Békés Megyei Nap, 2000. április (7. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-25 / 96. szám

-1 •A BÉKÉS MED­YEI NAP Göröngyös pályán sima győzelem Hajdúszoboszló-Előre FC Békéscsaba 0-2 (0-1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Hajdúszboszló, 600 néző. Vezette: Mohácsi (8), (Világi, Ring). Hajdú­szoboszló: Matkó 7 - Nagy M. 6 - Bencsik 4, Ku­­rucz 5, Buliga 5 - Harsányi 5, Nagy I. 6, Mészáros 5, Kádár 6 - Boros 4, Csehi Z. 5. Edző: Magyar Ba­lázs. Békéscsaba: Fülöp 0 - Ulrich 6 - Czipó Z. 6, Futaki 6 - Raducu 7 - Tátrai 4, Szabó S. 5, Csipkar 7, Valentényi 6 - Negrau 4, Borbola 6. Edző: Pásztor József. Csere: Negrau helyett Majdhrovics (4) a szünetben, Boros helyett Lőrincz (4) az 54., Tátrai helyett Csipkar (-) a 69., Szabó S. helyett Czip P. (-) a 80., Harsányi helyett Nagy L. (-) a 91. percben. Gólszerző: Valentényi (11-esből) a 8., Csipkar az 59. percben. Sárga lap: Bencsik a 8., Nagy M. a 15., Csipkar az 57., Raducu a 71. percben. Szögletarány: 3:4 (3:2). Könnyed játszadozással indult a nagy nyári forróságban a mérkő­zés. A békéscsabaiak csak az ötö­dik perc után tértek magukhoz, amikor is Buliga ívelt be szabadrú­gást balról a balösszekötő helyéről, Csehi Zoltán mindenkit megelőzve 11 méterről a jobb kapufára bólin­tott. Két percre rá Csipkar próbál­kozott távoli lövéssel, de az irtó rossz pályán összevissza pattogó labdát Matkó vetődve fogta. A 8. percben vezetést szereztek a lilák. Csipkar lépett ki remekül a jobb ol­dalon, laposan középre játszott, a rövidre érkező, s épp lőni készülő Borbolát Bencsik hátulról elkaszál­ta. A vitathatatlan 11-est Valen­tényi a jobb alsóba helyezte, 0-1. A 12. percben Buliga jobbról csa­vart mellé egy szabadrúgást. Küz­delmes, de alacsony színvonalú derbi volt. Tudatos összjátékról ilyen talajon nem beszélhettünk, de komoly párharcok, birkózások ki­alakultak. Jellemzésként még el­mondható: a hazaiak ebben az idő­szakban valamivel többet birtokol­ták volna a labdát. A 16. percben Bencsik emelt be jobbról, Kádár 12 méterről éppen csak a bal sarok mellé fejelt (őrzője, Tátrai jó messziről nézte az eseményeket...). A 19. percben Ulrich 23 méteres szabadrúgása a bal felső kapufán csúszott a játéktéren túlra. A 16- osig mindkét együttes gyorsan, ügyesen eljutott, de ott megállt a tudomány... A 24. percben Negrau cselezgetett teljesen feleslegesen saját büntetőterülete előtt, a labda Csehi Zoltánhoz pattant, aki két csel után nagyot esett. A drukkerek 11 -est reklamáltak, de az esethez közel álló Mohácsi játékvezető továbbot intett (a tudósítónak is úgy tűnt, hogy senki nem ért Cse­hihez). Az idő előrehaladtával egy­re laposabb lett az összecsapás, egyre többet hibáztak a csapatok. Aligha csoda, hogy a népes csabai szurkolók egy része (egy autóbusz­­nyi lila sálas srác érkezett) belekö­tött az élő fába is, sőt egyesek sze­rint kés is villant egy pillanatra... A félidő befejező szakaszáig többet volt a hazaiaknál a labda, de még csak helyzetig sem jutottak. A csa­baiak kontrákra építettek, ám ezek véghezvitele is hagyott némi kí­vánnivalót maga után. Egészen a 42. percig. Ekkor Urlich jól vette észre a leshatárról startoló Borbolát, elé passzolt, a csatár re­mekül átvette a labdát, s már vihet­te is egyedül a kapusra, ám balra kisodródva, jobbal, 10 méterről a jobb felsőre leadott lövését Matkó óriási bravúrral védte. SZÜNET UTÁN a frissiben beült Majdhrovics hozta óriási zic­cerbe Borbolát. A védők mögül a megint csak egyedül kiugró táma­dó most is balról próbálkozhatott, de ballal a bal sarok mellé lőtt. Az 54. percben Csipkai jobbról emel­hetett be sarokrúgást. A remekül ívelődő labdát az ötösön teljesen egyedül álló Czipó Zoltán csúnyán fölé fejelte. A Hajdúszoboszló mindent egy lapra feltéve támadott, de a csabaiak oly hatékonyan véde­keztek, hogy jóformán a 16-osig sem jutottak el a fürdővárosiak. A viharsarkiak ellentámadásai ellen­ben minden alkalommal veszélyt hordoztak magukban. Az 59. perc­ben nőtt is az Előre előnye. Raducu a félpályától indulva négy hazait is kicselezett, külsővel a mögüle ér­kező Csipkarhoz passzolt, a kö­zéppályás 10 méteren át vezette a labdát, majd 14 méterről a bal alsó­ba gurított, 0-2. Nem állt le a Bé­késcsaba, akkor kerülhetett hely­zetbe, amikor akart. Rendkívül szellősen védekezett a lassanként teljesen elfáradó, és a küzdelmet feladó Hajdúszoboszló. A liláknál viszont hiába volt a sokszor jó el­gondolás, a pálya talaja, egy köz­belépő láb, avagy rossz megoldás több ízben is meghiúsította a hely­zetbe kerülést. A 62. percben azon­ban a kapu előtt hibáztak az előzések. Raducu átadásából ezút­tal Majdhrovics került ziccerbe, de fölé lőtt. A 67. percben Borbola játszott a kitörő Valentényihez, ő a 16-osnál már a kapust is kicselezte, de Nagy Máté beérte, s az utolsó pillanatban szerelte. A 66. percben újra Raducu-szólót láthattak a né­zők, a végén fölé csavart a csabai. A 81. percben Csipkai centerezett jobbról, a rövid sarokhoz Majdhrovics érkezett, s közvetlen közelről jobbal fölé bombázott. Folytatódtak a békéscsabai roha­mok. Borbola-Pozsár-Borbola volt a jobb szélen a labda útja, min­denki beadást várt, de Borbola az alapvonalról váratlanul kapura lőtt. Matkó hatalmasat védett. A hazai­aknál feljegyezhettünk még két tá­voli lövéskísérletet, míg a vendé­geknél egy remek támadás végén egy újabb Matkó-mentést, majd szép csöndesen véget ért a derbi. Unalmas, rossz első félidőt kö­vetően a magabiztos Békéscsaba akár négy-öt góllal is megterhel­hette volna ellenfele hálóját. A hajdúszoboszlóiak egy órányi játék után teljesen elfáradtak, s fel is ad­ták a küzdelmet. Mindez semmit nem von le a becsülettel küzdő, mi­nél több találatot elérni akaró csa­baiak érdemeiből. A rendkívül rossz talajú pályán sima sikert ara­tott az Előre FC. Mohácsi játékvezető a mezőny­ben tévedett egyszer-kétszer, de jól vezette az összecsapást. aácbs italnasVker kft. SZUPER „IO­ ES” AKCIÓ! Érvényes április 24-30-ig! Készpénzes vásárlás esetén! régi ár új ár régi ár új ár Traubisoda 0,33 Pét 75 Ft 60 Ft Amstel 0,5 112 Ft 99 Ft Traubisoda 2/1 Pét 198 Ft 176 Ft Brandy 0,2 229 Ft 209 Ft Fanta Lemon 0,2 50 Ft 36 Ft Garrone Bianco 1/1 620 Ft 550 Ft Top Joy őszi 1/112% 119 Ft96,90 Ft Waikiki Cherry 1/1 765 Ft 689 Ft Hohes C narancs 1/1 242 Ft 215 Ft Köbányi hordó 50/1­8 375 Ft 7 750 Ft Felhívjuk tisztelt vásárlóink figyelmét, hogy a BORA Kft. Majálisok és egyéb rendezvények ellátását kedvezménnyel vállalja! Megnyílt Békésen a legújabb üzletünk a Barta Diszkontban, Békés, Szent Pál sor 3. szám alatt. Keresse akciós újságainkat üzleteinkben. Nyereményeink: 1 db hűtőszekrény 1 db színes tévé 1 db olajsütő 100 000 Ft értékben 70 000 Ft értékben 40 000 Ft értékben A BORA ITALNAGYKER telephelyei: Békéscsaba, Hajnóc­i u. 2. [tel: (66) 453-557, tel/fax: (66) 453-546], Szerdahelyi út 20. [tel: (66) 454-298]. Szarvas, Brigád u. 17. [tel: (66) 311-581], Kossuth u. 21/1. Gyula, Ajtóssy A. u. 45. [tel: (66) 362-191]. Orosháza, Szabó Dezső u. 25. [tel: (68) 412-817], Békés, Szent Pál sor 3. [tel: (66) 413-230]. Nyitva tartás: hétfő-péntek 7.30-16.30-ig, szombat 8-12-ig. Békéscsabán, Hajnóc­z u. 2. alatt vasárnap 8-1­1-ig. Mesteri mondandók Magyar Balázs: - Gratulálok a Békéscsabának. Az első félidőben méltó ellenfelei voltunk, de azután kiderült, bőven van még tanulniva­­lónk. Kívánom, sikerüljön a csaba­iaknak a feljutás az élvonalba! Pásztor József: - Betonkemény pályán jó játék nem alakulhatott ki. Álmosan kezdtünk, ez kis híján meg is bosszulta magát. Ám a kapufától eltekintve az történt a pályán, amit mi akartunk. Még úgy is, hogy néhány játékosnak már a húsvéti locsolkodá­­son járt az esze... Szigeti Csaba A' 'A' A* A labdarúgó NB I.28. forduló­jának további eredményei: ADtranz Dunakeszi-Százhalom­­battai FC 1-3 (0-1), TFC-Ceg­­léd-Komáromi FC 6-4 (1-1), Ka­posvári Rákóczi FC-Contimex- Tiszaúj­városi FC 1-0 (0-0), Rá­kospalotai EAC-BKV Előre 0-2 (0-1), Videoton FCF-Komlói Bá­nyász 3-0 (2-0), Diego FC Dabas- BVSC 0-1 (0-1), 111. kerület-De­­mecser FC 3-3 (0-2), Kecskeméti FC-Matáv SC Sopron 1-2 (0-1), Csepel SCA-Szolnoki MÁV­­Neusidler 1-1 (1-2). 2000. ÁPRILIS 25., KEDD Féltucat fürdővárosi gól Dunakeszi Kinizsi-Gyulai Termál FC 2-6 (1-3) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Dunakeszi, 200 néző. V.: Farmos. Dunakeszi: Takács - Juhász (Schimdt) - Pánczél, Lénárt - Zsilovszky, Szabó (Dömötör), Szuhai, Velényi, Szilvási - Porubszky, Kis-Orbán (Körösi). Edző: Ratkai László. Gyula: Steigerwald - Nagy I. A. - Resetár, Kovács P. - Vágner, Tamási, De­ák (Gajdács), Papp, Lévai (Vancea) - Boruzs (Ekker), Árgyelán. Edző: Dávid Imre. 8. p.: Lévai a térfél közepéről indí­totta Argyelant, aki kapásból a kapu­ba passzolt, 0-1. 14.p.: Egy védőkről lepattanó lab­dára Árgyelán csapott le, átemelte a kifutó kapuson és az üres kapuba gu­rított, 0-2. 25. p.: Árgyelán emelt Deák elé, akit a tizenhatoson belül a védők elsodortak. A megítélt tizenegyest Árgyelán értékesítette, 0-3. 33. p.: Hazai szöglet után Zsihovszky fejelt a kapuba, 1-3. 53. p.: Papp futott el a jobb ol­dalon, beadását Árgyelán kapura fejelte, de Takács bravúrral men­tett. 58. p.: Szilvási szögletét Steiger­wald a mezőnybe öklözte, Velényi érkezett és egyből a gyulai kapuba lőtt, 2-3. 60. p.: Zsihovszky 25 m-es lövését Steigerwald bravúrral védte. 76. p.: Árgyelán futott el a jobb ol­dalon, beadását Tamási kotorta a há­lóba, 2-4. 84. p.: Vancea ugratta ki Árgyelánt középen, lövésébe Takács még bele tudott ütni, de a hosszú saroknál érke­ző Kovács P. a kapuba passzolt, 2-5. 86. p.: Tamási indította mesterien Ekkert, aki a kifutó kapus mellett el­húzta a labdát és az üres kapuba gurí­tott, 2-6. Az első félidőben huszonöt perc leforgása alatt a jól játszó Gyula há­romgólos előnyre tett szert, ám egy szöglet után a Dunakeszi még a szü­net előtt szépített. A második játék­részben a hazaiak rövid ideig még szorossá tudták tenni a meccset, de ezután a vendégek gyorsan eldöntöt­ték a három pont sorsát. Összességé­ben a jobb erőkből álló fürdővárosi gárda megérdemelt győzelmet ara­tott. Ratkai László: - Az első két po­tyagól és a tizenegyes ellenére a het­venedik percig élt bennünk a remény, de sajnos a fizikálisan jobb Gyula el­len nem tudtuk döntetlenre hozni a mérkőzést. Dávid Imre: - A második félidő­ben egy kicsit magunkra hoztunk az ellenfelet, de az utolsó húsz percben sziporkázó játékkal egyértelművé tet­tük a mérkőzést. Jók: Takács, Zsihovszky, Szil­vási, ill. Tamási, Resetár, Ár­gyelán. K. A. FC Hatvan-Gyomaendrődi BSE 1-1 (1-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Hatvan, 500 néző. V.: Nagypál. Hatvan: Szalontai - Holmer - Kratofil, Prohászka - Tóth P. (Molnár), Buzma, Claude, Debreczeni (Gohér G.), Kovács Z. - Szentgyörgyi (Andó), Tóth N. Edző: Gohér János. Gyomaendrőd: Baráth - Gebri - Szántai (Csán), Nagy L. - Diczkó - Nagy T., Sindel, Hídvégi, Nagy M. (Szakálos) - Berki (Pin­tér), Mester. Edző: Pisont András. 5. p.: Diczkó a tizenhatos vonalán ütközött Tóth Norberttel, s a játékve­zető nagy meglepetésre tizenegyest ítélt. A büntetőt Szalontai a kapu kö­zepébe vágta. 14­. 43. p.: Nagy M. átemelte a lab­dát az ötös sarkán álló Holtneren, aki kézzel beleütött a játékszerbe, de a játékvezető sípja ezúttal néma maradt. 45. p: Kratofil második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott. 51. p.: Sindel remek indítását a csereként beállt Osán a kaputól 8 m­­re átvette, majd jobbal a jobb sarokba lőtt, 1-1. 65. p.: Sindel ezúttal a jobb oldal­ról végzett el szabadrúgást, a középre lőtt labdát Berki a kapunak háttal áll­va a felső lécre rúgta. 90. p.: Óriási kavarodás támadt a hazai kapu előtt, a gólvonaltól 3 m-re álló Sindel és Diczkó egymást zavar­ta, így az önfeláldozóan közbevetődő Holtnerről a mezőnybe vágódott a já­tékszer. A vendégek végig irányították a játékot, mind védekezésben, mind tá­madójátékban jobbak voltak ellenfe­lüknél és a mérkőzés képe alapján győzelmi lehetőséget szalasztottak el. A hazaiak támadójátéka a volt Vasas­futballista, Claude tudására épült, de ő ezen a találkozón a keményen és agresszívan küzdő Hídvégi mellett nem sok lehetőséget kapott. A jogos kiállítás után a Barátság beszorította a hazaiakat és nem sok hiányzott a bra­vúrhoz, amely csak azoknak lett vol­na meglepetés, akik nem látták a mér­kőzést. Gohér János: - Egy gól és más semmi. Pisont András: - Gratulálok csa­patomnak, minden tekintetben felül­múltuk az ellenfelet és sokkal köze­lebb álltunk a győzelemhez, amit sze­rintem meg is érdemeltünk volna. Sajnálom azokat az embereket, akik kemény kritikával illették a csapat és az én munkámat. Érdemes lett volna nekik ezt a mérkőzést is megnézni. Jók: Claude, ill. Nagy L. (a me­zőny legjobbja), Hídvégi Gebri, Diczkó, Sindel, Gyuricza János Az NB I-es bajnokság állása Az NB II-es bajnokság állása További eredmények: Kunszentmártoni TE-Palotás SC-Fót 1-3, Jászberényi Vasas SE-Kazincbarcikai SC 2-0, Ka­locsai FC-FC Eger 0-2, Monor-Ilzer SE-Nyírbátori FC 1-1, Kiskőrösi FC-Kiskunfélegyházi TK 3-0. 1. Videoton FCF 28253 -73-11 78 1. Kiskőrös 22 155 2 41-19 50 2. Matáv Sopron 28 185 5 63-20 59 2. Kunszentmárton 21 135 3 43-20 44 3. BKV Előre 28 166 6 49-22 54 3. Eger 21 141 6 47-25 43 4. Békéscsaba 28 157 6 42-26 52­­­ 4. PLC-Fót 21 116 4 32-20 39 5. Kecskemét 28 144 10 40-28­ 5. Monor 21 106 5 36-22 36 6. Dunakeszi 27 127 8 41-34 43 6.Jászberény 21 102 9 32-19 32 7. Kaposvár 28 127 9 25-25 43 7. Nyírbátor 218 8 5 30-26 32 8. III. Kerület FC 28 126 10 39-45 42 8. Borsod Volán 217 9 5 27-21 30 9. TFC-Cegléd 28 117 10 44-41 40 9. Gyula 228 6 8 27-29 30 10. Százhalombatta 28 116 11 40-31 39 10. Kazincbarcika 215 7 9 23-32 22 11. Szolnok 27 12 3 12 45-51 39 11. Hatvan 225 7 10 25-37 22. 12 BVSC 28 10 8 10 40-37 38 12. Kalocsa­ 225 7 10 25-42 22 13. Tiszaújváros 28 10 8 10 33-33 38 13. Dunakeszi 225 4 13 34-44 19 14. Komló 289 8 11 35-40 35 14. Gyomaendrőd 222 6 14 12-40 12 15. Hajdúszoboszló 289 5 14 37-54 32 15. Kiskunfélegyháza 222 3 17 17-559 16. REAC 28 102 16 32-57 32 17. Demecser 284 10 14 31-52 22 Az élen minden maradt a régiben BUDAPEST - A labdarúgó PNB 28. fordulójában az alábbi eredmé­nyek születtek: MTK Hungária FC-Zalahús ZTE FC 3-1 (1-1). Hungária krt., 1500 néző, V.: Hajdó. Gólszerző: Buzsáky (20.), Kenesei (65. - 11 - esből), Gusatu (85.), illetve Szabó II. (36. - 11-esből). Lombard FC Ta­tabánya-Ferencvárosi TC 2-1 (1-0). Tatabánya, 6000 néző. V.: Hanacsek. G.: Vincze I. (36.), Hornyák (68.), illetve Horváth (60., 11-esből). Vác FC-Győri ETO FC 1-4 (0-0). Vác, 600 néző. V.: Szarka. G.: Havrán (81.), ill. Baumgartner (52.), Balla (70., 76., 87.). Diósgyőri FC-Haladás 1-1 (0-1). Diósgyőr, 3000 néző. V.: Bede. G.: Frinza­­(52.), ill. Kaj (43.). Kiállítva: Frinza (Diósgyőr, 73.). Dunaferr SE-Pécsi MFC 3-1 (2-0). Dunaújváros, 4000 néző. V.: Puhl. G.: Zavadszky (4.), Nagy T. (15.), Nicsenko (88.), ill. Puskas (91.). Nyírség-Spartacus FC- Vasas Danubius Hotels 0-2 (0-1). Nyíregyháza, 6000 néző. V.: Hanyecz. G.: Szili (25.), Herczeg (91.). Újpest FC-Kispest-Honvéd FC 04­. Szőnyi út, 1500 néző. V.: Arany. A bajnokság élcsoportja: 1. Du­najén­ SE 61 pont, 2. MTK Hungária FC 53, 3. Vasas DH 52, 4. Lombard FC Tatabánya 46, 5. Debrecen VSC 40.­ BÉKÉS .MEfIVEI NAP refüm­ kommunikációs wm partnerünk__r~-I3r­ e-mail: bmnap@elender.hu www.bmnap.hu Igazgató-főszerkesztő: dr. Kőváry E. Péter • Felelős szerkesztő: B. Sajti Emese és Igriczi Zsigmond • Lapszerkesztő: Nagy Ágnes • Sportrovatvezető: Ballulya Mihály • Fotórovat-vezető: Fazekas Ferenc • Tervező szerkesztő: Bacsa András • Kiadó: Körösi Napvilág Kft. Felelős kiadó: a kft. ügyvezető igazgatója • A reklámiroda vezetője: Csók Ilona • Szerkesztőség és reklámiroda: 5600 Békéscsaba, Teleki u. 6. • Telefonszámok: Szerkesztőség (66) 443-530, 443-531. Fax: (66) 444-530. Reklámiroda: (66) 442-244. Hirdetésfelvétel: 5600 Békéscsaba, Szabadság tér 1-3. Telefon/fax: (66) 443-554. Hirdetésfelvétel: Primus-Népszabadság Média-képviseleti Kft. 1034 Budapest, Bécsi út 122-124. Telefon: 250-1680. Fax: 168-9857. Felelős vezető: László Éva médiamenedzser. Terjeszti a Magyar Posta Rt. Szegedi Igazgatósága, Köröshír Hírlapkereskedelmi Kft. Szolnok. • Előfizetési díj: fél hónapra: 445 forint, egy hónapra 890 forint, negyedévre: 2670 forint, fél évre: 5340 forint, egy évre: 10 680 forint. A Népszabadság Békés megyei előfizetői számára 255 forint. Készül: Szolnok Nyomda Kft., Szolnok. Ügyvezető igazgató: Gebhard Tamás. ISSN 1218-4802 Sportrovat ügyelet: (30) 207-5473