Petőfi Népe, 2000. április (55. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-25 / 96. szám

2000. ÁPRILIS 25., KEDD Petőfi Népe ________Tudósítóink jelentik_______ A Halas már bajnok Kézilabda NBI/B-s női kézilabda-mérkő­zés: Szeged-Dorozsma KSE - Kis­kunhalasi NKSE 24-28 (9-15) Dorozsma, 60 néző. Vezette: Ko­­larovszki, Szabó I. Kiskunhalas: Vörös - Csősz 3, Vízkeleti, Asztalos 8, Ratkó 3, Csenged, Kurgyis 10/8. Csere: Kátai (k), Pastrovics (k), Szarka 3/1, Takács 1, Mucsi. Edző: Rat­kó Andrea Hétméteresek: 6/6, ill. 10/9 Kiállítások: 10, ill. 6 perc Már csak két-két hazai és ide­genbeli mérkőzésen élvezhetik a halasi lányok játékát a kézilab­da barátok. Az NBI-ből - 5 esz­tendő után­­ tavaly kiesett csapat ugyanis teljesítette az elváráso­kat. A pénteki, dorozsmai mérkő­zés előtt már nyolcpontos előn­­nyel vezették a tabellát. Mivel a KNKSE ismét biztosan gyűjtötte be a bajnoki pontokat, így a hát­ralévő összecsapásoktól függet­lenül már a keleti csoport győz­tesének tekinthető. A Csongrád megyei találkozón egy leveze­tésszerű mérkőzést láthattak a rajongók. A vendégek a sérült Pucsli nélkül léptek pályára, de Szarka is csak az első félidő vé­gén állhatott csatasorba. A do­rozsmaiak all. percig lépést tud­tak tartani a halasiakkal. Kitűnt: Laluska 7, Kocsis 8/6 ill. Asztalos NB I/B-s férfimérkőzés: Kun­­petrol Kiskunmajsa SE-Fehér­­gyarmat 35-27 (18-13).. Kiskun­majsa, 300 néző. Vezette: Bá­nyász, Tóth. Kiskunmjasa: Prezenszki - Gilan 8, Sándor 6, Kucsera 5, Miljkovic 7, Ambrus 2, Varga 5/3. Csere: Dobos (k), Buknicz 1, Vasas, Kun 1, Kiss, Szabó. Edző: Prónay Gyula és Gazsó László. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Könnyelműen kezdett a hazai a csapat, ziccerek sokaságát hi­bázták el az „olajos-fiúk” az első tíz percben. A közönség a 12. percben már „ébresztőt” kiabált, hiszen 6-5-re az esélytelenebb­nek tartott fehérgyarmatiak ve­zettek. A vendégek Vas találatai­val a 19. percig vezettek (9-10), de innentől beindult a majsai henger. A kapuban a csereként beállt Dobos József megint „le­húzta a rolót”, elöl pedig a beál­­lós Miljkovic teremtett gólhely­zeteket társainak, de szükség esetén maga is bevarrta a bőrt az ellenfél kapujába (14-11). A fél­idő utolsó három gólját is a maj­saiak lőtték, így magabiztos ha­zai előnnyel zárult a játékrész. Az alsóházban tanyázó vendé­gek vesszőfutása a második fél­időben vált teljessé. A massaiak rövid idő alatt kilencgólosra nö­velték előnyüket (24-15), szinte csak a gólkülönbség volt kérdé­ses. Az utolsó negyedórában a teljes cseresor pályára lépett a kék-sárgáknál, igaz, a góllövést az átlövő posztra került Gilanra hagyták, aki zsinórban ötször használta ki helyzeteit (30-21). A rövid ideig hármas emberelőny­ben játszó Sándorék tíz góllal is vezettek, s a hajrában ebből fa­ragtak két gólt a vendégek. A he­lyenként igen tetszetős játékot produkáló majsaiaknak nem okozott túl nagy gondot a szeré­nyen produkáló vendégek legyő­zése, és a közönség is jól szóra­kozhatott a gólzáporos mérkő­zésen. Kitűnt: Miljkovic, Dobos, Gi­lan, Kucsera, ill. Vas 7, Csapos 5. Ifjúsági mérkőzésen: Kis­­kunmajsa-Fehérgyarmat 25-37 (10-18). Röplabda Férfi bajnoki rájátszás az 5. he­lyért: Vegyész RC-Kazincbarcika- Kecskeméti RC 3:1 (18, -22, 22, 23). Kazincbarcika, 300 néző. Ve­zette: Békési, Kiss B. Kecskemét: Kovács B. Szeke­res, Tóth A. Csala, Somodi, Kása. Csere: Takács (liberó), Varga, Szeleczky. Edző: Karagics Má­tyás. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 2:0, 5:5, 8:6, 14:10, 19:12, 21:15, 23:18. 2. játszma: 1:3, 7:7, 11:15, 15:19, 19:23. 3. játszma: 4:2, 9:8, 12:13, 15:14, 21:19. 4. játszma: 2:2, 7:8, 10:10, 12:13,19:19, 22:21. A harmadik játszmában szo­ros volt a mérkőzés. A negyedik felvonás nagy küzdelmében a jobb koncentráció döntött a ha­zai csapat javára. A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-0 a Kazincbarcika javára. A második meccset szerdán 17.30- kor játsszák Kecskeméten. Kitűnt: Bencsik, Polencsik, il­letve Szekeres, Tóth Á. Tom­a Sándor.­­ A könnyed kezdés csaknem megbosszulta magát. A vártnál nehezebben, de sikerült megnyernünk a mér­kőzést. Karagics Mátyás: - Küzdel­mes talákozón jó alapjátékot nyújtottunk, de a játszmák vé­gén nem figyeltünk eléggé. Szerkeszti: Banczik István, Szabó Etelka Harcos ellenfelet vert a KSC Ökölvívás Meghívásos nemzetközi mér­kőzés: Kecskeméti SC -BK Dinamo Pancevo 16:10. Kecske­mét, Városi Sportcsarnok. Ered­mények, juniorok, 54 kg: Gyönge-Popovic 2:0, 57 kg: Pekanov-Kovacevic, a kecskemé­ti ökölvívó feladta az 1. menet­ben. 2:2. 60 kg: Kovács-Mitic pontozásos vendéggyőzelem (0:3), 2:4. 63,5 kg: Kása-Krodulj pontozásos vendéggyőzelem (0:3), 2:6. Felnőttek, 57 kg: Ladányi-Mandic: pontozással (3:0) nyert Ladányi, 4:6. 60 kg: Maczik-Piperski, 2:1-es ponto­zással nyert Maczik, 6:6. 60 kg: Antoni-Amzic: pontozással (3:0) nyert Antoni, 8:6. 63,5 kg: Surman-Asanovic: a 2. menet­ben test K.O.-val nyert a KSC-s Surman, 10:6. 67 kg: Mészáros- Obrovac: 1:2-es pontozással nyert Obrovac, 10:8. 71 kg: Balzsay-Evdjenic: a második me­netben döntő fölénnyel nyert az olimpiai kvótás Balzsay, 12:8. 75 kg: Rimovszky- Popov: a máso­dik menetben sorozatos szabály­talanság miatt leléptették Popo­­vot, 14:8. 81 kg: Mizsei-Antell: pontozásos (2:1) győzelem, 16:8. 81 kg: Horváth-Borovcanin: pon­tozásos (0:3) vendéggyőzelem, 16:10. A nemzetközi csapatmér­kőzés keretében köszöntötték Horváth Jánost, az ökölvívó­szakosztály egykori elnökét és Benda Tivadar szakosztályveze­tőt abból az alkalomból, hogy több évtizeden át munkálkodtak Kecskemét város ökölvívósport­jában. A két sportvezetőt Király József, a Kecskeméti SC ügyveze­tője köszöntötte, majd Csötönyi Sándor,­ a Magyar Ökölvívó-szö­vetség elnöke és Sipos László, a KSC ökölvívó-szakosztálya jelen­legi elnöke adta át. Maczik Róbert (balról) küzdelmes mérkőzésen győzött. fotó: Kanczik Róbert A legjobb négy között a Kőrös Százhalom­­batta-Kis­­kőrös KKC 23-27 (IS­I­). Magyar Kupa a leg­jobb négy közé jutá­sért: Száz­halombatta, 400 néző. Vezette: Belső, Tavarnay. Kiskőrös: Nagy- Bendó 9/1, Juhász 2, Makai 1, Szotyori 3, Go­lovin 2, Farkas 5. Csere: Tye­­tyák, Fejes 3, Németh 2, Fekete, Tolsztih. Edző: Koleszár György. Hétméteres: 3/2, illetve 4/1. Kiállítás: 6, illetve 4 perc. A Batta a mérkőzés előtt és alatt mindent elkövetett, hogy csapatát a Magyar Kupa 4-es dön­tőjébe vezérelje, erre utal a ki­emelt jutalom. Érthető is a hazai­ak aktivitása, mivel a bajnokság­ban a kiemelkedő tavaszi szerep­lés ellenére sincs sok esélyük a legjobb hat közé jutásra, így ma­radt a Magyar Kupa-lehetőség a javításra. A csarnokban rendkívüli me­leg és viszonylag kevés szurkoló várta a csapatokat. A hazaiak Kuzma két bombagóljával sze­reztek vezetést, amit Szotyori és Bendó gyorsan kiegyenlített ,.(6. perc: 2-2). Az első tíz perc eltelte után viszont már a Kiskőrös veze­tett. A vendégek taktikája az volt, hogy nem szabad engedni a nagy vehemenciával támadó hazaia­kat, hogy a mérkőzés elején el­húzzanak, nehogy rövid idő alatt ledolgozhatónak tűnjék számuk­ra az ötgólos hátrány. Ez a terv be is teljesedett, bár a 25. perc­ben már ismét két gól volt a Batta előnye, amikor büntetőhöz jutot­tak, de Tyetyák hárította a sok­szoros válogatott Győrffy bünte­tőjét, Juhász pedig kétszer is be­talált lerohanásból, majd Farkast hozta „ziccer”-helyzetbe önzetle­nül, aki nem hibázott. A második félidő elején Bendó, aki húzóembere volt csapatának, büntetőt hibázott, és utána há­rom gólra nőtt a hazaiak előnye. Ezután a végig jól játszó Bendó, Juhász és Golovin mellé szinte ugrásszerűen feljavult Szotyori, Farkas és Fejes játéka is. Négy gólt lőttek zsinórban Golovin, Fe­jes, Bendó, Farkas leosztásban, és átvették a vezetést (40. perc; 14-15). Ezután ugyan még két­szer egyenlített a hazai csapat, de akkor három perc alatt újabb há­rom gólt szereztek, védekezésük pedig Tyetyák kapussal az élen kifogástalan volt, így az 50. perc­re eldőlt a továbbjutás kérdése. Az előrehozott battai védekezés mellett a mozgékony és magabiz­tos vendégek egyre-másra lőtték a gólokat. Öt perccel a vége előtt már hat gólra növelték előnyüket (55. perc: 19-25). Ki kell emelni a mérkőzésen a Belső-Tavarnay bí­ró kettős színvonalas és korrekt játékvezetését. A csapat minden játékosa dicséretet érdemel a most is jól meccselő Koleszár edzővel az élen, akinek irányítá­sával a csapat kiemelkedő siker­ként a Magyar Kupa 4-es döntőjé­be került. Ott a következő ellenfe­le a Dunaferr, Fotex, Pick Szeged „nagy” hármasából kerül ki. VIRÁG LÁSZLÓ Megyei I. és II. osztályú osztályú labdarúgó-bajnokság • Megyei I. és II. osztályú osztályú labdarúgó-bajnokság Fütyüs háromszor locsolta a vendégkaput TOMPA­­LAKITELEK 4-2 (1-0) Tompa, 600 néző. Vezet­­te:Suba (Bo­ros, Varga). Tompa: Urlauber - Nagy, Kri­­zsán, Véh, Bálind, Szalai, Kósa (Kovács), Fütyü, Szalma, Béleczki (Tímár), Sulemán. Edző: Tápai Tibor. Lakitelek: Kormos - Kovács (Pécsi), Körtési, Bagi (Molnár), Kotvics, Forgó, Bakó (Bálint), Rozmán, Makra, Ziat, Ujváry. Ed­ző: Bálla Ferenc. Gólszerző: Fü­tyü 3, Szalai, illetve Forgó, Makra. Kitűnt: Fütyü, Krizsán, Véh, Bá­lind, illetve Kormos. Kiállítva: Ziat. Ifjúsági mérkőzés: 0-2. TISZAALPÁR­KUNBAJA 5-1 (2-0) Tiszaalpár, 300 néző. Vezette: Kara (Kecskés, Sörös). Tiszaalpár: Magyar - Márton, Márta, Szabados, Bíró, Bársony, Kiri (Kovács), Karsai (Sinkó), Var­ga, Tóth (Tatárcsik), Zs. Juhász. Edző: Kókai Ferenc. Kunbaja: Szalai - Halász, Kiss, Mohácsi, Zámbó (Hambalkó), Majoros, Varga (Simon A.), Wert­stein, Simon T., Bohner, Torma. Edző: Haász László. Gólszerző: Varga 2, Tóth, Zs. Juhász, Márta, illetve Halász. Kitűnt: senki, illetve Szalai, Kiss, Simon T. Ifjúsági mérkőzés: 11-0. JÁNOSHALMA­HETÉNYEGYHÁZA 2-2 (2-1) Jánoshalma, 400 néző. Vezette: Pákolicz (Varga, Lencsés). Jánoshalma: Huczek­­ Ádám, Mizser, Tóth, Urbán, Horváth (Kolompár), Szem (Odor), Kiss R., Szabó L. (Németh), Szabó K. Renner. Edző: Szabó Gábor. Hetényegyháza: Fekete Z. - Kovács, Málik, Fekete N., Vörös, Baranyi, Lantos Button, Süle, Ki­rály, Collins. Edző: Bozsó György. Gólszerző: Szabó K., Kiss R., illetve Király, Lantos. Kitűnt: Urbán, Horváth, Sza­bó K., illetve Fekete Z., Fekete N., Vörös, Király. Ifjúsági mérkőzés: 0-1. BÁCSALMÁS-IZSÁK 0-0 Bácsalmás, 500 néző. Vezette: Pataki (Fazekas, Nagyhegyesi). Bácsalmás: Szőke - Török (Bá­lint), Bodrogi (Schneider), Száhl, Körmöczi, Barna, Mándity, Kiss Baranyi Cs: Kővári P., Szőcs, Bög­re (Bálla). Edző: Kiss Baranyi Sándor. Izsák: Molnár - Kuti, Tóth, Bonea, Jávorka, Török, Mezei G„ Mezei Zs., Juhász, Bankos, Gré­­czi. Edző: Gréczi Gábor. Kitűnt: Török, Száhl, Körmö­czi, Mándity, Kiss Baranyi Cs., il­letve Molnár, Kuti, Tóth, Bonea. Kiállítva: Mándity, Juhász. Ifjúsági mérkőzés: 2-0. DUSNOK-SOLT 1-2 (1-0) Dusnok, 600 néző. Vezette: Ignácz (Bánfi, Pocsai). Dusnok: Bakula - Máté B. Andrin, Laczkó, Báló R„ Báló G„ Ottenthal, Óbéri, Farkas, Zalai, Sánta I. (Kothencz). Edző: Óbéri Antal. Solt: Csepecz - Kiss T., Szel­­lák, Stróbl, Jenei, Kollár (Jánosi), Fink, Németh, Gúla, Freppán, László. Edző: Bécs Gábor. Gólszerző: Óbéri, illetve Lász­ló, Németh. Kitűnt: Laczkó, Ot­tenthal, Andrin, illetve Stróbl, Kollár, Németh, Freppán. Ifjúsági mérkőzés: 2-1. További eredmények: Harta- Bátya 3-0, Kiskunhalas-Soltvad­­kert 2-0, Kiskunmajsa-Nemes­­nádudvar 1-1. Ezekről a mérkőzé­sekről nem kaptunk tudósítást. *** Megyei II. osztályú bajnok­ság, Északi csoport (felnőttek): Tass-Tiszaug KTE 1-1 (1-1), Nyárlőrinc-Akasztó 0-3 (0-2), Kis­kunfélegyházi Honvéd-Kecske­méti MÁV 1-0 (0-0), Dunvecse- Helvécia 2-4 (2-1), Orgovány La­­dánybene 1-4 (1-2), Szabadszállá­si Honvéd-Jakabszállás 3-0 (1-0), Csólyospálos-Ágasegyháza 0-1 (0-1). A Tabdi-Kunszállás mérkő­zés a 36. percben félbeszakadt. Az élmezőny állása: 1. Ladány­­bene 65,2. Akasztó 60,3. Szabad­­szállás 48, 4. Tiszaug KTE 43, 5. Helvécia 42, 6. Tabdi 35 ponttal. Déli csoport (felnőttek): Vas­­kút-Géderlak 1-0 (1-0), Csávoly- Kecel 2-2­­(1-0), Császártöltés- Szakmár 0-4 (0-2), Bátmonostor- Katymár 0-1 (0-1), Gara-Kiskun­­halasi Spartacus 2-2 (2-1), Bács­­borsód-Sükösd 1-1 (1-1). A Duna­­falva-Kelebia mérkőzést közös megegyezései elhalasztották. A Nagybaracska szabadnapos volt. Az élmezőny: 1. Szakmár 59, 2. Dunafalva 48, 3. Nagybaracska 46, 4. Katymár 37, 5. Csávoly 33, 6. Vaskút 33 ponttal. TUDÓSÍTÓINKTÓL Döntőben a nők Asztalitenisz Döntőbe jutott a magyar női asztalitenisz-válogatott a brémai Európa-bajnoksá­­gon, miután az elődöntő­ben 4-0-ra győzött Oroszor­szág ellen. A magyarok imponáló magabiz­tossággal, mérkőzést sem ve­szítve győzték le a hat évvel ez­előtti Európa-bajnok orosz együttest. Mindhárom egyéni találkozót játszmaveszteség nél­kül hozták Bátorfiék. A záró ta­lálkozón azt az orosz duót győzte le a magyar kettős, amely néhány nap múlva a pá­ros verseny során is ellenfelük lesz. A nők csapatversenyében hét aranyérmet nyert Magyaror­szág ellenfele a fináléban min­den bizonnyal Németország lesz. A női döntőt kedden 11 órakor rendezik, a férfiak 17 órakor találkoznak Fehér­­oroszországgal.___________■ Hírek A FORMA-1. A Brit Nagydíj (60 kör, 308.356 km) végered­ménye (élmezőny): 1. Coult­hard (brit, McLaren-Mercedes) 1:28:50,108 ó (208.266 km/ó át­lagsebesség), 2. Häkkinen (finn, McLaren-Mercedes) 1,477 mp hátrány, 3. M. Schumacher (német, Ferrari) 19,917 mp h., 4. R. Schumacher (német, Williams-BMW) 41,312 mp h. 5. Button (brit, Williams-BMW) 57,759 mp h. 6. Trulli (olasz, Jordan-Mugen-Honda) 1:19,273 perc h. Összetettben Schuma­cher vezet. FÉRFI KEK-DÖNTŐ: Súlyos, kilencgólos vereséget szenve­dett a Dunaferr SE férfi kézilab­dacsapata a Portland San Anto­nio Pamplona elleni Kupagyőz­tesek Európa Kupája-döntő el­ső, idegenbeli mérkőzésén. Férfi kézilabda KEK-döntő, 1­­érkőzés: Portland San Anto­nio Pamplona (spanyol)-Duna­­ferr SE 28-19 (14-9). A visszavá­gót április 30-án 15.30-kor játs­­­szák Dunaújvárosban. FÉRFI BAJNOKSÁG: Az Albacomp-UPC és a Szolnoki Olaj KK is győzött szombati mérkőzésén, így mindkét csa­pat - 3-0-ás összesítéssel - beju­tott a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjébe. A finálé első felvo­nását május 5-én rendezik. A 3. helyért Falco-Körmend mér­kőzésre kerül sor. ■ Totó A Szerencsejáték Rt. szerint a 16. heti totónyeremények: 13 plusz egy találatos szelvény 39 darab, nyereményük egyenként 356.455 forint. 13 találatos szel­vény 35 darab, nyereményük egyenként 105.717 forint. 12 ta­lálatos szelvény 1772 darab, nyereményük egyenként 1.698 forint. Al1 találatos szelvények­re egyenként 199 forintot, a 10 találatos szelvényekre egyen­ként 71 forintot fizetnek. ■ A totó 16. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Ulm-Hertha BSC 0-12 2. Freiburg-Schalke 04 2-11 3. Wolfsburg-Kaiserslautern 3-21 4.1860 München- Stuttgart 1-1X 5. Bologna-Perugia 2-11 6. Internazionale-Bari 3-01 7. Juventus-Fiorentina 1-01 8. Lecce-Cagliari 2-11 9. Piacenza-Lazio 0-22 10. Reggina-Milan 1-22 11. Roma-Parma 0-0X 12. Udinese Torino 0-0X 13. Venezia-Verona 2-2X plusz 1-es mérkőzés: 14. Dortmund-B. München 0-12 ***