Zalai Hírlap, 1982. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-28 / 74. szám

sport— gd-PiHil — crt—jdalalUJ sport" a-i-i-iÉ—l Újabb döntetlen idegenben D­ebreceni Debrecen, 10 000 néző. Jv.: Nagy M. (Drigán, Mester). DEBRECEN: Lukács — Kiss, Szigeti, Menyhárt, Fodor — Tóth, Feledi, Czikora — Tímár, Nagy N­., Jankovics. Edző: Kovács Ferenc. ZTE: Balázs — Fodor, Mihalecz, Kereki, Major — Simon, Török, Fehér — Takács, Soós, Csepregi. Edző: Szőcs János. Csere: Soós helyett Gass a 60. percben, Czikora helyett Szíjgyártó­ a 73. percben, Csepregi helyett Sipos a 86. perc­ben. Sárga lap: Fodor (ZTE) a 32. percben. Szögletarány: 4:3 (1:2) a ZTE javára. Csaknem egy teljes csapat kezdőjátékos hiányzott a két együttesből , a házigazdák hat, a vendégek három labda­rúgójukat nélkülözték sérülés miatt. Kitűnő időben a ZTE kezdett Nappal szemben. Az első percekben Tóth ügyes megoldásai okoztak gongot ,a zalaegerszegi védelemben, előbb egy veszélyes szabadrú­gás, majd egy pontos, szöglet utáni fejes kerülte el centimé­terekkel a jobb felső sarkot. A 8. percben a debreceni Fo­dor vágta a ZTE kapuja elé a labdát, Tímár bújt ki a vé­dők közül, de nagy helyzetben, három méterről a léc fölé bombázott. Váltakozó mezőnyjáték kö­vetkezett, a 22. percben Feledi jól eltalált kapáslövése suhant el a bal felső sarok mellett. Az első igazán veszélyes ZTE tá­madás a 28. percben volt: Mi­halecz mesteri átadásával Si­mon robogott el a­­jobb szélen, középre ívelt labdája azonban célt tévesztett. A 32. percben a zalaegersze­gi Fodor rövid időn belül má­sodszor szabálytalankodott Jankoviccsal szemben, a já­tékvezető sárga lappal értékel­te a második belépőt. Nem sokkal később Soós kapott jó átadást, azonban gyengén a kapu mellé emelt. A 34. perc­ben Feledi elől Török „lopott el” egy átadásit, hetvenméteres vágta során állva­­hagyta a ritmusváltást nem érző debre­cenieket, majd amikor már csak a kapussal állt szemben, 10 m­éterről az oldalhálóba lőtt. A túloldalon Szigeti emelt Czikora elé, aki lövés helyett ügyesen átejtette a labdát a kifutó Balázson , már-már gólt kiáltottak a debreceniek, amikor Jankovics fejjel meg­toldotta, így gól helyett les lett a helyzetből. A félidő utolsó eseménye­ként Csepregi szép testese a Z­TE 0-0 után Fehérhez játszott, aki a kiugró Takács elé passzolt, a szélső azonban hosszan szök­tette magát, s oda lett a gól-­­ helyzet. SZÜNET UTÁN Timár kö­zeli lövését blokkolta jó ütem­ben Kereki. Az 54. percben Feledi lövése már túljutott Ba­lázson, a földön fekvő Jan­­kovics azonban nem tudta há­lóba kotorni a labdát. Kereki­­ és a ZTE kapusa közös erővel­­ tisztázott Felgyorsult a mér­kőzés, mindkét oldalon adód­tak helyzetek. A 72. percben négy zalaegerszegi támadó fu­tott két debreceni védővel ver­senyt végül Simon lövését Lukács bravúrral hárította. A találkozó utolsó nagy helyzete a debreceniek előtt adódott: a 88. percben Kiss 14 méterről küldött lövése elsüvített a jobb alsó sarok mellett, a befutó Nagy II. hajszálnyival leké­sett az akcióról. A tartalékos csapatok mérkőzé­sén egyértelműen a ZTE tudta megvalósítani elképzelését: pontot szerzett az osztályozó­tól mene­külni igyekvő Debrecen otthoná­ban. Az egerszegiek taktikusan, ügyesen adogattak, aitató stílusu­kat néhol gyors ellentámadások­ra váltották, ilyenkor mindig za­vart keltettek a hazaiak védelmé­ben. Ha bátrabbak, akár nyerhet­tek is volna a Nagyerdei stadion­­ban. A közepes színvonalú mér­kőzésen a helyzetek alapján igaz­ságos eredmény született, ezzel a ZTE tovább őrzi idei veretlensé­gét. A ZTE kapujában Balázs kevés dolgát jól látta el, a védelemben Mihalecz nagyszerűen semlegesí­tette Nagy II.-t, de feltűnő volt Major és Fodor erőteljes jó játé­ka. Kereki magabiztosan rombolt. A középpályások közül ezúttal Török volt a legjobb, a támadók keveset voltak játékban. A hazaiak közül Menyhárt, Szi­geti és Tóth dicsérhető igyekeze­téért. Nagy M. játékvezető hiba nélkül bíráskodott. Kovács Ferenc: — Ilyen pez­­szeállításban ennyire voltunk képesek. Nagyon hiányzik a válogatott Sallai és Kerekes. Szőcs János. — Görcsösen küzdött mindkét csapat, a helyzetek alapján talán mi áll­tunk közelebb a győzelemhez. Árvay Sándor További eredmények: Csepel—Vasas 3-0 (2-0), Bp. Honvéd—Ózdi Kohász 3-2 (2-0), FTC—SZEOL AK 3-2 (1-2), Békéscsaba—Haladás VSE 2-1 (1-1), PMSC—Tatabá­nya 0-0, Rába ETO—Volán SC 4-2 (3-1), Nyíregyháza—Video­ton 2-1 (1-1), Diósgyőri VTK— II. Dózsa 0-0. , ­ ■ / G­­ ZALAI HÍRLAP _____________ 1982. március 38. Kosárlabda SZEOL AK-ZTE 55-52 (25-31) Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Radics, Kiss T. NB I-es női mérkőzés. SZEOL AH: Ve­­rasztó (10), Sze­derkény (2), Dó­rán­i 1), Lazar (8), Kurucz (2). Csere: Borgulya (10), Háry (1), Kocsondi (2), Ko­tor­mán (2). Ed­ző: Bunyor Mik­lós. ZTE: Novák (1), Paisné (1), Ráko­sa (6), Frankó (18), Miszori (13). Csere: Kerkay (-), Birinyi (4), Révészné (4). Ed­ző: Lázár Béla. Négy percig egyetlen kosa­rat sem dobott, a ZTE, ekkor a SZEOL már 4- 0-ra vezetett. Gyorsan for­dult azonban a kocka, több szép megoldás­sal egyenlítés, Paisné(fehér majd vezetés következett, a 10. percben 17-10, később 28-19 volt az eredmény a ZTE javára. A második félidőt Novák két gyors kosara vezette be, ekkor 10 pont volt már az előny, de ezután kapkodni kezdett az egerszegi csapat, s a 27. percben egyenlített a SZEOL, majd fokozatosan el­húzott, volt olyan időszak, amikor már 8 ponttal vezettek a szegediek. A hajrában lett volna egyenlítésre lehetősége a ZTE-nek, de lépéshibák, tá­madó­hibák miatt többször el­vesztették a labdát, s a SZEOL minimális előnyét meg tudta őrizni. Jók: Verasztó, Lázár, illet­ve Miszori, Novák, mezben) dobását nem kísérte szerencse. « (Décsy László felvétele) Magyarország-Kolumbia férfi mérkőzés a megyeszékhelyen Cv 1 A magyar—kanadai után újabb válogatott találkozó színhelye lesz a zalaegerszegi Városi Sportcsarnok. Április 6-án (kedden) 18.00 órai kez­dettel Kolumbia válogatottját fogadja a magyar együttes. Az összecsapásra a követke­ző játékosokat jelölte Ránky Mátyás, a magyar csapat ed­zője (zárójelben a testmagas­ság): Morgen (206),­­ Somogyi (207), Szű­cs (203), Losonczy (198), Kucsera (200), Recska (198), Heinrich (200), Horváth (195), Kókay (198), Moss (198), Kiss (198), Székely (183), Gó­­czán (IBI), Zsoldos (186), Ka­marás (188 cm). Kolumbia válóit­ kö­vetkező játékosokkal cs­­úszik Magyarországra: Man járás (202), Alvarez (202), Maldona­do (201), Valencia (194), Lopez (194), Stephen (194), Murillo (193) , Mosquita (190), Mosqu­­era (188), Mejia (186), Bacci (194) , Nieto (185), Perdomo (188), Gomez (188), Penilla (192). A csapat edzője: Jim MacGregor. A válogatott találkozó előtt, a Felszabadulási Kupa mérkőzé­­­­sen a ZTE és a magyar ifjú­­s­­ági válogatott csap össze. Ez­­ a találkozó 16.15 órakor kezdő­­­­dik. A válogatott mérkőzés­­ iránt máris nagy érdeklődés ■ nyilvánul meg. Elővételben a­­ Városi Sportcsarnok gazdasági­­ irodájában válthatják meg a­­ belépőt a szurkolók. Az NB I. állása: L Rába ETO 26 IS 5 6 74-36 35 2. FTC 26 17 1 8 60-36 35 3. I. Dózsa 26 13 9 4 44-23 35 4. Videoton 26 15 5 6 40-30 35 5. Tatabánya 26 10 11 5 43-37 31 6. Bp. Honvéd 26 11 7 8 42-32 29 7. Vasas 25 1» 7 8 44-37 27 8. Csepel 2« 8 11 7 30-27 27 9. PMSC 26 11 4 11 37.33 26 10. Békéscsaba 2« 8 10 8 32-36 26 11. ZTE 26 8 10 8 25-36 26 12. Haladás 26 8 8 10 33-35 24 13. Diósgyőr 26 7 9 10 38-44 23 14. Debrecen 26 8 7 11 34-42 23­­ 15. Nyíregyháza 26 7 8 11 27-41 22 16. Volán 25 3 9 13 30-45 15 17. Ózd 26 5 5 16 34-57 15­­ 18. SZEOL AK­ 26 5 2 19 24-62 12 (MTI) (MTI) NB I ifjúsági bajnokság ZTE—DMVSC 1-0 (0-0) Debrecen, 4*9 néző. Jv.: Varga I­. . ZTE: Huszár (Horváth Gy.) — Varga, Hóbár, Tóth, Molnár — Ballai, Czigány, Topor — Kis-Ju­hász (Rózsa), Boócsi, Kocsis. Ed­ző: Szabó Rezső. DEBRECEN: Tokaji — Szabó I.,­­ Stereel, Kozma, Deél — Fekete­­ (Bata), Ludánszki, Jeremiás — • Kiss, Juhász (Magyar), Váczi. Ed- s­ző: Szabó Béla. A listavezető ZTE és a har­­­­madik helyen álló Debrecen összecsapása színvonalas, jó­­ játékot hozott. Mindkét együt­­­­tes sok helyzetet dolgozott ki,­­ de csak egyetlen gól született.­­ A 70. percben Kis-Juhász szép­­ akció végén, 11 méterről ta­lált a hálóba. Jók: Horváth Gy., Varga, Topor, Kis-Juhász, illetve Ster­­pel, Deél, Ludánszki. Röplabda Nehezen nyert a ZTE ZTE—Székesfehérvári V­olán 3:2 (7, -7, -12, 5, 7) Budapest, Jv.: Rádi, Gráb­­ner. NB I-es férfi mérkőzés Az első játszma megnyerése után, érthetetlenül visszaesett a zalaegerszegi együttes, és a fehérváriak sikerét hozta a kö­vetkező két szett. Ezután ösz­­szeszedte magát a ZTE és meg­fordította a vesztésre álló mér­kőzést, önmaga számára tette ne­hézzé a találkozót a ZTE. Ide­gesen, kapkodva játszottak a kék-fehérek, szerencséjükre a székesfehérváriak sem nyúj­tottak jó teljesítményt A 80 perces összecsapás a keveseb­bet hibázó, a kritikus időpon­tokban jobban összpontosító ZTE sikerét hozta. Kiemelkedő teljesítmény egyik csapatban sem volt. Két együttes képviselte megyén­ket a Középiskolás Kupa negyed­döntőjében. A 407. sz. ipari Szak­munkásképző csapata a tabi Rud­­nay Gimnázium ellen játszott. Az első mérkőzésen — hazai pályán — az egerszegiek 3:1-re nyertek, míg a visszavágó a táblák sikerét hozta 3:2 arányban. Jobb játszma­aránnyal az iparisok kerültek a legjobb négy közé. A csapatban a következő játéko­sok szerepeltek: Radó Gyula, Tóth Attila, Jankóczky Attila, Stefik Csaba, Polgár Szabolcs, Vass György, Simon Ferenc, Németh Zsolt, Czigány Zsolt, Vlasics Atti­la, testnevelő: Tóth László. A Dimitrov SZKI szereplését nem kísérte szerencse. Idegenben 3:0-ra kikaptak a tatabányai Ár­­pád­­Gimnáziumtól­ Zalaegersze­gen ugyan nyertek 3:1-re, de jobb játszmaaránnyal a tatabányaiak jutottak a legjobb négy közé, ahol éppen­­ az egerszegi iparisokkal mérkőznek. Az első találkozóra április 5-én, 14.50 órakor­ a ZTE­ munkacsarnokában kerül sor. A visszavágót április 20-án játsszák. Magyarország-Görögország ifjúsági labdarúgó EB-selejtező Zalaegerszegen Gazdag labdarúgó-műsor várja a szurkolókat április 7-én és 8-án Zalaegerszegen. A sort 7-én, szerdán a ZZ­E— FTC villanyfényes bajnoki mérkőzés nyitja meg, amely 18.30 órakor kezdődik. Másnap délután 14.30 órai kezdettel rangos öregfiú-összecsapás kí­nál jó szórakozást a nézőknek: a ZTE válogatottja a magyar válogatottat látja vendégül. Ezt követően kerül sor a Ma­gyarország—Görögország ifjú­sági EB-selejtező mérkőzésre Ez a találkozó 16.30 órakor kezdődik. Mint ismeretes, a magyar fiatalok Görögország­ban 1-1-es döntetlent értek­­el, és ez az eredmény biztató a to­vábbjutást illetően. A magyar válogatott keret­ben három ZTE-játékos , Horváth Gy., Topor és Boócz kapott helyet, valószínűleg sze­replési lehetőséget is biztosít­­ számukra Dalnoki Jenő. A három mérkőzésre elővé­telben is megválthatják a je­gyet a szurkolók. A jegyelővé­tel időpontja: Április 5-én: 10.00—15.00 óra. 6-án: 10.00—15.00 óra. 7-én: 10.00 órától. 8-án: 10.00 órától. Helye: a ZTE-stadion pénztára. Vasárnapi sport műsor Labdarúgási NB II. II. Olajbányász SE— PVSK, Nagykanizsa, Olajbányász pálya,­­ 15.00. Jv.: Szemes. Területi bajnokság: H. Katona SE—Szombathelyi Spartacus, Za- Braitengier. Hévíz—Győrszend­­aegerszeg, Sport utca, 15.00. Jv.: Iván, Hévíz 15.00. Jv.: Kaibás. Megyei bajnokság: Kiskanizsai Móricz SE—Zalaszentbalázs, Kis­­kanizsa, 10.45, Dombai. A többi ta­lálkozó egységesen 16.00 órakor kezdődik: Bak-Lenti Tsz, Bak, Gozdán. H. József A. SE—N. Vo­­lán-Dózsa, Keszthely, Gerencsér, Pacsa—Gellénháza, Pacsa, Nagy J. H. Thury SE—Letenye, Nagyka­nizsa, Thury pálya, Kovács I. Talajjavító—Csesztreg, Zalaszent­­mihály, Hegedűs. Országos ifjúsági bajnokság: ZTE—Keszthelyi Haladás, Zala­egerszeg, ZTE-stadion mögötti ed­zőpálya, 10.00. Jv.: Farkas. Atlétika: Járási mezei futóverseny, Zala­egerszeg, Parkerdő, 9.00. Kézilabda: MNK-mérkőzés, 12-es döntő. Férfiak: N. Olajbányász SE— Bp. Spartacus, Nagykanizsa, MÁV NTE munkacsarnok, 11.15. Kosárlabda: NB I. Nők: ZTE—TFSE, Zala­egerszeg, ZTE munkacsarnok, 10.30. Jv.P. Péter Gy., Lackner. Röplabda: NB II. Férfiak: Zala Bútorgyár- Győri KTMF, Zalaegerszeg, Nép­köztársaság úti iskola, 10.00. Keszthelyi Petőfi—Győri Dózsa, Keszthely, Festetics u. 11.00. Nők: Keszthelyi Petőfi—Győri Dózsa, Keszthely, Festetics u. 13.00. Sakk: OB I-es csapatmérkőzés: ZTE— Volán SC, Zalaegerszeg, megyei bíróság I. emeleti tanácsterme, 9.00. Nők: ZTE—Volán SC, szín­hely és időpont azonos a fenti­vel. OB II. Férfiak: N. Vasas Izzó— Győri KTMF, Nagykanizsa, Egye­sült Izzó, 10.00. Egyéb: KPVDSZ terem­labdarúgó Kupa, Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 9.00. Ökölvívás Fölényes győzelem Bányász-szakszervezeti váloga­tott—V­asutas-szakszer­vezeti válogatott 18:6 Nagykanizsa, MÁV NT* munkacsarnok, 500 néző. Ve­zetőbíró: H­orváth I. Mérkő­zésvezetők: Somos, Gaál. Pon­tozók: Torma, Gesztődi, Sza­­­­lai, Kovács. Kiemelt CSB- s mérkőzés. 1 Az alacsony színvonalú ta­lálkozón az alsóbb súlycsopor­tokban még jól tartotta magát a vasutas-válogatott, de 6:6 után elhúzott a minden te­kintetben jobb bányász-válo­gatott. Meglepetésre elmaradt a Váradi—Botos mérkőzés, mi­vel a bányász-versenyző át­esett a súlyhatáron. Rédernek nem állítottak ellenfelet a vas­utasok, így 2:2-vel kezdődött a mérkőzés. , Eredmények (elől a bányász­­versenyzők) . Papírsúly: Rózsa pontozással győzött Tóth A. ellen, 2:0. Légsúly: Várad­ ellenfél nél­kül győzött, 2:2. Harmatsúly: Far­­kas ellen Kulcsár az 1. menetben feladta, 4:2. Pehelysúly: Kalányos p. gy. Mátyás ellen. 6:2. Könnyű­súly: Konkolyt a 3. menetben so­rozatos szabálytalankodás miatt Kiss ellen leléptették. 6:4. Kisvál­­tósúly: Bara p. v. Zámbó ellen. 6:6. váltósúly: Molnár T. ellen Gebri a 2. menetben feladta, 8:6. Nagyváltósúly: Ranek ellen Deél az 1. menetben feladta, 10:6. Kö­zépsúly: Bakos ellen Korpics a 3. menetben feladta, 12:6. Félne­hézsúly : Pintér ellen Kaul a 3. menetben feladta, 14:6. Nehézsúly: Tatzs c.if­­i Tóth Gy. a 2. menet­ben feladta, 16:6. Szupernehézsúly: Réder ellenfél nélkül győzött, 18:6. Az OKGT/AGI nagykanizsai anyag- és készletgazdálkodási osztálya FELVESZ középfokú műszaki végzettséggel és szakmai gyakorlattal rendelkező ANYAGGAZDÁLKODÁSI ELŐADÓT és RAKTÁRVEZETŐ helyettest. Jelentkezni lehet: Nagykanizsa, Béke «. SS. na. alatt, az osztályvezetőnél. I» CSEPEL VENDÉGLÁTÓ VÁLLALAT szerződéses vállalkozásba adja a KEMPING éttermét vonyarcvashegyi kemping idény jelleg üzletét. A versenytárgyalást 1982. április 21-én délután 15 órakor tartják a DUNACSÁRDA étteremben, Budapest, XX. Vízisport u. 16. A pályázók részére felvilágosítást a vállalat személyzeti osztálya ad Budapest, IX. Soroksári u. 98. A pályázat benyújtási határideje: 1982. április 13. 844­1 hétfő 20/O E § -~ IQ Március 29-én a j&tts kamasz és férfi ^ ÖLTÖNYÖKBŐL. f— Q’ ■■i Vevőszolgálat: 11­212 JJJ O í 906 ^ u______________________ ^ZALAEGERSZEGI J Jaj? 1' ®T “J É'Bfflilil 11? 4 T «11 ép** JsÜfl