Sport-Világ, 1899. január-december (6. évfolyam, 1-48. szám)

1899-05-21 / 19. szám

10. oldal. SPORT-VILÁG Legszebb stockholmi száz párja frt 1.35 'mp Verseny-dressek legújabb kivitelben WEINER MÁTYÁS-nál Andrássy-út 3. Negyedik előfutam. Indultak : Barlay Oszkár (scratch), Lenz Rezső 1 m. előny Englerth Károly 7 » » Első Barlay Oszkár. A döntő futamban Barlay győzelme bizonyos­nak látszott, de a pálya felén megbotlott s kiállt a versenyből. Kugler testszélességgel kivívta a győzelmet, a pályát 71/ső alatt futva be. Második Hellmich Ottó lett. II. Az Ó-Budai Torna-Egylet bajnoksága disz­koszvetésre. Elsőnek az­­Ó-B. T. E. diszkoszdobó bajnoka 1899. évre, czím és díszített bajnoki érem szalagon ; másodiknak ezüst­érem ; harmadiknak bronz­érem. A bajnokság 3 egymásután követ­kező győzelemhez van kötve. A küzdőtérre hár­man álltak ki, ú. m. Lenz Rezső, Kovács Nán­dor és Kugler Sándor. Első lett Lenz R. 28­30 m., második Kovács 26'55 m., harmadik Kugler 22'85 méterrel. III. Az O-B. T. E. bajnoksága 130 m. síkfutásra. Díjazás mint a II. alatt. Első előfutamban indultak Hellmich Miksa, Kovács Nándor, Minder Ernő. Második előfutamban indultak Hellmich Ottó, Barlay Oszkár. Az első előfutamban Kovács érkezett be első­nek, a második előfutamot Barlai és Hellmich Ottó holtversenyben fejezték be, így a döntő futam Barlay, Kovács és Hellmich közt folyt le, melyben Barlay 18 . alatt első lett, második Kovács, mögötte Hellmich harmadik. IV. Az O­B. T. E. bajnoksága magasugrásra. Díjazás mint a II. alatt. Hat nevező közül Strausz Gyula, Kovács Nándor és Hellmich Ottó állt ki. Első : Strausz 1 m. 62 cm., második Kovács 1 m. 56 cm., har­madik Hellmich 1 m. 42 cm. V. Football-rúgás távolba. Elsőnek Hilbert Vil­mos úr tiszteletdíja, másodiknak tiszteletdíj. Hét versenyző jelentkezett, ú. m. Kugler Sándor, Kovács Nándor, Barlay Oszkár, Lenz Rezső, Tischler Emil, László Samu és Lenz József. A szél kezdvezőtlenül befolyásolta a szép versenyt, melyből Tischler Emil, 31 m. távolságra rúgva a labdát, győztesen került ki, második Kugler Sándor 30 m. 75 cm. VI. A angol mértföldes tréfás akadályverseny. Elsőnek Schiessel Antal úr tiszteletdíja. Második­nak tiszteletdíj. A versenyre Hellmich Miksa, Szánthó László, Kugler Sándor, Kovács Nándor, Barlay Oszkár és Englerth Károly álltak ki. Első könnyen Barlay, mögötte 10 méterrel Hellmich Miksa második. A díjkiosztás után a közönség ellepte a játszó­teret s lawn-tennis-, croquet-, kuglijátékkal szóra­kozott, később a fiatalság a csarnokban gyűlt össze, hol László Samu zongorajátéka mellett késő estig virágos kedvvel tánczolt. - Ma és holnap Pozsonyban a II-ik kerületi tornaverseny. - ‡ Polgári iskolák football-mérkőzése folyt le f. hó 13-án a millenniumi pályán. A VIII. ker., Német-utczai polgári iskola football­­csapata állott szemben a Bakács-téri polgári iskola football-csapatával és a mérkőzés 3 : 0 aránynyal előbbiek győzelmével végződött.­­ A V. C. and F. C. május 14-ikén a bécs­újhelyi katonai torna- és vívó-tanfolyam hallga­tóiból álló csapatok ellen játszott két csapatá­val. Ausztriában ez első eset, hogy katonai foot­ball - csapat a nyilvánosság előtt szerepel. A Cricketerek első csapata 5 : 1 aránynyal nyert, míg a második 8 : 0 aránynyal. A katonai csapat szervezésének érdeme Brosch tengerésztiszté, kinek meghívására rándultak ki a kricketerek Bécsújhelyre, hol a lehető leg­barátságosabb fogadtatásban részesültek. Az érdekes matchnek nagy néző közönsége volt. VEGYES. Az első lovas polo match Budapesten. A lovas polo Indiából származó játék, melyet ren­desen két 4—4 tagból álló párt lóháton játszik és ütőkkel hajtják a labdát a másik párt kapuja felé. A kapun áthajtott labda egy pontot számít és a­mely párt meghatározott idő alatt több pontot nyer, az lesz a győztes. |*'" Az első pole-matchet szerdán délután tartották meg és a külső üllői­ út s a régi versenytér közt elterülő pázsitos lapályon ment végbe, nagy­számú előkelő közönség, különösen sok ariszto­krata hölgy jelenlétében. Kicsi, pej és fehér paripákon, fehér és piros blúzos lovasok szálltak ki a porondra. A pirosak magyarok, a fehérek angolok és osztrákok, a­kik Bécsből jöttek a magyar fővárosba, hogy összemérjék erejüket a magyarokkal. Az utóbbiak közül Andrássy Géza, Sándor és Tivadar, Szapáry Péter és Károlyi Lajos grófok vettek részt a­­ küzdelemben. A vendégek : Findlay, a bécsi angol nagykövetség titkára, Rumbold, az angol nagykövet fia, Hoyos Sándor gróf és Frankenstein báró. Csakhamar Weinwurm első magyarországi fényképészeti * * * és cinkografiai * * * sokszorosító műintézete BUDAPEST IV. ker., Károly-utcza 3. 1899. 19. sz. gyönyörű küzdelem keletkezett. Húsz perez alatt a magyarok 4 goalt csináltak, további tíz perez alatt 1 goalt, az angolok ellenben csak az utolsó tíz perez leteltével tudtak 1 goalt csinálni, így a magyaroké lett a győzelem és egy remekművű ezüst serleg, melyet jutalmul tűztek ki. E szép győzelem annál becsesebb, mert a bécsiek, különösen az angolok, remek játékosok. Ám a mieink között a három Andrássy gróf is ugyan­csak megállja a helyét. A szép versenyt végig­nézte Stefánia főherczegasszony is. SZERKESZTI ÉS KIADJA : A „SPORT-VILÁ­G“-TÁRSASÁG. Képviseli Iszer Károly. o A &s 1 0 HM­­ O ■n A A 0 h U) 0 0 bfl 0 Nagy győzelmet aratnak a „Royal Gentry“ kerékpárok Május 11. Budapesti pályaszövetségi versenynél 6 győzelem. Berger M. C. és Greiner F. kerékpárgyár VI.,Szív-utcza 32, BUDAPEST, VE, Szív-u­tcza 32. F« m af) n o o* tf N 0 5 fj. ts 0 N 0 N 0■ W Finom gépek kenésére egyedül a világhírű amerikai CHESEBROUGH Mfg. Co.»FILTRENE -OLAJA használható. Kapható -s- -s- -s­­-14- hl- mindenütt