Fejér Megyei Hírlap, 1970. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-01 / 204. szám

4 Nem sok történt a mérkőzésen Diósgyőr—D. Kohász 1:0 (0:0) Diósgyőr, 6000 néző, vezette: Kaposi. DVTK: Veréb — Kovács, Salamon, Gál, Kolláth, Mat­­hesz, Hajas, Vass, Horváth, Gass, Földesi (Csukány). Edző: Tátrai Sándor. Kohász: Papp — Formaggi­­ni, Ruppert, Nagy, Cseh, So­mogyi, Csörgő, Somogyvári, Harangi (Simon), Mártha, Bar­tók (Boromissza). Edző: Szűcs Gyula. Lanyha iramú mérkőzést láthatott a diósgyőri közönség. A ködös időben, csúszós tala­jú pályán nem alakulhatott ki jó játék. Az első fél órában a Diósgyőr megszerezhette volna a vezetést, Mathesz közelről mellé lőtt, majd Gass a kapu­fát találta el. Szünet után valamelyest élénkebb lett a játék, de egy gólon kívül semmi más érde­kesebb esemény nem történt. Egy bal oldalról beívelt labdát Gass 6 m-ről laposan továbbí­totta a kapuba. Ezzel a góllal a hazaiak meg is szerezték a számukra igen értékes két pontot. A hátralévő időben a DVTK játszott­ fölényben, de az eredmény már nem válto­zott. Kitűnt: Veréb, Kovács, Hajas, Gál, ill. Papp, Nagy és Somogyvári. ­ Bodajki Építők 4:4 A bodaj­ki tekepályán bo­nyolították le az összevont területi bajnokságban tavasz­­szal első két helyezett csa­pat rangadóját. A mérkőzés elején a fe­hérváriak szereztek tetemes előnyt, de később mindjob­ban magukra találtak a ha­zaiak is. Elmondhatjuk, hogy a színvonal kielégítette az igényeket, megyénk két leg­jobb csapatának 12 verseny­zője közül csak hárman dob­tak 400 fa alatt. A legjobb dobók: Kovács Zoltán (Építők) 466, Sziksz Károly (Építők) 454, Szuna­­mann Ferenc (Bodajk) 445, Krár János (Bodajk) 441, Tábori Tibor (Bodajk) 424 fa. Az össz faarány: az Épí­tők javára 2561:2506. Szerettük volna közölni az összevont területi bajnokság táblázatát is, de a Baranya megyei szövetség még a múlt heti eredménylistát is csak hiányosan tudta elküldeni. — K. I. — Fehérvár—Opole A két testvérváros Szé­kesfehérvár és Opole kö­zötti jó sportka­pcsolatok újabb jeleként Székes­­fehérvár női kézilabda és férfi röplabda válogatottja tegnap, késő este elutazott Fehérvárról. Mindkét csa­patunk 3—3 mérkőzést ját­szik Lengyelországban és vasárnap érkeznek haza. HÍRLAP (Kedd, 1970. szeptember 1. ) . Csak a második félidő egyes időszakaiban volt elfogadható a játék VIDEOTON—SZEOL 1:0 (0:0) A mérkőzés előtt, ügyes kezdeményezésként magnó­szalagról hangzott el Subits Lajosnak, a szegediek edző­jének és Horváth Lajosnak, a Videoton szakosztály-vezető­jének nyilatkozata az esélye­ket illetően, így a közönség „egyenesből” értesülhetett a két csapat előkészületeiről, az összeállításokról. Megtudtuk, hogy a vendégeiknél többen sérül­te­k, a piros-kékeknél pedig már mindenki egész­séges. A két szakvezető és ál­talában a közönség nagy ré­sze is a hazaiaknak adott több esélyt. A Videoton győ­zelme végül is megszületett. El kell azonban azt is mon­danunk, hogy igen nehéz kö­rülmények között. A szegediek megerősített védelemmel szállták meg a kapujuk előtti teret. Dávid, Karsai őrzésével volt meg­bízva, Nagy II-re Magyar ügyelt. A szünetben Kovács Imre edző elégedetlen, volt a já­tékkal, elsősorban a középpá­lyásoknak a figyelmét hívta fel a pontosabb, gyorsabb in­dításokra. A második félidőben ka­pott igazán lábra a fehérvári csapat. Ekkor az első negyed­órában viharos támadások követték egymást A karmes­ter szerepét Karsad töltötte be, aki a válogatottban nyúj­tott játékot nyújtotta. Gólja, amelyet Nagy I­. átadásából ért el, szép csatárteljesítmény volt A hátralévő időben az eredmény már nem változott, bár a fehérvári támadóknak akadt néhány kecsegtető helyzete. A látottak alapján a Videoton győzelme megérde­melt. * A mérkőzés jegyzőkönyve: VIDEOTON—SZEOL 1:0 (0:0) Sóstói stadion, 8000 néző, vezette: Biróczki. Videoton: Szabó — Posch, Kovács, Fejes, Borsányi, Nagy III., Wollek, Nagy II., Burka, Karsai, Csukovics. Csere: Wollek helyett Bod­nár a szünetben. A 78. perc­ben Bodnárt Mester váltotta fel SZEOL: Bolya — Várhelyi III., Molnár, Kővári, Dávid, Magyar, Mészár, Ruttkai, Vass, Pataki, Bozóki. Csere: Ruttkai helyett Varga (75. perc), Mészár helyett Pikó (57. perc). Kitűnt: Kovács, Fejes, Nagy II, Karsai, ill. Bolya, Várhelyi III. és Dávid. — Kollósy — A mérkőzést eldöntő gól, szer­zője Karsai volt a 48. percben. A szegedi Molnár már nem tud közbeavatkozni. (Kabáczy Szilárd felvétele) KÉZILABDA Két győzelem , hét vereség A szombaton pályára lépett csapataink szereplését nem kísérte szerencse. A Szondi SE Tatabányán, a Videoton pedig saját otthonában szen­vedett vereséget. Vasárnap ezzel szemben a MÁV Előre és a KÖFÉM SC is nagyon értékes győzelmet aratott, még pedig jó játékkal. 50 szá­zalékos tehát négy NB-s gár­dánk teljesítménye. A két vesztes találkozó közül a Vi­deotoné könnyen végzetes le­het a piros-kékek számára. Természetesen a reményt feladni még a rossz sorsolás ellenére sem szabad, mint ahogy nem is adják fel Végh László és fiai. Ez történt az elmúlt for­dulóban. NF I Tatabánya—Szondi SE 24:15 (12:11) Szondi SE: Bartalos — Bö­­röczki, Madár, Samodai (8), Csiszár (6), Skultéti, Zaco­­mer. Csere: Majsitz, Vincze (1), Forgács, Pálfi, Sinai. Az első félidőben jó játék­kal még tartotta magát a Szondi SE, fordulás után azonban öszeroppantak a pi­ros-fehérek. Tehát az egy héttel korábbi javuló telje­­sítményt"ismét gyengébb sze­rencs«­ váltotta fel. Elsősorban a védekezés és egyáltalán az paraetes küzdő modora ha­gyott kívánni valót maga után. 14. Bp. V. Met. 16 3 1­12 298.370 ’ NF. I . Ferencváros—Videoton 23:13 (N­ 5) Videoton: Barlabás — Marx (5), Garda (1), Winsdor, Gede (3), Szemeti, Csiszár. Csere: Sági, Seres (3), Balaj­­thy (1), Vértes, Schoda. Sajnos a Videoton ideges, kapkodó játékkal pillanatig sem tudta­ kétessé tenni a na­gyon jó benyomást keltő zöl­d-fehérek győzelmét. MÁV Előre—Győri Magas­építők 21:15 (10:7) MÁV Előre: Németh — Simon J. (2), Kiss, Balogh D., Szente (4), Szabó (8), Balogh P. (2). Csere: Jelinek, Hor­váth (4), Für (1), Baricza, Ta­kács. A hét vége legjobb mérkő­zése volt. A MÁV Előre az első pillanattól óriási iramot diktált, s a találkozó nagy ré­szében kitűnően is játszott. 4:3-ig voltak együtt a csa­patok, ettől kezdve a kék-fe­hérek elhúztak 7:3-ra. Sajnos a 15. percben egy teljesen érthetetlen játékvezetői dön­tés visszavetette némileg a hazaiakat, de így is három­gólos előnnyel zárták a fél­időt. Fordulás után — még inkább az utolsó negyedórá­ban — ötletesen, gólratörően játszott a vasutas csapat, így nem férhetett kétség győzel­mükhöz. NB II-es női mérkőzés: KÖFÉM SC—Győri Magas­építők 13:8 (8:2) KÖFÉM SC: Péti — Ud­­vardi (1), Mézes, Tóthné (2), Kovács (6), Kóczán (2), Kal­már (2). Csere: Péninger, Bubla, Mátravölgyi, Kerese, Krupla. Péti és Kovács jó játéká­val, végig vezetve biztosan győzött a fehérvári csapat. Külön örvendetes az együttes kitűnő teljesítménye mellett, hogy példamutatóan sport­szerű, kitűnően vezetett ta­lálkozónak lehettünk szem­tanúi. A bobory — Az NB I állása: 1. Elektr 17 15 1 1 359:255 31 2 Vasas 17 10 1 6 378:341 21 3. Bp. Honvéd 17 9 2 6 340:304 2r 4. Csepel 17 8 4 5 336:302 2( 5. Szondi SE 17 9 1 7 290:292 1! 6 D Dózsa 16 9 1 6 261:274 IS 7. Tatab. B. 17 9 0 8 314:292 le 8. Pécsi B. 17 9 0 8 301:313 11 9 Bp. Sport. 16 8 1 7 284:282 1 10. Rába ETO 17 7 2 8 263:256 1­ 11.0 Dózsa 16 6 1 9 269:298 1­ 12. BNA 17 4 0 13 297:386 1 13. Győri Text. 17 3 1 13 229:271 1 Pillanatkép a MÁV Előre—Győri Építők férfi találkozóról. SPORT (fdHtHHttMnnnHiiitmtmnmnmmuit Vidéken nem megy a góllövés Debreceni VSC-MlV Éltre 2:0 (2:b) 3000 néző volt kíváncsi a két vasutas csapat találkozó­jára, melyen az egykori válo­gatott labdarúgó, Bodon bí­ráskodott. A múlt heti győ­zelem ellenére változtatni kellett a fehérvári csapat összeállításán, Devecseri ugyanis az oroszlányiak el­len megsérült. Monoki vi­szont újra visszakerült a csa­patba. Horváth eltiltás miatt még nem szerepelhetett, a korábban sérült Nagy egye­lőre csak a tartalékcsapatban kapott helyet. DVSC: Szabó II. — Szabó J., Vachter, Lipők, Nagyfza­­pold, Sóvágó, Vásárhelyi, Rozgonyi (Mezei a 73. perc­ben), Vasvári, Vaczlavik (An­­donkó a 76. percben), Dóczé. Edző: Pitter István. MÁV Előre: Vásárhelyi — Szabó, Bátor, Rita, Devecse­­­ri I. (Karsai a 34. percben), Lechner, Jelinek (Hetyei a 68. percben), Monoki, Papadimit­­riusz, Mester II., Beke. Edző: Balogh László. A fehérvári együttes ezút­tal is, biztonsági játékra töre­kedve, elsősorban védelmét erősítette meg. Elől csupán Jelinek, Papadimitriusz és Bőke tartózkodott. 22 percig volt azonban csak sikeres a védekező taktika, mert a ha­zaiak hamar rájöttek, hogy ennek ellenszere, távolról igyekezzenek átlőni a tömör védőfalat. A 22. percben Vaczlavik átadásával bal ol­­dadalon Dóczé futott el és élesen a léc alá lőtte a lab­dát. 1:0. Egy perc sem telt el, amikor Vaczlavik vezette fel a labdát, a fehérvári vé­dők hátráltak, s a csatár 22 m-ről nagy erővel küldte a hálóba a labdát. 2:0. A gól után feladta véde-­­kező taktikáját a fehérvári együttes, s több gondot for­dított már a támadásokra is.­ Kiegyenlítettebb lett a küz­delem. Sem Bőkének, sem Papadimitriusznak nem volt azonban szerencséje, mindkét játékos többször biztos gól­helyzetben hibázott. A 75. percben Lechner szabadrúgá­sa Vachteren irányt változta­tott, de Szabó II. bravúrosan hárított. A két gyors gól végered­ményben eldöntötte a mérkő­zés sorsát. A hazaiak a veze­tés birtokában keményen, többször szabálytalanul, há­rították a vendégek támadá­sait. A második félidőben már sokkal gyorsabb lett a fehérváriak támadójátéka, de helyzeteiket nem tudták ki­használni a csatárok. Végül a jobb erőnléttel rendelkező hazaiak megérdemelten győz­tek. A két együttesből Sza­bó II., Vachter, Nagykaposi, Waczlavik, illetve Bátor, Lechner és Beke játszott jól a Sz. J. A magyarok elleni mérkőzésen búcsúzik a válogatottságtól Uwe Seeler A szeptember 9-én Nürn­­bergben 19.30 órai kezdettel sorra kerülő NSZK—Ma­gyarország válogatott labda­rúgó mérkőzésre Helmut Schön szövetségi kapitány huszas keretet jelölt ki. Ezt a létszámot a szeptember 5-i bajnoki forduló után csök­kenti 16-ra. A Mexikóban bronzérmet nyert NSZK válogatottjának nagy nemzetközi sikere után ez lesz első hazai mérkőzése. Schön mostani kerete nagy­jából meg is egyezik a VB-n járt gárdáéval. Hiányzik be­lőle az Olaszországban sze­replő Haller és Schnellinger, az akkori két tartalék kapus, Walter és Manglitz helyére Nigburt és Grösst a Schalke 04 és a Harta BSC játékosa­it jelölte Schön a betegeske­dő Schulz és Lorenz helyére pedig duisburgi, dortmundi és kölni játékos került. A Sid közlése szerint Uwe Seeler a magyarok elleni mérkőzéssel búcsúzik a vá­logatottól. A kitűnő ham­burgi középcsatárnak ez lesz a 72. válogatottsága, amely rekordnak számít: a 30-as évek csúcstartóját, Jonest szárnyalta túl, aki 71-szeres válogatott volt. A nyugat­német labdarúgó szövetség az eseményhez méltóan ün­nepélyesen búcsúztatja a ki­váló játékost, akit 1960-ban, 1964-ben és az idén is az NSZK legjobb labdarúgójá­nak választottak a sportúj­ságírók. Bajnoki táblázatok város 2:0, Csepel — Tatabánya 0:1, Salgótarján — Honvéd 3:1, Komló — MTK 1:1, Pécs — Rá­ba ETO 1:0, Újpest — Szombat­hely 4:2. A válogatott NSZK elleni mérkőzése miatt szerdán teljes forduló lesz. A műsor a követ­kező: Pécs — Csepel, Szeged — Sal­gótarján, Honvéd — Komló, MTK — Diósgyőr, Ferencváros — Rába ETO, Szombathely — Vasas, Dunaújváros — Újpest, Tatabánya — Videoton. A mér­kőzések 16 órakor kezdődnek. NB I B 18. BKV Előre 4-130-64 Eredmények: Előre — Szállí­tók 0:1, MA­VAG — Szolnok 0:1, Zalaegerszeg — BVSC 6:2, Pé­csi Bányász — MÁV DAC 1:0, Spartacus — Egyetértés 0:1, Oroszlány — Várpalota 2:1, Eger — Kecskemét 2:1, Békés­csaba — Ózd 3:0. Az utolsó oszlopban a juta­lompontok együtt szerepelnek a szerzett pontokkal. Azonos pontszám esetén a helyezést nem­ gólarány, hanem a gólkülönb­ség dönti el­­, ezért valamennyi hazai labdarúgótáblázatunkban az adott és a kapott gólok kö­zött kettőspont helyett kivonás­jól szerepel. NB I 1. 6. Dózsa 4 4 — — 20- 3 9 2. Bp. Honv. 5 3 — 3 12- 7 19 3. Vasas 4 3 — 1 7- 3 18 4. Fereracv. 4 2 — 2 5- 5 la 5. Pécs 4 3 — 1 9- 5 11 6. Csepel 4 2 1 1 4- 3 11 7. MTK 3 — 3 — 3-3 1» 8. Tatabánya 4 2 - 2 4- 4 9 9. Dunaújv. 4 2 - 2 4- 5 8 10. Diósgyőr 4 112 5-99 11. Haladás 4 2 — 2 7-10 7 12. Salgótarj­ 3 2 — 1 6- 7 61 13. Videoton 4 112 3-4 9 14. Komló 5 — 2 3 4-14 4 15. Rába ETO 4 1-3 2-73 16. SZEOL 4---------4 0-6 1 Eredmények: Vasas — Ferenc­1. Egyetért. 4 2 2 — 3- 1 14 2. FOSPED 4 2 1 1 4- 4 14 3. Kecskem. 4 2 1 1 7- 4 12 4. Pécsi B. 4 1 1 2 5- 8 12 5. ZTE 4 3 — 1 13- 6 0 6. Eger 4 2 2 — 5- 1 11 7. MÁV DAC 4 2­ 1 1 4- 2 0 8. Bp. Sport. 4 — 3 1 4- 5 11 9. Oroszlány 4 1 — 3 4-7 9 10. G.­MÁVAG 4 12 15-48 11. Békéscs. 4 1­ 3 6-73 12. Ózd 4 2 - 2 4- 5 7 13. Sz. MTE 4 1 1 2 2- 6 7 14. Várpalota 4 2 117-39 15. BVSC 4 2 11 11-12 8 16. Szív. MÁV 4 2 - 2 4- 7 9 17. Debrecen 4 11 2 5-55