Fejér Megyei Hírlap, 1969. szeptember (25. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-02 / 202. szám

­­t — — Mindent elkövetünk, hogy ..pontosan’" térjünk ha­za — mondotta a Videoton —Győri Dózsa mérkőzés előtt a vendégek edzője, az ETO volt kiváló futballistája, Pálfy Antal. Az első félidőben bizony alaposan megnehezítette a Videoton dolgát a­ szerve­zetten­ jól védekező gyári csapat, igyekeztek lassítani a játékot, sőt mi több, még ta­g sportszerűtlenségektől sem riadtak vissza Egy ízben­ Csukovicsot Kovács durván, letalpalta, ezért bizony kiál­lítás járt volna! Nehezen in­dult meg a gólgyártás, az I. fél­idő befejezése előtt 5 perccel, aztán Karsai tette fel az i-re a pontot. Ebben a játékrészben volt egy mál,van fehérvári akció, amelyet ,bi­­­­zony ritkán lehet látni. Bor­­sányi 30 méteres keresztlab­dájával Karsai kiugrott, a védők nem tudtak már közé beavatkozni, ám lövését 71 kapus nagy bravúrral, ujj­heggyel szögletre hárította. Szünet után a vendégek meglepetésre, nem álltak be­ védekezni, gyakran látogat­tak el Horváth kapujához. Ezt bizonyítja, hogy gólukon kívül egy lesgólt és kapufát is lőttek. Ám a Videoton tá­madásai megoldhatatlan fel­adat elé állították a védő­ket. A második gól pompás akció végén született. íme: egy baloldali győri szöglet­­rúgás után Karsai a saját 16-osánál k csereit (!), Csuko­­vicsot indította, majd a visszakapott labdát Wollek, Pataki elé tálalta, aki véd­­hetetlenül lőtt a léc alá. No, és a harmadik gól sem volt éppen lebecsülendő Szerző­je: Karsid, aki ezen a mér­kőzésen is bebizonyította ki­vételes képességeit. Pataki ívelt labdáját elegáns moz­dulattal helyezte a kimozdu­ló kapus felett a hálóba. Iz­galmakban nem volt hiány, a győriek továbbra is min­dent elkövettek, hogy minél kevesebb góllal ússzék meg a mérkőzést. Turner kiállí­tása után parázs jelenetek játszódtak le a pályán. A Vi­deoton újabb gólt ért el, Wollek gőzmozdonyként tört kapura, és védhetetlenül bombázott a hálóba. (Ezt örökítette meg fotóriporte­rünk is.) Aztán növelhette volna az előnyt az újdonsült középcsatár, ha a középhát­véd nem húzza vissza, és rántja le a földre. A szabad­rúgás után már a játékve­zető a mérkőzés végét jelez­te. A fehérváriak előnye is­mét növekedett, hiszen az utánuk következők közül a Várpalota döntetlent ért el Szegeden, és a­z Oroszlány is csak egy pontot szerzett Budapesten. A második he­lyen jelen pillanatban holt­verseny van a Várpalota és az Oroszlány között. Mind­két együttesnek 26—26 pont­ja van, és a gólarányuk is azonos: 36:24. A negyedik helyezett Pécsi Bányász is 26 pontos. A következő fordulóban a Videoton Szolnokon vendég­szerepel. .­­ h. f. - Izgalomban nem volt hiány Pillanatképek a mérkőzésről ___ - - . ..» — —. __________ KÉZILABDA R­angadók fordulója • A Videoton legyőzte a Ferencvárost Szombaton Nyíregyházán, a bajnoki pontok gólzáporos mérkőzésen megérdemelten kerültek a hazaiak tarsolyá­ba. Az I. félidőben még egy­általán nem úgy festett, hogy ilyen biztos vereséget szenved a MÁV Előre, hi­szen fej-fej mellett haladt a két csapat. Fordulás után, pontosabban a II. félidő közepétől, azonban állva hagyta a Nyíregyháza a kék-fehéreket. Élcsapatok rangadóját láthatta a fehérvári közön­ség csakúgy, mint a csömöri pályát megtöltő nézők. A Videoton a Ferencváros ellen végre megnyugodva, de nem esélytelenül lépett a küzdőtérre. Remek akció­góllal kezdődött a játék, sajnos a folytatásban kima­radt néhány nagy helyzet. 4:2-re elhúztak a zöld-fehé­rek, amit a 10. percben si­került kiegyenlíteni. 6:7-es állásnál Gede középre hú­zódott, s a szerkezeti válto­zás eredményesebbé tette a piros-kékeket, szép gólokat dobott a fiatal játékos. Az utolsó percekben két bünte­tő is kihasználatlanul ma­radt, így egygólos előnnyel fordulhattak a vendégek. Tombor látványos gólja vezette be a II. félidőt, majd 11:11 után első ízben átvette a piros-kék csapat a vezetést. Láthatóan megnyu­godott a gárda, s higgadt, ésszerű játékkal, a vártnál biztosabban megérdemelt ha­zai győzelem született. Hallatlanul izgalmas, küz­delmes játékot hozott a csö­möri rangadó. Mindkét ol­dalon értékesített büntető­vel indult a mérkőzés, majd egy szép bejátszásból Vörös vezetéshez juttatta csapatát. Ez sem tudta azonban meg­nyugtatni a Szondi SE-t, s a túlzott görcsös akarás na­gyon könnyen sebezhető védőmunkával párosult. Szép akciók, s bosszantó hibák váltogatták egymást mindkét részről, kár hogy a hazaiak jobban kihasználták helyze­teiket. Három zúgó kapufa, Szabó kihagyott hétmétere­se, Juhász sérülése jelentette a félidő középső harmadá­nak eseményeit. Háromgólos csömöri veze­tés után Samodai és Böröcz­­ki eredményességével a pi­ros-kékek egy gólra felzár­kóztak. Változatlan hevessé­gű harc folyt tovább, for­dulás után.­­ Egy-két góllal ugyan mindig megugrott a Csömör, de rendre sikerült az egyenlítés is, ilyenkor határozott eséllyel felcsillant a győzelem lehetősége. 17:17-nél is úgy tűnt, meg­nyugszik a gárda, a közön­ség fergeteges, irigylésre méltó buzdítása azonban is­mét háromgólos előnyhöz segítette a hazaiakat. Samo­­dait 18:20-as állásnál öt perc­re kiállították és ez végleg megpecsételte a vendégek sorsát. A befejezés előtt már csak a szépítés sikerült. Nyíregyháza—MÁV Előre 31:25 (16:16) MÁV Előre: Németh — Kerese, Szabó, Für, Szente, Csiszár, Almási. Csere: Jeli­nek, Udvardi, Simon L., Mol­nár. Videoton—Ferencváros 19:16 (9:10) Videoton: Barlabás — Pin­tér, Tombor (1), Skultéti (4), Nagy (3), Gede (6), Szemeti (1). Csere: Sági, Csiszár (4), Fekete, Szeles, Winkler. Csömör—Szondi SE 25:23 (11:9) Szondi SE: Bartalos — Bö­­röczki (3), Gyovai (3), Sa­modai (6), Gyűrűs (6), Ju­hász (1), Vörös (1). Csere: Miklós, Szigeti (1), Sényi (1), Szabó, Szurdi. K­­ na Eredmények, sok­ góldobók: összeállítás Ózdi Kohász—MÁV Előre 2:1 (0:0) Ózd, 2000 néző, vezette: Klemm. Ózd: Katona — Göböly, Murányi, Gaál, Várallyay, Barna, Bozó (Pázmándi), Egri, Csukány, Szendrei, Sashegyi. Edző: Vilezsál Oszkár. MÁV Előre: Vásárhelyi — Szabó, Mester I, Rohi, (Nagy), Horváth, Bekő, Mo­noki, Zsoldos, Beke, Lechner, (Bátor), Papadimitriusz. Ed­ző: Kapocsi Sándor. A kiesőzónában tartóz­kodó két 15 pontos csapat mérkőzésén az első félidő­ben kiegyenlített volt a küzdelem. Csupán két em­lítésre méltó gólhelyzet adó­dott a csatárok előtt, Sas­hegyi lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot, Zsoldos pedig az oldalhálót találta el. A második félidőben nem sokat változott a játék ké­pe, csupán annyira, hogy a hazaiak fokozták kemény játékukat. Az 57. percben született a hazaiak vezető gólja, Egri, Szendrei, Csu­kány volt a labda útja, Vá­sárhelyi fölöslegesen kifu­tott és a középcsatár 5 m­­ről a kapu közepébe lőtt. 1:0. A 74. percben viszont Vásárhelyi ritkán látott bra­vúrral védett. A 78. percben érte el második gólját az Ózdi Kohász, Pázmándi fe­jese nyomán a labda a fel­ső lécről kipattant, és Sas­hegyi 10 m-ről nagy erővel lőtt a hálóba. 2:0. A gólok után már feladta védekező játékát a fehérvári csapat, és ekkor többször volt lehe­tősége a szépítésre, ez azon­ban csak a 88. percben kö­vetkezett be, Papadimitri­usz lőtt a bal sarokba. 2:1. Kellemes labdarúgóidő­ben, kitűnő talajon az első félidőben a fehérvári csa­pat a taktikai utasításnak megfelelően jól lassította le a hazaiak rohamait és telje­sen egyenrangú ellenfele volt a Kohásznak. A máso­dik félidőben az Ózd na­­gyobb erővel támadott és ek­kor több helyzetet is tudtak teremteni, mint a vendégek. Az első gólt kis szerencsével Vásárhelyi há­ríthatta volna. 2:0 után, amikor a fehérvári csapat már kitámadott, több gólt is érhetett volna el. A hazai csapat győzelme azért meg­érdemelt, mert helyzeteit jól használta ki, a fehérváriak csak 57 percig tudták véde­kező feladatukat megfele­lően ellátni. A csapatban egyénileg jó teljesítményt nyújtott Vá­sárhelyi, a hátvédsorban ez­úttal is Mester volt a leg­jobb. A fedezetpár a tőle megszokott játékot nyújtotta. A Népsport véleményével el­lentétesen Zsoldos ezúttal is csalódást keltett, a csapat egyik leggyengébb játékosa volt, és hasonlóan nem voltak elégedettek Papadi­mitriusz teljesítményével­ sem a szakvezetők. Az idegek harca volt Értékes ponttal tért ha­za a Dunaújvárosi Kohász Soroksárról. Az Egyetértés a Kohász találkozó ered­ménye ismert. Gólnélküli döntetlen született a mér­kőzésen. Az Egyetértés ugyan többet támadott, de helyzetet alig tudott te­remteni a kitűnően véde­kező dunaújvárosi véde­lemmel szemben. Az I. fél­időben mindkét együttes nagy lelkesedéssel küzdött, ám a játékba igen sok hi­ba csúszott. Feltűnően sok volt a szabálytalanság, Balla Gyula azonban jól kézben tartotta a mérkő­zés irányítását. Józsa és Kovács, majd Nagy Ferenc kapott figyelmeztetést a já­tékvezetőtől. Szinte alig volt említésre méltó akció. A 7. percben Halápi fejese a kapufán csattant, majd Sátori beadása után Ki­rályhegyi alig fejelt mellé. Izgalmas volt a játék a II. félidőben is, az Egyetértés nagy fölényben játszott, a Kohász viszont hallatlanul szívósan, fegyelmezetten védekezett. Aczél kapuja ezen a mérkőzésen beve­hetetlennek bizonyult. A dunaújvárosiak a mér­kőzés előtt az egyik pont megszerzésében bíztak, és ezt sikerült is valóra vál­taniuk. A kapuban Aczél biztosan védett, a négy vé­dő szinte önmagát múlta felül, Oláh, Formaggini, Ruppert és Nagy F. volt közöttük a sorrend. A kö­zéppályások közül Somogyi jeleskedett de dicséretet érdemel Nagy Ervin és a többi játékos, akik lelke­sen harcoltak. A Kottase összeáll­ít­ása egyébként ez volt: Aczél — Formaggini, Oláh, Nagy F., Ruppert, Somogyi, Mihály, Simon, Csörgő, Nagy E., Kovács. A piros-fehér együttes ezzel az egy ponttal elke­rült a kiesőhelyről, s je­lenleg a 14. helyen áll, egy ponttal megelőzve Egert, és öttel az Egyetértést. Szerdán újabb forduló lesz az NB I-ben, Dunaújvá­rosba a Bp. Honvéd láto­gat el. Jó mérkőzésnek ígérkezik a találkozó. Sparta­kiáddöntők Fehérváron Vasárnap délelőtt az ifjúsági sporttelepen bonyolították­ le a spartakiád megyei döntőjét. Székelyhídi János, a KISZ­­ megyei bizottságának munkatársa ünnepélyesen nyitotta meg­ a versenysorozatot. Az eredményeket szerdai számunkban­ közöljük.­­ a Hírlapban I L aw£aó&6' , ^^8 hirdetés Kedd, 19#9. «September 2. - RÖPLABDA AKÖV— Bp. Petőfi 3:1 Győzelemmel rajtolt az őszi fordulóban az AKÖV NB I-es női csapata. A fe­hérváriak biztosan győzték le a Budapesti Petőfi együt­tesét 3:1 arányban. Az első szettben 15:9-re, a második­ban 15:6-ra sikerült megnyer­niük a játszmát a fehérvári­aknak. A harmadik szettben viszont meglepetésre a Pe­tőfi bizonyult jobbnak, míg az utolsóban ismét magukra találtak a közlekedési lá­nyok. Az együttesből Tóth­­né, Bakonyvári és Sipos já­tékát emelhetjük ki. A második csoportban ez a helyzet: tv­­ 9. Vasas Izzó 15 10 5 37 .M 23 10. Sasr. AKÖV 15 10 5 38:27 23 11. Szeg. Sport. 13 9 6 33:22 24 12. Almásfüzitő 15 9 6 32:29 24 13. Utasellátó 15 8 7 33:28 23 14. MVSC 15 7 8 23:31 22 15. Bp. Petőfi 13 3 12 21:41 17 M­egyei bajnokság A forduló meglepetése: a Spartacus legyőzte a Móri Bányászt Vasárnap délelőtt a ho­moksori pályán a Kövér csoport listavezetője, a Pusztavári Móri Bányász vendégszerepelt és meglepe­tésre, vereséget szenvedett. Az I. félidőben a vendégek 2:0-ás vezetésre tettek szert, ám szünet után a lelkesen harcoló hazaiak nemcsak egyenítettek, hanem a győz­tes gólt is megszerezték. A móriak előnye így csökkent, hiszen az SZKG biztosan tartotta otthonában a pon­tokat.­­ A Kotrobai csoportban igen szoros mérkőzések vol­tak, csupán a Köfém SC együttese győzött három gól különbséggel. Itt némi meg­lepetésre, az Sziváki AKÖV kikapott Beloianniszban, míg a Pusztaszabolcs—Me­zőfalva találkozót a hazaiak nyerték. A Toldi SE—MÁV Előre II. találkozó a II. fél­idő közepén félbeszakadt. Ez történt a legutóbbi forduló­ban: Kövér csoport: Bicske— Bodajk 3:0 (0:0), Spartacus— Mór 3:2 (0:2), Martonvásár— Polgárdi 0:0, Baracska—Kis­gyón 3:4 (1:2), SZKG—Zá­­moly 3:0 (1:0), Videoton II— Kincsesbánya 5:2 (2:1). Kotrobai csoport: Puszta­szabolcs—Mezőfalva 2:1 (2:1) Beloiannisz—Szív, AKÖV 2:1 (1:1), Szondi SE—Iváncsa 2:1 (2:0), Sárszentmiklós— Alap 2:2 (1:1), Sárosd— Adony 3:2 (2:2), Köfém SC —D. Volán 5:2 (2:0), Toldi SE—MÁV Előre II. 0:1-nél célbaszakadt.