Fejér Megyei Hírlap, 1966. augusztus (22. évfolyam, 181-205. szám)

1966-08-02 / 181. szám

_____ __________________________________________________ Fejér nn m Hírom ------------------- ■ ■ ■■­­................... ....­­ Kedd, 1966. augusztus 2. HEH SIKERÜLT... Borsod megye— Fejér megye 1 :0 (0:0) Az ifjúsági válogatottak or­­szágos tornájának hatos dön­tőjében Fejér megye Miskol­con vendégszerepelt, a követ­kező összeállításban: Horváth — Tóth, Réti, Szabó — Mes­ter, Kovács — Tibor, Ködmön, Balla, Szentesi, Bertalan. Nagy küzdelmet és kemény játékot hozott a két csapat ta­lálkozója. A hazaiak a 82. percben lesből szerezték meg a győzelmet, s egyben a to­vábbjutást jelentő góljukat. Végeredményben a borsodiak szerencsés körülmények kö­zött győztek a végig jobban játszó, a helyzetek egész sorát kihagyó Fejér megyeiek ellen. Kitűnt: Réti, Szabó és Szen­tesi. NYÁRI KUPA VT Vasas—Egyetértés 2:0 (1:0) Berényi úti pálya, 1000 né­ző, vezette: Gere. Vasas: Tímár — Kerecsényi, Posch, Horváth — Nehéz, Bog­nár — Monoki, Takács, Burka, Dudás (Bodnár), Ispaics. Edző: Kárász Endre. Kaposváron, 1500 néző előtt Lukács (Pécs) játékvezető síp­jelére a MÁV Előre következő összeállításban kezdett: Szűcs (Lipovszky) — Práger, Bátor, Ribi — Bognár (Ács), Horváth — Jasper, Dávid, Ruzsics, Sző­ke, Nagy. Fehérvári támadással indult a találkozó, a gólszerzési lehe­tőséget azonban a vendégek nem használták ki. Nem így a kaposváriak, akik az ellentá­madás során megszerezték a vezetést. Egy előrevágott lab­dára Szűcs kapus kimozdult, közben megcsúszott, és a Kini­zsi balszélsője, Herber, így aka­dálytalanul lőhetett az üresen hagyott kapuba. 1:0. A követ­kező percben egy gyors ka­posvári támadást szögletre há­rítottak a védők. A beívelt szöglet után a labdát a lesen álló Herbei továbbította a há­lóba. 2:0. A partjelző ugyan lesállást jelzett, a játékvezető azonban megadta a gólt. A 8. percben már a harmadik gól­ját szerezte a hazai együttes. Herbei lövése Szűcsről kipat­tant és a berobbanó Laczko­­vics biztosan lőtt a hálóba. 3:0. A három kaposvári gól után Egyetértés: Landi — Kuchta, Pintér, Ficzere — Vasas, Mo­­hácsik (Siklósi) — Sátori, Bé­rén, Kalmár, Gerencsér, Kole­­szár. Edző: Komerettó Béla. A mérkőzés érdekesebb ese­ményei: 6. perc: Burka 20 méteres — amelyek rendre védelmi hi­bákból kerültek a fehérváriak hálójába — a hazaiak lefékez­tek, a MÁV Előre viszont to­vábbra is támadásban maradt. Néhány helyzetet teremtettek ekkor a vasutas csatárok, a be­fejezések azonban rendre ki­használatlanul maradtak. A II. félidőben a MÁV Előre edzője átcsoportosítást hajtott végre. Ekkor gyorsabbá, főleg tervszerűbbé vált a vendégek játéka, s ez gólokban is kife­jezésre jutott. A 60. percben Horváth­ Jasper volt a labda útja, a jobbszélső labdájára Nagy jó ütemben érkezett, s a balszélső kapásból lőtt a ka­posváriak hálójába. 3:1. Öt perccel később Jasper a ki­mozduló kapus mellett meg­szerezte a MÁV Előre második gólját. 3:2. A 70. percben vé­delmi hibából állították be a kaposváriak a mérkőzés vég­eredményét. 4:2. A végig jó iramú mérkőzésen a csúszós, vizes talajon a hely­zeteit jobban kihasználó Kini­zsi győzött. A MÁV Előre ezút­tal is tartalékosan, Kerékét, Pált és Pajort nélkülözve sze­repelt, váratlan lövése a vetődő Landi mellett jutott a bal alsó sa­rokba. 1:0. 21. perc: Középen bontako­zott ki a Vasas támadása, amelynek végén Burka elé pat­tant a labda, s a középcsatár lövését Landi bravúrosan ki­ütötte, majd Ficzere ollózva hárított. 23. perc: Monoki—Takács- Dudás akció végén a balössze­kötő elől szögletre hárítottak. 36. perc: Monoki húzott el a jobboldalon, beadását követő­en Takács lábáról nagy hely­zetben perdült le a labda. 51. perc: Az egyre erősödő Egyetértés rohamok után Ko­­leszár húzott el a jobboldalon és beadását Kalmár az ötösön tisztán állva fölé lőtte. 70. perc: Egy jobboldali pi­ros-kék akció végén Bodnár fejjel a hálóba továbbított, a játékvezető azonban les címén nem adta meg a gólt. Közben az állóhely felőli részen meg­sértették a játékvezetőt, s amíg rendet teremtettek, két percig állt a játék. 80. perc: Takács a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, Landival szemben tisztán állva mellé lőtt. 90. perc: Sakk-matt volt az Egyetértés védelme, s a jobbra kihúzódó Bodnár mintegy 14 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2:0. Annak ellenére, hogy 2:0-ás fehérvári győzelem született, végig nyílt volt a mérkőzés. Elsősorban azért, mert a Va­sas csatárai szinte a legbizto­sabb helyzeteket is elügyetlen­­kedték. Az Egyetértés kemé­nyen, határozottan állta útját a székesfehérvári rohamoknak, s talán ennek tulajdonítható, hogy nem esett több gól a mér­kőzésen. — Kollósy — Kaposvári Kinizsi- MÁV Előre 4:2 (3:0) Az MNK rajtjában: Sárosd továbbjutott! Veszprémi AKÖV—Sárosd 2:2 (1:0) Megkezdődött az 1966. évi SÍNK, s számunkra mind­járt kellemes meglepetéssel. A megyei labdarúgó bajnokság­ban szereplő sárosdi együttes a Veszprémi AKÖV NB III-as gárdájával szemben harcolta ki a továbbjutást. Nem keve­sebb, mint 600 néző volt ki­váncsi az elődöntő nyitányára. Csordás játékvezetővel az élen futott ki a két csapat, a ha­zaiak az alábbi összeállítás­ban: Ducza — Purger, Tarr, Csajági — Szabó, Virágh — Erdélyi, Varga, Gaál, Janko­­vics, Molnár. Mielőtt azonban elindult volna a labda 90 per­ces útjára, kedves kis ünnep­ségnek lehettek szemtanúi a nézők. Az egyesület vezetői ajándékkal köszöntötték Gaál Imrét, aki 20 éve sportol a sárosdi színekben. Nagy lendülettel kezdett a sárosdi csapat, és már ekkor látni lehetett: nem lesz köny­nyű dolga a veszprémieknek. A 20. percben azonban szeren­csés körülmények között a vendégek szereztek vezetést. Ligetfalusi beadására —amely egyébként Ducza biztos zsák­mánya lett volna — Virágh rossz ütemben érkezett és ró­la a hálóba vágódott a labda 1:0. (Öngól). A félidő további részében is a hazaiak támad­tak többet, mégis hidegzu­hanyként hatott a veszprémi­ek második gólja. Az 55. perc­ben egy rossz átadást Jánoska elcsípett, és a hálóba továbbí­tott. 2:0. A kétgólos hátrány ellenére a II. félidőben hatalmas lel­kesedéssel küzdöttek a sáros­­diak, s a veszprémi védők rendre szabálytalanul hárítot­ták a meg-megújuló támadá­sokat. Az 58. percben a ven­­­­dégek kapujától 20 méterre­­ szabadrúgáshoz jutott a sá­rosdi csapat. Varga jól­­ elta­lált lövése a sorfal mellett bombaként vágódott a jobb alsó sarokba. 2:1. A 67. perc­ben egy újabb szabadrúgás révén Virágh ívelt lövése a felső sarokba hullott. 2:2. Most már a győzelemért folyt a harc. A 80. percben ez a lehe­tőség is felcsillant a sárosdiak előtt. Jankovicsot a büntető területen belül szabálytalanul szerelték. A játékvezető 11-est ítélt, s a büntetőt Varga a kapu mellé lőtte. Csordás já­tékvezető azonban megismé­teltette a büntetőrúgást, mert Andrik kapus a lövés pillana­tában elmozdult. Az újabb rú­gáshoz Gaál készülődött, And­rik azonban parádésan hárí­tott. A sárosdi együttes vala­mennyi tagja dicséretet érde­mel, hiszen nemcsak lelkese­désükkel, hanem időnkénti jó játékukkal is kitűntek. Holnap tovább folytatódnak a sárrétvidéke körzeti földművesszövetkezet az anyarozstermő területeken tarlóról összeszedett ANYAROZSOT sárszentmihályi gyógynövényfelvásárlónál és székesfehérvári gyógynövényfelvásárlónál, Széchenyi utca 90. szám alatt veszi át. ÁTVÉTELI ÁR : 70,5 Ft/kg. Nyugdíjasoknak, középiskolásoknak és iskolás gyermekeknek NAGYON JÓ KERESETI LEHETŐSÉG: 5476 Az őszi és tavaszi GYÜMÖLCSFA IGÉNYÉT már most jelentse be a SÁRRÉTVIDÉKE KÖRZETI FÖLDMŰVESSZÖVETKEZET helyi felvásárlóinál. Nagy fajta választék, elsőosztályú koronás szaporítóanyag, kedvezményes árak! AZ ŐSZI ÁRUSÍTÁS OKTÓBER VÉGÉN MÉG MEGKEZDŐDIK a székesfehérvári állandó lerakatnál és a községi felvásárlóknál. Igényeket felvesznek még a lovasberényi, a móri, a seregélyesi, a fehérvárcsurgói, a polgárdi FÖLDMŰVESSZÖVETKEZETEK helyi felvásárlói. 5476. az MNK küzdelmei. A ben­nünket érdeklő találkozók: Szivák­ Honvéd—VT Vasas, Veszprémi Haladás—D. Ko­hász, Pét—MÁV Előre, Bony­­hád—D. Építők, Alba Regia— Pápai Textiles, Baracska—Va­sas Izzó, Fadd—Ercsi Kinizsi­ — Szidi — Pillanatképek a mérkőzésről. Felső kép: Gerencsér és Kerer­csényi harcol a labdáért. Alsó kép: Burka lövése után a lab­da Bandi hálójában. Ma: a nemzetközi kézilabda torna első fordulója Az ifjúsági sporttelepen ma este kezdődik a ritka sport­csemegének ígérkező nemzet­­közi férfi kézilabda torna. 18 óra 30 perces kezdettel a ma­gyar válogatott a Bp. Elektro­mossal, majd ezt követően 19.45-kor a jugoszláv A ligás Zeleznicár Nis együttese a VT­ Vasassal mérkőzik. A tornára csak a helyszínen váltott jel ü­gyek érvényesek. A totó 31. heti eredménye 1. Salgótarján—Tatabánya sí 0: 2. MTK—Dorog— 1 1:0 3. Szívár—Egyetértés 1 2:0 4. Budafok—Eger 1 2:1 5. Bp. Spartacus—Komló 2 0:2 6. Sopron—Pápa 1 0:0 7. MTK—Zalaeg. Dózsa 1 2:0 8. Kap. Kinizsi—Szt. MÁV E. 1 43 9. Pénzügyőr—Várpalota 1 4:3 10. Bp. Előre—Autóbusz 1 3:2 11. m. ker. TTVE—Kistext 1 1:0 12. Szám­. MTE—Nyíregyh. 2­0 9 13. MGM Debr.—Borsodi B 2 id* -f 1 találat: 14. Veszprém.—Dombóvár 1 134 Nyeremények: 13 + 1 találat 22 db­­ 9491 F* 13 találat 47 db 5295 Ft 12 találat 822 db - 203 Ft 11 találat 6 696 db 2­25 Ft 10 találat 32 831 d­b - 9 Ft/ HOLNAP NYÍLIK a FONOTT ÁRUK KIÁLLITflSft ÉS ARUSITRSfl Székesfehérváron, a Szabadság tér 6. szám alatti BEMUTATÓTEREMBEN A kiállítás nyitva: AUGUSZTUS 3—10-ig, naponta: 9.30—13 és 15—18.30 óráig, szombaton: 9.30—14 óráig. 5532 Feliataörd­életi kereskedelmi napok 1966. augusztus 8—14-ig. KIÁLLÍTÁSOK ! KIÁRUSÍTÁSOK: 20—40 %-os vásárlási engedménnyel! Augusztus 13-án KABARÉ-EST, DIVATBEMUTATÓ, fővárosi művészek és manökenek felléptével Szeretettel várja a kedves vendégeket a BICSKEI FÖLDMŰVESSZÖVETKEZET 5341