A Színes Sport, 2001. március (2. évfolyam, 58-65. szám)

2001-03-01 / 58. szám

www.asport.hu Guso (Mujcsinovics, 46.) Musics Adzem (Miskovics, 46.) (Medvid, 82.) Papac Hujdurovics (Duro, 75.)______ Rizvics Akrapovics Mujcsin ■ (Muhamerovics, 65.) Hofa__________ Barbarez (Joldics, 79.) Topics (Brkics, 61.) Szövetségi kapitány: Miso Szmajlovics Szövetségi kapitány: Bicskei Bertalan Zenica, 2000 néző. Vezette: Lazarevszki (Bauta, Joszipov - mind­három macedón) Lazarevszki engedte a kemény játékot, az ő dolgát is megnehezítette a mély talaj, de összességében jól bíráskodott. Gólszerző: Horváth F. a 13. (0-1), Barbarez a 22. percben (1-1) Sárga lap: Halmai a 61., Joldics a 94. percben Szögletarány: 4:3 (0:3) Babos G Korsós Gy. Sebők V. Juhár_____ Bodnár Miriuta Halmai Tóth N. Hamar (Lisztes, 65.) Fehér M. (Dombi, 73.) Horváth F. Küzdelem a sorban A­z első, magában gólve­szélyt hordozó lehetőség a hazaiak előtt alakult ki. A ne­gyedik perc végén Akrapovics indítása után Topics került helyzetbe, Sebők Vilmos mel­lől, tíz méterről, középről, esté­ben próbálta laposan a kapu bal oldalába juttatni a labdát, de a kilépő és remekül elvetődő Babos védett. Az ellencsapás ideje a 11. percben jött el, akkor Miriuta passzolt Fehér Miklós­hoz, aki egy csel után, 17 méter­ről, jobbról lőtt, ám a labda el­kerülte a kapu bal oldalát. Ez a lövés még csak riogatta a bos­­nyákokat, a következő azonban már mattolta is. A 15. percben Fehér Miklós a 16-os vonalánál átemelte a lab­dát a rosszul kilépő Guso mel­lett, Horváth Ferenc pedig kö­zépről, hat méterről, fordulás­ból ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1 öt perccel ezután megduplá­zódhatott volna az előnyünk, de Miriuta jobb oldali beadása után Fehér Miklós hiába csú­szott előre merészen az ötösön, csak a bal kapufa mellé tudta pöckölni a labdát. A 21. perc­ben aztán kis híján egyenlítet­tek a házigazdák, Tóth Norbert a magyar térfélen figyelmetle­nül passzolt hátra, Topics lecsa­pott a labdára, de egy rövidke Miso Szmajlovics: - Óriá­si küzdelem volt, és ezért mindkét csapat dicséretet érdemel. Külön gratulálok a magyaroknak, mert ezen a meccsen is bebizonyoso­dott, hogy jó úton halad­nak, a válogatottjuk sokat fejlődött az elmúlt években. Bicskei Bertalan: - Na­gyon rossz talajon, irreális körülmények között játszot­tunk. Mindkét csapat nyerni akart, ezért végig nyílt volt a küzdelem. A meccs szín­vonalát erősen befolyásolta a zuhogó eső, sprint után a bal kapufa mellé lőtt. A magyar csapat még fel sem ocsúdott, amikor a 22. percben máris gólt kapott. Tóth Norbert rossz ütemben csúszott be né­hány lépéssel a magyar 16-os előtt, elment előtte a labda, amelyre Barbarez csapott le, Ju­hár kíséretében kapura húzott, majd 12 méterről, a jobbössze­kötő helyéről jobbal a kapu bal oldalába emelt.­­ 1-1 A második játékrész második 5 percében Topics eresztett meg a jobbról, éles szögből veszélyes lövést, de a labda a háló helyett az éber Babos ölében pihent meg. Az 53. minutumban Ha­mar iramodott meg a bal olda­lon, egy csellel tisztára játszotta magát, majd - bár Fehér Miklós középen ígéretes helyzetben várta a labdát - kapura lőtt, ám a második félidőre beállt Maj­csinovics védett. A 64. percben Tóth Norbert bal oldali beadása után Fehér Miklós tíz méterről, középről, kapásból emelt jobbal kapura, de a labda a jobb kapufa mellett suhant el. A 73. percben Bod­nár jobb oldali beadása találta üresen Fehér Miklóst, aki mellre vette a labdát, de ezután elcsú­szott a vendégmarasztaló sár­ban, s a bosnyákok fel tudtak szabadítani. Két perccel később Muhamerovics eresztett meg egy sistergős lövést középről, 19 méterre a magyar kaputól, de a bal oldali kapufa mellé ta­lált. A mérkőzésen aztán nem is volt több góllal kecsegtető hely­zet, a szomorúan szitáló eső és a sár az addig sem igazán vér­pezsdítő meccset is szürkére festette... Nem csak a földön, a levegőben is volt küzdelem. Itt éppen Hamar Istvánt billenti ki az egyensúlyából a bosnyák játékos II. évfolyam, 58. szám,2001. március 1., csütörtök 15 HELYSZÍNI JELENTÉSÜNK Z­enicába érkezve némi túlzással akár azt is mondhattuk volna: kint mele­gebb volt, mint a magyar csapat szállás­helyén. Az előrejelzéseknek megfelelő­en hideg időre ébredtek a magyar válo­gatott játékosai, és sajnos, ez nem a kin­ti hőmérsékletre értendő. A zenicai Ho­tel Internacional fűtési rendszere éppen a csapat érkezése előtt adta vissza lelkét a Teremtőnek. A játékosok így alig 18 fo­kos „melegben” tértek nyugovóra, érthe­tő hát, ha reggel mindegyikük vacogva ébredt. A hotel személyzetén persze­­semmi sem múlott: amikor szerdán haj­malban befutottunk az Internacionalba, a szállodaigazgató éppen a fűtés megjavít­­­tásával kísérletezett. Tette mindezt nagykabátban...­­ Köztudott, hogy az éjszaka jó tanács-­­ adó, a mondást valószínűleg Bicskei­­ Bertalan szövetségi kapitány is magáé­nak vallja, hiszen ekkor „álmodta meg”, hogy Tóth Norbert kezd­­ Rósa Henrik „kárára”. - Olyan játékost kerestem, aki a kö­zéppálya középső részén is képes játsza­ni. Amikor a ligaválogatottal játszottunk Perugiában, Tóth Norbert remekül megoldotta ezt a feladatot, ezért kap újabb bizonyítási lehetőséget - indokol­ta a döntést a kapitány. Mindezt az Eisemann gyúró által a stáb számára kotyvasztott „hazai”, azaz egy jó kávé szürcsölése közepette me­sélte el Bicskei, az idilli nyugalomnak aztán hamar vége szakadt. A pánikot Szabics Imre - illetve bejelentése - teste­sítette meg: a szobákban nincs víz! Sallói­­István technikai igazgató ekkor már in­gajáratban közlekedett a fűtés megjavítá­sán ügyködő (nagykabátos) szálloda­­igazgató, és a deresedő bajusszal a szo­bájukban vacogó játékosok között, majd ,amikor a többi szobából is a „víztelen­­ségről" érkeztek híradások, többen az Izraelben játszó légiósok felé fordultak: nem tudnák-e felhívni mobilon azt a Mó­zes nevű illetőt? Az amúgy tényleg lelkes (és délben még mindig nagykabátos) szállodaigaz­gató sajnálkozva tárta szét karjait, letö­rölte a homlokáról az izzadságcseppeket - hogy irigyelték a mieinke ti. hogy neki legalább melege van -, aztán megismer­tette a magyar delegációval, milyen is az antik görög drámák katarzishelyzete. El­őször ugyanis rafináltan közölte, hogy „vízfakasztás-ügyben” Mózes nélkül is mindent megtesznek, és minderre maxi­mum 2-3 órát kell várni. Aztán hozzátet­te: „Addig azonban kikapcsoljuk az ára­mot is...” Az olvasáshoz - kint egyébként verő­fényes napsütés tombolt - szerencsére nem kellett villany, így egy rögtönzött saj­tószemlével felmérhettük, milyen esélye­ket adtak a bosnyákok a mérkőzést illető­en. Mindehhez a szarajevói Sport Marke napilapot hívtuk segítéségül. Mise Szmaj­­lovics szövetségi kapitány természetesen győzelmet várt, elmondta, hogy a magyar válogatott olyan játékerőt képvisel, hogy egy esetleges siker óriásit növelhetne együttese önbizalmán. Szmajlovics figyel­meztetett arra: a magyar játékosok az eu­rópai elit­bajnokságokban edződnek, így nehéz lesz a siker kivívása. Bruno Akrapovics és Faruk Hujduro­­vics, az Energie Cottbus két bosnyák vá­logatott játékosa az ellenfélnél­­ ergo, a Bicskei-csapatban­­ szereplő „kollégák­ról” nyilatkozott. Szerintük Vasile Mi­­riuta kiváló irányító, akire külön figyelni kell. A két futballista Sebők Vilmost megbízható középhátvédnek tartotta, és Mátyus János is - bár ő idén még nem szerepelt tétmérkőzésen - Bundesliga­­szintű védő. A Cottbus bosnyákjai sze­rint a magyar válogatott megérezheti Ki­rály Gábor hiányát, azaz mindketten győzelmet vártak. Emir Granov, az újpestiek játékosa a Rayo Vallecanóba készül. Bár a sportlap szerint a futballista a zenicai Celik játé­kosa, a csatárról közölt kép megegyezik az általunk az Újpestből megismert tá­madóval. A Sport Marke közölte a magyarok várható összeállítását, melyben néhány „érdekességet" sikerült felfedeznünk. Csapatunkban eszerint szerepelt a sérült Daradi - magunk között Dárdai -, másik kuriózumként Fehért keresztelték át Le­­her­nek. Közhírré tették, hogy egyik csatárunk Vastic lesz. A legérdekesebb a csatártárs, aki nem más - a sportnapilap szerint - mint Kovac. Gyors körkérdést intéztünk a szakvezetőkhöz, ám a csapat mostani keretében Kovac­ról senki sem hallott... Az apróbb bakiktól eltekintve le a ka­lappal a sajtó fogadtatása előtt: a mint­egy 10 fős magyar újságíró-gárda számá­ra a bosnyák szövetség elnöke még az U21-es meccs előtt is külön sajtótájékoz­tatót tartott, és a csikorgó hidegben tej­­jel-mézzel folyó Kánaánnal - értsd: me­legedő, tea, kávé, chips - próbálták meg feltámasztani a firkászokat a fagyhalál­hoz közeli állapotból. Imre Mátyás (www.nbl.hu) Nemzetek közötti válogatott mérkőzés • Nemzetek közötti válogatott mérkőzés Hideg fogadtatás Gera Zoltán (piros mezben) az utóbbi három utánpótlás-válogatott mérkőzésén gólt szerzett Utánpótlás-válogatottak mérkőzése Irreális pálya, reális eredmény Bosznia-H.­­Magyarország Mitrovics Takács Nadarevics Bognár Kalesics Korolovszky Serdarevics Gyepes (Berberovics, 35.) Bodor Skaljics Simek Jahlics Zabos Skoro (Károlyi S. 77.) Beslija Hajnal (Suljevics, 92.) (Nagy G., 88.) Muszlimovics Halmosi (Pelak, 60.) (Tóth B. 46.) Halilovics Gera Zilics Buzsáky (Lemesics, 88.) (Tokody, 62.) Szövetségi edző: Szövetségi edző: Sener Bajramovics Gellei Imre Travnik, 1000 néző. Vezette: Kulovics (Bilics, Selimovics - mind­három bosnyák) Gólszerző: Gera a 17. (0-1), Skoro (11-estről) a 23. percben (1-1) Sárga lap: Kalesics a 6., Gyepes a 43., Na­­darevics és Korolovszky, mindkettő az 53. percben Kiállítva: Korolovszky és Jahlics, mindkettő a 92. percben Kisebb nehézségek merültek fel a csapat megérkezésekor, ugyanis a válogatottat szállító busz kis híján csak egy kerítés letarolása útján tu­dott beférni az igen szűkre szabott bejáraton. A nagyobb meglepetés a játéktér láttán érte Geráékat: a pályát mintegy 10 centiméteres hó fedte. A mérkőzést a mieink kezdték jobban, Hajnal kapufája jelezte, hogy a fiúk győzni jöttek a zord Boszniába. Mindkét csapat nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 17. percben megszerezte a vezetést Gel­lei Imre csapata. Simek lövését blok­kolta Kalesics, a lecsorgó labda Gera elé került, aki 6 méterről nem hibá­zott. A 23. percben az egyedül kitörő Zilicset Bognár gyönyörűen, szabá­lyosan szerelte, ám a végig indiszpo­­náltan bíráskodó játékvezető a 11-es pontra mutatott, és Skoro­a higgadtan a bal alsó sarokba gurította a labdát. A mérkőzés további részében ki­egyenlített küzdelem folyt a havon, a végeredmény igazságos. Apró szép­séghiba: a 92. percben Korolovszkyt és Jahlicsot kakaskodás miatt kiállí­totta a játékvezető. Sener Bajramovics: - Igazságos eredmény született, hiszen a magyarok jól játszottak, de mi sem vallottunk szé­gyent a nehéz talajú pályán. Sajnos öt kulcsjátékosomat nélkülöznöm kellett. Ami a tizenegyest illeti, túlságosan tá­vol álltam, így nem láthattam ponto­san, mi történt. Gellei Imre: - Irreális talajú pályán jó eredményt értünk el, a büntetőt jog­talannak érzem.