Délamerikai Magyarság, 1931. július-szeptember (3. évfolyam, 106-118. szám)

1931-07-04 / 106. szám

4 \ ELSŐ Magyar Hentesüzlet­i Friss felvágottak, füstölt hús, papri­kás­ szalonna, detreceni, savanyú ká­poszta, mák, forma, élesztő, szilva­lekvár stb. stb. Mercado “LIBERTAD” Puesto 42 Bejárat: Charcas 1316 számnál. U. T. 44 Juncal 5164 yillamosösszeköttetés a Charcason: 20, 31, 31, 38, 50 és 95 sz. villamoskocsikon Fiók: PLAZA ONCE — PUESTO 4. ADAMECZ FERENCZ és NEJE -Délamerikai “Magyarság” 1931. július hó 4. S­PORT A Ferencváros sikerei Brazíliában Az első mérkőzés lefolyása - Egy döntetlen és az első vereség A Ferencváros szerencsés csillagzat alatt kezdte meg délamerikai túráját, mint múlt heti számunkban közöltük, a bemutatkozó mérkőzésen 3:2 arány­ban megverte a hazai pályán a riói csapatot, mivel régi legendás hírét megerősítette. Azóta — az elmúlt szombaton —egy eldöntetlent játszott (2:2) és egy mér­kőzést elveszített (0:1), ennek dacára ez elő ! Likvidál!! NEM SZAVAK — ARAK Figyeljen ide: "/előtt $ 29.­­$ 49.­­$ 3.25 2.25 12.90 15.­ 1.15 Gyermek­osztály: Felöltök 15 $-tól Teljes öltönyök 25 $-CDI Ingek 1 $ 50-töl Alsó ingek 1 75-töl Kalapok 9 $ 90-töl Cipők 11 $ 90-töl Nyakkendők 0.25-töl Ruha hosszú nadrág­gal $ 25.­ $ 46 Gyermek felöltő $ 15 $ 19. Kis ruha rövid nadrág­gal $ 7.90 $14. ION­CANGALLO y MAIPO mindeddig sikeresnek tekinthető a csa­pat szereplése és jogos várakozással tekint uruguayi, esetleg argentínai szereplései elé a délamerikai magyar sportközönség. A sajtó úgy Brazíliában, mint Ar­gentínában igen rokonszenvesen tár­gyalja a Ferencváros eddigi szereplé­sét s remélhető, hogy ez a jó vélemé­nyük később sem változik meg. * A Ferencváros első, győztes mérkő­zéséről a következő részletes tudósí­tást kaptuk a Sao Paolo-ban megjele­nő Délamerikai Magyar Újság sport­­rovat-vezetőjétől, Liki Jenőtől: * A Ferencváros világhírű csapata, — egy hosszú tengeri út után, aim két és félnapi pihenővel állt ki vasárnap délután a Fluminense csapata ellen. Ha igaz is, hogy a riói csapat az ot­tani bajnokság hatodik helyén áll,­­ mégsem becsülhető le az együttes tel­jesítőképessége. A Fluminense csapa­tából hiányzott a centerhall Fernando, Itt a Vasco csapatával elutazott s nem játszott Albino sem. A Fluminense csapata sohasem le­het komoly ellenfele a Ferencvárosnak Hogy mégis ki tudtak egyenlíteni, a­­mikor a zöld-fehérek már 2:0-r­a ve­zettek, annak csakis a Ferencváros já­tékosainak fáradtsága lehet az egye­düli oka. A fiúk már bizonyára hallották Rió­ban, hogy a Fluminensét 10:0, 14:0 és a többi gólaránnyal fogja a Fradi el­rakni s ebben látjuk mi a Fluminen­se kitűnő ellenállását. Hasonlóan tör­tént ez meg két évvel ezelőtt, amikor az emlékezetes Palestra meccs előtt azt tanácsolták a népszerű ‘'Potyá”­­nak, hogy csak hat játékos menjen a pályára, a többi csak csomagoljon ad­dig. Kikaptunk 5:2-re. Most vasárnap hasonló volt az eset. A sok duma tel­jesen megszedhette a kitűnő zöld-fehé­reket , amikor az újságok azt hoz­ták hírül Rióból, hogy­ ferencvárosi becslés szerint a Fluminense nem el­lenfél a Fradinak, féltünk, remegtünk egy esetleges döntetlen eredmény le­hetőségében. (A bíró és egy játékos.) Hála Istennek, a zöld-fehérek kitűnő játékosai még így fáradtan is­ megmu­­tatták, hogy a két évvel ezelőtt itt járt “Ferenkavaslos” nem tűnt el s egy két éves intervalló után, újra itt van és ugyanolyan sportszerű viselkedéssel,­­ kitűnő játékkal csak folytatja dicső­séges útját Délamerika földjén. Már-már úgy látszott, hogy megma­rad a 2:2-es eredmény, amikor Takács II. az utolsó percben megszerezte a Ferencváros győztes gólját. A bíró "délamerikaiasan” vezette a mérkőzést.­­ Jóakarata meglátszott a megítélt 11-esen, amit a Fradinak nem sikerült góllá értékesíteni. A mérkőzés 25.000 néző előtt Luiz Neves bíró síp­jelére a következő csapatok álltak fel: Ferencváros: Amsei — Takács I., Ko­rányi — Inka, Sárosy, Lázár ,- Tán­ger, Takács II., Túrás, Szealacsek, Kohut. Fluminense: Velloso — Allemao, Bel­ső — Pedro, Cabral, Ivan — Ru­per, Petinho, Alfredo, Prego, Teopr­ilo. A Fluminense csapat kezd, melynek első támadását Korányi akasztja meg. A zöld-fehérek egyik támadást a má­sik után indítják Vel­ozo kapuja ellen, amit az ellenfél szívós játékának si­kerül az első félidőben visszaszorí­tani. A második félidő a Ferencváros ál­landó fölényével kezdődött. •— A 12. percben a Fluminense kapusa egy sza­badrúgást védett ki olyanformán,­­ hogy a labda Túrái lábai elé került. A kitűnő “Sutyo” egy erős lövéssel a labdát a hálóba küldte, lük. A magyarok állandó fölényben. — Allemao, a Fluminense beckje, egy támadást kézzel dilit meg, a 16-oson belül. — H­es! Túrái áll a labdához, melyet a kapusnak sikerült kivédenie. A 20. percben egy kornerből sike­­rü­lt Túrásnak a labdát a kapuba fe­jelni. 2:0. Három perccel később a bíró szabadrúgást ítél a Ferencváros ellen. Amsei védés közben a kapuba lesz nyomva. Gól! mondja a bíró.­­ A Ferencváros sohasem reklamál Alig telik el 2 perc a Fluminense kiegyen­lít. 2:2. Már sötétedik, felgyúlnak a reflek­torok a pályán, egy perc hiányzik a befejezéshez, amikor a Ferencváros kornert ér el. Takács II. kapja a lab­dát, mely a kapu irányában továbbít­va, a lécet súrolva, utat talál a há­lóba. — Góóól, góvól! 3:21! Győzött a Ferencváros!!! A vasárnapi programia:­­Hungária — Deportivo Union A Hungária Club vasárnap, 5-én a Club Deportivo Union csapatával mér­kőzik a Panificación pályán. A mérkőzés a Hungária szempont­jából nagyon fontos, mivel most van utoljára alkalma a vezetőségnek, hogy a 12-ikén kezdődő comercial-bajnoki mérkőzések előtt csapatát küzdelembe lássa s a csapatösszeállításban esetleg változtatásokat eszközölhessen. A ve­zetőség erre a mérkőzésre azt a csa­patot állította ki, amely az első baj­noki mérkőzésen fog részt venni. I. csapat: Bottyán Fekete, Szokolovszky Borbély Toriszai Steinitz , Gráf Valovits Szabó Koszó Franck A csapat a lehető legjobban van fel­állítva s így remélhető, hogy a mér­kőzésen megjelenő magyar pullikum­­nak szép játékban s Hungária- győ­zelemben lesz része vasárnap. Az első csap­atok mérkőzése előtt a második csapatok játszanak előmér­­kőzést.. Az előmérkőzés fél­­ órakor, az első csapatok játéka pedig fél 3 órakor kezdődik a Panificación pályán (Az Argentino Juniors-pálya mellett) Avenida San Martin 2200 magasság­ban. A mérkőzés után a Hungária klub­­helyiségében (12 de Octobre 1831 alatt, a mérkőzés helyét­l 2 cuaderra­ tánc­cal egybekötött műsoros teadélután lesz, ahol a zenét a klub újonnan ala­kult zenekara szolgáltatja. — Belépti­­díj nincs. — Ezek mind a maga gyermekei? ! — Dehogy! Hová gondol? Nekem mindössze csak 12 gyermekem van!