Zalai Hírlap, 1984. november (40. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-20 / 272. szám

1984. november 20., kedd Labdarúgó NB II Ellentétes félidők Keszthelyen — Nem sikerült a pontszerzés Szekszárdon Diósgyőr—Keszthely 1-1 (1-0) Keszthely, Egyetemi pálya, 1300 néző. Jv.: Vankó (Komáromi, Ra­dics) . DIÓSGYŐRI VTK: Veréb — Szlo­vák, Szűcs, Oláh, Görgei — Kiss I., Menyhárt, Fükő — Szlifka, Dzurják, Szemere. Edző: Bánkú­ti László. KESZTHELYI HAL­ADÁS: Né­meth Gy. — Kovács, Földházi, Ka­nász, Nikitscher — Major, Halápi, Pál — Csepregi, Rácz, Horváth. Ed­ző: dr. Dunai János. Csere: Halápi helyett Bagó a 39., Major helyett Kiss J. a 73. percben. Gólszerző: Oláh a 45., Kovács a 72. percben. Sárga lap: Nikitscher az 57. perc­ben. Szögletarány: 8:8 (3:3). (A hatalmas esőzés miatt víz alá került a Balaton-parti pá­lya, így a mérkőzést az egye­tem pályáján játszották le.) A 3. percben Csepregi 20 méteres lövését biztosan fogta Veréb. Hét perccel később a diósgyőri Kiss 21 méteres nagy szabadrúgása zúgott el a léc fölött. Ezután Szemere távoli lövését hárította Németh Gy. A félidő közepén Pál hibájá­ból Dzurják törhetett kapura, 10 méterről lőtt és a léc alá tartó labdát Németh Gy. a me­zőnybe öklözte. A 23. percben formás hazai támadás gördült a pályán: Horváth Z. remek beadását Rácz mellel maga elé tette, de 18 méteres bom­báját Veréb bravúrosan ki­ütötte. A 28. percben Kanász 30 méteres lapos szabadrúgá­sát hárította a vendégek ka­pusa. Mezőnyjátékkal teltek a percek, a vendégek húzták az időt, ezért a játékvezető hosz­­szabbítást jelzett. A 45. percben egy szabad­rúgás után az előrelopakodó Oláh 8 méterről helyezett a bal sarokba, 1-0. A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ szakadó esőben kezdődött. A diósgyőri Kiss elől mentett előbb Németh Gy., majd Bagó. Mezőnyfölénybe került a Hala­dás. A 72. percben Földházi jobb oldalról beívelt szögletére töb­ben is felugrottak, a labda Ko­vács fejéről hullott a hálóba, 1-1. A 81. percben Csepregi be­adását Kiss 10 méterről fejel­te kapura, Veréb bravúros ve­tődéssel hárított. A befejezés előtti percek hazai fölénye csaknem gólt eredményezett. Csepregi Kisshez gurított, a csatár 10 méterről lőtt, Veréb azonban szinte reménytelen helyzetben is védeni tudott. Az igen mély talajú pályán küz­delmes mérkőzést vívott a két csa­pat. Az első játékrészben a vendé­gek, a másodikban a hazaiak vol­tak az aktívabbak. A Haladás ren­geteg helyzetet hagyott ki. Jók: Veréb, Oláh, Menyhárt, il­letve Kanász, Földházi, Csepregi. Göndöcs Imre Hegedűs, Varga, Horbor — Mar­­tinkovics, Kelemen. Edző: Szőcs János. Csere: Horváth helyett Szirják az 57., Tóth helyett Vida a 63., Suba helyett Nagyfalusi a 87. perc­ben. Gólszerző: Kniesz a 49., Suba a 65. percben. Sárga lap: Horbor a 18., Szőke a 77., Varga a 79. percben. Kiállítva: Martinkovics és Die­nes, mindkettő az 54. percben. Szögletarány: 7:2 (5:1) a Szek­­szárd javára. A mérkőzés első negyedórá­jában a sáros, mély talajú pá­lyán szinte semmi említésre méltó esemény nem történt. A 17. percben Magyar jobb olda­li beadását mentette merész kivetődéssel a kanizsaiak ka­pusa. A 19. percben a vendé­gek veszélyeztettek: Martin­kovics húzott el a jobb olda­lon, beadása jó helyzetben ta­lálta Horbort, aki 6 lépésről kapu fölé fejelte a labdát. Ezt követően jobbára sárdagasztás folyt a pályán, a kapuk csak ritán kerültek veszélybe. SZÜNET UTÁN nagyobb se­bességre kapcsoltak a hazaiak, és a 49. percben a vezetést is megszerezték. Suba közeli lö­vését még Müllner mentette, a kipattanó labda ismét Suba elé került, aki másodszorra a kapufát találta telibe. A kapu­fáról kivágódó labdára Kniesz rajtolt a leggyorsabban, és kö­zelről a hálóba helyezett, 1-0. Az 54. percben kettős kiál­lítás történt: Martinkovics be­lerúgott Dienesbe, aki azonnal törlesztett. Horváth Gy. játék­vezető mindkét labdarúgót le­­küldte a pályáról. A 65. perc­ben eldőlt a találkozó sorsa: Suba jó labdával ugratta ki Knieszt, akinek közeli lövését Müllner csak röviden tudta menteni, s az érkező Suba nyolc méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt. 2-0. A sáros, mély talajú pályán a találkozó első felében mindkét csa­pat tartott egymástól, így a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. Szünet után a gyorsan jött gól megnyugtatta a szekszárdiakat, akik fokozatosan mezőnyfölénybe kerültek. Jók: Varga, Szabó, Suba, Kniesz, illetve Kormos, Horbor, Hegedűs. Útban a labda a diósgyőriek hálójába. (Cservenka György felvétele) Szekszárd—II. Olajbányász 2-0 (0-0) Szekszárd, 1000 néző. Jv.: Hor­ — Magyar, Suba, Tóth. Edző: Ko­­váth Gy. (dr. Szőke, Eőry),­vács István. SZEKSZÁRDI DÓZSA: Horváth NAGYKANIZSAI OLAJBÁ­N. — Szabó, Varga, Somodi. — Kri­ NYÁSZ: Müllner — Rumszauer, esz, Dienes, Megyeri, Weitner II. Szőke, Kormos, Müller — Horváth. Hol a tömeg a tömegsportban? !­e hamarkodjuk el a fe­­l­e­leletet erre a kérdésre! Ne mondjuk azt, hogy sehol, hiszen az olimpia jegyében immár másodjára megrende­zett ötpróbán minden eddiginél többen vettek részt. Nem bi­zonyult elegendőnek az a tré­ningruha mennyiség, amelyet az öt­próbát sikerrel teljesítők­nek szántak. Igen nagy volt azoknak a száma is, akik egyik vagy másik sportágban indul­tak csak el, de nem teljesítet­ték mind az öt próbát. Mint­egy tizenöt-húszezer embert mozgósított ez a kétéves tö­megsport-akció­sorozat. De azt se mondjuk: itt van már a tömegsport Kánaánja. Hiszen a New York-i maratoni futáson évről-évre harmincezer indulóból sorsolják ki azt a ti­zenötezret, aki egyáltalán el­indulhat. S ez csak egy alka­lom tömegsportra (is), ezen kí­vül van még a Los Angeles-i, bostoni, s ki tudja még, hány maratoni verseny, hasonló szá­mú résztvevővel. Jó, jó, az Egyesült Államok nagyobb lé­lekszámú ország. Mi jellemző tehát a helyzet­re? — Mondjuk azt: biztató. Biztató, mert egyre többen kez­dik felismerni a testmozgás nélkülözhetetlenségét, s azt, hogy annak legegyszerűbb for­mája a futás, mert a láb — Peterdi Pál szállóigévé vált mondása szerint — mindig kéznél van. Bíztató, mert a ja­nuárban induló legújabb tö­megsport-vetélkedőnek már a kiírása is a korábbinál na­gyobb érdeklődést vált ki. Az eredeti követelmények megmaradnak, hiszen bebizo­nyosodott, ezrek és tízezrek képesek teljesíteni őket. Több ezren úszták át a Balatont; ke­rülték meg a Szentendre­i szigetet valamilyen vízi alkal­matossággal, vagy tettek ezzel egyenértékű vízitúrát; futottak le 28 kilométert (a nők 14-et); kerékpároztak 100-at (a nők 60-at); s népszerű volt a téli 30 kilométeres csúcstúra is a hegyekben. De, hogy még töb­ben vehessenek részt az akció­ban —, s hogy a résztvevők fokozatosan nőhessenek fel a keményebb próbákhoz — be­vezetik jövőre a pontrendszert. A résztvevők a féltávokat is teljesíthetik, erre egy pontot kapnak, míg a teljes távra ket­tőt.­­Mindezek azt jelentik, hogy tömegsport-moz­galmunk jó úton jár. Ezt az utat egyengeti a nemrég szü­letett sportpolitikai döntés, amely szerint megkülönbözte­tett figyelemmel kell részeltet­ni a tömegsportot, s létre kell hozni azokat a társadalmi szer­veket, amelyek feladata lesz a tömegsport fellendítése. Gőz József ZALAI HÍRLAP Területi bajnokság Balszerencsés vereség Ajkai Bányász— N. Volán-Dózsa 2-1 (2-0) Ajka, 600 néző. Jv.: Hofbauer. N. VOLÁN-DÓZSA: Németh — Virágh, Puskás, Kovács A., He­rold — Jakabfi (Dékány), Markek, Kiss (Kaufmann) — Kovács Gy., Mózsi, Rácz. Edző: Keszei Ferenc. A 35. percben Zigó tört be a 16-oson belülre, amikor Né­meth elhúzta a kitörő csatár lábát, 11-es. Radnai állt a lab­da mögé, s a jobb alsó sarok­ba lőtt, 1-0. A 42. percben nö­velte előnyét a hazai csapat: Zigó 20 méteres lövése Herol­­don irányt változtatott és az elmozduló Németh mellett a kapuba gurult, 2-0. Fordulás után a 62. percben szépítettek a kanizsaiak: Markek 8 mé­terről lőtt a léc alá, 2-1. To­vábbra is a vendégek marad­tak támadásban, a 70. percben Dékány 20 méteres lövése csat­tant a felső lécen, majd két perccel később Kovács Gy. emelt az üres kapu fölé. A 82. percben Dékány — ezúttal 18 méterről — találta telibe a ka­pufát. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az elsőben a hazaiak, szünet után a vendégek játszottak jobban. Az N. Volán-Dózsa a má­sodik játékrészben jól játszott, bal­­szerencsés vereséget szenvedett. Jók: Puskás, Kovács A., Dékány. Megyei bajnokság a már , az őszi első Lenti TE—H. Bottyán SE 1-1 (0-1) Lenti, 300 néző. Jv.: Gozdán. LENTI TE: Csondor — Soós, Preisinger, Mol­nár (Varga T.), Szekeres — Varga, Bea, Horváth — Horbor, Román, Balogh. Edző: Pethő András H. BOTTYÁN SE: Esztner — Kovács, Háklár, Monok, Takács — Horváth Gy., Se­bestyén, Papp, (Révész) — Szilá­gyi, Csejtei, Hor­váth L. Edző: Győre László. A zuhogó eső ellenére jó iramú, küzdelmes mér­kőzést látott a közönség. A játék képének megfele­lő, igazságos eredmény szüle­tett. mán, illetve Se­ Góllövők: Se­bestyén. Jók: Csondor, Preisinger, Hor­váth, Boa, Román, illetve Esztner, Mónok, Sebestyén, Horváth L. Hévíz—Baki Medosz 2-1 (1-1) Hévíz, 150 néző. Jv.: Horvváth J. A mély talajú pályán kemény mérkőzést vívott a két együttes. Góllövők: Lekics, Lajkó, illetve B­alogh. Jók: Torma, Lekács, Fegyverne­­ki, Lajkó, illetve Balogh, Németh. Ifjúsági: Hévíz—Bak 4-1. Tótszentmárton— Szemenyecsörnye 6-2 (1-1) Tótszentmárton, 200 néző. Jv.: Kovács L. A vendégek egy órán keresztül jól tartották magukat, az utolsó fél órában azonban tehetetlenek voltak a hazaiak meg-megújuló ro­hamaival szemben. Góllövők: Lukács (3, kettőt ül­ésből) Farkas, Tkálecz, Bocskor Gy., illetve Simon (11-esből). Pén­tek. Jók: Tkálecz, Kramarics, Zsigu­­lics, Czapári, illetve Kovács, Czu­­pi, Besenyei. Ifjúsági: Tótszentmárton—Szeme­nyecsernye 7-1. Csesztreg—Z. Dózsa 2-1 (1-1) Csesztreg, 150 néző. Jv.: Kovács Gy. Jó iramú mérkőzésen a lelkesen játszó hazaiak nyertek. Góllövők: Szabó (2), illetve Jám­bor. Jók: Fekete, Kocsis, Hermán, il­letve Tóth, Nyúl, Kovács J. Ifjúsági: Z. Dózsa—Csesztreg 6-0. MÁV NTE—Letenye 1-0 (0-0) Nagykanizsa, MÁV NTE pálya, 200 néző. Jv.: Molnár J. Küzdelmes mérkőzésen a lelkes vendégek ellen csak nehezen nyer­tek a hazaiak. Góllövő: Visnovics. Jók: Szabó, Visnovics, Kele, il­letve Gyenes, Szabó F., Blum. Ifjúsági: MÁV NTE—Letenye 0-0. Z. Volán MTE— Tótszerdahely 6-1 (1-0) Andráshida, 500 néző. Jv.: Tarr- Lukács. A második félidőben sikerült a h hazaiaknak a vendégek tömör vé­delmét feltörni. Góllövők: Vincze, Pongrácz F., Németh, Pongrácz T., Nadir, Tu­­boly, illetve Markek. Ifjúsági: Z. Volán MTE—Tótszer­dahely 13-0. Kiskanizsai Móricz SE 0-0 Lentikápolna, 100 néző. Jv.: Jó­­zsa. A hazaiak közelebb álltak a győ­zeleméhez. Ifjúsági: Lenti TSZ—Kiskanizsai Móricz SE 2-0. Zalaszentgrót—H. József A. SE 2-2 (0-1) Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Péter. Igazságos döntetlen született. Góllövők: Vásáros, Laki (11-es­­ből). Illetve Gelencsér, Herczeg (11-esből). Ifjúsági: Keszthelyi Haladás II.— Zalaszentgrót 1-0. Lenti TSZ— Támad a fehérmezes Szenti TE, a honvédcsapat védelme azonban biztosan rombol. Sportakrobatika Kanizsai sikerek Cegléden A hét végén Cegléden ren­dezték meg a IV. nemzetközi sportakrobatikai Kossuth Ku­pát, amelyen a 10 magyar egyesületet képviselő hazai versenyzőkön kívül bolgár és lengyel sportolók is elindul­tak. A viadalon nagyszerűen szerepeltek az II. Olajbányász versenyzői: öt első, egy máso­dik és egy hatodik helyezést értek el. Az összesített csa­patversenyben a Ceglédi VSE mögött a második helyen vé­geztek a kanizsaiak. Eredmények: Serdülő fiú né­gyes: 1. II. Olajbányász (Krecz Attila, Vertanes Zoltán, Re­ményi Attila, Bánovics Attila), 17,16 pont. Serdülő vegyespá­ros: 1. Barbarics Beáta, Ko­vács Zsolt 18,40. Serdülő fiú páros: 1. Bánovics Attila, Re­ményi Attila 18,13. Serdülő le­ány hármas: 6. N. Olajbányász 17,23. Ifjúsági fiú páros: . 1 Tóth Tibor, Takács András 25,7. Serdülő fiú ugrás: 2. Fi­tos József 25,6. Ifjúsági fiú ug­rás: 1. Bedők Csaba 26,79. Atlétika Szakmai tanácskozás, felmérés, edzőtábor Alig ért véget az 1984. évi atlétikai versenyidény, máris megkezdődött a felkészülés az 1985. évi feladatokra. A Ma­gyar Atlétikai Szövetség veze­tőedzője, Bakai József és Sebő Attila utánpótlás vezetőedző a minap hívta össze az A- és B- kategóriás szakosztályok szak­mai vezetőit, hogy ismertes­sék, megvitassák a jövő évi felkészülés menetét. A szakmai megbeszélésen részt vett és felszólalt Sza­­kály István, a ZTE atlétikai szakosztályának vezetőedzője is. ★ A felkészülés első központi felmérését a rövidtávfutó vá­logatott keret versenyzői elvé­gezték. Megyénkből Szirmai István (Keszthely) lett tagja az ifi EB-re készülő 4x400 m­­es váltónak. Az IBV-re készü­lő 4x400 m-es váltónál számí­tásba vett Gáspár Katalin és Papp Tamás (mindkettő ZTE) jó átlagot teljesített az első tesztelés alkalmával. ★ December 3—15-ig Tatán edzőtáborozik az ifi EB-re ké­szülő gátfutó és ugró váloga­tott. A kéthetes edzőtáborba meghívást kapott Szekeres Pé­ter, a ZTE IBV-helyezett, or­szágos csúcstartó gátfutója, valamint a ZTE ifjúsági válo­gatott távolugrója, Kustán Ró­bert is. Kosárlabda NB I. Nők , B-csoport állása: 1. Csepel 6 1 594-475 13 2. DVTK 5 2 591-485 12 3. Nyíregyháza 5 2 525-488 12 4. KSI 4 3 476-505 11 5. ZTE 4 3 478-450 11 6. MÁV NTE 3 4 453-463 10 7. OSC 3 4 517-506 10 8. Veszprém 3 5 516-548 10 9. Ganz-Mávag 2 5 459-485 9 10. Közgazd. 3 7 476-590 7 Jegyelővétel Megyeszerte igen nagy ér­deklődés nyilvánul meg a Za­laegerszegen sorra kerülő Magyarország—Belgium férfi kosárlabda világbajnoki selej­tező mérkőzés iránt. A talál­kozó színhelyén, a Városi Sportcsarnokban megkezdődött a belépőjegyek árusítása. A november 29-i találkozóra munkanapokon 8 és 17 óra kö­zött vásárolhatják meg a be­lépőt a szurkolók. 5 Teke NB I Győri Richards — ZTE 5:3 (2344,2335) Zalaegerszeg, női mérkőzés, őszi legjobb teljesítménye sem volt elég a ZTE-nek a győzelemhez. Az egyéni ered­mények: Vajdáné 432, Beckné 393, Urbán 392, Aignerné 384, Vajda 375, Mohainé 368, illet­ve Joós 425, Nagyné 416, Pete 390, Horváthné 382, Szabóné 372, Feithné 350 fa. Ifjúsági: Győri Richards— ZTE 3:1 (664:643). Egyénileg: Hock 343, Gyur­­gyik 321, illetve Szabó 334, Ra­­konczai 309 fa. Labdarúgó tabellák Az NB II állása: Megjegyzés: a Nyíregyházától és a Diósgyőrtől 4—4 büntetőpont le­vonva. További eredmények: Sopron— Debreceni Kinizsi 3-2, Salgótarján —Hódgép Metripond 2-0, Szolnok— T. Bauxitbányász 4-1, Nyíregyhá­za—Siófok 1-0, Kazincbarcika—Vá­ci Izzó 1-1, Baja—22. sz. Volán 4-1, Bakony Vegyész—Dunaújváros 6-1. Területi bajnokság Bakony-csoport 18. Győri Elektr. 15 1 3 11 9-28 5 További eredmények: Sárvár— Győri Dózsa 2-1, Sabaria SE—Fűz­fő 3-1, MÁV DAC—Ajkai Alumíni­um 5-0, Bábolna—Zirc-Dudar 4-0, Szentgotthárd—Soproni Postás 2-1, Pét—Győri Elektromos 3-0, Ka­puvár—Pápa 2-0. Megyei bajnokság Megjegyzés: * A büntetőpont le­vonva az ifjúsági csapat kétszeri ki nem állása miatt. 1. Volán SC 17 12 3 3 39-15 27 2. Vác 17 10 4 3 34-14 24 3. Szolnok 17 9 4 4 34-20 22 4. Nyíregyháza* 17 10 4 3 28-16 20 5. Siófok 17 9 2 6 26-20 20 6. Debr. Km­. 17 7 5 5 29-24 19 7. Salgótarján 17 6 6 5 21-16 18 8. Hódgép M. 17 6 5 6 18-17 17 9. Sopron 17 6 5 6 23-23 17 10. Ózdi K. 17 6 5 6 22-22 17 11. Dunaújv. 17 6 5 6 15-24 17 12. Diósgyőr­ 17 7 6 4 31-26 16 13. Kazincb. 17 5 6 6 24-26 16 14. Bajai SK 17 6 4 7 22-25 16 15. Nagykanizsa 17 5 5 7 25-31 15 16. Keszthely 17 5 2 10 20-22 12 17. Szekszárd 17 3 6 8 15-28 12 18. Bakony V. 17 4 3 10 14-29 11 19. Tapolca 17 3 4 10 16-32 10 20. 22. sz. Volán 17 2 2 13 23-49 6­­. Motim TE 15 11 4­­ 36- 8 26 2. Ajkai B. 15 11 2 . 2. 25- 8 24 3. Pét 15 9 5 1 23- 9 23 4. Sabaria SE 15 10 5 1 29- 7 22 5. MÁV DAC 15 8 3 4 36-15 19 6. Soproni P. 15 4 8 3 17-13 16 7. Ajkai Alu. 15 6 4 5 16-21 16 8. Katona SE 15 5 5 5 27-24 15 9. Sárvár 15 7 1 7 27-30 15 10. Kapuvár 15 6 2 7 12-20 14 11. Bábolna lS 5 3 7 23-20 13 12. N. V.-Dózsa 15 5 3 7 14-21 13 13. Fűzfő 15 2 8 5 15-21 12 14. Szt.-gotthárd 15 2 6 7 9-19 10 15. Pápai V. 15 3 4 8 12-27 10 16. Zirc-Dudar 15 3 4 8 6-24 10 17. Győri Dózsa 15 2 3 10 13-30 7 1. MÁV NTE 15 10 5 3 30- 4 25 2. Z. Dózsa 15 10 2 3 32-13 22 3. Móricz SE 15 8 4 3 43-33 20 4. Lenti TE 15 6 7 2 26-18 19 5. Csesztreg 15 5 8 2 19-18 18 6. Tótszentm. 15 7 3 5 33-23 17 7. Bak 15 6 4 5 24-19 16 8. Z. Volán MTE 15 5 6 4 17-17 16 9. H. Botty. SE 15 6 3 6 30-17 15 10. Letenyei M. 15 6 2 7 15-21 14 11. Zalaszentg. 15 4 5 6 15-18 13 12. Lenti TSZ 15 4 5 6 20-29 13 13. Hévízi 15 5 4 6 21-23 12 14. H. J. A. SE 15 5 1 9 23-28 11 15. Tótszerdah. 15 2 1 12 18-48 5 16. Szemenyecs. 15­­ 2 13 11-48 2 A totó 49. heti eredménye 1. Braunschweig—Bielefeld 0-0 x A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 46. heti totónyeremények az illeték levo­nása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény nincs. 13 találatos szelvény 3 darab, nyereményük egyenként 1 394 271 forint. 12 találatos szelvény 157 darab, nyereményük egyenként 17 761 fo­rint. 11 találatos szelvény 2986 darab, nyereményük egyenként 934 fo­rint. 10 találatos szelvény 29 625 da­rab, nyereményük egyenként 141 forint. A közölt adatok nem véglege­sek. (MTI) 2. Kaiserslautern—Bremen 2-2 x 3. Karlsruhe—Uerdingen 0-4 2 4. Leverkusen—Bayern M. 3-0 1 5. Bochum—1. FC Köln 1-3 2 6. Mönchengladbach—VfB Stuttgart 2-1 1 7. Fortuna Köln—Aachen 0-1 2 8. Nürnberg—Solingen 2-1 1 9. Duisburg—Ulm 5-0 1 10. Ascoli—Napoli l-l x 11. Atalanta—Lazio 1-0 1 12. Avellino—Milan 0-0 x 13. Juventus—Torino 1-2 2 + 1 Róma-Fiorentina 2-1 1