Dolgozók Lapja, 1978. október (31. évfolyam, 232-257. szám)

1978-10-03 / 233. szám

Apróhirdetés LAK AS Oroszlányi egyszobás, összkom­fortos, tanácsi lakásomat elcse­­rélftem hagyományos fűtésű, más­fél szobás komfortosra, II. eme­letig, lehetőleg a Rákóczi utca környékére. Érdeklődni: lány, Rákóczi u. 19., IV. 18.Orosz­5801 Elcserélném tatabányai kétszin­tes, távfűtéses tanácsi lakásomat, tatai hasonló méretűre. Ajánlato­kat, Tata II., Gesztenyefasor szám alá kérek, vagy telefonon 1. Tata 677. 5773 Összeköltözők figyelem! Két és fél se óba, hallos, központi fűté­­ses I. emeleti tanácsi lakásomat elcserélném 2 darab másfél­szobásra, II. emeletig. Érdeklődni 18 h után, Ifjúmunkás u. 49., I. 3. 5793 Egyedülálló nőnek meghatáro­zott időre albérlet kiadó. „Segí­tőkész 232341” jeligére a tatabá­nyai Magyar Hirdetőbe. 5795 Eladó TV-s Skoda 100 L-es 50 000 kilométerrel. Érdeklődni, Esztergom, Semmelweis u. 3., I. em. 3. 5751 1200-as Volkswagen rendszám nélkül, olcsón eladó. Megtekinthe­tő este 17 óra után. Tata Gesztenyefasor 36., földszint 2.II., 5769 Trabant 601 L. 3 éves 81-ig ér­vényes vizsgával igényesnek el­őadó. Érdeklődni lehet keddtől, péntekig. Tatabánya 26-08-as te­lefonon, vagy személy­esen. Tata­bánya, Mártírok u. 31. II2. 5803 UZ Wartburg TT DL. 1981-ig vizs­gázott, eladó. Érdeklődni, Tata, Malom-szálló. 5796 Összeköt­tözők! Tatabánya-új­vá­rosi I. em. 2 szoba összkomfor­tos szövetkezeti öröklakásomat cserélem kettő kis lakásra (egyik lehet budapesti). Minden meg­oldás érdekel. Érdeklődhet: va­sárnak Tatabánya V., Március 15. ti. 5. 1/4. Hétfőtől péntekig 19—21-ig Budapest 692-647. 5786 VEGYES Eladó vas nagykapu, kiskapu, 13 méter 8 darabból álló kerítés­betét, vasoszlopokka­l, fűrészelt fe­nyőfa- és kemény fa gerendák, sza­rufákkal és 30-40 cm-es átmérőjű talpas betoncsövek. Érdeklődni: Oroszlány, Alkotmány u. 61. 581­2 Tatabányán, a Sportcsarnok mö­gött garázs- eladó. Érdeklődni: Persely, Tatabánya V., Killián krt. 49. 5792 Szőrszálak végleges eltávolítása villannyal, (rövidhu­lámmal) fáj­dalom nélkül. Több évtizedes gyakorlattal. Dr. Okolicsányi koz­metikai, Tatabánya n.. (Bánfai da.) Jókai u. 133. (Fehér ökörnél le­­sz­állni.) 5225 Esztergomban, a Magyar Hirde­tő ismét működik. Kiss János u. 17. alatt Felvesz mindennemű hirdetést, úgy a Dolgozók Lapjá­­ba, valamint egyéb na­pi tanokba, és folyóiratokba. Félfogadás kedd, szerda, csütörtök 10—16-ig. Te­lefon : 38. 5767 INGATLAN Bököd­ön kétszobás, kertes csa­ládi ház, melléképületekkel — beköltözhetően — eladó­­sodni: Bököd, Erdei u. 34. Erdek­5799 Családi ház 460 négyszögöl kert­tel Banán eladó. Cím: Bana, Jó­zsef Attila u. 10. 5305 Eladó egy 405 négyszögöles gon­dozott telek Érden. Pince, kút, van. Érdeklődni, Tatabánya VI., Építők U. 6­3. 5773 Azonnal beköltözhető egyszobás komfortos kertes családi ház ga­rázzsal eladó. Tata I., Schönherz utca 27. 5779 Szőlőskert teljes felszereléssel eladó. Koppánymonostor, Kop­­pány vezér u. 216. 5781 Esztergomban három szoba- kony­hából álló kertes, m­arg.ámyos csa­ládi ház beköltözhetően eladó. Jó­kai utca 53. 5782 Jármű UZ-s rendszámú Zsiguli totálká­­ros személygépkocsi 1978. X. 5-én, 10 órakor. Tatabánya II., Sárber­ki u. 52. alatt árverésre kerül. “ ...... 5775 A Tatabányai Építőipari Szövetkezet azonnali belépéssel alkalmaz autóvillamossági szakembert Jelentkezés személyesen, Tatabánya II., Kossuth Lajos utca 71-73. sz. 5754 TS 250-es MZ motorkerékpár — friss műszaki vizsgával — 16 000 kilométerrel eladó., Oroszlány Arany János u. 100. 5800 Eladó Skoda S 100-as, 28 000 km­rel, megkímélt állapot­ban Eszter­­gom-Kertváros, Schmidt-villa, Mogyorósi. 5613 HAZASSÁG 41 éves, 170 cm magas,* barna fiatalember jó szakmával, rende­zett anyagiakkal házasság céljá­ból megismerkedne hozzáillő lán­­nyal, elvált, vagy özvegyasszon­­­nyal. Leveleket „Boldogság” jeli­gére a tatai hirdetési elvevőhöz kér. Gesztenyefasor I. szám alá. 5777 44 éves, szerény, házias nő megismerkedne házasság céljá­ból káros szenvedélytől mentes, becsületes, dolgozó férfival. Vá­laszt: ,,Csendes otthon 252545’’ je­ligére a tatabányai Magyar Hir­detőbe kérek.. 5804 24 173 szakmunkás megismer­kedne házasság céljából leánnyal vagy aszonnyal. „Boldogság” je­ligére az esztergomi hirdetésfe.1- vevőhöz, Irinyi 7/a. 5797 MUNKAVÁLLALÓKAT FELVESZNEK Kereskedelmi Vállalat közgazda­­sági vagy kereskedelmi­ségű férfi munkavállalót végzett­vezető beosztásba felvesz. Pályázatokat „Kereskedelem 78” jeligére a ta­tabányai Magyar Hirdetőbe. 5793 Felvételre keresünk nyugdíjas asztalost a Centrum Áruház bútorraktárába. Jelentkezni az áruház munkaügyi osztályán lehet. 5758 ÉDÁSZ Vállalat Üzemigazgatósága azonnali belépéssel­­ elvesz közgazdasági szakközépiskolai végzettséggel rendelkező behajtási ellenőri JELENTKEZÉS: Munkaügyi csoportnál 7—15 órá g, Tatabánya III., Beloiannisz u. 67 5773 DOLGOZOK LAPJA 7>f­f Vízilabda OB I A teggelsisak Két mérkőzést játszott a hét végén a TBSC vízilabda­csapata. A sportág két legjobb magyar együttese volt az el­lenfél: az Ü. Dózsa és az OSC. Ugyan mindkét találko­zón kikapott a Bányász, de nem vall­ott szégyent a neves ellenfelekkel szemben. II. DÓZSA—TATABÁNYAI BÁNYÁSZ 7:3 (2:2 2:1, 1:0, 2:0) értékesítette. Ezután Krajcso­vics kerül a partra, amit gyor­san kihasználtak a vendéglá­tók. A negyed végén Persely a kapust találta el, a vissza­pattanó labdát másodszorra a kapufának lőtte. A harmadik negyedet is Persely kapufája vezette be. Az ellentámadás­nál a dózisosok nem hibáztak. Ebben a negyedben ember­előnyhöz jutott a Tatabánya, de ezt nem tudta gólra válta­ni. Az utolsó negyedben to­vább növelte előnyét a Dózsa. Nem keltett csalódást a ta­tabányai csapat, mert — kü­lönösen a találkozó első felé­ben­­— teljesen egyenrangú ellenfél volt. Komjádi uszoda, 300 néző, v.: Königh, Török. TBSC: Nagyváradi — Kásás, dr. Gör­­gényi, Krajcsovics, Persely, Vojvoda, Samu.. Edző: Pong­­rácz Imre. Meglepően jól kezdett Tatabánya, mert a Dózsa zó­n­nával védekezett és ezt elő- BÁNYÁSZ 4:2 (0:0) Szer Krajcsovics, majd Samu 0:0) lőtte át. A két bekapott gól után a vendéglátók változtat- Tatabánya, 200 néző, v.: Gu­taik taktikájukon: szoros em- Szitnyai. TBSC: Nagyvá­l-"-f—’-----■ ’ radi - , berfogást alkalmaztak, s ma­gukhoz ragadták a kezdemé­nyezést. Kásás kiállítása után szépítettek, majd akciógóllal egyenlítettek. A második negyedben az újpestiek kezdtek jobban ak­ciógóllal szereztek először ve­zetést. Ezután egyenlítettek a tatabányaiak: a Vojvodának megítélt büntetőt Krajcsovics Kásás, Czinder, dr. OSC—TATABANYAI 1:1, 3:1, Samu. Csere: Huszár. Edző: Pongrácz Imre. Az első negyed mozgalmas játékkal telt. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de a kapusok jól védtek. Először a hazaiak kerültek emberfö­lénybe, majd a bajnokjelölt, de gólt egyik csapatnak sem sikerült elérni. A második ne­gyedben a Bányász lendült előre, Kásás ejtését a kapufa mentette. Az ellentámadásból viszont gólt lőtt a OSC. Kez­dés után dr. Görgényi gyorsan egyenlített. Ezután Nagyváradi nagyszerű védekezéseit tap­solták meg a szurkolók. Em­berelőnyhöz jutott a TBSC, de Krajcsovics csak a kapufát ta­lálta­­ el. Czindert állították ki, ám Nagyváradi ekkor is helyt­állt. A harmadik negyedben dr. Görgényi kiállítása után lőtte vezető gólját a fővárosi csa­pat. Ezt még sikerült egy szép akciógóllal Perselynek egyen­lítenie, de a Kásás ellen túl szigorúan megítélt büntetőből újra vezetéshez jutott az OSC. Idegesen kapkodva játszott ezután a Bányász. Egymás után két emberelőnyös hely­zetet nem tudott kihasználni, sőt emberhátrányból (!) az OSC beállította a végered-Görgényi, Krajcsovics, Persely­­ményi. A negyedik negyedben e------ ------ -- - -- -* újra emberelőnyhöz jutott a Tatabánya, de dr. Görgényi csak a kapufát találta el. Nagyváradi nagyszerű védései mentették meg az újabb gó­loktól a tatabányai kaput. Szoros volt ez a mérkőzés, mert a bajnokjelölt kissé le­becsülte ellenfelét, s amikor rájött, hogy komoly a dolog, ak­kor több hiba csúszott játé­kába. A n­agy meglepetés, a bajnokjelölt legyőzése, csak­ azért maradt el, mert a hazai­ak hat emberelőnyös helyzet­ből váltani,egyet sem tudtak gólra Janka Lajos A bajnokság állása: 1.OSC 1815• 1 107:88 32 2.V. Dózsa 18142 2 100:71 30 3.FTC 18114 3111 :93 26 4.BVSC 18113 4107:87 25 5.Vasas 18103 5103:88 83 6.V. Izzó 18 64 8 88:91 16 7.Spartacus 18 63 9 71:79 15 8.Szolnok 18 5211 85:10412 9.SZEOL 18 3411 68:85 10 10.Tatabánya 18 4212 62:85 10 11.F­ger 18 4113 75:949 12. Szentes 18 3­2­13 76:110 8 A Székesfehérvári Sütőipari Vállalat pályázatot hirdet a 16 tv, 16 óra kapacitású, korszerűsítés alatt álló bicskei sütőüzeméhez üzemvezető-helyettesi munkakör betöltésére Pályázati feltételek: legalább középiskolai végzettség, lehetőleg szakmunkás alapképzettséggel együtt ÉS ÖTÉVES MŰVEZETŐI, VAGY ÜZEMVEZETŐI GYAKORLAT. A pályázatot a vállalat központjába, 8000 Székesfehérvár, Bástya u. 9. sz. a személyzeti vezetőnek kell megküldeni. 5690 Kézilabda NB I Tatabányai Bányász—Ferencvárosi TC férfi 26:19 (12:9) Lendületes, szép játék Tatabánya, 1200 néző. Ve­zette : Ambrus, Ruszina. TBSC: Szabó — Básti, Mészáros, Gu­­bányi, Káló, Pál, Kontra. Cse­rék: Bartalos, Flasch, Bognár, Babos, Pánovics. Edző: Alb­recht Miklós. A hazai együttes nagy len­dülettel kezdte a találkozót, Kontra és Gubányi góljaival a nyolcadik percben már 4:1 volt az eredmény. Jól, lendü­letesen játszott a tatabányai csapat, amit a zsúfolásig meg­telt nézőtér harsány buzdítás­­sal segített. Tíz perc eltelté­vel egy kicsit" megtorpant hazai együttes és a félidő kö­­­zepén 6:5-re felzárkózott nagyon lelkes fővárosi együt­­­tes. Szabó néhány bravúros védése újból lendületbe hozta társait, Gubányi és góljaival 9:5-re növelte Babos elő­nyét a hazai együttes. Az igen szívósan küzdő FTC 12:7-es tatabányai vezetés után a fél­idő utolsó perceiben két gólt lőtt és így leapadt az ötgólos előny. A második félidő Bartalos bravúros védésével és Gubányi góljával kezdődött, öt perc elteltével 14:11 volt az ered­mény, amikor egy régen lá­­tott tízperces parádés játékot produkált a hazai együttes és 19:11-re elhúzott Ekkor már felszabadultan, látványosan játszott a tatabányai csapat, ami a szurkolóknak nagyon tetszett. Bartalos hétméterest hárított, Kontra és Gubányi látványos gólt lőtt és az ered­mény már 25:15 volt. A mér­kőzés hajrájában azonban már egy kicsit túl kombinálták a tatabányai fiúk támadásai­kat, s így több esetben elad­ták a labdát, amiből a vendé­gek szépíteni tudtak. Bartalos újabb hétméteres hárítása és Babos szép gólja fejezte be a találkozót, ami biztos tata­bányai győzelmet hozott. A hazai együttes nagyon ké­szült erre a találkozóra, mert a tavaszi idény egyetlen vere­ségét az FTC-től szenvedte el a fővárosban. Az eddigi ta­lálkozóin idegesen, kapkodva játszó Bányász most végre fe­gyelmezetten játszott és gól­helyzeteinek zömét értékesí­tette. A bajnoki táblázaton így is egy pont hátránnyal második helyre került a Deb­­­recen mögött, de a hátralévő mérkőzésein esélye van az el­ső hely visszahódítására. Góllövők: Kontra—Gubányi 8—8, Babos 5, Káló 3, Pál és Pánovics. A jól játszó tata­bányai csapatból a két kapus, Babos, Gubányi és Kontra érdemel külön dicséretet. 1978. október 3., kedd a 39. heti eredményei 14.Serafőváros— Szarvas 1:01 A 39. heti totónyeremények az illeték levonása után következők: 13 találatos sz. 1. a db. nyereménye: 1 154 019 Ft; 13 plusz egytalálatos szelvény nem volt; — 12 találatos sz. 44 db. nyereményük: 17 485 Ft; 11 találatos sz. 666 db. nyereményük: 1155 Ft; 10 ta­lálata? sz. 5579 db, nyeremé­nyük: 207 Ft. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. A nyeremények az illeték levonása után értendők­. 1.Saibaria—PVSK 1:01 2.Répcelak—Bábolna 0:32 3.B­au­xit—Oroszlán­y 3:01 4.22. Volán—BVSC 1:1X 5.BKV Előre—Vác 3:11 6.DMTE—Papp J. SE 1:1X 7.Lehel SC—SZMTE 2:11 8.Gyuria—N­yírgy­eri­á­^a 1:52 9.Eger—Kazincbarci­kia 1:1X 10.Szó: MÁV—Gyöngyös 4:01 11.Lazio—J­uventu­s 2:2X 12. Bologna—Inter n :12 13.Perugia—Lanerossi + 1­2:01 Küviden Autós hegyi versenyen Po­zsonyban az abszolút kategó­riában Kiss Dezső a harmadik­ helyen végzett. Az 5-ös kategó­riában Tóth 2., Cser­kuli 4. Befejeződött az országos sportlövőbajnokság. Az utolsó napi bajnokok: futóvadlövés: Bodnár Tibor (Zalka KMFSE) 577 kör, csapatban: Zalka KMFSE 1495, trapp: Zoltán (Zalka KMFSE) Fodor 192 korong, csapatban: Zalka KMFSE 548, skeet: Jármai Pál (Zalka KMFSE) 192, csapat­ban: Zalka KMFSE 569. Juni­or gyorstüzelő pisztolyszám­ban: Orbán László (Bp. Hon­véd) 595 kör, új országos csúcs.★ Kassán megrendezték a ha­­gyományos­­ béke maratoni fa­­tóversenyt. A győzelmet a Ko­reai NDK-s Go Cu Sen 2:13:34 órás idővel szerezte meg. Nugat-Berlinben befejező­ő­dött a városok közötti öttusa­verseny. A szűkszavú jelentés szerint csapatban Budapest győzött 20 670 ponttal, 2. Nyu­­gat-Berlin 20 276, 3. Moszkva 20 227. Röplabda NB I Küzdelmes mérkőzés ALMÁSFÜZITŐI TSC— MTK-VM 3:1 Almásfüzitő, 2000 néző, vezet­te: Ponyódi, Szalai J. ATSC: Frecska, Túri, Póczos, Karsai, Argyelánné, Láng E., Csere: Podhoráné, Szilágyi, Halász. Edző: Kerekes László. Az őszi idény második sza­kaszába lépett a röplabda­bajnokság. A negyedik forduló első mérkőzése az MTK-VM ellen volt, hazai pályán. A ki­esés rémétől fenyegetett pesti csapat igen jól küzdött. Az első szettben perceken belül 8:3-ra vezetett az ATSC. Né­mi figyelemhiány, egy kis könnyelműsködés és felzárkó­zott a lelkes MTK. Ebben játékrészben sok volt a hiba a a hazai csapatnál. Elsősorban a nyitásfogadások nem sike­rültek: 12:11-re már az MTK vezetett. Ekkor a mezőnyben igen jól játszó Podhoráné állt be. Argyelánné kemény ütés­sel egyenlített, majd Frecska és Túri nyitásával 15:12. A második játszmában a lelkes vendégek irányítottak. Végül 15:5-ös, fölényes győ­zelemmel egyenlített az MTK. A harmadik szettben már figyelve harcolt a füzitői csapat, de a játsz­ma elején jól tartotta magát az MTK-VM. Ezt hamar megtörte egy szép támadás­sorozat. Javult a mezőnymun­ka, a hálónál végre minden ütő ponterős volt. Ez meglát­szott az eredményen: 15:7 az ATSC javára.­­ A negyedik szettben 3:0 után ismét kihagyott a hazai gárda és máris az MTK vezetett 6:4-re. Később egyenlített a Timföld és most már alig engedte szó­hoz jutni a vendégeket. Vé­gül 15:7-re ismét az ATSC nyert. Az eredmény jó, de a nyúj­tott játék nem kielégítő. Így összegezhetjük e találkozó ta­núságait. Átlagon felüli telje­sítményt nyújtott Argyelánné és a két ízben is csereként be­állt Podhoráné­. A Timföld ezzel a győzelem­mel megerősítette vezető he­lyét a táblázaton. A bajnokság állása: MTK-vM—Almásfüzitő, JUNIOR 3:1 Almásfüzitő, vezette: Sza­lai J. ATSC: Halász, Láng E., Pacsa, Lipóth, Marosi, Tóth T. Csere: Tuza. Edző: Túri Éva. A junior első félévi dicsé­rendő lendülete megtört. A negyedik mérkőzésüket vesz­tették el. Az MTK ellen az első szettben még nehezen, 16:14-re nyertek, de azután el­fogyott az erő. Hiányzik a tűz, a küzdőszellem a csapat­ból. Ezek eddig jellemzői vol­­tak a gárdának. 7. Almásfüzitő 8. Közg. ESC 9. BVSC 10. Lehel SC 11. Haladás VSE 12. MVSC 13. MTK-VM 14. Dunaújváros 22 19 3 59:18 41 22 17 5 58:25 39 22 16 6 53:26 38 22 11 11 38:42 33 22 9 13 35:43 31 22 a 13 36:47 31 22 5 17 30:54 27 22 1 21 8:63 23