Esti Hírlap, 1963. december (8. évfolyam, 282-305. szám)

1963-12-02 / 282. szám

Ma est® eldőlhet, ki nyeri az idei ökölvívó csapatbajnokságot Bp. Honvéd—Csepel 12:8, Dinamó—Kaposvár 14:6, mindössze ennyit lehet felje­gyezni az ökölvívó-csapatbaj­nokság utolsóelőtti forduló­jából eddig lezajlott mérkő­zésekről. Az igazi találkozóit ma este lesznek a Sportcsar­nokban, 18 órától kezdve. A kiesés kérdése az MTK— Dunaújváros, a bajnokságé az Újpesti Dózsa—Gyön­gyös találkozón eldőlhet. Érthető nagy izgalommal ké­szült a négy egyesület ma reggel a Sportcsarnok edző­termében az esti csaták elő­játékára, az orvosi vizsgálat­ra és a mérlegelésre. Néhány perccel kezdés előtt még mind a négy öltö­ző zárva, az összeállítás­ szi­gorúan bizalmas. Néhány versenyző a Sportcsarnok kö­rül futkos, nekik még fo­gyasztani kell... Az MTK összeállításának érdekessége, hogy minden­ki itt van, aki csak szá­mít ... Vona, aki hetek óta nem ver­senyzett, ugyanúgy, mint a sokszoros válogatott Szénást, áld közel egy éve nem lépett szeri tóba... Nem csoda, ha a kék-fehéreknek egy pont elegendő a bennmaradáshoz. És az ellenfél, nekik négy pont kell, és Dunaújváros bi­zakodik. A többi majd eldől 13 órakor a kötelek között. — Tavaly még a második osztályban versenyeztünk. Számunkra a mácolat­ is n nagy dicsőség — Szakács Béla, a­z A. edzője. — A bajnokságot védjük, egész idényben mindenki minket akart megverni. Reménykedünk, a legjobb csapatunkkal állunk ki — — ezt Kellner Ferenc, az U. Dózsa edzője mondta. Nyolc óra után néhány perccel a két.. . kiváló edző, akik nem olyan régen­ még a szorzóban találkoztak, Kell­ner és Szakács, kezet fog, ki­cserélik a csapatösszeállítási cédulát. Tulajdon­képpen most vette kezdetét a rang­adó. A rangadó végleges pá­rosítása (elöl az újpestiek): Pusztai—Forró, Cserge— Klenovics, Bognár—Pampuk, Kállai—Simon, Pál—Vanó, Pauer—Tóth, Kosztolni— Holló 11., Erdélyi—Himmer, Ungvári—Keresztes, Benigni —Bánhegyi. A találkozót Vízi és Sermler vezeti. A Sport­csarnok környékén egyéb­ként a mérlegelés alatt is sok szurkoló jelent meg, je­gyet szerettek volna. De ma este ismét kicsinek bizonyul a Sportcsarnok, hiszen 800 szurkoló Gyöngyösről, 300 pedig Dunaújvárosról jön a kettős rangadóra. P A TÉLI ÚSZÓIDÉNY ELŐ­KÉSZÜLETEI teljes erővel foly­nak, amely december közepén kezdődik és január végén, a ha­gyományos brémai versennyel ér véget. A válogatott kerettagok a versenysorozaton teljes szám­ban részt vesznek. 0 ÚJ NYUGATNÉMET TEHETSÉG mutatkozott be az őszi ligamérkőzéseken az 1. FC­ Köln csapatában, a 19 esztendős Wolfgang Overath személyében. A kitűnő csa­tárt, aki eddig minden bajno­ki mérkőzésen gólt lőtt,Her­­berger szövetségi edző beso­rolta a válogatott keretbe.­­ A MAGYAR ÖKÖLVÍVO­­UTÁNPÓTLÁS és ifjúsági válo­gatott december második felében a lengyelekkel találkozik. Szó lehet arról, hogy decemberben még egy románok elleni mérkő­zésre is sor kerül.­­ AZ 1966. ÉVI ANGLIAI LAB­DARÚGÓ VB-n kiállításra kerü­lő játékosok ügyét a FIFA elnö­kéből és a szervező bizottság négy vezetőjéből álló különbi­zottság tárgyalja. Sokkal szigo­rúbb ítéletek várhatók, mint 1962-ben. A bizottságnak minden joga meglesz ahhoz, hogy akár játékost, játékvezetőt vagy hiva­talos személyt felfüggesszen vagy kizárjon a VB-ről, ha az vét a sportszerűség ellen. © SEPP HERBERGER, az NSZK labdarúgó-válogatott­jának szövetségi edzője, aki 27 éve viseli ezt a tisztséget és aki a válogatott együttest 1954-ben a világbajnokságig „vitte”, bejelentette: az 1963 —64-es év végén megválik tisztségétől. Herberger, aki ez év március 28-án ünne­pelte 66. születésnapját, a nyugatnémet labdarúgó­szövetség kérésére természe­tesen nem válik ki végleg a munkából és tanácsadóként dolgozik majd tovább. LESZAKADT AZ OLIMPIAI MAGASVASÚT Az épülő tórdei olimpiai magasvasút egy része a Nemzeti Stadion közelében leszakadt. Maga alá temetett egy személy­­gépkocsit, amelynek vezetője meghalt. (MTI Külföldi Képszolgálat) Casablanca: 1:1 arányban döntetlenül végző­dött a Szovjetunió—Marokkó vá­logatott labdarúgó-mérkőzés. Ismét Alserék volt rá jobbak Férfi asztalitenisz-csapatunk második lett­­ Döntőbe jutott a Földyné -Jurikné-pár Stockholmban megkezdőd­tek a skandináv nemzetközi asztalitenisz-bajnokság küz­delmei. A magyar férfi csa­pat jól kezdett, először Svédország második csapatát győzte le 3:0-ra, majd ugyanilyen arányban az NSZK együttesét is. Ezzel a két győzelemmel csapatunk bejutott a vasárnap esti döntőbe, ahol Svédország első csapata volt az ellen­fele. Sajnos, Berczik és Rózsás ver­séget szenvedett, sőt a párosban is a svéd Alser­ Johansson páros diadalmas­kodott, így férfi csapatunk vég­eredményben a második he­lyen végzett. Részletes ered­mények: Johansson—Rózsás 2:0. Rózsás csak az első játszmában tudta ellenfelét megszorítani. Alser—Bérezi­. 2:0. Nagy küzdelemben győ­zött Alser, az első játszmá­ban 20:20 állásnál két „tisz­tával győzött, a másodikban pedig 15:13 állásnál járt le az idő. Elkezdődtek a női egyes küzdelmei is. Az első fordulóban Földy­­né és Jurikné is játék nél­kül jutott tovább. A második fordulóban Föl­­dyné 3:0-ra nyert a szovjet Lukina ellen, míg Jurikné 3:2 arányban vereséget szen­vedett a svéd Johanssontól, s így kiesett a további küzde­lemből. A négy közé jutásért Földy­­né ismét győzött, Carlsont győzte le 3:0-ra. Női páros elődöntő: Földyné, Ju­rikné,Rudnova, Grimberg szovjet páros 3:1. Ma reggel elkezdődött a férfi egyéni verseny. Az­ Újpesti Srézia és az FTC is S két góllal győzött Vasárnap este a Kisstadionban két A-csoport és egy B- csoport mérkőzéssel megkezdődtek az 1963—1964. évi 1. osz­tályú négyfordulós jégkorongbajnokság küzdelmei. Már a raj­tot is nagy érdeklődés kísérte, hiszen a találkozón mintegy 7000 főnyi közönség figyelte a kitűnő jégen lejátszódó ese­ményeket. Ü. Dózsa—BVSC 7:0 (4:0, 0:0, 3:0). Az Ü. Dózsa kezdés után azonnal, három perc alatt négy gólt ütött ellenfele há­lójába, s ezzel tulajdonkép­pen már bebiztosította győ­zelmét — mint ahogy az ké­sőbb be is igazolódott. A vasutasok mégsem adták fel a harcot, sokat rohamozták a lila-fehérek kapuját, de ere­jükből csak egy kapufára tel­lett. Változatos, jó iramú volt a játék, mindkét csapat teljes erőbedobással küzdött s az esélyesebb VI. Dózsával szem­ben a BVSC-nek ezúttal nem sok keresnivalója volt. Az V. Dózsa teljes mértékben meg­érdemelte nagyarányú győ­zelmét. Gólütők: Gazda (2), Patócs N­. (2), Hajek, Zsitva és Bánkuti. A második mérkőzésen az FTC aratott biztos győzelmet a Vörös Meteor felett. FTC—Bp. Vörös Meteor 7:2 (0:0, 4:0, 3:2). Hatalmas iramban indult a mérkőzés, mindkét csapat óriási akarással vetette ma­gát a küzdelembe. A 13. percben Havas a játékveze­tővel szembeni tiszteletlen magatartásáért 10 perc fe­gyelmi büntetést kapott. A második harmadban fokozó­dott a harc. A zöld-fehérek jól használták ki helyzetei­ket, sőt egyszer emberelő­nyüket is, 11 perc alatt 4 gólt ütöttek, s ez a győzelmet je­lentette számukra. A harma­dik harmadban ugyan erősí­tett a Bp. Vörös Meteor, de csak szépíteni tudott az ered­ményen. Gólütők: Horváth Z. (2), Raffa (2), Szabó A., Besz­­teri és Schwalm, illetve Ma­daras­ és Losonczi . „Meleg helyzet” a BVSC kapuja előtt (MTI fotó : Pálfai felv.) Az NB I­. bajnoki címért Az NT­ II. két csoportjának győztese, az Eger és a II. kerü­leti TTVE együttese vasárnap Egerben mérkőzött először az NB II. bajnoka címért. A­ talál­kozó az egriek 4:1 (1:1) arányú győzelmével végződött. Három forduló után a Csepel vezet a Csömör és az Újpesti Dó­zsa előtt a csepeli téli teremké­zilabda kupa küzdelmekben. Va­sárnapi eredmények: Újpesti Dó­zsa—FTC 24:21, Csömör—Híradó 20:13, Elektromos—Vasas 15:15. ★ Az NB I. újdonsült bajnoka, a Győri Vasas ETO vasárnap Győ­rött az Oroszlányi Bányász el­len barátságos mérkőzést ját­szott. A bajnok együttes 4:2 (1:1) arányban győzött. Az esélyesek győztek az idénynyitó műkorcsolyázó versenyen A Kisstadionban vasárnap ragyogó­­jégen került sor a Bp. Petőfi idénynyitó műkor­csolyázó-versenyének befeje­zésére, a szabadon választott gyakorlatok bemutatására. A több mint félszáz induló csaknem mindegyike máris jó formáról tett bizonyságot. Minden számban az esélye­sek győztek, így az I. osz­tályban a férfiaknál Ébert Jenő, a nőknél Simsik Edit, a jégtáncban pedig a Csorna —Csanádi kettős. Párosban nem volt verseny, s megle­petésre jégtáncban az Euró­­pa-bajnoki negyedik helye­zett Korda—Vásárhelyi ket­tős betegség miatt nem állt rajthoz — holott egész héten szorgalmasan edzett mindkét versenyző. 21 pontos Honvéd siker a kosárlabda rangadón Vasárnap folytatták a kosárlabda Magyar Népköztársa­sági Kupa döntőjét. A forduló legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzését, a Bp. Honvéd—MAFC örökrangadót zsúfolt né­zőtér előtt rendezték meg a Sportcsarnokban. Az első fél­időben még fej fej mellett haladtak, többször a MAFC is vezetett, szünet után azonban a nagyobb tapasztalattal és jobb csereemberekkel rendelkező Honvéd felülkerekedett, s végül is 21 pont különbségű győzelmet aratott, 87:66 (34:34) arányban. A Pécsi BTC második lett Az NB II. Nyugati csoportjá­ban vasárnap kerül sor az elma­radt Pécsi BTC és Veszprémi Haladás mérkőzésre. A pécsiek 5:1 (5:1) arányban nyertek, így végeredményben a második he­lyen végeztek. .A­ Nyugati­ csoport éle így alakult: 1. III. ker. TTVE 20 pont, 2. Pécsi BTC 2­3 p. PVSK 22 pont — A Veszprém 17 maradt. LÓVERSENY A vasárnapi galoppversenyek eredményei: I. 1. Edison, 2. Isabel, 3. Piru­ló. Tot 10:«, 18, 14, 27: Bef.: 116 és 199. H. 1. Radó, 2. Taksa, 3. Tró­pusi. Tot. 10:78, 34, 16, 18. Bef.: 362 és 239. III. 1. Kantár, 2. Pampa, 3. Zok­szó. Tot. 10:92, 34, 22, 27. Bef.: 426 és 305. IV. 1. Ipa, 2. Ha dali, 3. Ripacs. Tot 10:51, 20, 18, 22. Bef.: 163 és 326. Hármas befutófogadás 10:1883. V. 1. Muzulmán, 2. Irónia, 3. Inka. Tot. 10:87, 55, 19, 44. Bef.: 433 és 1210. VI. 1. Piramis, 2. Korsó, 3. Af­­fekta. Tot. 10:28,15, 22, 21. Bef.: 012 és 83. VII. 1. Paláver, 2. Bánság, 3. Juss. Tot. 10:27, 13, 22, 21. Bel.: 110 & 136. VIII. 1. Csíz, 2. Szirák, 3. Kor­nélia. Tot. 10:44, 27, 22, 28. Bel.: 157 és 220. IX. 1. Marius, 2. Ciráda, 3. Honleány. Tot. 10:27, 17, 25, 30. Bel.: 339 és 219. Belgrádi Jugoszlávia nyerte a nemzet­közi ,„Király Kupa” fedettpályás teniszversenyt, miután legyőzte Dánia, csapatát. A harmadik helyszé­­Svédország került. Katowice: Megkezdődött a Jasinszky bir­kózó emlékverceny. A magyarok közül először Guttmann lépett szőnyegre és pehelysúlyban pon­tozással győzött a lengyel Wrub­­lews­ki ellen. Durban: 4:4­ arányban döntetlenül vég­ződött a Dél-Afrika—NSZK válo­gatott vízilabda-mérkőzés. Kairó: Az Afrika Kupa labdarúgótor­na keretében az EAK 3:0-ra győ­zött Etiópia ellen. Berlin: A női kosárlabda bajnokcsapa­tok Európa Kupájáért a TSC Berlin 92:41 (43:17) arányban nyerte a Cheve Geneve (svájci) elleni visszavágót, s miután Svájcban is győzött, bejutott a legjobb nyolc közé. A TSC Ber­lin az elődöntőbe jutásért a szov­jet Riga ellen mérkőzik. Strasbourg: Jugoszlávia kosárlabda váloga­tottja 73:71 (43:33) arányban győ­zött Franciaország ellen. Isztambul: A Galata Szeráj férfi kosárlab­da csapata Eb-mér­kő­zésen 88:68 (45:30) arányban győzött a görög AEK Athén ellen, s mivel Athénben csak 7 ponttal kapott ki, kiharcolta a 16 közé jutást. Támad a Honvéd