Magyar Bridzsélet, 1936 (4. évfolyam, 1-13. szám)

1936-01-01 / 1. szám

Érdekességek a DSC-versenyről. Sok jó bridzsező elfér kis helyen, iga­zolja a Sportverseny. 22 csapat adta le nevezését a sport­egyesületek bridzscsapatbajnokságának versenyére, melyet, mint tavaly, az idén is a Duna Sport Club rendezett meg December 14-én 7 órakor kezdődött az izgalmas verseny, melyben különösen a selejtező mérkőzések során egyik meg­lepetés a másikat érte. Legnagyobb szenzáció a rendező egyesület csapatá­nak elhullása volt a porondon. Az MTK- tenniszezők csapata magas pontszámúan győzött a DSC-I. ellen, hasonlóképen a MAC csapata sem került tovább. A ren­dező egyesületet legfeljebb a DSC. II. eredményes szereplése vigasztalhatta meg, akik a végig kitűnően játszó Unió­­csapat (Sátori, Darvas, Michel, Mik­lós, Vándor, Wessely) mögött a máso­dik helyet foglalták el. Izgalmas légkörben játszódtak le a döntő mérkőzései. Csodálatosképen a zsűrinek meglehetősen sok munkája akadt. A verseny legfantasztikusabb partija egy négy pikkes játszma volt, mely az Uniónak az MTI I­II. csapata elleni mez- A „Magyar Bridzsélet" versenysorozata Újabb kedvezmények előfizetőinknek 1936. január 14-én este, 9 órai kezdet­tel Országos páros versenyt rendezünk előre kiosztott lapokkal. Lejátszásra kerül: 16 válogatott, rend­kívül érdekes és tanulságos leosztás. A játszmák összeállítását legkiválóbb baj­nokjátékosaink: Dr. Farkas Mihály, dr. Hild Jenő és Leitner Ferenc urak végez­ték szerkesztőségünkkel karöltve, — megfelelő körültekintéssel és kitűnő szaktudással. A verseny megtartható úgy Budapes­ten, mint vidéken, ahol legalább 8 pár jelentkezik. Díjat kapnak: Ezüst dísztárgyat személyenként P 40.— értékben vagy készpénzben: I. Az abszolút győztes pár az Észak— Dél vonalon. II. Az abszolút győztes pár a Kelet— Nyugat vonalon. Emlékérmet: III. Az egyes mezőnyök helyi győztes párja az Észak—Dél vonalon. IV. Az egyes mezőnyök helyi győztes párja a Kelet—Nyugat vonalon. Nevezési díj: P 2.50 személyenkint. A Magyar Bridzsélet előfizetői részére: P 1.50 megfelelő igazolvány felmutatása el­lenében. A verseny, amely még aznap befejező­dik, legalkalmasabb mód arra, hogy a „Magyar Bridzsélet”-nek kiterjedt elő­fizetői tábora az egész országban egy és ugyanazon időben versenyezhessen egy­mással a legreálisabb alapon. Felkérjük azokat az előfizetőinket, akik a versenyen résztvenni kívánnak és kedvezményükre igényt tartanak, hogy szándékukat a Magyar Bridzsélet ki­­adóhivatalának, Bp. V., Klotild­ utca 4., esetleg levelezőlap útján idejekorán be­jelenteni szíveskedjenek, hogy a meg­felelő, külön e célra kiállított igazolvá­nyokat postán elküldhessük. Bővebb felvilágosításokkal kiadóhiva­talunk szolgál. A játszmák analízisét legközelebbi szá­munkban fogjuk közzétenni. A verseny tanulságos, fokozza a részt­vevők játéktudását és helyes útra te­reli a játékosok gondolatmenetét. 6