Zalai Hírlap, 1983. október (39. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-11 / 240. szám

6 Labdarúgó NB II 4M Öt gólt kapott az Olajbányász — Hazai pályán szenvedett vereséget a Keszthely Eger — II. Olajbányász SE 5-2 (2-1) Eger, 3200 néző. Vezette: Kaliber (Kurmai, Nagy L.). EGER SE: Bodolai — Berecz I­.,­­ Zsidai, Varga, Szert — Simon,­­ Csepregi, Kiss T. — Szilágyi, Kiss Gy., Méhesi. Edző: Csank János. II. OLAJBÁNYÁSZ: Müllner — Fodor, Martinkovics, Kormos, Kel­­­­ler — Horbor, Varga II., László — Lukács, Simon, Fuisz. Edző: Szőcs János. Csere: Lukács helyett Bántó, Keller helyett Kelemen, mindkettő­t a 62., Szilágyi helyett Zágonyi a 74., Méhesi helyett Béres a 70. percben. Gólszerző: Csepregi a 4., Kiss T. Ill­esből­ a 22., Hozbor a 39., Kiss Gy. az 55., Kiss T. az 57., Csep­regi a 80., Hozbor a 89. percben.­­ Sárga lap: Fodor a 15., Szert a 28. percben. Szögletarány: 8:4 (4:4) az Eger javára. A hazaiak már a 4. percben­­ vezetéshez jutottak: a kitörő­­ Méhesit a kaputól 17 méterre , csak szabálytalanul tudták sze­­­­relni a kanizsai védők. A sza­­badrúgást Csepregi védhetet­­lenül lőtte a bal felső sarok­ba, 1-0. A 15. percben Fodor kapott sárgalapos figyelmezte­tést. A 22. percben Csepregi beadása Martinkovics vállát érte, a játékvezető meglepetés­re büntetőt ítélt. A 11-est Kiss­­ T. biztosan értékesítette, 2-0.­­ A 39. percben sikerült szépíte­niük a vendégeknek: László­­ szöglete átszállt a védőkön, és az ötösön helyezkedő Horbor­­ egyből a hálóba lőtt, 2-1. FORDULÁS UTÁN az 54.­­ percben a kanizsai Simon hi­­­­bázott óriási helyzetben. Az­­ ellentámadásból a hazaiak ne­­­ vethették előnyüket: Kiss T.­ jobb oldali szöglete Csepregi­­től Kiss Gy.hoz került, aki estében fejelt a jobb alsó sa­rokba, 3-1. Az 57. percben Szi­lágyi tört előre, a jó ütemben érkező Kiss T. elé játszott, aki az 5-ösről könnyedén helyezett a kapuba, 4-1. A 80. percben Béres labdá­jával Csepregi ugrott ki a vé­dők közük majd a kifutó Müll­ner felett a hosszú sarokba emelt, 5-1. A 89. percben Hor­bor egyéni játék után állította be a végeredményt, 5-2. Élvezetes, gólokban gazdag mér­kőzést vívott a két csapat. Az Olajbányász taktikája nyilvánvaló volt: biztonságos védekezésből a gyors kontraakciókra próbált épí­teni. A csapat ennek a feladat­nak az első félidőben még úgy ahogy megfelelt, fordulás után azonban három perc alatt eldőlt a találkozó sorsa. Az olajosok vé­delme könnyen sebezhető volt. A hazaiak ki­használva a vendég vé­dők megingásait, végülis fölényes győzelmet arattak. Jók: Csepregi, Kiss T., Varga, Bodolai, illetve László, Horbor, Müllner. Góllövő: Goschler a 20. percben. Szögletarány: 4:3 (1:1) a Keszt­hely javára. Kezdés után nem sokkal Rácz indította Nagy Tamást, aki elől Kertész kifutva hárí­tott. Unalmas, eseménytelen percek következtek, a két 16- os között folyt a játék. A 20. perc eseménye­­ hidegzuhany­ként hatott az egyébként is hűvös időben. Hídvégi a jobb oldalon vezette fel a labdát, az alapvonal közeléből beadott és Goschler közelről a hosszú sarokba csúsztatott, 1-0. A gól után sem javult a já­ték színvonala. A vendégek két esetben is növelhették volna előnyüket. A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ eseményeit egy mondatba le­het sűríteni: Rácz fejese a fel­­ső sarok mellé szállt, Nagy Ta­más lövését, majd Rácz feje­sét pedig Kertész védte. A mérkőzés előtt a hangos beszé­lőn keresztül köszöntötték Rácz Lászlót, aki a klub színeiben 100. NB II-es mérkőzésére készült. El­hangzott az is, hogy a 200. NB II­es gól elérhető közelségbe került. A beharangozó jó hangulatot kel­tett, s a szurkolók biztatását nem nélkülözte a csapat. Csakhogy ré­gen volt példa arra, hogy a Ha­ladás hazai környezetben ilyen enerváltan, szétesően, minden el­gondolást nélkülözve játszón. Ve­resége megérdemelt és elgondol­koztató. A vendégek fegyelmezet­ten és sportszerűen futballoztak. Jók: Szakál, Németh, Dunai,­l­­letve Nikitscher, Göndöcs Imre Területi bajnokság Nagy védelmi hibák Győri Dózsa—H. Katona SE 3-1 (2-1) Győr, 200 néző. Jv.: Szabó J. H. KATONA SE: Huszár — Kai­ser, Biczó, Hóbár, Horváth — Bog­nár, Balogh, Nagy — Csíki, Zsa­­dányi, Németh (Rein, Torsa). Ed­ző: Gáspár Géza. A 15. percben Bognár hibá­jából Horváth szerzett vezetést a hazaiaknak, 1-0. A 19. perc­ben Nagy növelte az előnyt, 2-0. A 31. percben Horváth kö­zépre ívelt, és a menteni aka­ró Belső 1. fejéről a hálóba vá­gódott a labda, 2-1. A 88. perc­ben Szimacsek elment a bal oldalon, középre adott és Hor­váth 12 méterről biztosan lőtt a bal alsó sarokba, 3-1. Jó iramú mérkőzésen a hazai együttes kihasználta a vendégcsa­pat védelmi megingásait. Jók: Hóbár, Zsadányi. További eredmények: Bauxitbá­nyász—Ajkai Alumínium 3-5, Saba­­ria—Sárvári Kinizsi 4-0, Fűzfő— Várpalota 3-0, Soproni Postás—Pét 2-0, Zirc-Dudar— MOTTM TE 1-0, Ajkai Bányász—Kőszeg 5-0, Kapu­vár—Répcelak 3-1. 22. sz. Volán — Keszthelyi Haladás 1-0 (1-0) Keszthely, 2200 néző. Vezette: Lovassy (Sárkány, Rákóczi dr.). 22. SZ. VOLÁN: Kertész — Nagy G., Dunai, Bartosik, Huszár — Németh, Ebedli, Szakál — Hídvé­gi, Goschler, Vad. Edző: Nagy János. KESZTHELYI HALADÁS: Né­meth Gy. — Nikitscher, Kanász, Németh L., Englóner — Cziráki, Major, Nagy T. — Halász, Rácz, Kovács L. Edző: Kiss László. Csere: Kovács L. helyett Horváth Z. a 46., Vad helyett Aranyosi a 68., Cziráki helyett Bócz a 68., Hídvégi helyett Kosztolnik a 87. percben. Megyei bajnokság Ezerötszáz néző a lenti rangadón Lenti Tsz—Lenti TE 2-1 (0-0) Lenti, Tsz-sporttelep, 1500 néző. Jv.: Büki. LENTI TSZ: Benő — József, Németh, Molnár — Kántor (Papp), Kiss, Horváth, Vörös — Magyar, Balogh, Bedő (Csondor). Edző: Németh Imre. LENTI TE: Fehér — Bozsika, Preisinger, Varga, Bodó — Szeke­res, Soós, Hozbor — Nagy, Pál, Román (Hadászi). Edző: Pethő Endre. Színvonalas mérkőzésen megér­demelten nyert a Lenti Tsz. Góllövők: Balogh (2), iletve Hozbor. Jók: József, Molnár, Vörös, Ma­gyar, Balogh, illetve Bodó, Hoz­bor, Szekeres, Pál. Kiállítva: Hadászi (Lenti TE). Ifjúsági: Lenti TE—Lenti Tsz 7-0. Zalaszentgrót—Páka 2-1 (1-0) Páka, 206 néző. Jv.: Béres. Alacsony színvonalú találkozó, szerencsés vendéggyőzelem. Góllövők: Fischer, Gy­uranecz, illetve Károly. Jók: Szabó, Fischer, Pál, il­letve Király, Bek. Ifjúsági: Páka—Zalaszentgrót 3-0. Z. Volán MTE—Hévíz 2-1 (0-1) Zalaegerszeg-Andráshida, 150 néző. Jv.: Kovács Gy. A küzdelmes mérkőzés második félidejében jobban játszott a hazai csapat, s ezzel nyert. Erős (Hévíz), utánrúgásért kiál­lítva. Góllövők: Odor (2), illetve Feke­te. Jók: Odor, Simon, Tuboly, illet­ve György dr., Vörös, Czeffernek. Ifjúsági: Hévíz—Z. Volán M£TE 3-1. Tótszentmárton—Letenye 5-1 (2-0) Tótszentmárton, 300 néző. Jv.: Nagy J.­­ A hazaiak győzelme nagyobb különbségű is lehetett volna. Góllövők: Thálecz (2. egyet 11-­­ esből), Kaczeus, Lukács (11-esből),­­ Vlasics, illetve Birkás.­­­rók: Zsigulics, Kramarics, Ka­czeus, Mikes. A letenyeiek közül senki sem nyújtott elfogadható teljesítményt.­­ Ifjúsági: Tótszentmárton—Lete­­­nye 5-1. N. Volán-Dózsa—Tótszerdahely 2-1 (1-1) Nagykanizsa: Volán-Dózsa pálya, 100 néző. Jv.: Józsa. | A lelkes vendégek rászolgáltak az egyik pontra. Góllövők: Posta, Balatinácz (11-­­ esből), Illetve Markek, Takács (1l­­esből). I Jök: Posta, Kapitány, Visnyei, I Illetve Takács, Markek, Horváth 1 I Kanizsfn­ *­­ Ifjúsági: Olajbányász n.—Tót­szerdahely 11-0. Zalatej—Csesztreg 2-1 (1-0) Csesztreg, 150 néző. Jv.: Bognár. Megérdemelten nyertek a vendé­g Góllövők: Tamási, Kulcsár (6n­■ gól) illetve Kocsis G. Jók, Tamási, Nyúl, Szarka. A hazai csapatból senki sem emelhe­tő ki. Ifjúsági: Zalatej—Csesztreg 4-0. H. Bottyán SE—Lovászi 4-2 (10) I Lenti, 300 néző. Jv.: Sümeghy. A hazaiak közepes játékkal is­­ biztosan győztek.­­ Gólövök: Tarczy, Szalai, Ná-I­dasdi, Meggyesi, illetve Horváth, Bekk. Jók: Háklár, Herman, Tarczy, , illetve Bekk, Horváth, Decs. Kiskanizsai MSE—Zalalövő 4-1 A találkozót Zalalövőn játszot­ták, részletes tudósítást nem kap. Sportlövő OB Aranyérem az utolsó napon is Az országos sportlövő baj­nokság utolsó napjára elrom­lott az idő, s a kedvezőtlen körülmények eléggé befolyá­solták az eredményeiet. A fu­tóvadlövőknél a légfegyveres számra került sor a záróna­pon. Az egyéni győzelmet Bodnár Tibor szerezte meg, a második helyen Ángyán József, az MHSZ Keszthelyi Erdész LK versenyzője végzett. A csapatversenyt hatalmas előnnyel nyerte a keszthelyi egyesület. A Balaton-parti fu­tóvadlövők a felnőtt bajnokság hat aranyérméből ötöt megsze­reztek. Ez fényesen bizonyítja, hogy az ország legjobb szak­osztálya Keszthelyen működik. Légfegyveres futóvadlövés. Baj­nok: Bodnár Tibor (O. Dózsa) 384, 2. Ángyán József (MHSZ Keszthe­lyi Erdész LK) 374, 3. Péni (Ij. Dózsa) 370, ... 6. Kovács Kálmán (MHSZ Keszthelyi Erdész LK) 363. Csapatbajnok: MHSZ Keszthelyi Erdész LK (Kovács Keczeli, Án­gyán) 1091, 2. Kossuth KFSE 1031, 3. MHSZ KSK 970. Teke NB I Kőbányai Porcelán—ZTE 6:2 (2409,2283) Budapest, női mérkőzés. A több válogatottat felvonul­tató hazaiak ellen a ZTE-nek nem volt esélye. Az egyéni teljesítmények: Vadné 410, Holczenné 409, Hu­­domit 406, Szabó 399, Feketéné­­ 390, Gazsóné 395, iletve Joós 1406, Horváthné 399, Nagyné­­ 392, Németh 367, Feithné 365, Böcs­kei 354. Ifjúsági: Kőbányai Porcelán—ZTE 3:1 (687:536). Kőbánya, női mérkőzés. A ZTE versenyzők egyéni teljesítmé­nye: Szabó 321, Bizsók 215. Tenisz OB I ZTE—Bp. Építők 8:1 Zalaegerszeg, férfi mérkőzés. Az élcsoporthoz tartozó fő­városi csapat erősen tartalé­kosait érkezett Zalaegerszegre, s a már kiesett ZTE győzelme az egyesek után biztos volt (5:1). A párosokban az Építők játékosai a vereségbe beletö­rődve játszottak, s egy mér­kőzést sem tudtak nyerni. Győztek: Hanz, Kovács, Sza­bó, Lajkó, Molnár (egyes), Hanz—Lajkó, Váry—Kovács, Szabó—Markó (páros). Kézilabda Bravúr Komlón II. Olajbányász SE— Komlói Bányász 28-20 (13-10) Komló, 200 néző. Jv.: Csatlós, Ta­­varnay. NB I B-s férfi mérkőzés. I. OLAJBÁNYÁSZ: Kálóczy — Varga (15), Marczinka, Rodek (2), Dávid (5), Kosztolánczi, Sári (1). Csere: Bilicz (kapus), Pánczél (3),­­ Zelovich (4), Kozáki, Gosztolai. Ed­ző: Uzsoki László. „ Bravúros győzelmet arattak az olajosok! A mérkőzés elején még szoros volt a küzdelem, de a ki­robbanó formában, fegyelmezetten játszó kanizsaiak fokozatosan el­húztak és megérdemelt győzelmet arattak. Az Olajbányász valamennyi já­tékosa jó teljesítményt nyújtott.­­ Ózdi Kohász SE —II. Olajbányász SE 17-12 (9-6) ÓZd* 1500 néző. Jv.: Bakos, Far­ I­kas. NB I B-s női mérkőzés. I. OLAJBÁNYÁSZ: Zelovichné J — László (3), Szöllősiné (6), Ka­­j­lóczyné (1), Orbán, Dávidné, Pin­tér (1). csere: Szalai (kapus), csép­­lőné (1), Pávlicz, Horváth. Edző: Cséplő László. A nagy érdeklődés mellett sor­­ra került rangadón az olajosok­­ meglepték az ózdiakat, a 20. perc­ben két góllal vezettek. Ezt köve­tően az erőszakosan, keményen játszó hazaiak lendültek előre és nagy küzdelemben megérdemelten tartották otthon a pontokat a tar­talékos olajosok ellen. Jók: Zelovichné, Szöllősiné, Lász­ló. ZALAI HÍRLAP Együtt a magyar válogatott keret Megérkeztek az angolok Vasárnap délután 14 órakor­­ különrepülőgéppel Budapestre érkezett az angol labdarúgó- válogatott. Nem sokkal azután,­­ hogy a játékosok elhelyezked­­­ tek az Intercontinental Szálló-­­ ban, máris a Fáy utcába men-­­ tek, ahol megtartották az első edzést Bobby Robson legény­sége hétfőn délután is gyako­rolt, s a szerda esti mérkőzé­sig még három edzést tartanak az angolok. Hétfőn a tatai edzőtáborban két edzéssel folytatta felkészü­lését a holnapi Erópa-bajnoki selejtezőre a magyar labdarú­gó válogatott Megérkezett Ausztriából Tatára Nyilasi és Szokolai, mindketten egészsé­gesek. Kedd­en délelőtt takti­kai értekezlet lesz, várhatóan ezután jelöli ki Mezey György szövetségi kapitány a szerdán este pályára lépő csapatot A két ország utánpótlás vá­logatottja ma délután Nyíregy­házán mérkőzik meg egymás­sal. Kosárlabda NB I Kettős győzelem ZTE-BSE 95-94 (55-48) Zalaegerszeg, Városi Sportcsat- I nők, 1200 néző. Jv.: Budai, Bendly. Férfi mérkőzés. ZTE: Farkas (8), Győrfi (14),­­ Góczán (22), Szűcs (17), Szikes (4).­ Csere: Magyar (2), Bodrogi (14), | | Szlominszki (14), Rózsás (—),| | Blaszczak (—). Edző: ifjú Gyimesi János.­­ BSE: Somogyi (28), Czina (22),­­ Makszin (14), Judik (4), Márton­­ I (16). Csere: Zágráb (10), Dessewffy­­ ! (—). Edző: Táskás Gábor és Incze­­­I Péter. Farkas két távoli találata jut­tatta előnyhöz a ZTE-t. Az 5. percben 15-8, a félidő derekán pedig 30-20 volt az eredmény az egerszegiek javára. Ettől kezdve fokozatosan felzárkó­zott a BSE, a 16. percben há­rom pont volt a ZTE előnye (41-38), a szünetig azonban új­ból nőtt valamit. Fordulás után sokáig maradt a félidei hétpontos előny, a fő­városiak rendkívül szívósan küzdöttek, Somogyi és Czina ráadásul jól is dobott, s így váratlanul rendkívül szorossá, izgalmassá vált a küzdelem. Több esetben is csak három pont volt a kék-fehérek előnye, sokat hibáztak ekkor a ZTE játékosai, s az utolsó percben kritikussá vált a helyzet: 91-90 -re alakult az eredmény, ám a befejezés előtt 20 másodperccel Góczán bátor betöréssel szép kosarat dobott, s ezzel bebizto­sította csapata számára a győ­zelmet. Gyors, változatos volt a mérkő­zés, a BSE a vártnál keményebben ellenállást tanúsított. Ha figyelem­be vesszük, hogy szombaton az egerszegi csapat a Tungsram elle­ni mérkőzésen sokat kiadott ma­gából, az újabb, immár harmadik, bár kis különbségű győzelem szin­tén értékesnek számít. A támadó­játék és ezzel párhuzamosan az eredményesség kielégítő, a véde­kező munka ezúttal gyengébb volt. Jók: Góczán, Szűcs, Bodrogi, il­letve Somogyi, Czina, Márton. ZTE—Veszprémi Volán 73-55 (28-29) Zalaegerszeg, Városi Sportcsar­nok, 500 néző. Jv.: Budanovics, Kiss T. Női mérkőzés. ZTE: Révészné (14), Varga (7), Kerkay (12), Rákosa (20), Miszori (12). Csere: Kalamár (4), Németh­­né (2), Gajdán (2), Dóba (3). Ed­ző: Lázár Béla. VESZPRÉMI VOLÁN: Kovács (12), Zabó (6), Czeglédi (3), Hal­mos (8), Zsidai (22). Csere: Kaidás (4). Edző: dr. Fülöp István. Biztatóan kezdett a ZTE, az 5. percben 11-2-re vezetett. Fo­­kozatosan kiegyenlítette hátrá­nyát a vendégcsapat, s már előnnyel térhetett pihenőre. Szünet után a veszprémiek egy-egy kosarát Kerkay soro­zatban egyenlítette pontos tá­voli dobásokkal, s bár Varga a 28. percben kipontozódott, szépen kezdte gyűjtögetni pont­jait a ZTE, igaz a vendégek fokozatosan visszaestek, a má­sodik félidőben mindössze 16 pontot tudtak szerezni. A ZTE elsősorban győzelmének örülhet, mert a mérkőzés nagy ré­­­sében gyengén, sok hibával, ide­gesen játszott. Az utolsó öt perc­ben viszont több szép alakítást láthattunk az egerszegi csapattól. Jók: Révészné, Rákosa, illetve Zsidai, Zabó. Férfiak, B-csoport: 1. ZTE 3 — 291-254 6 2. Körmend 3 — 267-225 6 3. Tungsram 2 1 253-227 5 4. Oroszlány 2 1 211-191 5 5. MAFC 2 1 269-221 5 6. Videoton 2 1 212-211 5 7. SAÉV 1 2 242-243 4 8. BSE — 3 247-239 3 9. AB Építők — 3 212-272 3 10. Sopron — 3 230-300 3 Női * csoport: 1. Tungsram­ 3 — 279-111 6 2. Veszprém 2 1 173-174 5 3. Csepel 2 1 228-193 5 4. Pécs 2 1 198-201 5 5. MTK-VM 2 1 180- 88 4 6. Szekszárd 1 2 200-238 4 7. ZTE 1 2 183-239 4 8. TFSE 1 1 158-159 3 9. MAFC — 3 136-204 3 16. AB Építők — 3 139-259 3 1983. október 11. Sakk OB I A várakozásnak megfelelően Z1E—t­ipográfia 7:6 (­ értékelendő) Zalaegerszeg, férfi mérkő­zés. Az őszi idény első mérkő­zésén érvényesült a papírfor­ma. Szoros partikat vívtak a versenyzők, sok döntetlen szü­letett. Az értékelésre váró par­tiban gyalogelőnye és nyerési esélye van az egerszegi sakko­zónak. Eredmények (elől a ZTE ver­senyzői) : Bárczay—Barcza döntet­len, Portisch F.—Navarovszky döntetlen, Horváth Gy.—Merighe­­gyi döntetlen, Széles—Lőrincz dön­tetlen, Kiss—Berner döntetlen, Honfi—Hajtum 1:0, Horváth L.— Besztercsényi (értékelendő). Szit­­tér—Korányi 0:1. plecskó—Szöllősi döntetlen, Forubszky—dr. Lakó döntetlen, Henczi—ifj. Szöll­ősi döntetlen, Boronyák—Siklósi dön­tetlen, Portisch G.—Margitfalvi döntetlen, Bagonyai—Morócz 13­. Utasellátó—ZTE 13:0,5 Zalaegerszeg, női mérkőzés. Eredmények (elől a ZTE sak­kozói) : Honfiné Kránicz—Krizsán­­né 0:1, Csordás—Szadainé döntet­len. Labdarúgó tabellák Az NB II állása *A Siófok évi összeredményéből 4 büntetőpontot levonnak. (további eredmények: Hódgép Metripont—Siófok 1-1, Ganz-Má­vag—Debreceni Kinizsi 2-1, Salgó­tarján—Békéscsaba 1-3, Szekszárd —Kecskemét 1-1, Szolnoki MÁV MTE—Kazincbarcika 2-0, Ózd— Baja 3-3, Debreceni MVSC—Sop­ron 2-1, H. Szabó L. SE—Bakony Vegyész 3-2. Területi bajnokság: Bakony-csoport Megyei bajnokság 1. Eger 12 8 3 1 30-15 19 2. TDebr. MVSC 12 6 6 2 21-12 18 3. Hódgép M. 12 5 5 2 21-11 15 4. 22. sz. Volán 12 7 1 4 21-23 15 5. Békéscsaba 12 5 4 3 31-18 14 6. Szolnok 12 5 4 3 22-15 14 7. I. Olajb. 12 4 5 3 30-30 13 8. Ózd 12 3 6 3 22-20 12 9. Bakony Vegy. 12 5 2 5 24-27 12 10. Siófok­ 12 5 5 2 26-15 11 11. Salgótarján 12 4 3 5 19-16 11 12. Szabó L. SE 12 3 5 4 19-18 11 13. Baja 12 4 3 5 14-25 11 14. Kecskemét 12 4 3 5 19-29 11 15. Kazincb. 12 4 2 6 16-24 10 16. Szekszárd 12 3 4 5 9-17 10 17. Sopron 12 3 3 6 10-20 9 18. Keszthely 12 1 6 5 11-15 8 19. Deb. Kinizsi 12 2 2 8 12-23 6 20. Ganz-Mávag 12 1 4 7 14-28 6 1. Sabaria 9 6 2 1 32-­­ 14 2. Ajkai B. 9 5 3 1 14- 5 13 3. Zirc-Dudar 9 5 3 1 13- 9 13 4. Soproni P. 9 5 2 2 20-11 12 5. Sárvár 9 6—3 18-12 12 6. Tapolca 9 4 4 1 Í3- 9 12 7. Fűzfő 9 4 2 3 14- 8 10 8. Pét 9 3 3 3 15-13 9 9. Győri Dózsa 9 2 5 2 13-12 9 10. Ajkai Alu. 9 3 3 3 17-17 9 11. Kapuvár 9 3 2 4 14-12 8 12. Katona SE 9 4—5 16-15 8 13. MÁV DAC 9 1 6 2 8-10 8 14. Répcelak 9 3 2 4 8-22 8 15. Várpalota 9 1 3 5 7-14 5 16. MOTIM TE 9 1 2 6 6-14 4 17. MÁV NTE 9 1 2 6 8-19 4 18. Kőszeg 9 — 4 5 6-24 4 1. Lenti TE 9 7—2 17-11 14 2. N. Volán­ D. 9 6 1 2 21-16 13 3. H. Bottyán SE 9 6 1 3 21-11 12 4. Zalaszentgrót 9 4 4 1 13- 9 12 5. Zalatej 9 5 2 2 13-10 12 6. Lenti Tsz 9 5 1 3 17- 9 11 7. Móricz SE 8 4 2 2 18-12 10 8. Hévíz 8 3 2 3 19-10 8 9. Z. Volán MTE 9 3 2 4 13-15 8 10. Tótszerdah. 9 2 4 3 11-18 8 11. Tótszentm. 9 3 1 5 19-16 7 12. Letenye 9 3 1 5 18-24 7 13. Lovászi 9 2 2 5 12-18 6 14. Zalalövő 9 2 2 5 8-16 6 15. Csesztreg 9 2 2 5 13-22 6 16. Páka 9 1­ 8 12-28 2 A Hévíz—Móricz SE mérkőzésre, később kerül sor. A totó 41. heti eredménye Hivatalos totónyeremények: 13 plusz 1 találatos szelvény 5 darab, nyereményük 704 720 forint; 13 találatos szelvény 38 darab, nye­reményük 81 146 forint; 12 talála­tos szelvény 1 264 darab, nyere­ményük 1 840 forint; 11 találatos szelvény 14 440 darab, nyeremé­nyük 161 forint; 10 találatos szel­vény 91 954 darab, nyereményük 38 forint. 1. Derby County—Barnsley 0-1 2 2. Fulham—Chelsea 3-5 2 3. Huddersfield—Grimsby o-0 x 4. Middlesbrough— Blackburn 1-2 2 5. Avellino—Torino 0-0 x 6. Catania—Pisa . 2-0 1 7. Fiorentina—Udinese 0-0 x 8. Internazionale—Napoli 1-0 1 9. Sampdoria—Lazio l-l x 10. Arezzo—Monza 1-0 1 11. Catanzaro—Pescara 4-3 1 12. Cesena—Perugia 2-0 1 13. Sambenedettese—Varese 1-1 x 4-1 Brighton—Portsmouth ' 0-1 2 *