Fejér Megyei Hírlap, 1964. április (20. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-01 / 76. szám

I - Bajnoki táblázatok NB I. Eredmények: Budapesti Hon­véd—Budapesti Vasas 2:1 (2:0) Győr—Pécs 0:0, Szeged—MTK Dorog—Csepel u:9, Komló—Diósgyőr 1*1 Ji­lv Ta­tabánya—Debrecen 8:1 (2:1). Az Új­pesti Dózsa—Ferencváros mérkőzés későbbi időpontban kerül lejátszásra. NB I B. Eredmények: Száástóte—Buda­fok­ 2:0 (1:0). Salgotanan—Iténott SK 4:0 (2:0). Ózdi Kohások— Oroszlányi Bányász 2:6 (fi,fi). Nyíregyházi Spartacus—Győri MÁV DAC 2:1 (2:0). Borsodi Bányász—Szom­bathelyi Haladás u.t) Miskolci VSC—VM Egy­etér­­tés 1:0 (0:0). NB­HL Nyugati csoport: J eredmények: Pécsi VSK—Esz­­tergomi Vasas 3:3 (3:1). Kőbá­nyai Lombik—Győri Dózsa L­­­aM, Budai Spartacus—Zala­­egerszegi TE 3:1 (2:0). Pécsi BTC—Papaa Textiles 1:0 (0)). Kaposvári Honvéd—Erzsébeti VTK 1:0 (1:0). Zalaegerszeki Dózsa—Fővárosi Autóbusz 1:1 (1:1). Pécsi Bányász—Vörös CsiLLag Traktorgyár 1:0 fia*. Veszprémi Haladás Petőfi.—HL kér TTVE 1.*0 M»:Ok. LKao. Honv.4 2 2— **) , NB Hi BsnknfWfttt csmmvl Eredmények: Szombathelyi Vasas—S­oproni Textiles Moson Vasas«—Veszprémi Va­sas 3 .V. Komáromi Textiles— Keszthelyi Haladás 1:0. Ajkai Bányász—Győri MÁV DAC IX. 2 :6. Várpalotai Bányász—Kő­szegi Textiles 4.V. Soproni VSE —Szombathelyi Pamutipar SE 2:2. Szivák­ Honvéd—Almásfüzi­tő 0:4 (0:2). NB HI. Észa­kközép csoport,. Eredmények: Bp. Ele­ktromos —Tokodi Bányász 1:1. II­ Ilaka FC—Almavölgyi Bányász 0:1. Bp. Pénzügyőrök—Kőbányai Tűzálló 3:0. Nyergesújfalusi Viscosa—Siófoki Bányász 1 :1. Sárisápi Bányász—Ceglédi VSE 2:0. Csepel Autó—Pilisi Bányász 1:1. Goldberger—Vasas Dinamó 1:0. L­atabánya4 3 1—-6: 17 2.Győr4 3 1— 5: 17 3.Újpest3 3—— 7: 26 4.Ferencváros3 3—— 7: 37 4.Bp. Honvéd4 2 1 1 9: 49 6.Vasas4 2 1 1 3: 25 7-8. Csepel4 X 1 2 4: 43 7-8. MTK4 1 1 2 5: 33 9.Szeged4 1 1 2 3: 73 10.Komló4 1 1 2 2: 43 11.Dorog4— 2 2 2: 42 112.Pécs­4— 2 2 3: 22 13.Diósgyőr 4— 1 2 3: 71 14. Debrecen 4— 1 3 k­t41 . Saigótarja«1 2 I— 6:1i 2. Miskolc3 2 1— 4:23 3. Szállítók2 2—— 3:14 4. Szombathely3 1 2— 4:14 1-6. Egyetértés3 2— 1 5:34 &-1­. Nyíregyháza3 2— 1 5:34 7- Ózd2 1 1— 2:#3 6. Dunaújváros3 1 1 1 2:23 1P 10. BVSC 2—2— 0:0­2 9-10: VT Vasas2—2— 1:12 li. Oroszlány 3—V2 1 0:2 2 12. Borsodi B. 1— 1— #:«1 13. Ganz-MAVAG 3— 1 2 3 :61 14. MÁV DAC 2—— 2 3:30 15- Budafok2—— 2 0:40 16. Láng SK 3—— 3 9:8 0 2.Pécsi B.3 3—— 5:1 < 3.Pécsi BTC4 3— 1 4:2 6 LZalaeg. TE4 3— 1 9* 6 5.Veszpr­é­m3 2 1— 2:1 5 6.Szfv. MÁV4 2 1 1 5:3­­ 7-0. B- Spartae.4 2 1 1 5:4 5 7-6. Eszargom4 2 1 110* 5 *.Auiiobos*3 1 2— irt 4 10. PVSK3 1 2— ft* 4 11.Győri Dóasa3 1 \ 1 2* 2 12.IH.lc.TTVK4 1— l 3:4 2 1A. Treictortrvár4 1— 3 3:1 2 M.Zaiaee, D. 4— S 2 a* 2 1&.K. Lombik 3— 1 2 2:4 1 Ifi.Mosoom. TK4 —-4 2* • 30.Pápai Test3—— 3 1:6 6 1».EVTK 2—— 2 • :2 4 X.Almásfüzitős 2 1— *rtS 2. Várpalota2 2—— 5:0­4 2.Ajka2 2——10:14 4.Szcanb. Cmviő3 2— 1 5:44 5. Kőszeg2 2— 1 5:74 6.Mosom V.2 1 1—4:13 7­ Balinka3 1 1 1 31t3 8-9. Sz Pamut 3— 2 1 4:5­2 8­ 9. Sz. Vasas3 1—2 4:52 10.Veszprémi V.3 1—2 5:82 n. Szív. Honvéd3 1— 2 3:72 12.Komárom2 1— 1 1:42 l6.Soproni VSE 2— 1 1 4:51 14.Soproni T.1——1 1:2 0 l6.Keszthely3——3 0:70 MÁV DAC u. 2—— 2 0:5­0 1­2. Sárisáp3 2 1— 9:25 1­2­. Siófok­ 2 1— 4:15 3.Nyergesül­.3 3 1— 7:25 A Pénzügyőrök3 2 1—1 4:3­5 5.Cegléd3 2— 1 8:34 6.Ekcsi3 1 2— 7:54 7.M.­ACO13 2— 1 4:44 8.Elektromos2 1 1— 3:1 3 9.Goldberger2 1 1— 2:1 3 10-11. Arm a völgy3 1— 2 2:62 Ifi­ 11. K. Tűzálló3 1— 2 3:62 7.Csepel Autó 3— 1 2 2:41 13.Pilisi R.3— 1 2 2:61­ 14.Tokod3— 1­ 2 2:81 15.V. Dinamó3— 1 2 K­t1 16.Vlletei FC 3—— 3 0:4­1 x tehhkbszeslet KERESÜNK! Fuseto és teljesítmény alapján. Iipari SZTK. Legény­­szállás biztosítva. Je­lentkezés: Ercsi. VTL IPártkongresszus Tsz-nél 1024. — EGY FÖ KŐMŰ­VEST ÉS EGY SE­GÉDMUNKÁST AZON­NALI BELÉPÉSSEL FELVESZ A MOZI ÜZE­MI VÁLLALAT. JE­LENTKEZÉS : LENIN U. 6. 1913. — HALOGARNITtIRA ágybetéttel. konyha­bútor, tűzhely és kály­ha eladó. Érdeklődni: Szivár. Palotai u. 32. ff peátorL. Hartyánóné.Mi. Apróhirdetések . A Fővárosi Villa­mosvasút azonnali be­lépésre keres ka­la­uzi, váltóőrt, homokozói munkára (17—43 év kö­zött) férfi és női dol­gozókat. A főműhelyek­be géplakatosokat le­­mezlakatosokat, laka­tosokat esztergályoso­kat, marósokat Kocsi­színekbe: lakatosokat, betanított munkásokat A fentieken kívül fel­vesz kábelfektet­ői és pályaszolgálati munká­­ra(18—50 év között) fér­fi segédmunkásokat. Je­lentkezés: munkanapo­kon 8—14 cm között, (szombat kivételével.) Budapest, VTL Akácfa u. 16.­­fezt. ), 1633. — ELCSERÉLNÉM Szivár, Piac tér 51. sz. alatt, saját házamban levő kétszoba, összkom­fortos üz­let, műhelyből álló lakásomat. Belvá­rosi kétszoba, összkom­fortosért, megegyezés­­sel. 1767. — ELCSERÉLNÉM ház­­felügyelői kétszoba, ' “O .i l' á­­. melléte hel­y­­­sé­ges lakásomat főbérle­tiért, Szfvár, Március II. u. 3. Seresék. 1919 — BEKÖLTÖZHETŐ ház, jó á­llapotban levő SZŐLŐVEL, családi okok malatt eladó. Ér­­deklődná.: Szivár, Ady fi. IL. BZL Porta.­­ Jó aldapottosan levő PANNÓNIA motorke­rékpár eladó. Szfvár, Sár utca 5. 1-80­. — Húsvétvasárnap éj­szaka fekete PÉNZTÁR­CÁMAT ELVESZTET­TEM. Jutalom ellenében kérem leadná. Szfvár Vértanú utca 51.. sz­­alá. m. ! — Szőlőoltványok, olaszrizling, Bánátriz­­ling, saszdam­afuzáli szőlőskertek muskotán­­nal I. osztályú 4,— Ft, IX osztályú egy öt­ven. Gyökeres vadvessző 2,— Ft darabonként. Gyön­gyös. Postafiók,­­21p. 1765 x TOLL ELADÓ. Szi­vár, Pestespánoe II. 1989 D. Kohász— Ganz HM­­G 1:0 (1:0) Kőbányai út, tm néző vezette: Váli. Kohász: Sági — Csepecz, Ligeti, Takács — Suk­a, Magasházi — Für, Jagodics, Tal­ósi, Mihály, Andriska. Ganz MÁVAG: Száger — Várko­­nyi, Pintér, Szedlék — Gál, Halasi — Molnár II, Tóth, Harmati— Balogh, Kosztolányi Az első félidőben a Kohász lé­pett fel támadólag, ezt több kapura lövése is jellemezte. A Kohász fö­lénye a 16. percben ért góllá, Gál röviden adta haza a labdát, a szemfüles Für elcsípte és a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. Ezt követően további hely­zetek adódtak a hazai kapu előtt, de újabb gól nem született. A Ganz MÁVAG szórványos támadá­sokat vezetett főleg a két gyors szélsője révén. Ezeket azonban biz­tosan hárította a dunaújvárosi vé­delem. A 40 percben Andriska egy labdáért vívott harcban könyökkel lökte Kosztolányit, aki a szerelés után hátulról belerúgott a balszél­sőbe, ezt követően pedig Tóth ron­tott neki. A játékvezető — kissé elhamarkodottan — mindhárom já­tékost kiállította. A II. félidő első 20 percében enyhe fölényt a Kohász harcolt ki, a helyzeteket azonban kihasználatlanul hagyták a csatá­rok. A hazai csapat gyors, rajta­ütésszerű támadásokat vezetett egy ilyen jobbszélen vezetett támadás­nál Csepecz szabálytalanul szerelt. A játékvezető meglepetésre kiállí­totta a jobbhátvédet­, helyére Tallósi húzódott hátra. A kiállítás fellelke­­sítette a hazai csapatot nagy erővel támadott és a mérkőzés hátralévő részében izgalmas változatos játék alakult ki. Ekkor többször volt egyenlítési lehetősége a hazai csa­patnak. A jól védekező Kohász véde­lemmel szemben azonban nem tud­tak gólt elérni. Végeredményben megérdemelten győzött a dunaúj­városi csapat. Sági a kapuban hibátlanul vé­dett, több biztos gólt hárított. Ta­kács nehezen boldogult a gyors Koszolányival. A fedezetsor sokat dolgozott, néha azonban átadásaik­ba hiba csúszott. Für sokat küzd­­­dött, gólja szemfülességét dicséri,­­ gyorsasága jól érvényesült. Jago- I­dics a támadások előkészítésénél­­ végzett dicsérendő munkát. Tallósi­­ előretolt középcsatár szerepében­­ jól épített, és irányított. Mihály szokott játékát nyújtotta, lövésre azonban keveset vállalkozott. A­­ hazai csapatból Pintér, Szedlák,­­ Halasi és Harmat teljesítménye di-­­ csérendő. Váli játékvezető a ki-­i állítások eszközlésével igyekezett megakadályozni a durva játékot. Barts Oszkár Ganz MA VAG II—D Kohász II 3:1, D. Kohász ifi—Vasas Izzó ifi A Fejér megyei Víz- és Csatornamű és Kútépítő Vállalat azonnali belépésre FELVESZ viz- csatornahálózati SEGÉDMUNK­ÁSOK­AT, általános SEGÉDMUNKÁSOKAT és KUBIKOSOKAT. Munkásszálló biztosítva. Jelentkezés: Szivár. Élmun­kás u. 3—11. szám alatti telephelyünkön. 1883. mMppf m*a« BVSC-VT Vasas 0:0 NB I. B bajnoki mérkőzés. Budapest, Szőnyi úti pálya, 1500 néző. Szemerkélő esőben lassan gyüle­­kezett a közönség. A mérkőzésre mintegy 200 fehérvári szurkoló kí­sérte el csapatát. Buzási játékve­zető sípjelére a következő összeál­lításban futott ki a két csapat: BVSC: Varga— Urbankovics, Ra­da, Tordai — Szepesi, Bárkányi — Krausz, Bukovi, Verebes, Arató, Rajna II. Edző: Gyarmati János. Vasas: Varga — Szűcs, Bognár, Horváth II. — Kárász, Horváth III. — Jasper, Czigler, Nehéz, Török, Dumas. Edző: Albert József. A fehérváriak kezdték a játékot. Mintegy 5,6 perces meddő fehér­vári támadás-sorozat után átvette a játék irányítását a BVSC. A 12. percben Bukovi mintegy 20 méte­res lövése Varga kezéről kapufára pattant, onnan Arató elé, a közép­csatár azonban tiszta helyzetben a a fekvő Varga kezébe lőtte a lab­dát. A fővárosi csapat támadásai gyakran gólveszélyt jelentettek eb­ben az időszakban. A két összekö­tő, Arató és Bukovi nagyszerűen kombinált, Verebest pedig egysze­rűen nem lehetett tartani. Szeren­csére, a lövések elkerülték Varga kapuját. A 18. és a 21. percben újra gólhelyzet adódott a piros­kékek kapujánál. Arató és Verebes szinte ,,százszázalékos” helyzetben hibázott. Később kiegyenlítettebbé vált a játék. A BVSC alaposan visszaesett, s ekkor már a fehér­váriak is vezettek néhány formás támadást. A 33. percben Török ügyes cselekkel becsapta a védő­ket, aztán Rada a 16-os vonalánál kézzel ellökte a kitörő csatárt. A­­ szabadrúgást elhamarkodottan vé­­­­gezt­ék el a fehérváriak. Később a Nehéz — mintegy 25 méteres, vá­­­­ratlan — lövését Varga a léc alól­­ tornázta szögletre. A második félidőben­­ nagyot esett a színvonal, inkább­­ küzdelem folyt, sok hibával. Eb­­­­ben a félidőben a Vasas kezdemén­­­nyezett többet, de igazán gólveszé­­l­­yes helyzetet csak keveset terem­tettek. A 70. percben Török—tas­­i per váltás végén a jobbszélső be- s adását Nehéz a kapu torkában vé-­­­tette el, öt perccel később Török átjátszotta Urbankovicsot, a ke­­resztező Szepesit is, de a lövés pil­lanatéban a csúszós talajon elesett és Rada tértölelő rúgással szabadí­tott fel. Értékes pontot hozott el a Vasas a BVSC otthonából. A játék a csú­­­szós, nehéz talajon csak az első félidő egyes időszakaiban elégítette ki a szurkolókat. Szünet után ke­vés tervszerű támadást, annál több pontatlan leadást és lövést láttunk mindkét csapat részéről. Egyetlen pozitívumként talán azt említhetjük meg, hogy a Vasas jól bírta erővel a mérkőzést. A Vasasban Varga hibátlanul vés­zett, nagy része van a pontszer­­zésben. A hátvédhármasból Bog­nárt dicsérhetjük, a két szélső hát­­véd elmaradt szokott formájától. A fedezetek közül Horváth III. nemcsak csapata, hanem a mezőny legjobbjának bizonyult. Fejjel-láb­­bal ura volt a mezőnynek. A csa­­társorból senkit nem lehet kiemel­­ni, az ötösfogat tagjainak, csak­­lel­kesedése dicsérhető. K Kollósy A mezőny legjobbja: Horváth III. József. MÁV Előre—MTE 2:1 (1:0) Székesfehérvár, 2000 pézx5 venet-MÁV Előre: Kiss — Pál. Homo-­­­lya. Pajor — Bognár. Neubauer­­ — Ruzics. Lukács. Kerék. Steer,­­ Horváth. Edző: Bódi Ferenc.­­ MTE: Horváth V. — Szabó Tu-­­­ba. Tóth — Trap­ J. Fülöp — He­rtes. Mészáros I., Salamon. Szalad. I Mészáros II. Edző: Ács Ferenc. Már a második percben tüzifá­­j főércot rendezett a hazai csatársor, de a mosoniak felmentettek.­­ Többet támadott ez időszak­­ban a MÁV Előre, de a mérkőzés­­ elején korai volt az öröm, mert 20 perc eltelte u­tán lassúvá, kö­­­­rülményessé váltak a csatárok tá­madásai. A lestaktikázó hazai vé­­­­delem mellett pedig többször ve­­r■eztettek a mosoni csatárok. A hazai fedezetpár rengeteg laba­­­dát továbbított pontatlanul. A sok lassú és körülményes támadás­­ után a 32. percben végre korszerű Steer—Kerék támadást láttunk, melynek végén a középcsatár biz­tosan lőtt a hálóba. 1:0. A szünetben adott utasítások a második félidő kezdetén meglát­szottak a csapat játékán, mert tar­tós fölénybe kerültek. Az 56. perc­ben azonban sikerült kiegyenlí­teniük a vendégeknek. A partjel­ző lest intett, a játékvezető nem vette figyelembe, s a kaputól 17 méterre Salamont feltartották, s emiatt szabadrúgást ítélt a játék­vezető. A szabadrúgásnak Szalai futott, s a labda Kiss kezét érint­ve jutott a bal alsó sarokba. I.T. A gól után nagy hajrába kezdett a MÁV Előre. Pál oldalról, küldött lövése a kapufa felső lécén csú­szott végig­. A 05. percben sikerült újból megszereznie a vezetést. Lu­kács, majd Kerék továbbította fej­jel a labdát Steerhez, aki nagy erővel, kitűnően lőtt a léc alá. 2:1. Horváth elől biztosan véd a másoni kapus. Ercsi Kinizsi— Magyar Acél SE 3:1 (0:1) Budapest 200 néző, vezette: Fa­lud. Az Ercsi Kinizsi Kiss — Domon­kos, Markó I., Dom­ak — Win­­disch, Koller — Horváth, Tímár, Csajtai Bakos. Dolmány összeál­lításban szerepelt. A hazaiak első támadásukat a 7. percben vezették, s ez mindjárt Sóttal is fejeződött be. Egy előre­vágott labdát , leállt Kinizsi véd­­­elerem mellett Kovács biztosan fe­­j­­elte a hálóba. 0:1. A Kinizsi ost­rom alá vette a hazaiak kapuját, s egymás után vezette támadásait Bakos kapáslövése a védőkről pattant ki, majd két kecsegtető támadást mentett a hazai véde­lem. Hiába támadott többet az L féldőben a Kinizsi csapata, a jól tömörülő hazai védelmet nem­ tud­ták áttörni. A 3. félidőben nagy erővel támadott újból az Er­csi Kinizsi fölénye állandósult, szebbn­él-szebb támadásokat látha­tott a közönség. Az 57. percben Csajtait csak szabálytalanul tud­tak -e eréri a büntetőterületen be­lüli. A játékvezető 11-e­st ítélt. Ba­kos gyengén helyezett büntetőjét Bojtai kivédte. Két perc múlva azonban Bakos már nem hibázott. 1:1. A kitűnően játszó Bakos a 99. percben megszerezte a veze­tést is. 2:1. A Kinizsi csatársora ellenállha­tatlanul játszott ekkor, s két perc múlva Bakos nagyerej­ű lövését a kapus csak kiütni tudta, a befutó Horváth azonban közelről megsze­rezte a harmadik gólt. Tovább támadott a Kinizsi, Csallai majd Horváth lövése veszélyeztette a hazaiak kapuját. Idei legjobb játékát nyújtotta az Ercsi Kinizsi.. Már az I. félidőben is többet támadott, ekkor azon­ban helyzeteit még nem tudta megfelelően kihasználni. A H. fél­időben fergeteges rohamokat ve­zetett a hazaiak kapujára, korsze­rű, szélen vezetett támadásaik mindig veszélyesek voltak. Fölé­nyét jellemzi a kapuralövések ará­nya amely 22:4 volt az Ercsi Ki­nizsi javára. Az Ercsi Kinizsiből Markó, Koller, Csajtai. Bakos (a mezőny legjobbja­, a hazaiakból a közvetlen védelem nyújtott jó teljesítményt. A játékvezető a le­­elbírálásánál sokat tévedett, ebben azonban főleg budapesti partjelzői vezették félre. Szombathelyi Cipőgyár SE— Balinka 2:1 (1:1) Szombathely, 200 néző, vezette: TAh. ^ Balinka: Hodula — Kőhidi, Mo­nostori I., Petracsek — László, Geller — Perlaki, Héberling, Mo­nostori I., Kadlecsik, Kovács. Kezdés után a balinkai csapat vezette első támadását, és Monos­tori H. elől Horváth csak szög­letre tudott menteni. Szöglet­et­­szöglet követett ezután, a hazaiak kapuja csak nehezen szabadult fel Győrt-Kiss Némethet szöktette ki­tűnően, s Kőhidi csak szögletre tudott menteni. Majd Geller, László, Hébert Ing kitű­nő támadás futott a pályán, de Perlaki elől az utolsó pillanatban mentettek a védők. Ellentámadás során a gyors Nagy remekül elfutott, Mo­nostori és Petracsek között biz­tosan lőtt a hálóba.. 1:0. A gól után is a balinkai csapat táma­dott többet. Héberling, majd Mo­nostori a. lövése szállt kapu mel­lé. A 21. percben Nagy elől kel­lett mentenie Hodulának. A 38. percben Kohidi, Perlaki, Monos­tori Jr. volt a labda útja, a jobb­összekötő Héberling elé fejelt, aki biztosan lőtt a bal alsó sarok­ba. itt. A 7. félidőben a balinkai csapat kezdett jobban, Monostori II. lövését csa­k szög­letre tudták menteni. A 79. percben Nagy jó labdával szöktette Pappot, a jobbszélső az alapvonalig futott le, s a beadá­sára jó ütemben érkező Márkus fejelt kapura. Hodula csak a ka­pufára tudta ütni a labdát, amely azonban onnan a hálóba perdült. 2:1. fórramú, változatos küzdelem­ben a mérkőzés nagy részében kiegyenlített volt a játék. A bá­linkai csapat a látottak alapján megérdemelte volna az egyik pon­­tot. Jók: Horváth, Nagy, Márkus, illetve Kőhidi, Monostori és Gel­ler. A Velence-tó környéke Pökhnáves Szövetkenet PÁLYÁZATOT HIRDETETT Velencefürdőn épülő a tópart egyik trasszebb vendégl­átói­pari egységének elnevezésére. Értesítjük a pályázatot beküldőket, hogy a » TÓ-TERASZ« elnevezést beküldő pályájáé nyerte­m 500.— Ft-os pályadíjat, 1090. köszönetnyit .VANÍTÁS. Ezúton mondunk köszönetet, mindazon rokonnak, jóbarát­­isak, ismerősnek, akik drága jó férjem, édesapánk, fiam, test­vérünk, vejem, na­gyapánk és rokonunk, ifj. SZAPPER ISTVÁN temetésén részt vettek, sírjára koszorút virágot helyeztek, jóleső részvétük nyilvánításá­val nagy fájd­almunkat enyhí­teni­­ igyekeztek. Külön köszönetet mondunk a Fejér megyei Tvarcikík Kisker. Váll. vezetőségének és dolgo­zóinak, a kirakatrendező szak­­osztály és a dekorációs cso­portnak, a IX-es körzet párt­­csoportj­án­a­k és a Hazafias Népfrontnak, a VTRGY TV. Gyáregy­ség Engels brigád tag­jainak, valamint a Bérke téri ált. iskola VI. és VITT. osztályának és a Benői ált. iskola VOT. oszt. tanárainak és tanulóinak. A gyászoló család. M0®. MasAaftSSk ter­­elészereszezetek részére a 17/102-es vasúti telepünkön kemény telített SZŐLŐKARÓ korlátlan szennyiségben kapható. Ugyanitt szerdorong szabadon vásárolható, a Székesfehérvári TÜZÉP Vállalat, 1896. Seen!«, HMM, április 1. Egy győzelem — egy vereség Az NB I B-s tartalékbajnokság­ban a VT Vasas II., amely Tóth — Szőke, Kerecsényi, Szabó —• Fekete, Kiss — Horváth I— Keszt­helyi, Bodnár, Farkas, Kékesi I. (Kisfalusi) összeállításban ját­szott, váratlanul nagyarányú (56) vereséget szenvedett a Bp. Előtti H. csapatától Budapesten. A fe­hérváriak igen gyengén, erőtle­nen játszottak, s rendkívül sokan környelmüsködtek. Az egyetlen gólt Horváth I. lőtte. A Vasas ifjúsági labdarúgó csa­pata budapesti ifjúsági­ bajnokság első fordulójában a Vasas Izzó­hoz utazott. A mérkőzés azonban elmaradt, mert a fővárosi csapat igazolásai nem voltak rendben. A két pontot így a fehérváriak kap­ták. A barátságos mérkőzésen S- arányú Vasas győzelem született. FOGYASSZA A „C” VIT­AMINOS csipkebogyóból készült HAOSIVIT“ csipkeürmöst. 1^'ágygerjesztőnek is kiválóan alkalmas. 1 üveg: 20,— Ft. 1504- IKARUS Karosszéria és Járműgyár, Székesfehérvári Gyáregysége felvételre keres: szerkesztői munkában jártas, okleveles gépészmérnököket és gépésztechnikusokat azonnali belépésre, önálló szerkesztői munkakörökbe. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés: az üzem Személyzeti Osztályán, Szfehérvár, Sóstó, Repülőtér Megközelíthető: a 7-es autóbusszal. • Felvétel esetén útiköltséget térítünk. Itt. AZONNALI BELÉPÉSSEL ALKALMAZUNK dunaújvárosi MUNKAHELYEINKRE KŐMŰVES, ÁCS, VÍZ VEZET­ÉKSZEREI,(j, VASBETONSZERELŐ szakmunkásokat, vízszereléshez is értő CSŐSZERELŐKET, BETANÍTOTT VASBETON és VÍZVEZETÉKSZERELŐ munkásokat. Továbbá: DUNAÚJVÁROSI és SZÁZHALOMBATTAI ('«építésvezetőségeinkre KUBIKOSOKAT és férfi SEGÉDMUNKÁSOKAT Jelentkezés: Dunaújváros, Május 1­­­1. ÉS­ 26. sz. ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT