Československý Šport, apríl-jún 1968 (XXII/78-152)

1968-04-01 / nr. 78

vr Žilina opäf v prvej sedmičke Bohemians ako vymenení BOHEMIANS—VSS 2:0 (2:0) 7000 divákov. Rozhodca Ře­hák (Mácha. Vokurka). Strelci: Jarabinsky (8). Fin­­dejs (30). A Bahemians: Šedina — Ho­rák. Růžička. Valent. Novák — Packert, Findejs — Ivančik, Savko (83 Bohatý), Jarabinsky. ~ Kolman. — A VSS: Švajlen — Plvarník, Z Bomba. Desiatnik, Jutka — Šo- E moši, Daňko — Hohoiko (46 Z. Mravec). Strausz, Scherer, Z Boros. Tréner Jačiansky povedal po zá­pase: „Hrali výborne' Tvrdím, že Bohemians má veľa smoly. Nie sú v lige najhorším mužstvom, sú oveľa horšie.“ Celý prvý polčas museli VSS dr­žať ohromný tlak zeleno-bielych. dirigovaný skvele disponovaným Flndejsom a podporený ohromnou chuťou všetkých háčov domácich! V 8. minúte kopal Horák trestný kop, jeho nádherný center Jarabin­­ský premenil hlavou v gól! Potom v 30. minúte po nádhernej kombi­nácii Savko — Jarabinsky — Fln­­dejs padol druhý gól. Tretí gôl nebol, lebo hoci bola lopta v sieti, Rehák posúdil ofsajd. Scherer mal možnosť vyrovnať, keď v 14. minúte išiel sám na brá­nu. ale strelil vedľa. V druhej polovici akoby sa Bo­hemians boli báli o výsledok, ne­verili sami sebe. Navyše silný vie­tor a občasný dážď ovplyvnili hru, v ktorej zase Košičania prinášali viacej vzruchu. J. KOTLAND sa dostane mužstvo kú streľbe, Viktor je čarodejníkom, ktorý hra­vo rieši aj najťažšie situácie. Dukla verila vo svoju magickú silu obrany. Drobila úsilie súperov, rafinovaná hra zdržovania útočila na nervy Trnavčanov, Individuálna schopnosť motať sa s loptou sem­­tam užierala na snahe, vyvolávala dojem bezvládnosti, bezmocnosti, cítilo to aj obecenstvo, vylievajúce si zlosť na rozhodcoch, reagujúc na každý najmenší náznak neprospe­chu ako na vrcholnú kriví u. Trnave sa nedarilo meniť rytmus, vyskúšaná a preverená rýchla kom­binácia sa postupne stávala ne­uskutočniteľným snom a len Do­biáš nekapituloval. Drel sa do úmo­ru, nadchýňal ostatných. Iba náhoda, futbalový zázrak v podobe jedenástky by bol prelomil psychicky i fakticky silnú hrádzu Dukly. Jedenástka prišla. Adamec doká­zal svoje kvality, keď ju kopol do „nezvyčajného“ ľavého rohu a tým oklamal Viktora. Vytúžený gól padol z neba. Pre Trnavu znamenal mannu, pre Duklu oheň a siru. Nezáviďme rozhodcom! J. NOVAK Tepliciam unikla remíza LOK. KOŠICE—TEPLICE 1:0 (1:0) — 8000 divákov, rozhodovali: = Špoták — Midriak, Smejkal. Z Strelec: Moder (42). — A Lokomotiva: Holeš — Z Knapp, Urban, Luža. Sloslarlk, E — ing. Hájek, Kaššai — Snir, ~ Moder, Ondó, Hajdina. Z A Teplice: Sedláček — Stibor, Z Myslivec, Setinský — Novák, E Vítů — Vojta, Kantor, Jílek, Z Hoffmann, Stratil. Strelecká kríza v košickej Lo­komotíve naďalej trvá. Pritom mužstvo stále hrá lepšie vonku ako doma. Je sice na 5. mieste tabuľky, ale druhé víťazstvo na domácej pôde slávila až v 16. ko­le, a to ešte s dosť veľkou dáv­kou šťastia. Prvú gólovú šancu si vypracovali hostia hneď v prvých minútach, ale potom šance mali už len domáci. V 11. min. Ondo prenikol do pokutového územia, zmocnil sa už takmer stratenej lopty, no prehodil nielen vybeh­­nuvšieho Sedláčka, ale aj jeho prázdnu bránu. V 3Í. min. sa vy­znamenal Holeš a hneď potom no­váčik Lokomotívy, Hajdina nepre­menil gólovú šancu. Tlak Košiča­nov na teplickú bránu priniesol úspech až 42. min. Lopta sa ko­túľala v pokutovom územi vedľa Hájeka, Ondu aj šnfra, ale ani je­den sa neodhodlal k streľbe. Na­pokon v najnevýhodnejšom posta­vení stojaci Móder prudko vystre­lil a lopta zakotvila v sieti. Po prestávke hostia prešli' z obran­nej taktiky a spomaľovania hry do otvoreného boja, predviedli niekoľko veľmi pekných akcií a Stratil mal tri gólové šance. Dva­krát v poslednej chvíľke aj s is­tou dávkou šťastia zachránil Ho­leš, raz sa lopta odrazila od žrde. Hostia boli v druhom polčase lep­ší a mohli dosiahnuť remízu, pravda, mohli aj prehrať trojgólo­vým rozdielom. Zásluhou domá­cich v prvom a hosti v druhom mal zápas dobrú úroveň. Až na unfair zákrok Slosiarika bolo to fair-play. Rozhodca Špoták viedol stretnutie veľmi dobre, aj keď pred koncom nepotrestal faul Se­­tlnského na Šnlra v pokutovom území. V. CiNTALAN Na Viktora len jedenástka TRNAVA—DUKLA 1:0 (0:0) E 10 000 divákov. Rozhodca Mit- Z rič (Kocman, Mach). Z Strelec: Adamec (86., 11 m). Z TRNAVA: Kozinka — Dobiáš, E Jarábek, Hagara, Zlocha — Hru- Z šecký, Kuna — Martinkovlč, E Švec, Adamec, Kabát. E DUKLA: Viktor — Čmarada, Z I. Novák. Čadek, Brumovský — Z Vacenovský, Geleta — Štrunc, P Knebort, Hudec, Nedorost. Druhé tohtoročné ligové stret­nutie v Trnave a kieho frasa! Zase nedokončené... Rozhodca Mitrič: „Po géle som dva razy vyzval hráčov Dukly, aby začali hrať. Dva razy odkopli loptu a vyslovili sa, že nebudú začínať. Nuž som stretnutie v 88. minúte odpískal.“ Co sa vlastne stalo? V 86. mi­núte telom zrazil Ivo Novák pre­nikajúceho Kunu a Mitrič nekom­promisne ukázal na biely bod. Dajme slovo skvelému branká­rovi Viktorovi, ktorý zachoval stá­le jasnú myseľ: „Nie, to nebola jedenástka! Táto istotne nie! Ak už bola, tak, hádam, za dve predchá­dzajúce ruky, ale toto? Viete, člo­vek bojuje ako lev. bránime sa zo všetkých síl a potom rozhodca zmárni rysujúce sa ovocie snahy!“ Mitrič na jeho slová reaguje: „Tie dve jedenástky neboH, boli to nastrelené ruky. Jedinú som dal za zrazenie v pokutovom územi.“ Nie je jedenástka ako jedenást­ka! Okolo tejto veci vznikajú naj­väčšie diskusie vtedy, ak zvrátia výsledok boja, ak fungujú ako „deus ex machina“, zrazu, nečaka­ne rozhodnú o boji. Na jednej stra­ne vyvolajú vzrušenie z úspešnosti, na druhej roztrpčenie, žiaľ, pocit krivdy. Dukla pociťuje žiaľ. srd, chcela dokonca odísť z ihriska, aspoň jej časť, lebo ... Lebo do konca zápasu chýbalo päť minút a dať Viktorovi gôl sa ukázalo byť nad momentálne sily Trnavy. Hostia hrali maximum fut­balovej ekonomiky: všetko, čo ma­lo nohy — bránilo. Príliš veľa nôh bolo na trnavské mužstvo okolo šestnástky. A Iba futbalový „bo­cian" Štrunc stačil nahnať hrôzy za jeden celý útok! Veď vo 4. a 9. minúte videli štyria zadáci Sparta­ka len jeho päty a s napätím sle­dovali, ako Kozinka zachránil! Úmorná, sizyfovská bola drina Trnavy. Temer stále na jednej po­lovici. proti valu poriadnych chla­pov, proti náhlej horúčave, proti vlastnej nepresnosti a s pribúdajú­cimi minútami aj s pocitom, že ak' Spartu zachránila žrď SPARTA—PLZEŇ 0:0 _ 13 000 divákov. Rozhodca Ma- 5 ťašovský (dr. Galba. Jindra). Z A SPARTA: Kouba — Se- Z menďák. Tichý, Táborský — E Bouška (66. Chovanec), Dyba ~ — Mráz, Jurkanln, Kvašňák, ^ Mašek, Vrána. S A PLZEŇ: Čaloun — Vácin, E Plass, Múdra — Štrunc, Mysli- Z veček — Michálek, Kamír, Z Herbst, Segmiiller (S8. Jozefo- E vič), Süss. Všetko vystihuje veta, ktorú po zápase povedal sparťanský tréner Ježek svojmu kolegovi Chobotovi z Plzne: „Áno, vy ste nastrelili aspoň žrď, my ani to nie.“ Napriek prevahe Sparty to boli hostia, kto­rí mali dve vyložené šance. V 55. min. unikol Segmiiller, poslal loptu povedľa vybehnuvšieho Koubu, ale bránu minul. V 82. min. sa do rovnakej situácie dostal Herbst po chybe Dybu, obhodil brankára, ale trafil žrď. Ústrednou postavou hosti bol brankár Čaloun, ktorý kryl celý rad ťažkých lôpt. Domáci mali počiatočný elán a boli handi­capovaní zranením Semenďáka a Tichého. Semenďák po obstrekoch zápas dohral. Tichého odniesli z ih­riska (asi natrhnutý sval) a na ihrisku sa už neobjavil. Hralo sa fair. J. FABINGER Vyhral Veselý-prehral Janoščin BANÍK OSTRAVA—SLÁVIA PRAHA 1:2 (1:0) — 20 000 divákov, rozhodovali: E Juna — Sarka, Matys. Z Strelci: Bartalský (43), Pet- E rovič (70 — 11 m), Tesař (77). Z Baník: Schmucker — Veče-E rek, Herot. Pišek (33. Sláde- Z ček), Janoščin — Jünger. On- E dák — Michálek, Poštůlka, Bar- E talský, Mička. E Slávia: Vošta — Šimek, Hll- Z debrandt. Smolík — Tesař, S Knesl, Kopecký — F. Veselý, — Hamar, Petrovič, Ziegler. V prvých minútach nik nepochy­boval, že oba body ostanú v Os­trave. Slávia (bez Lálu) sa nedo­stala cez polovicu ihriska, ale stre­ly ostravských útočníkov končili vedľa brány, alebo v rukách Voš­­tu. V 33. min. však unikol Hamar a prekonal Schmuckera. Rozhodca na čiare Sarka dodatočne signali­zoval postavenie mimo hry a hlav­ný gól neuznal. Pri akcii ostal na trávniku zranený Pišek a keď ho odniesli, nahradil ho Slédeček. V 41. min. bombu Ondáka Vošta iba horko-ťažko vyrazil na roh, o 2 minúty neskôr však nestačil chy­tiť strelu Bartalského, lebo mieri­la tesne k žrdi. Podobný bol obraz v druhom pol­čase. Baník ustavične útočil plný­mi silami, ale bezúspešne. V 47. min. bombu Bartalského zastavila žrď. V 60. min. unikol F. Veselý svojmu strážcovi Janoščinovi, vy­razil proti Schmuckerovi a ostrav ský brankár len pádom pod nohy zabránil gólu. Podobná bola situ ácia v 70. min., ale s iným kon com. Janoščin nestačil inak zasta viť Veselého ako podnožkou. Jasný pokutový kop a Petrovič vyrovnal na 1:1. Baník neprestával útočiť a usiluje sa o druhý bod. Márne. Naopak, Veselý v 77. min. opäť obišiel Janoščina, ba aj Schmucke­ra, prihral Tesařovi do čistej po­zície a bolo 2:1. Posledné minúty patria zúfalému, no márnemu ná­poru Baníka, ktorý konči pred veľ kým obdĺžnikom Slávie. P. PALME Zostavy kola A-MU2STVO Viktor Dobiáš Horváth Plass Semenďák Findejs M. Štrunc Kráľ Jokl Adamec Stratil B-MU2STVO Vencel Pivarník Staškovan Valent Mutkovič Hrdlička Ondák Fr. Veselý Szikora Bartalský Pažický Sp. N. Ves—Ostrava B 0:2 (0:1) Zverenci trénera J. Miškovského nepôsobili v jarnom úvode najlep­ším dojmom a preto zaslúžene podľahli ostravskej rezerve. Spi­šiaci hrali bez koncepcie. Vnútor­né trio — Petruľák, Köteles, Pri­­bylinec — stroskotávalo na vy­sokých zadákoch súpera, ktorí per­fektne ovládali hru hlavou. Bánik B produkoval technicky ľúbivú hru a ujal sa vedenia v 13. minúte keď nový muž v drese domácich Dr. Piršč dovolil Jar. Poštulkovi skórovať. Veľkú šancu na vyrov­nanie mal Pribylinec. no nepreko­nal výborného Jánoša. Po zmene strán hra bola nezaujímavá. Hos tia však trochu zapli pred záve rom a zvýšili Mžykom svoj ná­skok. Pred 4000 divákmi rozhodo­val Plavecký. A SP. N. VES: Brinik — Dr. Piršč, Jerga, Kessel, Dzureje, Cep ček, Molitor (od 46. min. Zajac), Korfanta, Petruľák, Pribylinec, Köteles. A OSTRAVA B. Jánoš — Barsch, Štverka, Jiskra, Žitnik, Korta, Mžyk, Čížek, Kniezek, Koš­­těl, J. Poštulka. R. HROMADA Začala sa jarná sezóna |V !■ skupine sa zrodilo najväčšie prekvapenie v P. Bystrici # Vojaci z B. Bystrice získali cen­ný bod, ale trochu im unikol Tatran # Súboj posledných vy­hral Gottwaldov # Pašiak chy­til jedenástku Prešov opäť s náskokom Jarná časť druhej futbalovej ligy odštartovala v nedeľu a hneď priniesla aj prvé prekvapenie, keď favorit v pozadí P. Bystrica pre­hral doma s VŽKG. čím hostia odplatili prehru z prvej polovice sú­ťaže. Radosť mali včera aj Prešovčania, lebo získali cenné víťaz­stvo na ťažkej pôde Michaloviec. Dukla B. Bystrica v Brne obstála pomerne dobre, no napriek tomu bude musieť doháňať malú stratu. V dolnej polovici sa toho zatiaľ veľa nezmenilo, no v strede tabuľky nastali zmeny. Po víťazstvách Ostravy B na Spiši a Nitry nad Slftvi­­nom si obe mužstvá polepšili postavenie. Třinec—Bardejov 0:0 Vyše 5000 divákov bolo zveda­vých, či posilnený Třinec bude hrať v odvetnej časti lepšie ako na jeseň. Spokojní >s hrou mohli byť len do polčasu, keď na Pa­­šiakovú bránu sa valil útok za útokom, no bardejovský brankár, ktorému dvakrát pomohla aj žrď, zostal neprekonaný. V. U. polča­se hra upadla do podpriemeru. S pribúdajúcimi minútami boli tři­­necki útočníci čoraz nervóznejší, lebo obrana hosti pracovala su­verénne. V závere sa zdalo, že o­­ba body zostanú predsa v Třinci. Pokutový kop, ktorý nariadil roz­hodca Batěk v 83. min za ruku Bálenta, však Pašiak vyrazil. A TŘINEC: Blin — Bújok, Hýl. Huťka, Škereň, Laclga. Malý, Sé­mán (od 62. min. Piteľ), Dudá, Krajčovič, Zbončák. A BARDEJOV: Pašiak — Bod­nár, Pospíšil. Pacosa, Bálent, Va^ šičkanin, Štalmach, Serafin, Koša, Mellška (od 75. min. Kacian) Hu­dák. E. MACHACZEK Michalovce—Prešov 0:1 (0:0) Východoslovenské derby prilá kalo na štadión v Michalovciach rekordnú návštevu vyše 5000 divá­kov. Z nich asi tretina bola z Pre­šova. Nečudo, veď išlo o dôleži tý duel. Zemplínu o udržanie sa v II. lige a Prešov potreboval as­poň bod k bojom o postup. Tomu podriadili zverenci trénera Rei­­mana aj svoju taktiku. Zabezpe­čovali obranu (Turčányi s č. 9 hral v strede obrany), no využili každú príležitosť k protiútokom. Mohutné povzbudzovanie i pomoc vetra s [fos obil i, že hráči z Prešo­va sa skôr našli a udávali tón hre. Postupom času síce prevzali iniciatívu domáci, ale zahodili čo sa dalo. V závere prvého polčasu ovládli pole opäť Prešovčania. A hneď v úvodných minútach prvé­ho polčasu úplne vyrazili dych do­mácim. V 46. min. po kope z ro­hu nikým nestrážený Jančula po­hodlne vsietil. Bola to jediná váž­na chyba domácej obrany. Veľkú príležitosť mal v 71. min. opäť Jančula, ale jeho únik Čisár vrh-nutím sá pôd nohy zlikvidoval. Prešov zvíťazil zaslúžene, pôsobil kompaktnějším dojmom, jeho si­la bola v obrane a vo vynikájú­­cej fyzickej pripravenosti. Rozho­doval dobre Nikl. A MICHALOVCE: Cisár — Ma­­ťaš, Nadzam, Mlhalik. Čevela. Ma­tej, Sokirka (75. Mikula), Kráľ, Chlebák. Hurčík, Gyömbér. A PREŠOV:.Červenán — Sem­­ka. Majernik. Ing. Pílka. Husár. Molnár. Dr. Velecký, Štefan, Tor­­čányi, Jančula. Bičkoš. J. SINCAK AC Nitra—Slovan B 3:1 (0:1) Ešte sa mužstvá nestačili ani dobre poobzerať po ihrisku a uká­­zať divákom, čo vedia, a už Slo­van viedol 1:0. Bolo to v 3. min.» keď domáci brankár vybehol na loptu centrovanú do voľného pries­toru, tá mu však vypadla z ru­ky a Laššo pohodlne vsietil prvý a, ako sa ukázalo, jediný úspech hosti. Domáci sa mohutným nápo­rom snažili o vyrovnanie, no bez­významné, lebo útočníci zahodili aj tie najvyloženejšie šance a aj obrana Slovana stála pevnt na svojich nohách. Ojedinelé útoky troch vysunutých útočníkov Slo­vana Bratislava B však aj tak na­robili veľa rozruchu pred domá­cou bránou. Až v druhom polčase sa podarilo futbalistom AC Nitra vyrovnať. Bolo to v 51. min. zá­sluhou Starkého. Ďalšie dva gó­ly pripojil v 68. min. Michálek a v 72. min. z 11 m kopu Polakôvič za ruku Janovjaka. Stretnutie vie­dol rozhodca Szabó. A AC NITRA: Medveď (75. Ács)' — Zekunica. Ižold, Porúbský, Po­­lakovič, Michálek, Rapan, Kra­tochvil, Štarke, Nagy, Solčan (45. Heinisch). A SLOVAN B: Sédllek — Fille, Janovjak. Hrivnák, šišolák, Čobej, Bizoň, Medviď, Határ. Laššo, Ur­ban (73. Hlavenka). J. HROMY GoHwaWov—Prievidza 2:0 (1:0) Do Gottwaldova sprevádzalo Ba­ník aj veľa fanúškov, ktorí vy­tvorili svojmu mužstvu skvelé prostredie. V samotnom stretnutí však hostia hrali dosť opatrne, ale na druhej strane využili kaž­dú možnosť k ohrozeniu Trojeko­­vej brány. Boli to hlavne Šaray a šefčlk, ktorí obstarávali streľbu, no ich pokusy zdiaľky skončili bezúspešne. Domáci mail viac z hry, obrana súpera však pracovala spoľahlivo. Nakoniec stačila chy­ba Ďurčeka pri rohovom kope. Ju­rán ho prehlavičkoval a Bužek do prázdnej brány pohodlne vsietil. Na všeobecné prekvapenie Gott­waldov sa uspokojil s jednogólo­vým náskokom a tak v h. polčase mali viac z hry Prievidžania. Na­skytli sa im aj šance, no šaray a uhliar zahodili aj tie najlepšie príležitosti. Keď sa zdalo, že sa na výsledku nič nezmení strelil Jurán pred koncom zápasu druhý gól. Pred 2500 divákmi rozhodoval Tábor. A GOTTWALDOV: Trojek — Petřík föd 46. min. Danzér). Má­čala. Klimeš. Tichý. Jugas. Za­pletal. Foltýn Jurán. Bužek, Droz­­dek. A PRIEVIDZA: fiurček — Daš­­ko. Obert. Kučera. Šaray. Uhliar, Szantav. Kasala. Ryšavý Šéfčik, Ing. Šalaga. M. OULEHLÄ (Dokončenie na 4. str.) Futbalová divízia Ouvertura s vylúčeniami Stretnutiami nedeľného 14. kola vykročila futbalová divízia do jarnej odvety. V jednotli­vých skupinách sa hralo takto: SKUPINA E Negatívnym znakom prvých jar­ných bojov boli tri vylúčenia: v Trenčíne poslal rozhodca z hracej plochy dubnického Sedlára a do­máceho Halana pre vzájomné oko­pávanie, v Lučenci nedohral pú­chovský brankár Tóth. Do Handlo­vej neprišiel delegovaný rozhodca, takže stretnutie viedol Breburda. Mužstvám z hornej polovice tabuľ­ky sa príliš neviedlo, na čele sa nič nezmenilo. Všetko signalizuje, že hlavne boj o záchranu bude veľmi tuhý. VÝSLEDKY — TABUĽKA Strojár Lučenec — Gumárne Puchov 2:0 (1:0), góly: Šulek a Szántó. Pred 400 íisákml rozho­doval Hudec. — Jednota Trenčín B — Spartak Dubnica SMZ 2:1 (1:0) — Halan, Jankech, resp. To­máš. 700 divákov, Kubovský. — Inter Bratislava B — AC Nitra B 0:0. 100, Turčan. — Iskra Parti­zánske — Spartak Trnava B 1:0 (1:0) — Hučko. 300, Kunst. Dukla Nováky — Elektrosvit Nové Zámky 2:1 (2:1) — Klajman, Ben­­ca — Hudák. 350, Karas. — TS Topoľčany — Strojár Detva 1:0 (1:0) — Ing. Gerhát. 500, Hlucháň. - Baník Handlová — CH Bratisla­va 0:0. 1500. Berburda. 11. ČH Bratislava 14 3 5 6 19:23 11 12. Lučenec 14 4 2 8 18:29 10 13. Topoľčany 14 3 3 8 14:24 9 14. Trenčín B 14 3 3815:29 9 SKUPINA F Šlágrom bol súboj Martina s Tre­­bišovom. Celok Strojárni zvíťazil 2:0 a znížil náskok vedúcich Tre blšovčanov na jediný bod. V šies­tich prípadoch zvíťazili domáci a iba Kežmarku sa podarilo získať body na pôde súpera. Túto skupinu charakterizuje veľká vyrovnanosť, v hornej polovici i na spodu ta buľky, kde majú štyri mužstvá po 10 bodov. VÝSLEDKY — TABUĽKA Iskra Lipt. Mikuláš — Lok. Koši­ce B 4:0 (2:0), góly: Husárik 2, Pišoja, Rosinský. 300 divákov, roz­hodca Augustin. — ZVL Kys. N. Mesto — Baník Podbrezová 4:0 (1:0) — Mužik 2. Milch, Slezák. 400, Bardiovský. — Strojárne Mar­tin — Slavoj Trebišov 2:0 (1:0) — Zeman, Karko. 2500, Ing. Lobotka. — LCH Humenné — Jednota Kež­marok 0:1 (0:0) — Olej. 600, For­­gáč. — Strojár Prakovce — Lok. Vranov 3:1 (1:0) — Jankovský 2 (1 z 11 m). Hodor — Kocúrek. 600, Čunderllk. — Baník Rožňava — Tesla Stropkov 2:1 (0:1) — Goga, Majoros — Berek. 500, Ono­­frej. — Spartak Snina — LVSD Poprad 1:0 (0:0) — Ferenc. 800, Liška. SKUPINA D ZKL Brno — Vsetín 2:1 (0:1), góly: Béhavka, Hotový, resp. Ma­les. Pred 800 divákmi rozhodoval Rychetský. — Otrokovice — ZJŠ Brno B 0:1 (0:0) — Bojda. 500 di­vákov, rozhodca Švec. — Sigma Olomouc — KpS Brno 1:1 (1:0) — Brückner — Kroupa. 1000, Krč. — OP Prostějov — Zel. Prostějov 1:2 (1:2). Uh. Hradiště — Dukla Olo­mouc 2:1 (2:1), Frýdek-Místék — Napajedla 3:1 (1:0), Bohumín — NHKG Ostrava 0:1 (0:1). SKUPINA A Humpolec — Mar. Lázně 1:0 (0:0), Dukla Tábor — Hraničiar C. Budějovice 6:0 (3:0), Lok. Plzeň — Ostrov 1:1 (1:1), ČSAD Plzeň — Sušice 2:3 (1:2), Tachov — Sokolov 3:1 (1:1), Strakonice — VS Tábor 0:1 (0:0), Písek — Pelhřimov 2:1 (1:0). SKUPINA B Žižkov — Teplice B 2:1 (1:0), Slávia Praha B — Üst! n. L. 0:1 (0:0), Vyšehrad — Hrdlovka 1:0 (0:0), Žatec — Děčín 0:2 (0:1). Moterlet — Kobylisy 2:0 (1:0), Břevnov — Litvínov 4:1 (1:Ó), Li­berec — Bohemians B 4:0 (2:0). SKUPINA C Kr. Dvůr — Trutnov 1:0 (0:0), Chrudim — Opice 4:1 (2:0), Hr. Králové B — Kralupy 4:0 (2:0), Ji­čín — Pečky 2:0 (1:0), Nymburk — Radotln 0:3 (0:0), Slaný — Ná­chod 1:1 (0:1), Kutná Hora - Be­roun 3:2 (1:1). 1. Handlová 2. Dubnica 3. Inter B 4. Púchov 5. Detva 6. Nové Zámk.v 7. Partizánske 8. Nitra B 9. Nováky 10. Trnava B 14 9 3 2 31: 14 8 4 2 28: 14 5 7 2 28: 14 8 1 5 19: 14 6 4 4 19: 14 5 4 5 22: 14 6 2 6 26: 14 4 5 5 26: 14 4 5 5 20: 14 5 2 7 23: 14 21 17 20 2117 25 17 13 16 16 14 24 14 26 13 23 13 22 12 1. Trebišov 2. Martin 3. Snina 4. Humenné 5. Poprad 6. Kys. N. Mesto 7. Kežmarok 8. Vranov 9. Podbrezová 10. Rožňava 11. L. Mikuláš 12. Košice B 13. Stropkov 14. Prakovce 14 9 1 14 8 2 14 8 2 14 8 1 14 8 1 14 6 3 14 5 5 14 6 3 14 6 2 14 4 2 14 3 4 14 2 6 14 4 2 14 4 0 4 26: 4 30: 4 22: 5 15: 5 27: 5 29: 4 17: 5 21: 6 19: 8 22: 7 13: 6 16: 8 18: 1016: 13 19 10 18 1318 13 17 25 17 15 15 17 15 25 15 16 14 32 10 19 10 28 10 37 10 28 8 1. NHKG 2. Žel. Prostějov 3. Vsetín 4. Frýdék-Mfstek 5. Bohumín 6. KpS Brno 7. Sigma Olomouc 8. ZKL Brno 9. Uh. Hradiště 10. ZJŠ Brno B 11. Dukla Olomouc 12. OP Prostějov 13. Otrokovice 14. Napajedla 14 9 4 14 9 3 14 9 2 14 6 6 14 7 2 14 5 5 14 6 3 14 5 4 14 5 4 14 5 1 14 5 1 14 2 4 14 2 2 10 14 2 111 27:0 22 30:16 21 29:13 20 21:15 18 24:13 16 19:15 15 20:27 15 30:23 14 20:20 14 16:24 11 15:29 11 17:28 8 13:33 6 17:35 5