Zalai Hírlap, 2018. április (74. évfolyam, 76-99. szám)

2018-04-07 / 80. szám

A ZALAI HÍRLAP TUDÓSÍTÁSAI A MEGYEI, HAZAI ÉS NEMZETKÖZI SPORTESEMÉNYEKRŐL 2018. ÁPRILIS 7. SZOMBAT Az olimpiai bajnok Csik Ferencre emlékeztek KESZTHELY Csik Ferenc halálának 73. évfordulója alkalmából megkoszorúz­ták az 1936-os berlini olimpia bajnokának szob­rát és sírhelyét. A Budapesti Egyetemi Atléti­kai Club (BEAC) minden olimpiai bajnokáról megem­lékezik, köztük a Keszthelyen nyugvó Csik Ferencről is. A minapi összejövetelen részt vett Ruzsics Ferenc polgár­­mester, valamint dr. Ágh Pál, a Csik Ferenc Olimpiai Baráti Kör elnöke is. Simon Gábor, a BEAC igazgatója elmondta, a 120 éves klub új hagyományt szeretne elindítani. - Keszthely számára kie­melten fontos Csik Ferenc emlékének megőrzése, hiszen sportkarrierje is innen indult, a város pedig kimondottan büszke sportolói sikereire - emelte ki Ruzsics Ferenc a BEAC honlapjának beszámo­lója szerint. - Négy évvel ez­előtt, 2014-ben ezért is került felavatásra a Balaton-parti Csik Ferenc-szobor. Dr. Ágh Pálnak személyes élményei is fűződnek a BE­­AC-hoz, hiszen első ifjúsági atlétikai sikereit éppen a fővá­rosi klub pályáján rendezett versenyen érte el hármasug­rásban. Csik Ferencről feli­dézte: tragikus módon, a II. világháború utolsó napjaiban, katonaorvosként egy soproni bombázás során halt hősi ha­lált. A keszthelyi temetőben pedig 1947-ben helyezték örök nyugalomra. de A berlini bajnok Csik Ferenc keszthelyi Balaton-parti szobránál is elhelyezték az emlékezés koszorúit Fotó: BEAC Biciklis idénynyitó .A ZKSE három dobogós helye Ausztriában ZALAEGERSZEG Ausztri­ában, a kétnapos Kamptal Klassik­orophy Cl-es mo­untain bike-versennyel kezdte meg az új szezont a ZKSE utánpótlása. A Langenlosisban lebonyolí­tott olimpiai kvalifikációs és világranglista pontgyűjtő via­dalon 11 ország képviseltette magát versenyzőkkel. A ko­rábbi időszak esőzései miatt a pálya egyes részei csúszósak voltak, de a ZKSE tagjai ki­válóan alkalmazkodtak a kö­rülményekhez­­ és három do­bogós helyezést is szereztek. A lányok Ull-es kategóriájá­ban Szűcs Borbála győzött, míg az U­13-ban Szabó Léna dn­ első, Vitkovics Vanda pe­dig a harmadik helyen zárt. A ZKSE kerékpárosai­nak további eredményei. Lányok, UH: 4. Ádám Gab­riella, 5. Ádám Viktória. U13: 4. Szűcs Júlia. Fiúk, U1l: 10. Sebestyén Márton, 12. Tí­már Péter. U13: 14. Ádám Szabolcs, 16. Iván Borisz. Ausztriában a junior me­zőny 32. helyén ért célba a szintén ZKSE-s Sylvester Ba­lázs, akiről azonban tudni kell, hogy technikai okok mi­att kölcsönkerékpárral teljesí­tette a távot. Sylvester további programja is sűrű lesz, hiszen Szlovéniában, majd Horvátor­szágban folytatja a verseny­zést. A zalaegerszegi kerékpá­­­­ros célja, hogy ezeken a via­dalokon megszerezze a ma­gyar válogatottba való kerü­léshez szükséges pontokat. A ZKSE utánpótlásának többi tagja legközelebb Buda­pesten áll rajthoz, ha Sylvester Balázs szeretne válogatott lenni Szabó Léna, az U13-as korosztály győztese Fotó: ZKSE B-döntők és diákolimpiai aranyak Debrecenben és Hódmezővásárhelyen is kitettek magukért a zalai úszók ZALAEGERSZEG A debre­­ ceni, 120. felnőtt magyar országos úszóbajnokság legfontosabb zalai ered­ményeiről korábban be­számoltunk. Ám az ob-n akadtak további jobb zalai helyezések is - illetve a nemrég lezajlott országos diákolimpiáról is érmekkel tértek haza úszóink. Kezdjük előbb a legfontosabb eredményekkel, melyekről részben már írtunk. A kani­zsai Dél-zalai Vízmű SE úszói közül az olimpikon Molnár Flóra két éremmel zárt Debrecenben: megnyerte az 50 méteres pillangóúszást (26,82), 50 m gyorson pedig ezüstérmes lett (26,10). Klub­társa, Varga Dominika utóbbi számban nyolcadikként zárt (26,71). Varga Dominika 50 m pillangón a B-döntőt nyerte (28,20). A Vízmű SE 4x100 méteres női gyorsváltója (Varga D., Kantó Loretta, Ká­­lovics Noémi, Molnár) 3:54,35 perccel a nagyszerű, 6. helyen zárt. Molnár Flóra az ob-n betegséggel küzdött, így a zárónapon visszalépett az 50 m-es mellúszásban és vissza is utazott már az Egye­sült Államokba, ahol egyete­mi tanulmányait végzi. Az egerszegi EuropTec- ZUK versenyzői közül Szabó Rajmund büszkélkedhetett A- döntős helyezéssel Debrecen­ben, méghozzá 200 m háton, ahol 2:03,10 perccel az 5. he­lyen végzett, 100 m háton a B-döntőben lett 2. (57,14), 50 m háton pedig megnyerte a B-döntőt (26,82). Gergye Ákos 100 m háton a B-döntő­ben lett 8. (1:00,08), majd 200 m háton a B-döntőben 5. lett (2:09,78). Betlehem Dá­vid a 200 m hát B-döntőjében végzett a 8. (2:13,00) helyen, majd 50 m háton 27,62-es ideje 5. helyezést ért a B-dön­­tőben. A 200 m-es női hátú­szásban a B-döntőben Matya­­sovszky Dalma másodikként ért célba (2:19,51). A 2017-2018. évi országos diákolimpiai döntőt Hódme­zővásárhelyen rendezték meg, ahová a megyei döntők leg­jobbjai utazhattak el. A Keszthelyi Kiscápák SE Szántó Kata és Csala Tamás által felkészített fiataljai ezút­tal iskolai színekben verse­nyeztek, 2 arany-, 1 ezüst-, és 3 bronzérmet szerezve. A DI. korcsoportban He­­tyei Nóra (K. Csány-Szend­­rey iskola) a 100 m-es mellú­szásban 1:17,44 perces idővel diákolimpiai bajnok lett. A Csány-Szendrey ÁMK III. korcsoportos 4x50 m-es leány gyors váltója (Zsigmond Vi­rág, Dávid Virág, Hetyei, Nett Vivien) szintén aranyat szer­zett 1:59,93 perces idővel. A keszthelyiek ezüstérmét Tóth Luca (Csány-Szendrey) szál­lította, aki a II. korcsoportos leányok 50 m-es gyorsúszásá­ban 30,18 mp-es idővel zárt. Az I. korcsoportban Szemán Viktória (Csány-Szendrey) 50 m mellen (44,08), Dávid Dó­ra (Csány-Szendrey) 50 m háton (40,80) szerzett bronz­érmet, ahol szintén 3. lett a IV. korcsoportban versenyző Giczi Mátyás (Csány-Szend­rey) 100 m gyorson (56,72). A zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium végzős diákja, Szabó Rajmund a diákolimpián is remekelt, hi­szen a V-VI. korcsoportban a 100 méteres hátúszásban 57,90 mp-es időeredménnyel bajnoki címet szerzett. ha Szabó Rajmund két fronton is sikeresen helytállt Fotó: Archív A diákolimpiai bajnok keszthelyi gyorsváltó Fotó: Kiscápák SE RÖVIDEN Fogynak a nagy norvégok... OSLO Minden idők lege­redményesebb téli olimpi­konja, Marit Björgen pén­teken bejelentette vissza­vonulását. „Nem érzem a motivációt, ami szükséges lenne, hogy még egy sze­zont végigcsináljak száz­százalékosan” - mondta a norvég sífutó. A 38 éves Björgen 8 arany-, 4 ezüst- és 3 bronzérmet gyűjtött az öt olimpiai szereplése al­kalmával, diadalaiból ötöt egyéniben szerzett. A phjongcshangi játékokon 2 aranyat, 1 ezüstöt és 2 bronzot nyert, ezzel előzte meg az örökrangsorban ad­dig élen álló, pályafutása befejezését kedden beje­lentő honfitársát, Ole Einar Björndalen sílövőt, mtt Sima vereség a svédek ellen SZOMBATHELY A magyar női labdarúgó-válogatott 4- 1-re kikapott a világ élvo­nalába tartozó svéd csapat­tól világbajnoki selejtező­mérkőzésen. Markó Edina szövetségi kapitány együt­tese így ötödik találkozója után is nyeretlen a csoport­jában, egyetlen pontjával ennek utolsó helyén áll. A nemzeti csapat hétfőn Hor­vátországba látogat - a há­zigazdák 2 pontjukkal épp a mieink előtt tanyáznak a tabellán, mti Ketten jutottak főtáblára NAGYKANIZSA Karcagon rendezték meg az asztali­­tenisz diákolimpia orszá­gos döntőjét, hat korcso­port képviselőinek. A viadalon a megyei bajno­kok vettek részt. Zala minden korcsoportban és verseny­számban indított sportolókat. A legfiatalabbaknál (I-II kcs.) csapatban a fiúknál és a lá­nyoknál is a Kiskanizsai Álta­lános Iskola csapatai vívták ki a jogot az indulásra. A felsős (ffl-rv. kcs.) fiúknál a Lenti Arany János Általános Iskola, a lányoknál pedig a Cserszeg­­tomaji Szabó István Általános Iskola szerepelt. A nem iga­zoltak „B "-kategóriában Ko­vács Milán (Gyenesdiás) és Kele Virág (Murakeresztúr), a III-IV-ben Fark Vencel (Cser­­szegtomaj) és Rákos Nóra (Murakeresztúr), míg a kö­zépiskolásoknál Bujtor Krisz­tián és Farkas Flóra (Keszt­hely Közgazdasági SZKI) lett az első. Az igazoltak között („A") az alsósoknál Lancsák Marcell (N. Miklósfa) és Ha­di Eszter (N. Palin), a felső­söknél Pataki Ákos (N. Zrí­nyi-Bolyai) és Orbán Flóra (Murakeresztúr), míg a kö­zépiskolásoknál Salamon Sá­ra (N. Batthyány) és Pénteli Marcell (Asbóth SZKI Kesz­­hely) végzett az első helyen a megyei fordulóban. A döntőben zalai verseny­zők közül csak Salamon Sára és Hadi Eszter jutott a főtáb­lára, ahol a negyeddöntőben mindketten kikaptak. A végel­számolásnál Hadi az ötödik helyet szerezte meg, Sala­mont pedig a nyolcadik hely­re rangsorolták. bb­ ­alról: Salamon Sára és Hadi EszterFotó: A szerző