Fejér Megyei Hírlap, 1966. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-01 / 258. szám

4 Baj­nokságról— bajnokságra... fia 1T 1 16. MVSC 27 5 12 10 25:42 25 Eredmények: BVSC—Debre­cen 4:1 (2:0), Debrecen, 5000 néző. Meglepetés a BVSC biz­tos győzelme. Oroszlány—Bu­dafok 0:0, Oroszlány, 300 néző. Igazságos eredmény. GANZ MÁVAG—Egri Dózsa 1:1 (1:0), Eger 3000 néző. A hazaiak el­maradtak legutóbbi teljesít­ményüktől. Egyetértés—MÁV DAC 3:1 (1:1), Soroksár, 800 néző. Végig harcosan játszva megérdemelten nyert az Egyet­értés. Szeged—Miskolc 2:0 (1:0). A Vasas soron következő két ellenfelének összecsapásán mindkét részről kevés lövés ment kapura. Szállítók—Nyír­egyháza 2:2 2:2), Budapest, 800 néző. Bizonytalankodó vé­­­­delmek. A játék képe alapján­­ a Szállítók egygólos győzelmet megérdemelt volna. Komló— Kaposvár 3:1 (1:0), L Eger 27 13 7 7 41:­ 33 2. Szeged 27 IS­E 10 46:35 32 3. BVSC 27 12 7 8 40:37 31 4. DVSC 27 11 8 8 42:35 30 5. Komló 27 11 7 9 49:37 28 6. MA­VAG 27 11 7 9 38:31 29 7. Szombath. 22 8 12 7 39:33 21 8. Oroszlány 27 8 12 7 35:23 21 9. Szállítók 27 9 10 8 26:31 28 8. Budafok 27 9 7 11 39:35 25­­ 11. Egyetértés 27 8 8 11 30:30 34 1 VT Vasas 27 9 6 12 34:34 24 ' 13. Áj h­egyh. 27 10 4 13­­11:37 24 14. Kap. H. 27 8 7 12 37:50 23 15. MÁV DAC 27 5 13 10 32:42 22 1 118 M nyugati csop. 1 * 3 4 5 * 7 8 9 * * 12 13 14 15 PVSK—Sopron 4:0, Fővárosi­­ Autóbusz—Várpalota 2:0, Péc­­­esi Bányász—Győri Dózsa 1:0, Inó—Kaposvár 2:0, Z. Dósa— Mosonmagyaróvár 5:0, Budai Spartacus—Dombóvár 2:0. 1. Varpalota 30 20 5 ä 70:39 46 ■2. Autóbusz 30 13 7 « 56:27 41 3. Pécsi B. 30 16 1 5 51:33 40 I 4. ZTE 30 17 5 8 62:28 39 I •S. PVSK 30 16 5 9 58:35 37 ! *. Esztergom 30 13 10 7 49:24 36 I 7. Buden. Sp. 30 1* 14 « 47:33 Sa 5. Győri D. 30 II 7 1« 44:36 33 9. Szí. MÁV 39 11 U 8 31:30 S3 m. fapó 30 M 6 U 43:41 32 B. Domíbórór 30 11 T 63 36:47 29 tt. Sopron » 10 6 14 42:42 Sí 13. 7. Dózsa 30 9 8 13 39:47 26 ». in. kér. 30 9 6 IS 40:56 34 I *5. Veszprém 30 10 4 16 41=5® 34 m. Kap. Kin. 30 5 9 16 25 S2 19 ! m . Pápa 30 S 6 19 34:59 1« j 98. Moaonm. 30 1 4 25 32:10® 6 J Eredmények: III. ker.—Pápa fc0, Esztergom—ZTE 2:0.­­ KB Itt Délnyugati es. Eredmények: Lovászi—Nagy­­kanizsai VTE 0:0, Lábod—Pé­csi BTC 0:1, Pécsi HSC—7. Építők 6:0, Pécsi Ércbányász— Siófok 1:0, Baja— Máza-Szász­­vár 4:1, Nagykanizsai Dózsa— Mohács 0:1, Szekszárd—Nagy­­kanizsai B. 0:1. I 1. Nk. Bányász 26 17­4 6 502* *­­ M. Szászv. 26 17 5 6 97:48­­ 5. Pécsi Erck. 28 16 5 7 42:20 37 4. Baja 28 16 4 8 39:22 36 5. Nk. Dózsa 28 16 6 7 *9:30 36 6. PETC 8 14 1­1 48:32 33 7. Bábod 28 14 4 10 52:34 35 8. S­zeksz. D. 28 13 4 8 49:49 * 9. Nk. UTK 28 8 8 12 48 36 34 1». Siófok 28 9 6 13 39:34 24 XI. PEAC 28 6 10 12 23.:« 20 12. D. Ép. 38 7 7 14 37 30 31 13. Mohács 28 4 18 11 22:34 31 14. Lovászi 28 5 10 19 28:66 20 15. P. Helyi Sp. 38 6 5 17 29:53 17 86. Zalaeg. Bp. 28 4 8 16 25:71 18 MÁV Előre—Veszprémi Haladás (1:0) Vasutas pálya, 10 néző, vezette: Szentpéteri. Az esős idő beköszöntése, no meg a MÁV Előre csapa­tának gyengébb eredményei miatt csak a vérmes szurko­lók nézték meg együttesük játékát A mérkőzés előtt meglepetéssel szolgáltak a szakvezetők, hiszen három ál­landó csapattag, Lipovszky, Szőke és Jasper hiányzott a bemelegítésnél. Min­t meg­tudtuk, gyengébb teljesítmé­nyük miatt maradtak ki, így aztán más játékosokra esett az edző választása. Ezúttal „vizsgázott” a­z új salakos pá­lya is, annak ellenére, hogy egy napon át ázott a talaj, mégsem volt, mély és csúszós. Az új összetételű MÁV csatársor több támadást veze­tett, az irányzókkal azonban rendre baj volt. Ha viszont pontosak voltak a lövések, akkor a tehetséges veszprémi kapuvédő hárított. A 30. perc­ben azonban Pál oldalról kül­dött szabadrúgásánál, ame­lyet Ruzsics továbbított a ka­puba, Karsai is tehetetlennek bizonyult 1:0. A félidő befe­jezése e­lőtt néhány perccel Ruzsics fejese már a kapu­son is túljutott, a befutó jobb­hátvéd azonban még a gól­vonal előtt menteni tudott A II. félidőben a hazai csa­pat továbbra is gólratűrően játszott. A 72. percben olyan esetnek lehettünk tanúi, amely ritkaságszámba megy sportpályákon. Nyulász meg­ütötte és megsértette játékos­társát, s miután a partjelző ezt észrevette, elegendő volt ahhoz, hogy a magáról meg­feledkezett veszprémi játékost Szentpéteri kiállítsa. A 15. perc hozta a MÁV Előre má­sodik gólját. Ruzsics beadás­­át Nagy továbbította a kapu­ba. 2:0. A mérkőzésnek nem vol­t különösebb nagy tétje, hiszen egyik csapat sem eshet ki, vi­szont a feljutásba se szólhat bele. Ennek ellenére változa­tos jó iramú volt a mérkőzés. A hazai csapat lényegesen nagyobb akarással, lelkeseb­ben küzdött, s ezúttal csatár­sora is gótratörőbben játszott. Ha a veszprémiek kapusa Karsai nem véd olyan kitű­nően, a vasutasok győzelme akár nagyobb arányú is le­hetett volna. A két együttes egyébként a következő öszeállításben sze­repelt: MÁV Előre: Tarlós — Pál, Báttor, Ribi — Dávid, Pajor — Kerék, Ruzsics, Horváth, Nagy, Schiffer. Edző: Bócsi Ferenc. Veszprém: Karsai — Csóka, Németh, Hlabay — Mészöly, Demján — Simon, Nyulász, Haisz, Egyházi, Tótti . Edző: Németh János. — Szidi — A MÁV Előre második gólja Magyarország —Ausztria 3:1 (1:0) A 111. magyar—osztrák mér­kőzéshez nem volt kegyes az­ időjárás. Bőséges égi áldás hul­­ lott még egy órával a mérkő-s­zés előtt is, s a találkozó alatt szinte megállás nélkül esett. Az osztrákok már fél órával a kezdés előtt Karl Koller edző vezetésével kivonultak az edző­­pályára kiadós bemelegítésre. A magyarok nyugodtan készü­lődtek öltözőjükben. Pontosan 14 órakor futott ki a két csa­pat a pályára. A himnuszok elhangzása után 25 000 néző előtt így állt fel a két együttes: Magyarország: Gelei — Ra­­j­kos, Mészöly, Sípos, Ihász — Mathesz, Rákosi — Molnár, Puskás, Albert, Farkas. Ausztria: Pichler — Brei bért. Glechner, Dirnberger — Vieh­­böck, Hirnshrodt — Sturmber­­ger, Parits, Wolny, Flögel, Sauer. A 7. percben a jobboldalon szép magyar támadás bonta­kozott ki. Molnár lendületes elfutás után középre ívelt, Rá­kosi rohant a labdára, amely róla a kapu előtt tanyázó Far­kashoz pattant, s az összekötő közelről a hálóba lőtt. 1:0. To­vábbra is a magyar csapat kez­deményezett többet. A 14. percben azonban Himschrodt lövését Gelei a léc alól ütötte szögletre. Ezt követően Rákosi lapos lövése után Albert bele­ért a labdába, s ez alaposan megzavarta az osztrák kapust, Pichler azonban az utolsó pil­lanatban hárítani tudott. Az osztrákok a szünetben cseréltek, a jobbhátvéd Brei­­bert helyett a Rapid 21 eszten­dős hátvédje Gebhard állt be. Szünet után gyors magyar tá­madások következtek. Albert elől merész vetődéssel hárított Pichler. A másik oldalon Flö­gel lövését ütötte szögletre a bal kapufa tövénél Gelei. Jó volt az iram, percenként vál­tozó a játék. A 63. percben a­­ sérült Mészöly helyett Bene állt be. Sípos lett a középhát­­véd. Az utolsó negyedórában fergeteges hajrába kezdett a magyar csapat. A 74. percben Bene adta a labdát Farkasnak, aki a középcsatár helyéről 17 méterről lőtt kapura, Pichler­­ balra mozdult, Glechner azon-­s­ban beletette lábát a labda út­­­­jába, s az a tehetetlen kapus mellett vágódott a kapu jobb­oldalába. 2:0. Tíz perccel ké­sőbb Albert nagyszerű labdá­val Benét ugratta ki, az össze­kötő középre adott, s a tisztán álló Farkas hét méterről a há­ló jobboldalába továbbított. 3:0. Az osztrákok „becsületgólja” a befejezés előtt egy perccel született meg, amikor Sauer jó cselekkel játszotta tisztára ma­gát, majd Wolny elé továbbí­tott és a középcsatár tíz mé­terről nagy erővel bombázott a léc alá. 3:1. Két vélemény a mérkőzésről. Ilovszky Rudolf, a magyar csapat szövetségi kapitánya: — A vendégek kitűnően fut-­­­balloztak, de meglepett, hogy időnként túl keményen. A ta­lálkozó bebizonyította, hogy nem volt alaptalan a mérkőzés előtti ,,félelmünk”. Az ered­mény valós. Edi Frahhfirth, az osztrákok szövetségi kapitánya: — Színvonalas mérkőzést vívtunk a magyarokkal, s az eredmény akár döntetlen is­ le­­­hetett volna. A második gól r­­­öngól volt, a harmadikat vb- i szorít lesből kaptuk. " A Honvéd már felkerült az NB III-ba A megyei labdarúgó bajnok­ság utolsó előtti fordulójában a Kotrobai csoportban végleg eldőlt, hogy a Honvéd jövőre már az NB III-ban folytathat­ja szereplését. Ezúton köszönt­jük új NB III-as csapatun­kat. A Kövér csoportban is lé­nyegében eldőlt már a bajno­ki cím sorsa. Az Alba Regia nehéz akadályon jutott túl, Kincsesbányán aratott 4:0-as fölényes győzelmet. A fehér­vári zöld-sárgáknak a seregé­­lyesiek ellenében egy pont is bajnokságot jelent. Az NB Hi­ba jutást jelentő harmadik helyért most már minden va­lószínűség szerint a Mór és a Sárbogárd vív majd osztályo­zó mérkőzést. A c­sonari XI. fordulóban történ­t: Kövér csoport. Felnőttek: ALBA REGIA—KINCSESBÁNYA 4:0 (2:0), Kincsesbánya. Élén­k iramú mérkőzésen a fe­hérvári csapat végig kezében tar­totta a játék irányítását, bár a kincsesiek sem játszottak aláren­delt szerepet. ENYING—FEHÉRVÁRCSURGÓ 2:1 (0:1), Enying. Fehérvárcsurgó lelkes játékával a győzelmet is megérdemelte vol­na a túlzottan elbizakodott enyin­giekkel szemben. SZKG—SPARTACUS 3:0 (4:0), Spartacus pálya. Alacsony színvonalú mérkőzés, csapkodó játék, gyenge játékveze­téssel. KISLANG—BICSKE 1:1 (1:0), Kis­láng. A kislángiak egy I1-est kihagy­tak. A vendégcsapat az utolsó percekben egyenlített. BODAJK-SEREGÉLYES 8­ (1á), Seregélyes. A vendégegyüttes jobb játéka ré­­vén megérdemelten győzött. A POLGÁRDI—KISGYÓN mér­kőzésről nem kaptunk jelentést. MÓR—MARTONVÄSÄR 3s® (3«4, j Martonvásár. A helyenként durvaságokkal tar­kított mérkőzésen a Mór biztosan szerezte meg a két pontot. Ifjúságiak: Mór—Martonvásár 6:2, Enying­— Fehérvárcsurgó SV, Spartacus— SZKG 6:0, Kisláng—Bicske OK*, Se­regélyes—Bodajk 0:3, Kincsesbánya —Alba Regia 0:4. Kotrobai csoport. Felnőttek: SZFVARI AKOV—SÁROSD­I (1:0), Spartacus pálya. Élénkiramú, helyenként Ireményi játék. A két csatársor közötti kü­lönbség döntött. HONVÉD—PUSZTASZABOLCS 2:1 (1:0), Puszta Szabolcs. A bajnokcsapat helyzeteit jobban használta ki, s ezzel győzött. MEZ­ŐFALVA-S­ÁRSZENTMIKLÓS 2:0 (2:0), Mezőfalva, Sportszerű mérkőzés: SÁRBOGÁRD—BELOIANNISZ 43 (3:1), Beloiannisz.­­ ALAP-SZIKRA ín­­l­lt, Som­bori úti pálya. A sáros, mélytalajú pályán lé­lektelenül játszott a hazai csapat. A vendégek rászolgáltak a bajno­ki pontokra. IVÁN­CSA—ADONY 5­­7 (S:), Iváncsa. Az iváncsaiak legjobb csapatré­szének ezúttal a csatársor bizo­­nyult. Kitűnő játékvezetés. D. AKÖV—D. PAPÍR 2:1 (1:4), Dunaújváros. Ifjúságiak: Sziváki AKÖV—Sárpod 3:1, Mezőfalva—Sárszentmiklós 4:1, D. Papír—D.­AKÖV 1:1, Szikra- Alap 3:0, Iváncsa—Adony 2:1. A Beloiannisz—Sárbogárd mérkőzést nem játszották le. — Kettenföredi Hőerő­mű Váll­alat Budapest, XL. Budafoki út 52. felvesz: építész techni­­ kust, hotechnikai mű- *­­zenészeket, segédmun­kásokat. Vidékiek ré­­s­zére rmmnkésszállást biztosítunk. Jelentkez­ni lehet: Munkaerő­•■­azdálulkodásnál. 7615 , x TÉLEN is végezhető KŐMŰVESMUNKÁT vállatok Szivar, Na-gy­■-somba­ti u. 41._____7631 — ELCSERÉLNÉM kétszoba, összkomfor­tos és egyszoba, kony­hás lakásomat hérem­­,szoba, összkomfortos lakásra. Szivá­r, Schön­­herz Zoltán utca 14. Göde. 7734 — Kisipari KONYHA­SZEKRÉNY és Luna TŰZHELY eladó. Szé­kesfehérvár, Salétrom u. 4. * 7736 — ELVESZTETTEM folyó hó 27-én 11—12 óra között Kálozon a Vas Műszaki bolt és Széchenyi utca Gárdo­nyi Géza utca környé­kén barna bőrtokban levő MŰSZERT. Kérem a becsületes megtalálót, jutalom ellenében a ká­­lozi Vas Műszaki bolt­­vezetőjének adja át. — KÉZIKÖTŐGÉPTŐ ELADÓ. Csókakő, Szől­­lősi Ferenc. 7733 x A FEJÉR MEGYEI BAUXITBÁNYÁK FEL­VESZ: FÖLDALATTI MUNKÁRA SZÁLLÍTÓ ÉS CSAPATCSILLÉSE­­KET azonnali belépés­sel. A felvételhez munkakönyv, tanácsi igazolás és érvényes tüdőszűrős lelet szük­séges. Nős és család­­fenntartók évi 40 má­zsa ingyenes szénjutta­tásban részesülnek. Je­lentkezni lehet: a vál­lalat munkaügyi osz­tályán, Kincsesbányán, Székesfehérvárról mun­kásjárat vám. 7540 — FELVESZÜNK GÉPKOCSI SZERELŐ, AUTÓVILL­AMOSS­ÁGI SZERELŐ, KAROSSZÉ­RIA LAKATOS SZAK­­ÉS SEGÉDMUNKÁSO­KAT DÖMPEREKHEZ ÉS ZIL-EKHEZ, VALA­MINT KARBANTAR­TÁSI MUNKÁKHOZ KŐMŰVESEKET, BU­DAPESTI ÉS VIDÉKI MUNKAHELYEINKRE. VIDÉKI MUNKAHE­LYEINKEN KIKÜLDE­TÉSI Átalányt fi­zetünk. JELENTKE­ZÉS HELYE: 20. sz. AKÖV. 1. sz. Főnök­sége, Budapest, XI. Jász u. 38. sz. 7893 Apróhirdetések Kedd, 1966. november 1. Szombathelyi Haladás V­ Vasas 4:1 (1:0) Különvonat kísérte el a pi­ros-kékek együttesét Szombat­helyre. A mintegy 150 főnyi fehérvári szurkolótábor lelkes­­ bíztatása közepette havas eső- ■ ben futott ki a két csapat a pá­­­­lyára. .­­ A szombathelyiek edzője, Albert József és a Vasas edző­je, Kárász Endre különböző taktikai elgondolások miatt a következő összeállítású csapa­tokat szerepeltette: Haladás: Szakra — Szabó B. Szántai. Mester — Gyar­mati, Homolya — Szabó S. Himer II. Hegedűs, Iszak, Tóth. Vasas: Timár — Kerecsényi,­­ Posch, Horváth — Nehéz, Bo- j bory — Monolci, Balogh, Bog- j nár, Takács, Kékesi. Az első percek változatos játékkal teltek el, mindkét­­ csapat egyformán vette ki ré-­­­szét a támadásokból. A ké­­­­sőbbiekben a Haladás vette át a játék irányítását, és 21. perc­ben korszerű akció végén megszerezte a vezetést. Kö- s­zépen bontakozott ki a haza­­­­iak támadása, Iszak kapta a­­ labdát, gyors elfutás után pon­­t­­osan adott be, s a jó ütemben­­ érkező Hegedűs a megdermedt­­ fehérvári védők között védhe­­tetlenül fejelt a léc alá. 1:0. A Vasas akciói általában lesen akadtak el. Szünet után hatalmas lel­kesedéssel játszva egymás­­után vezette támadásait a Ha­ladás. Az 55. percben Iszak — Himer II. adogatás után a jobbösszekötő 22 méteres lö­vése Timár feje felett jutott a hálóba. 2.­ Nem váratott, ma­gára a V.,sas szépítő gólja sem. Korszerű fehérvári ak­ció gördült a szombathelyiek kapujára. Bobory ,a,'­ Takács volt a labda útja, s az utóbbi beadását Kékesi a jobb alsó sarokba fejelte. 2­. Közben Bobory és Horváth is megsé­rült ,a balhátvéd már az első félidőben egy összecsapásnál erősen húzta a lábát. Ezt az előnyt a szombathelyiek ter­mészetesen kihasználták. Bo­bory helyére Balogh húzódott hátra, és Kékesi is inkább vé­dőfeladatot látott el. Az 59. percben újra Himer­n. lőtt kapura, a mintegy 20 méteres bombaerejű lövés Tímárról ki­pattant, s a szemfüles Iszak közelről a kapu közepébe emelt. 3:1. Közben a hazai csapat egyre-másra vezette tá­madásait, s jó néhány veszé­lyes helyzetet is teremtett. A 63. percben egy szabadrúgás után a labda a védőkről Tóth elé került, s a balszélső nagy erővel védhetetlenül küldte azt a hálóba. 4:1. A háralévő idő is inkább a szombathelyiek­ csatársora és a Vasas védők párharcát hozta, igaz, hogy köetően Boborynak még alkal­ma tett volna góllövésre. Örök igazság a labdarúgás­ban, hogy csak lövésekből szü­letnek gólok. A szombathelyi­ek gyors csatárai különösen a 3. félidőben távoli lövésekkel is kísérleteztek, időnként el­lenállhatatlannak bizonyultak. A Vasasban néhány kulcsem­­ber Takács és Monoki­nen se­­rtserítm­ényt nyújtott, némelyi­kor túlzásba vitték a csele­zést, s a lövésekkel is adósak maradtak. A Szombathely tervszerűbb játéka és nagyobb lelkesedése révén ebben az arányban is megérdemelte a vőzelmet . Kitűnt: c.-*--'-.­Iszak, Tóth, Himer II. illetve Balogh, Kékesi, Bognár és sé­rüléséig Bobory. — Kollósy — Elmaradtak az ejtőernyős csúcskísér­letek Szombaton nem tudták megtar­tani ejtőernyőseink a tervezett éjszakai csúcskísérleteket, mert a feálk­őzet 120 méter magasságban kezdődött. Ekkor úgy döntöttek­, hogy vasárnap megkísérlik az­ ugrásokat. Sajnos az idő nem ja­vult, s így a csúcskísér­­etek el­maradtak, pedig a székesfehér­vári MHL versenyzője Udraea András igen jó formában várta ezt a versenysorozatot, így hát a „csúcsokra” várnunk kell. Már csak 2 napig tart! „ELEKTROMOS GÉPEK A HÁZTARTÁSBAN“ a Pápai Elekthermax Gyár legújabb cikkeinek bemutatása A MŰSZAKI ÁRUHÁZ BEMUTATÓTERMÉBEN Székesfehérvár, Március 15­­. NYITVA : naponta 10—13 és 14—18.30 óráig, SKILL sütésnaponta 16 órától Véleménykutatás, jutalomtárgy sorsolással ! JUTALOMTÁRGY SORSOLÁS NOVEMBER 8-ÁN 17 ÓRAKOR A MŰSZAKI ÁRUHÁZBAN ! 754­3 A bemutatott gépeket a MŰSZAKI ÁRUHÁZ hozza forgalomba!