Bridzs-élet, 1967 (9. évfolyam, 1-12. szám)

1967 / 1. szám

vesszük, hogy kör figuráinak értéke a káró kontrakt szempontjából nem volt egyértelműen értékelhető. A szlem mindenesetre 4:0-ás adóleosz­tással is bukhatatlan. A „Rámá”-ban a dánok más út­vonalon akadtak el: Nyugat itt pon­tosan bemutatta laperejét, így a fe­lelősség főleg Keletet terheli. Kevéssel később Moller és Ipsen ezt a lapot kapta a Nyugat—Kelet vonalon: A T 6 K 3 K ® T Ny_K A D 5 7 AT842 AKBT5 632 Nyugat Kelet 1 káró 2 treff 2 szán 3 kör 4 treff 6 treff Egyszerűen — és pontosan. Moller az adószín kedvező fekvését kihasz­nálva könnyedén ütött 13-at. A „Rá­­má”-ban a „Kis római treff” rend­szer sorozata hamar megrekedt: 1 káró 2 treff 2 szán 3 szán Ezzel a dánok már 34:17-re vezet­tek. Az első félidőben D’Alesio még elbukott egy impasszos nagy szlem­­mel, és a dánok a szünetben 66:17-re vezettek. Végeredményben az ola­szok 69:52 arányban alulmaradtak. A harmadik napon folytatódtak a vaskos meglepetések. Franciaország 7:1-re vesztett Hollandia, Olaszor­szág 7 :1-re Svédország ellen. Az an­gol nők 6:2-re kikaptak Norvégiá­tól, ugyanakkor az újonc cseh nők már a harmadik győzelmüket arat­ták. Ezek után az esti fordulóban a francia—olasz mérkőzést zsúfolt né­zőtér előtt játszották. Az izgalmat érthetően fokozta az a körülmény, hogy a két délutáni vesztes közül az egyik újabb veresége esetén egy idő­re búcsút mondhatott az élcsoport­nak. Svajc és Boulanger szerencsétle­nül licitálták az alábbi lapot: 86 A B 9 5 A T 8 3 K 9 7 6 D 8 7 K B 5 3 A T 3 2 9 Észak Dél Svarc Boulanger — 1 pikk 2 treff 2 káró 2 pikk passz Boulanger vitézül megharcolt a nyolc ütésért, de a másik teremben Belentani 1 kör indulását partnere gémre emelte, és a kedvező elosztás folytán teljesített. A második félidőben mindkét csa­pat 4 pikket játszott az alábbi la­pokból : K 9 8 6 5 A D 4 3 B­T?_n A 8 4 3 ADBT4 9 52 93 AT Zárt terem Észak Dél 1 káró 1 szán 2 pikk 3 pikk 4 pikk passz Nyílt terem Észak Dél 1 pikk 2 kör 2 pikk 3 treff 3 káró 4 pikk passz Ez olyan leosztás, amelyben vagy nagy szlemet, vagy csak gémet kelle­ne licitálni. A második félidőben egyre csök­kenő olasz vezetés után a zárt te­remben a világbajnok pár érthetet­len licitsorozattal fordította meg a mérkőzést az ellenfél javára. 3 AKD976 A B 7 5 4 3 2 ^_n — A­D 6 4 B 3 2 5 A B 7 3 Dél Észak Paris D’Alesio 1 treff 2 káró 3 pikk 4 kör 5 káró 5 kör 5 pikk 6 kör passz 5