Zalai Hírlap, 1980. szeptember (36. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-30 / 229. szám

6 sport— jds IsU—l spor,t=B:|-HMJ —°,IL M 2331—1 Asztalitenisz NB II Célba ért a Kanizsa Bútorgyár női csapata Az asztalitenisz NB II Nyu­gati csoportjában lebonyolítot­ták a bajnokság utolsó előtti fordulóját. A Kanizsa Bútor­gyár hazai környezetben sze­replő női csapata biztos győ­zelmet aratott, s ezzel meg­nyerte a bajnokságot. Jövőre tehát már az NB I-ben rajtol­hat! Kanizsa Bútorgyár—Szekszárdi Szövetkezeti Spartacus 15:1 Nagykanizsa, Kun B. iskola, NB II-es női mérkőzés. A nagy érdeklődés mellett sorra került, színvonalas talál­kozón a kanizsaiak folytatták­­ kitűnő szereplésüket, és a­­ sportág zalai történetében első alkalommal harcolták ki az él­vonalbeli szereplést. Győztesek: Jurikné (4), Bol­dizsár (4), Diószegi (4), Schnel­ler (3), illetve Mack (1). Labdarúgó NB II Mind a négy pont Zalában maradt II. Olajbányász SE—Bakony Vegyész 3:0 (2:0) Nagykanizsa, 2500 néző. Jv.: Rá­kóczi. II. OLAJBÁNYÁSZ: S­zalai — Bántó, Englóner, Nagy (Kormos, a 65. perctől), Gondos — Csepregi, Savanyó, Kelemen — Füle dr., Hor­váth (László, a 68. perctől), Bélák. Edző: Madár Gábor. BAKONY VEGYÉSZ: Csiszár — Belső H., Stiber, Éger, Horváth — Németh, Zsadányi, Csik— Nyitrai, Görbicz, Labanov (Csernyánszki, a 77. perctől). Edző: Németh Lajos. IRAM NÉLKÜLI mezőnyjá­tékkal indult a találkozó, szemmel láthatóan tartottak egymástól a csapatok. Az első veszélyes helyzet a 9. percben a vendégek előtt adódott: egy középrevágott labdát Nyitrai emelt a bal oldalon üresen ha­gyott Csik elé, aki 7 méterről ellőtt a léc mellett Negyed­óra elteltével erősítettek az olajosok, s mindjárt több hely­zet jelezte fölényüket. A 16. percben Bélák sorfal felett át­emelt szabadrúgását Füle tette maga elé, de a lövés pillana­tában becsúszva szerelte Stie­­ber. Rögtön ezután a Bélák szabadrúgása pattant az egyik védő fejéről szögletre. A 24. percben megszerezték a veze­tést a kanizsaiak: az előretörő Savanyú leadását Nagy perdí­­tette Horváth elé, aki ügyes csellel lefordult a védőkről, és 12 méterről a jobb alsó sarok­ba bombázott, 1:0. A 28. percben Belső II. ka­pott sárga lapot Bélák — már másodszori — lerántásáért. Lendületben maradtak az ola­josok, s ha helyzeteiket ki­használják többgólos előnyre tehettek volna szert ebben az időszakban. Az előretörő Bán­tó jó cselsorozat utáni közeli lövését ütötte ki Csiszár, majd Csepregi gurított 6 lépésről az üres kapu mellé. A 35. percben a Bélák buktatásáért megítélt szabadrúgást Gondos 22 méter­ről küldte a hosszú sarokba, 2:0. ÓRIÁSI HAZAI helyzettel indult a második játékrész is. Bélák balról belőtt szabadrú­gását Kelemen 8 méterről lőt­te kapura, de Csiszár nagy bra­vúrral szögletre tolta a labdát. Valamivel később ismét Kele­men került helyzetbe, ám el­pattant tőle a labda. Az 53. percben Csepregi a 16-osról váratlanul lőtt és a labda a lécről pattant vissza. A másik oldalon Labanov futotta le a védőket, kicselezte Szalait is, aztán kisodródva az oldalháló­ba lőtt Nagy fölényben ját­szottak a piros-kékek, de to­vábbra is adósak maradtak a jó befejezéssel. A 63. percben ügyes Fülep Horváth váltás után az utóbbi nagy erejű lö­vését csak másodszorra tudta megfogni a kapus. A 76. perc­ben újabb gólt szereztek az olajosok: Csepregi szorongatott helyzetből, az alapvonaltól adott középre, és az érkező Ke­lemen 4 lépésről a léc alá vág­ta a labdát, 3:0. A 81. percben Kelemen be­­lövése a menteni akaró Hor­váth kezére pattant. 11-es­ Fü­le volt a végrehajtó, de ma­gasan a léc fölé lőtte a bünte­tőt Közepes Iramú és színvonalú mérkőzés. A 90 percet végigtámadó Olajbányász különösebb erőfeszítés nélkül fektette kétvállra csak a vé­dekezésben elfogadható teljesít­­ményt nyújtó veszprémi gárdát, melyre nézve hízelgő a háromgó­los vereség. Jók: Bántó, Gondos, Savanyó, Horváth, Bélák, illetve Csiszár, Éger, Németh. (Kaiser) kezdődött. A 48. percben Bogu­­t a saját térfelén szerzett meg egy labdát, négy játékost is ki­cselezve a tehetetlen kapus mel­lett lőtt a hálóba, 4:1. Szinte állandóan a győri tér­félen folyt a játék, a 81. perc­ben, a ritka vendég ellentáma­dások egyikének végén mégis Tamási ért el gólt, 4:2. A 84. percben ismét MÁV DAC-akció bontakozott ki, és Csollány a felső léc alsó lapját úgy találta el, hogy a labda a gólvonal mögé pattant, 4:3. A 87. percben Bogáti 28 mé­terről végezhetett el szabadrú­gást. Óriási erejű lövését a ka­pus csak ütni tudta, a csere­ként pályára lévő Nagy Gy. pedig a hálóba lőtt, 5:3. Két perccel a befejezés előtt Csollány futott el, és beállítot­ta a végeredményt, 5:4. A keszthelyi gárda 80 percen át kitűnően játszott. A hajrában azon­ban kiengedett, és ez csaknem megbosszulta magát. Jók: Cziráki, Bagó, Antoni, Bo­gát­. Rácz, Szabó, illetve Fehér és Csollány. (göndöcs) További eredmények: Szekszárd —PVSK 1:3, Pét—Sabaria 2:0, Sop­roni SE—Bítux-­bányász 3:0, Dom­bóvár-Ajka 2:1, Sellye—B.Tohács- Véménd 3:0, Fűzfő—Bábolna 6:2, Haladás—Rákóczi SE 0:0, Komló- Várpalota 1:1. NB I NYUGATI CSOPORT 1. Komló 9 6 2 1 12- 5 14 2­ PVSK 9 5 3 1 16- 9 13 3. II. Olajb. 9 5 2 2 19-13 12 7. Tapolca 9 6—3 18-13 12 5. Ajka 9 5 13 17-11 11 6. Keszthely 9 4 3 2 19-15 11 7. MÁV DAC 9 4 3 2 15-12 11 8. Babaria 9 4 3 2 12- 9 11 9. Haladás 9 2 6 1 12- 8 10 10. Szekszárd 9 4 2 3 10- 8 10 11. Sopron 9 4 14 16-11 9 12. Bábolna 9 3 3 3 6- 9 9 Mohács-V. 9 3 3 3 6- 9 9 14. Fűzfő 9 3 2 4 15-15 8 15. Sellye 9 3 15 12-19 7 16. Bakony V. 9 2 2 5 11-15 6 17. Rákóczi SE 9 2 2 5 5- 9 6 18. Pét 9 2—7 10-17 4 19. Dombóvár 9 1 2 6 11-25 4 20. Várpalota 9 — 3 6 7-17 3 Keszthelyi Haladás—­MÁV DAC 5:4 (3:1) Keszthely, 4000 néző. Jv.: Fekete. K. HALADÁS: Béres — Paizs, Filó, Cziráki, Antoni, Bagó, Pál (Nagy, a 77. perctől), Simon, Bo­­gáti, Rácz L., Szabó. Edző: Gellei Imre. MÁV DAC: Farkasdi — Fehér, Baumann, Kovács, Csóka, Molnár, Csollány, Tomanyik, Farkas (Ta­mási, a 63. perctől), Wunder (Cs. Kovács, a 46. perctől), Dobos. Ed­ző: Horváth Tamás. HAZAI TÁMADÁSOK ve­zették be a mérkőzést. A 10. percben Bogáti száguldott el a jobb szélen, beadása Ráczot ta­lálta jó helyzetben, aki a háló­ba lőtt, 1:0. A 12. percben győri ellentá­madás végén Dobos beadássze­rű lövését Béres csak ütni tud­ta, és a szemfüles Csollány a hálóba helyezte a labdát, 1:1. Tovább rohamozott a Hala­dás. A 16. percben Bogáti egyén­­­ni játék után már a 16-oson belül járt, lövésre szánta el magát, amikor buktatták, ll­os! A büntetőt Rácz L. a bal sarokba lőtte, 2:1. A 39. percben ismét Bogáti jeleskedett, a kapunak háttal állva is jól lőtt, Farkasdi ki­ütötte a labdát, és a résen le­vő Simon nem hibázott, 3:1. A MÁSODIK FÉLIDŐ is nyomasztó hazai fölénnyel Kézilabda Vereségek az NB I B-ben Várpalotai Bányász— H. Katona SE 37:14 (22:9) Várpalota, 400 néző. Jv.: Balogh, Deák. Férfimérkőzés. VÁRPALOTA: Bárány — Székely (2), Horváth (11), Bakács (3), For­gács L. (3), Kelemen (5), Forgács F. (13). Csere: Juhász. Edző: Hor­váth József. H. KATONA SE: Is­sits — Valen­tin, Húros (2), Zelovits (9), Né­meth, Topa, Szappanos. Csere: Ka­mu (2), Pék (1/1). Edző: Kustor József. Minden tekintetben jobb volt a hazai csapat. A lélektelenül játszó Katona SE ellen ilyen arányban is megérdemelt a győzelmük. Jók: Forgács F., Horváth, illet­ve Zelovits. Bp. Postás SE— I. Olajbányász SE 19:13 (10:6) Budapest, 50 néző, Jv.: Urbán, Kocsis. Női mérkőzés. N. OLAJBÁNYÁSZ: Turkalya — Keinnetes, Szlobodáné, Feketéné, Kálóczyné, Cséplőné, Pávu­cz. Cse­re: Derger, Pintér, Szőllősiné, Or­bán. Edző: Fekete Zoltán. A gyorsabb és energikusabb fő­városi csapat jól használta ki helyzeteit a gyengén védekező olajosok ellen. A zalaiak góldobói: Cséplőné (6), Szlobodáné (3), Szőllősiné (2), Or­bán, Feketéné. S­AKK Érvényesült a papírforma Bp. Honvéd—ZTE 7,5:4,5 (2 értékelendő) Budapest, OB I-es csapat­mérkőzés. A tartalékos ZTE (Horváth Gyula és Porubszky nem ját­szott) a várakozásnak megfe­lelően szerepelt a nagyobb já­tékerőt képviselő fővárosiak ellen. Eredmények (elöl a Honvéd­versenyzők) : Hazai—Bárczay döntetlen, Petrán—Portisch F. döntetlen, dr. Nagy—Horváth T. döntetlen. Orsó—Széles ér­tékelendő (az egerszegi játékos jobban áll), Perényi—Kiss 1:0, Osváth—Szittár 1:0. Halász— Plecskó értékelendő (a buda­pesti versenyző esélyesebb), Orgován—Tivoli 1:0, Siskov— Laczó 0:1, dr. Mika—Erdész J. 1:0, Ilajos—Deák döntetlen, Kende—Tóth L. 1:0, Kántor— Pap M. döntetlen, Poór—Por­tisch G. 0:1. A női mérkőzésen: Bp. Honvéd—ZTE 1,5:0,5 Az esélyesebb csapat győ­zött. Eredmények: dr. Nagyné— Kránitz J. döntetlen, Kubi­­necsné—Csordás J. 1:0. ★ Tilburgban a nemzetköz sakkverseny 8. fordulóját a döntetlenek jellemezték. A hat játszma közül négy végződött pontosztozkodással, így a két magyar nagymesteré is. Por­tisch a világbajnok Karpov el­len ült táblához, összecsapá­suk döntetlenül végződött, akárcsak Ribli találkozója a nyugatnémet Hübnerrel. További eredmények: Hort (csehszlovák)—Tál (szovjet) döntetlen. Kovalek—Timman (holland) 0:1, Sosenko (hol­land)—Szpasszkij (szovjet) döntetlen. Andersson (svéd)— Larsen (dán) függő. A versenyben Portisch és Timman vezet egyaránt 5,5 ponttal, mögöttük Karpov kö­vetkezik 4,5 (1), és Szpasszkij 4,5 ponttal. Ribic a 9. helyen áll 3,5 ponttal. ZALAI HÍRLAP Hengerelt a Volán SC A labdarúgó NB I 9. fordulójából egy mérkőzést vasárnap játszottak le. Volán SE—Kaposvár 5:1 (1:1) Czabán Samu tér, 3000 néző. Gól­szerzők: Szakál, Zombori, Sebők, Martos (11-esből), Seres, illetve Házi. 18. Dunaújváros 8 2 1 5 11-22 5 A Volán SC—Bp. Honvéd, DVTK —Volán SC, és a Dunaújváros—­Bp. Honvéd mérkőzést későbbi idő­pontban játsszák le. az NB I Állása 1. FTC 9 6 2 2 25- 8 14 2. Nyíregyháza 9 5 2 2 10- 5 12 3. Tatabánya 9 3 5 1 13- 6 11 4. Vasas 9 4 3 2 16-11 11 5. Videoton 9 5 1 3 13-13 11 6. Békéscsaba 9 4 2 3 14-12 10 7. Volán SC 7 4 1 2 12- 8 9 8. Rába ETO 9 3 3 3 12-11 9 9. V. Dózsa 9 3 3 3 17-18 9 10. PMSC 9 3 3 3 11-14 9 11. Bp. Honvéd 7 3 2 2 11- 7 8 12. Kaposvár 9 3 2 4 12-18 8 13. Csepel 9 3 1 5 13-11 7 14. Debrecen 9 3 1 5 9-13 7 15. ZTE 9 2 2 5 12-19 6 16. DVTK 8 3 1 5 9-16 5 17. MTK-VM 9 1 3 5 9-17 5 Biztosan nyert a H. Katona SE és a Hévíz Döntetlenül végződtek a városi rangadók A megyei labdarúgó-bajnokságban történt Z. Volán MTE—7. Dózsa 0:0 Andráshida, 150 néző. Jv.: László. Jóiramú küzdelmes mérkőzés. Mindkét csapat kihagyta helyze­teit. Jók: Borsos, Salamon, Nagy, il­letve Preisinger, Simon, Géri. Ifjúsági: ZVMTE—ZTE 6:1. H. Thury SE—MÁV NTE 1:1 (1:0) Nagykanizsa, MÁV NTE-pálya, 256 néző. Jv.: Szabó T. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Góllövők: Kovács, illetve Pala­stes. Jók: Kovács, Süle, Kocsmá­rné, illetve Szijjártó, Szabó F., Sulyok T. Hévíz—N. Volán-Dózsa 3:0 (1:0) Nagykanizsa, 50 néző. Jv.: Ger­gácz. A kanizsaiak súlyos védelmi hi­bái erősen befolyásolták a vég­eredmény kialakulását. Góllövők: Torsa (2), Bita (11-es­ből). Kiállítva: Novák (N. Volán- Dózsa) 77. p. Jók: Torsa, Bita, Molnár, illetve Csányi, Pásztor. H. Katona SE—H. József A. SE 4:0 (2:0) Zalaegerszeg, Sport utca, 150 néző. Jv.: Kovács L. Húsz perc eltelte után átvette a kezdeményezést a Katona SE, s végül nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Góllövők: Zavaczky (2), ülés: Ódor. Jók: Lukács, Zavaczky, Ákos, illetve Kulcsár, Nikitscher. Ifjúsági: ZTE III.—Keszthelyi Haladás II. 8:0. Zalaszentbalázs—H. Bottyán SE 3:2 (1:2) Zalaszentbalázs, 200 néző. Jv.: Horváth M. A szünet után jól hajrázó ha­zaiak megérdemelten nyertek. Góllövők: Pintér (ll-esből), Vö­rös, Gál I., illetve Fendrik, Ko­vács B. Jók: Horváth J., Hanik, Pintér, illetve Csorba, Balogh, Kovács B. Lovászi—Csesztreg 1:1 (1:0) Csesztreg, 200 néző. Jv.: Gáspár L A vendégek rászolgáltak az egyik pontra. Góllövők: Decs (ll-esből), illet­ve Hermán. Ifjúsági: Csesztreg—Lovászi 3:2. Lenti TE—Baki Medosz 1:1 (1:1) Lenti, 200 néző. Jv.: Horváth I. Kemény belemenésekkel tarkí­tott mérkőzés. A hazaiak köze­lebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Varga, illetve Török. Jók: Molnár J., illetve Török, Nagy. Ifjúsági: Lenti—Bak 1:0. Talajjavító Medosz— Gellénháza 3:1 (3:1) Zalaszentmihály, 200 néző. Jv.­ Magyar. A vendéglátók nagyobb különb­séggel is nyerhettek volna. Góllövők: Benk (2), Horváth, iletve Kiss. Kiállítva: Varga és Pogács a 70. percben. Jók: Frai­ler, Barna, Benk, illetve Kiss. Ifjúsági: Talajjavító—Gellénhá­za 2:1. A Letenyén lejátszott Letenyei Medosz—Zalaszentgrót mérkőzést a vendégek nyerték 3:0 (2:0) arányban. Az ifjúságiak találko­zóján 3:2 arányban győztek a szentgróti fiatalok. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Katona SE 7 7 -------- 20- 4 14 2. Hévíz 7 7---------15-4 14 3. Thury SE 7 5 2 — 23- 5 12 4. Z.szentbal. 7 5 1 1 18- 9 11 5. Z. Dózsa 7 4 2 1 11- 5 10 6. József A. SE 7 3 3 1 15-10 9 7. MÁV NTE 7 3 3 1 11- 7 9 8. Z.szentgrót 7 4 1 3 17-13 8 9. Bottyán SE 7 3 2 2 15-12 8 10. Gellénháza 7 3 13 11-15 7 11. Talajjavító 7 2 14 14-16 5 12. Csesztreg 7 1 2 4 9-13 4 13. Z. Volán 7 1 2 4 4- 9 4 14. N. Volán-D. 7 115 6-15 3 Lovászi 7 — 3 4 6-15 3 16. Bak 7 — 2 5 6-18 2 17. Lenti TE 7 — 2 5 4-20 2 18. Letenye 7 — 1 6 9-24 1 IPSO. szeptember 11­. Taróczy bravúrja Hírek, eredmények Taróczy Balázs pályafutásá­nak egyik legszebb sikerét aratta Genfben, a svájciak Grand Prix versenyének dön­tőjében. A számítógépes vi­lágranglista ötödik helyezett­je, az­­ amerikai Gerulaitis, majd az elődöntőben a svájci Stadler ellen győztes (6:4, 6:1 arányban) olasz Panatta volt az ellenfele. A múlt heti, ausztrálok elleni Davis Kupa zónaközi döntő hősét azonban a szenzációsan játszó Taróczy két sima játszmában megadás­ra késztette. Taróczy a jugoszláv Franu­­loviccsal az oldalán a férfi párosban is diadalmaskodott. Férfi egyes döntő: Taróczy —Panatta (ol.) 6:3, 6:2. Férfi páros döntő: Taróczy, Franulovics (magyar, jug.)— Günthardt fivérek (svájci) 6:4, 4:6, 6:4.­ Vasárnap a jugoszláviai Banja Lukán a helyosztókkal befejező­­­­dött a női kosárlabda Európa-baj­­nokság. A magyar válogatott a 7.­­ helyért játszott azzal a román I együttessel, amelytől a közép-­s döntők során 10 pontos vereséget­­ szenvedett. Most sikerült a visz­­szavágás: Magyarország—Románia 81:71 (40:35). Az EB döntőjében: Szovjetunió—Lengyelország 95:49.­­ Vasárnap este Budapesten, a Sportcsarnokban bonyolították le a Magyarország—Finnor­szág válogatott ökölvívó csa­patmérkőzést. A mieink biz­tos 14:8 arányú győzelmet arattak. Madridban a női sportlövő Eu­rópa-bajnokságon 21 ország ver­senyzői között a magyar sport­­pisztolyosok nagyszerűen szere­peltek. A csapat ezüstérmet nyert, Pécsi pedig bronzérmet­­ szerzett.­­ Hétfőn reggel 30 labdarúgó gyü­lekezett a Ferihegyi repülőtér vá­rócsarnokában: az V. Dózsa és a Vasas a MALÉV párizsi járatával utazott a szerdai spanyolországi,­­ illetve portugáliai UEFA Kupa­­ visszavágó mérkőzésekre. A han­­y gúlát érthetően visszafogott volt, hiszen egyik csapat sem indulhat­­ túlzott reményekkel a küzdelem­ben.­­ Kispályás foci Keszthelyi bajnokok: Danubius és Tűzoltók Lakáskarbantartók törölve Univerzál törölve A sportszerűségi versenyt az I. osztályban a Tanács-Jogász, a II. osztályban a Rendőrség csapata nyerte. Keszthelyen befejeződött a váro­si kispályás labdarúgó-bajnokság. A végeredmények: 1. Danubius 9 6 2 1 25-11 14 2. Vasipar 9 5 2 2 24-15 12 3. Vízmű 9 4 3 2 20-12 11 4. ZAÉV 9 4 2 3 22-14 10 5. Tanács-Jogász 9 3 3 3 16-14 9 6. Volán 9 3 3 3 7-12 9 7. Költségvetés 9 3 2 4 18-21 8 8. ZAÉV KISZ 9 2 3 4 13-16 7 9. Lengvár 9 2 3 4 12-17 7 10. Haladás pf. 9 1 1 7 8-33 3 Balaton törölve Húsipar törölve II. osztály 1. Tűzoltók 8 6 2 — 15- 2 14 2. Agroép 8 5 3 — 34- 9 13 3. MN KISZ 8 5 2 1 26- 8 12 4. Rendőrség 8 3 1 4 1­5-23 7 5. Afész 8 2 2 4 14-17 6 6. Vendéglátó 8 3 — 5 9-17 6 7. Helikon 8 2 1 5 20-19 5 8. Bakony 8 2 1 5 15-14 5 9. Részöv 8 2 — 6 8-48 4 Dédász törölve Mindent eldöntött a Forma 1. gépkocsik idei utolsó előtti világbajnoki futama, amelyet Montrealban rendeztek meg. A sor­rendben 13. próbatétel balszeren­csésen végződött az eddig vezető brazil Piquet-nek, a 24. körben fel kellett adnia a küzdelmet ezzel elvesztette elsőségét. A világbajno­ki címet a versenyben győztes 33 éves ausztrál Alan Jones szerezte meg, aki idén az ötödik futamban bizonyult a legjobbnak. Az argen­tin, a francia, a brit és a spanyol Grand Prix után, most is elsőnek érkezett a célba. A jövő vasárnapi záróverseny előtt, amelyet az amerikai Watkins Glenben rendeznek a vezetők ál­lása: 1. Jones 62 pont, 2. Piquet 54, 3. Reutemann 40, 4. Laffit© (francia) 32, 5. Arnoux (francia) 29, 6. Pironi 29. Piquet a legközelebbi versenyen nem indulhat, mert a világbajnok­ság második szakaszában (összesen 17 Grand Pixet két csoportba osz­tanak) már ötször starthoz állt, és ennél többre nincs lehetőség. (MTI) A TOTO 39. HETI EREDMÉNYEI * A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság tájékoztatása szerint a 39. heti totónyeremények az illeték le­­­­vonása után a következők:­­ 13 találatos szelvény 6 darab,­­ nyereményük egyenként 263 987 fo­­­­rint; ezek közül 13 plusz 1 talála­­tos szelvény 3 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 439 978 forint; 12 találatos szelvény 131 darab, nyereményük egyenként 8061 fo­rint; 11 találatos szelvény 2251 darab, nyereményük egyenként 469 forint; a 10 találatos szelvények száma 16 458 darab, nyereményük egyen­ként forint. (MTI) 1. Szekszárd—PVSK 1:3 2 2. Pét—Sabaria 2:0 1 3. Soproni SE—Bauxitbánya 3:0 1 4. Dombóvári—Ajka 2:4 2 5. Lehel SC—Ózd 1:l x 6. Gyula—Nagybátony 3:1 1 7. Bologna—Roma i:i x 8. Brescia—Juventus i:i x 9. Cagliari—Ascoli 2:0 1 10. Como—Internazionaie l :0 l 11. Udinese—Perugia i:l x 12. Atalanta—Verona 1:0 1 13. Foggia—Palermo 1:1 x +1 Rimtni—Bari 3 ;l 1 A VOLÁN 16. sz. Vállalat FELVESZ: A házasuló fiatalokat lenti telephelyre: elegáns esküvői ruhákkal várja darabárus szállítómunkásokat, a Jelmezkészítő és Kölcsönző Vállalat NAGYKANIZSAI telephelyre: üzlete: szén- és olajtüzelésű kazánok kezeléséhez fűtőket. ZALAEGERSZEG, Petőfi u. 26. Jelentkezni lehet a darabárus kirendeltségen Telefon- 12-093 (Lenti vasútállomás), valamint az üzemegység munkaügyi csoportjánál, 074 (Nagykanizsa, Virág B. u. 4.), 699