. átkígyózott a Dózsa védelmén, és 8 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 0:1. 33. p.: Pető, majd Szíva hibázott óriási helyzetben. 60. p.: Szíva mintasze­rű beadását a jókor érkező Pető 10 méterről a bal sarokba lőtte. 1:1. 76. p.: Németh I. remek át­adásával Pető kiugrott, s a kifutó kapus fölött a hálóba emelt. 2:1. 85. p.: A játékvezető Petőt rekla­málás miatt kiállította. 90. p.: Reisinger összefutott Simonnal, mindketten a földre estek. Homo­ki a partjelző beintésére Reisin­­gert is kiállította. 95 (!) p.: Sza­badrúgás után Hordós összecsa­pott Koksával, a sokat hibázott játékvezető mindkettőjüket le­­küldte a pályáról. Jók: Erős, Rohonczy, Németh I.,­­ Minárcsik, Pető, illetve Geese, Si­­l­mon Kovács B. Ifjúsági mérkőzés: Z. Dózsa— J­ölbő 2:2 (ort). Thury SE—Ajkai Bányász 1:0 (0:0) . Ajka—Tósokberény, 300 néző. Jv.: Kósik. THURY SE: Lovkó — Vörös, Be­­j­rán, Sulyok, Németh F., Hegedűs,­­ Lisztóczky, Kustos, Tóth, Józsi,­­ Jánó. Edző: Tóth György. 5. perc: Király veszélyes beadá­sát Hegedűs szögletre tisztázta. 7. p.: Cseh lövését Lovko bravúrral védte. 10. p.: Weisz lövése alig ke­rülte el a bal alsó sarkot. 19. p.: Hegedűs szabadrúgását Jánó ka­pásból kapu mellé lőtte. 28. p.: Józsi lövése szállt kapu mellé. 29.­­ P.: Weisz 15 méteres bombáját I Lovkó bravúrral védte. 40. p.: Ki­rály 25 méteres erős lövését Lova­kó remekül tolta a léc fölé. 42. p.: I Jánó 3 csel után a bal sarok mellé lőtt. 48. p.: Szöglet után Cseh kö­­r­zeti fejesét védte pompásan Lova­­­kó. Si p. Németh F., Jánó akció­­ végén Józsi 14 méterről a bal sa­rokba lőtt. 1:0. 57. p.: Az ajkai Sulyok beadását Lovkó bravúrral tisztázta Király elől. 75. p.: Vörös 25 méteres szabadrúgását Lélek kapus a bal kapufa segítségével védte. 76. p.: Szöglet után Lovkó meleg helyzetben tisztázott. Jók: Lovkó, Berán, Hegedűs, Józsi, illetve Fischl, Gelencsér, Király. Cseh. MÁV NTE— MÁV Tapolcai SAC 2:1 (1:0) Tapolca, 600 néző. Jv.: Gombos. MÁV NTE: Szalai — Király, Ta­kács, Karádi, Varga, Andrássy, Papp, Árki (Németh), Szent­­györgyvölgyi, Kiss, Szélig. Edző: Schweitzer Sándor. 5. perc: Papp gyors elfutás utá­ni beadását Kiss 11 méterről a bal­­ sarok mellé lőtte. 8. p.: Fodor a kimozduló Szalai mellett a bal sa­rok mellé vágta a labdát. 18. p.: Szentgyörgyvölgyi remek labdá­val indította Pappot, arki elvihar­­zott, majd hátra gurított Árkihoz, s a csatár 16 méteres lövése a ka­pu közepébe vágódott. 1:0. 24. p.: Papp beadását Szélig nagy hely­zetben kapu fölé lőtte. 30. p.: Szentgyörgyvölgyi Kiss elé pör­­­­gette a labdát, aki az ötös sarká­ról a kapust találta el. 51. p.: Árki két jó csel után az üresen álló Kisshez továbbított, akinek 12 mé­teres lövése a vetődő kapus ke­zéről a bal sarokba perdült. 2:0. 59. p.: Iván elfutott Andrássy mel­lett, s beadását Fodor 12 méterről lőtte a hálóba. 2:1. 73. p.: Fodor az ötösről kapu fölé bombázott. 75. p.: Papp beadását Kiss 6 mé­terről fejelte a léc mellé. Jók: Takács. Varga. Árki. Kiss, illetve Cseh. Gáspár. Horváth. Ifjúsági: MÁV NTE—MÁV TIAC­­ 2:2 am. Pápai Vasas— Zalaszentbalázsi TSZ SK 3:1 (0:0) Zalaszentbalázs, 400 néző. Jv.: Major. ZALASZENTBALÁZS: Papp — Vlasics, Kovács, Gyurkó, Fü­löp, Endrődi, Pintér, Szabó N­., Gáli (Miskevics), Hegedűs, Gyenes (Csizmadia). Edző: Zöldvári Ist­­ván. 15. perc: Szabó H. 16 méteres szabadrúgása a sorfalról újra Sza­bó II. elé pattant, akinek lövését bravúrral védte a pápai kapus. 16. p.: Bodai nagy helyzetben kapu fölé emelt. 22. p.: Kovács 20 mé­teres szabadrúgása szállt el a­ léc fölött. 54. p.: A Hegedűs indításá­val kiugró Pintér elől mentett a kapus. 55. p.: A kitörő Bődeit Endrődi a 16-oson belül buktatta. A 11-est ölbel értékesítette. 1:0. 65. p.: Fülöp szögletét Miskevics a léc alá továbbította. 1:1. 71. p.: Szalóki 12 méteres lövését Papp jól védte. 74. p.: Partdobás után Bodai lövése Fülöp lábát is érint­ve került a balázsi kapu jobb ol­dalába. 2:1. 86. p.: Holczinger lö­vését Papp kiütötte,­­ Horváth elé, aki a hálóba fejelt. 3:1. Jók: Szabó, Bodai, Olbei. A Zal­­­aszentbalázsból senki sem dicsér­hető. Ifjúsági: Zalaszentbalázs—Pápai Vasas 2:1 (0:1). Péti MTE— Zalaszentgróti Spartacus 2:1 (1:0)­ Pétfürdő, top néző. Jv.: Szakács Z. SPARTACUS: Szűcs — Tö­rök, Simon, Szakonyi, Savanyó, Zabb, Bognár Gy., Eeledi T., Fá­bián (Laskai), Lántzky, Fischer, (Bognár J.) Edző: Tatár Lajos. G. P.: Bognár Gy. kiugrott, el­húzta a labdát a kifutó kanna mellett, de kisodródott, így odalett a helyzet. 31. p.: Simai lesen kap­ta a labdát — a játékvezető nem sípolt —, a hálóba helyezte. 1:0. 35. p.: Fábián közeli lövését Da­­róczi hárította. 32. p.: Simai ve­szélyes emelését tisztázta Szűcs. 57. p.: Tóth jó labdával indította Heiszingert, aki a jobb sarokba lőtt. 2:0. 60. p.: Simon 20 méteres szabadrúgását Daróczi kiütötte, s a befutó Bognár Gy. a hálóba he­lyezte a labdát. 2:1. 64. p.: Bog­nár Gy. elhúzott a jobb oldalon. Tolnai és Daróczy azonban közö­sen ellökték, a játékvezető­­ — meglepetésre — szögletet ítélt. 76. P­: Bognár J. nagy helyzetben ki­várt, s a védők mentettek. 78. p.: Raffael egyedül ugrott ki, de fölé emelt. 85. p.: Tóth Cs. lövése már túljutott Szűcsön, de Lántzky fel­szabadított. Jók: Tolna, Heiczinger, Viola, illetve Szűcs, Lántzky. Bog­nár Gy. Ifjúságé: Zalaszentbalázs—Péti 3VTE 3:2 (21*4. Ajkai Alumínium— Z. Volán MEDOSZ TE 3:0 (2:0) Andráshida, lőo néző. Játék­ve­rsező: Márkus. ZVMTE: Lukács — Orbán, Hor­váth L., Irmai, Horváth A. (Si­pos), Koltai, Lendvai, Bálizs, Grá­­czer, Hamar, Montág (Horváth J.) Edző: Nagy György. 3. perc: Orbán rossz hazaadása után már Lukácson is túljutott a labda, de Csikhon a felső kapufát találta el. 25. p.­_ Horváth A. 22 méteres szabadrúgása mellé szállt. 30. p.: Bal oldali szögletet köve­tően Csu­khon lefejelte a labdát, amely Nagy lábáról a kapu jobb oldalába pattant. 1:0. 25. p.: Dal­noki 30 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott. 211. 42. p.: Bálizs nagy helyzetben fel­adta a labdát a kapusnak. 59. p.: Horváth J. perdítését bravúrral tisztázta Nagylaki. 67. p.- Bálizs 16 méteres lövését a bal sarokból ütötte ki a vendégek kapusa. 75. p.: Nagy középen kiugrott, s a kifutó Lukács mellett a bal sarok­ba talált. 3:0. 76. p.: Nagy éles szögből a bal kapufát találta el. 80. p.: A vendégek kapusa csú­nyán beleugrott Lendvaiba, aki nem is tudta folytatni a játékot. (Márkus nem látott szabálytalan­ságot.) 85. p.: Kemény összecsa­pás után Gráczert a játékvezető kiállította. Jók: Dalnoki, Túri, Nagy. A ZVMTE-ben senki sem dicsérhető. If­júsági : Ajkai Z. Volán ME­DOSZ TE 2d­ (Őrt)). Nemzetközi barátságos mérkőzésem ZTE—AS­A Tirgu Mures 4:2 (3:1) Zalaegerszeg, Mt* néző. asti Gáspár.­­ ZTE: Déri — Molnár (Kocsis u.), Vörös, Mihalecz, Filó — Gás­pár, Józsi, Szabó (Rácz) — Kele­men, Soós, Rita. AS­A: Nágel (Sólyom) — Gri­­­pore (Szőllősi), Kis, Ispir, Czakó — Pislaru, Nagy, Orza — Faze­kas, Muresan, Sultanoiu (Hajnal). Voltaképpen már az első ne­gyedórában eldőlt a mérkőzés sorsa. A 2. percben Szabó labdá­jával Soós tört kapura, a kapust is kicselezve visszafordult, a be­futó Kelemen elé tálalt, aki kö­zelről a hálóba vágta a labdát. 1:0. A 6. percben Soós labdájával •­Kelemen futott el, középre adott­­ a labda Józsi lábáról kissé le­perdülve gurult a jobb sarokba. 2:0. A 10. percben Soós—Szabó adogatás után Kelemen ügyesen visszafordult az őt támadó kapus­t­­ól, lövése a jobb kapufáról a bal­­ kapufára, onnan pedig a jobb sarokba vágódott. 3:0. A vendé­gek csak ezután vezették első va­­l­­amire való támadásukat, s Mu­resan nagy lövését vetődve ütötte szögletre Déri. A 21. percben a­­ bizonytalankodó védők közt Nagy a bal felső sarokba vágta a lab­dát. 3:1. SZÜNET UTÁN Bita került először helyzetbe, de a kapusba lőtt, a másik oldalon pedig Pis­laru nagy bombáját védte Déri. Az 55. percben Fazekas Déri mel­­l­­ett is elhúzta a labdát és közel­ről gurított a hálóba. 3:2. Ekkor­­ már egyenrangú ellenfelek vol­­t­­ak a románok. A végeredményt­­ a 76. percben Kelemen és Soós 11 közös akciója állította be, ami­­­­kor is a jobbszélső ügyes cselek­­ után adott középre és Soós a ka­­­­pu közepébe lőtt. 4:2, a vendé­­­­geknek is volt még egy helyzete, de Muresan­ lövését Déri szögletre hárította. A romániai első osztály jelen­legi 11. helyezettje ellen mérsé­kelt teljesítménnyel a mérkőzés elején gyorsan lőtt góljaival nyert a ZTE. Vendégek Porecsból Az ASA Tirgu Mures után újabb labdarúgó vendégei érkez­tek a ZTE-nek. Mint ismeretes, a megyeszékhelyi NB I-es csapat a jugoszláv tengerparton készült fel az idei esztendő feladataira, s az akkori házigazdájuk, az AS Porecs most viszonozza a látoga­tást. A harmadik ligában szereplő gárda a Zala megyei Tanácsi Épí­tőipari Vállalat hévízi üdülőjében szállt meg, s nyolc napot tölt Magyarországon. A vendégek két mérkőzést játszanak Zalaegersze­gen, mindkettőt a Somogyi Bacsó téri stadionban. Holnap délután fél háromkor a ZTE, szombaton — ugyancsak délután fél három­kor — a Z. Építők ellen lépnek pályára. Itt közöljük, hogy az ASA Tirgu Mures szerdán az N. Olajbányász SE-vel játszik Nagykanizsán. A találkozóra 14.30 órai kezdettel az olajosok sporttelepén kerül sor. ] Betemen (­ kép bali acélon) az első gólt lövi a marosvá­sárhelyiek kapujába. \ Megyei labdarúgó-bajnokság I. osztály A I. Vasút legyőzte a Lovászi Olajbányászt Baki MEDOSZ—Becsehelyi TSZ SK 4:3 (1:3) Bak, 200 néző. Jv.: Rubi. Góllövők: Iványi (2), Simon, Dezse, ill. Varga (2), Timár. Ifjúsági: Bak—Becsehely 2:0. N. Volán-Dózsa—Zalalövői TK 7:2 (4:1) Nagykanizsa, Volán-Dózsa pá­lya, 100 néző. Jv.: Gáspár. Góllövők: Vastag (4), Németh I. (11-esből), Bedzsula, Takács, il­letve Kovács (2). Ifjúsági: N. Volán-Dózsa—Zahi­­love 4:3. Katona SE—Lenti TE 5:1 (3:0) Zalaegerszeg, ZTE edzőpálya, 190 néző. Jv.: Miller. Góllövők: Sipos, Kecskés, Né­meth, Simon, Steili, illetve Papp. Ifjúsági: Lenti—ZTE SZ H. 2:0. Tótszerdahelyi Partizán— Letenye- MEDOSZ 2:2 (Itt) Tószerdahely, 5M néző: Jv.~. Góllövők: Hegedűs (2), illetve Mándli, Sabjanics. Ifjúsági: Tótszerdahely—Letenye 2:0. Z. Vasút—Lovászi Olajbányász 3:1 (2:0) Zalaszentiván, 100 néző. Jv.: Szabó. Góllövők: Elek (2), Simon M., illetve Molnár. Ifjúsági: Z. Vasút—Lovászi 3:3. N. Sáska-Petőfi—Olajmunkás SE 2:1 (2:1) Kiskanizsa, 150 néző. Jv.: Hor­váth B. Góllövők: Pernecz, Molnár, illetve Takács. Ifjúsági: Olajmunkás SE—I. Sáska-Petőfi 3:1. A Lentiben lejátszott Bottyán SE—ZTE Sportiskola mérkőzésen a Bottyán SE 1:0-ás féliidő után 2:0-ra nyert a zöld­fehér fiatalok ZAfcAT HÍRLAP A kiserdő szép. Nincsen ben­ne semmi különös, csak szép. A fák lombjait, ahogy elné­zem, nem nyesték, a lombok alatt, ami véd a naptól, meg­nőtt a fű. Leterítem a kabátot, mert nem mindegy az, hogy az ember hol fekszik. Itt aztán érzem, hogy magam vagyok. Mert csak hiszik, hogy az éjjeliőr éjszaka egyedül ma­rad. Aki nem próbálta, az úgy­sem érti, hogy hiába van a csend, és hiába vannak az éj­szakák, amiket nem lehet le­írni. Mert igaz, hogy semmi se moccan a sötét kerítésolda­lon, még a száraz füvek se mocorognak, nem dörzsölik egymáshoz sovány oldalukat és­­ hiába van az a csend, mert­­ mennél nagyobb, annál job­­­­ban árad az éjszakán át az­­ üzem egész napos kattogása, zörgése, az emberek káromko­dása, a haverok csapkodása, a mucusok sírása, a sok beszéd. És mennél csendesebb az éj­szaka, mindez annál jobban átvonul az emberen és mind­ezt meg kell szenvedni. És az ember hiába tudja ezt, mert másnap újra­ nekiin­dul az éjszakának, mert sze­retné tudni, hogy miben kü­lönbözik egyik éjszaka a má­siktól. És újra nekiindul, bár­mennyire is tudja, hogy a kö­vetkező éjszaka se árul el ma­gáról többet, mint az előző és tele van olyasmivel, amiről még csak nem is álmodunk. A nappalok egyformák. Há­­tonfekve el lehet itt gondol­kozni, hogy miért kék az ég. Többre nem érdemes gondol­ni. A nappal nem mutat magá­ról többet, mint ami. Aztán így, a kiserdő lombjai közt az eget nézve és a gyár­kerítésre gondolva, a szemem sarkából észrevettem, hogy ab­ból az irányból, amerről én jöttem, egy másik ember kö­zeleg. Hogy milyen,­ azt már nem tudnám megmondani. Az emberről, magáról semmit nem tudnék mondani. Csak annyit láttam, hogy a kezét hátravetette és nagyon elgon­dolkozva jár. Mint aki valami nagyon fontos dolog előtt, vagy után elhatározza, hogy jár egyet, így járt a réten, de nem jött a kiserdőig, csak ad­dig, hogy jól lássam. Amikor ebben már biztos volt, éles szögben hirtelen megfordult, egy ideig így lépett, aztán új­ra éles szöget vett és ezt tette még kétszer, tehát összesen négyszer, minthogy így szabá­lyos téglalap alakban járt kö­rül egy síkot, ahol nem volt más, csak rét, szárazfű és még fák se voltak, még bokrok se. És így járt, anélkül, hogy csa­pás vezette volna, de mégis pontosan azon az úton, ahogy először meglépte a négyszöget. Pedig nem vezette semmi, se iránytű, se égő csipkebokor, se rövidhullámú adó-vevő, amely mutatta, vagy mondta volna neki, hogy hol forduljon szög­be és hol menjen tovább. Senki nem zavarta így az út­ján, talán észre sem vették, vagy nem is akarták észreven­ni, bár ott a négyszögön túl egy bizonyos távolságban világo­san látszott, hogy a haverok ügetnek a mucusok után, a mucusok meghúzzák a lépést, hogy jobban mutasson a lábuk, a Richter úr pedig befordul az utcába, de nem jön, hanem egy óriás halom sörösüvegen lovagolva tart hazafelé. Vaj­da úr, a KÖZÉRT-es kiszáll egy taxiból és anélkül, hogy fizetne, lepkehálót vesz elé és a levegőben röpködő konzerv­dobozokat, sajtokat és szalá­midarabokat akarja elfogni. Erdélyi úr, a festő, modell nél­kül érkezik, ám ecset van a kezében és vászon helyett a levegőbe festi figuráit, ame­lyek megmaradnak ugyan és színeiket is megőrzik, de olyan bizonytalanul tartják magukat, mintha leitatták volna őket. Csupán Slezákné viselkedik úgy, mintha őt meg lehetne ér­teni. Egy sámlin ül a ház előtt, ahol lakik, fejét a tenyerébe hajtja, mintha aludni készül­ne és mivel számára már le­ment a nap, azon gondolkozik, hogy miben különbözik ez az éj a többi éjjelektől. (Vége.) 1973. október 1. Érdemtelen vereség Bp. Spartacus—II. Olajbányász SE 3:2 (2:0) Budapest, Kőér utca, 2000 néző. Jv.: Vörös (Csemetfalvi, Kuti). BP. SPARTACUS: Szőke — Nagy N­., Trenkó, Márkusz, Nagy I., Strasszer, Óvári, Lugosi, Zöldi, Szűcs (Wallen­stein, 65. percben), Dorogi (Kiss, 81. percben). Edző: Színi­­csák István. II. OLAJBÁNYÁSZ, SE: Vlaszák — Patyi, Doszpoth, Müller, Simon (Török, 62. percben), Bokán, Pávlicz, Hull­­mann, Söjtör (Beke, 80. percben), Komanovics, Sulyok. Edző: Németh Lajos. A szövetkezetiek már az első perc végén vezetést szereztek: Simon rossz leadása után Nagy Z. tört előre, s az egykori válogatott a kifutó Vlaszák mellett 10 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A gól után gyorsan összeszed­ték magukat a vendégek, és tá­madásba lendültek. A 4. percben Hullmann szöktette Pávliczot, akit két szép csel után a 16-oson be­lül buktattak, a bíró sípja azon­ban néma maradt. A 9. percben ismét Pávliczot szerelték szabály­­talanul, a 25 méteres szabadrú­gást azonban Hullmann kapu mel­lé lőtte. Két perc múlva ,Söjtör veszélyeztetett, lövése először ki­pattant a védőkről, majd a csatár másodszor 8 méterről kapu mellé vágta a labdát. A 16. percben Ro­manovics átadását Hullmann 20 méterről lőtte rá, Szőke azonban szépen védett. A 19. percben szög­let után Patyi lőtt jó helyzetből kapu fölé. A 22. percben újabb gólt ért el a fővárosi együttes: jobb oldali beadás után Dorogi kézzel tette maga elé a labdát, és a füttyre váró kanizsai védők kö­zött 10 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt. 2:6. Kezdés után nem sokkal később, szép kanizsai ak­ció végén Sulyokot a kaputól 6 méterre gólhelyzetben elkaszálták, a játékvezető azonban továbbot intett. Néhány erőtlen Spartacus­­támadás után Hullmann 30 méte­res szabadrúgását védte Szőke. A 37. percben Pávlicz lövése az egyik védőről Söjtör elé pattant, akinek háló felé tartó közeli fejesét Trenkó kézzel ütötte el. — Vörös azonban nem adott ü1-est! A fél­idő végén Óvári, illetve Söjtör lö­vése kerülte el a kapukat, majd Söjtör lőtt szorongatott helyzet­ben Szőkébe. SZÜNET UTÁN nyomban szé­píthetett volna az Olajbányász, Bokán 8 méteres lövését azonban Szőkének lábbal sikerült hárítani. Az 53. percben Müller ívelt sza­badrúgását Szőke a léc alól ne­hezen tolta ki. Fokozódott a kani­zsai nyomás, és Hullmann léc fö­lé küldött 28 méteres szabadrúgá­sa után, az 58. percben góllá érett a fölény: Pávlicz a bal oldalon vezetett támadást, Komanovics elé adott, aki a labda lekezelése után 8 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. 2:1. Szűcs két ered­ménytelen próbálkozása után, a 68. percben Müller kapu elé nye­sett szabadrúgását Hullmann az ötösről továbbította, Szőke azon­ban nagy szerencsével lábbal tisz­tázott. A 70. percben a hazaiak értek el gólt: szöglet után Vla­szák Dorogi elé öklözte a labdát, akinek 14 méteres lövését a kapus újra öklözte, és a résen levő Lu­gosi 10 méterről a bal felső sa­rokba fejelte a labdát. 3:1. A ven­dégek ezután sem adták fel a mérkőzést. A 75. percben Sulyo­kot a 16-oson belül felvágták, Pávlicz 17 méterről csak szabad­rúgást végezhetett el. Szőke azon­ban a helyén volt, akárcsak Török váratlan távoli lövésénél, és Ko­mánovics közeli fejesénél. A 85. percben azonban már tehetetlen volt a kapus: Sulyok átadását Kománovics 6 méterről helyezte a hálóba, 3:2. Két perc múlva egyenlíthettek volna a kanizsaiak. Sulyok beadását azonban­ Komá­novics a léc fölé lőtte. A helyenként túl keményen ját­szó fővárosiak ellen az Olajbá­nyász SE többet birtokolta a lab­dát, számos gólhelyzetet dolgo­zott ki, hátsó alakzatainak néhány megingása és a részrehajló játék­vezetés miatt azonban érdemtelen vereséggel vonult le a pályáról. Vlaszák a harmadik gólt hárít­hatta volna. A védők közül ezút­tal Patyi játszott a legjobban, de Müller is egyenletes teljesítményt nyújtott. Doszpoth többször is bi­zonytalankodott. Simon nehézke­sen mozgott, lecserélése indokolt volt. Bokán igyekezett. A csatár­sor legjobbja Pávlicz volt, akit többször is csak szabálytalanul tudtak feltartóztatni. Hullmann nagy hibaszázalékkal játszott. A végén megsérült Söjtör teljesít­ménye erősen hullámzott. Roma­­novicsot csak góljai dicsérik. Su­lyok szünet után lendült bele. Tö­rök és Bekő nem tudott igazán játékba lendülni. A Bp. Spartacusból Szőke, Nagy I. és Strasszer játéka emelkedett az átlagos fölé. Vörös játékvezető ítéletei az eredmény alakulását döntően be­folyásolták. INNEN - ONNAN Szombaton késő éjszaka fejező­dött be Lisszabonban a Portugá­lia—Bulgária labdarúgó VB-sele­j­­tező. A találkozó 0:0-ás félidő után 2:2-es arányú döntetlennel ért véget, ezzel lényegében a VI. selejtezőcsoportban is eldőlt a küzdelem, Bulgária javára. A VI. csoport állása: 1. Bulgária 5 3 2 - 11­ 3­­ 2. Portugália 5 2 2 1 9- 5 6 3. Észak-Írország 5 12 2 4-54 4. Ciprus 5 1 — 4 1-12 2 Hátralevő mérkőzések: Portugá­lia—Észak-Írország, Bulgária—Cip­­rus. Győzelemmel kezdett a jégko­rong BEK-ben az FTC! A zöld­fehérek az olasz bajnok HC Bol­zano otthonában 6:4 (3:0, 3:3, 0:1) arányban nyertek a két kanadai játékossal felálló vendéglátók el­len. A visszavágót pénteken este rendezik meg a Kisstadionban. Vasárnap Bukarestben Románia labdarúgó-válogatottja VB-selejte­­zőn 9:0 (5:0) arányban nyert Finn­ország ellen. Ebben a csoportban már csak egy találkozó van hátra, az NDK és Albánia között, Tira­nában. A IV. csoport állása: 1. Románia 6 4 1 1 17- 4 9 2. NDK 5 4 1 1 14- 2 8 3. Finnország 6 114 3-21 3 4. Albánia 5 1­ 42-92 A TOTO 41. HETI EREDMÉNYE * 13 plusz i találat 1 darab; 458 3®6 ; 13-as 4 db. 184 723; 12-es 166 db. 2967; Il-es 2002 db. 246: ló-es 15106 db. 49 forint. 1. MÁV DAC—DVSC I 5:6 2. Szekszárd—Békéscsaba 2 0:1 3. KKF SE—Várpalota 1 1:6 4. Pénzügyőr—KSC 2 1:2 5. Eger—Komló 1 2:1 6. Oroszlány—DVTK 1 2:0 7. Táncsics SE—Fűzfó 1 2:0 8. SZSE—PVSE X 1:1. 9. KOMÉP-K. Rákóczi 1 3:1 10. Körmend—BKV Előre 1 3:2 11. SKSE—BVSC 1 4:2 12. Kiskunhalas—Volán 2 1:2 II. KTE—FÖSPED 2 0:1 + 1 14. BVTSK-I­. ker. 1