Zalai Hírlap, 2011. május (67. évfolyam, 101-126. szám)

2011-05-09 / 107. szám

Vettel győzött FORMA-1 Kettős Red Bull-siker Isztambulban Isztambul (mti)­­ Kettős Red Bull-sikerrel feje­ződött be vasárnap a 62. Forma-1-es autós gyor­sasági vb negyedik futa­ma, a Török Nagydíj: Se­bastian Vettel győzött, az ausztrál Mark Webber lett a második, a har­madik helyen pedig a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) végzett. A 24 esztendős német vb­­címvédő idei harmadik, pá­lyafutását tekintve pedig 13. futamgyőzelmét szerezte meg. Vettel az élről rajtolt az isztambuli pályán, végig ve­zetett, magabiztosan nyert és toronymagasan vezeti a pont­versenyt. A Ferrari - Alonso révén - idei első dobogós he­lyét szerezte meg. Gond nélkül lezajlott a start, Vettel megtartotta veze­tő pozícióját a német Nico Rosberg (Mercedes) viszont egy remek manőverrel meg­előzte Webbert. Az első kör A világbajnokság pont­versenyeinek állása (19-ből 4 futam után). Pilóták: 1. Vettel 93 pont, 2. Hamilton 59, 3. Webber 55, 4. But­ton 46, 5. Alonso 41, 6. Felipe Massa 24, 7. Heidfeld 21,8. Petrov 21,9. Rosberg 20, 10. Kobajasi 8. Csapatok: 1. Red Bull 148, 2. McLaren Mercedes 105,3. Ferrari 65 végén a negyedik helyen Alonso, az ötödiken két mcla­­renes brit pilóta, Jenson But­ton és Lewis Hamilton robo­gott. A második körben az orosz Vitalij Petrov (Renault) összekoccant a német Mi­chael Schumacher (Merce­des) autójával, s a hétszeres világbajnok kénytelen volt a boxutcába vonulni. Az ötödik körben Webber visszakapasz­kodott a második helyre. A ti­zedik körben változatlan volt a helyzet az élbolyban: Vettel, Webber, Alonso volt a vezető hármas. Megkezdődtek a boxlátogatások. A kerékcse­rék után (15. kör) változatla­nul a vb-címvédő száguldott az első helyen, utána csapat­társa, Webber, valamint Alonso és Hamilton követke­zett. A 26. körben, a második kerékcserék után továbbra is Vettel vezetett, a második he­lyen Webber, majd Alonso következett. A Reanult-val kétszeres világbajnok Alonso a 30. körben „sebességet vál­tott” és megelőzte Webbert, Hamilton volt a negyedik és Petrov az ötödik. Tíz körrel a zárás előtt vál­tozatlanul a vb-címvédő haj­tott az első helyen, utána Alonso és Webber követke­zett. Az 52. körben Webber nagy csatában megelőzte Alonsót és felzárkózott Vettel mögé. Török Nagydíj (58 kör/ 309,396 km): 1. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 1:30:17.558 ó (átlagsebesség: 205,595 km/ó), 2. Mark Web­ber (ausztrál, Red Bull) 8.807 mp hátrány, 3. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 10.075 mp h., 4. Lewis Hamil­ton (brit, McLaren Mercedes) 40.232 mp h., 5. Nico Rosberg (német, Mercedes) 47.539 mp h., 6. Jenson Button (brit, McLaren Mercedes) 59.431 mp h., 7. Nick Heidfeld (né­met, Renault) 1:00.857 p h., 8. Vitalij Petrov (orosz, Re­nault) 1:08.168 p h„ 9. Sé­bastien Buemi (svájci, Toro Rosso) 1:09.394 p h., 10. Ko­ bajasi Kamui (japán, Sauber) 1:18.021 ph. Következik: Spanyol Nagydíj, május 22., Barce­lona, további képek, információk zalai hírlap , Sebastian Vettel útban a győzelem felé. A német pilótának a tegnapi volt a 13. futamgyőzelme ­ A ZALAI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL • 2011. MÁJUS 9. RÖVIDEN Loeb nyert. Túrán 24. lett Olbia (mti)­­ A sorozat­ban hétszeres vb-győz­­tes, címvédő Sébastien Loeb nyerte meg vasár­nap a rali-világbajnok­ság ötödik futamát, a szardíniai viadalt. A pontversenyben éllovas és pályafutása 64. diadalát arató francia pi­lóta mögött a finn Mik­­ko Hirvonen­ lett a máso­dik, a norvég Petter Sol­­berg pedig a harmadik. A viadal honlapja alap­ján az SWRC sorozat­ban érdekelt Turán Fri­gyes - akinek autója a szombati első szaka­szon kigyulladt, s a má­sodik szakaszt nem tel­jesíthette - közel ötven perc hátránnyal (ebből 35 büntetés volt) a 24., míg az N csoportos au­tóval indult ifj. Érdi Ti­bor a 28. helyen zárt az abszolút sorrendben. Túrán saját kategóriáján belül a hetedik helyen vé­gzett. Hirdetés Életmód­ pannon lapok társasága H­amarosan itt a Breki magazin első száma! Azok, akik előfizettek magazinunkra, május 14-én kézhez is kapják legfrissebb számunkat. Azok, akik még nem előfizetőink, megvásárolhatják a Breki magazint ügyfélszolgálati irodáinkban, valamint a hírlapárusoknál, mindössze 330 Ft-ért! Kíváncsi a májusi számunkra? Ízelítő­ a tartalomból: Pillants bele a tűzoltók munkájába! Bújócska a természetben: rejtőzködő állatok ■ Mese a törpesárkányról ■ Játék az árnyékkal ■ Barkácssarok: kavicsfestészet + foglalkoztató feladatok és kifestők, 48 oldalon! _- "VU*di­ak!l befogadd­alw^