Békés Megyei Hírlap, 2000. április (55. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-25 / 96. szám

14. oldal - 2000. Április 25., kedd 1 S PORT■ Kiesési rangadót nyertek a vendégek Herz-FTC ll-Gynlai SE 23-31 (12-15) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Budapest, 150 néző. V.: Pokrán, Rákóczi. Gyula: LOVÁSZNÉ — Bodzás 1, Zsákai 4, CSENKIJ. 11, Hajdú 2, Medvegy 5, CSENKICS. 5. Cs.: Lovas (kapus), Dávid, Nemes 1, Bolla 3, Major Á. Edző: Szabó Kár­oly. Az ellenfél legjobb dobói: Wolf 7, Kamper 5. Kiállítások: 4 ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/2, ill. 2/2. Pypszprrr­dig kijátszották a helyzeteket, így -------------------------------------­— a 17. percben 8-3-ra vezettek. A A gyulaiak 5+1-es vegyes védeke- játékrész folytatásában tartotta réssel kezdtek, Nemes pedig kő­­előnyét a fürdővárosi gárda, így verő emberfogással kísérte háromgólos gyulai vezetéssel rá­ Wolfot. Fegyelmezetten védekez- vült a félidő. Szünet után nagy tek a vendégek, támadásban pe- lendülettel kezdett a Fradi, több­ NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Újkígyós, 300 néző. V.: Marsi, Szilágyi. Újkígyós: KOPÁNYI — Harangozó V. 1, Feke­te 3, VÖRÖS 9, Szabó, Unyatinszki 2, Korcsok 4. Cs.: Szikora (kapus), POCSAI 8, Harangozó B. 2, Hovanyecz, Glembóczki, Jarabek. Szakmai igazgató: Ruck László, játé­kos edző: Vörös Árpád. Az ellenfél legjobb dobói: Borda 7, Erdélyi 5. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4. Újkígyós jó húzásnak bizonyult, a zárások­-------------------------------------- ból Vörös rendre betalált, így a „Szokásához” híven gyengén félidő végén már csak egy góllal kezdett a hazai csapat, az 5. perc- vezettek a vendégek. Fordulás­ben 3-0-ra vezetett a Martfű. A­ztán felváltva estek a gólok, majd folytatásban negyedóra után­­a­ a félidő közepén erősítették a ha­lált magára a kígyósi gárda, ekkor zigazdák, és az 50. percben már Pocsai és Glembóczki beállítása 24-21-re vezettek. Néhány fár­szor is felzárkóztak két gólra (38. p.: 16-18). A vendégek rendezték soraikat, ismét magukhoz ragad­ták a kezdeményezést és jó játék­kal a több hétméteres hibázó fő­városiak ellen magabiztos győzel­met arattak. A kiesési rangadón szerzett két ponttal a gyulaiak megelőzték a zöld-fehéreket. Szabó Károly: - A múlt fordu­lóhoz hasonlóan jó csapatjáték­kal szereztük meg a számunkra fontos pontokat. ■ és a játékvezetői ítélet felhozta a Martfűt, akik az 56. percben 26- 27-re fordítottak. A hajrában Kopányi bravúrt bravúrra halmo­zott, és három másodperccel a le­fújás előtt Harangozó Balázs sze­rezte meg a hazaiak győztes gól­ját. Nagy küzdelemben némi sze­rencsével gyűjtötte be a két pon­tot a Újkígyós Csaba KC. Vörös Árpád: - Tipikusan olyan mérkőzés volt, amelyen kö­telező győzelmet várt mindenki, s tudjuk, ezek a legnehezebbek... Újkígyós Csaba KC-AKK Martfű 29-28 (15-16) A házigazdák nyerték a pontversenyt Mezőgazdasági tanulók nemzetközi sportvetélkedője Békés Az idén a Békési Farkas Gyula Mezőgazdasági Szakképző Inté­zet és Gimnázium rendezte meg a szakmához tartozó intézmények nemzetközi sportversenyét. Az idén nagy fölénnyel a házigazdák bizonyultak legjobbnak a 10 csa­pat - köztük erdélyi és szlovák is­kolákból érkezettek — négy sport­ágban kiírt küzdelemsorozatán. Több kü­löndíjat is átadtak a két­napos vetélkedő során. A megyei sportintézet különdí­­ját Kétegyháza, Békés városét Ko­lozsvár kapta. A Püski Sándor gra­fikusművész által felajánlott alko­tást a pontversenyben első béké­siek helyezhetik el vitrinjükben. Eredmények. Atlétika: (Fiúk, lá­nyok együtt) 1. Békés 86, 2. Ivánka (szlovák) 54, Kétegyháza 47 pont. Lab­darúgás (fiúk): 1. Kétegyháza, 2. Elek. Kézilabda (lányok): 1. Békés, 2. Gyomaendrőd. Duatlon. Fiúk: 1. Bé­kés, 2. Ivánka, 3. Székelyudvarhely. Lá­nyok: 1. Békés, 2. Mezőhegyes, 3. Szé­kelyudvarhely. Pontverseny. Fiúk: 1. Békés 55, 2. Mezőhegyes, Ivánka, Gyo­maendrőd 35-35. Lányok: 1. Békés 73, 2. Ivánka 45, 2. Gyomaendrőd 38. Ösz­­szesítve: 1. Békés 128, 2. Ivánka 80, 3. Gyomaendrőd 73, 4. Kétegyháza 69, 5. Mezőhegyes 68, 6. Elek 34 ponttal. ■ David Coulthard győzött SILVERSTONE A brit David Coulthard elmúlt évi sikere után ismét megnyerte a Forma-1-es Brit Nagydíjat. Mö­götte Mclarenes csapattársa, a finn Mika Häkkinen végzett, a harmadik pedig az összetettben továbbra is magabiztosan vezető német Michael Schumacher lett Ferrarijával. A Brit Nagydíj (60 kör, 308,356 km) végeredménye: 1. Coulthard (brit, McLaren-Merce­­des) 1:28:50,108 óra (208,266 km/ó átlagsebesség), 2. Häkkinen (finn, McLaren-Mercedes) 1,477 mp hátrány, 3. M. Schumacher (német, Ferrari) 19,917 mp h., 4. R. Schumacher (német, Williams- BMW) 41,312 mp h., 5. Button (brit, Williams-BMW) 57.759 mp h., 6. Trulli (olasz, Jordan-Mugen- Honda) 1:19.273 perch. B A brit David Coulthard az élen fotó: amber pr Gyepes Zsolt országos hegyi bajnok A gyulai Gyepes Zsolt, aki ebben az évben pécsi szí­nekben versenyez és Olasz­országban készül, a hét vé­gén megnyerte az ifjúságiak mezőnyében az országos ke­rékpáros hegyi bajnokságot. Miskolc—Bánkút Szombaton a Miskolcról Bánkút­ra vezető 21 és fél kilométeres tá­von rendezték meg az idei orszá­gos, kerékpáros hegyi bajnoksá­got. A viadalon az ifjúságiak me­zőnyében a gyulai Gyepes Zsolt érkezett elsőként a célba, klubtár­sa, a pécsi Ábrák Norbert előtt. A siker után az újdonsült bajnok a következőket mondta: - Egy héttel ezelőtt érkeztünk haza társaimmal együtt Olaszor­szágból, ahol nagyszerű körül­mények között készülhettünk az idei versenyidényre. A pálya ez­úttal könnyebb volt, mint tavaly, ám rendkívül rossz minőségű, sok volt a kavics, ezért nagy fi­gyelmet igényelt valamennyiünk­től. A bajnokság megnyerése után ismét Olaszországban ké­szülök, majd április 28-án egy rangos, négynapos itáliai viada­lon, a Giro de Toscanán állok rajt­hoz. Május elején egy görögor­szági háromnapos megmérette­tésre indulunk, majd ezt követő­en több hazai versenyen mérhet­jük le, hogy mennyit fejlődtünk Olaszországban. otthonra vágysz? Akkor álmodj szépeket! Mert az álmok most valóra válnak! o­tthont magadnak O­tthonteremtő Hitel az elé! és partn o tth°ntér ,övo, ■'TUIIJ /ytJ 11 Rt . “ Rt* A* el*o hátul aló bunk y jaíz'j.1. RADIO \m‡K • sixh.noi; nőni; mii menüt • ¡:m­it II M­II ITC KI SÍI • JOHNNY IXMiAN • MAKVINOAMI • Ml ÍJA • Ml N AT WOKK TUN SÍI AKI» • TOTO • WHAM l­ A\ l S I IÍWAKT & CANDY Dl I I I K J Mas, Dupla CD-n és dupla kazettán már a boltokban