Nemzeti Sport, 1931. március (23. évfolyam, 39-61. szám)

1931-03-30 / 60. szám

Hétfő, 1931 március 30. 1 Miskolc: MVSC—Ózdi VTK 3:1 (1:0). Bajnoki. Bíró: Adorján. A já­tékidő 80 százalékában a vendégcsa­pat volt fölényben, csatársora azonban szánalmasan mozgott. Az MVSC rit­kán támadott, de mindig eredménye­sen. Góllövő: Korcsmáros, Felföldi (11-esből), Dóri, illetve Pakocs. — MÁK—Bánszállási TK 1:1 (1:0). Bajnoki. Bíró: Szlavkovszky. Kezdet­ben a MÁK játszott fölényben, de az­után jobb balcsora révén a BTK ke­rült felül. Góllövő: Domán MÁK és Szendrei BTK. — Kinizsi—MMTE MILL 8:4 (6:1). Barátságos. Diósgyőr: A DVTK—LAC meccs a rossz idő miatt elmaradt. Pereces: A PTK—DSE meccs a hóvihar következtében elmaradt. Heves: Egri Dobó—HSE 2:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Hartmann. Egyenrangú ellenfelek, a Dobó csak némi szerencsével győzött Eperjessi és Szamosi góljával. Eger: MESE—LAC 6:0 (3:0). Bajnoki. Bíró: Hajdú.• A MESE fé­nyes formában úgy nyert, ahogy akart. Góllövő: Pongor, László (3), Szabados (2). — Dobó II.—B. Vasas II. 4:0 (2:0). Éremi mérkőzés. Gyöngyös: GyAK—PROSE 2:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Faulhaber. A mérkőzés mindvégig izgalmas és vál­tozatos játékot hozott. A vendég­csapat vereségét főleg az okozta, hogy csatárai mindent túlkombinál­tak. Az első félidő egyenlő erők küz­delmét mutatja, a másodikban a gyöngyösiek kerülnek határozott fö­lénybe és megérdemelten szerzik meg az értékes győzelmet. Góllövő: Szalay (11. p. 11-esből), Kancsek (32. p.). — GyKSE—FISE 0:0. Bajnoki. Bíró: Tamás. Az erősen feljavult füzesabonyi csapat lelkes játékával kiérdemelte a döntetlen eredményt. — GyAK ifj.—Vámos­­györk 5:0 (2:0). Barátságos. Bíró: Benes. Salgótarján: LSE—Jászberényi Lehel 1:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Skrada. Szél ellen is, széllel is állan­dóan fölényben játszott az LSE, rossz napot kifogó csatárai azonban sehogyan sem tudtak boldogulni a ki­tűnő és masszív Lehel-védelemmel szemben. A meccs sorsát eldöntő gól a II. félidő 44. percében 11-esből esett, Vics lőtte be. A Lehel a 11-es miatt levonult, a még hátralevő egy perc így lejátszatlan maradt. Az LSE-ben Paskó családi gyásza miatt nem játszott. — HVSE—SBTC 2:1 (0:0). Bajnoki. Bíró: Kerekes. Vé­gig igen heves mérkőzés. Góllövő: Kontra, Sánta, illetve Petre. — MILL-bajnokság: SSE—SPAC 2:2 (1:0). Hatvan: HAC—B. Vasas 2:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Puskár. 1. fél­időben a HAC, másodikban a Vasas játszott fölényben. Az igazságos ­­i Vidékre is elmegyünk bármely hazai, vagy kül­földi márkás rádiókészü­lékeinket bemutatni. Telepes készülékét háló­zati­a átszereljük Radiofon VII., Erzsébet­ körút 54. telefon: 1. 405-37­6—12—18 havi részlet Budapesti Automobil Kiállítás | H || jj B ili minijm | FIAT AUTOMOBILOK MAGYAR ELADÁSI R.­T. M |— Budapest, IV., Váci­ utca 1. Telefon: 828— 48 Eredeti alkatrészek kizárólag nálunk kaphatók! Óvakodjunk az utánzatoktól! eredmény döntetlen lett volna. Gól­lövő: László és Báli. A mezőny leg­jobbja Rusznyák HAC. Déli alszövetség Szegedi alosztály. Makó: MÁK—Zrínyi 2:1 (1:1). Bajnoki. Bíró: Lapu. Erős iramú já­ték, nehezen kivívott győzelem. Gól­lövő: Halász, Suba, illetve Sugár. Kiskunfélegyháza: KTK—HTVE 2:2 (2:2). Bajnoki. Bíró: Kandiba. Erős, izgalmas, de fair mérkőzés, igazságos eredmény. A KTK 2:0-ás vezetés után elkönnyelműsködi a já­tékot, a Vívó kiegyenlít és utána már nem futja erőből a KTK-nak győze­lemre. Góllövő: Kern, Károly, illetve Magony, Graváik. — KTK II.—Fél­egyházi Vasutas 4:0 (2:0). Barátsá­gos. Bíró: Gaál. Szeged: UTC—REAC 2:1 (2:1). Bajnoki, Bíró: Petényi. E vereségé­vel a KEAC végleg kiesett az első­ségért folyó küzdelemből. Az egye­temisták eltaktikázták a meccset. A vezetést a KEAC szerezte meg Her­czeg révén, Zsemberi II. 11-esből egyenlített, majd Zseniben III. lőtte a győztes gólt. Szünet után a REAC szinte egykapura játszott, de az új­­szegediek szenzációsan védekeztek s így még csak egyenlítenie sem sike­rült. — Makói TK—SzAK 0:0. Baj­­noki. Bíró: Horváth. Mindkét részről a védelmek tüntették ki magukat. Az eredmény reálisnak tekinthető. — SzTK—HMTE 5:1 (3:0). Bajnoki. Bíró: Lapu I. A bajnokcsapat tarta­lékosan is fölényesen elbánt a HMTE- vel. Góllövő: Kalmár (2), Tombácz (2), Heim, illetve Csabai. — KAC— SzIKE 3:2 (2:2). Bajnoki. Bíró: Osztrogonácz. Góllövő: Geréb (3), illetve Fodor (11-esből) és Molnár II. — SzTK komb.—Tanítóképző 2:1 (1:1). — SzAK ifj.—Foreál 2:0 (0:0). — SzAK II.—Kereskedelmi iskola 8:0 (1:0). Barátságos. Csongrád: Vasutas—CsAK 2:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Szebenyi. A Vasutas a legjobbjaitól megfosztott CsAK-ot könnyen vette, de az a mér­kőzést a II. félidő 25. percéig döntet­lenné tudta tenni, holott egyéb vesz­teségei mellé csak legutóbb állították ki négy játékosát. Mindkét gólt Jeck lőtte. Kunszentmárton, K. Törekvés—­Szentesi TE 3:3 (2:2). Bajnoki, Bíró: Baranyi. Ez a bajnokaspiráns SzTE első pontvesztesége. Csabai alosztály. Békéscsaba: Előre—MAFC 0:0. Bajnoki. Bíró: Czeglédi. Nagy szélben és hóviharban irreális játék folyt. Az első félidőben széllel hátban a MAFC támad többet, de csatársora gólképtelen. Szünet után nyomasztó Előre-fölény alakul minden eredmény nélkül. Általában az Előre mutatott többet, főleg technikailag volt jobb. Jók: Mátyás, Spevák, Sajben I., Pa­­gurka az Előréből, Vörös, Borza I. és Borza II. a MAFC-ból. — Bohn SC— Cs. MÁV 5:0 (1:0). Bajnoki­ Biró: Vezér II. A szeszélyes időjárás érde­kes játékot, erős iramot hozott. A BSC nagy tudásával szemben a MÁV akarása nem bizonyult elegendőnek. Az első félidő gólja hamarosan meg­születik Engelhardt révén s ezután a Bahn meglehetősen kényelmesen ját­szik. A teljes erejét latbavető MÁV kerül frontba és sok veszélyes helyze­tet teremt a BSC kapujánál, de csatá­rai tehetetlenek. A második félidőben a vasutasok erősen visszaesnek, a Bohn SC erősít. Az is előnyére van a bajnokcsapatnak, hogy kiment helyé­re Ladányi megy előre a csatársorba. A Bohn most állandó fölényben ját­szik és könnyen éri el góljait Ladányi (2) és Engelhardt (2) révén. Jók: Engelhardt, Ladányi, Szigeti és főleg Krnácsi, illetve Mester, Fecenka, Csák. Mezőtúr: M. MÁV—BISE 1:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Podani dr. A nagy hóviharban lejátszott meccsen a MÁV Lehretter kétes góljával csak nagy szerencsével győz. Gyula: GyAC—MTE 7:1 (4:0). Bajnoki..Bíró: Frankel. Első félidőben a viharos hófúvás miatt gyenge a já­ték, majd szünet után a helyi csapat szél ellen remek játékot mutatva köny­­nyen szerzi meg a gólokat. Góllövő: Tasnádi (3), Schmidt (2), Csonka, K. Szabó, illetve Arató. A GyAC Lin­­denberger és Frehner fedezeteknek köszönheti a nagy győzelmet. Tótkomlós: TTC—Gyulai TE 2:2 (2:2). Bajnoki. Bíró: Klein. Az első félidőben a TTC támadott többet, szünet után kiegyensúlyozott játék folyt. Góllövő: Gyurkovics, Merzsán TTC, Sziládi és Mészáros GyTE. Szarvas: CsAK—Turul 4:2 (1.1). Bajnoki. Bíró: Vezér I. A CsAK na­gyobb tudása kiütközött, az adott kö­rülmények között, mégis csak a Turul kapusának , lehetetlenül rossz napja miatt győzött. A kapus két labdát be­ejtett a kapuba s csak­ Tónika két gólja volt igazi gól. A Turul góljain Arató és Fekete osztozott. Orosháza: OTK—OMTK 2:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Boros. A lehe­tetlen idő ellenére is rekordhoz közel­álló nagy­közönség nézte végig a mécs­esét. Az OTK jobb védelme döntötte el a küzdelem sorsát. Góllövő: Dunai és Gabnai. — OFC—Kondorosi Törek­vés 1:1 (0:0). Bajnoki. Bíró: Faragó. Egyenrangú ellenfelek. Góllövő: Uj, illetve Szabó. ­ Sportérmek, plakettek és szobrok, serle­gek, zománc­­jelvények legolcsóbbanMorzsányinál a Ht ! XI Három 11-esből három gólt kapott az Attila Nimes-i kerületi­nél.—Attila 3:2 (2:1) — Távirati jelentésünk. — Nimes, március 29. Túránk első mérkőzésén Nimes­­ben a kerületi válogatottól 3:2 (2:1) arányban vereséget szenvedtünk. A mérkőzésre így álltunk ki: Szemző — Vadász, Dankó — Po­gány, Miskolci, Bán — Pimpi, Szabó, Rudas, Pomázi, Hajós. A 28. percben Almero 11-esből megszerzi a vezetést, majd ugyanő lövi a 38. percben szintén 11-esből a második gólt is. A félidő vége előtt három perccel Pomázi összjáték után szépít az eredményen. Szünet után a 14. percben Pomázit szökte­tik s balösszekötőnk ki is egyenlít, de a bíró a befejezés előtt hat perc­cel (39. perc) ismét 11-est diktál ellenünk s ezt Almero újra beteszi. Mind a három 11-es jogosulatlan volt. Klein Miklós. Délnyugati alszövetség Baja: BMTE—BSE 3:3 (1:2). Bajnoki­ Bíró: Molnár, óriási szélvi­harban, mindkét csapat mélyen for­mán alul szerepelt. Gyengenívójú mér­­kkőzés, igazságos eredmény. Góllövő: Ihos, Mayer (2. az egyiket 11-esből), illetve Nemes, Sánta, Ónodi. Kaposvár: Nagykanizsai TE— KPAC 1:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Za­­káll. Az ismét pompásan, feljavuolt NTE rámérte az első vereséget a KPAC-ra. Szünet előtt állandóan vál­tozott a játék képe. A KPAC játszott ekkor széllel hátban, de ezt az előnyt nem tudta kihasználni. Fordulás után HAZELLS LTD. London Tenniszütő Világmárka Kapható minden sportüzletben! Vezérképviselet és raktár: WITTMANN HUGÓ cégnél VII., Elemér­ u. 16. Telefon: 343-47