Zalai Hírlap, 1999. március (55. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-29 / 73. szám

18 ZALAI HÍRLAP Nem csak magassági Dalmand Rt-Top Center— MÁV NTE-DKG East 85-56 (43-26) Szekszárd, 100 néző. Jv.: Pa­­rádi I. P. Pázsitka. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-12. helyért, harmadik mér­kőzés. Szekszárd: Császár (-), Ma­daras (16), Krasznai (11/3), Russai (16), Rátvay (15). Csere: Bihari (2), Siba­­lin (8), Kardako­­va (10/6), Hamb­­rik Cs. (-), Szo­­pelkina (7). Ed­ző: Simon Zsolt. Kipontozó­dott: Tahi (29. p.), Csécs (35. p.), Császár (40. p.). Négy perc alatt tizenegy pon­tot jegyzett a Szekszárd, míg a MÁV csak öt faultot tudott ösz­­szegyűjteni. Időkérés után ösz­­szekapták magukat a nagykani­zsai lányok, és feljavult me­zőnymunkájukkal ellensúlyoz­ni tudták a hazaiak magassági fölényét. Csécs és­/oópontjaival megkezdték a felzárkózást, Be­dő látványos triplájával pedig nyolcpontosra csökkentették hátrányukat (16. p.: 30-22). Közelebb azonban nem tudtak kerülni ellenfelükhöz, mert a félidő hajrájában a játékvezetők szinte minden megmozdulásu­kat szabálytalannak ítélték, és sorozatban nyolc(!) büntetőt „dobattak” a hazaiakkal. Szünet után kapkodó játék folyt a pályán, melyben mindkét fél sokat hibázott, így alig válto­zott az állás (27. p.: 51-33). Két perc múlva aztán Tahit kipon­tozták, és az így irányító nélkül maradt MÁV-tól könnyedén lépett el a Szekszárd (33. p.: 67-38). Nem sokkal ez­után dőlt el vég­leg a vendégek sorsa, amikor Csécs is a kipon­tozódás sorsára jutott... A nagy­­kanizsaiak az eredményesen játszó Joó Bea (képünkön) veze­tésével ugyan mindent megpró­báltak, de igyekezetük csupán arra volt elegendő, hogy ne nő­jön tovább a két csapat közötti különbség. A három nyert mérkőzésig tartó párharcban 2-1-re vezet a Szekszárd, a negyedik talál­kozót kedden, 17 órakor ren­dezik Nagykanizsán. Kovács Nándor: „A szabá­lyok értelmében mi öt ember el­len készültünk, és a túlerővel nem bírtunk. Ettől függetlenül is megérdemelten nyert a Szek­szárd.’’ MÁV NTE: Torna (7/3), Csécs (12/3), Joó (23), Tahi (3/3), Bedő (6/3). Cse­re: Gyárfás (2), Antolovics (-), Szélessy (3), Gó­­ber(-). Edző: Ko­vács Nándor. SPORT fölényben volt a Szekszárd?E­gyszer már ment Fehérváron Zalaegerszegi Torna Egylet KK-Albacomp-SZÜV 57-66 (26-27) Zalaegerszeg, 5.000 néző. Jv.: Szabó Gy., Várhalmi. NB I-es férfi kosárlabda rájátszás az 1-8. helyért, negyeddön­tő, negyedik mérkőzés. ZTE: Kámán (2), Bukva (13/3), Brown (9), Bodrogi (13/ 3), Nelson (6). Csere: Mészáros (9/9), Béres (2), Simon (3). Edző: Heinrich Róbert. Albacomp: Shannon (17/6), Halm (4), Matus (-), Wil­­bourne (19/6), Maroney (17). Csere: Varga (7), Gémes (-), Baumgartner (2). Edző: Farkas Sándor. Kipontozódott: Nelson (32.), Matus (33.), Brown (40.). A találkozó kezdetén vibrált a levegő a csarnokban, részint — átvitt értelemben — a feszült­ségtől, részint a szurkolótáborok támasztotta fergeteges hangor­kán nyomán. Utóbbiak űzték­­hajtották a csapatokat, s talán ez is hozzájárult ahhoz, hogy előb­bi béklyót vert kezekre és lábak­ra is. Az 5. percben 4-2-re vezet­tek a hazaiak (Bodrogi és Bukva dupláival Halm büntetői vetél­kedtek), a gyér ponttermést pe­dig a hibák terén „ellensúlyoz­ták” a felek: eladott labda és rossz dobás akadt számolatlan, de bennállásból és lépéshibából is megtekinthettek egyet-egyet a nézők. A vendégek cserével pró­báltak frissíteni, de Varga egy perc alatt két belemenést produ­kált, s már ülhetett is vissza a padra. A félidő feléig a fehérvá­riak közül csak Maroney dobott akciógólt (11. p.: 10-10), de ek­kor még ő sem nagyon ficánkol­hatott: Nelson jól fogta, egy ret­tentő sapkát is kiosztott neki. Az átmenetileg harcképtelenné váló Brown helyére Mészáros állt be, s rögtön szórt egy triplát, majd Kámán lopott labdát, s kialakult­ba fújtak techni­kait Halm ellen, Bodrogi nem tudta pontra váltani ezt (18. p.: 22-22). A félidő végén Wilbour­­ne dobott triplát, a levonulásnál pedig mindkét csapat tagjai a bí­rókkal vitáztak. A II. félidő első fele hazai szempontból maga volt a tragé­dia. A 30. percre 29-43-ra ala­kult az eredmény, elsősorban a Zete hatástalan támadásainak köszönhetően. A tanácstalanság mellett ebben az­ időszakban tü­relmetlenség is mutatkozott a kék-fehéreknél, ha nem rossz passzal adták el a labdát, akkor félkész dobóhelyzeteket vállal­tak el, a lecsorgó labdákat pedig rendre a fehérvári centerek ka­parintották meg. (Az egész meccsen az Albacomp épp két­szer annyi lepattanót szerzett, mint a ZTE.) Ahogy közeledett a hajrá, az egerszegi légiósok és a szurkolói kemény mag is egyre inkább kijött a sodrából: a lelátó népe a fehérvári szimpatizánso­kat szitkokkal árasztotta el, míg a játéktérre (elsősorban Hahó­nak szánt) kibontatlan pénztár­szalagok és öngyújtók záporoz­tak. Az egerszegi légiósok közül Nelson kipontozódásakor vé­gigrugdalta a környék összes reklámtábláját, a valamivel ké­sőbb kiszálló Brown-t pedig Shannon vonszolta le a pályáról, Vargát mentve meg a zalai légi­ós haragjától. A meccs legna­gyobb vendégelőnye a 37. percben kialakult 38-56-os állás volt, mely Mészáros és Bukva Szitok, öngyújtó és pénztárszalag hullott tripláinak köszönhetően mér­séklődött. Zalai szempontból szomorú véget ért a párharc negyedik csatája, a ZTE nagy lehetősé­ge. A hazaiak közül nem min­den játékos tudta elviselni az összecsapást jellemző iszonyú feszültséget, s ez „kiborulás­ban” s hibákban is megnyilvá­nult. Ezzel az állás 2-2, a min­dent eldöntő csatára Fehérvá­ron kerül sor ma, 18 órakor. Heinrich Róbert: „Gratulá­lok a srácoknak, megtettek min­dent. A védekezés a II. félidőben sem volt rossz, a támadójáték vi­szont katasztrofálisra sikerült. Ám, nem adjuk fel, mert amit egyszer megtettünk...!” Farkas Sándor: „A sírból hoztuk vissza! Hétfőn már akár az életünket is odaadjuk a to­vábbjutásért!” — va­n a meccs hazai csúcselőnye (14. p.: 17-10). Aztán fordulni kezdett a kocka: Maroney lassan előnyt szerzett a Nelson elleni külön­­meccsen (a ven­dégek légiósa rendre a gyűrűig araszolt a hazaia­ké mellett, utóbbi viszont kihagyta adódó büntetőit A vendégek szombaton így bántak a fehér me­­ls), s a bírók his­­zes Bukvával. Nem is tudott kibontakozni... 1999. március 29., HÉTFŐ Büszkén, mégis mértékkel A győzelmet minden magára valamit is adó hazai futballra­jongó kötelező feladatnak te­kintette, az eredmény ismere­tében, mégis meg kell süvegel­­nünk labdarúgó válogatot­tunk szombati teljesítményét. Elvégre, mint a meccs zalai hőse, Sebők József is mondta tegnap... — Ma már senkinek nem könnyű ötöt lőni, ezért talán büszkék lehetünk magunkra. Ugyanakkor nagyon „felszaba­dulnunk” sem szabad, elvégre szerdán újabb nagy feladat vár ránk. Szlovákia. — Nagyon fontos gólt lőttél, az elsőt. Mit szólt teljesítmé­nyedhez Bicskei Bertalan? — Egyéni értékelés még nem volt, a csapatot dicsérte. A kö­zönség reakciója viszont retten­tő jólesett, ami a vezető gól után volt az Üllői úton, és az felejthe­tetlen élmény egy futballistának. — Mit gondolsz, benn tarthat ez a találat a csapatban? — Itt senkinek nincs bérelt helye, pláne nekem, aki mellett olyan rivális van, mint a cseré­ből is nagyszerűen játszó Dombi Tibor. Ráadásul a szlovákok el­leni meccsen egész más lesz a taktika is, nem biztos, hogy a magamfajta labdarúgóké lesz a főszerep. De ez nem számít, csak az eredményesség! — Mivel lennél elégedett? — Szerdai ellenfelünk segí­tett nekünk a románok elleni idegenbeli döntetlennel, de épp ez mutatja, mennyire jó csapat is az övék. Borzasztó nehéz lesz, egy ponttal már elégedettek le­hetünk, ha pedig nyernénk... — Mi a program szerdáig? — Hétfőn edzünk, s videóról elemezzük a szlovákok játékát, majd kedden utazunk, s kinn ké­szülünk tovább. Aztán a hétvé­gén rám Debrecen vár! — Már ezzel is foglalkozol? — Most természetesen a vá­logatott az első, de nekem a Zete minden pillanatban nagyon fon­tos. — va — □ A 7. selejtező-csoport további eredményei: Portugália—Azerbajdzsán 7-0 (2-0) Guimaraes, 25.000 néző. Jv.: Gra­nat (lengyel). Gólszerző: Sa Pinto (28.), Joao Pinto (36., 71.), Paulo Madeira (68.), Sergio Conceicao (75.), Pauleta (82., 83.). Kiállítva: Abusov (Azerbaj­dzsán, 66.). Románia—Szlovákia 0-0 Bukarest, 30.000 néző. Jv.: Barber (angol). Kiállítva: Labant (Szlovákia, 79.). Az állás: 1. Portugália 4/9, 2. Ro­mánia 4/8, 3. Magyarország 4/7 (11-4), 4. Szlovákia 4/7 (7-3),,5. Lie­­chenstein 4/3,6. Azerbajdzsán 4/0. Következik: Liechenstein—Portu­gália, Szlovákia—Magyarország, Azerbajdzsán—Románia. Magyarország—Liechtenstein 5-0 (3-0) Üllői út, 10.000 néző. Jv.: Kapitanisz (ciprusi). Magyarország: Király — Sebők V. — Korsós Gy., Hrutka (Somo­gyi, 78. p.), Mátyus — Pisont, Halmai, ülés — Sebők J. (Dombi, 71. p.), Fehér M., Tóth N. (Hamar, 76. p.). Szövetségi kapitány: Bicskei Bertalan. Liechenstein: Jehle — Ritter—Lingg (Burgmeyer, 74. p.), Hasler, Martin Stocjklasa, Hanselmann (Hefti, 46. p.) — Telser, Wohlwend, Michael Stocklasa — Frick, Beck (Ospelt, 77. p.). Szövetségi kapi­tány: Ralf Loose. Gólszerző: Sebők J. a 17.­, Sebők V. a 33., a 41., és (11-esből) a 86., Elés a 74. percben. Sárga lap: Martin Stocklasa a 40., Lingg a 4., Hasler az 50., Elés a 67., Jehle a 89. percben. A „Sebőkök meccsének” másik főhőse, Vilmos (5), épp a har­madik magyar gólt bólintja a kapuba